Звіт голови Івано-Франківської обласної ради за період з 1 грудня 2018 року по 1 грудня 2019 року


 1. Склад обласної ради сьомого демократичного скликання

За результатами виборів 25 жовтня 2015 року до Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання обрано 84 депутати.

Депутатські мандати здобули такі політичні сили:

ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” – 23 мандати,

політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 18 мандатів,

політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 16 мандатів,

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” – 12 мандатів,

політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ” – 8 мандатів,

Політична партія “Воля” – 7 мандатів.

На сьогодні в обласній раді продовжують працювати 6 депутатських фракцій:

– депутатська фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” (23 депутати);

– депутатська фракція політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” (18 депутатів);

– депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”    (16 депутатів);

– депутатська фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” (11 депутатів);

– депутатська фракція політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ” (7 депутатів);

– депутатська фракція Політичної партії “Воля” (6 депутатів).

Позафракційні 3 депутати.

 

За звітний період два депутати обласної ради: по одному з депутатських фракцій політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” та ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” склали повноваження та відповідно два набули їх.

З метою об’єднання зусиль депутатів задля вирішення нагальних потреб розвитку громад краю у вересні 2019 року створено депутатську групу “Спільна дія”, до складу якої увійшли 19 депутатів обласної ради (16 – з депутатської фракції ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”, 1 – з депутатської фракції Політичної партії “Воля”, 2 – позафракційні).

На 1 грудня 2019 року склад депутатів за віком визначився таким чином: 30 років і менше – 2 депутати (наймолодші – С. Никорович, представник політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ”, та Н. Щербій, представниця політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода”, 29 років), від 31 до 40 років – 19 депутатів, від 41 до 50 – 34 депутати, від 51 до 60 – 22 депутати, від 61 до 70 – 7 депутатів (найстарший – О. Дзеса, 66 років, представник ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”).

Протягом звітного періоду кількість жінок у депутатському складі обласної ради сьомого демократичного скликання збільшилась на 1 особу і становить 13 (15%) серед 84 зареєстрованих депутатів.

2. Структура і чисельність виконавчого апарату обласної ради

Протягом звітного періоду структура та чисельність виконавчого апарату не зазнали змін.

№ з/пНазва структурних підрозділів і керівних посад
обласної ради та її виконавчого апарату
Чисельність
1Голова обласної ради1
2Перший заступник голови обласної ради1
3Заступник голови обласної ради1
4Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків1
5Керуючий справами обласної ради1
6Патронатна служба3
7Організаційний відділ5
8Відділ документообігу5
9Відділ електронного забезпечення діяльності обласної ради та доступу до публічної інформації4
10Відділ правової та кадрової роботи4
11Відділ з питань бюджету та обласних програм3
12Відділ з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проєктної діяльності4
13Відділ бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення5
14Відділ земельних ресурсів та раціонального природокористування4
15Управління об’єктами спільної власності територіальних громад області6
 

Всього

48

 

 

 1. Пленарні засідання сесій обласної ради

За звітний період, з 1 грудня 2018 року по 1 грудня 2019 року, відбулося 7 сесій (9 пленарних засідань), з яких 2 – виїзні (тематичні) та 1 – позачергова.

12 липня 2019 року відбулась виїзна двадцять дев’ята сесія обласної ради у м. Коломиї, на якій обговорили здобутки, проблеми, перспективи розвитку театрального та музичного мистецтв і музейної справи на Івано-Франківщині, особливості функціонування театрально-концертних та музейних закладів обласного підпорядкування та необхідність зміцнення матеріально-технічної бази (капітальні ремонти, заміна технічних засобів, закупівля автотранспорту та музичних інструментів, поповнення музейних фондів) цих закладів.

Тематикою виїзної тридцять другої листопадової сесії обласної ради на Яремчанщині були питання щодо стану та перспектив розвитку фізичної культури та спорту в області, необхідності зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів та їх належного функціонування, активної популяризації різних видів спорту серед дітей та молоді, створення спортивних клубів тощо.

На позачерговій тридцять першій сесії обласної ради, яка була скликана за спільною ініціативою керівників усіх депутатських фракцій в обласній раді у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією в Україні, депутатський корпус обласної ради одностайно виступив проти реалізації так званої “формули Штайнмайєра”, за якою відповідно до “Мінських угод” запроваджується особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської областей. Депутати закликали Президента України, Верховну Раду України, народних депутатів України від області проявити весь свій патріотизм, професіоналізм та державницьку позицію і не допустити надання особливого статусу окупованим територіям, проводити вибори до місцевих рад тільки після повної деокупації зазначених територій, не розміняти інтереси Держави на примарний мир.

Дві із семи сесій були проведені у два пленарні засідання через велику кількість внесених на їх розгляд питань.

За звітний період обласна рада прийняла 290 рішень, в тому числі 11 регіональних програм, зокрема:

– обласну програму підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей, на 2019-2021 роки;

– програму соціально-економічного та культурного розвитку області на 2019 рік;

– регіональну цільову програму енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2019-2020 роки;

– обласну Програму пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на 2019-2021 роки;

– Програму з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на земельні ділянки спільної власності  територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2019-2020 роки;

– регіональну цільову програму забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державному архіві Івано-Франківської області на 2019-2021 роки;

– Програму удосконалення казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів у Івано-Франківській області на 2019 рік;

– обласну програму поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки;

– Програму транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2019-2021 роки;

– регіональну цільову програму забезпечення діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” на 2020-2024 роки;

– регіональну цільову програму діяльності господарського підрозділу управління обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення на 2020-2022 роки.

На пленарних засіданнях депутати заслухали інформації про хід виконання
9 регіональних програм, прийняли 38 рішень щодо змін до діючих обласних програм з метою їх удосконалення, підтримали 42 депутатські запити та схвалили 17 звернень до органів державної влади України вищого рівня. Окрім цього, було знято з контролю  52 рішення, а також прийняті рішення про виконання 10 депутатських запитів.

 

 1. Президія обласної ради

Для прийняття виважених рішень, спрямованих на ефективну реалізацію регіональної політики Івано-Франківщини, покращення соціально-економічного розвитку краю, врегулювання різних проблемних питань в інтересах територіальних громад області, а також з метою якісної підготовки питань до розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, рішенням обласної ради від 17.12.2015. № 8-1/2015 утворено та затверджено склад президії обласної ради у кількості 21 особи.

За період з 1 грудня 2018 року по 1 грудня 2019 року до складу президії введено О. Гончарука, у зв’язку з обранням його головою депутатської фракції політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність” в обласній раді, та відповідно виведено зі складу президії Д. Дзвінчука – уповноваженого представника депутатської фракції політичної партії “Блок Петра Порошенка “Солідарність”.

За звітний період проведено 8 засідань президії обласної ради.
Президією вивчено та рекомендовано внести у порядок денний сесій обласної ради низку проєктів рішень з невідкладних питань, основну частину з яких складають звернення до керівництва держави та центральних органів влади.

 


з/п
Дата
проведення
засідання
Примітка
104.12.2018.Присутні – 16 членів президії, відсутні – 5 (М. Палійчук – відр., А. Левкович – п/п, І. Приймак – п/п, І. Дебенко – лік., Д. Дзвінчук – відр.)
218.12.2018.Присутні – 18 членів президії, відсутні – 3 (А. Левкович – лік., Р. Білик – п/п, О. Атаманюк – п/п)
312.02.2019.Присутні – 14 членів президії, відсутні – 7 (О. Сич – відп., М. Палійчук – п/п, І. Приймак – відр., І. Дебенко – відр., Б. Станіславський – п/п, М. Королик – п/п, Д. Дзвінчук – відр.)
426.02.2019.Присутні – 14 членів президії, відсутні – 7 (О. Сич – відп., С. Басараб – відр., Р. Білик – п/п, В. Мельничук – відп., О. Атаманюк – п/п, Д. Дзвінчук – п/п, М. Дроняк – відр.)
514.05.2019.Присутні – 19 членів президії, відсутні – 2 (В. Мельничук – відп., Д. Дзвінчук – відр.)
609.07.2019.Присутні – 13 членів президії, відсутні – 8 (О. Сич – лік., С. Басараб – відп., О. Дзеса – п/п, А. Левкович – відр., Б. Станіславський – п/п, П. Книшук – п/п, О. Атаманюк – п/п, О. Токарчук – п/п)
717.09.2019.Присутні 21 член президії, відсутніх – немає
812.11.2019.Присутні – 18 членів президії, відсутні – 3 (В. Мельничук – відп., Б. Станіславський – відр., П. Книшук – п/п)

 1. Робота постійних комісій обласної ради

В обласній раді протягом звітного періоду продовжували працювати 12 постійних комісій.

