Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудком Ігорем Васильовичем


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(______________)

РІШЕННЯ

___________ м. Івано-Франківськ         № ___________

 

Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудком Ігорем Васильовичем

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17.05.2019 № 1135-28/2019 (зі змінами), враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, беручи до уваги заяву генерального директора  комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудка Ігоря Васильовича від ___________ року, обласна рада 

вирішила:

  1. Продовжити термін дії контракту від 17.09.2021 року, укладеного з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” Рудком Ігорем Васильовичем, на п’ять  років. 
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

 

Голова обласної ради                              Олександр СИЧ


  

ЗВІТ
про виконання умов контракту
генерального директора комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради”
Рудка Ігоря Васильовича
за 2021-2023 роки

 (контракт від 17 вересня 2021 року)

 

 

   

м. Івано-Франківськ
2024 рік


 

Відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 10.09.2021 № 240-9/2021 “Про призначення генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради”, мене призначено на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради” з укладанням контракту від 17 вересня 2021 року строком на три роки.

КНП “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” є правонаступником КНП “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради”, який створено наприкінці 1991 року. Його основними завданнями було визначено: надання консультативної, діагностично-лікувальної допомоги хворим на легеневу патологію та проведення організаційно-методичної роботи в лікувально-профілактичних закладах області з питань профілактики туберкульозу та його раннього виявлення серед населення області.

У 2019 році Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр, на виконання вимог Законів України: “Основи законодавства України про охорону здоров’я” від 19.11.1992 № 2801-XII (із змінами) і “Про державні фінансові гарантії медичного обслуговування населення” від 19.10.2017 № 2168-VIII (із змінами), а також рішень Івано-Франківської обласної ради від 17.05.2019 №1145-28/2019 “Про припинення (реорганізацію шляхом перетворення) комунальних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради” та від 20.09.2019 №1229-30/2019 “Про створення комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради”, реорганізовано шляхом перетворення в комунальне некомерційне підприємство “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради”. На виконання рішення Івано-Франківської обласної ради від 07.12.2022
№ 564-18/2022 “Про припинення (реорганізацію) комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківська обласна клінічна інфекційна лікарня Івано-Франківської обласної ради” та комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський клінічний шкірно-венерологічний центр Івано-Франківської обласної ради” шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний фтизіопульмонологічний центр Івано-Франківської обласної ради” створено КНП “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради”.

Статут комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” у новій редакції (без зміни коду ЄДРПОУ), затверджено рішенням Івано-Франківської обласної ради від 21.06.2024 № 921-31/2024 та 28.06.2024 року зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за номером 1001191070005016872.

КНП “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” створене на базі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області та функціонує на підставі ліцензії на провадження господарської діяльності з медичної практики, ліцензії на придбання, зберігання, перевезення, використання, знищення наркотичних засобів(списку 1 таблиці ІІ та списку 1 таблиці ІІІ), психотропних речовин (списку 2 таблиці ІІ та списку 2 таблиці ІІІ), прекурсорів (списку 1 таблиці IV та списку 2 таблиці IV) “Переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів” та ліцензії на право провадження діяльності з використання ДІВ.

Статутом КНП “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” визначено, що основною метою його діяльності є забезпечення медичного обслуговування дорослого і дитячого населення Івано-Франківської області, громадян України, іноземців із соціально значущими та особливо небезпечними інфекційними хворобами (туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, парентеральні гепатити та інші); шкірними та венерологічними захворюваннями; неспецифічною патологією легень та органів грудної клітки, коморбідною патологією; здійснення медичної практики шляхом надання висококваліфікованої, спеціалізованої медичної допомоги населенню, включаючи широкий спектр профілактичних, діагностичних, лікувальних і хірургічних заходів та послуг медичного характеру, а також інших функцій на основі професійної діяльності медичних працівників, в порядку та обсягах, встановлених законодавством України.

У своїй діяльності Підприємство керується Конституцією України, Податковим, Господарським та Цивільним кодексами України, Законом України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я директивними документами Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, відповідними рішеннями місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, актами Івано-Франківської обласної ради, наказами департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (Уповноваженого органу управління), іншими нормативно-правовими актами і Статутом.

КНП “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” (надалі – Підприємство) здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Уповноваженим органом управління, самостійно організовує надання медичних послуг, виконання робіт чи виробництво продукції, виконання інших видів статутної діяльності і реалізує їх за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством України.

Для здійснення господарської некомерційної діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством України.

Основним джерелом доходів Підприємства, є фінансування з Національної служби здоров’я України (далі – НСЗУ) згідно укладених договорів про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій.

