Депутатський корпус обласної ради вимагає припинити політичні переслідування українських громадян в Росії

Депутати обласної ради вимагають припинити політичні переслідування українських громадян в Російській Федерації. З таким проханням вони звернулися до Президента України та Міністерства закордонних справ України на ХХІІ сесії обласної ради 22 червня 2018 року.

Виступаючи перед своїми колегами депутат обласної ради Роман Білик відзначив, що наразі близько 20 громадян України перебувають в тюрмах Росії як політичні в’язні. “Ще понад 40 осіб незаконно примусово утримуються чи засуджені й відбувають покарання в тюрмах окупованого Росією Криму. Кримські татари, українці та росіяни – громадяни, які зберегли прихильність до України, які сміливо дотримуються власного погляду на окупацію Криму, свавілля російського фашистського режиму, війну, що її Кремль і Росія ведуть проти України – всі вони наразі переживають тиск, гоніння й переслідування. Їх залякують, їм погрожують, їх убивають“, – зауважив депутат.

У своєму рішенні депутатський корпус підтримав позицію української делегації в Парламентській Асамблеї Ради Європи, яка безкомпромісно виступає проти повернення до цієї організації російських представників та закликав МЗС України і надалі посилювати дипломатичний тиск на Російську Федерацію в рамках ООН, Ради Європи та ОБСЄ з метою засудження політики утисків і переслідування інакомислячих в Росії, а також для визволення українських бранців Кремля.