Звіти


На виконання Закону України “Про доступ до публічної інформації” у виконавчому апараті обласної ради діє система здійснення та забезпечення права кожного запитувача на доступ до публічної інформації, що була отримана або створена у процесі реалізації обласною радою її повноважень, передбачених законодавством України, та знаходиться у володінні апарату обласної ради.

Відповідальним структурним підрозділом виконавчого апарату з реалізації права на доступ до публічної інформації визначено відділ електронного забезпечення діяльності обласної ради та доступу до публічної інформації.

З метою створення дієвих механізмів для реалізації права громадян на доступ до публічної інформації розпорядженням голови обласної ради від 27.05.2016. № 478-р затверджено Порядок доступу до публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради; рішенням обласної ради від 26.05.2016. № 175-5/2016 прийнято Регламент Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання; розпорядженням голови обласної ради від 23.06.2016. № 555-р затверджено нову редакцію Інструкції з діловодства у виконавчому апараті обласної ради.

Івано-Франківська обласна рада у своїй діяльності сповідує принципи публічності, прозорості та відкритості. Проекти рішень, що вносяться на розгляд сесії, у встановлені терміни розміщуються на веб-сайті обласної ради. Це дає можливість депутатам належно підготуватися до пленарного засідання. Громадськість також має змогу брати активну участь в процесі підготовки проектів рішень. Однак, проблемним залишається питання своєчасного надходження до виконавчого апарату обласної ради проектів рішень від структурних підрозділів обласної державної адміністрації та інших суб’єктів їх подання.

Інститутом розвитку регіональної преси м. Києва було проведено моніторингове дослідження відкритості веб-сайту обласної ради, за результатами якого показник інформаційної відкритості зріс на 5% (з 27,15% у 2015 р. до 32,0% у 2016 р.). Представник обласної ради взяв участь у підсумковій конференції „Моніторинг інформаційної відкритості офіційних веб-сайтів органів місцевої влади та місцевого самоврядування обласного рівня”.

Впродовж звітного періоду виконавчим апаратом обласної ради опрацьовано 121 інформаційний запит на публічну інформацію. Від фізичних осіб надійшло 42 запити, що складає 35% від загальної кількості запитів на публічну інформацію. Юридичні особи та громадські організації подали 79 запитів (65%). Електронною поштою надійшло 22 запити (18%).

 

Найчастіше запити стосувалися таких питань:

– переліку комунальних підприємств області, оренди, приватизації комунального майна, конкурсного порядку призначення директорів комунальних підприємств, процедури відчуження і передачі основних засобів, що є комунальною власністю територіальної громади, третім особам, кількості громадських організацій та політичних партій, які орендують приміщення, що є комунальним майном;

– переліку об’єктів спільної власності територіальних громад області;

– організації діяльності депутатів, виділення коштів на виконання депутатських повноважень та їх використання;

– результатів поіменного голосування з питання схвалення перспективного плану об’єднання територіальних громад області та змін до нього;

– чинного Регламенту обласної ради і порядку оприлюднення та публікації проектів рішень, нормативно-правових актів;

– протоколів засідань постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків;

– пропозицій до обласної програми соціального захисту населення;

– фінансування природоохоронних заходів у 2013-2016 роках;

– декларацій про майно та доходи, витрати на оплату праці керівництва обласної ради та депутатів обласної ради;

– кількості посадових осіб обласної ради та штатного розпису працівників виконавчого апарату обласної ради, виділення коштів на поліпшення житлових умов працівників виконавчого апарату обласної ради;

– витрат на обслуговування службового транспорту обласної ради, закупівлю паливно-мастильних матеріалів структурними підрозділами обласної ради.

 

На всі запити було належним чином відреаговано та надано відповіді.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]