Стенограма пленарного засідання (16.02.2024)


С Т Е Н О Г Р А М А

ДВАДЦЯТЬ ДЕВ’ЯТОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 16.02.2024 р.

 

О.Сич. Доброго дня, шановні пані і панове! Шановні колеги! Хвилинна готовність.

Колеги-депутати, прошу зайняти робочі місця.

Всі, хто присутні в залі, так само, будь ласка, знайдіть собі робоче місце, будемо починати роботу.

Отож, шановні колеги, до обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.

За результатами письмової реєстрації в сесійній залі присутні 65 депутатів, відсутні 19, зокрема: у відрядженні – 3, на лікарняному – 3, у відпустці – 1, з інших поважних причин – 4, з невідомих – 8 депутатів. Традиційно, завжди, як казала Леся Українка: “Contra spem spero”, що вони ще підійдуть, долучаться до нашої роботи.

Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Прошу увімкнути електронну систему, а вас, шановні колеги-депутати, прошу вставити карточку у відповідне гніздо і зареєструватися.

В залі присутні 60 депутатів.

А тому відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту обласної ради сесію оголошую правомочною і відкритою.

(Звучить Гімн України).

(Звучить молитва).

Я, до речі, пригадую ті часи, коли я був депутатом, коли останні слова звучали “во ім’я нашої України”, а потім навіть не знаю, з яких підстав змінили на “рідної”.

Шановні колеги! Це так, напівжартома, аби з кращим настроєм починати роботу.

У роботі сесії бере участь голова обласної державної адміністрації – начальник обласної військової адміністрації Світлана Василівна Онищук. Не знаю, чи присутні народні депутати. Принаймні, у мене в реєстрі немає.

З уваги на заходи безпеки обласне телебачення “Галичина” вже традиційно в умовах воєнного часу не здійснює пряму трансляцію сьогоднішнього пленарного засідання, однак усі бажаючі матимуть змогу переглянути хід сесії у записі.

Ну, і традиційно наполегливо прошу усіх, особливо “зірок соціальних мереж”, всім відомим, для яких ми готуємо спеціальні відзнаки обласної ради, от, яка так і буде називатись: “зірка соціальних мереж”, от, прошу до завершення сесії нічого не публікувати.

Зараз прошу, шановні колеги, шановні присутні, хвилиною мовчання вшанувати всіх українських захисників, дітей, старших людей, цивільних людей, які загинули внаслідок
варварської московської агресії.

(Хвилина мовчання).

Дякую.

Ну, і багато колег-депутатів підходили і питали, чи хтось сьогодні кудись нас після закінчення сесії не запрошує. Повідомляю: запрошує Андрій Михайлович Яворський.

(Оплески в залі).

Щиро вітаємо! Многая літ в доброму здоров’ї тіла і духу! Будьте здорові ви, бо від вашого здоров’я залежить здоров’я дуже багатьох людей. І дякуємо вам за роботу, і бажаю дальше хорошої, доброї співпраці.

Продовжуємо нашу роботу.

Відповідно до пункту 12.1. Регламенту обласної ради після відкриття сесії перед затвердженням порядку денного відводиться до 15 хвилин для стислих (до 3 хвилин) виступів і заяв уповноважених представників депутатських фракцій з внесенням пропозицій, повідомлень без прийняття рішень по них.

Колеги, чи є у когось бажання щось від імені фракції виголосити?

Немає, так?

Продовжуємо.

Президія обласної ради, засідання якої відбулося 13 лютого 2024 року, рекомендувала внести на розгляд сесії обласної ради 41 питання і питання “Різне”.

Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради, а також Законом України “Про доступ до публічної інформації”.

Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.

За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями обласної ради надано відповідні висновки та рекомендації, які будуть оголошені під час розгляду конкретних питань.

Інформую вас про те, що до проекту порядку денного внесено 4 питання, які були запропоновані на засіданні президії обласної ради, зокрема:

– за номером 1 – звернення обласної ради;

– за номером 6 – про припинення повноважень депутата обласної ради;

– за номером 22 – про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік;

– за номером 39 – про представлення до нагородження.

Окремі питання, які ми мали б розглянути згідно з планом роботи обласної ради на перший квартал, що були запропоновані до нього облдержадміністрацією, перенесено з різних підстав на інші терміни. Зокрема, відповідно до плану роботи обласної ради на І квартал 2024 року на сесії передбачалося розглянути питання “Про звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації”, однак відповідний проект рішення до обласної ради не надійшов.

Водночас обласна державна адміністрація повідомила листом від 31.01.2024 року, що відповідно до Плану-графіка підготовки річного звіту про виконання Закону України “Про
Державний бюджет України на 2023 рік”, затвердженого наказом Міністерства фінансів України від 18.12.2023 № 703, встановлено термін надання головними управліннями Державної казначейської служби України річної звітності про виконання місцевих бюджетів до Державної казначейської служби України – до 01.02.2024 року, а тому звіт про виконання обласного бюджету Івано-Франківської області за 2023 рік буде поданий на розгляд сесії обласної ради після отримання від Головного управління Державної казначейської служби в Івано-Франківській області офіційних даних щодо річної звітності. Відповідний проект рішення до виконавчого апарату обласної ради надійшов у переддень засідання президії, він не був розглянутий жодною із комісій, він достатньо об’ємний, потребує аналізу, а тому ми, колеги, його розглянемо на черговій сесії обласної ради. Бачу, що Галина Василівна погоджується,  Карп – відомий фінансист обласної ради.

Окрім того, обласна державна адміністрація повідомила, що у зв’язку зі значним обсягом роботи щодо розгляду запитів про виділення коштів з фонду охорони навколишнього природного середовища, які подаються відповідними суб’єктами їх подання до управління екології та природних ресурсів облдержадміністрації на відповідний бюджетний рік, проект рішення “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2024 році” буде подано у встановленому порядку на розгляд сесії обласної ради після їх опрацювання та формування проекту переліку таких природоохоронних заходів. Ну, логічно.

У зв’язку з необхідністю актуалізації показників діяльності рибогосподарських підприємств області у 2023 році, які подаються до регіонального органу Держрибагентства до 03.02.2024 року та які необхідно врахувати у проекті регіональної програми розвитку галузі рибного господарства області на період до 2030 року, обласна державна адміністрація звернулася з проханням перенести на ІІ квартал 2024 року розгляд запропонованого нею до плану роботи обласної ради питання “Про регіональну програму розвитку галузі рибного господарства Івано-Франківської області на період до 2030 року”.

Також обласна державна адміністрація просить перенести на ІV квартал 2024 року розгляд питання “Про стан забезпечення соціального захисту та надання підтримки військовослужбовцям та членам їх сімей”. З уваги на те, що у цьому році стартує експериментальний проект із запровадження договірної форми надання послуги, що сприятиме психосоціальній підтримці військовослужбовців та членів їх сімей, забезпеченню послідовності та доступності соціальних послуг, запобіганню виникненню складних життєвих обставин у військовослужбовців та членів їх сімей, забезпеченню раннього виявлення таких обставин, підвищенню ефективності роботи з подолання складних життєвих обставин та мінімізації їх наслідків, питання буде внесено на розгляд обласної ради з новою назвою: “Про стан забезпечення соціального захисту та надання підтримки військовослужбовцям, ветеранам, членам їх сімей та членам сімей загиблих”.

Порядок денний та матеріали сесії, шановні колеги-депутати, ви отримали під час реєстрації, частина з вас – під час засідання президії обласної ради.

Під час реєстрації ви також отримали інформацію про виконання діючих обласних програм та інформаційні матеріали з відповідями на звернення обласної ради.

Привертаю вашу увагу також ще до двох питань. Перше, у цих матеріалах вам надано лист комунального підприємства обласної ради з експлуатації майна від 29.01.2024 року
про руйнування частини приміщення на вул. Української Армії, 7 у м. Надвірній і додано акт обстеження згаданого об’єкта нерухомого майна.

Шановні колеги! З уваги на те, який резонанс мало обговорення цього питання на одній з наших сесій, я хотів би зробити невеличку репліку. Це нормально, коли люди, як істоти грішні, мають свої особисті інтереси, щось лобіюють, мають інтереси партійні, політичні. Це правильно. Але при умові першочергового забезпечення громадських, суспільних і державних інтересів.

У інтересі громадської безпеки був демонтаж цього приміщення. Я не буду називати колег-депутатів, які дуже радикально проти цього виступали. Підніміть, будь ласка, стенограму, у мене вона є, і кожен ознайомтесь зі своїми висловлюваннями. Пригадую, голова одної громади тут розказував про те, що, ну, чуть що не прямим текстом звинувачував нас у брехні і фальсифікації, що нібито це приміщення капітальне і може сто років працювати. Воно впало. І я тоді казав, і сьогодні кажу: дякуймо, Боже, всі, що ніхто не постраждав. Бо окрім гріха на душі багатьох з нас, ми би “прогриміли” ще на всю Україну.

Я просто наведу витяг зі своїх останніх слів при обговоренні цього питання. Цитую: “З чистою совістю, хочете, принесіть сюди Біблію, хочете – детектор, я вважаю за правильне попередити, що це приміщення несе небезпеку”. А на пропозицію голови громади вказав: “Ми готові вам його віддати, давайте прохання, ремонтуйте, використовуйте, Боже вам помагай! Але, колеги, якщо це приміщення впаде, боронь Боже, і будуть людські жертви, то потім результати голосування будуть долучені до кримінальної справи”. Дякувати Богові, що ніхто не постраждав: ще раз повторюю.

Тому на майбутнє, колеги, трошки думаймо інтересами громадськими більше, аніж тими всіма іншими, які я перерахував.

Ще одне, колеги. Колись ви давали мені доручення, коли ми хотіли віддати на аукціон одне наше занедбане приміщення в Коломиї, вияснилось, що земля під ним не наша, ви давали доручення, щоб я звернувся до голови Коломийської міської ради з проханням передати
земельну ділянку. Нам надійшла відмовна відповідь. Ну, такого характеру, як це часто стається: ну, депутати не проголосували.

Просто ставлю до відома, і напевно, управління комунального майна повинно думати, що дальше робити, щоб це приміщення дальше не впало, не руйнувалось, щоб з ним не було так, як у Надвірній. Але матеріали у вас є, будь ласка, так само ознайомтесь.

Ну, і з уваги на це все, колеги, у вас є проект рішення… проект порядку денного, прошу прийняти його… це теж рішення… Проект рішення про проект порядку денного, прошу
прийняти його за основу. Якщо будуть якісь пропозиції, в подальшому, будь ласка, подавайте.  Прошу визначатись.

За – 66, не голосував – 1: рішення прийнято.

Колеги, чи є якісь пропозиції до  проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Тоді ставлю на голосування проект рішення про проект порядку денного в цілому.

За – 67: рішення прийнято.

Починаємо розгляд питань порядку денного. Питання перше – “Про звернення обласної ради щодо стратегічної важливості мовного питання у процесах забезпечення національної безпеки”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 1 – в окремій брошурі.

Доповідач: Дебенко Ігор Богданович – депутат обласної ради, відомий знавець свободи слова.

І.Дебенко. Доброго дня, шановні колеги-депутати! Шановний пане голово! Дякую за комплімент.

Шановні колеги! Вашій увазі пропонується проект звернення до Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля та Уповноваженого із захисту державної мови Тараса Креміня.

“Розглядати Україну як незалежну державу, яка самостійно формує власні стратегії розвитку та є суб’єктом, а не об’єктом геополітики, без вирішення проблеми доцільності домінування української мови в усіх суспільних сферах неможливо.

Нехтуючи цим ключовим моментом, Україна може існувати лише як сателіт так званої “російської імперії” з певними відмінностями, в межах, дозволених кремлівськими кураторами.

Всі економічні, політичні та культурні зв’язки з росією є наслідком ворожого впливу ворожого інформаційного поля, в якому безперервно перебувала наша держава. Ефективність цих впливів прямо пов’язана зі здатністю російської пропаганди впливати на широкі маси населення, зокрема через відсутність мовного бар’єру.

Важливість інформаційного складника в процесах колонізації України росією підтверджується тим, що лише у ХХ ст. українську мову офіційно забороняли приблизно 30 разів!

Проблема захисту “рускаязічного насєлєнія” є класичною напрацьованою схемою військової експансії росії у країни пострадянського простору. Це означає, що носіїв російської мови (незалежно від їхніх політичних поглядів чи світогляду) комплексно використовують як підставу для введення військового контингенту на попередньо зрусифіковані, але юридично суверенні території сусідніх держав, Зокрема, такі схеми вже відпрацьовані у Придністров’ї, Абхазії, а тепер – і в Україні.

Відомий мовозахисник Святослав Літинський за допомогою сучасної карти України візуалізував та довів кореляційну залежність між географічними межами військового конфлікту на Сході України та мовними пріоритетами населення цих територій. Очевидно, що проблема популяризації, всебічної підтримки та обов’язкового контролю за впровадженням і розвитком української мови з одночасним витісненням з інформаційного простору російської, є надважливою та стратегічно обгрунтованою.

Дієвою формулою мотивації до процесів українізації може стати заклик Миколи Хвильового “Геть від москви!”, адже саме спільна мова – це та гнила пуповина, що пов’язує нас із мутованим російським імперіалізмом.

Відрив від впливів росії не може відбутись до того моменту, доки ми не вирвемось з ворожого інформаційного поля, а мовне питання не стане частиною Української військової
доктрини.