Зазначене фінансування з НСЗУ хоч і є основним, проте недостатнім джерелом для стабільного, динамічного фінансового розвитку Підприємства, у зв’язку з цим, Підприємством залучались додаткові ресурси: з державного бюджету (в т.ч. централізовані закупівлі, тощо); з обласного бюджету (в т.ч. у грошовій і натуральній формі); благодійна, гуманітарна допомога від фізичних та юридичних осіб (в т.ч. у грошовій і натуральній формі); надходження спеціального фонду та інші надходження (кошти на виплату лікарняних від ФСС).

Джерелом коштів на оплату праці працівників є кошти (дохід), отримані від фінансово-господарської діяльності.

Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних витрат встановлюються у колективному договорі.

Оплата праці працівникам здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються Підприємством після виконання зобов’язань з оплати праці.

 

Підпункт 1 пункту 6 контракту: “організувати належне виконання завдань, передбачених статутом, та укладених договорів про медичне обслуговування населення”.

Організація роботи Підприємства проводиться відповідно до Статуту.

Медична допомога пацієнтам надається згідно із Стандартами медичної допомоги та Протоколами надання медичної допомоги за відповідною нозологією, затвердженими наказами Міністерства охорони здоров’я України.

Підприємством дотримано вимоги постанови Кабінету Міністрів України “Про договори про медичне обслуговування населення за програмою медичних гарантій” від 25.04.2018 № 410 (із змінами) та Переліку зобов’язань надавача щодо забезпечення належного рівня надання медичних послуг за договором, затвердженого даною постановою.

Підпункт 2 пункту 6 контракту: “своєчасно вживати заходів до запобігання банкрутству підприємства у разі його неплатоспроможності”.

Видатки Підприємства не перевищують його надходження. З метою недопущення неплатоспроможності, на Підприємстві запроваджено заходи з економного, ефективного і раціонального використання коштів, посилення фінансової дисципліни.

Підпункт 3 пункту 6 контракту: “організувати надання підприємством належного, доступного, кваліфікованого медичного обслуговування”.

Підприємством забезпечено надання в повному об’ємі високоспеціалізованої, висококваліфікованої стаціонарної, консультативної та діагностично-лікувальної (включаючи повний комплекс заходів інтенсивної терапії, реабілітації) медичної допомоги хворим з інфекційними соціально небезпечними захворюваннями (туберкульоз, ВІЛ-інфекцію/СНІД, парентеральні гепатити та інші); шкірними та венерологічними захворюваннями; неспецифічною патологією легень, хірургічної допомоги, відповідно до протоколів і нормативно-правових актів Міністерства охорони здоров’я України.

Цілодобову медичну допомогу надають висококваліфіковані лікарі-анестезіологи, лікарі-фтизіатри, лікарі-торакальні хірурги, лікарі-пульмонологи, лікарі-інфекціоністи, лікарі-дерматовенерологи, лікарі УЗД, лікарі-ендоскопісти, лікарі-рентгенологи, а також лікарі інших спеціальностей.

Підпункт 4 пункту 6 контракту: “забезпечувати раціональний добір кадрів, створювати умови для підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників”.

Укомплектованість лікарями у 2021 році становила 83,3%, у 2022 році – 80,7%, у 2023 році – 77,2 % та на 01.01.2024 року – 92,5%; середніми медичними спеціалістами у 2021 році – 85,1%, у 2022 році – 71,2%, у 2023 році – 67,3 % та на 01.01.2024 року – 87,3%.

Атестовано 100% лікарів і середнього медичного персоналу, тих, які підлягали атестації.

Щороку, складались і затверджувались плани з графіками навчань медичних працівників із профілактики інфекцій та інфекційного контролю, а також плани навчання та підготовки немедичних працівників з питань профілактики інфекцій та інфекційного контролю. Виконання зазначених планів навчань медичних і немедичних працівників із профілактики інфекцій та інфекційного контролю підтверджується протоколами семінарських занять та затвердженими матеріалами для проведення навчання, підготовки та перевірки рівня знань.

Підпункт 5 пункту 6 контракту: “готувати та подавати на затвердження до органу управління фінансовий план підприємства, ініціювати внесення змін до нього у разі потреби”.

Щороку, складались і подавались на затверджування департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (Уповноваженого органу управління) фінансові плани Підприємства, а також зміни до них.

Підпункт 6 пункту 6 контракту: “своєчасно подавати в установленому порядку податкову, фінансову та іншу звітність підприємства”.

Підприємством забезпечено своєчасне та належне подання податкової, фінансової та іншої звітності (в тому числі звітів про доходи та витрати за 2021, 2022 та 2023 роки).

Підпункт 7 пункту 6 контракту: “подавати органу управління фінансовий звіт в порядку, встановленому Уповноваженим органом управління”.

