Про звернення обласної ради щодо критичного стану в енергетиці
від__________ . N________
м. Івано-Франківськ
Про звернення обласної ради щодо критичного стану в енергетиці
Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні» обласна рада вирішила:
- Схвалити звернення обласної ради до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо критичного стану в енергетиці (додається).
- Рішення надіслати Президенту України, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України.
- Рішення оприлюднити на вебсайті обласної ради та в інших засобах масової інформації.
Голова обласної ради Олександр СИЧ
Додаток
до рішення обласної ради від №
Президенту України Верховній Раді України Кабінету Міністрів України
ЗВЕРНЕННЯ
Після значних руйнувань агресором українських потужностей електричної генерації вся країна перебуває у стані постійних і тривалих відключень електроенергії. Вже сьогодні тривалість відключень електроенергії для населення складає до 10 годин на добу. За прогнозами аналітиків; вже восени та взимку тривалість відключень може збільшитися.
Поки актуальним залишається питання: чому ж нам не вдалося захистити критичну інфраструктуру від атак ворога, і куди поділись виділені на це кошти?
Але не менш актуальним і нагальним, а навіть критичним, стоїть питання, як вийти із ситуації, яка склалася. Який план дій у держави, і як має впоратися із новими викликами місцева влада?
Підняття тарифів на електроенергію не має абсолютно ніякого стосунку до відбудови енергетики. Потрібно вже і негайно зробити все можливе на законодавчому та урядовому рівнях, щоб створити всі умови для вирішення проблем в енергетиці та підготовці до нового опалювального сезону.
Тому звертаємось до органів вищої державної влади із наступним:
1. Внести зміни в регулятивні документи, щоб бізнес чи громадяни, які прийняли рішення самостійно інвестувати у власну енергетичну безпеку – були під захистом держави: страховим, фінансовим, енергетичним, регулятивним. Спростити правила проектування, запровадити податкові канікули для тих, хто Інвестує у системи диверсифікації енергозабезпечення і енергетичну децентралізацію.
2. Першочергово забезпечити всім необхідним ресурсом і грошима місцеві адміністрації та органи місцевого самоврядування та спрямувати кошти західних партнерів для підтримки України в частині енергозабезпечення, на побудову малих електро- і теплових станцій в територіальних громадах.
3. Відмовитися від шкідливої ідеї витрачання коштів на добудову атомних енергоблоків Хмельницької АЕС за російською технологією.
Тільки чіткий план дій, децентралізації енергетики та скоординована робота влади, як центральної так і місцевої разом із громадянами, зможе врятувати країну від енергетичного колапсу!
Прийнято на_______________ сесії
Івано-Франківської обласної ради
Восьмого скликання __________ 2024 року