5.1. Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей

Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей за звітний період провела 4 засідання.

Члени комісії брали активну участь у підготовці проєктів рішень у зв’язку з необхідністю внесення змін до обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

На комісії також розглядались питання про розподіл коштів субвенції з державного бюджету для покращення житлових умов учасників Революції Гідності та антитерористичної операції на Сході України, а також щодо стану реалізації плану заходів обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

5.2. Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків

За звітний період постійною комісією обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків проведено 18 засідань, на яких розглянуто 544 питання.

В основному постійною комісією розглядалися питання стосовно внесення змін до бюджетних призначень по головних розпорядниках коштів обласного бюджету, розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету, стабілізаційної дотації з державного бюджету місцевим бюджетам, спрямування субвенцій з обласного бюджету та їх врахування з місцевих бюджетів; питання щодо погодження календарних планів заходів регіональних цільових програм та внесення змін до них на 2019 рік. Крім цього, постійною комісією з питань бюджету, фінансів та податків розглянуто 61 проєкт рішення, що вносився на розгляд сесій обласної ради, з наданням відповідних висновків.

Водночас постійною комісією було розглянуто й інші питання, які стосувалися клопотань громадян та звернень депутатів обласної ради щодо виділення коштів з обласного бюджету, стану фінансування субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку територій та коштів державного фонду регіонального розвитку, стану ліквідації наслідків надзвичайної ситуації, що сталася 20-25 травня 2019 року на окремих територіях Івано-Франківської області, тощо.

5.3. Постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу провела 7 засідань. На засіданнях розглянуто 104 питання, з яких 80 – проєкти рішень. Також комісією розглядалися і погоджувалися питання надання в оренду приміщень спільної власності територіальних громад області для 95 об’єктів та на умовах конкурсу (аукціону) – для 44 об’єктів.

За звітний період відбулося одне спільне засідання з постійною комісією обласної ради з питань екології та раціонального природокористування, на якому розглядалося питання про ситуацію в області, яка склалася внаслідок несприятливих погодних умов у травні 2019 року.

  На засіданнях також розглядалися питання про припинення (реорганізацію шляхом перетворення) комунальних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради, про створення комунальних некомерційних підприємств обласної ради та затвердження їх статутів; статути підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області в новій редакції. Водночас обговорювалися питання надання установам спільної власності територіальних громад області дозволу на списання майна та передачі його в оренду, укладення з установами, підприємствами та організаціями договорів на безоплатне користування нерухомим майном, приватизації майна спільної власності територіальних громад області та завершення приватизації нежитлових приміщень; про проведення переоцінки об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області.

Окрім цього, члени комісії розглянули питання про розроблення проєктів Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки та Плану заходів з її реалізації на 2021-2023 роки, заслухали звіти про виконання планів фінансово-господарської діяльності комунальних підприємств та погодили плани їх фінансово-господарської діяльності на відповідні періоди.

5.4. Постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань екології та раціонального природокористування провела 9 засідань, на яких розглянуто близько 60 питань.

Вагоме місце у роботі постійної комісії займає розгляд питань надання гірничих відводів на користування надрами та надання згоди на отримання спеціальних дозволів на користування надрами. При розгляді кожного питання вирішальним фактором для надання погодження були наявність договору про співпрацю з органами місцевого самоврядування та застереження щодо можливих екологічних ризиків при видобуванні корисних копалин.

На особливому контролі комісії перебуває питання екологічної ситуації, яка склалася у Галицькому районі, зокрема у місті Бурштині. У цьому питанні комісія співпрацює з місцевою владою та залучає профільних спеціалістів та громадськість. За результатами розгляду були прийняті рекомендації щодо напрацювання дорожньої карти для вирішення екологічних проблем та виділені кошти на проведення моніторингу за станом атмосферного повітря на території Бурштинської міської ради.

Також комісія розглянула питання про ситуацію в області, яка склалася внаслідок несприятливих погодних умов у травні 2019 року.

5.5. Постійна комісія обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства

Упродовж звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань розвитку промисловості, будівництва, архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства провела 3 засідання, на яких розглянула 17 питань, зокрема: питання ремонту та експлуатаційного утримання автомобільних доріг області, розподілу коштів бюджету розвитку обласного бюджету та коштів, спрямованих у 2019 році на виконання заходів галузевих програм, контроль за виконанням яких покладено на постійну комісію обласної ради.

На одному із засідань члени комісії заслухали інформацію про виконання Програми енергозбереження для населення Івано-Франківської області на  2015-2018 роки.

Також комісія погодила подані галузевими департаментами та управліннями облдержадміністрації календарні плани таких програм: регіональної цільової програми енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2019-2020 роки; обласної програми підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Івано-Франківській області на 2018-2020 роки; цільової програми енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії Івано-Франківської області на 2016-2020 роки; регіональної цільової програми паспортизації пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області на 2016-2020 роки та Регіональної цільової програми містобудівного кадастру Івано-Франківської області на 2017-2019 роки.

5.6. Постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин

За звітний період постійна комісія обласної ради з питань аграрної політики та земельних відносин провела 9 засідань.

На засіданнях депутати постійної комісії розглянули 53 питання, що належать до її функціональних повноважень у сфері аграрно-промислового комплексу та землекористування, раціонального використання, охорони та відновлення сільськогосподарських земель, ефективного ведення лісового та мисливського господарства, фінансування з обласного бюджету заходів, планів і програм, що стосуються розвитку агропромислового сектору, комунального лісового господарства та заходів із землеустрою.

Депутати постійної комісії за звітний період напрацювали та рекомендували на розгляд сесій обласної ради 5 звернень до вищих органів державної влади України, органів місцевого самоврядування.

Постійною комісією також було порушено питання загальнодержавного значення, зокрема:

 • щодо необхідності вдосконалення механізмів розподілу коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію програм підтримки сільського господарства України;
 • щодо врегулювання питання залучення інших суб’єктів господарювання, в тому числі їх матеріально-технічної бази, з метою цільового використання земель сільськогосподарського призначення, закріплених за закладами професійно-технічної освіти;
 • про небезпеку та шкідливість спалювання сухої трави, стерні, пасовищ, лук, інших ділянок з природною рослинністю або її залишками;
 • щодо врегулювання організації вантажних залізничних  перевезень сільськогосподарської продукції АТ “Укрзалізниця” та перспективи розвитку станцій на території Івано-Франківської області;
 • щодо продовження мораторію на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення;
 • щодо прийнятого у першому читанні законопроєкту № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”.

5.7. Постійна комісія обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова

За звітний період постійною комісією з питань гуманітарної політики та свободи слова проведено 7 засідань, у тому числі 2 виїзних, на яких було розглянуто 70 питань, 20 листів та звернень громадян, установ та організацій.

Комісією ініційовано звернення обласної ради до керівництва держави щодо врегулювання питання залучення інших суб’єктів господарювання, в тому числі їх матеріально-технічної бази, з метою цільового використання земель сільськогосподарського призначення, закріплених за закладами професійно-технічної освіти.

