Обласна рада оголошує старт обласних конкурсів проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування

Першого квітня 2021 року стартує дванадцятий обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування. Відповідне розпорядження рекомендувала підписати голові обласної ради на своєму засідання рада обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування.

Проєктні заявки прийматимуться за чотирма пріоритетними напрямками, визначеними радою Конкурсу. Як розповів перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, пріоритетні напрямки конкурсу визначалися із врахуванням Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та результатів анкетного опитування голів територіальних громад області. Відповідно було виокремлено такі пріоритети, як енергетична самодостатність, розвиток туристично-рекреаційної сфери, підвищення рівня екологічної безпеки.

Ще одним пріоритетом дванадцятого Конкурсу визначено розвиток соціальної інфраструктури та інклюзії. Такі проєкти можна буде реалізовувати шляхом створення, ремонту чи реконструкції приміщень будинків сімейного типу та малих групових будинків, а також центрів соціальної підтримки дітей та сімей.

Максимальний розмір співфінансування проєктів для органів місцевого самоврядування сіл, селищ, міст з обласного бюджету – 500 тисяч гривень, що становитиме не більше 75 відсотків загального бюджету проєкту.

Разом з цим першого квітня стартує прийом заявок на десяті обласні конкурси “Громада кращого довкілля”, “Краща спортивна громада” та “Краща етнокультурна громада”.

Прийом заявок на десяті обласні конкурси та дванадцятий обласний конкурс проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування триватиме по 1 вересня 2021 року.

Водночас рада Конкурсу обговорила інформацію щодо реалізації проєтів конкурсів місцевого самоврядування попередніх років. Так, станом на сьогодні звіти про виконання проєктів не подали 11 територіальних громад. Відтак, прийнято рішення про призупинення їхньої участі у дванадцятому конкурсі до подання ними звітів про виконання заходів проєктів-переможців попередніх Конкурсів.