Звіт голови Івано-Франківської обласної ради за період з 1 грудня 2015 року по 1 листопада 2020 року


 1. Склад обласної ради сьомого демократичного скликання

До Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання за результатами виборів 25 жовтня 2015 року було обрано 84 депутати за пропорційною виборчою системою.

Депутатські мандати здобули такі політичні сили:

ПАРТІЯ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” – 23 мандати,

політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” – 18 мандатів,

політична партія “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” – 16 мандатів,

ПОЛІТИЧНА ПАРТІЯ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” –  12 мандатів,

політична партія “Об’єднання “САМОПОМІЧ” – 8 мандатів,

Політична партія “Воля” – 7 мандатів.

За звітний період повноваження 6 депутатів обласної ради з різних причин
(за особистою заявою, у зв’язку з обранням народним депутатом України, у зв’язку зі смертю) були припинені достроково. Водночас 5 осіб набули повноважень депутатів обласної ради.

Сьогодні в обласній раді працює 83 депутати у 6 депутатських фракціях:

– депутатська фракція ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ” (23 депутати);

– депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Батьківщина” (17 депутатів);

– депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Свобода” (16 депутатів);

– депутатська фракція ПОЛІТИЧНОЇ ПАРТІЇ “УКРАЇНСЬКЕ ОБ’ЄДНАННЯ ПАТРІОТІВ – УКРОП” (11 депутатів);

– депутатська фракція політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ” (7 депутатів);

 • депутатська фракція Політичної партії “Воля” (6 депутатів).

За звітний період склад депутатської фракції Політичної партії “Воля” зменшився із 7 депутатів до 6, а склад депутатської фракції політичної партії “Об’єднання “САМОПОМІЧ” – з 8 депутатів до 7.

Як наслідок, в обласній раді є 3 позафракційні депутати.

У вересні 2019 року створено депутатську групу “Спільна дія”, до складу якої увійшли 19 депутатів обласної ради (16 – із депутатської фракції ПАРТІЇ “БЛОК ПЕТРА ПОРОШЕНКА “СОЛІДАРНІСТЬ”, 1 – із депутатської фракції Політичної партії “Воля”, 2 – позафракційні).

Протягом звітного періоду кількість жінок у депутатському складі обласної ради сьомого демократичного скликання збільшилась на 2 особи і становить 13 осіб.

 1. Структура та чисельність виконавчого апарату обласної ради

Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 43, статті 58 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з метою забезпечення виконавчим апаратом обласної ради здійснення повноважень, визначених Законом України “Про місцеве самоврядування в Україні”, та оптимізації структури виконавчого апарату обласної ради було прийнято рішення обласної ради від 17.12.2015. № 9-1/2015 “Про реорганізацію та зміну структури виконавчого апарату обласної ради”.

Ще на початку каденції було створено відділ з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності. А пізніше, задля здійснення повноважень у сфері природокористування та земельних відносин, рішенням обласної ради від 09.12.2016. № 330-11/2016 “Про внесення змін до структури виконавчого апарату обласної ради” було створено ще один відділ – земельних ресурсів та раціонального природокористування, який почав функціонувати 1 січня 2017 року. Відповідно збільшилась чисельність виконавчого апарату: із 44 осіб у 2016 році до 48 осіб у 2017-2020 роках.

Структура та чисельність виконавчого апарату обласної ради на 01.11.2020 року

№ з/пНазва структурних підрозділів і керівних посад
обласної ради та її виконавчого апарату
Чисельність
1Голова обласної ради1
2Перший заступник голови обласної ради1
3Заступник голови обласної ради1
4Голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків1
5Керуючий справами обласної ради1
6Патронатна служба3
7Організаційний відділ5
8Відділ документообігу5
9Відділ електронного забезпечення діяльності обласної ради та доступу до публічної інформації4
10Відділ правової та кадрової роботи4
11Відділ з питань бюджету та обласних програм3
12Відділ з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності4
13Відділ бухгалтерського обліку та матеріально-технічного забезпечення5
14Відділ земельних ресурсів та раціонального природокористування4
15Управління об’єктами спільної власності територіальних громад області6
 Всього48

 

 1. Пленарні засідання сесій обласної ради

За період діяльності обласної ради сьомого демократичного скликання, з грудня 2015 року по жовтень 2020 року включно, відбулося 37 сесій (46 пленарних засідань), з яких 8 – виїзні (тематичні), 3 – позачергові та 2 – урочисті.

Перша із виїзних, шоста за порядком, сесія обласної ради відбулась у селі Матеївці Коломийського району, на якій депутати розглянули і обговорили проблеми розвитку земельних відносин в області та аграрного сектору регіону.

Тематикою десятої виїзної сесії у селищі Вигода Долинського району були питання використання та відновлення лісових ресурсів, розвитку лісового і мисливського господарства області.

Питання збереження навколишнього природного середовища області, екологічні проблеми краю та перспективи їх вирішення депутати обласної ради обговорили на п’ятнадцятій виїзній сесії обласної ради, яка відбулася у м. Калуші.

На вісімнадцятій виїзній сесії у м. Тлумачі обласна рада розглянула питання охорони здоров’я, зокрема особливості реформування галузі охорони здоров’я області і функціонування системи охорони здоров’я в умовах децентралізації та добровільного об’єднання громад.

27 квітня 2018 року відбулася двадцять перша виїзна сесія обласної ради у м. Снятині, на якій депутати обговорили основні напрямки роботи в області у сфері соціальної політики, реформування та вдосконалення роботи інтернатних установ сфери соціального захисту населення області, збільшення розміру одноразової грошової допомоги на лікування і вирішення невідкладних соціально-побутових питань для найбільш незахищених категорій громадян, покращення матеріально-технічного забезпечення усіх інтернатних установ області тощо.

Виїзна двадцять четверта сесія обласної ради у селищі Печеніжин Печеніжинської об’єднаної територіальної громади була проведена з питань функціонування загальної середньої освіти області та реалізації концепції Нової української школи, розвитку професійно-технічної освіти та коледжів області, стану та перспектив розвитку позашкільної освіти області в умовах децентралізації, реформування системи освітніх інтернатних закладів області в умовах Національної стратегії деінституалізації.

12 липня 2019 року відбулася виїзна двадцять дев’ята сесія обласної ради у м. Коломиї, на якій обговорили здобутки, проблеми, перспективи розвитку театрального та музичного мистецтв і музейної справи на Івано-Франківщині, особливості функціонування театрально-концертних та музейних закладів обласного підпорядкування та необхідність зміцнення матеріально-технічної бази (капітальні ремонти, заміна технічних засобів, закупівля автотранспорту та музичних інструментів, поповнення музейних фондів) цих закладів.

У листопаді 2019 року на Яремчанщині відбулася остання із виїзних, тридцять друга сесія обласної ради, на якій були розглянуті питання стану та перспектив розвитку фізичної культури і спорту в області, необхідності зміцнення матеріально-технічної бази спортивних закладів та їх належного функціонування, активної популяризації різних видів спорту серед дітей і молоді, створення спортивних клубів тощо.

Позачергова сьома сесія обласної ради була скликана за ініціативою обласної державної адміністрації у зв’язку з необхідністю внесення змін до перспективного плану формування територій громад області.

Виражаючи волю виборців Прикарпаття та громадських активістів, які утворили Прикарпатський штаб визволення учасників блокади ОРДЛО, головою обласної ради була скликана позачергова чотирнадцята сесія обласної ради у зв’язку з необхідністю прийняття звернення до Президента України П. Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації в Україні, яка була спричинена силовим розгоном учасників блокади торгівлі з окупованими районами Донецької та Луганської областей.

На позачерговій тридцять першій сесії обласної ради, скликаній за спільною ініціативою керівників усіх депутатських фракцій в обласній раді у зв’язку із суспільно-політичною ситуацією в Україні, депутатський корпус обласної ради одностайно виступив проти реалізації так званої “формули Штайнмайєра”, за якою відповідно до “Мінських угод” запроваджується особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської областей. Депутати закликали Президента України, Верховну Раду України, народних депутатів України від області проявити весь свій патріотизм, професіоналізм та державницьку позицію і не допустити надання особливого статусу окупованим територіям, проводити вибори до місцевих рад тільки після повної деокупації зазначених територій.

Урочистими були восьма та двадцять п’ята сесії обласної ради, одна з яких була приурочена святкуванню двадцятип’ятиріччя проголошення Незалежності України, а інша – відзначенню в області 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки.

Найдовшим за часом проведення було друге пленарне засідання п’ятої сесії – з 10 год. до 20 год. 10 хв., найкоротшими були друге пленарне засідання першої сесії – з 10 год. до 11 год. 30 хв., двадцять п’ята сесія – з 11 год. до 12 год. 30 хв., тридцять перша сесія – з 15 год. до 16 год. 35 хв. і чотирнадцята позачергова сесія –з 12 год. 10 хв. до 13 год. 10 хв.

За період з грудня 2015 року по 1 листопада 2020 року обласна рада прийняла 1611 рішень, в тому числі 92 регіональні програми, 161 звернення до Президента України, Голови Верховної Ради України, Прем’єр-міністра України, інших центральних органів влади, 272 депутатських запити тощо. Водночас головою обласної ради за цей період надано 139 протокольних доручень.

3.1. Перелік регіональних цільових програм,
прийнятих обласною радою сьомого демократичного скликання

№ з/п (програми)№ з/п (рішення)№ рішення, яким затверджена програмаДата прийняття рішенняНазва програми
1142-2/201525.12.2015.Програма розвитку освіти Івано-Франківщини на
2016-2023 роки

 

2243-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки

 

3344-2/201525.12.2015.Програма забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2016-2018 роки

 

4445-2/201525.12.2015.Цільова програма фінансування мобілізаційних заходів і цивільного захисту населення та заходів з територіальної обороноздатності на 2016 рік

 

5448-13/201724.03.2017.Обласна цільова програма проведення мобілізаційних заходів та підготовки до територіальної оборони на 2017 рік

 

6817-20/201802.03.2018.Програма забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2018-2022 роки

 

5746-2/201525.12.2015.Обласна програма “Теплий заклад культури Прикарпаття” на 2016-2020 роки

 

6847-2/201525.12.2015.Обласна цільова соціальна програма “Молодь Прикарпаття” на 2016-2020 роки

 

7948-2/201525.12.2015.Обласна цільова соціальна програма з оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки

 

 

8

 

1049-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма соціального захисту і підтримки дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, захисту їх житлових прав, попередження дитячої бездоглядності та безпритульності на 2016-2020 роки

 

91150-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма фінансової підтримки комунального підприємства обласної ради з питань  пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів “Пам’ять” на 2016-2018 роки

 

101251-2/201525.12.2015.Обласна програма пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на
2016-2018 роки

 

111352-2/201525.12.2015.Регіональна програма будівництва, реконструкції та модернізації об’єктів дорожньо-транспортної інфраструктури Івано-Франківської області до 2020 року

 

121453-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма зовнішнього освітлення селищних та сільських населених пунктів області до 2020 року

 

131554-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на
2016-2020 роки

 

141655-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма паспортизації пам’яток містобудування та архітектури місцевого значення Івано-Франківської області на 2016-2020 роки

 

171455-35/202029.05.2020Регіональна цільова програма паспортизації пам’яток містобудування та архітектури Івано-Франківської області на 2021-2025 роки

 

151856-2/201525.12.2015.Програма розвитку науково-технічної та інноваційної діяльності області до 2020 року

 

161957-2/201525.12.2015.Про регіональну цільову програму діяльності господарського підрозділу управління облдержадміністрації з питань ресурсного забезпечення на 2016 рік

 

20347-11/201609.12.2016.Регіональна цільова програма діяльності господарського підрозділу господарського управління облдержадміністрації на 2017-2019 роки

 

211194-30/201920.09.2019.Регіональна цільова програма діяльності господарського підрозділу управління обласної державної адміністрації з питань ресурсного забезпечення на 2020-2022 роки

 

172258-2/201525.12.2015.Регіональна цільова програма проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини в Івано-Франківській області на
2016 рік

 

23406-12/201623.12.2016.Регіональна цільова програма проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини в Івано-Франківській області на
2017-2018 роки

 

24943-23/201821.09.2018.Регіональна цільова програма проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини в Івано-Франківській області на
2019-2020 роки

 

251409-34/202021.02.2020.Регіональна цільова програма проведення лабораторно-діагностичних та лікувально-профілактичних робіт у сфері ветеринарної медицини та безпечності харчових продуктів в Івано-Франківській області на 2021-2022 роки

 

182659-2/201525.12.2015.Обласна програма охорони навколишнього природного середовища до 2020 року

 

192799-3/201615.01.2016.Програма фінансової підтримки обласного комунального підприємства “Торговий дім (об’єднання) “Галичина” на
2016 рік

 

2028226-5/201610.06.2016.Регіональна цільова програма профілактики правопорушень на 2016-2020 роки

 

2129228-5/201610.06.2016.Цільова програма запобігання виникненню надзвичайних ситуацій природного і техногенного характеру та підвищення рівня готовності аварійно-рятувальної служби області до дій за призначенням на 2016-2020 роки

 

2230229-5/201610.06.2016.Регіональна цільова програма забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державному архіві Івано-Франківської області на 2016-2018 роки

 

311037-26/201821.12.2018.Регіональна цільова програма забезпечення збереженості документів Національного архівного фонду в Державному архіві Івано-Франківської області на 2019-2021 роки

 

2332230-5/201610.06.2016.Цільова програма енергоефективності та розвитку сфери виробництва енергоносіїв з відновлюваних джерел енергії Івано-Франківської області на 2016-2020 роки

 

2433276-9/201623.09.2016.Програма протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2017-2020 роки

 

2534277-9/201623.09.2016.Програма “Покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворів на 2017-2020 роки”

 

