Прикарпаття та Ополє (Польща) відзначили 20 років співпраці

5 жовтня 2021 року минуло 20 років з часу підписання угоди про міжрегіональну співпрацю між Опольським воєводством (Республіка Польща) та Івано-Франківською областю, яка була підписана 5 жовтня 2001 року у Сілезькому замку П’яст у Бжезі.

З цієї нагоди делегація депутатів обласної ради на чолі з головою обласної ради Олександром Сичем та його першим заступником Василем Гладієм взяли участь в урочистих заходах на відзначення ювілею співробітництва в Ополє. Свій робочий візит делегація розпочала із зустрічі з Маршалком Опольського воєводства Анджеєм Булою та головою Сеймику Опольського воєводства Рафалем Бартеком.

В нас у різних галузях відбулося понад 330 різноманітних заходів. Це і освіта, і культура, молодіжна політика, охорона здоров’я, пожежна безпека, туризм та інші. Однак, в якій би з галузей не відбувалася співпраця, вона безсумнівно приносить користь для мешканців наших регіонів. Не наше право контактувати з Ополє, а наш обов’язок такі контакти здійснювати для того, аби кращими були контакти між мешканцями Прикарпаття і Ополє. Всі знають, що хата будується не з даху, а з фундаменту. В державі таким фундаментом є люди. Тому ми повинні будувати фундамент добрих відносин між нашими державами через відносини наших регіонів і їх мешканців.“, – розповів голова обласної ради Олександр Сич.

В свою чергу Маршалек Опольського воєводства Анджей Була зауважив, що така активна співпраця базується на взаємній дружбі, підтримці унікальних зв’язків та діяльності багатьох середовищ.

“Партнерство – це люди. Варто подружитися і мати важливу інформацію безпосередньо від вас, прислухаючись до ваших ідей. Це прекрасний ювілей, я сподіваюся відзначити наступні 20 років такої плідної співпраці”, – сказав Анджей Була.

В рамках програми перебування в Опольському воєводстві прикарпатська делегація зустрілася з Почесним консулом України в Ополє Іреною Пордзік, взяла участь у відкритті виставки “З візитом до Бойків” у воєводській публічній бібліотеці та побувала на святковому гала-концерті польських та українських виконавців “Минуло 20 років…”.

Окрім цього депутатам презентували громаду Крапковіце, яка вже 17 років співпрацює з Рогатином Івано-Франківської області.

Відзначимо, що у складі делегації Івано-Франківської області в Опольському воєводстві перебували голова постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва Андрій Іваськів, голова постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства Ігор Очкур та секретар цієї комісії Сергій Федорців, заступник голови постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики Ігор Тринів, керівник патронатної служби голови обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики Мар’яна Гринечко та начальник відділу міжнародної, міжрегіональної співпраці та проєктного менеджменту виконавчого апарату обласної ради Юрій Цимбалюк.