Відбулася VII сесія обласної ради восьмого демократичного скликання

У п’ятницю, 9 липня 2021 року, відбулася сьома сесія обласної ради восьмого демократичного скликання. Перед початком роботи сесії голова обласної ради Олександр Сич вручив учасникам російсько-української війни ювілейні відзнаки “130 років Євгену Коновальцю” за активну участь у процесах державотворення. Також за видання літератури національно-патріотичного спрямування та активну громадянську позицію медалями були нагороджені керівники видавництв “Лілея НВ”, “Писаний Камінь” та “Дискурсус”, а за дослідження та висвітлення діяльності полковника Євгена Коновальця, членів ОУН, увіковічення їх в творчості ювілейною відзнакою нагороджений скульптор, автор пам’ятника Євгену Коновальцю у м. Івано-Франківську та меморіальної дошки Євгену Коновальцю у м. Калуші, член Національної спілки художників України Ігор Семак. Водночас свої нагороди отримали лауреати обласної премії імені Богдана Бойка в галузі журналістики.

Опісля депутати затвердили порядок денний, до якого, за рекомендацією президії, включили 56 питань.

Реагуючи на актуальні соціально-економічні проблеми прикарпатські обранці схвалили п’ять звернень до центральних органів державної влади. Вони стосуються передачі обласним радам повноважень щодо надання спеціальних дозволів на користування корисними копалинами місцевого значення, необхідності посилення державних гарантій медичного обслуговування населення, недопущення підвищення податкового навантаження на сільськогосподарських товаровиробників, врегулювання окремих питань в галузі мисливського господарства та забезпечення збалансованості бюджетних надходжень.

Відповідно до плану роботи обласної ради депутати заслухали інформацію про виконання обласного бюджету за І квартал 2021 року. А ще внесли зміни до головного фінансового документу та до шести обласних програм і затвердили чотири нові. Зокрема, депутатський корпус схвалив програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2021 рік, обласну цільову протипаводкову програму на період до 2025 року, регіональну цільову програму розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки і Антикорупційну програму Івано-Франківської обласної ради на 2021-2023 роки.

Позитивними також були рішення обласної ради щодо кадрових питань і питань, які регулюють майнові та земельні відносини.