Підприємством забезпечено своєчасне та у визначеному порядку подання департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації (Уповноваженого органу управління) фінансової звітності.

Підпункт 8 пункту 6 контракту: “забезпечити належну організацію дотримання прав пацієнта під час надання підприємством медичної допомоги та здійснення медичного обслуговування, у тому числі права на лікарську таємницю”.

Підприємством забезпечено належну організацію дотримання прав пацієнта під час надання медичної допомоги та здійснення медичного обслуговування, у тому числі права на лікарську таємницю.

Підпункт 9 пункту 6 контракту: “забезпечити відповідність матеріально-технічної бази підприємства встановленим законодавством вимогам”.

Матеріально-технічна база (в тому числі медичне обладнання) Підприємства повністю відповідає вимогам, встановленим програмою медичних гарантій. Технічний стан приміщень задовільний. Заклад розміщено в пристосованих приміщеннях, проте, дотримані санітарно-гігієнічні норми, в т.ч. в частині виділених площ на 1 ліжко та технічного стану палат. Наявні 2 операційні блоки та відділення інтенсивної терапії, яке забезпечено централізованим киснепостачанням.

Підпункт 10 пункту 6 контракту: “забезпечувати ефективне використання і збереження закріпленого за підприємством майна”.

Майно Підприємства є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління згідно укладених договорів на право оперативного управління. Підприємством забезпечено збереження усього закріпленого майна. Усе майно (необоротні та оборотні активи, основні засоби і т.д.) використовується ефективно.

Підпункт 11 пункту 6 контракту: “забезпечувати належне виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель”.

Підприємством забезпечено належне виконання вимог законодавства у сфері публічних закупівель. Роботу із зазначеного питання на Підприємстві забезпечують кваліфіковані та із значним досвідом роботи фахівці: уповноважена особа з публічних закупівель та фахівець з публічних закупівель.

Підпункт 12 пункту 6 контракту: “забезпечувати дотримання підприємством вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці”.

На Підприємстві створено належні умови праці, розроблено та впроваджено відповідні інструкції, проводяться навчання щодо дотримання вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил. Роботу із зазначеного питання на Підприємстві забезпечують кваліфіковані та із значним досвідом роботи: провідний інженер з охорони праці, фахівець з питань цивільного захисту, працівники відділу інфекційного контролю та інші фахівці, відповідно до своїх посадових обов’язків та функцій.

Усі структурні підрозділи забезпечені відповідною документацією з охорони праці, протипожежної безпеки, санітарно-гігієнічних норм і правил.

Підпункт 13 пункту 6 контракту: “вживати заходів до своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати не рідше ніж два рази на місяць через проміжок часу, що не перевищує 16 календарних днів, та не пізніше ніж протягом семи днів після закінчення періоду, за який здійснюється виплата, та недопущення утворення заборгованості з неї”.

Оплата праці працівникам здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються Підприємством після виконання зобов’язань з оплати праці.

Підпункт 14 пункту 6 контракту: “дотримуватися гарантій оплати праці, встановлених законодавством, створити систему стимулів та мотивації персоналу”.

Розміри посадових окладів працівникам Підприємства, встановлюються на підставі діючих умов оплати праці працівників бюджетної сфери за тарифними розрядами та коефіцієнтами Єдиної тарифної сітки, затвердженими постановою Кабінету Міністрів України від 30.08.2002 № 1298, відповідно до займаних посад, кваліфікації працівників та з урахуванням складності та умов праці. Відповідно до Колективного договору, тарифікаційних списків та штатних розписів працівникам Підприємства встановлюються такі види підвищень, доплат та надбавок: за вислугу років, за класність, за тривалість безперервної роботи у спеціалізованих закладах охорони здоров’я, за роботу у нічний час, за використання в роботі дезінфікуючих засобів, безпосередній контакт з хворими з ВІЛ та СНІД, а також підвищення посадових окладів за шкідливі і важкі умови праці, тощо.

Диференціація заробітної плати здійснюється шляхом встановлення надбавки за складність і напруженість в роботі та преміювання (згідно з Положенням про преміювання).

Підпункт 15 пункту 6 контракту: “забезпечувати своєчасну та в повному обсязі сплату передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів”.

За даними бухгалтерського обліку, статистичної і фінансової звітності Підприємства, заборгованість по сплаті передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів, відсутня.

Підпункт 16 пункту 6 контракту: “забезпечувати проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному Законом України “Про колективні договори і угоди”, виконання його вимог”.