Водночас комісія ініціювала і внесла на розгляд сесії проєкт рішення обласної ради “Про проголошення в області 2019 року Роком Організації українських націоналістів”, а також підтримала та рекомендувала на розгляд проєкти рішень “Про затвердження Положення про конкурс на посаду керівника комунального закладу загальної середньої освіти Івано-Франківської обласної ради” та “Про перейменування Івано-Франківського академічного обласного українського музично-драматичного театру імені Івана Франка та затвердження Статуту в новій редакції”.

На постійному контролі комісії перебуває питання функціонування інтернатних закладів області.

Виїзні засідання комісії відбулися з обговорення питань, які в подальшому розглядалися на виїзних тематичних сесіях обласної ради, зокрема “Про розвиток театрального та музичного мистецтв і музейної справи на Івано-Франківщині (здобутки, проблеми, перспективи)”, “Про стан та перспективи розвитку фізичної культури і спорту в області)”.

За звітний період комісія розглянула 4 статути галузевих установ і закладів, заслухала звіти 3 керівників і рекомендувала 8 кандидатур на посади керівників установ і закладів, які є об’єктами спільної власності територіальних громад області, для прийняття рішень про їх призначення.

5.8. Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики

Впродовж звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики провела 7 засідань, на яких розглянула 69  питань.

В основному постійною комісією розглядалися питання, що стосувалися  реформування первинної медико-санітарної допомоги, вторинної та третинної медичної допомоги; автономізації закладів охорони здоров’я області; стану виплати заробітної плати працівникам медичних закладів області та сплати обов’язкових податкових платежів; погодження календарних планів заходів з реалізації регіональних цільових програм галузей “Охорона здоров’я” та “Соціальний захист населення” та внесення змін до них на 2019 рік.

На виконання заходів медичної реформи (шляхом перетворення) комісією було погоджено створення двадцяти двох комунальних некомерційних підприємств, а також розглянуто питання чергового етапу впровадження медичної реформи – перетворення в комунальні некомерційні підприємства закладів третинного рівня.

Відповідно до функціональних повноважень комісія також розглянула низку питань, що стосувалися  реформування інтернатних закладів області.

 

5.9. Постійна комісія обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму

За звітний період постійною комісією обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму проведено 3 засідання, в тому числі одне спільно з комісією співпраці із закордоном та промоції реґіону Сеймику Опольського воєводства (Республіка Польща), на яких розглянуто 11 питань.

Варто відзначити, що на спільному засіданні постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму і комісії співпраці із закордоном та промоції реґіону Сеймику Опольського воєводства (Республіка Польща) розглянуто питання співпраці установ та організацій Івано-Франківської області з відповідними організаціями Опольського воєводства, а також обговорено пропозиції щодо проведення спільних заходів упродовж 2019-2020 років. Водночас головою комісії співпраці із закордоном та промоції реґіону Сеймику Опольського воєводства та радником воєводства Губертом Колоджеєм  під час засідання було озвучено пропозицію налагодити співпрацю між ґміною Покуй (Намисловський повіт Опольського воєводства) та відповідною об’єднаною територіальною громадою Івано-Франківської області. З метою розвитку партнерських відносин було запропоновано Печеніжинську ОТГ.

Впродовж зазначеного періоду депутати комісії опрацювали та рекомендували на розгляд обласної ради 5 проєктів рішень.

Щоквартально комісією заслуховувались звіти управління міжнародного співробітництва, євроінтеграції, туризму та інвестицій облдержадміністрації про реалізацію заходів затверджених обласною радою програм, зокрема:

– регіональної цільової Програми сприяння залученню інвестицій в економіку Івано-Франківської області на 2016-2020 роки;

– комплексної регіональної цільової програми розвитку туризму в області на 2016-2020 роки;

– регіональної цільової програми розвитку міжнародного співробітництва області на 2016-2020 роки.

5.10. Постійна комісія обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування

Протягом звітного періоду постійна комісія обласної ради з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування провела 5 засідань, на яких розглянула 17 питань.

Основна увага комісії зосереджена на питаннях добровільного об’єднання територіальних громад, децентралізації влади, внесення змін до вже затвердженого обласною радою перспективного плану формування територій громад області.

З метою дотримання Конституції України та вимог законодавства України у процесі добровільного об’єднання територіальних громад постійною комісією було напрацьовано звернення до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України.       В ньому, зокрема, йшлося про недопущення утворення на території області так званих “укрупнених сільських рад” та необхідність внесення змін до законів України, які б забезпечили можливість проведення додаткових виборів депутатів від сіл та селищ до рад міських об’єднаних територіальних громад, що утворюються шляхом приєднання. Це звернення було підтримане депутатським корпусом обласної ради на двадцять сьомій сесії.

Комісія також продовжувала працювати над удосконаленням діючої в області Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки. Члени комісії розглянули та схвалили в новій редакції Положення про конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, а також підтримали зміни до Підпрограми “Висвітлення роботи обласної ради та органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації”.

Депутати постійної комісії заслухали інформацію про результати проведення першої учнівської олімпіади з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління і внесли пропозицію передбачити в Програмі розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки виплату з обласного бюджету стипендій переможцям згаданої вище олімпіади, які навчаються в Інституті гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, а також одноразових грошових премій усім її переможцям.

5.11. Постійна комісія обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади

Упродовж звітного періоду проведено 3 засідання постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади, на яких розглянуто 13 питань.

Відповідно до функціональних повноважень комісія заслуховувала інформацію керівників правоохоронних органів області за перше півріччя 2019 року, питання про затвердження Звіту за результатами оцінки корупційних ризиків у діяльності Івано-Франківської обласної ради та прийняття Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2019-2020 роки і внесення змін до неї, а також інші питання, спрямовані на розгляд комісії головою обласної ради та заступниками голови обласної ради.

Члени постійної комісії також розглядали звернення жителів області, пов’язані з порушенням їхніх законних прав та інтересів. За результатами розгляду звернень приймалися відповідні висновки та рекомендації, які були надіслані для реагування відповідним органам державної влади.

5.12. Постійна комісія обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту

За звітний період постійною комісією обласної ради з питань депутатської діяльності, етики та регламенту проведено 4 засідання.

Питання, які розглядала постійна комісія, в основному стосувалися виконання депутатами Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”, зокрема щодо визначення й оприлюднення днів, годин та місць прийому виборців, інших громадян; розгляду ними пропозицій, звернень, заяв і скарг територіальних громад, вжиття відповідних заходів щодо оперативного їх виконання; звітування про роботу перед виборцями, дотримання депутатської етики  тощо.

 1. Розпорядження голови обласної ради

За період з 1 грудня 2018 року по 1 грудня 2019 року головою обласної ради видано 929 розпоряджень, з них: з основної діяльності – 676, з особового складу – 65, про надання відпусток керівництву та працівникам виконавчого апарату обласної    ради – 132, про відрядження – 56.

Видані головою обласної ради розпорядження стосуються проведення засідань президії обласної ради та Дня депутата в обласній раді, скликання сесій обласної ради, а також питань щодо реалізації заходів Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, проведення обласних конкурсів розвитку місцевого самоврядування і конкурсу проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області тощо.

У зв’язку з відзначенням у 2019 році 90-річчя Організації українських націоналістів розпорядженням голови обласної ради від 22.04.2019. № 270-р затверджено Положення про ювілейну медаль “90 років ОУН”. За активну участь у процесах державотворення, висвітлення діяльності ОУН, увіковічення в творчості діячів та подій періоду ОУН з нагоди цієї знаменної дати ювілейною відзнакою нагороджено 90 осіб. До того ж цю відзнаку передано для експозицій Івано-Франківського обласного музею визвольної боротьби імені Степана Бандери, Історико-меморіального музею Степана Бандери (с. Старий Угринів Калуського району) та Івано-Франківського краєзнавчого музею.

Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 19.02.2019. № 87-р, з метою підвищення рівня політичної освіти, культури та громадянської активності учнівської молоді на базі Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу проведено обласну учнівську олімпіаду з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління, Положення про яку затверджено рішенням обласної ради від 07.12.2018. № 998-26/2018.

