Величний і вимогливий: до 100-річчя Олександра Карпенка в Івано-Франківську презентували книгу “Олександр Карпенко – шлях до себе”

В Прикарпатському національному університеті імені Василя Стефаника відбулася презентація книги “Олександр Карпенко – шлях до себе”. Редакторами видання виступили історики Іван Монолатій, Володимир Великочий та Олег Женоклєв. Авторами книги стали учні, найближчі співробітники вченого, більшою чи меншою мірою приналежні до прикарпатської школи зунрознавства, створеної Олександром Карпенком.

Кожен з нас по-різному ставився до своїх викладачів. Згадуючи Олександра Юхимовича характеризую його двома словами – величний і вимогливий. Ті, хто пам’ятає його, знає, наскільки величною була його постать, артикуляція, манери. В тодішніх радянських умовах він був зразком галицько-європейського науковця-викладача. В той же час він був дуже вимогливим. У нього була невисказана вимога – поменше ідеологічної полови, побільше історичного фактажу в роботі з учнями. Я сьогодні з великою вдячністю ставлюся до того, що долучився певною мірою до того величного пам’ятника, яким є енциклопедія Західно-Української Народної Республіки, над якою витає дух Олександра Юхимовича“, – відзначив під час презентації видання голова обласної ради Олександр Сич.

Відзначимо, що Олександр Карпенко – український історик, директор Наукового центру дослідження українського національно-визвольного руху Прикарпатського національного університету ім. В. Стефаника та Інституту політичних і етнонаціональних досліджень ім. І. Ф. Кураса НАН України. Досліджував історію Галичини початку XX сторіччя, історію України та Польщі новітнього часу, проблеми міжнародних відносин. Зробив великий внесок у дослідження Української революції 1917—1923 років.