Про звіт постійної комісії обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Двадцять друга сесія)
РІШЕННЯ
09.06.2023 м. Івано-Франківськ № 664-22/2023
Про звіт постійної комісії
обласної ради з питань
промисловості, підприємництва,
будівництва та дорожнього
господарства
Відповідно до статей 43, 47 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, заслухавши звіт постійної комісії обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства за період з грудня 2020 року по червень 2023 року, обласна рада
вирішила:
Звіт постійної комісії обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства взяти до відома (додається).
Голова обласної ради Олександр Сич
Додаток
до рішення обласної ради
від 09.06.2023 № 664-22/2023
Звіт
постійної комісії обласної ради з питань
промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства за період з грудня 2020 року по червень 2023 року
Постійна комісія обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства утворена відповідно до рішень обласної ради від 01.12.2020 № 6-1/2020 “Про утворення постійних комісій обласної ради” та від 01.12.2020 № 7-1/2020 “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради”.
Відповідно до розпорядження голови обласної ради від 02.12.2020 № 714-р “Про здійснення координації діяльності постійних комісій обласної ради” роботу комісії координує заступник голови обласної ради Микола Палійчук.
У своїй діяльності постійна комісія керується Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом обласної ради, рішенням обласної ради від 23.12.2020 № 11-2/2020 “Про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради” та іншими нормативно-правовими актами.
До складу комісії входять 9 депутатів обласної ради. Головою комісії обрано Шевченка Віктора Леонідовича, заступником голови комісії – Левконович Надію Михайлівну, секретарем комісії – Кузьму Миколу Миколайовича. Членами комісії обрано: Вітенка Миколу Миколайовича, Гораль Ліліану Тарасівну, Дяківа Юрія Миколайовича, Карп Галину Василівну, Кукурудза Ростислава Степановича та Мазура Юрія Йосифовича.
Усі члени постійної комісії – це авторитетні та впізнавані на Прикарпатті люди. Серед них, зокрема, управлінці, науковці, фінансисти, представники бізнес-еліти, підприємці, які є компетентними у питаннях, що належать до повноважень постійної комісії.
За звітний період комісія провела 14 засідань, на яких розглянула 83 питання.
Одним із пріоритетних питань, які перебувають на постійному контролі комісії відповідно до її функціональної спрямованості, є питання ремонту та утримання доріг на території області. Так, на одному з перших засідань комісії було розглянуто питання про діяльність ДП “Дороги Прикарпаття”, надано пропозиції щодо покращення роботи підприємства та необхідності оприлюднення результатів його діяльності.
На початку лютого 2022 року депутати постійної комісії заслухали звіт про роботу державного підприємства “ДОРОГИ ПРИКАРПАТТЯ” за 2021 рік. Водночас на черговому засіданні комісії планується заслухати інформацію підприємства про його діяльність у 2022 році.
Не залишаються поза увагою комісії питання якості, безпеки та законності пасажирських перевезень на території області. На одному з перших її засідань заслухано інформацію представника Західного міжрегіонального управління Укртрансбезпеки щодо нелегальних перевезень пасажирів на території області. За результатами розгляду Західному міжрегіональному управлінню Укртрансбезпеки було доручено інформувати постійну комісію обласної ради з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства про вжиті заходи та результати роботи щодо боротьби із нелегальними перевізниками на території області.
Постійна комісія також брала активну участь у напрацюванні основних напрямків концепції енергетичної ефективності Івано-Франківської області на 2023-2027 роки, оскільки в умовах залежності економіки України від імпорту паливно-енергетичних ресурсів та враховуючи тенденцію різкого зростання цін на всі паливно-енергетичні ресурси, вирівнювання їх цін відповідно до світових, проблема ефективного енергозабезпечення та енергозбереження стала актуальною для всіх споживачів. А в умовах воєнного стану та “блекауту” (знеструмлення), який тривав в Україні з листопада 2022 року по лютий 2023 року, ця проблема відчувалась особливо гостро.
