Про звернення обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Позачергова двадцять п’ята сесія)
РІШЕННЯ
03.10.2023 м. Івано-Франківськ № 753-25/2023
Про звернення обласної ради
до Верховної Ради України та
Кабінету Міністрів України
щодо недопущення вилучення
коштів з місцевих бюджетів
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада
вирішила:
- Схвалити звернення обласної ради до Верховної Ради України та Кабінету Міністрів України щодо недопущення вилучення коштів з місцевих бюджетів (додається).
- Рішення надіслати Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, народним депутатам України від області.
Контроль за виконанням рішення покласти на заступника голови обласної ради М. Палійчука.
Голова обласної ради Олександр СИЧ
Додаток
до рішення обласної ради
від 03.10.2023 № 753-25/2023
Верховна Рада України
Кабінет Міністрів України
ЗВЕРНЕННЯ
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, підтримуємо позицію органів державної влади вищого рівня щодо необхідності створення умов для розвитку оборонно-промислового комплексу України з метою підвищення обороноздатності нашої держави, оскільки одним із ключових і пріоритетних завдань Української держави та суспільства на цей час є завершення воєнних дій на території України, здобуття перемоги над ворогом та відновлення державних кордонів.
Водночас звертаємося до Верховної Ради України з ініціативою не підтримувати законопроєкт щодо внесення змін до Бюджетного кодексу України (реєстр. № 10037 від 12.09.2023), яким пропонується вилучити з доходів місцевих бюджетів частину податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, поліцейськими та особами рядового і начальницького складу, (далі – “військовий ПДФО”), оскільки зазначене призведе до порушення балансу фінансових ресурсів регіону.
Натомість пропонуємо з 01.01.2024 року і на період дії режиму воєнного стану залишити без змін у доходах місцевих бюджетів податок на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних поліцейськими, особами рядового і начальницького складу Державної служби України з надзвичайних ситуацій, служби цивільного захисту, органів внутрішніх справ та інших подібних формувань і підрозділів, а від оподаткування доходів, одержаних військовослужбовцями, встановити такий розподіл податку: 50 відсотків – зарахування до державного бюджету та 50 відсотків – до обласних бюджетів.
Вважаємо несправедливим формат зарахування “військового ПДФО” лише до бюджетів територіальних громад, на території яких розміщені військові частини та формування, оскільки в обороні та захисті територіальної цілісності нашої держави від російського агресора беруть участь громадяни з усіх громад області.
Крім того, територіальні громади, на території яких не розташовані військові частини, а відповідно й немає надходження “військового ПДФО”, несуть втрати доходів через те, що військовослужбовці з їхніх населених пунктів не сплачують ПДФО за місцем своєї праці, оскільки звільнилися з роботи на час несення служби в Збройних Силах України.
Зважаючи на це, акумульований в обласному бюджеті ресурс пропонуємо розподіляти між місцевими бюджетами області шляхом надання субвенції з обласного бюджету пропорційно до чисельності військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації з відповідної територіальної громади області.
Слід також врахувати, що місцеві громади в умовах режиму воєнного стану несуть основний тягар забезпечення безперебійної роботи соціальної інфраструктури – утримання шкіл, лікарень, соціальних закладів і закладів культури, надання підтримки і допомоги внутрішньо переміщеним особам, матеріально-технічної підтримки та забезпечення потреб військових частин, допомоги військовим, які повернулися з війни, соціальної підтримки сім’ям загиблих захисників.
З уваги на викладене, пропонуємо розділ VI “Прикінцеві та перехідні положення” Бюджетного кодексу України доповнити пунктом такого змісту:
“Установити, що, як виняток з положень пунктів 1 i 11 частини першої статті 64 та пункту 1 частини першої статті 66 цього Кодексу, частина податку на доходи фізичних осіб від оподаткування доходів у вигляді грошового забезпечення, грошових винагород та інших виплат, одержаних військовослужбовцями, що сплачується (перераховується) згідно з Податковим кодексом України на відповідній території України та згідно із зазначеними нормами цього Кодексу, належить до доходів загального фонду відповідних місцевих бюджетів, зараховується:
50 відсотків – до обласного бюджету;
50 відсотків – до державного бюджету.
Розподіл коштів обласного бюджету, отриманих від надходжень доходів, зазначених у абзацах 1, 2 цього пункту здійснюється між місцевими бюджетами пропорційно до чисельності військовослужбовців, призваних на військову службу під час мобілізації з відповідної територіальної громади області”.
Звертаємося до Кабінету Міністрів України з пропозицією розробити Порядок спрямування субвенцій з обласного бюджету бюджетам територіальних громад з частини “військового ПДФО”, що буде зараховуватися до обласного бюджету.
Водночас пропонуємо з 01 січня 2024 року 100 відсотків коштів державного дорожнього фонду передати до загального фонду Державного бюджету України та спрямувати їх на заходи з обороноздатності держави та створення умов для розвитку оборонно-промислового комплексу України.
Звертаємося до народних депутатів України від Івано-Франківської області підтримати таку ініціативу та внести відповідні зміни до вищезгаданого законопроєкту під час його розгляду Верховною Радою України у другому читанні.
Прийнято на позачерговій двадцять п’ятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
восьмого демократичного скликання
03 жовтня 2023 року