Ми повинні поставити глобальні безпекові, світоглядні інтереси вище за побутові. Проблемою ж, яка гальмує ці процеси, є вплив зовнішньої російської та внутрішньої проросійської пропаганди, що навіть на тлі кривавої експансії продовжує через “рускоязичні” інструменти нашіптувати про “хароших рускіх”.

Вважаємо, що сучасні перипетії довкола звільнення та цькування мовознавиці, професорки Ірини Фаріон в своїй сутності є виявом тенденції на розмивання української ідентичності в умовах війни з російським агресором та замахом на основи національної безпеки України.

Вимагаємо припинити переслідування Ірини Фаріон та вжити дієвих заходів щодо недопущення покарання українців за захист української мови в Українській державі”.

Шановні колеги, дякую! Ще відзначу коротко ремарку про те, що більшість, абсолютна більшість тексту взято на основі книжки “Вектор протидії. На зламі епох” нашого загиблого Героя Юрія Руфа – відомого українського поета.

Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає. Дякую, Ігоре Богдановичу.

Чи є бажаючі обговорити, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування.

В.Гладій. За основу і в цілому.

О.Сич. За основу і в цілому.

За – 56, утримались – 3, не голосували – 8: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про звернення обласної ради щодо контролю за забезпеченням прав та свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича”.

Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.

Доповідає Кукурудз Ростислав Степанович – депутат обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Р.Кукурудз. Шановні колеги-депутати! Перед тим, як озвучу власне сам текст звернення, хочу звернути вашу увагу, що дійсно дане звернення було рекомендовано профільною комісією обласної ради з питань захисту прав людини, законності і правопорядку, але одночасно була внесена поправка в заголовок цього звернення, яка, на жаль, не знайшла свого відображення в тих матеріалах, які вам роздали.

Отже, звернення до Верховної Ради України, відповідно у пункті 2 рішення нашої сесії пропонується викласти таким чином, що звернення надіслати до Верховної Ради України.

Отже, звернення до Верховної Ради України.

“Вже майже рік військовий Червінський Роман Григорович перебуває під вартою за абсолютно необґрунтованою підозрою, яку ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, розглядаємо як політичне переслідування.

Червінський Роман Григорович десятиліттями працював для безпеки української держави, був долучений до низки спецоперацій, що провели українські силовики у період з 2014 по 2021 роки. Починаючи з 24 лютого 2022 року, зі зброєю в руках захищав державу від російських загарбників.

Романа Червінського утримують в одиночній камері без права побачитись з рідними. Окрім того здоров’я Червінського Романа Григоровича значно погіршилося. Проте орган досудового розслідування, суд та керівництво слідчого ізолятору вже понад два місяці не забезпечують надання йому належної медичної допомоги.

Відповідно до частини третьої статті 1 Закону України “Про попереднє ув’язнення” тримання осіб, взятих під варту, згідно з завданням кримінального судочинства здійснюється на принципах неухильного додержання Конституції України, вимог Загальної декларації прав людини, інших міжнародних правових норм і стандартів поводження з ув’язненими і не може поєднуватися з навмисними діями, що завдають фізичних чи моральних страждань або принижують людську гідність.

Разом з тим, частина четверта статті 11 вказаного Закону визначає, що медичне обслуговування, а також лікувально-профілактична і протиепідемічна робота в місцях попереднього ув’язнення організовуються і проводяться відповідно до законодавства про охорону здоров’я.

Конституція України гарантує, що людина, її життя і здоров’я, честь і гідність, недоторканність і безпека визнаються в Україні найвищою соціальною цінністю. Утвердження і забезпечення прав і свобод людини є головним обов’язком держави.

Згідно з численними рішеннями Європейського суду з прав людини, положень Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод держава повинна забезпечити тримання ув’язненої особи в умовах, які відповідають принципу поваги до людської гідності, а також належним чином забезпечити її здоров’я та добробут з огляду на практичні потреби ув’язнення.

Окрім того, нагадуємо, що саме Роман Червінський розповів суспільству про зрив спецоперації із затримання найманців ПВК “Вагнер”.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, з метою захисту прав людини звертаємось з проханням здійснити контроль за забезпеченням прав, свобод людини і громадянина Червінського Романа Григоровича та ініціювати створення у встановленому законодавством порядку Тимчасової слідчої комісії Верховної Ради України з приводу розслідування фактів зловживань та порушення законів України керівництвом органів досудового розслідування та суду”.

О.Сич. Дякую. Шановні колеги! У кого є запитання? Немає?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування в цілому, за основу і в цілому.

За – 46, не голосували – 22: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до рішення обласної ради від 01.12.2020
№ 8-1/2020 “Про затвердження складу президії обласної ради” (зі змінами)”.

Проект рішення номер 3 – на окремому аркуші.

З вашого дозволу згідно повноважень доповідати буду я як голова обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Шановні колеги! З уваги на те, що наш колега-депутат Віктор Шевченко подав заяву з проханням припинити його повноваження як голови постійної комісії обласної ради, натомість ми прийняли рішення на попередній сесії, що головою цієї комісії буде Ліліана Тарасівна Гораль, відповідно згідно з Положенням про президію ми маємо внести зміни до складу президії, і тепер членкинею президії буде Ліліана Тарасівна Гораль.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 64, не голосували – 4: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради (зі змінами)”.

Проект рішення номер 4 – на окремому аркуші.

Доповідає Василь Іванович Гладій – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Даним проектом рішення пропонується доповнити пункт 13.8 статті 13 відповідного змісту: “На засіданні постійної комісії розглядаються документи, які зареєстровані в обласній раді не пізніше, як за 3 дні до дня його проведення”. Колеги, це дасть можливість якісно опрацьовувати проекти рішень та документи, які надходять на розгляд постійних комісій обласної ради.

Дякую.

О.Сич. Дякую. Колеги, чи є питання, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Колеги, я вам зверну увагу. Це нагальна потреба, особливо для бюджетної комісії. Буває так, що бюджетна комісія має відбутися, а за пів години до неї приносять
документи на 20-30 аркушах, фінансові. Зрозуміло, що депутати не можуть їх повноцінно за пів години, навіть за 5 хвилин осилити. Ми змушені їх або терміново приймати, бо нам кажуть, що світ завалиться, якщо ми не приймемо, ризикуючи, або переносити, знову ж таки ризикуючи, що викличемо якісь негаразди. Тому треба робити все планово. Якщо ми вже йдемо в Європу, давайте по-європейському будемо планомірно здійснювати управління нашим громадським життям.

Якщо немає зауважень, пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 67, не голосував – 1: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради Когут Оксани Володимирівни”.

Проект рішення номер 5 – на окремому аркуші.

Знову ж таки, з вашого дозволу, з уваги на мої повноваження, я буду доповідати як голова обласної ради.

Наша колега Оксана Володимирівна Когут подала заяву з проханням достроково припинити її повноваження. Згідно чинного законодавства я виношу на ваш розгляд цей проект рішення.

Чи є якісь запитання, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 67, не голосував – 1: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради Шевченка Віктора Леонідовича”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Друзі, питання – аналогічне.

З вашого дозволу, я буду доповідати як голова обласної ради, згідно повноважень.

Наш колега Віктор Леонідович подав заяву з проханням достроково припинити повноваження. Ну, відповідно згідно Закону “Про місцеве самоврядування” проект рішення виношу на ваш розгляд.

Чи є пропозиції, прохання? Є. Будь ласка. Включіть мікрофон.

В.Шевченко. Шановні колеги! Я маю заяву: у зв’язку з конфліктом інтересів участь у голосуванні брати не буду, але прошу підтримати. Дякую.

О.Сич. Дякую. Колеги, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 66, не голосували – 2: рішення прийнято.

Колеги, від вашого імені, я дякую за добру, результативну, плідну роботу Віктору Леонідовичу, от, як депутату,  голові комісії обласної ради. Дійсно, ваша робота була ефективна, корисна для громади і конструктивна в нашому складі обласної ради. Дякую вам.

(Оплески в залі).

Розглядається питання “Про внесення змін до Положення про Івано-Франківську
обласну відзнаку – медаль “Доблесть Прикарпаття”.

Проект рішення номер 7 – на окремому аркуші.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Колеги, даним проектом рішення пропонується внести зміни у Положення про обласну відзнаку – медаль “Доблесть Прикарпаття”, і пункт 6 даного Положення затвердити в новій редакції, а саме: “Подання про нагородження розглядається не довше 30 календарних днів. Протягом цього терміну відповідні структурні підрозділи обласної державної адміністрації готують проєкт спільного розпорядження про нагородження або надають обгрунтовану відмову”.

Справа в тому, колеги, що були такі випадки, коли і розпорядження не було підготовлено, і обгрунтованої відмови не було, а люди зверталися. Це дасть можливість відповідно до звернення громадян – 30 днів, я думаю, що цього часу достатньо для того, щоб визначитись, чи дана кандидатура достойна отримати цю нагороду, чи ні. Дякую.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Зауваження, пропозиції?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, я вам скажу, що ми могли б і не приймати це рішення, тому що згідно Закону “Про звернення громадян”, якщо було звернення чи громадянина, чи громадської організації про нагородження, то поряд з іншими зверненнями відповідь має бути протягом 30 днів. Але, на жаль, факти є такі, що дуже часто такої відповіді немає: ні нагородження, ні відповіді. І, до речі, це стосується не тільки цієї відзнаки. Принагідно я би рекомендував, аби ми так самі для себе сформували протокольне доручення нам, для апарату. Василь Іванович, візьміть під контроль, я би просив врегулювати питання нагородження відзнакою “За заслуги перед Прикарпаттям”. Така маса нагород до мене приходить на підпис, що я не годен зорієнтуватись, чи люди заслуговують.

У мене є пропозиція, щоби згідно профілю та чи інша комісія це погоджувала. Скажемо, якщо ми нагороджуємо освітянина, нехай освітяни скажуть, якщо людина з культури, нехай культура скаже, якщо підприємця, нехай комісія з питань промисловості скаже, якщо депутата чи представника органу виконавчої влади – хай комісія з питань депутатської діяльності, органів роботи влади. Бо знову ж таки дуже часто таке буває, що мені телефонують: як ви посміли, ви такого негідника нагородили?! А от наша заява лежить рік, а ми не отримали ні відповіді, ні нагородження!

Ну, давайте впорядкуємо це. Є згода? Немає заперечення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Василю Івановичу, давайте попрацюємо над цим.

Колеги, ставлю на голосування питання про внесення змін до Положення про відзнаку – “Доблесть Прикарпаття” за основу і в цілому, оскільки не було жодних пропозицій.

За – 65, не голосували – 3: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Положення та складу робочої групи з оцінювання корупційних ризиків у діяльності Івано-Франківської обласної ради”.

Проект рішення номер 8 – в окремій брошурі.

Доповідач: Головатюк Людмила Дмитрівна – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Л.Головатюк. Доброго дня всім присутнім! Хочу сказати, що даним проектом рішення створюється робоча група з депутатів обласної ради, які попередньо входили до комісії з оцінювання корупційних ризиків діяльності Івано-Франківської обласної ради, та представників структурних підрозділів виконавчого апарату обласної ради. Основним завданням робочої групи буде напрацювання проекту рішення Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2024, 2025, 2026 роки, як того вимагає Закон України “Про запобігання корупції”, відповідно до статті 19.

З депутатами погоджено, з працівниками апарату також погоджено.

Прошу підтримати даний проект рішення.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Л.Головатюк. У мене є конфлікт інтересів, голосувати по цьому питанню не буду.

О.Сич. Гаразд. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Будь ласка, Людмила…

За – 62, не голосували – 5: рішення прийнято.

Є ще деякі інформації…

Л.Головатюк. Якщо дозволите, користуючись нагодою та службовими повноваженнями, хочу коротко поінформувати про кампанію декларування за 2021, 2022 роки, яка завершилась 31 січня 2024 року. Усі депутати своєчасно подали декларації особи, уповноваженої на виконання функцій держави або місцевого самоврядування, крім тих депутатів, які мають законні підстави на відтермінування подання таких декларацій. Це депутати, які перебувають у Збройних Силах України.

Також хочу довести до вашого відома, що так проаналізувавши зверху, бачила такі
помилки, які допускали депутати під час подання декларацій.

Перше, це було не зазначення інформації про закордонний паспорт суб’єкта декларування, якщо насправді такий закордонний паспорт є.

Друге, це не проставлення відмітки про відсутність іноземного громадянства або
підданства іноземної держави. Якщо така відмітка не проставляється, то тоді виглядає, що у суб’єкта декларування, в даному випадку депутата, є підданство або громадянство іноземної держави, але в подальшому воно не вказано. І виникають питання, чому воно не вказано, чому така відмітка не проставлена або проставлена.

І ще таке… третій розділ – інформація про місце роботи. Якщо у суб’єкта декларування за основним місцем роботи виникає обов’язок подання декларацій, тоді депутат в цю декларацію проставляє своє місце роботи основне, зазначаючи посаду… ні, якщо немає за основним місцем роботи, то депутат тоді зобов’язаний вказувати, що він є депутатом обласної ради, і місце роботи є обласна рада. Тобто, ви не набуваєте обов’язку подавати декларацію через те, що ви є, наприклад, завідувач відділення, вчитель у школі чи фізична особа-підприємець. Ви набули обов’язок подавати декларацію через те, що стали депутатом обласної ради.

Натомість якщо суб’єкт декларування за основним місцем роботи, наприклад, керівник комунального підприємства, має обов’язок подавати декларацію, він вказує своє основне місце роботи, посаду і через кому вказує, що він є депутатом Івано-Франківської обласної ради.

