Про створення комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Дев’ята сесія)
РІШЕННЯ
від 10.09.2021 № 236-9/2021
м. Івано-Франківськ
Про створення комунального
закладу “Обласний пластовий
вишкільний центр”
Івано-Франківської обласної ради
Керуючись статтями 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Положенням про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016, Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням обласної ради від 17.05.2019. № 1135-28/2019 (зі змінами), враховуючи заяву Куця І. Й. від 02.08.2021 р., висновки і рекомендації постійних комісій обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, обласна рада
вирішила:
- Створити комунальний заклад “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради.
- Затвердити Статут комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради (додається).
- Призначити Куця Ігоря Йосиповича на посаду директора комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради.
- Доручити департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації укласти контракт з директором комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради терміном на 5 (п’ять) років.
- Директору комунального закладу “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради здійснити державну реєстрацію Статуту.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (І. Очкур), з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики (Б. Томенчук).
Голова обласної ради Олександр Сич
ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 10.09.2021 № 236-9/2021
СТАТУТ
комунального закладу “обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради
м. Івано-Франківськ
2021 рік
1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. Комунальний заклад “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради (далі – Центр) є комунальним закладом, який забезпечує роботу з виховання дітей та молоді як свідомих і відповідальних громадян місцевої, національної та світової спільноти шляхом ефективного впровадження пластової виховної системи в громадському житті, освітніх закладах, позашкільних установах та в молодіжних об’єднаннях на території Івано-Франківської області, відповідно до Указу Президента України “Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні” від 28.03.2008 № 279/2008, наказу Міністерства освіти і науки України від 21.03.2016 № 294 “Про деякі питання підтримки пластового (скаутського) руху в Україні”.
1.2. Центр є об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області.
1.3. Власником Центру є територіальні громади сіл, селищ, міст Івано-Франківської області в особі Івано-Франківської обласної ради (далі – Власник).
1.4. Уповноваженим органом управління Центру є Івано-Франківська обласна державна адміністрація в особі структурного підрозділу у сфері молодіжної політики (далі – Уповноважений орган управління).
1.5. Центр у своїй діяльності керується Конституцією України, міжнародними договорами України, згода на обов’язковість яких надана Верховною Радою України, Законом України “Про визнання Пласту та особливості державної підтримки пластового, скаутського руху” від 17 грудня 2019 року № 385-IX, постановами Верховної Ради України, Указом Президента України від 21 березня 2008 року № 279/2008 “Про заходи щодо сприяння розвитку пластового (скаутського) руху в Україні”, актами Президента України, актами Кабінету Міністрів України, наказом Міністерства освіти і науки України від 21 березня 2016 року № 294 “Про деякі питання підтримки пластового (скаутського) руху в Україні”, рішеннями Івано-Франківської обласної ради, розпорядженнями голови Івано-Франківської обласної ради та голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації, цим Статутом.
2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ
2.1. Найменування Центру:
– повне українською мовою:
комунальний заклад “Обласний пластовий вишкільний центр” Івано-Франківської обласної ради;
– скорочене українською мовою:
КЗ “ОПВЦ”.
2.2. Місцезнаходження і юридична адреса Центру: вул. Грушевського, 17, селище Солотвин, Івано-Франківський район, Івано-Франківська область, 77753.
3. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС ЦЕНТРУ
3.1. Центр є юридичною особою, має самостійний баланс, розрахунковий та інші рахунки в установах банків та органах Державного казначейства, печатку зі своєю назвою, а також бланки організаційно-розпорядчої документації і штампи, необхідні для організації своєї роботи, кутовий штамп, інші необхідні реквізити. Центр набуває права юридичної особи з моменту його державної реєстрації у встановленому законодавством порядку.
3.2. Центр створюється відповідно до чинного законодавства і є неприбутковою організацією.
3.3. Центр здійснює діяльність в межах положень, передбачених цим Статутом.