З метою забезпечення прозорості та відкритості діяльності Івано-Франківської обласної ради, задля реалізації права кожного на доступ до публічної інформації, яка знаходиться у володінні суб’єкта владних повноважень, на виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” головою обласної ради видано розпорядження від 05.11.2019. № 609-р “Про затвердження Положення про відкриті дані Івано-Франківської обласної ради” та № 610-р “Про Порядок розміщення наборів даних Івано-Франківської обласної ради, які підлягають оприлюдненню у формі відкритих даних, в мережі Інтернет”.

Водночас задля реалізації прав членів територіальних громад Івано-Франківської області у місцевому самоврядуванні розпорядженням від 05.11.2019. № 611-р затверджено Положення про електронні консультації та опитування в Івано-Франківській обласній раді.

За звітний період головою обласної ради видано 433 розпорядження про виділення коштів з фонду обласної ради на виконання депутатських повноважень для надання адресної матеріальної допомоги малозабезпеченим громадянам області.

Також відповідно до розпоряджень чимало наших краян і трудових колективів нагороджено відзнаками голови обласної ради за сумлінну працю, високий професіоналізм та вагомий внесок у соціально-економічний та культурний розвиток області: Цінний подарунок вручено 33 особам, Подякою відзначено 82 особи, 248 осіб нагороджено Грамотою.

Окрім зазначеного, головою обласної ради спільно з головою обласної державної адміністрації за вказаний період видано 97 розпоряджень, зокрема про:

– призначення стипендії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради учасникам антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил, які навчаються за кошти фізичних осіб у вищих навчальних закладах державної та комунальної форм власності. Згідно з розпорядженнями від 28.02.2019. № 69/121-р такі стипендії призначено п’ятьом учасникам АТО – студентам вищих навчальних закладів, від 30.05.2019. № 266/367-р – ще п’ятьом. Розпорядженнями голови облдержадміністрації та голови обласної ради від 26.09.2019. № 480/548-р стипендії на 2019-2020 навчальний рік призначено тридцяти семи, а від 29.11.2019. № 634/676-р – семи учасникам АТО та ООС;

– призначення у 2019 році щорічних стипендій в галузі культури і мистецтв, стипендій відомим діячам освіти, академічної стипендії, стипендії голови облдержадміністрації та голови обласної ради студентам вищих навчальних закладів;

– виділення коштів з обласного бюджету та спрямування їх вільних залишків, а також спрямування залишків коштів субвенцій з державного бюджету, зокрема медичної, освітньої та субвенції місцевим бюджетам на реалізацію заходів, направлених на розвиток системи охорони здоров’я у сільській місцевості;

– нагородження відзнаками “За бойову звитягу” учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил за особисту мужність та героїзм, виявлені у захисті державного суверенітету і територіальної цілісності України;

– нагородження медалями “За заслуги перед Прикарпаттям”, грамотами голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради громадян і трудових колективів, які досягли високого професіоналізму і значних успіхів у розвитку економіки, культури, соціальної сфери, у державному будівництві та інших сферах, а також з нагоди державних та професійних свят, відзначення ювілеїв, пам’ятних дат та історичних подій.

 

 1. Програма розвитку місцевого самоврядування

Протягом звітного періоду Програма розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки зазнала змін і доповнень.

З метою проведення просвітницької роботи серед учнівської та студентської молоді щодо питань місцевого самоврядування, процесів децентралізації влади, публічного управління Програму було доповнено Положенням про обласну учнівську олімпіаду з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління. Основними завданнями олімпіади є підвищення рівня знань про місцеве самоврядування, принципи об’єднання та співробітництво громад, сприяння освіченості учнівської молоді з питань публічного управління та адміністрування; підвищення інтересу до поглибленого вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін, набуття навичок дослідницької роботи, розвиток відповідних здібностей тощо.

Депутати також підтримали та погодили в новій редакції Положення про конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, що має на меті створення та апробацію системного механізму підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, спрямованих на вирішення проблем розвитку гірських територій.

У зв’язку із реформуванням засобів масової інформації відповідні зміни були внесені до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області задля своєчасного та повного висвітлення діяльності обласної ради, її органів та всіх органів місцевого самоврядування області.

7.1. Інформація про виконання Програми розвитку місцевого самоврядування

На виконання заходів Програми розвитку місцевого самоврядування області у 2019 році затверджено видатки в сумі 12760,0 тис. грн. Протягом 11-ти місяців для реалізації її заходів використано кошти в сумі 10868,8 грн. (85,18%).

 

Підпрограма “Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень”

Загальна сума фонду, затверджена обласною радою при прийнятті обласного бюджету на 2019 рік, становила 7 млн. 560 тисяч гривень.

Дві третини Фонду у рівних частинах розподіляються депутатами обласної ради, одна третина коштів Фонду – головою обласної ради відповідно до рекомендацій дорадчої комісії.

У 2019 році Фонд затверджено, виходячи з розрахунку 60 тисяч гривень для кожного депутата (5040 тис. грн. на місяць) та відповідно фонд голови 2520 тис. грн. на рік.

За період з 1 січня по 1 грудня 2019 року адресних матеріальних допомог громадянам надано на суму 6 млн. 756 тис. грн. (89,4%), з них 4 млн. 328 тис. грн. – відповідно до клопотань депутатів обласної ради та 2 млн. 428 тис. грн. – з фонду голови обласної ради (на підставі протоколів засідань дорадчої комісії), з них 819 тис. гривень – учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних Сил на Сході України і членам їх сімей.

Адресну матеріальну допомогу надано 2502 особам.

Також відповідно до звернень депутатів придбано та передано бюджетним установам області оргтехніки та іншого обладнання на суму 57,6 тис. гривень.

Підпрограма “Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування”

У рамках реалізації заходів цієї підпрограми було здійснено такі видатки:

– подякою голови обласної ради відзначено 65 осіб та вручено їм грошову винагороду на суму 80,7 тис. гривень (по 1000 грн. готівкою, а також по 223,60 грн. податку з доходів фізичних осіб та 18,64 грн. – військового збору), а також придбано рами багетні та бланки подяк до них на суму 36,2 тис. грн.;

– оплачено навчання депутатів та осіб, які перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування, що були направлені на навчання у 2018 році до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”, освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, на загальну суму 76 тис. 760 грн.;

– забезпечено участь збірної команди Івано-Франківської області у VIІІ Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних та міських рад (110 тис. гривень);

– переможців цієї спартакіади нагороджено Цінними подарунками голови обласної ради;

– придбано цінних подарунків (годинників наручних), сувенірної продукції та презентаційних матеріалів – 472,3 тис. грн.;

– з нагоди відзначення пам’ятних дат: виготовлені медалі з посвідченнями та футлярами – 39,1 тис. грн., експонування та сервісне обслуговування плакатів на рекламоносіях – 205,4 тис. грн.;

– для забезпечення депутатів обласної ради документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами придбано витратних матеріалів (тонери, папір, папки) на суму 222,8 тис. грн.

За станом на 1 грудня 2019 року на виконання підпрограми використано коштів у сумі 1729 тисяч 522 гривні.

 

Підпрограма “Висвітлення роботи обласної ради та органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації”

На виконання відповідного підрозділу Програми укладено 34 договори про співпрацю між обласною радою і засобами масової інформації та затверджено кошторисних призначень для них на суму 2 млн. 50 тис. грн.

Забезпечення співучасті Івано-Франківської області у конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад

Одним із переможців конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад стала громадська організація “Клуб Української інтеліґенції ім. Б. Лепкого”, для якої передбачено співфінансування проекту на суму 195,0 тис. грн.

