13 проектів стали переможцями Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад 2020 року

13 проектів прикарпатських громад стали переможцями Конкурсу ініціатив місцевих карпатських громад 2020 року. Громади-переможці підписали договори на реалізацію проектів із Асоціацією органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку”).

Загалом на конкурс було подано 176 проектів, з них: Івано-Франківська область – 75, Львівська – 52, Закарпатська – 37 і Чернівецька – 12.

У 2020 році пріоритетами Конкурсу були визначені такі напрямки:

  • збереження і популяризація історико-культурної спадщини;
  • збереження і популяризація природної спадщини;
  • розвиток спорту в гірських громадах;
  • безпека громад Карпатського регіону;
  • подолання наслідків COVID-19 для закладів охорони здоров’я та суб’єктів підприємництва.

“Програма підтримки ініціатив місцевих карпатських громад – показник того, як самоврядні органи регіонального рівня чотирьох областей єдині в Україні зібралися разом для того, аби фінансувати малі ініціативи громад. У жодній іншій частині України ми не зустрінемо такої солідарності очільників чотирьох областей, які малими кроками намагаються показати готовність до співпраці та привернути увагу  держави до ініціативи. Ми готуємо проектні команди на місцях, які в майбутньому будуть мати можливість використовувати значно більший ресурс”, – розповіла виконавчий директор Асоціації органів місцевого самоврядування “Єврорегіон Карпати Україна – Карпатська агенція регіонального розвитку” Галина Литвин.

За результатами конкурсного відбору переможцями визнано 13 проектів, поданих від громад Прикарпаття, на загальну суму 3,7 мільйона гривень, зокрема з обласного бюджету – 2,7 мільйона гривень і кошти подавачів – 959,6 тисяч гривень.

“Для мене, як і для громад Івано-Франківщини, приємно, що найбільшу кількість проектів подала наша область: зі 176 проектів ми подали 75. Дякуємо громадам, які проявили ініціативу, і вітаємо 13 переможців”, – зазначив заступник голови обласної ради Сергій Басараб.