3.4. Держава, Власник та Уповноважений орган управління не відповідають за зобов’язаннями Центру, а Центр не відповідає за зобов’язаннями Держави, Власника та Уповноваженого органу управління.
3.5. В межах своєї статутної діяльності та положень цього Статуту Центр має право укладати від свого імені угоди, виступати позивачем та відповідачем у судах.
3.6. Порядок та умови використання Центром методи, програмних засад, символіки, найменування та будь-яких інших об’єктів інтелектуальної власності, майнові права, які належать Пласту – Національній скаутській організації України (надалі – Пласт), здійснюються відповідно до договору, що укладається між Центром та Пластом.
3.7. До компетенції Власника належить:
– прийняття рішення про створення, реорганізацію, ліквідацію та перепрофілювання Центру;
– прийняття рішення про затвердження Статуту та внесення змін до нього;
– прийняття рішення про призначення на посаду та звільнення з посади керівника Центру на умовах, визначених контрактом;
– здійснення повноважень орендодавця у встановлений чинним законодавством України та рішеннями обласної ради спосіб;
– створення стурктурних підрозділів, у тому числі філій Центру з частковим або повним утриманням учнів;
– заслуховування звітів директора Центру та виконання ним функціональних обов’язків та умов контракту;
– призначення планових та позапланових ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності Центру.
3.8. До компетенції Уповноваженого органу управління належить:
– укладання контракту з директором Центру, призначеним у порядку, встановленому законодавством та цим Статутом;
– розірвання контракту з директором Центру з підстав та у порядку, визначених законодавством та цим Статутом;
– затвердження кошторису та приймання фінансового звіту Центру у випадках та порядку, визначених законодавством України;
– здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю Центру;
– забезпечення проведення інвентаризації майна;
– здійснення контролю за недопущенням привілеїв чи обмежень (дискримінації) за ознаками раси, кольору шкіри, політичних, релігійних та інших переконань, статі, віку, інвалідності, етнічного та соціального походження, сімейного та майнового стану, місця проживання, за мовними або іншими ознаками;
– право розробляти та пропонувати для внесення на розгляд сесії обласної ради питання про реорганізацію, ліквідацію, перепрофілювання Центру;
– затвердження штатного розпису.
4. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
4.1. Головною метою Центру є освітній та методичний супровід залучення і підготовки пластових виховників для соціалізації та самореалізації молоді, сприяння її життєвому самовизначенню, інтелектуальному, моральному, духовному розвитку, реалізації творчого потенціалу, формування у молоді лідерських навичок, впровадження та розвиток неформальної освіти, виховання і змістовне дозвілля молоді та громадян, підтримка волонтерських проєктів тощо.
4.2. Предметом діяльності Центру є:
– методичний супровід та організація історичних, пошукових та краєзнавчих заходів, військово-тактичних і військово-історичних навчальних походів, походів по місцях історично-культурної спадщини для дітей та молоді;
– методичний супровід та організація діяльності пересувних таборів наметового типу для дітей та молоді;
– впровадження інноваційних та альтернативних форм роботи з дітьми та молоддю;
– впровадження форм та методів неформальної та інформальної освіти;
– розвиток пластового руху в Івано-Франківській області;
– створення умов для залучення та ефективної роботи волонтерів пластового руху;
– підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів щодо впровадження пластової методики у виховний процес освітніх закладів;
– проведення заходів у Пластовому вишкільному центрі;
– проведення методичних зустрічей, семінарів, навчань, тренінгів для молодіжних працівників, керівників пластових підрозділів та волонтерів;
– діяльність у сфері різних форм відпочинку та розваг дітей та молоді;
– організація різних форм роботи з дітьми та молоддю;
– організація туристичних походів, турів вихідного дня, інших форм молодіжного та дитячого туризму і мандрівництва;
– поширення міжнародного досвіду роботи, здійснення міжнародного співробітництва;
