Відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування

Під головуванням Василя Мельничука та за участі першого заступника голови обласної ради Василя Гладія і заступника голови обласної ради Сергія Басараба відбулося засідання постійної комісії обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування.

Ключовим питанням порядку денного засідання стало обговорення стану реформування місцевого самоврядування, децентралізації влади та перспективи завершення процесу об’єднання територіальних громад області.

Як зауважила заступник голови облдержадміністрації Світлана Онищук, наразі в області утворено 39 об’єднаних територіальних громад, до яких увійшло 169 місцевих рад.

Міністерство розвитку громад та територій України пропонує внести зміни у методику формування спроможних громад, а саме уточнити критерії ресурсної спроможності ОТГ. Згідно з ними в ОТГ має проживати не менше 250 дітей шкільного віку та 100 дітей дошкільного віку, частка місцевих податків та зборів у власних доходах громади не повинна бути менше 10% тощо. Якщо зміни будуть затверджені, ми будемо переглядати перспективний план формування територій громад області“, – розповіла Світлана Онищук.

В свою чергу перший заступник голови обласної ради Василь Гладій підкреслив, що до чергових місцевих виборів об’єднання громад повинне завершитися, в іншому разі реформа не відбудеться.

Якщо ми говоримо про те, щоб громади були спроможні, треба кардинально змінювати перспективний план. Більшість діючих громад не відповідатиме новим критеріям. Якщо новий перспективний план буде створений, потрібно, щоб був затверджений Кабміном і згідно з ним мають відбуватися вибори“, – наголосив Василь Гладій.

Зараз стоїть питання про завершення реформування системи адміністративно-територіального устрою і потрібно її витримати так, щоб громади мали можливості розвитку. Тому деякі з них мусять бути об’єднані“, – додав депутат обласної ради Дмитро Дзвінчук.

Водночас члени комісії заслухали інформацію про діяльність Агенції регіонального розвитку в Івано-Франківській області та інформацію щодо результатів проведення першої учнівської олімпіади з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління.

Разом з цим депутати обговорили та рекомендували до розгляду на сесії обласної ради проекти рішень, які передбачають внесення змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки та представлення до нагородження Грамотою Верховної Ради України.