Прикарпатські депутати закликали керівництво держави сприяти відкриттю пункту пропуску на українсько-румунському кордоні

Депутати обласної ради звернулися Президента України, Прем’єр-міністра України та народних депутатів України від Івано-Франківської області сприяти відкриттю пункту пропуску на українсько-румунському кордоні. Відповідне звернення вони схвалили на першому пленарному засіданні 33-ї сесії обласної ради 13 грудня 2019 року.

Вважаємо, що відкриття міжнародного пункту пропуску через україно-румунський державний кордон в районі населених пунктів Шибене (Верховинський район, Івано-Франківська область, Україна) та Поеніле-де-Суб-Мунте (повіт Марамуреш, Румунія) є доцільним та потрібним, матиме важливе значення для активізації та поглиблення економічних, культурних, політичних зв’язків між Україною та Румунією, між Івано-Франківською областю та повітом Марамуреш і сприятиме налагодженню контактів між місцевими громадами, організаціями та громадянами“, – йдеться у зверненні.

Як відзначив перший заступник голови обласної ради Василь Гладій, відкриття пункту пропуску створить передумови для будівництва щонайменше трьох гірськолижних курортів із розрахунковою вартістю інвестицій 329 мільйонів євро.

Звертаємося до Президента України, Прем’єр-міністра України та народних депутатів України від Івано-Франківської області ініціювати обмін дипломатичними нотами щодо відкриття зазначеного міжнародного пункту пропуску для пішохідного та автомобільного сполучення і внести зміни в додаток 1 до державної програми розвитку регіону українських Карпат на 2020-2022 роки, передбачивши будівництво дороги до пункту пропуску на україно-румунському кордоні Шибене Верховинського району за рахунок державного бюджету на облаштування пункту пропуску на україно-румунському кордоні“, – зауважив Василь Гладій.

Звернення щодо необхідності відкриття пункту пропуску на україно-румунського кордону депутати обласної ради підтримали одноголосно.