І ще хочу сказати, що декларації за 2021 та 2022 роки будуть піддаватись автоматизованій перевірці. Це є співставляння даних тих, що депутат, суб’єкт декларування вказав у декларації, і співставляння з тими реєстрами, якими володіє і має доступ Національне агентство з питань запобігання корупції. І за результатами такої звірки кожному прийде довідка про автоматизовану перевірку. Ця довідка буде у кабінеті на сайті НАЗК, звідки ви подаєте декларацію. Ця довідка буде підчіплена до, наприклад, декларації за 2021 рік, до декларації за 2022 рік. Ця довідка покликана… зміст цієї довідки сформований для того, щоб депутати врахували деякі неточності, які вони допустили уже при поданні декларації за 2023 рік.

І також нагадую, що зараз триває процес подання декларацій за 2023 рік, який завершиться 31 березня 2024 року. Так що прохання подавати своєчасно декларації.

І ще також важливим є те, щоб не забували суб’єкти декларування про статтю Закону “Про запобігання корупції”, яка визначає додаткові фінансові заходи контролю. Йде мова про відкриття рахунків у банках, не резидентах України. Тобто, якщо суб’єкт декларування або члени його сім’ї відкривають за кордоном рахунок валютний, то вони зобов’язані повідомити про це НАЗК у 20-денний термін за спеціальною формою.

У мене все. Дякую за увагу.

О.Сич. Дякую, Людмило Дмитрівно. Шановні колеги! Це не до порядку денного, тому я не буду вас навіть питати, чи ви маєте запитання до Людмили Дмитрівни. Якщо маєте якісь запитання, будь ласка, в індивідуальному порядку підійдіть до її робочого кабінету, поспілкуйтесь.

Розглядається наступне питання – “Про звіт постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.

Доповідач: Гринечко Мар’яна Валеріївна – голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

М.Гринечко. Шановні колеги! До вашої уваги пропонується звіт постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики. Комісія складається з чотирьох депутаток і є найменшою в обласній раді за кількісним показником, однак це не завадило нам від початку каденції працювати продуктивно.

Так, з грудня 2020 по лютий 2024 року комісія провела 29 засідань, з них були два виїзні. Вони були присвячені вивченню проблематики музейної справи на Прикарпатті. Загалом за час проведення засідань комісії було розглянуто понад півтори сотні питань, які належать до функціональних повноважень комісії в галузі культури, мистецтва, інформаційної політики, діяльності засобів масової інформації та свободи слова, фінансування з обласного бюджету планів, заходів, програм, контроль яких поставлений на постійну комісію.

З власної ініціативи та зверненням громадськості постійна комісія напрацювала та рекомендувала на розгляд сесії обласної ради 7 звернень до вищого державного керівництва України з питань, які належать до її компетенції, та потребували законодавчого врегулювання.

Окрім цього, комісія напрацювала 4 проекти рішень про представлення до нагородження відомих прикарпатців та іноземців. Також за рекомендаціями комісії обласна рада затвердила 7 регіональних цільових програм. Відповідно до функціональних обов’язків комісія заслухала звіт 8 керівників та рекомендувала сесії підтримати 10 кандидатур на посади керівників, установ та закладів галузі культури.

З метою збереження та популяризації національної історії, пам’яті, комісія напрацювала і подала на розгляд сесії, а ви, шановні колеги, це підтримали, 4 проекти рішень про відзначення в області ювілейних дат, про проголошення в області відповідних років, зокрема 2021 рік за нашим рішенням був проголошений Роком полковника армії Української Народної Республіки, Голови Проводу ОУН Євгена Коновальця, 2022 рік був проголошений Роком 80-річчя
Української Повстанської Армії, 2023 рік – Роком Княжого Галича, а 2024 рік – Роком Легіону Українських Січових Стрільців.

Також спільно з ініціативною групою науковців, експертів, громадськості комісія, хоч  у малому складі, але все-таки напрацювала, розробила проект регіональної цільової програми “Відзначення в області 80-річчя Української Повстанської Армії на 2022-2023 роки”, інформацію про виконання якої я вам представлю сьогодні, але дещо пізніше, а зараз я дякую своїм колегам-депутатам за роботу продуктивну, ефективну, результативну в комісії, також дякую за настанови і підтримку нашому куратору комісії першому заступнику голови обласної ради Василю Івановичу.

Дякую за увагу, прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Пропозиції до проекту рішення? Немає.

Ну, я хотів би тільки сказати, шановні колеги, що під час виборів про культуру говорять всі, а до комісії чомусь не хочуть йти, комісія – найменша, яка вирішує глобальні питання
української ідентичності, дуже глобальні, в умовах війни. Але працювати в ній ніхто не хоче, але чомусь всі в бюджетну хочуть. Напевно тому, щоб гроші виділяти на культуру, я так зрозумів.

Колеги, ставлю… Прошу.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Будь ласка, увімкніть мікрофон депутатки Кави.

Н.Кава. (Без мікрофона).

О.Сич. Щось не чути.

Н.Кава. Вітаю! Хочу подякувати нашій комісії за плідну роботу, Василю Івановичу – за підтримку. І ви кажете, чому така маленька комісія. Тому що вибрані туди мають попадати. Ви розумієте? Це духовність, це культура, і тут мають прийматись правильні рішення. Так що дякую нашій комісії.

О.Сич. Наталіє Михайлівно, тепер я буду ще з більшою повагою ставитись до всіх членкинь комісії з питань культури, бо ви є вибрані.

Н.Кава. Так, ми вибрані.

О.Сич. Майже… Дякую.

Колеги, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 61, не голосували – 7: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про інформацію керівника Івано-Франківської обласної прокуратури про результати діяльності органів прокуратури Івано-Франківської області у 2023 році”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.

Доповідач: Хима Роман Романович – керівник Івано-Франківської обласної прокуратури.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, ми завчасно отримали інформацію, тому я пропонував би, якщо, звичайно, хоче акцентувати Роман Романович, я би пропонував перейти до запитань.

Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, ну, мені стидно. Ну, як..? Ну, давайте тоді я.

Романе Романовичу, одне застереження і одна хвальба. Часто ваші підлеглі подають позови до суду в інтересах держави в особі обласної ради з формулюванням “через те, що Івано-Франківська обласна рада не вжила належних заходів як власник”, коли це стосується бюджетних установ, скажімо там, лікарня, інтернат, заклад культури. Я дав доручення підписувати листи згідно Закону, я ще раз наголошую: органом управління є обласна державна адміністрація. У нас в апараті немає спеціального органу, скажемо там департаменту освіти, культури чи якогось іншого. І тому треба формулювати: у зв’язку з тим, що орган управління в особі обласної державної адміністрації не вжив належних заходів, прокуратура подає до суду. Не можна формулювати, що власник в особі обласної ради не вжив заходів. Але, але коли це стосується дуже малої кількості підприємств комунальних, їх там з десяток є, 12…

В.Гладій. 12.

О.Сич. …де органом управління є обласна рада, абсолютно правильно. І тут я хочу подякувати. Протягом останнього місяця від вас поступило подання на незаконне вилучення в Коломийському районі 3 земельних ділянок з наших комунальних лісів. Я просто хочу подякувати. Бо, чесно кажучи, я зрозумів, колеги, що ми не володіємо інформацією про цей ресурс розміром 73 тис. га нібито, думаю, що вже не 73 тис. га. Бо ми, до речі, не знаємо, який статус лісів, переданих нами у 2001 році, в Косівський і Верховинський райони, хто їх власник.  Але це питання трошки пізнішої розмови з вами. Дякую.

Р.Хима. Олександре Максимовичу, прокуратура діє в межах, наданих Законом повноважень. І єдиною метою звернення до суду було не визнання бездіяльності будь-якого органу, а повернення коштів, які були зайво сплачені до бюджету.

О.Сич. Забираю свої слова назад. Але вони все одно залишаються у стенограмі. Дякую.

Колеги, ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 63, не голосували – 5: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про інформацію начальника Головного управління
Національної поліції в Івано-Франківській області про результати діяльності органів та підрозділів Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області за 2023 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.

Доповідач: Безпалько Сергій Вікторович – начальник Головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, абсолютно те саме: питання потрапило завчасно, кожен мав змогу з ним ознайомитись, члени комісії відповідної, тому пропоную перейти до запитань, якщо, звичайно, на чомусь не хоче Сергій Вікторович наголосити.

С.Безпалько. В цілому дякую за співпрацю. Як питання є, готовий їх вислухати.

О.Сич. Ну, я мушу бути тоді паритетним. Я знову ж таки до вас дві речі. Перше, я пригадую, колись один депутат питався у вас, чому це сусідка свою корову випасає на чужому городі. Не було таких до вас..?

С.Безпалько. Дякую. Ні, не було таких… Напевно, вже на Заході.

О.Сич. Перше. І друге, я знаю, що ваші колеги виконують важливі функції в зоні бойових дій, тому просто якщо у вас є якісь побажання, звертайтесь до обласної ради, до обласної адміністрації, будемо їх виконувати.

С.Безпалько. Я хотів би всім, Олександре Максимовичу, вам особисто, Світлано Василівно, подякувати за підтримку. Тому що дійсно у нас і на ротаційній основі, і як у зведеному загоні, так і слідчі, експерти, криміналісти перебувають в зоні ведення практично бойових дій. В даному випадку, от, сьогодні навіть там, де розміновують, на Харківському напрямку, Куп’янський напрямок і так дальше, наші вибухотехніки.

Тому хочу подякувати ще раз за підтримку, тому що за ті виділені кошти було достатньо суттєве обладнання куплено, яке використовується в службовій.., скажемо так, на жаль, в період війни, час.

О.Сич. Дякую. Колеги, немає запитань, зауважень. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую, Сергію Вікторовичу.

За – 65, не голосували – 3: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання Програми фінансової підтримки комунальних підприємств в умовах воєнного стану на 2023 рік”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.

Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Василь Іванович.

В.Гладій. Колеги, до вашого відома інформація про виконання вищеназваної Програми. Мова йде про п’ять комунальних підприємств. Якраз органом управління даних комунальних підприємств є обласна рада, а саме: Івано-Франківське обласне бюро технічної інвентаризації, Коломийське міжрайонне бюро технічної інвентаризації, обласний навчально-курсовий комбінат, комунальне підприємство “Про-Експерт” і комунальне підприємство “Будінвест”.

Загальний обсяг фінансування даної програми на 2023 рік відповідно до Паспорта – 11 млн 748 тис. гривень, реально профінансовано 8 млн 334 тис. гривень. У таблиці у вас є по кожному комунальному підприємству, в тому числі на виплату заробітної плати або енергоносії та комунальні послуги. На інші статті видатків фінансову допомогу ми не передбачали. Це були або заробітна плата, або енергоносії та комунальні послуги.

Шановні колеги! На поточний 2024 рік, нагадаю, ми з вами прийняли також відповідну програму про фінансову підтримку даних комунальних підприємств в умовах воєнного стану, але кошти на реалізацію даної програми на поточний рік ми з вами не виділяли, ну, залежно від ситуації будемо з вами приймати відповідні рішення. Дякую за увагу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає. Чи є зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання регіональної цільової програми “Відзначення в області 80-річчя створення Української Повстанської Армії” на 2022-2023 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.

Доповідач: Гринечко Мар’яна Валеріївна – голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

М.Гринечко. Шановні колеги! До проекту рішення вам надано інформацію про виконання програми. Вона була підготовлена на основі інформації, яку нам подали виконавці заходів програми. З вашого дозволу, я коротко зупинюся на основних моментах.

Як вже було відзначено раніше, регіональна цільова програма “Відзначення в області
80-річчя створення Української Повстанської Армії” була напрацьована постійною комісією обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики спільно з громадськістю, науковцями та експертами. Розробляючи і затверджуючи її у 2021 році, ми не очікували, що реалізовувати програму доведеться в умовах правового режиму воєнного стану, що значно ускладнило її реалізацію і в частині виконання заходів програми, і в частині фінансування.

Щодо фінансування, із запланованих 5,5 млн гривень з обласного бюджету на реалізацію програми було спрямовано майже 1,5 млн гривень у  2022 році, а у 2023 році фінансування програми не здійснювалось. Однак все-таки більшість заходів програми нам вдалося виконати. Так, із 22 заходів програми реалізовані 16. Зокрема, великий обсяг роботи було проведено нашим комунальним підприємством “Пам’ять” в частині обліку, пошуку, виявлення поховань вояків УПА та їх впорядкування, також створення мартирологу та інтерактивної карти поховань вояків УПА на Прикарпатті та створення туристичних маршрутів на території Чорного лісу.

У свою чергу обласний музей визвольних змагань імені Степана Бандери також провів вагому роботу, зокрема він виготовив банерну виставку “Армія нескорених”. Ми мали можливість її побачити під час сесійного засідання 7 грудня 2022 року, згодом ця виставка була передана в кожен район нашої області для експонування у закладах освіти та культури.

Також музей напрацював сайт “Архів визвольної боротьби”, який поступово буде наповнюватись документами та фото з історії визвольної боротьби.

Спільно з Прикарпатським національним університетом імені Василя Стефаника музей провів науково-практичну конференцію на тему “Українська Повстанська Армія у боротьбі з нацистським та більшовицьким терористичними режимами”.

Щодо обласної ради, то на її замовлення була виготовлена ювілейна пам’ятна медаль
“80 років УПА”, якою були нагороджені всі живі вояки УПА, а також люди, котрі висвітлювали, популяризували та досліджували історію Української Повстанської Армії. Також була проведена інформаційна кампанія.

