Обласна рада затвердила головний фінансовий документ Прикарпаття на 2023 рік

Прикарпатські депутати схвалили обласний бюджет Івано-Франківської області на 2023 рік. Це рішення було прийняте на 19 сесії обласної ради, яке відбулося 23 грудня 2023 року.

Доходи обласного бюджету на наступний рік визначені у сумі 2,37 мільярда гривень. В їх числі доходи загального фонду складають 1,85 мільярда гривень, доходи спеціального фонду – 521 мільйон гривень. Резервний фонд обласного бюджету визначено в розмірі 20 мільйонів гривень.

Розмір мінімальної заробітної плати з 01.01.2023 р. становитиме 6700 гривень, посадовий оклад працівника І тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 2893 гривень, прожитковий мінімум на одну особу в місяць – 2589 гривень.

Видатки обласного бюджету визначено в сумі 2,37 мільярда гривень. Як відзначили в департаменті фінансів обласної державної адміністрації, при розподілі видатків між бюджетними програмами та розпорядниками коштів обласного бюджету враховано,  в першу чергу необхідність забезпечення в повному обсязі бюджетними призначеннями на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з обласного бюджету та оплату спожитих теплоенергоносіїв та комунальних послуг, а також обґрунтування розпорядників коштів обласного бюджету до бюджетних показників.