2635286-9/201623.09.2016.Програма розвитку Дністровського регіонального ландшафтного парку на 2017-2020 роки

 

2736315-10/201621.10.2016.Обласна цільова Програма розвитку лісового та мисливського господарства Івано-Франківської області на 2017-2021 роки

 

2837346-11/201609.12.2016.Регіональна цільова програма забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2017-2019 роки

 

381294-33/201913.12.2019.Регіональна цільова програма забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна на 2020-2024 роки

 

2939400-12/201623.12.2016.Антикорупційна програма на 2017-2020 роки

 

3040401-12/201623.12.2016.Регіональна цільова програма розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на
2017-2018 роки

 

41939-23/201821.09.2018.Регіональна цільова програма розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2019-2020 роки

 

421570-37/202025.09.2020.Регіональна цільова програма розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2021 рік

 

3143402-12/201623.12.2016.Обласна комплексна програма соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2017-2021 роки

 

3244403-12/201623.12.2016.Регіональна цільова програма “Просвіта ХХІ століття” на
2017-2021 роки

 

3345404-12/201623.12.2016.Обласна цільова соціальна програма розвитку фізичної культури та спорту на 2017-2021 роки

 

3446405-12/201623.12.2016.Регіональна цільова програма ведення містобудівного кадастру Івано-Франківської області на 2017-2019 роки

 

471295-33/201913.12.2019.Регіональна цільова програма ведення містобудівного кадастру Івано-Франківської області на 2020-2025 роки

 

3548

(нова редакція)

471-13/201724.03.2017.Обласна програма підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з
21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення

 

3649484-13/201724.03.2017.Програма приватизації об’єктів на 2017-2020 роки

 

501066-27/201915.02.2019.Програма приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на
2019-2020 роки

 

3751546-16/201730.06.2017.Програма з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на земельні ділянки спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на
2017-2018 роки

 

52858-22/201822.06.2018.Програма з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі  лісового фонду на
2018-2022 роки

 

531036-26/201821.12.2018.Програма з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на земельні ділянки спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на
2019-2020 роки

 

3854609-17/201715.09.2017.Регіональна цільова програма боротьби з карантинним бур’яном – амброзією полинолистою в Івано-Франківській області на 2017-2021 роки

 

3955684-19/201708.12.2017.Регіональна цільова програма “Відродження Галича як давньої столиці України” на 2018-2021 роки

 

4056685-19/201708.12.2017.Регіональна цільова програма розвитку молодіжного житлового будівництва в області на 2018-2022 роки

 

4157686-19/201708.12.2017.Програма удосконалення казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів у Івано-Франківській області на 2017-2018 роки

 

581128-28/201917.05.2019.Програма удосконалення казначейського обслуговування коштів місцевих бюджетів у Івано-Франківській області на
2019 рік

 

4259743-19/201722.12.2017.Регіональна цільова програма розвитку донорства крові, її компонентів та виготовлення препаратів з них на
2018-2020 роки

 

4360744-19/201722.12.2017.Програма розвитку та вдосконалення служби екстреної (швидкої) та невідкладної медичної допомоги Івано-Франківської області на 2018-2022 роки

 

4461745-19/201722.12.2017.Регіональна цільова програма з профілактики та лікування раку грудної залози на 2018-2020 роки

 

4562746-19/201722.12.2017.Регіональна цільова програма лікування хворих на хронічний лімфоїдний лейкоз на 2018-2020 роки

 

4663747-19/201722.12.2017.Обласна програма “Розвиток паліативної допомоги на Прикарпатті на 2018-2022 роки”

 

4764816-20/201802.03.2018.Обласна комплексна програма “Відзначення в області
100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки” на 2018-2019 роки”

 

4865818-20/201802.03.2018.Програма правової освіти населення області на
2018-2022 роки

 

4966819-20/201802.03.2018.Програма розвитку та оновлення матеріально-технічного забезпечення ОТБ “Галичина” на 2018-2022 роки

 

5067880-22/201822.06.2018.Регіональна цільова програма “Відзначення в області
150-річчя від дня народження Василя Стефаника у 2021 році” на 2018-2021 роки

 

5168881-22/201822.06.2018.Регіональна цільова програма надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичне виховання молоді на 2018-2020 роки

 

5269940-23/201821.09.2018.Обласна програма підвищення рівня безпеки дорожнього руху в Івано-Франківській області на 2018-2020 роки

 

5370941-23/201821.09.2018.Регіональна цільова програма протипожежного захисту обласних закладів освіти, охорони здоров’я, культури та соціального захисту на 2018-2021 роки

 

5471942-23/201821.09.2018.Обласна цільова соціальна програма “Розвиток пластового руху Прикарпаття” на 2018-2022 роки

 

5572944-23/201821.09.2018.Програма для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2018-2020 роки

 

56731032-26/201821.12.2018.Обласна програма підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей на 2019-2021 роки

 

57741033-26/201821.12.2018.Регіональна цільова програма енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2019-2020 роки

 

58751034-26/201821.12.2018.Обласна програма пошуку та перепоховання жертв воєн, депортацій та репресій тоталітарних режимів на
2019-2021 роки

 

59761035-26/201821.12.2018.Програма транспортного забезпечення діяльності Івано-Франківської обласної ради на 2019-2021 роки

 

60771113-28/201917.05.2019.Антикорупційна програма Івано-Франківської обласної ради
на 2019-2020 роки

 

61781129-28/201917.05.2019.Обласна програма поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки

 

62791193-30/201920.09.2019.Регіональна цільова програма забезпечення діяльності Івано-Франківського обласного комунального агролісогоспо-дарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” на
2020-2024 роки

 

63801293-33/201913.12.2019.Регіональна цільова програма соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, на 2020-2024 роки

 

64811407-34/202021.02.2020.Обласна комплексна програма “Вшанування в області Року пам’яті депортацій українців у ХХ столітті” на 2020 рік

 

65821408-34/202021.02.2020.Програма підтримки органів державної влади на 2020 рік

 

66831410-34/202021.02.2020.Програма фінансової підтримки комунального підприємства “Обласний аптечний склад” на 2020-2021 роки

 

67841454-35/202029.05.2020.Комплексна цільова соціальна програма розвитку цивільного захисту Івано-Франківської області на 2021 рік

 

68851456-35/202029.05.2020.Програма розвитку та фінансової підтримки комунальних некомерційних підприємств охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради на 2020-2021 роки

 

69861457-35/202029.05.2020.Програма розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2021 рік

 

70871512-36/202031.07.2020.Регіональна цільова програма забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2020-2024 роки

 

71881567-37/202025.09.2020.Регіональна цільова програма “Духовне життя” на 2021 рік

 

72891568-37/202025.09.2020.Регіональна цільова програма підтримки книговидання на 2021 рік

 

73901569-37/202025.09.2020.Комплексна програма розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області у  2021 році

 

74911571-37/202025.09.2020.Регіональна цільова програма розвитку туризму в Івано-Франківській області на 2021 рік

 

75921572-37/202025.09.2020.Регіональна цільова програма розвитку міжнародного співробітництва Івано-Франківської області на 2021 рік

 

3.2. Перелік звернень,прийнятих обласною радою сьомого демократичного скликання                                                                                                                             

 