Підприємством забезпечено виконання умов діючого Колективного договору та у зв’язку із затвердженням рішенням Івано-Франківською обласною радою від 21.06.2024 № 921-31/2024 Статуту комунального некомерційного підприємства “Центр інфекційних захворювань Івано-Франківської обласної ради” у новій редакції (без зміни коду ЄДРПОУ), який 28.06.2024 зареєстровано в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань за номером 1001191070005016872, розпочато проведення колективних переговорів з метою укладення нового колективного договору.

Підпункт 17 пункту 6 контракту: “укладати трудові договори з працівниками підприємства, керуючись законодавством про працю, з урахуванням галузевих особливостей, передбачених статутом підприємства, генеральною та галузевими угодами, колективним договором”.

Трудові договори з усіма працівниками Підприємства укладенні з дотриманням вимог чинного законодавства України про працю, з урахуванням галузевих особливостей, передбачених генеральною та галузевими угодами, Статутом та Колективним договором.

Підпункт 18 пункту 6 контракту: “вживати заходів до створення у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці умов праці відповідно до вимог нормативно-правових актів і нормативних документів, а також забезпечувати додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці”.

На Підприємстві, у кожному структурному підрозділі і на кожному робочому місці, створено належні умови праці та забезпечено додержання прав працівників, гарантованих законодавством про охорону праці, відповідно до вимог чинного законодавства України.

Підпункт 19 пункту 6 контракту: “затверджувати наказами підприємства положення про структурні підрозділи, штатний розпис, положення про преміювання, інші положення та порядки, що мають системний характер, затверджувати посадові та робочі інструкції працівників”.

Усі положення про структурні підрозділи, штатний розпис, структура Підприємства, посадові і робочі інструкції працівників та інші положення, інструкції та порядки, що мають системний характер, затверджуються відповідними наказами по Підприємству.

Підпункт 20 пункту 6 контракту: “призначати на посаду та звільняти з посади своїх заступників (медичного директора), головного бухгалтера закладу, керівника юридичної служби (юрисконсульта), керівника уповноваженого підрозділу (уповноваженої особи) з питань запобігання та виявлення корупції закладу в порядку, передбаченому законодавством”.

Усі заступники генерального директора, медичний директор та його заступники, головний бухгалтер, керівники структурних підрозділів, уповноважений з питань запобігання та виявлення корупції Підприємства призначаються на посаду та звільняються з посади наказом генерального директора.

Підпункт 21 пункту 6 контракту: “погоджувати з Уповноваженим органом управління свої відпустки, закордонні відрядження та відрядження в межах України”.

Усі мої відпустки, закордонні відрядження та відрядження в межах України погоджуються департаментом охорони здоров’я облдержадміністрації – Уповноваженим органом управління.

Підпункт 22 пункту 6 контракту: “своєчасно і в повному обсязі виконувати нормативно-правові і розпорядчі акти Уповноваженого органу управління, видані відповідно до законодавства”.

Усі нормативно-правові і розпорядчі акти департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації, видані відповідно до законодавства, виконуються своєчасно і в повному обсязі.

Підпункт 23 пункту 6 контракту: “невідкладно інформувати Уповноважений орган управління про участь підприємства у судових процесах з фінансових та майнових питань”.

Підприємством забезпечується інформування департаменту охорони здоров’я облдержадміністрації в разі участі у судових процесах з фінансових та майнових питань.

Підпункт 24 пункту 6 контракту: “розглядати пропозиції спостережної ради підприємства, що надаються в межах її повноважень, та вживати заходів для усунення виявлених порушень та підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів на підприємстві”.

Підприємством вжито заходи для підвищення рівня забезпечення безпеки пацієнтів. У зв’язку із змінами вимог законодавства України спостережна рада на підприємстві не створена.

Підпункт 25 пункту 6 контракту: “з урахуванням вимог законодавства, зокрема щодо інформації з обмеженим доступом, забезпечувати доступ членів спостережної ради підприємства до інформації та матеріалів, необхідних для розгляду питань, що належать до її компетенції, протягом п’яти робочих днів з дати надсилання письмового запиту голови спостережної ради підприємства на ім’я керівника підприємства”.

У зв’язку із змінами вимог законодавства України спостережна рада на підприємстві не створена.

Підпункт 26 пункту 6 контракту: “відшкодовувати збитки, завдані підприємству з його вини, згідно із законодавством”.

За час моєї роботи на посаді генерального директора збитки Підприємству з моєї вини не завдано.

Підпункт 27 пункту 6 контракту: “виконувати інші завдання та обов’язки, встановлені єдиними кваліфікаційними вимогами, що встановлюються МОЗ та законодавством”.

Виконую усі завдання та обов’язки, встановлені єдиними кваліфікаційними вимогами, що встановлюються МОЗ та законодавством України.

 

 

 

Генеральний директор                                                             Ігор РУДКО

Станом на 02.08.2024
Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]