Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання

(_________________)

РІШЕННЯ

___________                      м. Івано-Франківськ                      ____________

 

 

Про надання дозволу на розроблення
технічної документації із землеустрою
державній установі “Івано-Франківський
обласний центр контролю та профілактики хвороб
Міністерства охорони здоров’я України”

 

Відповідно до статей 8, 79-1, 120, 122, 123 Земельного кодексу України, статей 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 26, 55 Закону України “Про землеустрій”, Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності”, розглянувши лист генерального директора державної установи “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” від 08.04.2024 № 12-13/894/9 та враховуючи висновок постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, обласна рада

вирішила:

  1. Надати дозвіл державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 0,4558 га для обслуговування адміністративного будинку та допоміжних будівель, які розташовані за адресою: вул. Обліски, 133, м. Долина, Калуський район, Івано-Франківська область та перебувають у її постійному користуванні згідно з державним актом на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ № 139787 від 21.12.2009 року.
  2. Керівництву державної установи “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України”:

– забезпечити укладення договору на виконання робіт з розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості);

– після внесення відомостей про земельну ділянку до Державного земельного кадастру подати на затвердження обласній раді розроблену технічну документацію із землеустрою у встановленому законодавством порядку.

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука і постійну комісію обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій (О. Книшук).

Голова обласної ради                                                            Олександр СИЧ


Пояснювальна записка
до проєкту рішення обласної ради

 

Про надання дозволу Державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України

 

До обласної ради з клопотаннями звернулася Державна установа “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) площею 0,4558 га для обслуговування адміністративного будинку та допоміжних будівель, які розташовані за адресою вул. Обліски, 133, м. Долина, Калуський район, Івано-Франківська обл.

Земельна ділянка площею 0,4558 га перебуває в постійному користуванні Державною установою “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” згідно з державним актом на право постійного користування земельною ділянкою серії ЯЯ №139787 від 21.12.2009 року.

На земельній ділянці знаходяться об’єкти нерухомого майна, а саме майновий комплекс спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які перебувають у власності обласної ради та в оперативному управлінні Державною установою “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” (витяг з державного реєстру речових прав на нерухоме майно про реєстрацію права власності від 04.10.2013 року).

На дану земельну ділянку присвоєний кадастровий номер 2622010100:01:012:0077, однак у зв’язку з допущеною технічною помилкою при державній реєстрації речових прав на нерухоме майно вказано іншу площу, а саме 0,1204 га. З метою здійснення належної державної реєстрації права власності обласної ради та права постійного користування установи на вказану земельну ділянку в органах державної реєстрації майна необхідно виготовити та затвердити технічну документацію із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельних ділянок в натурі (на місцевості). Основною умовою чого є наявність дозволу обласної ради на виготовлення документації.

Відповідно до статей 8, 122 Земельного кодексу України до повноважень обласних рад у галузі земельних відносин на території області належить розпорядження землями, що знаходяться у спільній власності територіальних громад, зокрема надання земельних ділянок у власність або в користування  для всіх потреб.

Частиною першою статті 83 Земельного кодексу України визначено, що землі, які належать на праві власності територіальних громад сіл, селищ, міст є комунальною власністю.

Законом України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розмежування земель державної та комунальної власності” передбачено, що до земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, розпорядником яких є обласна рада, відносяться земельні ділянки:

– на яких розташовані будівлі, споруди, інші об’єкти нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

– які перебувають у постійному користуванні обласної ради, комунальних підприємств, установ, організацій.

Відповідно до статті 55 Закону України “Про землеустрій” технічна документація із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) включає рішення Верховної Ради Автономної Республіки Крим, Ради міністрів Автономної Республіки Крим, відповідного органу виконавчої влади або органу місцевого самоврядування про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою (у випадках, передбачених законом).

З огляду на вищевикладене, проєктом рішення обласної ради передбачено надати дозвіл на виготовлення технічної документації щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі (на місцевості) Державній установі “Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб Міністерства охорони здоров’я України” на земельну ділянку площею 0,4558 га для обслуговування адміністративного будинку та допоміжних будівель, за рахунок земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, які розташовані за адресою вул. Обліски, 133, м. Долина, Калуський район, Івано-Франківська обл.

Проєкт рішення розроблено з дотриманням вищезазначених норм чинного законодавства та статей 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”.

 

Начальник відділу з питань
земельних відносин та природних
ресурсів виконавчого апарату
обласної ради                                                                            Ю. РОШКО

Станом на 29.05.2024
Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]