 

7.2. Обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

Однією із найважливіших складових Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області стало проведення обласних конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

У 2019 році реалізовується 61 проєкт від 59 місцевих рад, у т. ч. 13 ОТГ на суму 28,7 млн. грн., з них 18,6 млн. грн. – з обласного бюджету, 7,2 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 2,9 млн. грн. – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу” реалізовується 24 проєкти, за пріоритетом “Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції” – 21 проєкт, за пріоритетом “Забезпечення екологічної безпеки” – 15 проєктів та за пріоритетом “Розвиток сільських територій та периферії навколо малих міст” – 1 проєкт.

Відповідно до Положення про обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування та рішення Ради Конкурсу було оголошено десятий обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування, який проводився з 01.04.2019 р. по 30.08.2019 р. Учасниками Конкурсу були органи місцевого самоврядування сіл, селищ, ОТГ і міст районного значення, які у встановленому порядку подали проєкти, затверджені рішенням відповідної ради. Особливістю десятого конкурсу стало визначення 4 пріоритетів для розроблення проєктів, а саме:

 1. Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу.
 2. Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції.
 3. Забезпечення екологічної безпеки.
 4. Реалізація Програми DOBRE.

Для участі у десятому Конкурсі подано 109 проєктів від 78 місцевих рад, у т. ч. 16 ОТГ, на суму 63,6 млн. грн., з них 29,7 млн. грн. – з обласного бюджету, 17,0 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 16,9 млн. грн. – від організацій-партнерів, зокрема по пріоритету:

 • підвищення туристично-рекреаційного потенціалу подано 42 проєкти;
 • збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції – 27 проєктів;
 • забезпечення екологічної безпеки – 30 проєктів;
 • реалізація програми DOBRE – 10 проєктів.

За першим і другим пріоритетами для ОТГ подано 10 проєктів від 9 ОТГ на суму 5,5 млн. грн., в т. ч. 2,8 млн. грн. – з обласного бюджету, 2,7 млн. грн. – від ОТГ і  50,0 тис. грн. – від організацій-партнерів.

За третім пріоритетом подано 30 проєктів від 26 місцевих рад на суму 14,2 млн. грн, у т. ч. 7,5 млн. грн. – з обласного бюджету, 5,5 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 1,2 млн. грн. – від організацій-партнерів.

За четвертим пріоритетом подано 10 проєктів від 7 ОТГ на суму 21,2 млн. грн., у т. ч. 2,4 млн. грн. – з обласного бюджету, 6,4 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 12,4 млн. грн. – від організацій-партнерів.

Найбільше проєктів подано Снятинським (15), Богородчанським (10), Тисменицьким (9) і Косівським (9) районами.

Найактивнішими місцевими радами стали:

– Косівська міська рада Косівського району і Брошнів-Осадська селищна рада ОТГ Рожнятівського району – подали по 4 проєкти;

– Грабовецька сільська рада Богородчанського району, Блюдниківська сільська рада Галицького району і Долинська міська рада ОТГ Долинського району – подали по 3 проєкти.

На конкурс “Краща спортивна громада” подано 7 заявок.

6 заявок подано на конкурс “Громада кращого довкілля”.

На конкурс “Краща етнокультурна громада” подано 8 заявок, з них:

 • Бойківщина – 2 заявки;
 • Гуцульщина – 1 заявка;
 • Опільщина – 2 заявки;
 • Покуття – 3 заявки.

Враховуючи висновки експертної комісії та пропозиції ради Конкурсу, розпорядженням голови обласної ради переможцями визнано 55 проєктів від 52 місцевих рад, у т. ч. 16 ОТГ, на суму 35,5 млн. грн., з них 15,1 млн. грн. – з обласного бюджету, 8,9 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 11,5 млн. грн. – від організацій-партнерів.

За пріоритетом “Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу” переможцями визнано 24 проєкти, за пріоритетом “Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції” – 12 проєктів, за пріоритетом “Забезпечення екологічної безпеки” – 11 проєктів, за пріоритетом “Реалізація Програми DOBRE” – 8 проєктів.

Водночас переможцями восьмих обласних конкурсів “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада”, “Краща етнокультурна громада” визнано 10 місцевих рад, яким у 2020 році з обласного бюджету передбачено виділення 1,7 млн. грн.

 

 1. Інформація про виконання Програми розвитку громадянського суспільства

На виконання заходів Програми розвитку громадянського суспільства у 2019 році затверджено видатки в сумі 275,0 тис. грн. Протягом 11-ти місяців для реалізації її заходів використано кошти в сумі 197,5 грн. (71,8%).

Відповідно до Положення про порядок проведення конкурсу з визначення проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, було проведено відповідний конкурс, за результатами якого визнано переможцями 5 проєктів (програм) на суму 197,5 тис. грн.

 1. Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

Відповідно до рішення обласної ради від 16.02.2018. № 767-20/2018 та рішення Зборів Асоціації “Єврорегіон Карпати – Україна” від 04.10.2018 року продовжено Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, організований Асоціацією “Єврореґіон Карпати – Україна” на 2019 рік за підтримки Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької обласних рад.

Учасниками конкурсу є органи місцевого самоврядування та інститути громадянського суспільства Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей.

Крім цього, участь у конкурсі можуть брати спільні проєкти декількох органів місцевого самоврядування та/або інститутів громадянського суспільства Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. Участь у спільних проєктах не обмежує право органу місцевого самоврядування та/або інститутів громадянського суспільства подати окремий проєкт до участі у конкурсі.

Пріоритети конкурсу:

1) історико-культурна спадщина;

2) природна спадщина;

3) туризм.

Максимальний розмір співфінансування кожного проєкту з обласного бюджету становив 250 тис. грн. Мінімальний розмір власного внеску становив 20% із можливістю нефінансового власного внеску.

На конкурс було подано 142 проєкти. Найактивнішими стали громади Івано-Франківської області, які подали 46 проєктів.

Водночас на Конкурс подано 10 спільних проєктів від партнерів із різних карпатських областей, в тому числі 9 проєктів – за участі партнерів з Прикарпаття.

Враховуючи висновки експертів, рішення Конкурсної ради Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад та виходячи із можливостей обласного бюджету, переможцями визнано 7 проєктів, для співфінансування яких з обласного бюджету виділено 1663,0 тис. грн., а саме:

№ з/пНазва органу місцевого самоврядування, організаціїНазва проєкту 

Сума,

тис. грн.

1Верховинська районна радаПідготовка проєктної документації для створення Міжнародного автентико-просвітницького центру Гуцульщини у селищі Верховина240,0
2Замагорівська сільська рада Верховинського районуМузей Гуцульських старожитностей Замагорівської ЗОШ І-ІІІ ступенів240,0
3Асоціація соціально-економічного розвитку села Замулинці 

Відновлення сакральної спадщини Храму “Перенесення мощей святого Миколая”
в с. Замулинці Матеївецької ОТГ Коломийського району Івано-Франківської області

240,0
4Делятинська селищна рада об’єднаної територіальної громади Надвірнянського районуЗбереження історико-культурної спадщини шляхом відтворення кептарів та вишиванок делятинського типу250,0
5Брошнів-Осадська  селищна рада об’єднаної територіальної громади Рожнятівського районуСтворення Музею депортацій українців в селищі Брошнів-Осада250,0
6Ямницька сільська рада об’єднаної територіальної громади Тисменицького районуЧиста громада248,0
7Клуб Української інтеліґенції
ім. Б. Лепкого
Археологічна інтерактивна карта Карпат та Прикарпаття195,0

Крім цього, переможцями визнано 5 спільних проєктів, для співфінансування яких виділено 1040,0 тис. грн. позабюджетних коштів, а саме:

№ з/пНазва органу місцевого самоврядування, організаціїНазва проєктуСума,

тис. грн.

