На Коломийщині відбулося виїзне засідання 24-ої сесії обласної ради, присвячене питанням освіти

У п’ятницю, 19 жовтня 2018 року, в Коломийському районі відбулося виїзне засідання 24-ої сесії обласної ради сьомого демократичного скликання, присвячене питанням розвитку освіти в умовах реформування.

Оскільки до повноважень обласної ради входить не вся система освіти, то сьогодні до порядку денного включені ті питання, за які відповідаємо і на які ми можемо впливати“, – зауважив голова обласної ради Олександр Сич.

Перед початком пленарного засідання депутати обласної ради ознайомилися з роботою Державного професійно-технічного навчального закладу “Отинійський професійний ліцей енергетичних технологій”, побували у Нижньовербіжській загальноосвітній школі І-ІІІ ступенів Нижньовербіжської сільської ради ОТГ та оглянули Печеніжинську спеціальну школу-інтернат обласної ради.

Ми побачили, на якому високому професійному рівні організовано навчання і яке обладнання потрібне для цього. Цей заклад є одним із кращих в Україні. Цінним є також перебування наших депутатів у Нижньовербізькій школі. З одного боку ми побачили, як впроваджується концепція Нової української школи. Одразу видно, що все не так тоталізовано й дисципліновано, як це було у радянські часи. Діти більш вільно себе почувають. Одночасно ми побачили нашу реальну українську школу – велике приміщення, збудоване неповних 15 років тому, а фасад і дах вже у не дуже доброму стані. В Печеніжинській школі-інтернаті видно, як дітей готують до життя, адже це діти з інтелектуальними вадами. Їх вчать не скільки читати та писати, а вчать давати собі раду у житті – зашити одяг, ремонтувати собі взуття, майструвати щось з дерева, виткати килимок. Це реальна підготовка до життя тих дітей, які, на жаль, зазнали кривди від природи, від суспільства“, – підкреслив Олександр Сич.

Пленарне засідання сесії відбулося на базі Печеніжинської школи-інтернату. За рекомендацією президії обласної ради до проекту порядку денного було включено 14 питань. Ще один проект рішення – “Про звернення обласної ради щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік” – було включено до порядку денного під час сесії.

Найбільшу увагу депутатський корпус присвятив обговоренню функціонування загальної середньої освіти області та реалізації концепції Нової української школи, шляхів розвитку професійно-технічної освіти та коледжів Прикарпаття, стану та перспектив розвитку позашкільної освіти в умовах децентралізації, реформування системи освітніх інтернатних закладів в умовах Національної стратегії деінституалізації.

Водночас депутати обговорили звернення до центральних органів влади з актуальних суспільно-політичних питань. Вони стосувалися невідкладного розгляду питання про прийняття до громадянства України бійця-добровольця антитерористичної операції Концалідзе Мераба Мурадовича, співфінансування з державного бюджету проектів-переможців Програм прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства 2014-2020 років, стану виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області.

Окрім освітніх питань на виїзному засіданні депутати облради також прийняли низку рішень, які потребували невідкладного розгляду. Традиційно було внесено зміни до обласного бюджету на 2018 рік. Разом з цим депутатський корпус вніс зміни до рішення обласної ради “Про затвердження Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Івано-Франківської обласної ради та Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2018 рік”, відмовив у погодженні надання ТОВ “Кердін Груп” та ТОВ “ДІСАНС” у користування ділянок надр, а також призначив директора Івано-Франківського обласного центру перепідготовки та підвищення кваліфікації працівників органів державної влади, органів місцевого самоврядування, державних підприємств, установ і організацій.