Про Програму удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2021 рік
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Шоста сесія)
РІШЕННЯ
від 23.04.2021. № 146-6/2021
м. Івано-Франківськ
Про Програму удосконалення
системи соціального захисту
населення в Івано-Франківській
області на 2021 рік
З метою удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2021 рік, відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада
вирішила:
- Затвердити Програму удосконалення системи соціального захисту населення в Івано-Франківській області на 2021 рік (далі – Програма), що додається.
- Департаменту фінансів облдержадміністрації (І.Мацькевич) передбачити кошти на реалізацію Програми впродовж 2021 року з урахуванням вимог статті 85 Бюджетного кодексу України.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій (Н. Іванів), з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).
Голова обласної ради Олександр Сич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 23.04.2021. № 146-6/2021
ПРОГРАМА
удосконалення системи соціального захисту населення
в Івано-Франківській області на 2021 рік
Замовник Програми:
департамент соціальної політики
обласної державної адміністрації В. Корженьовський
Розробник Програми:
департамент соціальної політики
обласної державної адміністрації В. Корженьовський
ПАСПОРТ
Програми удосконалення системи соціального захисту населення
в Івано-Франківській області на 2021 рік
- Ініціатор розроблення Програми (замовник): департамент соціальної політики обласної державної адміністрації.
- Розробник Програми: департамент соціальної політики обласної державної адміністрації.
- Співрозробник Програми: департамент фінансів обласної державної адміністрації.
- Термін реалізації Програми: 2021 рік.
- Етапи фінансування Програми: 2021 рік.
- Обсяг фінансування Програми: 300,00 тис. гривень.
Рік | Очікуваний обсяг фінансування, тис. грн. | |||
в тому числі за джерелами | ||||
Всього | Обласний бюджет | Місцеві бюджети | Інші джерела | |
2021 | 300,00 | 300,00 | – | – |
- Мета Програми: забезпечення безперебійної діяльності департаменту соціальної політики облдержадміністрації (далі – Департамент) з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів.
- Очікувані результати виконання Програми:
– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;
– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт по підвищенню рівня її захищеності;
– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (виконкомів міських рад міст обласного значення, виконкомів територіальних громад);
– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи щодо актуальних норм законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.
- Термін проведення звітності: відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає обласній раді:
– звіт про результати виконання Програми за підсумками року –
до 10 лютого наступного за звітним року;
– інформацію про хід виконання Програми – щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.
Замовник Програми:
департамент соціальної політики
обласної державної адміністрації Володимир Корженьовський
Керівник Програми:
заступник голови
обласної державної адміністрації Світлана Онищук
Обґрунтування доцільності розроблення Програми
- Загальна частина
Станом на 01.11.2020 р. державні допомоги отримують 114,5 тис. сімей. Виплата з Державного бюджету становила понад 2,4 млрд. гривень. Житлові субсидії отримують понад 99,7 тис. домогосподарств. На обліку в Єдиному державному автоматизованому реєстрі пільговиків перебувають 257,9 тис. осіб, які мають право на пільги. З держбюджету надано пільг з оплати вартості житлово-комунальних послуг, придбання твердого палива і скрапленого газу та інших послуг на 248,4 млн. гривень.
У 2020 році видано одноразову натуральну допомогу при народженні дитини у вигляді “пакунка малюка” 6842 особам.
Система соціального обслуговування та надання соціальних послуг громадянам похилого віку і особам з інвалідністю налічує 8 інтернатних установ, розрахованих на утримання 1260 підопічних, із них 160 дітей. Станом
на 01.01.2020 року на державному утриманні перебувало 1125 осіб, з
них 177 дітей.
Впродовж 2020 року використано 49,0 млн. гривень для забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації більше 7 тис. осіб з інвалідністю.
Впродовж 2020 року відбулося 10 засідань робочої групи з питань гуманітарної допомоги при облдержадміністрації, в результаті чого 9 легкових автомобілів визнано гуманітарною допомогою з метою подальшого забезпечення ними відповідних осіб з інвалідністю, які перебувають на обліку для забезпечення автомобілями; 47 вантажів до 3-х тонн визнано гуманітарною допомогою; надано дозвіл для безоплатної передачі 34 легкових автомобілів у власність особам з інвалідністю, які були ними забезпечені у якості гуманітарної допомоги.
В області діє обласна комплексна Програма соціального захисту населення Івано-Франківської області на 2017-2021 роки, в 2020 році на її виконання використано 16,5 млн. грн., з них проведено виплату одноразових допомог 1080 жителям області на суму 4,7 млн. грн., надано допомогу на поліпшення житлових умов на суму 0,9 млн. грн., проведено виплати у зв’язку зі стихійним лихом 130 особам на загальну суму 0,6 млн. грн.
На виконання заходів обласної програми підтримки сімей загиблих і постраждалих під час масових акцій громадського протесту в період
з 21 листопада 2013 року по 21 лютого 2014 року, учасників бойових дій та інших громадян, які залучалися і брали безпосередню участь в антитерористичній операції в районах її проведення, затвердженої рішенням обласної ради від 06.06.2014 № 1259-28/2014 (зі змінами), у 2020 році з обласного бюджету профінансовано 5,8 млн. грн.
З них, надано матеріальну допомогу 44 особам на покращення житлових умов на суму 1,1 млн. грн., 476 особам – на лікування на загальну
суму 2,2 млн. грн., 5 сім’ям до роковин загибелі в зоні проведення антитерористичної операції на суму 0,13 млн. грн., 188 сім’ям загиблих під час проведення антитерористичної операції на оздоровлення на суму 1,1 млн. грн., 21 сім’ї померлих після демобілізації на суму 0,2 млн. грн.,
7 сім’ям зниклих безвісти на суму 0,15 млн. грн. та 8 сім’ям загиблих в зоні ООС на суму 0,3 млн.грн.