1Громадська екологічна організація “Еко-Галич”Екотуризм – шлях до збереження природного різноманіття в місцевих карпатських громадах220,0
2Косівська районна радаПопуляризація історико-культурної спадщини Гуцульщини за межами етнореґіону шляхом збереження одягових традицій200,0
3Громадська організація “Аґенція розвитку громад Богородчанського району”Карпатські водоспади – туристичні дестинації Карпатського реґіону185,0
4Громадська організація “Аґенція місцевого економічного розвитку Прикарпаття”Створення та популяризація ековеломаршруту для підвищення туристичної привабливості малих міст

Івано-Франківської та Львівської областей

235,0
5Громадська організація “Поступовий гурт франківців”Велика війна: пам’ять в Карпатах200,0

 1. Міжнародне співробітництво

Упродовж звітного періоду голова обласної ради, його перший заступник та заступник провели низку робочих зустрічей з представниками іноземних держав та міжнародних організацій.

24 січня за участі першого заступника голови обласної ради, віцемаршалка Опольського воєводства Збігнєва Кубаланьци та віцеголови міської ради м.Ополє Барбари Камінської в Центрі польської культури та європейського діалогу в Івано-Франківську відбувся міжнародний науково-практичний семінар “Інструменти безпосередньої демократії. Україна та її сусіди – центрально-європейські дебати”. Під час зустрічі сторони домовилися про поглиблення співпраці між Прикарпаттям та Опольським воєводством.

5 лютого голова обласної ради, голова обласної державної адміністрації та керівник програми Аґентства США з міжнародного розвитку (USAID) “Децентралізація приносить кращі результати та ефективність” (DOBRE) Беррі Рід підписали меморандум про співпрацю та взаємодію. На Прикарпатті зазначена Програма працюватиме в десяти об’єднаних територіальних громадах, її мета – ефективне  управління ресурсами, підвищення якості послуг, стимулювання місцевої економіки та посилення залученості громадян до прийняття рішень.

28 лютого перший заступник голови обласної ради зустрівся з Генеральним консулом Румунії в Чернівцях Іриною-Лореданою Стенкулєску. Під час зустрічі сторони обговорили шляхи подальшої співпраці між Івано-Франківською областю та повітами Румунії, а також участі Прикарпаття у програмі прикордонного співробітництва “Румунія-Україна 2014-2020”. Водночас обговорено питання відкриття міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон в районі Шибене (Верховинський район) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш) для автомобільного, пішохідного та пасажирського сполучень.

1 квітня заступник голови обласної ради, який є членом Комітету з питань управління Конґресу Ради Європи, взяв участь у засіданні 36-ї Сесії Конгресу Ради Європи у м. Страсбург (Французька Республіка), під час якого обговорено напрямки приведення законодавства у відповідність до норм Європейської конвенції з прав людини, контроль за виконанням рішень Суду та їх втілення у національній законотворчій діяльності.

11 квітня заступник голови обласної ради взяв участь у “круглому столі” з метою напрацювання білатеральних проєктів у галузі освіти, який відбувся у м. Ерфурт, земля Тюрінгія (Федеративна Республіка Німеччина).

25 квітня делегація Івано-Франківської області у складі першого заступника голови обласної ради, керівництва постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму взяла участь в офіційному візиті до Опольського воєводства з нагоди 15-річчя вступу Республіки Польща до Європейського Союзу та в рамках проєкту “Партнерство без кордонів”. Під час візиту делегати зустрілися з Маршалком воєводства Анджеєм Булою та головою Сеймику воєводства Рафалом Бартеком. Сторони обговорили подальші напрямки співпраці з реалізації спільних освітніх і культурних ініціатив, проєктів у галузі охорони здоров’я, розвитку туризму та інвестиційної привабливості. Маршалек Опольського воєводства вручив першому заступнику голови обласної ради диплом-подяку “Івано-Франківщина – стратегічний партнер Опольського воєводства (Республіка Польща) в реалізації проєктів міжнародного співробітництва у сфері місцевого самоврядування”.

3 травня за участі голови обласної ради, представників виконавчої влади, органів місцевого самоврядування та дипломатів у рамках IV Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського реґіону “Карпатський простір” в Івано-Франківську відбувся “круглий стіл” на тему: “Децентралізація: досягнення, виклики”.

13 травня за участі голови обласної ради відбулася міжнародна конференція “Велика війна: у військових негараздах, але в єдиному європейському просторі”. У її рамках презентували проєкт, який реалізовується за підтримки Міжнародного Вишеградського фонду такими організаціями: Польська гуманітарна асоціація, Угорський культурно-освітній центр, комунальне підприємство обласної ради з питань пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять” та громадська організація “Поступовий гурт франківців”.

4 червня у м. Івано-Франківську за участі заступника голови обласної ради, керівництва Опольського воєводства, членів Комісії співпраці із закордоном та промоції реґіону Сеймику Опольського воєводства та постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму відбулося спільне засідання з метою напрацювання заходів у рамках укладеної угоди про міжреґіональну співпрацю.

29 липня за участі першого заступника голови обласної ради, ректора Прикарпатського національного університету імені В.Стефаника Ігоря Цепенди, директора Студій Східної Європи Варшавського університету Яна Маліцьки, заступника Міністра закордонних справ Республіки Польща Марціна Пшидача,
в. о. Генерального консула Республіки Польща у Львові Катажини Солек, директора Центру європейських проєктів Лешека Булера, директора департаменту територіальної співпраці Міністерства інвестицій і розвитку Польщі Рафала Балінськи відбулася зустріч у рамках реалізації проєкту “Адаптація колишньої обсерваторії на горі Піп Іван для потреб високогірного рятувального центру” Програми прикордонного співробітництва ЄІСП “Польща-Білорусь-Україна 2014-2020”.

3 вересня делегація області на чолі із першим заступником голови обласної ради взяла участь у 29-му Економічному форумі з вивчення досвіду діяльності органів місцевого самоврядування, який відбувся у м. Криниці-Здруй (Малопольське воєводство, Республіка Польща).

21 вересня за участі першого заступника голови обласної ради, представників органів виконавчої влади і місцевого самоврядування України та Румунії у Верховинському районі Івано-Франківської області відбулася зустріч, під час якої обговорено низку питань, пов’язаних з необхідністю відкриття міжнародного пункту пропуску через українсько-румунський державний кордон у районі населених пунктів Шибене (Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія).

 1. Реалізація права громадян на доступ до публічної інформації

У виконавчому апараті обласної ради забезпечення права кожного запитувача на доступ до публічної інформації здійснюється відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” та розпоряджень голови обласної ради від 27.05.2016. № 478-р “Про порядок доступу до публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради”, від 27.05.2016. № 479-р “Про затвердження Переліку видів публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради”, від 27.05.2016. № 480-р “Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядок відшкодування цих витрат”.

Доступ до публічної інформації, що перебуває в розпорядженні обласної ради, здійснюється шляхом системного та оперативного оприлюднення  інформації на офіційному вебсайті обласної ради в мережі Інтернет (https://www.orada.if.ua/), у друкованих виданнях і надання інформації за запитами на інформацію.

Порядок доступу до публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради, дає можливість забезпечити ефективність та прозорість її діяльності, створення дієвих механізмів для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Відповідальним структурним підрозділом з реалізації права на доступ до публічної інформації у виконавчому апараті обласної ради визначено відділ електронного забезпечення діяльності обласної ради та доступу до публічної інформації.

Упродовж звітного періоду виконавчим апаратом обласної ради опрацьовано  132 запити на інформацію: від фізичних осіб – 65 запитів, що складає 49% від загальної кількості запитів на публічну інформацію, від юридичних осіб – 67 запитів (51%), у тому числі від громадських організацій – 15 запитів (11%) та засобів масової інформації –   7 запитів (5%).

Електронною поштою надійшло 75 запитів (57%), листами – 57 запитів (43%).