Відповідно до плану заходів програми структурними підрозділами обласної державної адміністрації були проведені десятки тематичних заходів, які отримали висвітлення на нашому обласному телебаченні “Галичина”. Окрім їх висвітлення, “Галичина” створила низку авторських програм, окрім цього, підготувала документальний фільм “Марко Боєслав”, а також підготувала документально-публіцистичну програму “Моя УПА”.

Щодо невиконаних заходів, то їх у нас є 6. 4 з них були не виконані у зв’язку із обмеженим фінансуванням, ще два не могли бути виконані у зв’язку з їх реалізацією на території інших держав.

Підсумовуючи сказане, вважаємо, що програму все-таки вдалося виконати на достатньому рівні, тому прошу вас підтримати проект рішення “Про виконання регіональної цільової програми “Відзначення в області 80-річчя Української Повстанської Армії” на 2022-2023 роки”.

Дякую за увагу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є. Будь ласка, запишіться для запитань. Нарешті прорвало, а то 13 питань і ні одного запитання. Якось аж не по-демократичному.

Кушнір Володимир Степанович.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково?

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

М.Гринечко. Дякую, Романе Володимировичу.

О.Сич. Білик Роман Павлович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Каже, що підтримує.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Шановна Мар’яна Валеріївна! Скажіть, будь ласка, у 2023 році фінансування з обласного бюджету не проводилось, але заходи були проведені.

У мене запитання. Яка сума коштів була профінансована за рахунок інших видатків у 2023 році на фінансування зазначеної програми?

Дякую.

М.Гринечко. Дякую за запитання. У нас в інформації є зазначено, що частина заходів, які відбувались в рамках програми, проводились за рахунок інших джерел фінансування: громадські засади або кошти благодійників. На жаль, ми не маємо зведеної інформації, скільки… благодійники не завжди, коли дають кошти на реалізацію заходів, хочуть це озвучувати. Але якщо узагальнити, сума коштів, залучених з інших джерел, не поступається сумі коштів з обласного бюджету.

О.Сич. Колеги, запитань більше немає.

Чи є бажання взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає? Пропозиції? Немає?

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 54, не голосували – 12: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання обласної комплексної програми “Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич” на 2022-2023 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.

Доповідає Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Т.Бойко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати, всі присутні!

Вашій увазі пропонується даний проект рішення щодо виконання обласної комплексної програми “Відзначення 1125-річчя від часу першої згадки про місто Галич” на 2022-2023 роки”. Дана програма була розроблена управлінням культури, національностей та релігій Івано-Франківської облдержадміністрації, також комісіями обласної ради і з ініціативною групою науковців, громадських діячів та експертів. Очікувані обсяги фінансування програми з обласного бюджету на 2022-2023 роки складали 18 млн 783 тис. гривень, профінансовано було 2 млн 19 тис. 400 гривень.

Значний обсяг заходів у 2022-2023 роках не було профінансовано через обмеження у зв’язку із введенням воєнного стану в Україні внаслідок повномасштабного вторгнення росії. В основному кошти обласного бюджету в першу чергу спрямовувались на потреби армії, проведення в повному обсязі розрахунків за спожиті тепло-, енергоносії, виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ та придбання медикаментів і продуктів харчування.

В рамках програми проведено зокрема музейно-етнографічний фестиваль “Галицька брама”, науково-практичну конференцію “Збереження історико-культурної спадщини Галицької землі до 1125-річчя першої писемної згадки про місто Галич” та видано збірник матеріалів. Також видано етнографію докторки філософії Надії Руско “Духовні осередки Галицького краю”, виготовлено промоційну продукцію на тему “1125-річчя Галича” та всі заходи, які були присвячені 1125-річчю міста Галича.

Дякую за увагу, прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Як це немає? Ви за всіх не відповідайте, є. Принаймні, бачу Галина Василівна Карп, увімкніть мікрофон, щоб я не ставив до запису, бо зараз всі проснуться і почнуть голосувати.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Тетяно Миколаївно, скажіть, будь ласка. Ви тут так гарно написали, що було передбачено програмою 18 млн 783 тис. гривень, профінансовано лише 2 млн гривень, причину ви пояснили. Але у мене запитання. Скажіть, будь ласка, який важливий захід із цих 18 млн гривень і яка сума коштів, які не були профінансовані? На вашу думку, що було не профінансовано, передбачене програмою, яке дійсно важливе для фінансування цієї програми? Дякую.

Т.Бойко. Дякую, Галина Василівна, за запитання. В основному, ми взяли і все профінансували, що було важливе, визначили основні.

О.Сич. Я додам, Галина Василівна.

Т.Бойко. Ви маєте на увазі, що ми залишили щось без належної уваги, не профінансували?

О.Сич. Серед переліку інших важливих заходів матеріального характеру ми виділяли
кошти, аби впорядкувати центральний майдан міста Галича. На жаль, з різних обставин, в тому числі, ви розумієте, сьогодні, скажемо, підрядники, не маючи достатньо робочої сили, деколи просто не можуть виконувати роботи. В неповному обсязі кошти були використані. І сьогодні мер міста Галича звертається до нас, аби повернути на завершення робіт 3,5 млн гривень. От, ми згідно залишку не могли це зробити, оскільки є, скажемо, чітко визначені напрямки використання цих коштів, можливо, в подальшому з якихось джерел, чи з виконання, чи якихось інших, ну, будемо в тому числі включати до проекту рішення. Це з таких, скажемо, матеріальних, це головне.

А так я підтримую Тетяну Миколаївну про те, що ми в цих умовах воєнних, те, що стосується не матеріального, а культурного аспекту, видання продукції, книг тощо, ну, зробили те, що могли зробити.

І ще одне. Ми взяли за практику, от якісь хороші такі феноменальні видання надсилати в усі найбільші наукові бібліотеки України, аби воно не розпорошувалось, і аби в усій Україні знали про те, що робимо ми, а зокрема в цьому випадку і знали про Галич. Дякую.

Будь ласка.

В.Гладій. Тетяна Миколаївна, на майбутнє. Щоби не виникало таких питань, ми ж бачимо, що з тих коштів, які планувалось, реально використано 12-13 відс., потрібно не просто подавати заходи, які фінансувались, а всі заходи програми: назва заходу, скільки було передбачено, скільки профінансовано. Якщо не профінансовано, значить, не профінансовано, і тоді ми будемо бачити, бо зараз ми бачимо тільки ті, які профінансовані, і звичайно, що у депутатів логічно виникає запитання, а які заходи не профінансовані. Ми розуміємо причину, чому, але ми повинні бачити ті заходи, які не профінансовані. І це стосується не тільки вас, а всіх програм, які ми будемо слухати про їх виконання. Тоді менше буде виникати запитань.

Т.Бойко. Добре, дякую.

О.Сич. Завжди треба готувати порівняльні матеріали, щоб депутати бачили.

Колеги, чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення, бажання виступити?

Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Прошу вибачення. Прошу вибачення. Прошу припинити голосування. Увімкніть мікрофон Галини Василівни Карп.

Г.Карп. Дякую, Олександре Максимовичу.

Я в продовження слів Василя Івановича, ні одного разу ми ще не розглядали програму, коли ми не бачили передбачених обсягів фінансування. Ви збили всі суми фінансування за два роки, коли згідно звітності по виконанню програми мало бути: 2022 рік – планове виконання, 2023 рік – планове виконання, тоді б не було питань щодо того, що не зроблено.

Тому, будь ласка, прошу врахувати це в подальшому, інформування депутатів, якісне інформування про виконання програми. Дякую.

О.Сич. Колеги, ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про виконання обласної програми поліпшення стану безпеки, гігієни праці та виробничого середовища на 2019-2023 роки”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, лаконічно, тому що питання – планове і завчасно було подано.

В.Лемчак. На виконання заходів даної програми з обласного бюджету використано кошти на суму 36 тис. 860 гривень, а саме: на проведення навчання з метою підвищення рівня знань посадових осіб та спеціалістів, які відповідають за охорону праці. Для проведення навчання використано кошти в такій сумі: 2019 рік – 10 тис. 260 гривень, 2020 рік – 10 тис. гривень, 2023 рік – 10 тис. 200 гривень.

Проведено департаментом соціальної політики облдержадміністрації впродовж 2019-2023 років 105 навчань для відповідних категорій осіб, які відповідали за охорону праці у підрозділах.  Так як при департаменті управління праці переведено під департамент економіки в минулому році, тому ми не подавали питання на продовження даної програми. Прошу взяти цей звіт до відома і підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає запитань. Чи є пропозиції,зауваження, бажання виступити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 51, не голосували – 14: рішення  прийнято.

Розглядається питання “Про припинення дії регіональної цільової програми соціального захисту працівників, зайнятих на роботах із шкідливими і важкими умовами праці, на 2020-2024 роки”.

Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Лемчак. Шановна президіє, шановні депутати! Прошу підтримати припинення регіональної програми у зв’язку з тим, що підрозділ такий переведений до департаменту економіки. Ліцензія завершилась у лютому минулого року. Програма практично в тому році вже не діяла, тому просимо… у нас є всі цифри подані, прошу підтримати проект рішення…

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

В.Лемчак. У нас функції втрачені.

О.Сич. Немає. Чи є бажання взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 45, не голосували – 20: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про внесення змін до регіональної цільової програми “Духовне життя” на 2022-2026 роки (зі змінами)”.

Проект рішення номер 17 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Т.Бойко. Шановна президіє, шановні депутати! Вашій увазі пропонується даний проект рішення щодо внесення змін до регіональної цільової програми “Духовне життя” на 2022-2026 роки. Програма вноситься на сесію обласної ради у зв’язку із внесенням змін деяких її пунктів в частині збільшення фінансування на наступні роки в межах кошторисних призначень, по пунктах переліку заходів, обсягів та джерел фінансування програми 1.2, 1.9, 1.10 та 1.12.

Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Є, запишіться, будь ласка.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановна президіє! Шкода, що немає Світлани Василівни, що вона вийшла. Бо тут починається декілька питань, в тому числі й до неї, починається бюджет.

Тепер щодо конкретно тут. Дивіться, ми приймали в січні бюджет на цей рік. Пунктом 18 цього рішення ми дали імперативний прямий мандат голові обласної адміністрації зменшити видатки по програмах.

Ви зрозумійте, йде війна, ми про це говорили. І тут, коли я дивлюся: наметові табори, паломницькі центри, там мільйон, там мільйон, там 3 млн гривень.

Тетяно Миколаївно, ще раз: один мільйон – це скільки там, товариство, 20 тис. дрон коштує, це буде 500 дронів. Може би ми все-таки трошки зараз змінили в сторону зменшення?

Я не можу вам зараз конкретно сказати, який розділ забрати, але я… (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть, нехай завершить. Але в межах регламенту.

Р.Ткач. Так, хвилинка. От для прикладу: “проведення духовно-реколекційних наметових таборів, популяризація релігійно-паломницького туризму”, і це все десятки, сотні тисяч. Може трошечки приструнимо ці всі наші бажання? Дякую.

Т.Бойко. Дякую за запитання. Але ми тільки вносимо зміни до програми в межах кошторисних призначень. Під час війни ми… нічого у нас не буде. Але коли війна закінчиться,
потрібно буде фінансувати такі заходи.

О.Сич. Мірус Антоніна Петрівна.

А.Мірус. Помилково, перепрошую.

О.Сич. Помилково. Ганиш Ольга Іванівна.

О.Ганиш. Помилково.

О.Сич. Бриндальський Андрій Петрович.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Федоришин Володимир Євгенійович.

В.Федоришин. У мене питання перекликається з Романа Володимировича. Але хотів би почути за 2022-2023 рік, фінансування яке було по цих програмах. Так додатково вже до Романа Володимировича.

Т.Бойко. Так, 2022 рік у нас було очікування обсягів фінансування 10 млн  300 тис гривень, 2023 рік – 12 млн 630 тис. гривень.

Голос із залу. (Без мікрофона).

Т.Бойко. Профінансовано?

Р.Ткач. (Без мікрофона).

Т.Бойко. Ні, це у нас були очікувані обсяги фінансування, а за ці роки у нас по цих програмах нічого не було профінансовано.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, маєте можливість зробити запит, отримати інформацію, тоді проаналізувати, чи відповідає, чи не відповідає.

Т.Бойко. Я вивчу, проаналізую, дану ситуацію доповім вам в усній чи письмовій формі.

О.Сич. Будь ласка, ще Левкович, включіть мікрофон.

А.Левкович. Шановні колеги! Якщо ви вивчите питання, потім доповісте, тоді давайте відкладемо то питання. Доповісте, тоді ми будемо голосувати, приймати рішення. Дякую.

О.Сич. Колеги, як голосувати, кожен собі приймає рішення сам. Якщо хочете, можете подати пропозиції після завершення розгляду питання.

А зараз якщо ви не задоволені відповіддю, маєте можливість взяти участь в обговоренні.

У вас запитання чи обговорення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запитання. Не встигла Галина Василівна Карп, вона, до речі, щось сьогодні постійно не встигає, руку піднімає. Увімкніть мікрофон Галини Карп.

Г.Карп. Дякую, Олександре Максимовичу, вибачаюся за запізнення.

Пані Тетяно, поясніть, будь ласка. Заходи програми у вас розписані на 61 млн 720 тис. гривень, а в додатках – переліку заходів одному і другому – підсумкова сума 45 млн 790 тис. гривень. Це помилка чи це зміни? Чим це пояснити? Дякую.

