Олександр Сич прочитав відкриту лекцію для студентів Духовної Семінарії

На запрошення Архієпископа і Митрополита Івано-Франківського Української Греко-Католицької Церкви Владики Володимира Війтишина голова обласної ради Олександр Сич прочитав студентам Духовної Семінарії відкриту лекцію на тему “Український націоналізм та християнство”.

Нація і родина є найдосконалішими спільнотами, які створив Господь. Вочевидь вони потребують охорони і оберігання. Саме тут націоналізм і церква є союзниками. Бо і комунізм, і домінуюча в світі ідеологія лібералізму говорять, що нація є анахронізмом і вона має зникнути, а з нею духовність, її церква і релігія. Церква зацікавлена бути союзником націоналізму в збереженні національної ідентичності і в протистоянні наступу глобалізації, світоглядним підґрунтям якої є лібералізм“, – підкреслив Олександр Сич.

Лектор також наголосив, що засновниками українського націоналізму були саме сини українських священиків, а зокрема, Степан Бандера, Степан Ленкавський, Ярослав Стецько.

Вони та багато інших були елітою українського суспільства. Риторично запитую: чи могли батьки своїх синів, виховуючи їх в християнському дусі, навчити поганого? Не думаю. Тому вони перед засиллям колонізації, під натиском інтернаціонального більшовизму стали на захист української нації і створили Організацію українських націоналістів“, – розповів Олександр Сич.

На завершення зустрічі Архієпископ і Митрополит Івано-Франківський Владика Володимир Війтишин подякував голові обласної ради за візит та лекцію, яка, на думку Владики, буде корисною для кожної духовної особи.

Віримо, що завдяки схожим заходам, як сьогоднішня зустріч, зможемо прикластись до виховання сучасної Української еліти серед нашої молоді“, – зазначив Владика Володимир.

Завершився візит спільною молитвою “Боже великий, єдиний, нам Україну храни”, яку виконали студенти Духовної семінарії.