Запитувачів цікавила інформація про:

 • прийом громадян депутатами обласної ради;
 • депутатів, які припинили повноваження;

– надання витягів зі стенограм та протоколів пленарних засідань сесій обласної ради, засідань постійних комісій обласної ради;

– території природно-заповідного фонду області;

– реформування закладів освіти та охорони здоров’я;

– виконання судових рішень;

– надання копій рішень обласної ради, в т. ч. обласних програм;

– використання коштів фонду обласної ради на виконання депутатських повноважень;

– надання в оренду приміщень спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;

– обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування;

– ремонт пішохідних доріжок;

– надання безоплатних путівок дітям-інвалідам;

– програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області;

– обласну програму охорони навколишнього природного середовища та фінансування природоохоронних заходів;

– створення школи літніх видів спорту;

– соціальний захист учасників АТО;

– будівництво ГЕС вздовж ріки Дністер;

– порядок оприлюднення інформації на офіційному вебсайті обласної ради.

Обласна рада та міжнародна благодійна організація “Фонд Східна Європа” в поточному році підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо впровадження “Єдиної платформи місцевої електронної демократії” “e-DEM”. На платформі “e-DEM” та офіційному вебсайті обласної ради функціонує сервіс “Місцеві електронні петиції”, який дає можливість громадянам звертатись до обласної ради з е-петиціями.

Така співпраця стала можливою в рамках реалізації Програми міжнародної технічної допомоги “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією.

Водночас обласна рада здійснює оприлюднення інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

 1. Кореспонденція обласної ради

За звітний період до обласної ради надійшло 4720 документів від юридичних осіб, зокрема:

1382 – від постійних комісій, депутатських фракцій, груп, депутатів обласної ради;

1214 – від обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів;

468 – з обласних установ, організацій, об’єднань та підприємств області, селянських спілок та фермерських господарств;

342 – від районних рад, районних державних адміністрацій, міських рад міст обласного та районного  значень, обласних рад та адміністрацій;

160 – із судових органів, СБУ, Антимонопольного комітету та правоохоронних органів;

143 – із сільських, селищних рад та їх виконавчих комітетів;

138 – з інших державних установ та організацій, загальнонаціональних громадських об’єднань, обласних підрозділів  та організацій центральних органів влади, посольств та консульств інших держав;

89 – з Адміністрації та Офісу Президента України, Кабінету Міністрів України та міністерств України;

81 – від громадських організацій;

72 – з лікувальних, санітарно-епідеміологічних та санаторно-курортних закладів області;

70 – від вищих, середніх спеціальних навчальних закладів, шкіл, проєктних інститутів та інших освітніх закладів;

70 – від об’єднаних територіальних громад;

60 – з комунальних підприємств обласної ради;

46 – з Верховної Ради України та комітетів Верховної Ради України;

39 – від релігійних громад, духовних семінарій, монастирів, консисторій;

28 – з обласного військового комісаріату та військових частин;

27 – з редакцій газет, журналів, видавництв, телебачення, радіомовлення;

26 – від народних депутатів України;

25 – з Асоціації місцевих і регіональних влад України та інших організацій;

17 – від установ та організацій культури, спортивних установ та організацій області;

13 – з обласної ради профспілок, галузевих обкомів і рад профспілок;

210 – від інших.

Із вхідної кореспонденції 2435 листів склали звернення, запити, заяви облдержадміністрації, депутатів, фракцій, політичних партій та громадських організацій з питань організаційної та інформаційно-аналітичної роботи; 586 – з питань фінансування, бюджету, надходження податків, державного страхування та поточного фінансування і кредитування; 222 – з питань нагородження; 141 – з питань охорони навколишнього природного середовища, екології, раціонального використання природних ресурсів, лісового і водного господарства, видачі погоджень для надання ліцензій та гірничих відводів; 162 – з питань надання житла та забезпечення приміщеннями, управління майном, приватизації; 132 – запити на публічну інформацію; 138 – з питань роботи правоохоронних органів, судів, юстиції, митниці, Антимонопольного комітету; 111 – з питань проведення засідань, нарад, сесій, презентацій, семінарів, конференцій, конкурсів, виставок, акцій, форумів, фестивалів; 100 – з питань транспорту і зв’язку, шляхового господарства; 93 – з питань капітального будівництва; 52 – з питань соціального захисту, пенсійного забезпечення населення; 37 – з питань охорони здоров’я; 40 – з кадрових питань; 38 – з питань житлово-комунального господарства, газифікації; 29 – з питань надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків паводків і стихій; 29 – з питань земельних відносин та     375 – інші питання.

За звітний період від обласної ради відправлено 1323 листи.

 1. Звернення громадян

За період з 01.12.2018 року по 01.12.2019 року до обласної ради надійшло        1560 звернень жителів краю. За звітний період головою обласної ради проводилися прийоми громадян згідно з графіком прийому громадян з особистих питань, затвердженим розпорядженням голови обласної ради від 23.15.2015. № 823-р.

У зверненнях громадяни порушили 1565 питань, що стосувалися зокрема:

– надання матеріальної допомоги для лікування, в тому числі складного оперативного лікування в науково-медичних закладах держави, та інші питання соціального захисту (1394);

– АПК та земельних відносин (9);

– житлової політики (8);

– комунального і шляхового господарства (22);

– транспорту і зв’язку (10);

– науки і освіти, сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту (14);

– культури та культурної спадщини, туризму (9);

– охорони здоров’я (8);

– екології та природних ресурсів (9);

– праці  та заробітної плати (6);

– забезпечення законності та охорони правопорядку (47);

– діяльності органів місцевого самоврядування та виконавчої влади (10);

– діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесійних відносин (5);

– інші (14).

За відповідний період проведено 15 засідань дорадчої комісії обласної ради з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради, на яких розглянуто 1401 заяву жителів області і прийнято рішення про виділення коштів на загальну суму 2 430 500 (два мільйони чотириста тридцять тисяч п’ятсот) гривень.

Зокрема проведено 7 засідань дорадчої комісії з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході України та прийнято рішення про виділення матеріальних допомог на загальну суму 819 000 (вісімсот дев’ятнадцять тисяч) гривень.

Жодне звернення, яке надійшло на адресу обласної ради, не залишилося поза увагою.

 

 1. Впорядкування земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

Одним із важливих завдань обласної ради є впорядкування земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, їх розмежування, облік та здійснення повноважень розпорядника таких земель.

За звітний період, з 1 грудня 2018 по 1 грудня 2019 року, на виконання Програми з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі лісового фонду на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.06.2018. № 858-22/2018, здійснювався комплекс заходів для формування земельних ділянок лісогосподарського призначення на території Снятинського, Богородчанського та Долинського районів, а саме:

 • на території Снятинського району було сформовано 154 земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею 1454,3688 га, які перебувають у користуванні Снятинського спеціалізованого агролісництва ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”;
 • на території Богородчанського району сформовано 186 земельних ділянок загальною площею 5551,4420 га, які перебувають у користуванні Богородчанського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”;
 • на території Долинського району сформовано 264 земельні діляни загальною площею 5638,1672 га, які перебувають у користуванні Долинського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.

Водночас здійснюються заходи з оформлення права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області спеціалізованих підрозділів обласного комунального підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

З метою врегулювання земельних відносин обласною радою прийняті рішення, відповідно до яких:

– затверджено технічну документацію із землеустрою Національному музею народного мистецтва Гуцульщини та Покуття імені Й. Кобринського (рішення від 07.12.2018. № 1019-26/2018);

– надано дозвіл Солотвинській загальноосвітній санаторній школі-інтернату I-III ступенів Івано-Франківської обласної ради на розроблення технічної документації із землеустрою (рішення від 07.12.2018. № 1020-26/2018);

– затверджено технічні документації із землеустрою Снятинському спеціалізованому агролісництву ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” (рішення від 21.12.2018. № 1042-26/2018);

– затверджено технічні документації із землеустрою Снятинському спеціалізованому агролісництву ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” (рішення від 15.02.2019. № 1073-27/2019);

– надано дозвіл спеціалізованим агролісгоспам ОКП “Івано-Франківськоблагроліс” на розроблення технічних документацій із землеустрою; (рішення від 15.02.2019. № 1074-27/2019);

– затверджено технічну документацію із землеустрою Івано-Франківській обласній дитячо-юнацькій спортивній школі (рішення від 15.02.2019. № 1075-27/2019);

– припинено право постійного користування землею Коломийською центральною районною лікарнею та надано земельну ділянку на вул. А. Чайковського, 10 у м. Коломиї в постійне користування комунальному закладу “Івано-Франківський обласний центр екстреної медичної допомоги та медицини катастроф” (рішення від 01.03.2019. № 1104-27/2019);

– затверджено технічні документації із землеустрою Солотвинській загальноосвітній санаторній школі-інтернату I-III ступенів Івано-Франківської обласної ради та надано земельну ділянку в постійне користування (рішення від 17.05.2019. № 1152-28/2019);

– надано дозвіл Делятинському психоневрологічному інтернату на розроблення технічної документації (рішення від 20.09.2019. № 1206-30/2019);

– надано дозвіл Снятинському психоневрологічному інтернату на розроблення технічної документації (рішення від 20.09.2019. № 1207-30/2019).