– організація і проведення базових (кваліфікаційних) вишколів Пласту, вишколів виховників, провідників, інструкторів пластових вишколів;
– організація і проведення вишколів для активу пластового юнацтва;
– підтримка авторів пластових методичних видань, підготовка до друку та їх поширення;
– впровадження інноваційних та альтернативних форм роботи з дітьми і молоддю, зокрема адаптація пластової освітньої програми для роботи в системі позашкільної освіти;
– розвиток Пласту в Івано-Франківської області, підтримка створення осередків пластового руху у кожній територіальній громаді області і методична підтримка пластових виховників, що в них діють;
– створення умов для залучення та ефективної роботи волонтерів пластового руху; організація та підтримка міжрегіональних, міжнародних обмінів пластових виховників;
– підвищення професійної компетентності педагогічних кадрів для впровадження пластової освітньої програми через пластовий метод у виховний процес освітніх закладів;
– проведення методичних зустрічей, семінарів, навчань, тренінгів для молодіжних працівників, керівників пластових підрозділів та волонтерів;
– організація різних форм роботи з дітьми та молоддю на дозвіллі;
– проведення оздоровчих заходів для дітей і молоді різних категорій;
– проведення на базі Центру календарних заходів для пластунів і зацікавлених пластовим рухом команд із числа дітей та молоді;
– розгортання системи щорічних літніх наметових таборів для дітей та молоді за пластовою методою, координація і підтримка проведення пластових таборів в області;
– сприяння запровадженню пластової освітньої програми через пластовий метод у виховний процес навчальних загальноосвітніх та позашкільних навчальних закладів області;
– проведення всеукраїнських і міжнародних пластових, молодіжних і національно-патріотичних заходів на території Івано-Франківської області, зокрема різного виду пластових вишколів та інших тренінгів на базі Центру.
5. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ ЦЕНТРУ
5.1. Центр має право:
5.1.1. Співпрацювати з місцевими органами виконавчої влади, органами місцевого самоврядування, а також об’єднаннями громадян, іншими установами, підприємствами, організаціями місцевого, регіонального, всеукраїнського та міжнародного рівнів.
5.1.2. Придбавати, володіти, користуватися і розпоряджатися належним йому майном з обмеженнями, встановленими Власником.
5.1.3. Укладати будь-які не заборонені законодавством угоди, вступати в інші цивільно-правові відносини та проводити оплату за надані послуги.
5.1.4. Відкривати рахунки в установах банків та органах Державної казначейської служби України у національній валюті та здійснювати всі види розрахункових, касових та інших операцій у встановленому законодавством порядку.
5.1.5. Здійснювати найм працівників на підставі трудових договорів для провадження діяльності.
5.1.6. Розробляти навчальні, тренінгові програми, вести в установленому напрямку інформаційну діяльність.
5.1.7. Укладати відповідно до чинного законодавства України угоди про співробітництво з навчальними закладами, науковими установами, підприємствами, організаціями, громадськими об’єднаннями інших країн.
5.1.8. Вступати до об’єднань, установ (закладів) в Україні та за її кордонами. У випадку, якщо такий вступ передбачає сплату внесків, то Центр має право вступати до об’єднань, установ (закладів) в Україні та за кордоном тільки за погодженням з Власником.
5.1.9. Залучати фахівців і експертів для здійснення діяльності Центру, визначеної цим Статутом.
5.1.10. Організовувати та брати участь у проведені місцевих, обласних, всеукраїнських, міжнародних конференцій, форумів, фестивалів, конкурсів, виставок тощо.
5.1.11. Здійснювати найм працівників на підставі трудових договорів (контрактів, угод) для провадження діяльності.
5.1.12. Організовувати оздоровлення, відпочинок та реабілітацію молоді різних категорій відповідно до чинного законодавства.
5.2. Центр зобов’язаний:
5.2.1. Виконувати завдання Власника, а також враховувати їх при здійсненні статутної діяльності, визначенні перспектив економічного і соціального розвитку.
5.2.2. Списувати з балансу матеріальні цінності у порядку, визначеному чинним законодавством України.
5.2.3. Затверджувати в установленому порядку перспективний та щорічні плани роботи і забезпечувати їх виконання.