Т.Бойко. В якому це пункті, скажіть, будь ласка.

О.Сич. Ще раз увімкніть мікрофон Галини Карп.

Г.Карп. Дякую. Загальний перелік заходів програми на 2022-2026 роки – 66 млн… 61 млн 720 тис. гривень. У додатках одному і другому перелік заходів розписаний на 45 млн 790 тис. гривень. В чому різниця? Дякую.

О.Сич. Очевидно, різниця в цифрах.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Час на відповідь завершився. Друзі, чи є в когось бажання взяти участь в обговоренні? Є. Запишіться, будь ласка, для обговорення.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановний пане голово, звертаюся до вас. У мене дилема. Я не знаю, як поступити. З одного боку, духовне життя має розвиватись. 21-ше питання, українська мова на території області має функціонувати.

О.Сич. Це духовне життя, це не українська мова.

Р.Ткач. Це духовне життя, але там буде ще й мова. Ми з вами на нашій бюджетній комісії ці речі обговорювали, як ми маємо поступати. З одного боку, треба, а з другого боку, ну, я казав і ще раз кажу: я вважаю, що під час війни і під час того, що ви декілька раз сьогодні зверталися, вільні залишки ми не маємо права розподіляти, постанова Кабінету Міністрів, а потім ходимо і шукаємо по 10-20 тис. гривень, аби дрони купити. Як нам поступати?

Голова військової адміністрації, на жаль, направила нам, на ваше ім’я, такого листа, що на всі ті заходи вона не буде зменшувати видатки, бо вони всі першочергові.

Ну, я не знаю, чи реколекційно-наметові табори сьогодні такі дуже важливі в області. Ось як я маю поступати як депутат обласної ради?

О.Сич. Ну, дивіться, оскільки це питання до мене, і це програма “Духовне життя”, рекомендую піти на сповідь до священника і запитати, чи треба реколекційні…

Р.Ткач. Дякую. Дякую.

О.Сич. Та як до котрого? У нас навіть в обласній раді є. Так що…

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, запитань немає. Прошу вибачення, Слободян Любомир Ярославович. Будь ласка.

Л.Слободян – депутатська фракція “Батьківщина”. У мене є така загальна інформація. Я розумію, що на період воєнного стану все фінансування, в більшості, має бути направлено на підтримку і збереження охоронності нашої держави. Але при цьому всьому ми розуміємо, що ви не можете впливати, контролювати на роботу по духовному життю, те, що стосується місцевих громад. Але при цьому всьому ви зобов’язані, на мою думку, робити спільні заходи разом з територіальними громадами. Адже саме за рахунок духовного життя може відбуватись дуже багато не фінансових заходів, які повинні, зобов’язані бути, а тим більше в цей час.

Будь ласка, на майбутнє при своїй доповіді прошу вас врахувати це і  працювати більш
тісніше з громадами, у них є багато цікавих новацій, багато цікавих ініціатив, багато чого відбувається і робиться в них. А є громади, які абсолютно відстали, які нічого не роблять. В крайньому разі нехай між собою спілкуються, беруть один в другого приклади того, як повинно це відбуватись на сьогодні. Дякую.

О.Сич. Дозвольте мені сказати декілька слів.

Колеги, дивіться: питання, насправді, я так жартома відповів Роману Володимировичу на питання концептуальне, насправді.

Я вам скажу, що робити, але це потрібно дійсно засукати рукава, а точніше вділити часу і напружити мозок, і в розрізі кожної комісії, якщо вже обласна адміністрація не відповіла на наше бажання проаналізувати, в розрізі кожної комісії проаналізувати програми, кожен захід продискутувати, чи той, чи інший захід доцільний під час війни, чи саме така сума потрібна, і тоді продискутувавши, ви вийдете на суму, яку можна в програмі залишити, а решта запропонувати проект рішення про внесення змін до бюджету, щоби з цієї програми таку-то суму вилучити і перенаправити. Куди? Пропонуйте, куди: або на дрони, або на якісь першочергові заходи, на які грошей не стало при плануванні бюджету. Це моя пропозиція, але вона потребує роботи.

Дякую. Колеги, оскільки не було зауважень до проекту рішення, я ставлю за основу і в цілому. З подальшим аналізом… Ні, прошу вибачення. Бачу… Ну, що ви? Чи ви спеціально мою увагу привертаєте, Галино Василівно?

Г.Карп. Пропозицію до проекту рішення можна, Олександре Максимовичу?

О.Сич. Можна. Тоді давайте я поставлю за основу, потім пропозиція. Добре?

Г.Карп. Дякую.

О.Сич. Колеги, ставлю рішення за основу.

За – 43, утримався – 1, не голосував – 21: рішення прийнято за основу.

Увімкніть мікрофон Галини Василівни Карп.

Г.Карп. Олександре Максимовичу, ну, що стосується бюджету, ви знаєте, що особливо актуально вивчається питання. У пункті 3 “департаменту фінансів Івано-Франківської обласної державної адміністрації (С.Соколик) при формуванні обласного бюджету…”. Обласна адміністрація не формує обласний бюджет, вона формує проект обласного бюджету, тому прохання долучити слово “проект”. Дякую.

О.Сич. Дякую. Приймається. Колеги, ставлю на голосування пропозицію, подану Галиною Василівною, фахову пропозицію. Визначайтесь.

За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.

Якщо інших пропозицій немає, колеги, ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.

За – 40, не голосували – 25: рішення не прийнято.

А це означає, що ми мусимо його повторно розглянути на черговій сесії обласної ради.

Дякую вам.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть, будь ласка, мікрофон, бо у нас все-таки записується все. Ткача, будь ласка.

Р.Ткач. Олександре Максимовичу, дайте пораду. Бачите, таки дали відповідь на моє запитання. Як оформити вашу пропозицію? Чи це протокольне доручення? Це, що ви сказали: проаналізувати по всіх комісіях і так дальше. Чи протокольне доручення, чи як?

О.Сич. Колеги, дивіться: якщо вже депутат настоює, давайте ми з вами погодимось, якщо ніхто не заперечує. Давайте ми доручимо всім головам постійних депутатських комісій проаналізувати всі програми в розрізі своїх функціональних повноважень і подати пропозиції щодо змін у них. Годиться? Годиться, друзі?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Годиться. Тоді погоджуємось. Погоджуємось, і після завершення сесії мені апарат подасть лист з дорученням голові кожної комісії за вашою згодою.  Гаразд? А тоді давайте конкретні пропозиції. В розрізі конкретної програми з таких-то пунктів зняти, на то-то направити. І ми будемо формувати проект змін до бюджету на наступну сесію.

Переходимо до наступного питання, колеги, – “Про внесення змін до регіональної цільової програми профілактики правопорушень на 2021-2025 роки (зі змінами)”.

Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лавринович Ростислав Михайлович – в. о. директора юридичного департаменту обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Р.Лавринович. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Даним проектом рішення передбачається включити до програми виконавця програми – територіальне управління Державного бюро розслідувань у м.Львів.

Прошу підтримати. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає. Зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Р.Лавринович. Дякую.

О.Сич. За – 59, не голосували – 6: рішення прийнято.

Колеги, наступне питання – “Про внесення змін до обласного бюджету на 2023 рік”.

Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.

Доповідає Чернелицька Богданна Павлівна – заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Б.Чернелицька. …вноситься проект рішення “Про внесення змін до обласного бюджету на 2023 рік”. Зазначеним проектом рішення пропонується внесення змін до доходів та видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, перерозподілу видатків бюджету, передачі бюджетних призначень, здійснених у міжсесійний період, відповідно до розпорядження Івано-Франківської обласної військової адміністрації та спільних розпоряджень Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Прошу затвердити даний проект рішення. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Я мушу перепитати. Галина Василівна Карп, чи є запитання?

Г.Карп. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть мікрофон Галини Василівни Карп.

Г.Карп. Дякую, Олександре Максимовичу, за довіру. Я проаналізувала зазначений проект рішення, підготовлений якісно і без зауважень.

О.Сич. Дякую. Тоді вже навіть в інших не питаю, чи є зауваження. Ставлю на голосування, друзі, за основу і в цілому.

За – 60, не голосували – 5: рішення прийнято.

Колеги, даруйте, скажемо, я дійсно Галину Василівну шаную за її професіоналізм у галузі бюджетної і фінансової політики.

Розглядається питання “Про затвердження Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік”.

Проект рішення номер 20 – в окремій брошурі.

Доповідач: Чернелицька Богданна Павлівна – заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

Б.Чернелицька. Шановна президіє, шановні депутати! Прошу затвердити проект рішення “Про затвердження Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2024 рік”. На реалізацію заходів зазначеної Програми пропонується 15 млн гривень. Зазначені кошти дозволять забезпечити ефективну роботу обласної державної адміністрації, її структурних підрозділів та районних державних адміністрацій, зберегти кадровий потенціал шляхом покращення оплати праці та залучення висококваліфікованих працівників.

Прошу підтримати даний проект рішення. Дякую.

О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.

Карп Галина Василівна. Ну, традиційно, звичайно.

Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дякую. Пані Богданно, скажіть, будь ласка, в Паспорті Програми написано: термін реалізації Програми – до повного використання коштів, а етапи – впродовж року. Невідповідність одного другому. Тоді термін треба ставити – 2024 рік.

Б.Чернелицька. До повного використання коштів, тому що виникла ситуація в кінці
2023 року, що казна не проводила видатки, і нам доводилось ці видатки проплатити у січні наступного року. І ми тому в такій редакції викладаємо Паспорт Програми.

О.Сич. Увімкніть ще раз мікрофон Галини Василівни Карп.

Г.Карп. Богданно, ти ж розумієш, що немає такого терміну? Будь ласка, перегляньте. Дякую.

Б.Чернелицька. Добре, дякую.

О.Сич. Ну, я власне, чекав, що хтось скаже, бо для мене не… я не бюджетник, але для мене не зрозумілий термін “до повного використання коштів”.

Слухайте, дивіться: ну, поставте “протягом 2024 року”. Якщо ви закінчите в першому кварталі, то добре, якщо ні, то до кінця року, але до повного використання… Добре, а що до 2026 року, чи що? Ну, це таке, це вже питання, хто як буде реагувати на ці позиції.

Кукурудз Ростислав Степанович.

Р.Кукурудз. А скажіть, будь ласка, чи в порівнянні з 2023 роком, вартість цієї Програми, чи саме фінансування по цій Програмі збільшилось, чи зменшилось? Як воно корелюється з минулим роком?

Б.Чернелицька. У порівнянні з минулим роком обсяг Програми зменшився. Минулого року він становив 33 млн гривень, з яких 28 млн гривень було використано на заробітну плату.

О.Сич. Кріль Мирослав Петрович, будь ласка.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Помилково. Ткач Роман Володимирович. Теж помилково, чи ні?

Р.Ткач. Ні, я швиденько.

Богданно Павлівно, я просто ще раз уточнити. Ці кошти підуть на заробітну плату апарату обласної адміністрації і районних адміністрацій, так? Так я зрозумів?

Б.Чернелицька. Так, обласної адміністрації і районних адміністрацій.

Р.Ткач. А дивіться, тоді у мене виникає питання. Це, як на мене, це не місцеві органи виконавчої влади, це ж державні структури. Що, їм не вистачає?

Б.Чернелицька. Не вистачає, тому що… в цьому році проведено класифікацію посад, де обмежено виплати державним службовцям, зокрема тільки 30 відс. за стаж роботи і 30 відс. стимулюючих виплат. Призначений обсяг Програми у розмірі 15 млн гривень дозволить забезпечити працівників апарату, структурних підрозділів обласної адміністрації і районних адміністрацій на 5 місяців з оплатою 30 відс. до посадового окладу.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, хочете, запишіться, будь ласка, не викрикуйте.

Колеги, запитання завершились. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Є. Запишіться, будь ласка.

Левицький Олександр Михайлович.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Я прошу вибачення, я думаю, що ви не обмовились, я думаю, що дійсно так є, якщо це стосується виплати заробітної плати і стимулюючих виплат не лише працівникам виконавчих органів обласного рівня, ми говоримо обласна державна адміністрація. Але якщо це стосується й районних державних адміністрацій, то принципове питання… я розумію, що не в цій програмі і, можливо, не в цьому контексті, але загалом треба думати і розуміти про те, що районні ради як органи місцевого самоврядування також мають, і нам відомо про проблеми з виплатою заробітної плати, витрати на їх утримання. Тому я привертаю депутатів увагу і голови обласної ради до цього питання. Ще раз кажу: розумію, що може не в цьому питанні, бо підтримка діяльності…  правильна назва “виконавчих органів” – це не органи місцевого самоврядування, але я не вважаю правильним, якщо ми надамо районній адміністрації гроші і не будемо або байдуже поставимось до тих проблем, з якими зіткнуті вже не вперше, нам відомо, районні ради.

Дякую. Прошу це взяти до уваги і відреагувати.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, не треба викрикувати, є мікрофон.

Увімкніть мікрофон Ткача Романа Володимировича.

Р.Ткач. І вже, Олександре Михайловичу, вам браво, “в десятку” питання. А хтось може зараз станом на цю хвилину сказати, дати відповідь на таке питання: стан виплати заробітної плати в районних радах? Мають вони гроші, не мають, які в них апарати там, хто їх фінансує. Ви можете, Богданно Павлівно, таке сказати?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

Р.Ткач. Не чую.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Письмово вам нададуть інформацію.

