Депутати обласної ради звернулися до Президента України та Прем’єр-міністра України щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення

На першому пленарному засіданні 26-ої сесії обласної ради депутати звернулися до Президента України Петра Порошенка та Прем’єр-міністра України Володимира Гройсмана щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення.

Вважаємо підняття ціни на газ для населення неприпустимим і таким, що порушує права громадян України на доступні житлово-комунальні послуги. Наголошуємо, що боргова політика уряду є неефективною і такою, яка шкодить національним інтересам і вітчизняній економіці. Переконані, що внутрішні резерви України за умови їх ефективного використання та викорінення корупції дозволять забезпечити не лише економічну незалежність держави, а й енергетичну“, – відзначив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, виступаючи перед депутатським корпусом.

В той же час депутат обласної ради Михайло Королик зауважив, що часто уряд апелює до громадян, що піднімає ціни до європейського рівня. “Потрібно думати спочатку про підняття заробітних плат та пенсій до європейського рівня, а вже потім піднімати тарифи на газ“, – сказав Михайло Королик.

Більшістю голосів прикарпатські депутати підтримали звернення, у якому закликали Уряд скасувати Постанову про підвищення ціни на природний газ для населення. Водночас обласна рада запропонувала прийняти ряд заходів, які дозволять вивести країну з енергетичної кризи, зокрема: створити сприятливі умови для розвитку альтернативної енергетики, запровадити енергоощадні технології для державних та комунальних закладів, вдосконалити систему пільгового кредитування проектів із покращення енергоефективності для малого і середнього бізнесу; провести інвентаризацію видобутку усіх видів енергоносіїв, встановити наявність та законність отриманих ліцензій підприємствами енергетичної сфери; встановити по всій країні лічильники газу та тепла; провести монетизацію субсидій; диверсифікувати імпортні джерела енергоносіїв, не допустити монополії іноземних енергетичних компаній на українському ринку; відновити та збільшити видобуток власних нафти, газу і вугілля; запровадити жорсткий контроль за обсягом видобутку, формуванням собівартості видобутку, розподілом і постачанням вуглеводнів, ціноутворенням в енергетиці.