5.2.4. Щороку надавати Власнику звіт про виконану роботу.
6. УПРАВЛІННЯ ЦЕНТРОМ
6.1. Управління Центром здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника та Уповноваженого органу управління (в межах делегованих обласною радою повноважень) і участі в управлінні трудовим колективом.
6.2. Безпосереднє управління Центром здійснює директор, який призначається на посаду (звільняється з посади) за рішенням Власника на умовах контракту, має повну вищу освіту та досвід роботи з виховання дітей та молоді не менше п’яти років, є членом НСОУ “Пласт” і рекомендований на посаду директора Центру окружним пластовим з’їздом Івано-Франківської округи молодіжної організації “Пласт – Національна скаутська організація України”. Контракт укладається Уповноваженим органом управління Центру. В контракті визначається строк найму, права, обов’язки і відповідальність директора, умови його матеріального забезпечення, умови звільнення його з посади, інші умови за погодженням сторін. Директор Центру несе відповідальність за результатами роботи перед Власником, Уповноваженим органом управління.
6.3. Директор Центру може бути звільнений з посади раніше терміну дії контракту з підстав та в порядку, визначеному контрактом, чинним законодавством України та Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженим рішенням Івано-Франківської обласної ради від 17.05.2019 № 1135-28/2019.
6.4. Директор Центру є представником Центру у відносинах з державними органами, органами місцевого самоврядування, юридичними та фізичними особами і діє без довіреності в межах повноважень, передбачених законодавством та цим Статутом.
6.5. Директор Центру в межах наданих йому повноважень:
– здійснює безпосереднє управління Центром і несе відповідальність за освітню, фінансово-господарську та іншу діяльність Центру;
– діє без довіреності від імені Центру, представляє його інтереси в усіх установах та організаціях, укладає договори і контракти;
– визначає порядок оплати праці працівників Центру;
– видає довіреності, відкриває в органах Державного казначейства рахунки, які необхідні для забезпечення діяльності Центру, самостійно вирішує питання діяльності Центру, за винятком тих, що віднесені до компетенції Власника, Уповноваженого органу управління;
– розпоряджається коштами та майном Центру відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту;
– приймає на роботу та звільняє з роботи працівників Центру, визначає їх функціональні обов’язки;
– створює належні умови працівникам для високопродуктивної праці, забезпечує дотримання законодавства про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування;
– видає накази, обов’язкові для виконання всіма працівниками Центру, та здійснює контроль за їх виконанням;
– здійснює інші повноваження, передбачені законодавством України та цим Статутом.
6.6. У разі відсутності директора Центру його обов’язки виконує заступник згідно з розподілом функціональних обов’язків. А у разі відсутності особи, що може виконувати обов’язки директора, його обов’язки покладаються на іншого працівника Центру.
6.7. Директор та головний бухгалтер Центру несуть персональну відповідальність за дотримання порядку ведення і достовірність обліку та звітності.
7. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ ЦЕНТРУ
7.1. Трудовий колектив Центру формується на загальних засадах відповідно до вимог чинного законодавства України та на підставі штатного розпису.
7.2. Вищим колегіальним органом громадського самоврядування Центру є загальні збори трудового колективу, що скликаються не рідше ніж один раз на рік. Порядок скликання, повноваження, чисельність, склад загальних зборів трудового колективу визначаються Статутом Центру і колективним договором. Загальні збори заслуховують звіт директора про здійснення керівництва Центром, розглядають питання щодо освітньої, методичної, економічної і фінансово-господарської діяльності Центру. Загальні збори правочинні, якщо в їхній роботі бере участь не менше половини складу працівників Центру. Рішення приймається простою більшістю голосів присутніх делегатів. Право скликати збори мають: учасники зборів, якщо за це висловилось не менше третини їх загальної кількості, директор, Власник, Уповноважений орган управління.
7.3. Умови організації та оплати праці трудового колективу Центру, їх соціальний захист визначаються відповідно до вимог чинного законодавства України.