№ з/п№ рішенняДатаНазва рішення
1.             32-2/201525.12.2015.Про звернення обласної ради (щодо відставки Кабінету Міністрів України під керівництвом Прем’єр-міністра України А. Яценюка)
2.             33-2/201525.12.2015.Про звернення обласної ради щодо перегляду положення та показників державного бюджету на 2016 рік і внесення відповідних змін до Бюджетного кодексу України та Податкового кодексу України з метою врахування пропозицій місцевого самоврядування)
3.             91-3/201615.01.2016.Про звернення обласної ради (щодо ухвалення Верховною Радою України законів “Про Державний бюджет України на 2016 рік”, “Про внесення змін до Бюджетного кодексу України щодо цільового спрямування екологічного податку” і необхідності внесення змін до чинного законодавства)
4.             92-3/201615.01.2016.Про звернення обласної ради (щодо фінансування ремонту доріг Івано-Франківської області у 2016 році)
5.             93-3/201615.01.2016.Про звернення обласної ради (щодо стану державної мовної політики в Україні)
6.             102-4/201618.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо вжиття заходів для забезпечення економічного та територіального суверенітету України)
7.             103-4/201618.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо невідкладного, повного та об’єктивного розслідування факту замаху на життя депутата Івано-Франківської обласної ради Олександра Матусевича та притягнення винних до відповідальності)
8.             104-4/201618.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо недопущення транзиту російського вантажного транспорту територією України)
9.             105-4/201618.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо прийнятих змін до пенсійного законодавства стосовно підвищення спеціального стажу роботи та встановлення віку, що дає право на пенсію за вислугу років для працівників освіти, охорони здоров’я та соціального забезпечення)
10.          124-4/201618.03.2016.Про підтримку звернення активістів громадської організації “Чистий четвер” (щодо політичних репресій учасників люстраційної акції “Чистий четвер” у м. Івано-Франківську)
11.          125-4/201631.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо відновлення роботи Битків-Бабчинського родовища нафти та газу)
12.          126-4/201631.03.2016.Про звернення обласної ради (у зв’язку із набранням чинності наказу Міністерства охорони здоров’я України “Про затвердження Методики щодо забезпечення стаціонарними лікарняними ліжками у розрахунку на 10 тис. населення” від 01.02.2016 року № 51)
13.          127-4/201631.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо захисту прав платників податку на додану вартість, в тому числі сільгосптоваровиробників)
14.          128-4/201631.03.2016.Про звернення обласної ради (щодо відновлення пільг учасникам війни та особам, на яких поширюється чинність Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”)
15.          167-5/201626.05.2016.Про підтримку звернення Львівської обласної ради (щодо невідкладного розгляду та ухвалення законопроекту № 1170 “Про внесення змін і доповнень до Закону України “Про реабілітацію жертв політичних репресій на Україні” та деяких інших законів України щодо впорядкування виплат жертвам політичних репресій”)
16.          168-5/201626.05.2016.Про звернення обласної ради (щодо необхідності укладання договорів про розподіл повноважень між Кабінетом Міністрів України, обласними державними адміністраціями та обласними радами)
17.          169-5/201626.05.2016.Про звернення обласної ради (щодо підвищення цін на природний газ для населення та виробників теплової енергії)
18.          170-5/201626.05.2016.Про звернення обласної ради (щодо законодавчого поліпшення матеріального становища учасників бойових дій (учасників АТО))
19.          171-5/201626.05.2016.Про звернення обласної ради (щодо незабезпеченості коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів Івано-Франківської області)
20.          172-5/201626.05.2016.Про звернення обласної ради (щодо забезпечення неупередженого та об’єктивного розслідування кримінального провадження стосовно учасника АТО Ілитчука Романа Ярославовича)
21.          189-5/201610.06.2016.Про звернення обласної ради (щодо звільнення із займаної посади заступника голови – керівника апарату Івано-Франківської обласної державної адміністрації Крецула В.В. та очищення керівного складу обласної і районних державних адміністрацій від представників комуністично-комсомольської та олігархічної номенклатур, а також від осіб, які займали керівні посади в органах влади у період режиму Януковича)
22.          190-5/201610.06.2016.Про звернення обласної ради (щодо вилучення ПрАТ “Івано-Франківський локомотиворемонтний завод” з переліку об’єктів, що підлягають приватизації)
23.         191-5/201610.06.2016.Про звернення Івано-Франківської обласної ради до Верховної Ради України (щодо підтримки законодавчої ініціативи Кабінету Міністрів України про внесення змін до статті 4 Закону України “Про запобігання впливу світової фінансової кризи на розвиток будівельної галузі та житлового будівництва”)
24.         192-5/201610.06.2016.Про звернення обласної ради (щодо збереження бібліотечної мережі)
25. 217-5/201610.06.2016.Про підтримку звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області, департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної Асоціації працівників професійно-технічної освіти “Про стан фінансування та перспективи розвитку професійно-технічної освіти в області”
26.          237-5/201610.06.2016.Про звернення обласної ради (щодо виділення субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на погашення заборгованості лікувальних закладів та закладів освіти за використану теплову енергію)
27.          239-5/201610.06.2016.Про звернення обласної ради (щодо санації ВАТ “Оріана”)
28.          241-6/201624.06.2016.Про стан і перспективи розвитку сільськогосподарського виробництва в області (щодо підтримки законопроекту від 02.06.2016. № 4758 “Про внесення змін до статті 20 Закону України “Про насіння і садивний матеріал” (щодо ввезення/вивезення зразків насіння та садивного матеріалу))
29.          244-6/201624.06.2016.Про звернення обласної ради (про вирішення питань у галузі сільського господарства)
30.          263-7/201612.08.2016.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (щодо ситуації із забезпеченістю видатками на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ галузей освіти та охорони здоров’я, які фінансуються з місцевих бюджетів Івано-Франківської області)
31.          266-9/201623.09.2016.Про звернення обласної ради (про відновлення діяльності державної інспекції сільського господарства в Івано-Франківській області)
32.          267-9/201623.09.2016.Про звернення обласної ради (про внесення змін до проекту Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів щодо удосконалення містобудівної діяльності” (реєстраційний номер 4733-1 від 03.06.2016 року))
33.          268-9/201623.09.2016.Про звернення обласної ради (щодо недопущення руйнування пам’ятки архітектури національного значення – солодового цеху пивзаводу на вул. Новгородській, 28
у м. Івано-Франківську)
34.          269-9/201623.09.2016.Про звернення обласної ради щодо недопущення підвищення цін/тарифів на житлово-комунальні послуги
35.          314-10/201621.10.2016.Про стан використання лісових ресурсів на території області (щодо внесення змін до законодавчих та нормативних документів з метою вирішення проблем раціонального використання, охорони та відтворення лісів Карпатського регіону)
36.          326-11/201609.12.2016.Про звернення обласної ради щодо прирівняння статусу військових капеланів, які здійснюють діяльність у районі проведення бойових дій, до статусу учасника бойових дій
37.          327-11/201609.12.2016.Про звернення обласної ради щодо необхідності вжиття негайних заходів для запобігання виникненню надзвичайної екологічної ситуації у зв’язку з масовими вирубками та знищенням лісів в Україні
38.          328-11/201609.12.2016.Про звернення обласної ради щодо недопущення ліквідації Прикарпатського управління бурових робіт ПАТ “Укрнафта” та масового вивільнення його працівників
39.          335-11/201609.12.2016.Про ситуацію із забезпеченням фінансування заробітної плати працівникам охорони здоров’я області за листопад-грудень 2016 року
40.          388-12/201623.12.2016.Про звернення обласної ради щодо внесення Коломийської філії ДП “Укрветсанзавод” до переліку об’єктів державної власності, що підлягають приватизації у 2017 році
41.          389-12/201623.12.2016.Про звернення обласної ради щодо інспірування антиукраїнських настроїв у частині польського суспільства
42.          390-12/201623.12.2016.Про звернення обласної ради щодо відхилення законопроекту № 4010а “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення правового регулювання користування земельною ділянкою для сільськогосподарських потреб (емфітевзис)”
43.          391-12/201623.12.2016.Про звернення до мешканців області щодо утримання від використання салютів, феєрверків та інших піротехнічних виробів під час новорічних та різдвяних святкувань
44.          425-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо визнання частини території України окупованою Російською Федерацією, підтримки блокування торгівлі з тимчасово окупованими територіями та вжиття негайних заходів для зміцнення енергетичної безпеки України
45.          427-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо непродуманого запровадження інтегрованих навчальних курсів
46.          428-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо внесення змін до законодавчих актів України, що гарантують соціальний статус учасників бойових дій на Сході України
47.          429-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо недопущення ліквідації державної стоматологічної служби
48.          430-13/201710.03.2017.Про підтримку звернення депутатів Вінницької обласної ради 7 скликання до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо ситуації, яка склалася з формуванням проекту госпітальних округів
49.          431-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо недопущення скасування мораторію на продаж сільськогосподарської землі
50.          432-13/201710.03.2017.Про звернення обласної ради щодо збільшення оплати праці у сфері охорони здоров’я, збільшення медичної субвенції з державного бюджету у 2017 році
51.          446-14/201714.03.2017.Про звернення до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України  щодо мирного врегулювання суспільно-політичної ситуації, яка склалася в Україні
52.          506-15/201712.05.2017.Про звернення обласної ради щодо проведення комплексу робіт для недопущення екологічної катастрофи на території Калуського гірничопромислового району
53.          507-15/201712.05.2017.Про звернення обласної ради щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів
54.          511-15/201712.05.2017.Про стан поводження з побутовими відходами в Івано-Франківській області (щодо сприяння у виділенні земельної ділянки поблизу діючого полігону ТПВ в с. Рибне Тисменицького району за рахунок земель Прикарпатського військового лісгоспу ДП “Івано-Франківський військовий ліспромкомбінат” для будівництва сучасного сміттєпереробного комплексу)
55.          518-15/201712.05.2017.Про звернення обласної ради щодо негативних наслідків використання авіації при обробці культур пестицидами та агрохімікатами
56.          521-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо врегулювання економічної та соціально-політичної ситуації в Україні
57.          523-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо розроблення Державної програми психологічної реабілітації учасників антитерористичної операції на Сході України
58.          524-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо прийняття законопроекту № 4355 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо розширення повноважень органів місцевого самоврядування з управління земельними ресурсами та посилення державного контролю за використанням та охороною земель”
59.          525-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо прийняття Державної програми забезпечення житлом дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування
60.          526-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо спрощення використання наркотичних та психотропних засобів у віддалених структурних підрозділах лікувальних закладів, розташованих у сільській місцевості
61.          527-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо необхідності законодавчого врегулювання питання ввезення та перебування на митній території України автомобілів з іноземною реєстрацією та припинення переслідувань владою водіїв і фактичних власників таких автомобілів
62.          528-16/201730.06.2017.Про звернення обласної ради щодо необхідності перевірки умов приватизації Бурштинської ТЕС ПАТ “Західенерго” та виконання інвестиційних зобов’язань ТОВ “ДТЕК”
63.          584-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України (з метою забезпечення ефективного та раціонального використання субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам на фінансування інвестиційних програм та проектів)
64.          585-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо недопущення фактів переслідування за громадську і політичну діяльність
65.          586-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств
66.          587-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо передачі об’єкта незавершеного будівництва оздоровчого комплексу “Прикарпаття” (м. Яремче, вул. Грушевського, 7) Національного банку України у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області
67.          588-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо реформування гірських рятувальних підрозділів Карпатського регіону
68.          589-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо відновлення надходжень до місцевих бюджетів частини акцизного податку з нафтопродуктів
69.          590-17/201715.09.2017.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (звернення щодо забезпечення коштами для виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області)
70.          610-17/201715.09.2017.Про звернення обласної ради щодо законодавчого врегулювання питання внесення борщівника Сосновського до переліку регульованих шкідливих організмів
71.          648-18/201727.10.2017.Про звернення обласної ради щодо необхідності невідкладного законодавчого врегулювання питання трансплантації органів та інших анатомічних матеріалів людині
72.          649-18/201727.10.2017.Про звернення обласної ради щодо внесення доповнення до Національного переліку основних лікарських засобів
73.          660-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні
74.          661-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо недопущення переслідувань добровольців та ветеранів війни за незалежність України
75.          663-19/201708.12.2017.Про підтримку звернення депутатів Волинської обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України та обласних рад щодо забезпечення законодавчих умов для розробки торфовищ
76.          664-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території держави
77.          665-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо погашення заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області
78.          666-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо підтримки змін до виборчого законодавства України
79.          667-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради щодо Стратегії реформування лісового господарства України
80.          669-19/201708.12.2017.Про звернення обласної ради до Центральної виборчої комісії щодо постанови Івано-Франківської обласної виборчої комісії від 17 жовтня 2016 року № 48
81.          720-19/201722.12.2017.Про присвоєння почесного звання Героя України сотенному УПА Мирославу Симчичу
82.          721-19/201722.12.2017.Про звернення обласної ради щодо оголошення 2018 року роком “Просвіти” в Україні
83.         722-19/201722.12.2017.Про звернення обласної ради щодо врегулювання на законодавчому рівні можливості справляння до обласного бюджету плати за землі спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області
84.         723-19/201722.12.2017.Про звернення Івано-Франківської обласної ради щодо захисту інтересів українських виробників сільськогосподарської продукції
85.         724-19/201722.12.2017.Про звернення депутатів Івано-Франківської обласної ради до Президента України, Голови Верховної Ради України (щодо ситуації, яка розгортається навколо діяльності Національного антикорупційного бюро України та спрямована на дискредитацію його роботи)
86.         726-19/201722.12.2017.Про підтримку звернення делегатів та учасників VI Конгресу Світової Федерації Українських Лемківських Об’єднань щодо проголошення 2018 року Роком справедливості стосовно українців, депортованих у 1944-1951 роках
87.         753-20/201816.02.2018.Про звернення обласної ради щодо прийняття у Республіці Польща закону про Інститут національної пам’яті
88.         754-20/201816.02.2018.Про звернення обласної ради щодо зняття з розгляду проекту постанови Кабінету Міністрів України “Про внесення змін до постанови Кабінету Міністрів України від 21 листопада 2012 року № 1114 “Про затвердження Типового положення про бригаду екстреної (швидкої) медичної допомоги”
89.         755-20/201816.02.2018.Про звернення обласної ради про необхідність внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо стимулювання створення та діяльності дрібних  фермерських господарств і врегулювання розподілу повноважень у сфері земельних відносин
90.         756-20/201816.02.2018.Про звернення обласної ради щодо посилення державних гарантій для гірських та високогірних населених пунктів
91.         802-20/201802.03.2018.Про звернення обласної ради щодо внесення змін до нормативно-правових актів України стосовно санаторно-курортного лікування та придбання лікарських засобів для учасників антитерористичної операції
92.         803-20/201802.03.2018.Про підтримку звернення Львівської обласної ради до Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України щодо розподілу коштів екологічного податку
93.         804-20/201802.03.2018.Про звернення обласної ради щодо забезпечення імунодепресантами хворих з пересадженими органами
94.         805-20/201802.03.2018.Про звернення обласної ради щодо незабезпеченості коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ області
95.         809-20/201802.03.2018.Про звернення обласної ради щодо збереження статусу міста Галича у процесі здійснення реформи адміністративно-територіального устрою
96.         839-21/201827.04.2018.Про звернення обласної ради щодо зволікання Державної служби геології та надр України у наданні ПАТ “Укрнафта” спеціальних дозволів на користування надрами
97.         840-21/201827.04.2018.Про звернення обласної ради щодо ухвалення Антиолігархічного пакету докорінних перетворень
98.         846-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо розроблення Державної комплексної програми розвитку Галича
99.         847-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради про необхідність судових позовів у міжнародно-правові інституції щодо стягнення з Російської Федерації відшкодування репресованим українцям завданих матеріальних та моральних збитків
100.      848-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради про припинення політичних переслідувань українських громадян в Російській Федерації
101.      849-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо надання Івано-Франківському академічному обласному українському музично-драматичному театру ім. Івана Франка статусу “національний”
102.      850-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо запобігання погіршенню надання екстреної (швидкої)  медичної допомоги населенню на догоспітальному етапі, підвищення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги, збільшення медичної субвенції з Державного бюджету України на 2018 рік
103.      851-22/201822.06.2018.Про звернення Івано-Франківської обласної ради щодо необхідності вжиття заходів з метою недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничовидобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин
104.      852-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо забезпечення соціальної справедливості в засадах оплати праці працівників бюджетної сфери
105.      853-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради (щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів)
106.      854-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо ситуації зі станом автомобільних доріг загального користування в Івано-Франківській області
107.      855-22/201822.06.2018.Про звернення обласної ради щодо припинення приватизації об’єкта незавершеного будівництва “Перепрофілювання лікувально-оздоровчого центру під ендокринологічний санаторій”
108.      856-22/201822.06.2018.Про заяву обласної ради (про підтримку звернення Президента України та Верховної Ради України до Вселенського Патріарха Варфоломія щодо надання Томосу про визнання Православної Церкви в Україні Автокефальною)
109.      914-23/201821.09.2018.Про звернення обласної ради щодо недопущення екстрадиції громадян до Російської Федерації
110.      915-23/201821.09.2018.Про звернення обласної ради до Президента України, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо вжиття невідкладних заходів для недопущення знищення галузі лісового господарства та врегулювання статусу лісів
111.      916-23/201821.09.2018.Про звернення обласної ради щодо перевірки дотримання дочірнім підприємством Національної акціонерної компанії “Надра України” “Західукргеологія” вимог законодавства у сфері геологічного вивчення надр
112.      917-23/201821.09.2018.Про звернення обласної ради щодо приведення Постанови Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, від 30.09.2015. № 2494 “Про затвердження Кодексу газорозподільних систем” у відповідність до Закону України “Про ринок природного газу”
113.      918-23/201821.09.2018.Про звернення обласної ради щодо законодавчого врегулювання перерахунків пенсій колишнім державним службовцям та посадовим особам органів місцевого самоврядування
114.      970-24/201819.10.2018.Про звернення обласної ради щодо невідкладного розгляду питання про прийняття до громадянства України бійця-добровольця антитерористичної операції Концелідзе Мераба Мурадовича
115.      971-24/201819.10.2018.Про звернення обласної ради щодо співфінансування з державного бюджету проектів-переможців Програм прикордонного співробітництва Європейського Інструменту Сусідства 2014-2020 років
116.      972-24/201819.10.2018.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області)
117.      982-24/201819.10.2018.Про звернення обласної ради щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік
118.      985-26/201807.12.2018.Про звернення обласної ради щодо неприпустимості підвищення ціни на газ для населення
119.      986-26/201807.12.2018.Про звернення обласної ради щодо захисту інституції сім’ї в Україні
120.      987-26/201807.12.2018.Про звернення обласної ради щодо приведення у відповідність до частини 5 статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” постанови Кабінету Міністрів України від 30.05.2011. № 615 “Про затвердження Порядку надання спеціальних дозволів на користування надрами” (зі змінами)
121.      1026-26/201821.12.2018.Про підтримку звернення Кіровоградської обласної ради до Верховної Ради України щодо розвитку фармацевтичного самоврядування в Україні
122.      1027-26/201821.12.2018.Про звернення обласної ради щодо необхідності вдосконалення механізмів розподілу коштів державного бюджету, спрямованих на реалізацію програм підтримки сільського господарства України
123.      1051-27/201915.02.2019.Про звернення обласної ради щодо врегулювання організації вантажних залізничних перевезень сільськогосподарської продукції АТ “Укрзалізниця” та перспективи розвитку станцій на території Івано-Франківської області
124.      1077-27/201915.02.2019.Про звернення обласної ради щодо необхідності якнайшвидшого прийняття проектів законів України № 9518 та № 9519, спрямованих на створення умов для доступності придбання автомобілів громадянами України
125.      1080-27/201901.03.2019.Про звернення обласної ради щодо врегулювання питання  залучення інших суб’єктів господарювання, в тому числі їх матеріально-технічної бази, з метою цільового використання земель сільськогосподарського призначення, закріплених за закладами професійно-технічної освіти
126.      1081-27/201901.03.2019.Про звернення обласної ради про небезпеку та шкідливість спалювання сухої трави, стерні, пасовищ, лук, інших ділянок з природною рослинністю або її залишками
127.      1089-27/201901.03.2019.Про звернення обласної ради щодо необхідності дотримання Конституції України та вимог законодавства України у процесі добровільного об’єднання територіальних громад
128.      1110-28/201917.05.2019.Про звернення обласної ради щодо внесення змін до Закону України “Про оплату праці”
129.      1111-28/201917.05.2019.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (щодо забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області)
130.      1165-29/201912.07.2019.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (щодо забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області)
131.      1176-30/201920.09.2019.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області (щодо забезпечення коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів області)
132.      1178-30/201920.09.2019.Про підтримку звернення депутатів Житомирської обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства охорони здоров’я України, Національної служби здоров’я України щодо якості та доступності первинної медичної допомоги для сільського населення
133.      1179-30/201920.09.2019.Про звернення обласної ради щодо врегулювання питання надання матеріальної допомоги членам сімей загиблих (померлих) учасників ООС (АТО) при розробці відповідного закону України про статус ветеранів війни
134.      1180-30/201920.09.2019.Про звернення обласної ради щодо накладення вето Президента України на законопроєкт “Про державне визнання і підтримку Пласту – Національної скаутської організації України”
135.      1249-31/201903.10.2019.Про звернення обласної ради щодо суспільно-політичної ситуації в Україні (щодо реалізації так званої “формули Штайнмайєра”, за якою відповідно до “Мінських угод” запроваджується особливий статус окупованих територій Донецької та Луганської областей)
136.      1250-31/201903.10.2019.Про звернення обласної ради щодо продовження мораторію на вільний обіг земель сільськогосподарського призначення
137.      1253-32/201915.11.2019.Про звернення обласної ради з приводу фінансування коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення заходів щодо соціально-економічного розвитку окремих територій
138.      1254-32/201915.11.2019.Про звернення обласної ради щодо прийнятого у першому читанні законопроєкту № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”
139.      1255-32/201915.11.2019.Про стан виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області
140.      1274-33/201913.12.2019.Про звернення обласної ради щодо необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні
141.      1276-33/201913.12.2019.Про звернення обласної ради щодо недопущення погіршення становища малого та середнього бізнесу
142.      1277-33/201913.12.2019.Про звернення обласної ради з приводу вбивства патріота України Артема Мирошниченка
143.      1369-33/201920.12.2019.Про звернення обласної ради про припинення проведення платежів та реєстрації бюджетних зобов’язань щодо видатків та надання кредитів загального фонду державного бюджету
144.      1370-33/201920.12.2019.Про звернення обласної ради щодо розгляду законопроєкту № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”
145.      1371-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради до мешканців області щодо необхідності боротьби зі шкідливими звичками та формування навичок здорового способу життя
146.      1372-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради щодо розгляду законопроекту № 2178-10 “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо обігу земель сільськогосподарського призначення”
147.      1373-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради щодо припинення утисків проукраїнських громадських активістів та політичних опонентів
148.      1374-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради щодо неприйнятності великого розміру грошової застави на місцевих виборах
149.      1375-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради щодо проведення медичної реформи в закладах охорони здоров’я області вторинного та третинного рівнів
150.      1376-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради до Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, народних депутатів України від області щодо збереження за історичними містами України, зокрема містом Галичем, статусу міста
151.      1377-34/202021.02.2020.Про звернення обласної ради (про перевірку антидержавницьких висловлювань та дій народного депутата України від партії “Опозиційна платформа – За життя” Вадима Рабіновича щодо ветерана дивізії “Галичина”, голови крайового братства дивізійників “Галичина”, почесного громадянина міста Івано-Франківська Михайла Мулика)
152.      1489-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради з приводу надзвичайної ситуації, спричиненої паводком у червні 2020 року на території Івано-Франківської області
153.      1490-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради щодо соціальних гарантій медичним працівникам та покращення надання медичної допомоги в умовах пандемії, спричиненої коронавірусною хворобою
154.      1491-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради щодо стану проведення другого етапу медичної реформи та стану фінансування закладів охорони здоров’я області
155.      1492-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради щодо недопустимості перегляду мовного законодавства
156.      1493-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради щодо обов’язкового вивчення предмета “Основи християнської етики” у закладах загальної середньої освіти
157.      1494-36/202031.07.2020.Про звернення обласної ради щодо зміни назви Івано-Франківського району на Галицький район
158.      1550-37/202025.09.2020.Про звернення обласної ради з приводу роз’яснень процедури голосування на місцевих виборах 25 жовтня 2020 року
159.      1551-37/202025.09.2020.Про звернення обласної ради щодо недопущення скасування обов’язкового ЗНО з української літератури у 2021 році
160.      1552-37/202025.09.2020.Про звернення обласної ради щодо безкоштовного тестування медичних працівників методом імуноферментного аналізу
161.      1553-37/202025.09.2020.Про звернення обласної ради щодо формування комісії з обрання керівництва спеціалізованої антикорупційної прокуратури