Друзі, давайте я коротенько слово візьму, декілька акцентів розставлю.

Перше, я казав це на президії і зараз кажу: я люблю у всьому логіку. Я не можу зрозуміти, чому доповідає представник департаменту фінансів? Якщо тільки тому, що гроші виділяються, тоді ви маєте доповідати і по програмах освіти, охорони здоров’я, тобто, по всіх програмах. Бо я не думаю, що саме представникові… саме начальнику департаменту фінансів підпорядковується апарат обласної державної адміністрації і всіх районних державних адміністрацій. То,
очевидно, це питання, ну, як мінімум, або заступник, або керівник апарату. Ну, на мою думку, логічно, логічно.

Це перше  питання.

Друге питання. Друзі, тут, знаєте, у мене знову ж таки дихотомічне мислення, я борюся з ним. З одного боку, якщо держава не дає на функціонування своїх органів грошей, значить, вони державі не потрібні. Вони, знаєте, і не хочуть передати нам назад повноваження, забрані в обласної ради у 1995 році, і не фінансують обласні адміністрації, кажуть нам: фінансуйте.

А з іншого боку, я розумію: це живі люди, у них є сім’ї, у них є діти, у них є хворі батьки. І тому, очевидно… їхні діти воюють в ЗСУ, і тому, очевидно, ця наша допомога потрібна, їм треба давати.

Наступне. Ви повинні зрозуміти, що хоча цю програму ми приймаємо вже декілька років підряд, але насправді десятки років ми співфінансуємо обласну державну адміністрацію, яка повинна фінансуватись винятково з державного бюджету. Знаєте, яким чином? Добавте до цієї суми, що були у програмі, 15 млн гривень, ще приблизно таку саму суму, я не можу сказати по пам’яті, але всі ці… ми колись з вами про це говорили, всі ці утворення в департаменті охорони здоров’я, освіти, управлінні культури різноманітні бухгалтерії, різноманітні там управління статистики, чи як вони там називаються, всі вони працюють в обласній державній адміністрації, мають статус державних службовців, а ми їх утримуємо. Тому насправді наша допомога обласній виконавчій владі значно більша і значно довше триває, ніж ми про це думаємо. Просто не всі все розуміють.

І ще, друзі, декілька акцентів, один. Не тільки на заробітну плату… Роман Володимирович, слухайте уважно, не тільки на заробітну плату, бо ви задавали це питання, не тільки, на підтримку, але в тому числі на придбання матеріальних цінностей: комп’ютери, папір. Бо деколи навіть не мають, на чому… ксерокси, бо навіть не мають деколи чим і на чому роздрукувати документи.

Щодо районних рад, щодо районних рад. Ми можемо напрацювати проект рішення в рамках програми розвитку місцевого самоврядування, просто це рішення потребує дуже такого тонкого аналізу. Чому? Тому що одна рада іншій не рівня. По-перше, їм всім виділяють однакову суму з державного бюджету на заробітну плату, субвенцію, однакову. Скільки там? 1 млн 400 тис. гривень. Всім. Але у них є приміщення, треба платити за опалення, за світло, за газ, їм треба купляти папірчики, друкувати щось на тих папірчиках, у них є автомобілі, їх треба
заправляти. Вони потребують підтримки. Але одна районна рада не має взагалі майна, тому що попередник теперішнього голови все віддав місцевим громадам, і вони не користуються, бо вони за рахунок майна могли б себе утримувати, а інша щось та й таки трошки має, якісь доходи. Тому всім казати, що всім однаково дати, припустимо, якусь суму, – це неправильно. Напевно, треба якийсь диференційований підхід. Який? Тут треба аналіз просто гнучкий, гнучкий аналіз. Але взагалі напевно що допомогти вартувало би.

Василь Іванович, будь ласка.

В.Гладій. Шановні колеги! Справа в тому, що ви добре знаєте, що податок з доходів фізичних осіб не поступає в районний бюджет, він поступає в бюджет територіальних громад, обласний бюджет та державний бюджет. Тому районні бюджети обділені. Якщо є там у них якесь майно, яке вони здають в оренду, то якісь там є у них доходи. Якщо немає, у нас є такі районні ради, які мають 20 тис. гривень доходу в рік. А є такі районні ради, які мають 200-300 тис. гривень доходу в рік. Є такі районні ради, у виконавчому апараті яких працює 5-6 людей, а є такі, де працює 16-20. Тому тут потрібен індивідуальний підхід до кожної районної ради.

О.Сич. Бо якщо біда, то мінімальний апарат. І ще одне. Є такі районні ради, які у нас поцупили майно і не хочуть віддати. А ми що, ще їм помагати будемо? І таке…

Тому…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, якщо настоює Олександр Михайлович, переживаючи за Калуську районну раду, то, очевидно, що так, так треба й зробити.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. За Коломийську. В Делятині немає районної ради.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Друзі, але вернемось до нашого питання порядку денного.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, що, друзі, якщо немає жодних зауважень… Зафіксуємо, що це протокольне доручення нашій комісії з питань депутатської діяльності і співпраці з органами місцевого самоврядування опрацювати це питання..

Галино Василівно, ну, треба записуватись! Дайте слово…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я прошу вибачення. Карп Галина Василівна.

Г.Карп. Олександр Максимович, в продовження ваших слів хочу наголосити, що попри незначне фінансування з державного бюджету функції і завдання структурним підрозділам обласної державної адміністрації наоборот збільшуються у порівнянні з тим, що було в попередні роки. І аналізуючи зміни до посадових окладів працівників органів державних адміністрацій, в деяких випадках, лобіюючи те, що ці посадові оклади мали би бути збільшені, в більшості випадків вони зменшені по головних спеціалістах, провідних спеціалістах. У мене дуже велике прохання до колег-депутатів підтримати даний проект постанови, що дозволить забезпечити на нормальному рівні фінансування структурних підрозділів. Дякую.

О.Сич. Я підтримую, друзі. Я наголошую: це живі люди, наші колеги.

Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 60, утримався – 1, не голосували – 4: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про обласну комплексну програму “Утвердження функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області” на 2024-2026 роки”.

Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка, Тетяна Миколаївна.

Т.Бойко. Шановна президіє, шановні депутати! Вашій увазі пропонується даний проект рішення щодо обласної комплексної програми “Утвердження функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області” на 2024-2026 роки”.

Івано-Франківською обласною державною військовою адміністрацією прийнято розпорядження від 11 вересня 2023 року № 346 “Про схвалення проєкту обласної комплексної програми “Утвердження функціонування української мови як державної у всіх сферах суспільного життя Івано-Франківської області” на 2024-2026 роки”.

Проект даної програми поданий управлінням культури, національностей та релігій
облдержадміністрації на розгляд обласної ради та був розглянутий на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, з питань культури, духовності та інформаційної політики.

Врахувавши рекомендації членів комісії, зауваження та пропозиції учасників обговорення проекту програми за участі науковців, мовознавців, письменників, краєзнавців, літераторів, представників громадськості, даний проект був доопрацьований та поданий повторно на розгляд обласної ради.

Програма передбачає роботу трьох напрямків: це розвиток і популяризація української мови у всіх сферах суспільного життя, особливо серед дітей та молоді краю, також популяризація читання серед усіх вікових категорій Прикарпаття, військовослужбовців та внутрішньо переміщених осіб, підтримка українців за кордоном україномовним продуктом та утвердження іміджу української мови у світі.

Очікувані обсяги фінансування програми з обласного бюджету на 2024-2026 роки складають 9 млн 240 тис. гривень, в межах кошторисних призначень.

Дякую. Прошу підтримати.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Ну, ще би не було у Романа Володимировича запитання до української мови!

Запишіться, будь ласка, для запитань. Я не здивуюся, якщо й у Дебенка буде, він же відомий мовознавець. Ну, Дебенко Ігор Богданович. Я ж казав.

І.Дебенко. Тетяно Миколаївно, доброго дня! Насамперед хочу відзначити, що наша фракція однозначно підтримуватиме дану програму, ми голосуватимемо “за”. Я думаю, що взагалі в депутатській залі… в сесійній залі не знайдеться депутатів, які не  підтримують цю програму. Але я зумисне приходив на комісію профільну з питань інформаційної і культурної політики, і ми з вами дискутували, в принципі погоджувались з тими доповненнями для того, щоб програма ефективно реалізовувалась. Але зараз в проекті я не бачу цих змін, тому буду, вочевидь, пропонувати їх вже в пропозиціях.

Але хотів спитати за наступне. Пункти 9, 10 і 17. Скажіть, будь ласка, 250 тис. гривень на забезпечення проведення щорічного всеукраїнського радіодиктанту для чого потрібно? 150 тис. гривень на забезпечення виконання вимог нормативно-правових актів щодо функціонування державної мови? І в 17 пункті, яким чином…

О.Сич. Дайте завершити. Увімкніть мікрофон.

І.Дебенко. І в 17 пункті запитання: яким чином співвідноситиметься формування
електронного україномовного простору шляхом оцифрування популярних творів з дотриманням авторського  права? Дякую.

Т.Бойко. Дякую за запитання.  Дійсно, були зауваження на профільних комісіях, і тому я просила пана голову винести на голосування щодо зняття цих пунктів програми, так як не було можливості щодо виключення їх перед сесією. Це пункт 1, пункт 3, пункт 8, пункт 9, пункт 10, пункт 12.

О.Сич. Ну, якщо це прозвучало, це означає, що я спочатку ставлю за основу, потім
поставлю пропозиції доповідача по всіх пунктах, а потім інші, якщо вони будуть. Домовляємось по такому алгоритму. Добре?

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Тетяно Миколаївно, насправді, добра ідея і добре, що така програма є. Бо все-таки українська мова… ми ж сьогодні звернення приймали. Але розумієте?  Тут є хороші пункти. Ми з вами обговорювали на комісії. Наприклад, створення бібліотечок у госпіталях, нехай хлопці у нас читають, придбання літератури для бібліотек, допомога нашим українцям за кордоном і так дальше. Але скажіть, будь ласка, четвертий пункт: “запровадження в ефірі місцевих телерадіокомпаній циклу тематичних програм з підвищення грамотності, культури мовлення”: на цей рік – 100 тис. гривень. Що конкретно по цьому пункту ви будете робити?

Т.Бойко. Це ми будемо подавати пропозиції транслювати передачі на телебаченні та радіо, залучати мовознавців з метою підвищення грамотності населення, запускати таку рубрику, програму.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Тоді у мене на продовження запитання Ткача. Дебенко Ігор Богданович, а вам як телебаченню “Галичина” що, бракує грошей, які ми вам виділили, що вам бракує ще 100 тис. гривень? Чи що? Хочеш відповісти? Ну, будь ласка, включіть мікрофон Дебенка.

І.Дебенко. Дякую, Олександре Максимовичу. Ну, багато грошей ніколи не буває. Але я хочу як керівник відзначити, подякувати, в першу чергу, депутатському корпусу обласної ради за підтримку, всім платникам податків нашої області, але відзначу наступне. Обласне телебачення “Галичина” є сто відсотків україномовне телебачення. Ми популяризуємо українську мову з 1991 року, відколи вийшли в ефір. І за це будь-якого додаткового фінансування ніколи не брали і не будемо брати. Аналогічно те, що стосується, якщо потрібно якоїсь допомоги чи внутрішньо переміщеним особам, чи іншим категоріям наших громадян.

Знову ж таки, я думаю, що й інші телеканали в рамках таких соціальних акцій могли би популяризувати аналогічно українську мову. Дякую.

О.Сич. Я можу зробити тільки один висновок, що ці гроші передбачені не для нашого обласного телебачення “Галичина”, хоча у нас є телебачення “Галичина”. Тоді це означає неефективне використання коштів.

100 тис., слухайте, це скільки дронів?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. 5?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. До речі, незалежно від того, як ми приймемо програму, ця теж програма підлягає аналізу згідно мого протокольного доручення.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Я не знаю, ні, я думаю, що варто приймати, не треба… Але зараз якісь пропозиції можна подати.

Більше запитань, друзі, немає.

Колеги, чи є якісь пропозиції? Ну, Галина Василівна Карп, звичайно, традиційно.

Будь ласка, увімкніть мікрофон.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, для виступів, так? Прошу вибачення. Друзі, хто бажає записатись для виступів? Таким чином. Запишіться. А потім буде інший цикл – пропозиції. Ні, ви можете аргументувати, чому такими будуть  ваші пропозиції, а потім їх подати.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп. Олександре Максимовичу, у мене пропозиція. Нам потрібно, на мою думку, створити експертну якусь комісію для перевірки фінансової, вибачте, грамотності управління культури. Ну, знову ж таки, рахую, і додатки до програми не сходяться на 200 тис. гривень із загальним підсумком. Програма – 9 240, а в підсумку – 9 090.

Ну, ніби незначні цифри, Олександре Максимовичу, але ми затверджуємо ці програми. Або якийсь захід програми, або ще щось… Ну, шановні! Не вважайте вже депутатів, що ми маємо сидіти і тут рахувати ваші цифри. У вас ціле управління, 15 людей. Дякую.

О.Сич. Ми хіба можемо порекомендувати голові адміністрації проаналізувати фаховий рівень бухгалтерії управління культури. Бо ми нічого не можемо, це не наші працівники.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Левкович Андрій Васильович.

А.Левкович. Шановні колеги! Можливо, дійсно вартує нам відправити на доопрацювання, тобто, програму, як “Духовне життя”, як 17-те питання, яке також не набрало голосів, і
21-ше питання, яке також дуже важливе для нашої області, – це мовне питання, і для України. Але відправити на доопрацювання. Дякую.