Результатом впровадження прийнятої концепції було подальше затвердження регіональної цільової програми забезпечення енергетичної ефективності Івано-Франківської області на 2023-2027 роки, до складу робочої групи з напрацювання та підготовки проєкту якої входила член комісії Гораль Ліліана Тарасівна. Метою програми є комплексне вирішення проблеми підвищення ефективності використання та зменшення споживання енергоресурсів у бюджетній та побутовій сферах, розширення обсягів використання і сфери застосування нетрадиційних і відновлювальних джерел енергії, використання інноваційних технічних, технологічних, організаційних рішень, створення економічно привабливих умов для інвестиційних проєктів, формування інформаційного і нормативно-методичного забезпечення поширення енергетичного менеджменту та енергомоніторингу, проведення інформаційно-освітніх заходів, спрямованих на формування у суспільстві енергоощадного світогляду та навчання з питань енергоефективності.
Члени комісії також ґрунтовно підійшли до розгляду нової регіональної цільової програми “ЕНЕРГОДІМ” для підтримки ОСББ Івано-Франківської області на 2022-2023 роки, метою якої є створення ефективного механізму стимулювання впровадження енергозберігаючих заходів у житлово-комунальному секторі шляхом відшкодування з обласного бюджету частини відсоткової ставки за кредитами або часткового відшкодування фактично понесених витрат на реалізацію енергозберігаючих заходів з енергомодернізації багатоквартирних будинків ОСББ.
Детально опрацьовані та вивчені були й інші регіональні цільові програми, які розглядались на засіданнях комісії, зокрема:
– програма соціально-економічного та культурного розвитку на відповідні періоди;
– регіональна цільова програма підтримки індивідуального житлового будівництва на селі та поліпшення житлово-побутових умов сільського населення “Власний дім” на 2021-2025 роки;
– регіональна цільова програма енергозбереження для населення Івано-Франківської області на 2021 рік;
– регіональна програма розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху Івано-Франківської області на 2021-2025 роки;
– програма фінансової підтримки комунального підприємства
Івано-Франківської обласної ради “БУДІНВЕСТ” на 2021-2022 роки;
– програма для забезпечення виконання судових рішень та виконавчих документів на 2021-2022 роки (аналогічна програма була погоджена комісією також на 2023-2025роки);
– регіональна цільова програма розвитку малого та середнього підприємництва в Івано-Франківській області на 2022-2023 роки;
– регіональна цільова програма розвитку соціальної інфраструктури Івано-Франківської області на 2022-2025 роки;
– програма фінансової підтримки комунальних підприємств в умовах воєнного стану на 2022 рік і така ж програма на 2023 рік.
З метою фінансування першочергових заходів, спрямованих на поліпшення стану об’єктів інфраструктури територіальних громад та об’єктів соціальної інфраструктури спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, в тому числі для розміщення, підтримки, реабілітації внутрішньо переміщених осіб, члени постійної комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства брали безпосередню участь у напрацюванні переліку заходів на 2022 та 2023 роки щодо реалізації регіональної цільової програми розвитку соціальної інфраструктури Івано-Франківської області на 2022-2025 роки.
Виконуючи свої повноваження, постійна комісія з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства заслуховувала також звіти про виконання регіональних цільових програм, затверджувала календарні плани програм на відповідні періоди, розглядала питання діяльності окремих комунальних підприємств обласної ради, а також листи та звернення з питань, що належать до компетенції комісії.
Питання розвитку соціальної інфраструктури, ремонту та утримання автомобільних доріг на території області, розвитку малого і середнього бізнесу, містобудування, архітектури, енергозбереження та енергоефективності тощо й надалі залишатимуться на постійному контролі комісії, незважаючи на складні обставини сьогодення.
Дякую усім за співпрацю.
Голова постійної комісії
обласної ради з питань
промисловості, підприємництва,
будівництва та дорожнього господарства Віктор ШЕВЧЕНКО