Прикарпатські депутати закликали Президента України присвоїти звання Герой України Олегові Куцину (посмертно)

Прикарпатські депутати закликали керівництво держави присвоїти звання Герой України командиру Окремої зведеної штурмової роти “Карпатська Січ” 93-ї механізованої бригади Збройних Сил України Олегові Куцину (посмертно).

Із таким закликом обласна рада звернулася до Президента України Володимира Зеленського, Голови Верховної Ради України Руслана Стефанчука та Головнокомандувача Збройних Сил України Валерія Залужного. Відповідне рішення було прийняте на 17 сесії обласної ради 11 листопада 2022 року.

Як відзначив депутат обласної ради Ігор Дебенко, з початком повномасштабної російської агресії окрема добровольча чота “Карпатська Січ” під командуванням Олега Куцина сформувавшись у добровольчий батальйон обороняла Київ, тримала позиції в Ірпені, Романівці, Стоянці та на Броваському напрямку. Після деокупації Київщини підрозділ виконує завдання на Ізюмському напрямку.

19 травня 2022 року частина добровольчого батальйону ОДЧ “Карпатська Січ” увійшла до лав Збройних Сил України як 49-й окремий піхотний батальйон Сухопутних військ ЗСУ “Карпатська Січ”. 19 червня командир батальйону “Карпатська Січ” Олег Куцин загинув в боях на Ізюмському напрямку. Побратими згадують загиблого командира як справжнього патріота України“, – відзначив у своєму виступі Ігор Дебенко.

Відтак депутати одноголосно прийняли рішення, яким закликали Президента України присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) Куцину Олегові Івановичу – за незламність духу у відстоюванні національної ідеї, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України.