О.Сич. Я поставлю вашу пропозицію…

А.Левкович. Я не наполягаю…

О.Сич. А, добре. Шевченко Олександр Леонідович. Будь ласка, увімкніть мікрофон.

О.Шевченко. Шановні колеги-депутати! Знаєте, у мене деколи складається враження, що ця прекрасна жінка комусь подобається, що вони її так тримають довго за мікрофоном.

(Сміх у залі).

Комусь, може, вона не  подобається. Але вже, слухайте, давайте не придиратись за якісь там 3 копійки, і не треба духовність перетворювати у дрони. Тому що якщо не буде духовності, дрони нікому не будуть потрібні. Вони будуть захищати вже іншу країну. От якраз бездуховність багатьох людей в нашій країні призвела до тої війни.

Тому кожному треба подивитись на свої проблеми і вади, а не зачіпатись за цю прекрасну дівчину. Якщо якісь помилки є, ну, доопрацює вона ті помилки. Але ми тут сидимо, розумієте, я дивлюся, що то вже в якесь розряду шоу ми тут перетворюємо.

Тому моя пропозиція – підтримати, якщо треба, доопрацювати, вона доопрацює. А духовність, вона має бути на першому місці. Я підтримую ті всі духовні табори і так далі, тому що, знаєте, не буде чого захищати нашим захисникам нашу Україну, якщо не буде у них розуміння, що наша країна, їхні сім’ї мають шанс на духовне життя. Дякую.

О.Сич. Будь ласка, увімкніть мікрофон Дебенка Ігоря Богдановича.

І.Дебенко. Я власне хотів би продовжити і підтримати Олександра Леонідовича Шевченка. Тетяна Миколаївна – молода керівниця, і знову ж таки, колеги, вже третій раз доопрацьовують відповідну програму. Ті доповнення, які були запропоновані, як на мене, вони цілком, в принципі, достатні, вони цікаві. Звичайно, що є нюанси, але я би не хотів, щоби ми підтримували пропозиції щодо доопрацювання чи знімати з розгляду відповідну програму. Адже сьогодні ми приймали звернення стосовно української мови, програма української мови, вона також апріорі важлива. І буде дивно, коли ми зараз будемо знімати відповідну програму в такий час, вже без огляду на те, чи це обласна рада, чи були помарки в процесі підготовки і напрацювання відповідних пунктів програми профільним управлінням. Дякую.

О.Сич. Колеги, насправді я підтримую таку позицію, тому що, ну, довго розглядаємо. Знаєте, ми завжди вправі внести зміни. Головне – прийняти, бо це навіть символічний акт: у сучасних умовах таку програму треба приймати.

Ми можемо якісь зміни внести сьогодні, якщо вони напрацьовані. Решту змін ми можемо внести на будь-якій черговій сесії, тим більше, під час детального опрацювання ще раз комісіями цієї програми. Але якщо зараз є якісь пропозиції, будь ласка, давайте, їх подавайте, я зараз хочу оголосити про те, що будемо формувати пропозиції змін. Але спочатку, оскільки закінчилось обговорення, ставлю на голосування за основу. Прошу визначатись.

За – 59, не голосували – 7: рішення прийнято.

Чекайте, чекайте! Галина Миколаївна, ви казали, що у вас були пропозиції. Ще раз оголосіть, а ви для себе можете занотувати, які це пункти, бо їх там достатньо багато, які пункти ви пропонуєте зняти.

Т.Бойко. Пункт 1, пункт 3, пункт 8, пункт 9, пункт 10, пункт 12.

О.Сич. Колеги, ставлю…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Хочете проаналізувати?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ще раз повторіть пункти.

Т.Бойко. 1, 3, 8, 9, 10, 12.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, ну, це означає, що вони можуть доопрацювати ці позиції і ще раз подати. От зараз вони вважають за доцільне їх зняти. Ну, доопрацюють, подадуть.

Добре, Олександр Левицький.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Ну, я бачу там, наприклад, що ви хочете зараз забрати “сприяння у проведенні радіодиктанту національної єдності”. Можливо, ви хочете погодитись або пропонуєте погодитись, щоби кошти і фінансування там не вказувати або написати так, як ви пишете, коли немає чіткої ясності, – “в межах кошторисних призначень”. Ну, щоб не вийшло зараз, що обласна рада відмінила підтримку радіодиктанту національної єдності. Або зразу під зобов’язання, те, що говорив голова, що на наступне, чергове пленарне засідання, чергову сесію обласної ради все-таки не тільки більше пояснити чи доповнити, просто нову редакцію все-таки дати, бо я не знаю, чи добре буде зараз… от пункт 9 я щойно почув: “забезпечення проведення щорічного всеукраїнського радіодиктанту національної єдності із залученням дітей із числа внутрішньо переміщених осіб в закладах освіти Івано-Франківської області в День української писемності і мови”. Або цей захід не треба було включати, або треба зрозуміти, нащо ми його вилучаємо. Ну, я в цілому ще раз кажу: розумію, що зараз експертне обговорення по кожному пункту, мабуть, не вийде з часом, але якщо ми це забираємо, то тільки під умову зобов’язання, що на наступній сесії обов’язково там таки виправляємо це. Дякую.

О.Сич. Колеги, я не думаю, що від нашої волі залежить проведення чи не проведення
диктанту. Його проводять в радіоефірі. Я, правда, не знаю, чи ми якісь гроші колись виділяли на це. Думаю, що ні. Тому що бажаючих запрошували в університет, Прикарпатський університет, вони сідали в аудиторії, їм включали колонку і все. І кожен на робочому місці або в школі слухав і писав. Які тут затрати, я не знаю. Які затрати, я не знаю.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Можна… До речі, питання правильне. Можна суму забрати.

Колеги, давайте тако. Ви погоджуєтесь, що в цьому пункті можна суму забрати?

Т.Бойко. Так. Я погоджуюсь. Ми суми виділяли у зв’язку з тим, що хотіли залучити дітей внутрішньо переміщених, і коли будуть призові місця, нагородити їх в області, хто із числа цих дітей напише найкраще.

О.Сич. Я прошу вибачення. Який це пункт?

Т.Бойко. Це пункт 9.

О.Сич. Колеги, є пропозиція. Оголошені доповідачем пункти зняти, окрім 9-го, а потім дев’ятий я поставлю окремо на голосування. Добре?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Визначайтесь. Потім можна в іншій редакції подати.

За – 57, не голосували – 9: рішення прийнято.

Колеги, ми під час дискусії погодились, що у пункті 9 треба зняти суму, а написати, як це завше пишеться, – “в межах кошторисних призначень”.

Ставлю на голосування.

За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.

Колеги, а тепер ті, хто з вас хотів оголосити пропозиції, будь ласка, проаналізуйте, що зняти, можливо, воно співпадає з вашими думками, і тоді подавайте ваші пропозиції.

Запишіться для пропозицій, депутати обласної ради.

Дебенко Ігор Богданович.

І.Дебенко. Колеги, маю три хвилини часу, тому, насамперед, оскільки перший пункт вже зняли, я не можу не прислухатись до зауважень, відповідно не запропонувати зняти аналогічно 4-й пункт про запровадження в ефірі циклу тематичних програм із підвищення грамотності та культури мовлення. Або саме краще його залишити, але написати “в межах кошторисних призначень”. Це буде перша пропозиція.

Т.Бойко. А у нас так і пише: “в межах кошторисних призначень”.

О.Сич. Там так і написано.

Т.Бойко. В  програмних обсягах фінансування. Це в кожному пункті написано.

І.Дебенко. Ні, там… Ну, як написано, якщо передбачено 10 тис. гривень з обласного бюджету…

Т.Бойко. Передбачено… Так.

І.Дебенко. Потім там, де “інші джерела”, пише “в межах кошторисних призначень”…

О.Сич. Інші джерела – в межах кошторисних призначень, а з обласного все ж таки пише 200 тис. гривень.

І.Дебенко. 300 тис. гривень.

О.Сич. Чи 300 тис. гривень.

І.Дебенко. Тому пропоную написати там, де “обласний бюджет”, в колонці 6 – “в межах кошторисних призначень”, пункт 4. Це перша пропозиція.

О.Сич. Давайте може по черзі.

І.Дебенко. Давайте.

О.Сич. Щоб ми визначались в розрізі кожного… Друзі, є пропозиція по пункту 4. Пункт чули? Ставлю на голосування.

За – 57, не голосували – 9: рішення прийнято.

Наступна пропозиція Дебенка.

І.Дебенко. Наступна пропозиція: оскільки ми зняли пункт 3 про впорядкування тематичного збірника, я не буду на ньому акцентувати увагу, але маю пропозицію пункти в чинній редакції 5, 7, 13, поставити першим виконавцем в даних пунктах управління інформаційної діяльності та комунікацій з громадськістю обласної державної адміністрації. Пояснюю, чому.

Управління інформаційної діяльності здійснює конкурс книговидання, в рамках якого щорічно з обласного бюджету здійснюється видавництво найкращих, на думку членів комісії, та закупівля найбільш значущих книжкових видань в області, і в рамках власне цих коштів можна здійснювати відповідний розподіл, бо є абсолютно позитивні ідеї, запропоновані управлінням культури, зокрема щодо упорядкування та облаштування в медичних установах нашої області книжкових полиць для військовослужбовців наших, які зараз проходять реабілітацію…

О.Сич. Колеги, абсолютно підтримую, я сам хотів запропонувати цю пропозицію. Тому що кожен має робити свою роботу. Ну, не буде департамент охорони здоров’я займатись закупівлею книжок. Правда? Просто у положенні по розподілу книжок управління інформаційної політики повинні таку-то кількість передати одному, другому чи третьому департаментам, призначення яких передбачено в цій програмі. Абсолютно правильно.

Колеги, ставлю на голосування.

За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.

Наступне питання. Є пропозиції ще? Будь ласка, увімкніть мікрофон Дебенка.

І.Дебенко. Ще коротка ремарка до контексту того. 1 березня заплановано оголошення конкурсу нового по книговиданню.

Власне є пропозиція, щоби були внесені в таке відповідне положення відповідні зміни, які би передбачали можливість виділення книжок для медичних установ, бо зараз це лише для бібліотек і авторам, а зміна у мене наступна. Ще редакційна чисто, оскільки у 21 пункті, так розумію, якась помилка, бо пише, де виконавець “вищого навчального закладу”. Ну, колеги, якщо на то пішло, то просто Прикарпатський національний університет, за згодою, або державний вищий навчальний заклад “Прикарпатський національний університет ім. Василя Стефаника”. Тому пропоную це виправити. Але знову ж таки там передбачено фінансування 50 тис. гривень на рік. Я не знаю, чи за 50 тис. гривень сьогодні можна зробити соціологічне опитування і якісне.

О.Сич. Неможливо. Але я так зрозумів, що така пропозиція, як у Галини Василівни, створити комісію по вивченню грамотності, чи що, в управлінні культури? Бо у Галини Василівни була пропозиція створити комісію по вивченню фінансової грамотності, а тут, напевно, мовної грамотності, так? Ну, включіть мікрофон депутата Дебенка.

І.Дебенко. Галина Василівна дуже досвідчена депутатка, і мені було би лише за честь перейняти від неї фінансову і українську грамотність. Дякую.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, поступила пропозиція, я так зрозумів. Так? Будь ласка, визначайтесь.
Ставлю на голосування.

За – 50, не голосували – 15: рішення прийнято.

Чи є ще пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Колеги, дивіться, аби ми не просто говорили, але щоб це все мало якийсь механізм виконання, я так собі подумав. Ця пропозиція Дебенка про те, що виконавцем у закупівлі книжок там у трьох позиціях поставити управління інформаційної діяльності, бо воно проводить конкурс. Добре. То воно конкурс оголошує 1 березня. Але ж грошей… це тільки програма, але ж грошей немає, а грошей то немає насправді.

Тому ми можемо, хіба неформально, порадившись з вами, взяти на себе зобов’язання, що конкурс нехай би вони вже оголошували з врахуванням цих сум, а ми з вами на черговій сесії винайдемо кошти, щоб ці позиції по книжках закрити реальними грошима. Бо інакше для чого писати? І це знову ж таки нелогічно буде, якщо вони конкурс оголосять 1 березня на одну суму, а потім що, в червні на іншу суму, чи що?

Але це вже в робочому порядку.

Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому.

За – 59, не голосували – 6: рішення прийнято.

Дякую. Бачите, як багато часу зайняла програма функціонування української мови?

“Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.

Питання внесено на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 22 – в окремій брошурі.

Доповідач: Чернелицька Богданна Павлівна – заступник директора департаменту фінансів обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.

Пропозиції – у цій же… Пропозиції вам додано, друзі.

Будь ласка.

Б.Чернелицька. Шановна президіє, шановні депутати! На ваш розгляд пропонується проект рішення “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.

Зазначеним проектом рішення пропонується внесення змін до видатків обласного бюджету за рахунок перерозподілу видатків, здійснених у міжсесійний період, та спрямування частини вільного залишку коштів обласного бюджету, який склався на 01.01.2024 року відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації та спільного розпорядження Івано-Франківської обласної ради та Івано-Франківської обласної військової адміністрації.

Прошу затвердити даний проект рішення. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.

Карп Галина Василівна.

Г.Карп. Пані Богданна, скажіть, будь ласка, яка сума вільного залишку коштів загального і спеціального фонду склались на 1 січня 2024 року? І яка сума сьогодні до розподілу? Дякую.