Також в області діє обласна програма підтримки осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їх сімей
на 2018-2021 роки, на фінансування якої в 2020 році було виділено
0,7 млн. грн., з яких на лікування надано допомогу 73 особам на суму
0,3 млн. грн., 2 сім’ям осіб, які померли після демобілізації на
суму 0,01 млн. грн., 29 сім’ям осіб, загиблих в бойових діях на території інших держав на суму 0,14 млн. грн.
Незмінним пріоритетом Департаменту є вчасна та в повному об’ємі виплата всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, що фінансуються з державного бюджету та супроводження, здійснення, затверджених у рішеннях обласної ради, заходів щодо соціального захисту мешканців області.
При цьому потребують активізації заходи щодо:
– безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів;
– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;
– проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань бюджетного законодавства серед розпорядників та одержувачів бюджетних коштів;
– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт по підвищенню рівня її захищеності;
– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (виконкомів міських рад міст обласного значення, виконкомів територіальних громад);
– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.
Передбачені Програмою заходи потребують фінансування з обласного бюджету, адже їх реалізація сприятиме безперебійній діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів; постійного проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.
Фінансування на реалізацію заходів Програми передбачається відповідно до п. 2 ст. 85 Бюджетного кодексу України.
- Мета і завдання Програми
Метою даної Програми є забезпечення безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів; постійного проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.
Завданням Програми є забезпечення Департаменту всіма необхідними предметами та засобами (послугами) для його безперебійної діяльності, підвищення оперативного та безпечного інженерно-технічного рівня обслуговування, забезпечення органів влади (місцевого самоврядування) та населення інформацією про діюче чинне законодавство з питань соціальної політики, змін до нього, роз’яснень щодо його застосування і на підставі цього прийняття правильних управлінських рішень шляхом фінансування з обласного бюджету тих пріоритетних напрямів та заходів, які впливають на стан роботи Департаменту, але не фінансуються або частково фінансуються з державного бюджету.
- Обсяги та джерела фінансування Програми
Фінансування Програми здійснюється за рахунок обласного бюджету.
Бюджетні призначення для реалізації заходів Програми передбачаються щорічно при формуванні обласного бюджету, виходячи з можливостей його дохідної частини.
Прогнозовані обсяги фінансування Програми за рахунок обласного бюджету:
– забезпечення безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів впродовж 2021 року передбачає залучення відповідно до чинного законодавства впродовж 2021 року коштів з обласного бюджету в сумі 800,0 тис. гривень;
– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій передбачає залучення коштів з обласного бюджету у 2021 році на суму 300,0 тис. гривень;
– проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань бюджетного законодавства серед розпорядників та одержувачів бюджетних коштів передбачає залучення впродовж 2021 року коштів з обласного бюджету на суму 300,0 тис. гривень.
- Перелік завдань і заходів Програми та результативні показники
Програмою передбачені заходи, спрямовані на:
– забезпечення безперебійної діяльності Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів;
– підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;
– проведення Департаментом інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань бюджетного законодавства серед розпорядників та одержувачів бюджетних коштів;
– впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт з підвищення рівня її захищеності;
– забезпечення безперебійного обміну даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (виконкомів міських рад міст обласного значення, виконкомів територіальних громад);
– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій та закладів соціального напрямку.
В результаті виконання Програми очікується:
– безперебійна діяльність Департаменту з питань нарахування та виплат всіх видів соціальних допомог, компенсаційних виплат, пільг, субсидій на оплату житлово-комунальних послуг, твердого палива, скрапленого газу, архівування документів та підвищення ефективності управління бюджетними ресурсами при здійсненні Департаментом власних функцій;
– подальше впровадження організаційних, інженерних і технічних заходів та засобів для захисту інформаційно-телекомунікаційної системи Департаменту та проведення робіт по підвищенню рівня її захищеності;
– безперебійний обмін даними між Департаментом, Міністерством соціальної політики України та структурними підрозділами з питань соціального захисту населення райдержадміністрацій (виконкомів міських рад міст обласного значення, виконкомів територіальних громад), внаслідок чого покращиться своєчасне та безпомилкове нарахування та виплата всіх видів допомог, пільг, субсидій;
– покращення інформаційно-роз’яснювальної роботи з актуальних питань законодавства з питань соціальної політики серед установ, організацій, закладів соціального напрямку та населення, внаслідок чого покращиться поінформованість отримувачів соціальних послуг та отримувачів всіх видів допомог, пільг, субсидій щодо власних прав та можливостей.
- Координація та контроль за ходом виконання Програми
Координація та контроль за ходом виконання Програми здійснюється департаментом фінансів облдержадміністрації, який:
– контролює хід реалізації заходів Програми виконавцями;
– вносить пропозиції за обґрунтованим поданням виконавців щодо зміни термінів виконання заходів Програми;
– аналізує використання бюджетних коштів за призначенням.
Департамент соціальної політики облдержадміністрації до 20 січня року, наступного за звітним, подає департаменту фінансів облдержадміністрації детальний звіт про хід реалізації Програми.
- Термін подання звітності
Відповідно до мети та завдань, визначених Програмою, замовник подає обласній раді:
– звіт про результати виконання Програми за підсумками року – до 10 лютого наступного за звітним року;
– інформацію про хід виконання Програми – щоквартально до 15 числа місяця, наступного за звітним кварталом.