Обласна рада закликала Президента України, Парламент та Уряд ввести мораторій на підвищення тарифів на енергоносії

Обласна рада звернулася до Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії. Таке звернення прикарпатські обранці ухвалили на позачерговій третій сесії обласної ради, яка відбулася 20 січня 2021 року.

Це звернення особливо актуальне в сьогоднішніх умовах: в умовах тривалого карантину, зростання безробіття, падіння економіки. Українці виходять на масові мітинги, перекривають дороги з єдиною вимогою – знизити тарифи. Люди у відчаї, адже їм просто не залишили вибору. Реагуючи на звернення наших краян з метою недопущення підвищення цін на енергоносії для населення депутатські фракції в обласній раді Всеукраїнського об’єднання “Свобода”, політичної партії “Європейська солідарність”, політичної партії “За майбутнє”, Всеукраїнського об’єднання “Батьківщина”, політичної партії “Платформа громад” ініціювали проведення позачергової сесії з єдиного питання порядку денного “Щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії”, – зауважив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій.

За результатами обговорення депутати обласної ради схвалили звернення до Президента України В. Зеленського, Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України з вимогою запровадити мораторій терміном на один рік на дію всіх постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, якими з 1 січня 2021 року було підвищено тарифи на газ та його доставку, електроенергію, опалення, гарячу воду, за час дії мораторію унеможливити зловживання постачальниками природного газу монопольним становищем, котрі призводять до підвищення цін для населення,  підготувати та ухвалити відповідні зміни до Державного бюджету України на 2021 рік, якими передбачити виділення достатнього розміру коштів для покриття потреб соціально незахищених верств населення у пільгах та субсидіях, здійснити перевірку законності та обґрунтованості збільшення вартості енергоносіїв, прийнятих відповідно до постанов Кабінету Міністрів України та Національної комісії, що здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг, а також розробити та прийняти закон про впровадження єдиної державної системи моніторингу виробництва, постачання, транспортування, споживання та оплати за паливно-енергетичні ресурси і комунальні послуги.

Рішення “Про звернення обласної ради щодо необґрунтованого збільшення вартості енергоносіїв та введення мораторію терміном на один рік на підвищення тарифів на енергоносії” підтримали 67 депутатів обласної ради.