 1. Президія обласної ради

Для прийняття виважених рішень, спрямованих на ефективну реалізацію регіональної політики Івано-Франківщини, покращення соціально-економічного розвитку краю, врегулювання різних проблемних питань в інтересах територіальних громад області, а також з метою якісної підготовки питань до розгляду на пленарних засіданнях обласної ради, рішенням обласної ради від 17.12.2015. № 8-1/2015 утворено та затверджено склад президії обласної ради у кількості 21 особи.

За період діяльності обласної ради сьомого демократичного скликання проведено 39 засідань президії обласної ради.


з/п
Номер
протоколу
Дата
проведення
засідання
Примітка
1124.12.2015.Присутні 19 членів президії,
відсутній1
2214.01.2016.Присутні 15 членів президії,
відсутні5
3314.03.2016.Присутні 19 членів президії,
відсутній1
4428.03.2016.Присутні 21 член президії,
відсутніх – немає
5523.05.2016.Присутні 18 членів президії,
відсутні3
6608.06.2016.Присутні 16 членів президії,
відсутні5
7708.08.2016.Присутні 15 членів президії,
відсутні5
8819.09.2016.Присутні 16 членів президії,
відсутні3
9917.10.2016.Присутні – 15 членів президії,
відсутні –
4
101005.12.2016.Присутні – 19 членів президії,
відсутніх –
немає
111120.12.2016.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
3
121206.03.2017.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
131322.03.2017.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
141410.05.2017.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
151526.06.2017.Присутні – 14 членів президії,
відсутні –
7
161611.09.2017.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
1717/524.10.2017.Спільне засідання президії обласної ради та Консультативної ради з питань
місцевого самоврядування

Присутні – 16 членів президії,
відсутні –
5

181804.12.2017.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
191920.12.2017.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
202013.02.2018.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
4
212127.02.2018.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
4
222223.04.2018.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
232319.06.2018.Присутні – 16 членів президії,
відсутні –
5
242418.09.2018.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
252516.10.2018.Присутні – 16 членів президії,
відсутні –
5
262604.12.2018.Присутні – 16 членів президії,
відсутні –
5
272718.12.2018.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
282812.02.2019.Присутні – 14 членів президії,
відсутні –
7
292926.02.2019.Присутні – 14 членів президії,
відсутні –
7
303014.05.2019.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
313109.07.2019.Присутні – 13 членів президії,
відсутні –
8
323217.09.2019.Присутні 21 член президії,
відсутні – немає
333312.11.2019.Присутні – 18 членів президії,
відсутні –
3
343411.12.2019.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
353517.12.2019.Присутні – 19 членів президії,
відсутні –
2
363618.02.2020.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
4
373726.05.2020.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
4
383828.07.2020.Присутні – 17 членів президії,
відсутні –
3
393922.09.2020.Присутні – 16 членів президії,
відсутні –
4

 

 1. Робота постійних комісій обласної ради

Однією із основних форм діяльності обласної ради є засідання постійних комісій, які обираються з числа її депутатів для вивчення, попереднього розгляду і підготовки питань, що належать до компетенції ради, та здійснення контролю за виконанням її рішень.

Відповідно до рішення обласної ради від 17.12.2015. № 6-1/2015 “Про утворення постійних комісій обласної ради” (зі змінами) було утворено 12 постійних комісій обласної ради.

Порядок діяльності постійних комісій обласної ради визначений Положенням про постійні та тимчасові комісії обласної ради, затвердженим рішенням обласної ради від 18.03.2016. № 109-4/2016.

Діяльність постійних комісій обласної ради координували, відповідно до розподілу обов’язків, перший заступник та заступник голови обласної ради.

Окрім цього, для здійснення організаційного, інформаційного та аналітичного забезпечення роботи постійних комісій обласної ради за ними було закріплено відповідальних працівників виконавчого апарату обласної ради.

 

Інформація про кількість засідань постійних комісій обласної ради
сьомого демократичного скликання

з/п

Назва постійної комісії обласної радиКількість засідань
1.з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей

 

39
2.з питань бюджету, фінансів та податків

 

117
3.з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу

 

50
4.з питань екології та раціонального природокористування

 

52
5.з питань розвитку промисловості, будівництва,
архітектури, дорожнього та житлово-комунального господарства

 

33
6.з питань аграрної політики та земельних відносин

 

44
7.з питань гуманітарної політики та свободи слова

 

48
8.з питань охорони здоров’я та соціальної політики

 

50
9.з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму

 

25
10.з питань регіональної політики, децентралізації та розвитку місцевого самоврядування

 

28
11.з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади

 

35
12.з питань депутатської діяльності, етики та регламенту14

 

 1. Розпорядження голови обласної ради

Розпорядження голови
обласної ради
2015 рік2016 рік2017 рік2018 рік2019 рік2020 рік
(на 31.10.)
Всього
з основної діяльності, з них:2810649409437726774424
про проведення засідань президії обласної ради, Дня депутата в обласній раді, Консультативної ради з питань місцевого самоврядування та скликання сесій обласної ради4282018179 
про реалізацію заходів Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області22117201312 
про виділення коштів з фонду обласної ради на виконання депутатських повноважень2712626615505475 
про нагородження відзнаками голови обласної ради6974708251 
про передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області101216103 
виданих спільно з головою обласної державної адміністрації10168144167107102 
інші105647373825 

Розпорядження голови
обласної ради
2015 рік2016 рік2017 рік2018 рік2019 рік2020 рік
(на 31.10.)
Всього
з особового складу1414376677167438
про надання відпусток керівництву та працівникам виконавчого апарату обласної ради6101112132138120609
про відрядження керівництва та депутатів обласної ради, працівників виконавчого апарату обласної ради35875596024279
Разом:5750

 1. Програма розвитку місцевого самоврядування

 

Вагомим здобутком депутатського корпусу обласної ради сьомого демократичного скликання є реалізація та вдосконалення Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, оскільки розвиток місцевого самоврядування, посилення його ролі у здійсненні державної регіональної політики та управлінні територіями – ключова умова розбудови демократичної держави на принципах децентралізації та субсидіарності.

Реагуючи на виклики сьогодення, протягом п’яти років зазначена Програма зазнала чимало змін і доповнень, пов’язаних із впровадженням реформи децентралізації влади, перерозподілом повноважень і ресурсів від центральної влади до місцевої, з одночасним перерозподілом повноважень та ресурсів на місцях між органами виконавчої влади та органами місцевого самоврядування. Зі свого боку це вимагало від органів місцевого самоврядування здійснення нових функцій, виконання принципово нових завдань, зміцнення матеріальної та технічної бази органів місцевого самоврядування, належного і своєчасного інформаційного забезпечення депутатського корпусу, удосконалення кваліфікації посадових осіб органів місцевого самоврядування тощо.

Обласною радою також прийнято зміни щодо спрямування половини з однієї третьої фонду голови обласної ради на виконання депутатських повноважень для надання допомоги учасникам АТО на Сході України та членам їх сімей; збільшення суми грошової винагороди до Подяки голови обласної ради з п’ятисот гривень до однієї тисячі гривень; сприяння діяльності Івано-Франківських обласних організацій Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України, а також підтримки за рахунок коштів обласного бюджету об’єднаних територіальних громад області.

Протягом 2017 року депутатський корпус обласної ради прийняв низку важливих змін до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, зокрема щодо вдосконалення Положення про порядок використання коштів Підпрограми “Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень”; положень про Грамоту та Подяку голови Івано-Франківської обласної ради; сприяння співробітництву органів місцевого самоврядування області, їх асоціацій та інших об’єднань з органами місцевого самоврядування іноземних держав, їх асоціаціями, відповідними міжнародними організаціями, фондами з питань місцевого самоврядування, об’єднаннями українців за кордоном, іноземними закладами та установами освіти, культури, охорони здоров’я і спорту тощо.

Враховуючи вимоги і тенденції сучасного розвитку, протягом 2018 року Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки було доповнено новою Підпрограмою “Розвиток міжнародних зв’язків, залучення інвестицій та проектна діяльність”, що значно розширило можливості для міжнародного співробітництва, співпраці з різними організаціями за кордоном, сприяло формуванню позитивного іміджу регіону.

Прийняття нової Підпрограми “Сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад” дало можливість проводити “круглі столи”, семінари з актуальних проблем об’єднаних територіальних громад, напрацьовувати спільні пропозиції щодо розвитку мікрорегіонів, посилення фінансової спроможності ОТГ, поглибити співпрацю з депутатським корпусом обласної ради для захисту та представлення інтересів громад, сприяло участі об’єднаних громад у конкурсах та проєктах місцевого самоврядування.

З метою забезпечення співучасті Івано-Франківської області у конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад Програму розвитку місцевого самоврядування було доповнено Положенням про конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, організатором якого є Асоціація органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку”. Конкурс проводиться в межах програми “Карпатська мережа регіонального розвитку”. Його учасниками є органи місцевого самоврядування та інститути громадянського суспільства Львівської, Івано-Франківської, Закарпатської та Чернівецької областей. Пріоритетами конкурсу є транскордонне співробітництво, популяризація історико-культурної та збереження природної спадщини, розвиток інформаційно-комунікаційних технологій.