Відносини між адміністрацією Центру та трудовим колективом регулюються колективним договором та правилами внутрішнього трудового розпорядку.
7.4. Загальні збори трудового колективу розглядають проєкт колективного договору та приймають рішення щодо схвалення або відхилення цього проєкту.
8. МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНА БАЗА ЦЕНТРУ
8.1. Майно Центру становлять будівлі, споруди, земля, комунікації, обладнання, транспортні засоби, грошові кошти, необоротні та оборотні активи, нематеріальні активи, цінні папері, а також інші цінності, вартість яких відображається у самостійному балансі.
8.2. Майно Центру є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст області і закріплене за ним на праві оперативного управління. Здійснюючи право оперативного управління, Центр користується і розпоряджається майном у межах чинного законодавства та договору, укладеного з управлінням з питань майна спільної власності територіальних громад області. Всі питання, які стосуються будь-якої відмови від права на земельну ділянку (користування, оренди, сервітути), що знаходиться у фактичному користуванні Центру, вирішуються виключно Власником. Центр відповідно до чинного законодавства України користується землею, іншими природними ресурсами і несе відповідальність за дотримання вимог та норм з їх охорони.
8.3. Джерелами формування майна Центру є:
– майно, передане Власником;
– кошти обласного бюджету;
– кошти або майно, які надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних пожертвувань (благодійні внески, всі види добровільної та безоплатної допомоги тощо);
– кошти, які надходять до Центру як плата за надання інших платних послуг у встановленому законодавством порядку;
– інші надходження не заборонені чинним законодавством України.
9. ФІНАНСОВО-ГОСПОДАРСЬКА ДІЯЛЬНІСТЬ
9.1. Фінансування Центру здійснюється за рахунок коштів обласного бюджету, передбачених для виконання заходів програми у сфері освіти та інших джерел, не заборонених законодавством.
9.2. Фінансово-господарська діяльність Центру здійснюється в межах кошторису.
9.3. Центр може надавати платні послуги на договірній основі відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України від 27 серпня 2010 року № 796 “Про затвердження переліку платних послуг, які можуть надаватися закладами освіти, іншими установами та закладами системи освіти, що належать до державної і комунальної форми власності”.
9.4. Майно і кошти Центр використовує виключно для досягнення мети та здійснення напрямків діяльності, визначених Статутом.
9.5. Центр самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямками діяльності у визначеному законодавством порядку.
9.6. Центр через власний інтернет-ресурс оприлюднює інформацію про надходження коштів, майна та про напрями їх використання не менш як один раз на рік.
9.7. Центр відповідає за майно і кошти, які є в його розпорядженні. На його майно не може бути накладено стягнення інакше, ніж у порядку, передбаченому чинним законодавством України.
10. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЦЕНТРУ
10.1. Припинення діяльності Центру здійснюється шляхом реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення, виділу) або ліквідації за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законодавством України – за рішенням суду.
10.2. У разі реорганізації Центру вся сукупність його прав та обов’язків переходить до його правонаступника.
10.3. Ліквідація Центру проводиться ліквідаційною комісією, яка утворюється Власником або за рішенням суду. З дня призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження щодо управління Центром. Ліквідаційна комісія оцінює наявне майно, виявляє дебіторів і кредиторів і розраховується з ними, складає ліквідаційний баланс і подає його органу, який створив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені у встановленому законодавством порядку. Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені Центру, що ліквідується.
10.4. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства.
10.5. Ліквідаційна комісія зобов’язана вжити всіх необхідних заходів щодо стягнення дебіторської заборгованості юридичної особи, що ліквідується, та письмово повідомити кожного з боржників про припинення юридичної особи в установлені строки.
10.6. При реорганізації та ліквідації Центру працівникам, що звільняються, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.
10.7. При ліквідації Центру його активи передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
10.8. Припинення Центру вважається завершеним, а Центр таким, що припинив свою діяльність, з дати внесення відповідного запису до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань про припинення юридичної особи.