Відбулася шоста сесія обласної ради восьмого демократичного скликання

У п’ятницю, 23 квітня 2021 року, відбулася шоста сесія обласної ради восьмого демократичного скликання.

До порядку денного сесійного засідання за рекомендацією президії обласної ради та депутатів було включено півсотні питань. Їх розгляд депутатський корпус традиційно розпочав із обговорення звернень щодо актуальних політичних та соціально-економічних проблем. Зокрема, вони стосувалися необхідності внесення змін до Порядку відбору проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту на пам’ятках культурної спадщини, які будуть реалізовані в рамках програми “Велике будівництво”, необґрунтованого зменшення розміру освітньої субвенції на оплату праці педагогічних працівників, звільнення з російської в’язниці політичного в’язня Олега Приходька, заборони діяльності антиукраїнських політичних партій “Опозиційна платформа – За життя” та “Партія Шарія”, зволікання з розслідуванням, встановленням та притягненням до відповідальності осіб, винних у зриві спецоперації з затриманням “вагнерівців”, врегулювання на законодавчому рівні питань захисту прав дітей та функціонування закладів інституційного догляду та виховання дітей, прийняття у другому читанні проєкту Закону України “Про управління відходами”, передачі шкільних автобусів у комунальну власність територіальних громад.

Водночас обласна рада порушила клопотання про представлення до нагородження Грамотою Верховної Ради України доцента кафедри публічного управління та адміністрування Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу Андрія Мазака та про представлення до нагородження Почесною грамотою Кабінету Міністрів України президента Асоціації україністів Японії Йошіхіко Окабе.

Згідно з планом роботи обласної ради депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за 2020 рік. Опісля схвалили внесення змін до головного фінансового документу Прикарпаття на 2021 рік та до рішень обласної ради “Про розподіл коштів бюджету розвитку обласного бюджету на 2021 рік” і “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2021 році”.

Водночас департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації поінформував депутатський корпус про стан захворюваності, вакцинації та поширення коронавірусної інфекції COVID-19 в області та про діяльність комунального некомерційного підприємства “Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради”.

Окрім цього, в ході сесійного засідання внесено зміни до чотирьох діючих обласних програм та затверджено п’ять нових, а також схвалено питання, які регулюють трудові, майнові та земельні відносини.