Згодом це Положення було прийнято у новій редакції. Відповідно до норм Положення конкурс ініціатив місцевих карпатських громад має на меті створення та апробацію системного механізму підтримки ініціатив місцевих карпатських громад, спрямованих на вирішення проблем розвитку гірських територій.

У 2019 році з метою проведення просвітницької роботи серед учнівської та студентської молоді з питань місцевого самоврядування, процесів децентралізації влади, публічного управління Програму було доповнено Положенням про обласну учнівську олімпіаду з питань місцевого самоврядування, децентралізації влади та публічного управління. Основними завданнями олімпіади є підвищення рівня знань про місцеве самоврядування, принципи об’єднання та співробітництво громад, сприяння освіченості учнівської молоді у питаннях публічного управління та адміністрування; підвищення інтересу до поглибленого вивчення суспільно-гуманітарних дисциплін, набуття навичок дослідницької роботи, розвиток відповідних здібностей тощо.

У зв’язку із реформуванням засобів масової інформації відповідні зміни були внесені до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області задля своєчасного та повного висвітлення діяльності обласної ради, її органів та органів місцевого самоврядування області загалом.

Також зміни до Програми були внесені в частині забезпечення належної організації та проведення виїзних сесій обласної ради.

Враховуючи позитивний досвід і необхідність продовження здійснення комплексу заходів щодо розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської області та підтримки місцевих рад, у травні 2020 року прийнято рішення “Про Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2021 рік”.

 

7.1. Інформація про виконання

Програми розвитку місцевого самоврядування

 

На виконання заходів Програми розвитку місцевого самоврядування області у 2016-2020 роках затверджено видатки в сумі 51741 тис. гривень.

 

Підпрограма “Фонд обласної ради на виконання депутатських повноважень”

 

Загальна сума фонду, затверджена обласною радою при прийнятті обласних бюджетів на 2016-2020 роки, становила 32 млн. 220 тисяч гривень.

Дві третини Фонду у рівних частинах розподіляються депутатами обласної ради, одна третина коштів Фонду – головою обласної ради відповідно до рекомендацій дорадчих комісій.

У 2016-2020 роках Фонд було затверджено, виходячи з розрахунку :

                                                                                                                                                                                                                                                                               

Роки20162017201820192020 

Разом

тис.грн.

Депутатський фонд 3600360042005040504021480
в т. ч. фонд      одного депутата обласної ради4040506060

 

250
фонд голови обласної ради1800180021002520252010740
Всього:5400540063007560756032220

За період з 1 січня 2016 року по 1 листопада 2020 року громадянам надано адресних матеріальних допомог на суму 31 млн. 565 тис. грн. (98,0%), з них 18 млн. 459 тис. грн. – відповідно до клопотань депутатів обласної ради та 9 млн. 779 тис. грн. – з фонду голови обласної ради (на підставі протоколів засідань дорадчих комісій), з них 3327 тис. гривень – учасникам антитерористичної операції та операції Об’єднаних Сил на Сході України і членам їх сімей.

Адресну матеріальну допомогу надано 12225 особам.

Також відповідно до звернень депутатів придбано та передано бюджетним установам області оргтехніку та інше обладнання на суму 354,8 тис. гривень.

Підпрограма “Обмін досвідом та сприяння розвитку місцевого самоврядування”

У рамках реалізації заходів цієї Підпрограми було здійснено такі видатки:

– Подякою голови обласної ради відзначено 323 особи та вручено їм грошову винагороду на суму 80,7 тис. гривень (по 1000 грн. готівкою, а також по 223,60 грн. податку з доходів фізичних осіб та 18,64 грн. – військового збору), а також придбано багетні рами та бланки Подяк до них на суму 27,5 тис. гривень;

– оплачено навчання депутатів та осіб, які перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування, котрі були направлені на навчання до Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за спеціальністю “Публічне управління та адміністрування”, освітньо-кваліфікаційним рівнем магістра, на загальну суму 427 тис. гривень;

– забезпечено участь збірної команди Івано-Франківської області у V-VIIІ Всеукраїнських спартакіадах серед депутатів Верховної Ради України, Верховної Ради Автономної Республіки Крим, обласних, районних та міських рад  у 2016-2019 роках (400,3 тис. гривень);

– придбано Цінних подарунків (наручних годинників), сувенірної продукції та презентаційних матеріалів – 799,7 тис. гривень;

– з нагоди відзначення пам’ятних дат виготовлено медалі з посвідченнями та футлярами, забезпечено експонування плакатів на рекламоносіях – 795,2 тис. гривень,

– для забезпечення депутатів обласної ради документами, довідково-інформаційними та іншими матеріалами придбано витратних матеріалів (тонери, папір, папки) на суму 557,8 тис. гривень.

Підпрограма “Висвітлення роботи обласної ради та органів місцевого самоврядування в засобах масової інформації”

На виконання відповідного підрозділу Програми укладено договори про співпрацю між обласною радою і засобами масової інформації та затверджено кошторисні призначення для них на суму 7 млн. 920 тис. гривень.

7.2. Конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування,
Конкурс кращих громад

На виконання Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 09.10.2015. № 1773-39/2015, (зі змінами і доповненнями), обласна рада забезпечує організацію і проведення щорічного обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування (далі – Конкурс), конкурсів кращих громад (“Краща спортивна громада”, “Громада кращого довкілля”, “Краща етнокультурна громада”).

Протягом 2015-2020 років було проведено шість щорічних Конкурсів, на які органами місцевого самоврядування області було подано 1018 проєктів на суму 369,8 млн. гривень. Переможцями визнано 404 проєкти на суму 152,3 млн. грн., в т. ч. 85,4 млн. грн. – з обласного бюджету, 30,9 млн. грн. – з місцевих бюджетів і 36,0 млн. грн. – від організацій-партнерів.

 Інформація
про участь в обласних конкурсах проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування протягом 2015-2020 років
 Подано проєктівПроєкти-переможці
Кіль-кістьСума,
млн. грн.
Кіль-кістьСума, млн. грн. в т.ч.
з обласного бюджетуз місцевих бюджетівкошти організацій-партнерів
VІ конкурс16034,39722,912,24,36,4
VІІ конкурс404106,713339,422,46,810,2
VІІІ конкурс13563,15825,817,23,74,9
ІХ конкурс12054,86128,718,67,22,9
Х конкурс10963,85535,515,08,911,6
ХI конкурс9047,1     
Всього:1018369,8404152,385,430,936,0

Якщо до сьомого Конкурсу можна було подавати проєкти за 17 пріоритетами, які охоплювали практично всі сфери життєдіяльності місцевих громад, то у
2017 році, на восьмий Конкурс, було визначено 4 пріоритети, які є в операційних цілях Стратегії розвитку області до 2020 року, а саме:

 1. Стимулювання залучення інвестицій.
 2. Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу.
 3. Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції.
 4. Розвиток сільських територій та периферії навколо малих міст.

В інших Конкурсах пріоритетами також були:

– підвищення рівня екологічної безпеки;

– розвиток альтернативної енергетики.

Слід зазначити, що пріоритети “Підвищення туристично-рекреаційного потенціалу” і “Збільшення доданої вартості сільськогосподарської продукції” були у всіх розвиткових конкурсах (8, 9, 10 та 11), оскільки є основними операційними цілями Стратегії розвитку області до 2020 року і Стратегії розвитку області на 2021-2027 роки.

 

Конкурси кращих громад – “Краща спортивна громада”, “Громада кращого довкілля”, “Краща етнокультурна громада” – проводилися у два етапи:

– перший – на районному (міському) рівні серед сільських, селищних і міських (міст районного значення) рад;

– другий – на обласному рівні серед сільських, селищних і міських (міст районного значення) рад, які стали переможцями першого етапу Конкурсу.

Переможці Конкурсів “Краща спортивна громада” та “Громада кращого довкілля” нагороджені дипломами Івано-Франківської обласної ради
I, II і III ступенів та грошовими преміями в таких обсягах:

– за перше місце – 200,0 тис. грн.;

– за друге місце – 150,0 тис. грн.;

– за третє місце – 100,0 тис. грн.

Грошові премії використані на розвиток територіальних громад відповідно до основних завдань Конкурсів.

Учасниками Конкурсів “Краща етнокультурна громада” є сільські, селищні і міські (міст районного значення) ради відповідно до етнокультурних регіонів: Гуцульщина, Покуття, Опілля, Бойківщина.

Переможці, відповідно до етнокультурних регіонів, нагороджені дипломами Івано-Франківської обласної ради та грошовими преміями в сумі 200,0 тис. грн. кожний.

Інформація
про участь в обласних конкурсах кращих громад “Краща спортивна громада”, “Громада кращого довкілля”, “Краща етнокультурна громада”
у 2015-2020 роках

 РокиКраща спортивна громадаГромада кращого довкілляКраща етнокультурна громада 
кількість
заявок
кількість
заявок
 

кількість
заявок

в т.ч. 
БойківщинаГуцульщинаОпільщинаПокуття 
20155581142 
20162217163463 
2017219202846 
20181311142435 
20197682123 
20208651121 
Всього:76547111192120 

За звітний період переможцями стали 50 громад (по 10 щороку), яким з обласного бюджету було виділено загалом 8,15 млн. гривень.

7.3. Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад

Відповідно до рішення обласної ради від 16.02.2018. № 767-20/2018 в області протягом 2018-2020 років проводився Конкурс ініціатив місцевих карпатських громад, ініційований Івано-Франківською, Львівською, Закарпатською та Чернівецькою обласними радами та організований Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку”. Учасниками конкурсу є органи місцевого самоврядування та інститути громадянського суспільства Івано-Франківської, Львівської, Закарпатської та Чернівецької областей. Крім цього, участь у конкурсі могли брати спільні проєкти декількох органів місцевого самоврядування та/або інститутів громадянського суспільства зазначених областей.

Пріоритетами Конкурсу були:

 • збереження і популяризація історико-культурної спадщини;
 • збереження і популяризація природної спадщини;
 • розвиток спорту в гірських громадах;
 • безпека громад Карпатського регіону;
 • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

Максимальний розмір співфінансування кожного проєкту з обласного бюджету становив 250 тис. гривень. Мінімальний розмір власного внеску становив 20% із можливістю власного нефінансового внеску.

На конкурс ініціатив місцевих карпатських громад у 2018-2020 роках громадами Івано-Франківської області було подано 163 проєкти на суму
47,6 млн. гривень та 12 спільних проєктів – за участю партнерів з Прикарпаття. Переможцями визнано 26 проєктів, для співфінансування яких з обласного бюджету виділено 5,8 млн. гривень. Водночас переможцями визнано 8 спільних проєктів, для співфінансування яких виділено 1,7 млн. гривень за рахунок позабюджетних коштів.

Слід зауважити, що представники Івано-Франківщини щороку подавали найбільшу кількість проєктів серед чотирьох областей.

Інформація
про участь в Конкурсі ініціатив місцевих карпатських громад
протягом 2018-2020 років
 Подано проєктів на конкурс Проєкти-переможціСпільні проєкти-переможці
Всього, 

кількість

подано проєктів від Івано-Франківської областіКіль-кістьКошти обласного бюджету, млн. грн.Кіль-кістьПозабюджетні кошти,
млн. грн.
20181074261,430,7
20191424671,751,0
202017375132,7  
Всього:422163265,881,7

 

 1. Конкурс проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства

 

Протягом 2017-2019 років на виконання Програми сприяння розвитку громадянського суспільства в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 25.12.2015. № 43-2/2015, (зі змінами і доповненнями), проводився конкурс проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства.

Пріоритетні напрямки, за якими розроблялися проєкти:

 1. Вивчення громадської думки з питань оцінки діяльності органів виконавчої влади та органів місцевого самоврядування.
 2. Організація навчальних форумів, семінарів, лекцій для вирішення завдань регіональної політики.
 3. Організація процесу інформування жителів області щодо здійснення реформ.
 4. Проведення інформаційних заходів, спрямованих на розвиток патріотичного і волонтерського рухів на території області, а також заходів, що пропагують ідею єдності та цілісності країни.
 5. Організація заходів гуманітарної політики та політики національної пам’яті щодо відзначення видатних подій, вшанування відомих діячів та історичних постатей, які зробили вагомий внесок в історію держави та області.
 6. Підтримка інститутів громадянського суспільства у реалізації проєктів, що впроваджуються в області за кошти міжнародних та всеукраїнських донорських організацій і відповідають завданням Конкурсу.

На конкурс надійшло 37 проєктних заявок на суму 1,6 млн. грн., з них 16 проєктів на суму 677,1 тис. грн. були визнані переможцями й отримали фінансування з обласного бюджету в сумі 503,6 тис. гривень.

Інформація
про участь в обласних конкурсах проєктів та програм, розроблених інститутами громадянського суспільства, протягом 2017-2019 років
 Подано проєктівПроєкти-переможці
Кіль-кістьСума, тис. грн. Кіль-кістьСума, тис. грн. в т.ч.
з обласного бюджетукошти
інститутів громадян-

ського суспільства

кошти організацій-партнерів
І конкурс14411,96157,2114,131,611,5
ІІ конкурс12580,55243,1192,034,017,1
ІІІ конкурс11598,65276,8197,545,234,1
Всього:371591,016677,1503,6110,862,7

 

 1. Впорядкування земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

 

З метою впорядкування земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, їх розмежування та обліку за рішенням обласної ради у виконавчому апараті було утворено відділ земельних ресурсів та раціонального природокористування.

Рішенням обласної ради від 15.09.2017. № 628-17/2017 “Про затвердження переліків земельних ділянок спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області” затверджено Переліки земельних ділянок спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, визначено їх місце розташування, площу, вид використання, наявність правоустановчих документів. Водночас передбачено необхідність у проведенні заходів для формування земельних ділянок, власником яких є обласна рада.