За звітний період внесено відомості в Державний реєстр речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та здійснено державну реєстрацію права власності обласної ради на 19 земельних ділянок спільної власності територіальних громад області загальною площею 15,4086 га.

Інформація про землекористувачів, площі земельних ділянок та дати їх державної реєстрації розміщується на вебсторінці обласної ради.

Виконавчий апарат обласної ради постійно проводить роботу із керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад області щодо необхідності приведення у відповідність правоустановчих документів на землю.

 

 1. Управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

Одним із важливих завдань обласної ради є організація якісного управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що неможливо без наявності відповідних нормативно-правових актів обласної ради, які деталізують усі процеси управління.

Управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області здійснюється безпосередньо обласною радою і через делегування частини повноважень обласній державній адміністрації на принципах галузевої компетенції. Такий підхід визначений Положенням про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016.         

За станом на 1 грудня 2019 року матеріальну основу місцевого самоврядування обласного рівня становлять:

12 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та 54 будівлі і приміщення, функції з управління якими здійснює обласна рада,

102 об’єкти спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області (галузі: агропромислового комплексу – 1, житлово-комунального господарства – 1, будівництва – 2, торгівлі – 1, транспорту – 1; сфери: культури – 17, освіти – 27, спорту – 10, охорони здоров’я – 30, соціального захисту – 12), функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація.

Відповідно до вимог Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17.05.2019. № 1135-28/2019, упродовж звітного періоду укладено      5 контрактів з керівниками підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація.                 

Актуальною при здійсненні функцій з управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області є робота з приведення статутів (положень) підприємств, установ, закладів, організацій у відповідність до вимог чинного законодавства.

Протягом звітного періоду відповідно до рішень обласної ради затверджено у новій редакції 24 статути підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація.

Підвищення ефективності використання комунального майна забезпечується шляхом передачі його в оренду фізичним та юридичним особам. Оренда дає змогу максимально зберегти це майно від нищення та розкрадання, сприяє розвитку малого і середнього бізнесу, створенню нових робочих місць, а відтак зниженню рівня безробіття, і є надійним джерелом поповнення обласного бюджету коштами від сплати за користування цим майном.         

Чіткий порядок передачі в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та належний контроль за дотриманням орендарем умов договору оренди нерухомого майна сприяв підвищенню ефективності його використання, а відтак збільшенню обсягів надходжень від оренди. Впродовж звітного періоду забезпечено надходження коштів від оренди в сумі 14 818,0 тис. грн. Із цієї суми до обласного бюджету перераховано 8 790,0 тис. грн. Крім того, обласною радою забезпечено перерахування частини орендної плати до державного бюджету як податку на додану вартість в сумі 2 385,1 тис. грн. та балансоутримувачам – 3 642,9 тис. грн.

За станом на 1 грудня 2019 року в обласній раді перебуває на контролі 375 чинних договорів оренди нерухомого майна, із них 90 – договори з бюджетними організаціями. Загальна площа переданого в оренду майна складає 68326,2 кв. м, із них 34489,2 кв. м – у користуванні бюджетних організацій. 

Проводиться робота з укладення нових договорів оренди нерухомого майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області та здійснюється постійний контроль за своєчасною сплатою орендної плати до обласного бюджету. За звітний період укладено 48 нових договорів оренди (41 договір оренди за результатами конкурсу (аукціону) та 7 договорів з орендарями, що мають право на оренду без проведення конкурсу (аукціону)).

Проведено 41 конкурс (аукціон) на право оренди майна та 129 конкурсів з відбору суб’єктів оціночної діяльності з метою оцінки об’єктів оренди та забезпечено їх рецензування.

Принцип публічності в орендних відносинах здійснюється через висвітлення на вебсторінці обласної ради та в газеті “Галичина” інформаційних повідомлень щодо проведення конкурсу (аукціону) на право оренди майна, конкурсного відбору суб’єктів оціночної діяльності.

Дієвим інструментом здійснення ефективного використання нерухомого майна, додатковим джерелом надходження коштів до обласного бюджету є також приватизація. Кошти, одержані внаслідок відчуження комунального майна, зараховуються до спеціального фонду обласного бюджету. 

Програмою приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2019-2020 роки та Переліком об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації у 2019 році, затверджених рішенням обласної ради від 15.02.2019. № 1066-27/2019, з внесеними змінами, визначено 12 об’єктів малої приватизації, що підлягають продажу.

На підставі відповідних рішень обласної ради здійснено приватизацію 4 об’єктів малої приватизації шляхом викупу орендарями.

Від продажу 4 об’єктів спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у 2019 році надійшло 2 793,2 тис. грн., з яких до обласного бюджету спрямовано 2 327,7 тис. грн., до державного бюджету як податок на додану вартість – 465,5 тис. грн.

 

 1. Участь у VІІI Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, депутатів обласних, районних, міських міст обласного значення, селищних та сільських рад

Збірна команда депутатів місцевих рад Івано-Франківської області здобула перемогу у VІІI Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, депутатів обласних, районних, міських міст обласного значення, селищних та сільських рад, яка проходила 4-8 червня 2019 року у м. Чорноморську Одеської області. Це вже шоста перемога нашої збірної у Всеукраїнських спартакіадах.

Основну кількість очок збірній принесли волейбольна та футзальна команди, які упродовж змагань не програли жодного матчу та посіли перші місця у своїх видах спорту.

Підсилили лідерські позиції збірної Прикарпаття результати тенісистів. У командному рейтингу з настільного тенісу депутати Івано-Франківщини вибороли перше місце. Зокрема, депутат Городенківської міської ради Ігор Терлецький став найкращим серед чоловіків, а депутат Новокривотульської сільської ради Тисменицького району Марія Гоцуляк здобула “срібло” серед жінок.

Ще одне призове місце виборола депутат обласної ради Оксана Тебешевська, яка здобула “бронзу” в індивідуальному заліку з шашок серед жінок. Додали очок до загальнокомандного рейтингу результати шахістів та шашкістів, команди яких замкнули десятку кращих у своїх видах спорту.

 1. Висвітлення діяльності обласної ради в засобах масової інформації

З метою забезпечення прозорості й відкритості діяльності обласної ради та відповідно до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області було продовжено практику укладання договорів про співпрацю із засобами масової інформації. Такі договори у 2019 році укладено із 32 засобами масової інформації різних форм власності. Також обласна рада уклала відповідні договори з обласними організаціями Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.

Завдяки цьому висвітлення роботи вищого представницького органу влади Прикарпаття, діяльності інших органів місцевого самоврядування області має системний характер. Так, інформаційні повідомлення про діяльність обласної ради та її депутатів систематично з’являються на шпальтах газет, у телепросторі і радіоефірах, в інтернетвиданнях.

Основними інформаційними приводами слугували, передусім, пленарні засідання сесій, що відбувалися систематично упродовж 2019 року. Можливість наживо слідкувати за перебігом подій забезпечувало обласне телебачення “Галичина”, яке вело пряму трансляцію засідань ради, в тому числі виїзних.

Також не були залишені без висвітлення засідання президії та постійних комісій обласної ради.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]