Відбулося перше сесійне засідання обласної ради VIII демократичного скликання

У п’ятницю, 20 листопада 2020 року, на своє перше засідання зібралася Івано-Франківська обласна рада VIII демократичного скликання.

Розпочалася сесія традиційно спільним виконанням державного гімну. Опісля новообрані депутати отримали благословення на плідну та конструктивну роботу від представників духовенства.

На початку засідання обласна територіальна виборча комісія поінформувала про підсумки виборів депутатів обласної ради та визнала повноваження 84-х депутатів. З їх числа було сформовано п’ять депутатських фракцій.

Ключовими питаннями порядку денного стало обрання голови обласної ради та його заступників. Єдиним кандидатом на посаду керівника вищого представницького органу влади Прикарпаття було запропоновано Олександра Сича. За результатами таємного голосування його кандидатуру одноголосно підтримали всі присутні на засіданні 83 депутати.

Два тижні минуло від оголошення результатів виборів. За цей час я, як лідер політичної сили, яка набрала найбільше голосів, докладав усіх зусиль, щоб досягнути компромісу між усіма політичними силами, які увійшли до складу новообраної ради. Переконаний, що мешканці Прикарпаття не голосували за жодного олігарха. Вони голосували за достойних, високопрофесійних, порядних і сумлінних співгромадян, яких вони знають. І коли мова йде про олігархів, то йдеться про підготовку до парламентських чи президентських виборів. Якщо раніше ми змогли утриматись від того, щоб облрада стала майданчиком для передвиборчих дебатів, то сподіваюся, що і далі так буде. Для політики є телебачення, а тут ми маємо сконцентруватися на вирішенні щоденних проблем нашої області“, – сказав Олександр Сич.

Відтак голова обласної ради представив кандидатури на посади свого першого заступника і заступника. Згідно з результатами таємного голосування першим заступником голови облради став Василь Гладій, а заступником голови обрано Миколу Палійчука. З присутніх 83 депутатів участь у голосуванні взяли 66 депутатів. “За” призначення цих двох кандидатур проголосували 64 депутати.

Відзначимо, що вже 1 грудня 2020 року обласна рада збереться на друге пленарне засідання першої сесії, на якому планується утворити постійні депутатські комісії та обрати їх склад.