За звітній період, задля врегулювання земельних відносин згідно з наданими повноваженнями, обласною радою прийнято 35 рішень, відповідно до яких надавалися дозволи та затверджувалися відповідні документації із землеустрою, надавалося та припинялося право користування на землі спільної власності територіальних громад області.

Для встановлення чітких меж земель лісового фонду комунальної власності, проведення державної реєстрації права на землі лісогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”, рішенням обласної ради від 22.06.2018. № 858-22/2018 затверджено Програму з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі лісового фонду на 2018-2022 роки.

З метою реалізації Програми з виконання робіт із землеустрою для забезпечення оформлення права на землі лісового фонду на 2018-2022 роки, затвердженої рішенням обласної ради від 22.06.2018. № 858-22/2018, здійснювався комплекс заходів для формування земельних ділянок лісогосподарського призначення на території Снятинського, Богородчанського та Долинського районів, а саме:

 • на території Снятинського району було сформовано 154 земельні ділянки лісогосподарського призначення загальною площею 1454,3688 га, які перебувають у користуванні Снятинського спеціалізованого агролісництва ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”;
 • на території Богородчанського району сформовано 186 земельних ділянок загальною площею 5551,4420 га, які перебувають у користуванні Богородчанського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськ-облагроліс”;
 • на території Долинського району сформовано 264 земельні ділянки загальною площею 5638,1672 га, які перебувають у користуванні Долинського спеціалізованого агролісгоспу ОКП “Івано-Франківськоблагроліс”.

У цей час здійснюються заходи щодо формування земель лісового фонду комунальної власності на території Коломийського району.

За звітний період внесено відомості до Державного реєстру речових прав на нерухоме майно відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” та проведено державну реєстрацію права власності обласної ради на 30 земельних ділянок спільної власності територіальних громад області за рахунок земель житлової та громадської забудови загальною площею 35,8961 га.

Також здійснено координацію заходів із виготовлення проєктів землеустрою щодо організації та встановлення меж території природно-заповідного фонду місцевого значення “Дністровський регіональний ландшафтний парк” загальною площею 5530 га на території Тлумацького району Івано-Франківської області. Визначено територію парку відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради народних депутатів від 15.07.1993 р. “Про внесення доповнень і змін у мережу територій та об’єктів природно-заповідного фонду області” із врахуванням пропозицій органів місцевого самоврядування.

Відомості про межі природно-заповідного фонду місцевого значення “Дністровський регіональний ландшафтний парк” внесені до Державного земельного кадастру.

На цей час завершуються роботи на території Олешанської ОТГ та здійснюються підготовчі роботи для виготовлення відповідних проєктів на території Городенківського району.

До земель спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на території Івано-Франківської області належать:

 • 225 земельних ділянок загальною площею 385,05 га, які перебувають в користуванні підприємств, установ і організацій та використовуються в основному для обслуговування закладів культури, науки, освіти, охорони здоров’я, соціального захисту, фізичної культури та спорту. З них на 178 земельних ділянках загальною площею 342,7969 га право користування зареєстровано
  у встановленому законодавством порядку;
 • землі лісогосподарського призначення загальною площею 73758,9 га, які перебувають у постійному користуванні структурних підрозділів обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”. З них сформовано 628 земельних ділянок загальною площею понад 13 тис. га.

Інформація про землекористувачів, площі земельних ділянок та дати їх державної реєстрації розміщується на вебсайті обласної ради.

 

 1. Управління майном спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області

 

 

Роки

 

201620172018201920202016-2020
Обласна рада здійснює функції з управління:
– об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області811121213 
– будівлями і приміщеннями7562605454 
Обласна державна адміністрація здійснює функції з управління (відповідно до делегованих повноважень):
– об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області у галузях:101100101102103 
агропромислового комплексу11111 
житлово-комунального господарства31111 
будівництва22222 
торгівлі11111 
транспорту11111 
культури1617171717 
освіти2929292726 
спорту6671010 
охорони здоров’я3232323031 
соціального захисту1010101213 
Укладено контракти:13202252080
– з керівниками підприємств, установ, закладів, організацій, функції з управління якими здійснює обласна рада153312
– з керівниками підприємств, установ, закладів, організацій, функції з управління якими здійснює обласна державна адміністрація 12151951768
Затверджено статути:3309241682
– підприємств, установ, закладів,
організацій, функції з управління якими здійснює обласна рада
729
– підприємств, установ, закладів, організацій, функції з управління якими здійснює
обласна державна адміністрація 
3237241673
Надходження коштів від оренди (тис. грн.),

із них перераховано до:

9329,1011503,4011548,8014818,0011908,4259107,72
– обласного бюджету5650,006450,006650,008790,007140,0034680,00
– державного бюджету як ПДВ1681,501900,001825,702385,102167,009959,30
–  балансоутримувачам1997,603153,403073,103642,902601,4214468,42
На контролі перебувають договори оренди нерухомого майна, в т. ч.347361374375351 
з бюджетними організаціями7985869091 
Загальна площа переданого в оренду майна, (кв. м), в т. ч.63622,5158617,3965584,3468326,2073141,35 
у використанні бюджетних організацій33469,9634053,5633863,5634489,2037926,10 
Проведено конкурсів:
– на право оренди майна193533415133
– з відбору суб’єктів оціночної діяльності107729612941445
Укладено нові договори оренди нерухомого майна, в т. ч.224539487161
– за результатами конкурсу (аукціону)193533415133
– з орендарями, що мають право на оренду без проведення конкурсу (аукціону)31067228
Приватизовоно об’єкти шляхом:434415
– викупу орендарями24410
– продажу на аукціоні 235
Надходження коштів від приватизації

(тис. грн.), із них перераховано до:

1269,102100,002793,204477,3110639,61
– обласного бюджету1057,581750,002327,703731,098866,37
– державного бюджету як ПДВ211,52350,0465,50746,221777,24   

 

 

 

 1. Відзначення пам’ятних дат української історії

11.1. 75 років Української Повстанської Армії

З метою об’єктивного висвітлення діяльності українського визвольного руху, а також належної підготовки і відзначення в області 75-ї річниці створення Української Повстанської Армії, рішенням обласної ради від 10.03.2017. № 440-13/2017 2017-й рік був проголошений Роком Української Повстанської Армії. Окрім заходів, запланованих на відзначення цієї дати, обласна рада ініціювала та провела соціальні акції.

У приміщенні адміністративного будинку відбулася презентація відновлених найвищих бойових нагород УПА – Хрестів Бойової Заслуги та Хрестів Заслуги.

Одним із результатів презентації стала соціальна акція обласної ради “Лицарі ОУН і УПА. Знай своїх Героїв”. Упродовж вересня на території обласного центру Прикарпаття та у всіх районних центрах області були розміщені сітілайти та бігборди із зображенням відомих Лицарів ОУН і УПА, які були вихідцями з Прикарпаття чи вели активну діяльність на території краю і свого часу були нагороджені Хрестами Бойової Заслуги та Хрестами Заслуги.

Починаючи з жовтня 2017 року, на території області були розміщені бігборди до 75-річчя Української Повстанської Армії.

Для належного вшанування ветеранів УПА обласна рада виготовила ювілейні медалі “75 років Української повстанської армії” та відповідні посвідчення. Частину нагород голова обласної вручив ветеранам під час урочистостей з нагоди 75-річчя УПА, решту було вручено у районах області під час проведення тематичних заходів.

До ювілейної дати обласна рада також придбала виставку “Українська Повстанська Армія – Армія нескорених”, яка складається з 21 інформаційного стенда про історичні сторінки діяльності повстанців. Задля демонстрації експозиції якомога більшій кількості людей виставка була представлена в Народному домі
м. Тлумача під час виїзної вісімнадцятої сесії обласної ради, в холі малого залу засідань обласної ради під час спільного засідання президії та Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, а згодом була розміщена на першому поверсі адміністративного будинку. Після експонування виставки під час першого пленарного засідання дев’ятнадцятої сесії обласної ради її передали Музею визвольної боротьби імені Степана Бандери.

11.2. 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки

З метою формування національної політики пам’яті, патріотичного виховання молоді, пропагування української національної історії, підтримки науковців для дослідження минулого ЗУНР, 8 грудня 2017 року обласна рада прийняла рішення № 662-19/2017, яким проголосила 2018 рік – Роком Західноукраїнської Народної Республіки. Для належної підготовки та відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки обласна рада 2 березня 2018 року своїм рішенням № 816-20/2018 затвердила обласну комплексну програму “Відзначення в області 100-річчя створення Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки” на 2018-2019 роки.

1 листопада 2018 року з нагоди проголошення 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки відбулася урочиста 25-а сесія обласної ради сьомого демократичного скликання. У ході засідання депутати розглянули одне питання порядку денного – “Про 100-річчя ЗУНР”. Із доповіддю перед депутатським корпусом виступив історик, професор Тернопільського національного економічного університету та ветеран АТО Микола Лазарович.

З нагоди відзначення 100-річчя проголошення ЗУНР керівники обласної ради та ОДА вручили прикарпатцям грамоти голови обласної ради та ювілейні відзнаки “100 років Західноукраїнської Народної Республіки”, спеціально виготовлені на замовлення обласної ради. Нагороди отримали наші краяни, науковці, історики, письменники, журналісти, колективи музеїв, які досліджували і висвітлювали історію ЗУНР та вели активну державотворчу діяльність.

На заходи Програми “Відзначення в області 100-річчя Західноукраїнської Народної Республіки і 100-річчя Акту Злуки Української Народної Республіки та Західноукраїнської Народної Республіки” у 2018 році з обласного бюджету було виділено близько двох мільйонів гривень. Зокрема, з обласного бюджету було профінансовано видання першого, другого та третього томів “Енциклопедія ЗУНР”.

Силами виконавчого апарату обласної ради на території області була розгорнута інформаційно-просвітницька кампанія до відзначення 100-річчя проголошення Західноукраїнської Народної Республіки. Упродовж листопада 2018 року у всіх районах області на великих конструкціях були розміщені тематичні плакати “100 років ЗУНР. 1918-2018”. Водночас у чотирьох районах області на бігбордах та сітілайтах експонувалися інформаційні плакати “Державницька звитяга України” із зображенням відомих діячів ЗУНР – вихідців із Прикарпаття.

11.3. 90-річчя Організації українських націоналістів

Продовжуючи добру традицію формування національної політики пам’яті, патріотичного виховання молоді, а також з метою належної підготовки і відзначення в області 90-ї річниці Першого Конгресу українських націоналістів, 2019 рік був проголошений Роком Організації українських націоналістів.

У рамках відзначення 90-річчя Організації українських націоналістів спеціально було виготовлено ювілейні відзнаки “90 років ОУН” та проведено інформаційно-просвітницьку кампанію до відзначення цієї ювілейної дати на території області.

 

11.4. Рік пам’яті депортацій українців у ХХ столітті

Рішенням від 13.12.2019. № 1275-33/2019 обласна рада проголосила 2020 рік Роком пам’яті депортацій українців у ХХ столітті, а 21 лютого 2020 року на тридцять четвертій сесії обласна рада затвердила обласну комплексну програму “Вшанування в області Року пам’яті депортацій українців у ХХ столітті” на 2020 рік. Прийняття такого рішення було мотивоване необхідністю належного вшанування в області 80-ї річниці початку масових депортацій українців Західної України тоталітарним режимом СРСР.

На виконання заходів Програми було встановлено відповідні пам’ятні знаки, прибрано та впорядковано місця поховань, триває створення унікального музею депортації українців у селищі Брошнів-Осаді.

 1. Взаємодія з органами місцевого самоврядування області

Розпорядженням голови обласної ради від 25.12.2015. № 826-р була утворена Консультативна рада з питань місцевого самоврядування, до складу якої входять керівництво обласної ради, голови районних рад та міські голови міст обласного значення. За звітний період проведено 6 засідань Консультативної ради з питань місцевого самоврядування, з них 2 – виїзні (у м. Коломиї та м. Галичі), 1 – спільно з президією обласної ради, 1 – спільно з Радою голів ОТГ.

На засіданнях Консультативної ради порушувалися важливі питання життєдіяльності області. Зокрема, у м. Коломиї слухали питання “Про перспективи розвитку комунального закладу “Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни”, а у м. Галичі на базі Національного заповідника “Давній Галич” відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування за участю депутатів обласної ради, представників обласної державної адміністрації, виконавчого директора благодійної організації “Міжнародний  благодійний фонд відновлення Галицького Успенського Собору”, науковців.

На спільному засіданні президії та Консультативної ради представниками ТОВ “Енергосервісна компанія “ADAMSON” та обласної дирекції АБ “Укргазбанк” присутніх було поінформовано про проведення заходів із забезпечення енергозбереження та енергоефективності в закладах спільної власності територіальних громад області.

З метою напрацювання нових форм співпраці обласної ради з об’єднаними територіальними громадами 3 травня 2018 року було проведено робочу зустріч керівництва обласної ради, голів постійних комісій обласної ради з головами об’єднаних територіальних громад області щодо актуальних проблем децентралізації та співпраці обласної ради з об’єднаними територіальними громадами.

Під час зустрічі керівники об’єднаних територіальних громад порушували питання щодо розміру ренти за користування надрами на відповідних територіях, вирішення екологічних проблем, використання лісових ресурсів, розподілу коштів медичної субвенції з державного бюджету та дорожнього фонду, забезпечення шкільними автобусами, ініціювали напрацювання нових обласних програм та запровадження конкурсів для об’єднаних територіальних громад.

Зважаючи на пропозиції голів ОТГ, обласна рада внесла зміни до діючої Програми розвитку місцевого самоврядування Івано-Франківської області, доповнивши її розділом VIII “Підпрограма “Сприяння розвитку об’єднаних територіальних громад”.

З метою продовження системної співпраці обласної ради з органами місцевого самоврядування та налагодження такої співпраці з об’єднаними територіальними громадами 7 вересня 2018 року відбулося засідання Консультативної ради з питань місцевого самоврядування за участю голів ОТГ.

