Олександр Сич: День Незалежності – це Великдень української душі

Вітаю з Днем Незалежності України, брати і сестри українці!

Напевно, не існує у світі держави, яка б велично не ставилася до дня своїх уродин і святково не відзначала їх. Й напевно, хіба мізерна кількість їхніх громадян не вшановує цього дня. Бо життя кожної людини немислиме без держави. Воно супроводжує її від народження і до смерті. Й від неї залежить їхня доля й доля їхніх нащадків.

Кожна держава має свою долю й історію своєї незалежності. Якісь вже існують багато сотень років, були великими імперіями, що завоювали пів світу, й з висоти нинішнього становища та нагарбаних статків повчають нас миролюбності й толерантності.

Якість постали на руїнах останніх імперій й за збігом геополітичних обставин порівняно легко отримали свою незалежність.

А якісь, як от ми, боролися за неї багато сотень років, маємо за плечима славетну історію такої боротьби й вшановуємо сотні тисяч полеглих на тому полі бою героїв. А тому ми, українці, з особливим пієтетом ставимося до свого Дня Незалежності.

І для нас День Незалежності – це Великдень української душі. Світський Великдень для українців. І такий же величний, як християнський. Може навіть і величніший, бо ж далеко не всі в Україні є християнами й далеко не всі християни є практикуючими. А ось День Незалежності мав би торкатися душі кожного українського громадянина, незалежно від етнічної та релігійної належності. Бо він символізує народження Держави і доля кожного українця залежить від того, наскільки вона буде незалежною, могутньою, впорядкованою, національною і соціяльною.

День Незалежності особливий в умовах теперішньої московської аґресії. Бо вона до болю загострює вагу цих характеристик. Добра доля дітей і внуків в незалежній Українській Державі – це той стимул, який мав би кожного воїна на фронті поривати до подолання будь-яких перешкод, а кожного громадянина в тилу – до повної віддачі сил, статків і енерґії для потреб фронту.

Ця війна оголює антиукраїнську, антилюдську й антицивілізаційну сутність Московської держави, яка сотні років поневолювала, жорстоко визискувала й винищувала українців та все українське. Вона прикувала нас колоніальними кайданами до тої цивілізаційної відсталості, в якій сама вже навічно законсервувалася і якою навіть хизується, подаючи її як свою вищість над рештою розвинутого світу. Вона – антилюдська, бо володіючи незліченними багатствами, власний народ прирекла на жебрацтво.

Вона не має права на подальше існування!

Я вірю в той переможний час, коли коли однаково велично до Дня Української Незалежності будуть ставитися в Карпатах, на Донбасі, Уралі, Кубані й на Камчатці!

Слава Україні!

Голова обласної ради Олександр СИЧ