В Івано-Франківську вшанували пам’ять воїнів, які загинули в російсько-українській війні та невинноубієнних жертв Голодоморів в Україні

В останню суботу листопада в Меморіальному сквері Івано-Франківська відбулися поминальні заходи на вшанування пам’яті воїнів, які загинули в російсько-українській війні та невинноубієнних жертв Голодоморів в Україні. Цього року – 90-і роковини геноциду, який забрав життя п’яти мільйонів українців.

Присутні на заході представники духовенства, обласної і міської влади, військовослубовці та мешканці міста спільно помолилися за душі померлих та поставили свічки і колоски пшениці до могил загиблих і пам’ятних місць.

“Всю незалежність в Україні були різні думки щодо Голодоморів. Тепер ми більше розуміємо, чому так відбувалося. Будучи під окупацією українці не завжди відкрито на цю тему спілкувалися, тому наше сучасне покоління не до кінця усвідомлювало масштаби тих жахіть. Тепер, в умовах війни ми бачимо, якою є насправді російська федерація, бачимо звірства, які вона чинить на території нашої держави. І зараз, читаючи спогади про Голодомор, я менше дивуюся тим звірствам, які чинила московщина в минулому столітті з українським народом. Ми повинні пам’ятати про ці трагічні сторінки нашої історії для того, щоб віддати шану всім, хто загинув і для того, щоб не допустити такої трагедії знову”, – сказав керуючий справами обласної ради Михайло Королик.

Під час заходу представники обласної влади вручили рідним полеглих захисників посмертні нагороди.