За принципом того, як була створена і діяла Консультативна рада з питань місцевого самоврядування при голові обласної ради, до якої входять голови районних рад і міські голови міст обласного значення, було прийнято рішення створити Раду голів ОТГ.

Задля проведення аналізу використання коштів обласного бюджету, ознайомлення з результатами впровадження проєктів розвитку місцевого самоврядування та визначення пріоритетних проблем населених пунктів Прикарпаття голова обласної ради і його заступники здійснили у звітному періоді 25 робочих поїздок в райони та міста області.

 1. Міжрегіональне співробітництво

З метою налагодження контактів та інтенсифікації співпраці з органами місцевого самоврядування в Україні Івано-Франківська обласна рада сьомого демократичного скликання упродовж каденції підписала відповідні угоди з чотирма обласними радами.

Першим із них 29 вересня 2016 року був підписаний Меморандум про міжрегіональну співпрацю між Полтавською, Закарпатською та Івано-Франківською обласними радами. Тоді голова обласної ради Олександр Сич зі своїм заступником Сергієм Басарабом із робочою поїздкою відвідали Полтавщину і взяли участь у пленарному засіданні Х сесії Полтавської обласної ради. Зі свого боку на запрошення Олександра Сича Прикарпаття відвідали та взяли участь у виїзному засіданні сесії обласної ради голови Полтавської та Закарпатської обласних рад. У ході сесійного засідання вони поділилися власним досвідом вирішення екологічних проблем, ефективного використання надр та спільно з прикарпатськими депутатами висадили у селищі Вигода Долинського району символічну Алею Соборності.

Через два роки Івано-Франківська обласна рада підписала Меморандум про міжрегіональну співпрацю з Кіровоградською обласною радою. Документом передбачено створення сприятливих умов для розвитку співробітництва у соціально-економічній та гуманітарній сферах. Угода була укладена в рамках проведення спільного засідання постійних  комісій Івано-Франківської та Кіровоградської обласних рад з питань охорони здоров’я та соціальної політики. У ході засідання депутати обговорили розвиток системи екстреної медичної допомоги і стан реформування первинної медичної допомоги на Прикарпатті та Кіровоградщині. Окрім цього, членів делегації було поінформовано про організацію надання паліативної і хоспісної допомоги в Івано-Франківській області та про роботу Обласного госпіталю ветеранів війни.

У 2020 році було розширено співпрацю з Полтавською обласною радою та налагоджено співробітництво з Житомирською обласною радою шляхом підписання Меморандуму про міжрегіональну співпрацю між Житомирською, Івано-Франківською та Полтавською обласними радами. Угода була укладена під час робочого візиту голови обласної ради Олександра Сича та його першого заступника Василя Гладія на Житомирщину. Документом передбачено співробітництво у розвитку місцевого самоврядування в умовах децентралізації, у галузях екології та раціонального використання природних ресурсів, освіти і науки, культури, туризму, фізичної культури та спорту.

Водночас у 2019 році підписано Угоду про торгово-економічне, науково-технічне і культурне співробітництво між Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Івано-Франківською обласною радою та Донецькою обласною державною адміністрацією, обласною військово-цивільною адміністрацією. Зокрема, домовлено про сприяння встановленню прямих економічних зв’язків між підприємствами, укладенню угод та реалізації договорів між ними на поставку сировини, продовольства, продукції виробничо-технічного призначення, товарів народного споживання та надання послуг, а також про розвиток взаємного співробітництва у сфері енергозбереження та ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів тощо.

 

 1. Міжнародне співробітництво

Упродовж 2016-2020 років керівництво і депутати обласної ради провели низку робочих зустрічей з представниками органів місцевого самоврядування іноземних держав, представниками посольств, консульств та міжнародних організацій.

Загалом за цей період в області відбулось 33 зустрічі, під час яких зокрема обговорено активізацію економічних відносин, поглиблення співпраці в галузі освіти, науки, медицини та надзвичайних ситуацій, а також вивчено досвід функціонування системи місцевого самоврядування сусідніх держав.

Водночас за звітний період керівництвом та депутатами обласної ради здійснено 17 візитів до іноземних держав з метою участі у міжнародних конференціях, зустрічах, “круглих столах”, семінарах, фестивалях тощо.

У жовтні 2016 року урочисто відзначено 15-річчя співробітництва Івано-Франківської області з Опольським воєводством (Республіка Польща). В області перебувала делегація Опольського воєводства на чолі з Маршалком воєводства Анджеєм Булою. У межах заходів було проведено спільне засідання постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму і комісії співпраці із закордоном та промоції регіону Сеймику Опольського воєводства за участю керівництва обласної ради, обласної державної адміністрації та Опольського воєводства.

У квітні 2019 року делегація Івано-Франківської області у складі першого заступника голови обласної ради, керівництва постійної комісії обласної ради з питань європейської інтеграції, міжнародного співробітництва, інвестицій та розвитку туризму взяла участь в офіційному візиті до Опольського воєводства з нагоди 15-річчя вступу Республіки Польща до Європейського Союзу.

 

 1. Конкурси програм міжнародної технічної допомоги

За період 2016-2020 років працівниками відділу з питань міжнародних зв’язків, інвестицій та проектної діяльності виконавчого апарату обласної ради надано допомогу у розробці проєктних ідей та забезпечено подання 136 різноманітних проєктів. Донорами підтримано 28 проєктів, окремі з яких продовжують реалізацію попередніх.

Сфери реалізації проєктів-переможців:

 • 9 проєктів – історико-культурна спадщина, збереження і розвиток культури;
 • 8 проєктів – безпека та охорона здоров’я;
 • 4 проєкти – охорона навколишнього природного середовища, екологія;
 • 3 проєкти – освіта;
 • 2 проєкти – розбудова громадянського суспільства, в т. ч. за допомогою засобів масової інформації;
 • 2 проєкти – розвиток окремих громад.

Загальна сума залучених в область коштів проєктів міжнародної технічної допомоги становить близько 29,0 млн. гривень.

За період діяльності налагоджено активну співпрацю в розробці проєктних ідей та реалізації різноманітних проєктів із близько 50 органами місцевого самоврядування, обласними установами і закладами, громадськими організаціями та засобами масової інформації.

На вебсайті обласної ради створено розділ “Програми/Конкурси МТД”, в якому систематично оновлюється інформація про актуальні конкурси національних і міжнародних донорських організацій та інституцій, участь у яких зі своїми проєктами можуть брати представники органів місцевого самоврядування, громадських організацій, комунальних установ, підприємств та організацій області.

 

 1. Робота з учасниками АТО/ООС в Івано-Франківській області

Рішенням обласної ради від 15.01.2016. № 94-3/2016 “Про внесення змін до рішень обласної ради від 17.12.2015. № 6-1/2015 “Про утворення постійних комісій обласної ради” та від 17.12.2015. № 7-1/2015 “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради” утворено постійну комісію обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів антитерористичної операції на Сході України та їх сімей.

Враховуючи подання Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО, розпорядженням голови обласної ради від 22.02.2016. № 69-р позаштатними радниками голови обласної ради призначено учасників АТО, які беруть участь у засіданнях постійних комісій обласної ради з правом дорадчого голосу.

 Ще у попередній каденції обласна рада затвердила обласну програму підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення.

У період з 20.03.2015 р. по 24.03.2017 р. до програми було внесено низку змін (8 рішень), які згодом були узагальнені у рішенні обласної ради від 24.03.2017. № 471-13/2017 “Про внесення змін до обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014. № 1259-28/2014, (зі змінами)”.

Реагуючи на звернення учасників російсько-української війни, депутатський корпус чи не на кожному засіданні сесії вносив зміни до профільної програми, аби сприяти вирішенню актуальних проблем прикарпатських бійців.

Як результат – у рамках Програми на Прикарпатті системно реалізовуються такі заходи:

 • здійснюється щомісячна виплата дітям до 18 років та неповнолітнім братам і сестрам загиблих (померлих) бійців-добровольців у розмірі прожиткового мінімуму, визначеного Законом України про Державний бюджет України на відповідний рік;
 • лікування постраждалих бійців-добровольців у медичних закладах області та інших областей (згідно з медичними показаннями), а також надання матеріальної допомоги на лікування членам їх сімей та членам сімей загиблих під час антитерористичної операції;
 • оздоровлення, першочергово, у санаторно-курортних закладах області та інших областей (за зверненнями заявників);
 • надання фізкультурно-оздоровчих послуг та послуг з фізкультурно-спортивної реабілітації учасникам антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил;
 • надання матеріальної допомоги сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил у зв’язку із втратою годувальника;
 • покращення житлових умов сімей, члени яких загинули (померли) під час проведення антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил; осіб з інвалідністю, інвалідність яких пов’язана з участю в антитерористичній операції та Операції Об’єднаних Сил; багатодітних, малозабезпечених учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил; учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил з числа сиріт, в тому числі учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил з числа сиріт після досягнення ними 23 років, які не мають власної сім’ї, та інших учасників антитерористичної операції та Операції Об’єднаних Сил, житлові будинки (квартири) яких пошкоджені внаслідок повені, зсуву, пожежі та інших природних стихій;
 • підтримка на конкурсних засадах проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, спрямованих на здійснення соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції та Операції Об’єднаних Сил в районах їх проведення, та членів їх сімей;
 • організація сімейного відпочинку для бійців-добровольців тощо.

Рішенням обласної ради від 01.03.2019. № 1099-27/2019 затверджено нову назву програми: “Обласна програма підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення чи у здійсненні заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації в Донецькій та Луганській областях, забезпеченні їх здійснення”.

Водночас були внесені зміни до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки (рішення від 09.12.2016. № 342-11/2016), якими передбачено призначення стипендії голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради учасникам антитерористичної операції, які навчаються за кошти фізичних осіб у вищих навчальних закладах державної та комунальної форм власності.

Ще наприкінці березня 2016 року однією з перших в Україні Івано-Франківська обласна рада прийняла принципове рішення “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України”. Завдяки цьому бійці, котрі не були визнані на рівні держави, отримали відповідний соціальний захист і підтримку на рівні області.

Спільним розпорядженням голови обласної державної адміністрації та голови обласної ради створено комісію із встановлення осіб бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України, де співголовою є перший заступник голови обласної ради. Також до складу комісії входять представники громадських організацій, які опікуються учасниками АТО. Метою комісії є встановлення осіб бійців-добровольців АТО, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України. За період своєї діяльності комісія провела 20 засідань. Посвідчення бійця-добровольця антитерористичної операції вручено 159 особам, у тому числі 2 – посмертно.

У травні 2020 року на тридцять п’ятій сесії обласної ради внесено зміни до рішення обласної ради “Про визнання бійців-добровольців, які брали участь у захисті територіальної цілісності та державного суверенітету на Сході України”, якими передбачено визнання осіб, які виконували або виконують функції військових священників (капеланів) як добровольці, – капеланами-добровольцями АТО/ООС.

Водночас особи, яким надано статус бійця-добровольця, можуть звернутися до органу соціальної політики за місцем реєстрації для отримання щомісячної виплати у сумі 500 гривень (відповідно до рішення Івано-Франківської обласної ради від 01.03.2019. № 1099-27/2019 “Про внесення змін до обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій, осіб, які перебувають чи перебували у складі добровольчих формувань, що утворилися для захисту незалежності, суверенітету та територіальної цілісності України, та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014. № 1259-28/2014,
(зі змінами)”.

З метою надання своєчасної необхідної лікувальної та реабілітаційної допомоги особам, на яких поширюється дія Закону України “Про статус ветеранів війни, гарантії їх соціального захисту”, та бійцям-добровольцям АТО рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 195-5/2016 створено комунальний заклад “Івано-Франківський обласний госпіталь ветеранів війни”.

Окрім цього, у 2017 році затверджено Положення про порядок проведення конкурсу з визначення проєктів (програм), розроблених інститутами громадянського суспільства, спрямованих на здійснення соціально-психологічної реабілітації учасників бойових дій та інших осіб, на яких поширюється дія вищезгаданої Програми.

Задля гідного вшанування учасників російсько-української війни та ветеранів національно-визвольних змагань за ініціативою Всеукраїнського братства ОУН-УПА обласна рада у 2016 році виготовила за рахунок коштів обласного бюджету ексклюзивні відзнаки “Захиснику України від московської агресії”. Частину з них було вручено під час урочистостей з нагоди відзначення Дня захисника України відповідно до подань Івано-Франківської обласної асоціації учасників та ветеранів АТО. Решту вручено під час відзначення 108-ї річниці з дня народження Провідника ОУН Степана Бандери.

Відповідно до рішення обласної ради від 24.03.2017. № 447-13/2017 “Про внесення змін до положень про Грамоту та Подяку голови Івано-Франківської обласної ради, затверджених рішенням обласної ради від 09.10.2015. № 1773-39/2015 “Про Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки”, (зі змінами), виготовлено та вручено медаль “Івано-Франківська обласна рада – українському добровольцю”.

У квітні 2018 року підписано Меморандум про взаємодію між Івано-Франківською обласною радою, Івано-Франківською обласною державною адміністрацією, Івано-Франківською міською радою та Івано-Франківською обласною організацією Української Спілки ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), Івано-Франківською міською організацією ветеранів Афганістану (воїнів-інтернаціоналістів), громадською спілкою “Івано-Франківська міська Асоціація учасників АТО”.

З метою максимального врахування інтересів учасників російсько-української війни обласна рада продовжує співпрацювати із Сектором Державної служби України у справах ветеранів війни та учасників АТО і Центром допомоги учасникам антитерористичної операції.

 1. Реалізація права громадян на доступ до публічної інформації

У виконавчому апараті обласної ради забезпечення права кожного запитувача на доступ до публічної інформації здійснюється відповідно до Закону України “Про доступ до публічної інформації” та розпоряджень голови обласної ради від 27.05.2016. № 478-р “Про порядок доступу до публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради”, від 27.05.2016. № 479 “Про затвердження Переліку видів публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні Івано-Франківської обласної ради”, від 27.05.2016. № 480 “Про затвердження розміру фактичних витрат на копіювання або друк документів, що надаються за запитами на інформацію, та порядок відшкодування витрат”.

Доступ до публічної інформації, що перебуває в розпорядженні обласної ради, здійснюється шляхом системного та оперативного оприлюднення  інформації: на офіційному вебсайті обласної ради в мережі Інтернет (http://www.orada.if.ua/), у друкованих виданнях, а також надання інформації за запитами на інформацію.

Порядок доступу до публічної інформації, що знаходиться в розпорядженні обласної ради, дає можливість забезпечити ефективність та прозорість її діяльності, створити дієві механізми для реалізації права кожного на доступ до публічної інформації.

Відповідальним структурним підрозділом з реалізації права на доступ до публічної інформації у виконавчому апараті обласної ради визначено відділ електронного забезпечення діяльності обласної ради та доступу до публічної інформації.

Упродовж звітного періоду опрацьовано 612 запитів на інформацію: від фізичних осіб – 263 запити, що складає 43% від загальної кількості запитів на публічну інформацію, від юридичних осіб – 349 запитів (57%), у тому числі від громадських організацій – 65 запитів (10%) та засобів масової інформації – 31 запит (5%).

Електронною поштою надійшло 299 запитів, листами – 312 запитів, телефонним зв’язком (усно) – 1 запит.

Запитувачів цікавила інформація про:

 • прийом громадян депутатами обласної ради;
 • надання витягів зі стенограм та протоколів пленарних засідань обласної ради, засідань постійних комісій обласної ради;
 • реформування закладів освіти та охорони здоров’я;
 • надання копій рішень обласної ради;
 • використання коштів фонду обласної ради на виконання депутатських повноважень;
 • передачу в оренду майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області;
 • обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування;
 • Програму розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області;
 • створення школи літніх видів спорту;
 • соціальний захист учасників АТО;
 • будівництво ГЕС вздовж ріки Дністер;
 • порядок оприлюднення інформації на офіційному вебсайті обласної ради;
 • відвідування депутатами обласної ради пленарних засідань обласної ради та засідань постійних комісій;
 • комунальні підприємства обласної ради та їх фінансово-господарську діяльність;
 • Регламент обласної ради;
 • порядок оприлюднення та публікації проєктів рішень і нормативно-правових актів.

У звітному періоді обласна рада та міжнародна благодійна організація “Фонд Східна Європа” підписали Меморандум про взаєморозуміння та співпрацю щодо впровадження “Єдиної платформи місцевої електронної демократії” “e-DEM”. Така співпраця стала можливою в рамках реалізації Програми міжнародної технічної допомоги “Електронне врядування задля підзвітності влади та участі громади” (EGAP), що фінансується Швейцарською Конфедерацією.

На платформі “e-DEM” та офіційному вебсайті обласної ради функціонує сервіс “Місцеві електронні петиції”, який дає можливість громадянам звертатись до обласної ради з е-петиціями. За весь період було створено дві петиції, які не набрали необхідну кількість підписів громадян на їх підтримку.

Водночас обласна рада здійснює оприлюднення інформації у формі відкритих даних на Єдиному державному вебпорталі відкритих даних.

 1. Кореспонденція обласної ради

За період роботи обласної ради сьомого демократичного скликання до обласної ради надійшло та опрацьовано 25667 листів і звернень від юридичних осіб. Найбільша кількість з них надійшла від обласної державної адміністрації та її структурних підрозділів – 9925;

 • 4362 листів та звернень стосувалися питань фінансування, бюджету, податків та інвестицій;
 • 2144 – організаційної та інформаційно-аналітичної роботи;
 • 1294 – нагородження;
 • 1008 – оренди та забезпечення приміщеннями;
 • 612 – запитів на публічну інформацію;
 • 544 – роботи Національної поліції в області, обласної прокуратури, ведення арбітражних справ;
 • 514 – роботи з обласними та міськими судами;
 • 478 – проведення засідань, нарад, конференцій;
 • 470 – охорони навколишнього природного середовища, екології та раціонального використання природних ресурсів;
 • 450 – транспорту, зв’язку, дорожнього господарства;
 • 404 – соціального захисту та пенсійного забезпечення населення;
 • 280 – земельних відносин, лісового господарства та водних ресурсів;
 • 276 – капітального будівництва, архітектури та містобудування;
 • 270 – кадрової політики, зміни штатів, заробітної плати, зайнятості;
 • 263 – діяльності політичних партій та громадських організацій;
 • 246 – охорони здоров’я;
 • 155 – видачі погоджень для надання ліцензій та гірничих відводів;
 • 149 – децентралізації, адміністративно-територіального устрою;
 • 125 – роботи з комітетами Верховної Ради України;
 • 123 – поліграфії, видавництва та книгорозповсюдження, засобів масової інформації, радіо, телебачення;
 • 113 – організаційної роботи та роботи з документами;
 • 109 – житлово-комунального  господарства,  газифікації, газопоста-чання;
 • 97 – освіти;
 • 93 – збереження державного та комунального майна;
 • 92 – підготовки та проведення виборів;
 • 84 – навчання;
 • 85 – розгляду звернень громадян;
 • 82 – культури;
 • 79 – видачі довідок та копій архівних документів;
 • 75 – сім’ї, молоді, спорту та туризму;
 • 69 – зовнішньоекономічної діяльності, співпраці з посольствами, представниками інших держав в Україні;
 • 61 – придбання господарських та канцелярських товарів;
 • 61 – економічних реформ, промисловості, планування територій, науково-технічного прогресу, роботи підприємств;
 • 59 – цивільного захисту, оборони, надзвичайних ситуацій, ліквідації наслідків паводків та стихій;
 • 48 – роботи архівних служб та документів  для  службового користування;
 • 38 – релігії та національних меншин;
 • 31 – державних нагород;
 • 23 – агропромислового комплексу;
 • 16 – охорони пам’яток культури і творчих спілок та інших питань.

            За звітний період відправлено 7933 листів.

 

 1. Звернення громадян

 

Інформація про звернення громадян, які надійшли до обласної ради

за період з 01.12.2015 року по 31.10.2020 року

ПеріодВсього зверненьПроведено особистих прийомівКількість громадян, прийнятих на особистому прийомі
01.12.2015 р. –

01.12.2016 р.

32469161
01.12.2016 р. –

01.12.2017 р.

21238114
01.12.2017 р. –

30.11.2018 р.

187010114
01.12.2018 р. –

30.11.2019 р.

1560629
01.12.2019 р.–

31.10.2020 р.

1394317
Всього:1019336435

 

У зверненнях громадяни порушили 10255 питань, зокрема:

 

Питання стосувалисяПеріод

01.12.2015 р.-

01.12.2016 р.

Період

01.12.2016 р.-

01.12.2017 р.

Період

01.12.2017 р.-

30.11.2018 р.

Період

01.12.2018 р.-

30.11.2019 р.

Період

01.12.2019 р.-

31.10.2020 р.

Надання матеріальної допомоги на лікування та інші питання соціаль-ного захисту28171809159113941264
Агропромислово-го комплексу та земельних відносин442020910
Житлової політики44141783
Комунального і шляхового господарства6262572218
Транспорту і зв’язку26761010
Науки і освіти, сім’ї, дітей, молоді, фізичної культури і спорту171922149
Культури та культурної спадщини, туризму28262695
Охорони здоров’я16178812
Екології та природних ресурсів33161393
Праці та заробітної плати272417616
Забезпечення законності та охорони правопорядку9861524733
Діяльності органів місцевого самоврядування та органів виконавчої влади17208106
Діяльності об’єднань громадян, релігії та міжконфесій-них відносин571051
Інші питання3937281412
Всього:32732139187515651403

За звітний період проведено 87 засідань дорадчої комісії обласної ради з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради, на яких розглянуто 7853 заяви жителів області і виділено 10281200 (десять мільйонів двісті вісімдесят одна тисяча двісті) гривень.

Водночас проведено 38 засідань дорадчої комісії обласної ради з питань виділення коштів на виконання депутатських повноважень з фонду голови обласної ради для надання адресної матеріальної допомоги учасникам антитерористичної операції на Сході України та виділено матеріальні допомоги на суму 3642500 (три мільйони шістсот сорок дві тисячі п’ятсот) гривень.

Жодне звернення не залишилося поза увагою.

 1. Покращення матеріально-технічного забезпечення обласної ради

З метою створення комфортних умов для роботи депутатів обласної ради, представників засобів масової інформації та громадськості в обласній раді упродовж звітного періоду були відремонтовані та реконструйовані приміщення адміністративного будинку, зокрема реконструйовано сесійний зал обласної ради, проведено ремонт малого залу засідань обласної ради: встановлені системи озвучення, вентиляції, кондиціювання та рекуперації, передбачені місця для роботи членів президії, депутатів обласної ради, доповідачів, представників ЗМІ та громадськості. Також у 2016 році в межах заходів Програми розвитку місцевого самоврядування було встановлено електронну систему голосування “Віче”.

Задля зменшення наповнюваності сесійного залу було переобладнано “кінорубку” на п’ятому поверсі обласної ради під ложу для представників ЗМІ та громадськості. Тут обладнані робочі місця для журналістів, які можуть безперешкодно спостерігати за перебігом сесійних засідань та здійснювати фото- і відеозйомку.

У холі сесійного залу для проведення коротких брифінгів чи пресконференцій облаштовано пресцентр.

Окрім цього, з метою покращення умов роботи працівників виконавчого апарату протягом звітного періоду відремонтовано окремі кабінети обласної ради.

Усі ремонтні роботи в приміщеннях обласної ради за звітний період проводилися працівниками комунального підприємства обласної ради з експлуатації майна, яке є балансоутримувачем адміністративних будівель.

Для оптимізації роботи виконавчого апарату прийнято рішення про впровадження електронної системи документообігу. Однак у зв’язку із введенням карантину з метою мінімізації ризиків поширення інфекційного захворювання COVID-19 використовувати її як основну не вдалося і наразі триває тестування цієї системи.

 1. Участь у спартакіадах органів місцевого самоврядування

Івано-Франківська обласна рада сьомого демократичного скликання може пишатися не тільки вмінням виважено, об’єктивно, злагоджено приймати рішення та своєчасно знайти компроміс у сесійній залі, а й своїми спортивними досягненнями і пропагандою здорового способу життя.

Чотири роки поспіль (2016-2019 роки) обласна рада була ініціатором проведення обласної спартакіади серед депутатів місцевих рад Прикарпаття, яка проходила на базі Івано-Франківського фахового коледжу фізичного виховання Національного університету фізичного виховання і спорту України. На жаль, у 2020 році таку спартакіаду провести не вдалося у зв’язку із карантинними заходами.

Змагання проводилися з таких видів спорту: волейбол, футзал, настільний теніс, шахи та шашки.

За рекомендацією обласної ради перед змаганнями обласного рівня проводились районні та міські спартакіади, які давали змогу сформувати команди з кращих гравців для участі в обласній спартакіаді.

За результатами обласної спартакіади формувалася збірна команда депутатів місцевих рад Івано-Франківської області для участі у Всеукраїнській спартакіаді серед депутатів Верховної Ради України, депутатів обласних, районних, міських міст обласного значення, сільських та селищних рад, яка щороку проходила у м. Чорноморську Одеської області.

З гордістю відзначаємо, що збірна команда Прикарпаття щороку протягом 2016-2019 років займала І почесне місце турнірної таблиці, здобувши переконливу перемогу у V-VIII Всеукраїнських спартакіадах.

Основну кількість очок збірній приносили волейбольна та футзальна команди, які щоразу посідали перші місця у своїх видах спорту.

Підсилювали лідерські позиції збірної Прикарпаття також результати тенісистів. Неодноразово у шашках представники Івано-Франківщини виборювали призові місця. Додавали очок до загальнокомандного рейтингу і шахісти, які щороку входили у десятку кращих.

 

 1. Висвітлення діяльності обласної ради в засобах масової інформації

З метою забезпечення прозорості й відкритості діяльності Івано-Франківської обласної ради та відповідно до Програми розвитку місцевого самоврядування в Івано-Франківській області на 2016-2020 роки було продовжено започатковану ще у попередньому скликанні обласної ради практику укладання договорів про співпрацю із засобами масової інформації. Такі договори щороку укладалися із понад трьома десятками редакцій різних форм власності з усіх районів області. Водночас відповідні угоди також укладалися з обласними організаціями Національної спілки журналістів України та Національної спілки письменників України.

Завдяки цьому висвітлення діяльності вищого представницького органу влади Прикарпаття, інших органів місцевого самоврядування області мало системний характер. Зокрема, інформаційні повідомлення про діяльність обласної ради та її депутатів неодноразово з’являлися на шпальтах газет, у телепросторі, в інтернетвиданнях.

Основними інформаційними приводами слугували пленарні засідання сесій обласної ради. Можливість стежити за перебігом подій забезпечувало обласне телебачення “Галичина”, яке вело пряму трансляцію засідань ради, в тому числі – виїзних. Водночас у ЗМІ постійно висвітлювалася робота президії та постійних комісій обласної ради.

У 2017 році обласна рада отримала відзнаку Інституту масової інформації “Рада, дружня до медіа” за результатами дослідження стану дотримання Закону України “Про інформацію” в регламентах місцевих рад, реалізованого у рамках проєкту Інституту масової інфорації “Блогери України проти корупції”.

Інформація про склад та діяльність депутатського корпусу публікувалася на вебсайті обласної ради, який було оновлено у 2018 році. В умовах карантинних обмежень протягом 2020 року засідання президії та постійних комісій також транслювалися наживо на сторінці обласної ради в мережі Facebook.

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]