Б.Чернелицька. Станом на 1 січня склалось 75 млн гривень, з яких 53 млн гривень не розподілились, що стосується залишку загального фонду. І також розподілили залишок спеціального фонду обласного бюджету у розмірі 11,5 млн гривень, 11 448 млн гривень.

О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович.

Р.Кукурудз. Шановна Світлано Панасівно, а скажіть, будь ласка. Коли ви готували цей проект рішення, який називається “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, чи брали ви до уваги рішення сесії від 22 грудня, де власне пункт 18 нам казав про те, що… де була пропозиція переглянути програми, зменшити обсяг видатків обласного бюджету по головних розпорядниках коштів в сторону їх зменшення, і як би направити їх на посилення обороноздатності? Чи були у вас якісь пропозиції відповідних департаментів? Чи взагалі ця робота велася, і який результат?

Б.Чернелицька. Так, ця робота проводилась в департаменті фінансів спільно з усіма розпорядниками коштів обласного бюджету, проведено слухання, детально розглянуто календарні плани кожного департаменту, надано відповідні пропозиції, і до 1 березня ми надамо обласній раді пропозиції щодо перерозподілу обсягу видатків.

Крім того, із залишку коштів та перерозподілу, що вноситься в цьому проекті рішення, на обороноздатність спрямовано 19 млн 500 тис. гривень.

О.Сич. Колеги, я хочу уточнити. Власне на нашу вимогу обласна державна адміністрація подала, скажемо так, листа такого змісту: всі передбачені видатки мають першочергове значення. І з таким листом ознайомлена комісія з питань бюджету. І сьогодні вже попередньо прозвучало, що така відповідь не задовольняє нас, зокрема з уст Романа Володимировича  Ткача, і тому ми з вами домовились, що якщо обласна державна адміністрація не виконала нашого побажання, то кожна комісія буде сама аналізувати і подавати пропозиції.

Р.Кукурудз. (Без мікрофона).

О.Сич. Воно стосується… одне і те саме. Воно стосується всіх програм… Ми ж у проекті рішення не записували, це наше протокольне доручення комісіям опрацювати всі програми.

Колеги, немає запитань? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, я прошу вибачення, є пропозиції комісії. Сьогодні комісія засідала зранку. За основу, колеги.

За – 49, не голосували – 15: рішення прийнято.

Колеги, є пропозиції комісії, вони в окремій брошурі. Я читати їх не буду. Очевидно, ви ознайомились. Ставлю на голосування.

За – 48, не голосували – 15: рішення прийнято.

Колеги, є інші пропозиції? Є. Будь ласка, депутат Кукурудз. Увімкніть мікрофон.

Р.Кукурудз. Шановний пане голово! Ну, продовжу свою думку про те, що пункт 18 нашого попереднього рішення як би не виконаний, і тільки що від Світлани Панасівни прозвучала думка про те, що він, можливо, буде…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

Р.Кукурудз. …що він, можливо, буде виконаний до 1 березня. Тому пропоную все-таки в рішення внести цей пункт під номером 4, тобто, абсолютно продублювавши його з пунктом 18 попереднього рішення, фактично змінивши дату до 1 березня, тобто, “обласній державній адміністрації до 1 березня 2024 року подати до обласної ради пропозиції щодо зменшення обсягів видатків обласного бюджету по головних розпорядниках коштів на реалізацію місцевих регіональних програм згідно з додатком…”, sorry, “…в частині незахищених видатків бюджету і відповідно спрямувати ці кошти на заходи з підсилення обороноздатності країни”.

Тобто, дублюємо пункт 18…

О.Сич. Колеги, я погоджуюсь. Воно одне одному не заважає, абсолютно. Якщо адміністрація подасть адекватні розрахунки, ви їх побачите і врахуєте при роботі комісій, якщо ви будете вважати, що ці розрахунки некоректні, то ви самі внесете пропозиції при розгляді на кожній комісії.

Ставлю на голосування пропозицію депутата Кукурудза.

За – 43, не голосували – 20: рішення прийнято.

Колеги, більше немає пропозицій?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованих пропозицій.

Олександр Леонідович, Олександр Леонідович, проголосуйте! Олександр Леонідович!

За – 51, не голосували – 12: рішення прийнято.

Б.Чернелицька. Дякую.

О.Сич. Наступне питання – “Про стан надання медичної допомоги дитячому населенню”.

Питання – планове.

Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.

Доповідач: Дзьомбак Володимир Богданович – в. о. директора департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Дзьомбак. Шановна президіє, шановні депутати! Надання медичної допомоги дитячому населенню є одним з наших пріоритетних завдань, якому приділяється чимала увага, адже піклуючись про здоров’я наших маленьких українців, ми турбуємось про наше майбутнє.

Кілька буквально слів статистики. Станом на сьогодні кількість дитячого населення в нашій області становить 270 тис. осіб. За минулий рік на Прикарпатті стаціонарну медичну допомогу отримали майже 44 тис. дітей. Стосовно закладів, які надають медичну допомогу, ви маєте у довідці. Всього в закладах охорони здоров’я області розгорнуто 1160 педіатричних ліжок, це з 8 тис. всіх ліжок, які є в області, в тому числі 582 – вузькопрофільні.

Кілька головних таких досягнень, які не можна було широко висвітлити у довідці, перш за все, хочу наголосити на тому, що в області дітям надається повний об’єм всіх видів медичної допомоги, як амбулаторної, стаціонарної, так і хірургічної допомоги. Найчастіше діти хворіють, це є бронхолегеневими захворюваннями, це неврологічні захворювання, серцево-судинні захворювання. За минулий рік проведено 2 438 операцій, з них ургентних – 1 332 і 1 106 – планових. З особливостей те, що немає в інших областях, а в нашій області впроваджено, це є те, що понад рік ми надаємо хірургічну допомогу новонародженим при ретинопатіях. Раніше таких пацієнтів ми скеровували на оперативне втручання до “Охматдиту”, а тепер ми залишаємо і маємо можливість надавати не тільки пацієнтам нашої області, але й приймаємо на оперативне втручання новонароджених із сусідніх областей.

Також хочу зазначити про те, що цього року планується в обласну дитячу лікарню
поставка “зеленого лазеру”. Це найсучасніше обладнання, яке є в Україні, враховуючи ті досягнення, які має наша дитяча лікарня, це оцінено благодійниками, вони із Сполучених Штатів планують поставити даний лазер до нас, у заклад.

Наступне, нам вдалося зберегти і забезпечити ефективну роботу двох виїзних консультативних бригад, які обслуговують дитяче населення. Вони утримувались за кошти закладу охорони… за кошти обласної дитячої лікарні, але це дало можливість ефективно давати допомогу і чітко спрацьовувати в моменти, коли потребували, особливо невідкладної допомоги, як і старшим дітям, так і новонародженим дітям.

Цього року Національна служба здоров’я вже буде за неонатальну бригаду виплачувати по неонатальному пакету до 30 відс.

Також хочу зазначити, що за звітний період дитячою лікарнею отримано три укомплектовані реанімобілі за кошти… за позабюджетні кошти, це міжнародних організацій.

Пам’ятаємо ми, що 30 вересня минулого року у с.Стримба стався вибух, тоді постраждало 11… двоє дітей: одинадцятирічний та восьмирічний хлопчики. Їх було госпіталізовано до реанімаційних відділень – спочатку до Надвірнянської дитячої лікарні, потім транспортовано до обласного… обласної дитячої лікарні. Саме діти були найважчими  з усіх постраждалих. Близько 80 відс. опіків тіла, з них 75 відс. – глибокі опіки дихальних шляхів. За життя відчайдушно боролися медики Івано-Франківщини, налагодили високу професійну медичну допомогу, забезпечили всім необхідним і готували до наступних етапів. Після стабілізації пацієнти транспортувались для подальшого лікування до Німеччини, і саме завдяки злагодженій професійній роботі, допомозі медиків на всіх ланках на даний час діти живуть, а також за допомогою німецьких колег. Чому я про це говорю? Тому що оцінена високопрофесійна робота медиків, педіатрів, хірургів. І це дало змогу німецьким колегам дальше продовжити лікування, забезпечити якісне лікування.

Загалом за минулий рік в області зареєстровано 157 випадків опікової травми у дітей. Медична допомога з термічною травмою надається хірургічним та реанімаційним відділеннями обласної дитячої та обласної клінічної лікарні.

З пріоритетних для нас є також забезпечення реабілітаційних послуг в області. Станом на сьогодні розгорнуто 45 ліжок відновного лікування та проліковано 287 дітей.

Стосовно… кілька слів ще стосовно маленьких пацієнтів з рідкісними захворюваннями. В обласній дитячій лікарні створено центр муковісцидозу, функціонує центр раннього втручання, катамнестичне спостереження за новонародженими, також паліативна допомога.

Також хочу відмітити вкотре про те, що вся медична допомога дітям є безоплатною для пацієнтів та оплачується в рамках державної програми медичних гарантій.

Питання, над якими ми працюємо, – це є зараз питання відділення… реконструкції
приймального відділення, відділення екстреної медичної допомоги для того, щоб покращити якісне надання допомоги. На даний час вже працюють над розробленням проектно-кошторисної документації, а також створення реабілітаційного центру “Діти війни”. Проектно-кошторисна документація розроблена, на даний час сподіваємось на те, що будуть залучені…

О.Сич. Володимир Богданович, депутати кажуть, що, в принципі, вони матеріали мають…

В.Дзьомбак. Але я ще хотів, Олександр Максимович…

О.Сич. Ще? Добре, давайте ще, в межах Регламенту.

В.Дзьомбак. Все-таки на завершення хотів би подякувати як обласній раді…

О.Сич. А це обов’язково…

В.Дзьомбак. …та адміністрації, депутатському корпусу за розуміння проблем галузі, тому що реально ми відчуваємо цю підтримку, і без фінансової підтримки закладів зараз би не могли розвиватись, контрактуватись за додатковими пакетами, відповідно якісніше надавати допомогу.

Дякую за увагу.

О.Сич. Колеги, чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є. Запишіться.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановний Володимире Богдановичу, я тут. Гляньте, будь ласка, на мене.

Дивіться: підтримується ваша робота, ви знаєте мою думку відносно того. Я все-таки
уточню. Пункт 2 нашого проекту рішення. Бо я так не зрозумів. “Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації вжити заходів щодо створення на базі комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківська обласна дитяча клінічна лікарня” Івано-Франківської обласної ради…”, і ніби перший підпункт “відділення невідкладної екстреної медичної допомоги”. Це мається на увазі на базі лікарні?

І другий пункт: “центру реабілітації “Діти війни” у м.Яремче. А це яке приміщення?

В.Дзьомбак. Так, стосовно назви – “відділення екстреної медичної допомоги”, на даний час це назва тих приймальних відділень, які раніше були у наших лікарнях. На даний час вони реконструйовуються, вимог до них набагато більше. Ми реально розуміємо про те, що коли поступає пацієнт чи привозить машина екстреної медичної допомоги, йому негайно надається медична допомога і всі обстеження. Для того, щоб транспортувати по поверхах, у цих відділеннях є відділення інтенсивної терапії, операційні, КТ, МРТ, все те, щоб негайно можна було обстежити і надати з перших хвилин поступлення в заклад ефективну допомогу. Тобто, це назва приймальних відділень…

О.Сич. Назва приймального відділення.

В.Дзьомбак. Стосовно іншого…

О.Сич. Чекайте, чекайте!

В.Дзьомбак. Стосовно другого питання, це заклад, який передав, “Сніжинка” у м.Яремче, який є структурним підрозділом обласної дитячої лікарні, і минулого року він був переданий обласній дитячій лікарні.

О.Сич. Колеги, ми передали колишній санаторій дитячій лікарні для організації реабілітаційного відділення, бо не знали, що з ним робити.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Ще що затверджувати?

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Увімкніть, будь ласка, мікрофон Ткача Романа Володимировича.

Р.Ткач. Розумієте? Я для себе, щоб чітко уяснити, от, створення на базі центру реабілітації “Діти війни” у м.Яремче на основі санаторію, який ми передали. Так?

О.Сич. Ми вже передали.

Р.Ткач. Ми вже його передали. Ясно.

О.Сич. А затвердження – це тільки ми зараз затверджуємо це рішення, і в ньому це сказано.

Колеги, більше немає запитань? Зауваження, пропозиції, обговорення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 49, не голосували – 14: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про включення нового об’єкта до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації на виконання Програми приватизації на 2021-2025 роки в новій
редакції (площа 38,4 кв. м, вул. Січових Стрільців, 25, м. Івано-Франківськ)”.

Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Шановна президіє, шановні депутати!

Враховуючи пропозиції балансоутримувача – комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна від 24.01.2024 року, пропонується включити до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області новий об’єкт малої приватизації на вул. Січових Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську згідно з додатком, а саме: нежитлове приміщення другого поверху (літер А) площею 38,4 кв.м.

О.Сич. Чи є запитання, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 47, не голосували – 7: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про приватизацію нежитлового приміщення другого поверху (літер А) площею 38,4 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м. Івано-Франківську”.

Проект рішення номер 25 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Пропонується здійснити приватизацію нежитлового приміщення другого
поверху (літер А) площею 38,4 кв. м шляхом продажу на аукціоні без умов або викупу за наявності підстав, передбачених абзацом другим частини 8 статті 15 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, це якщо один учасник, за стартовою ціною… стартова ціна буде 459 тис. 648 гривень без ПДВ.

О.Сич. Чи є запитання, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Пропозиції, зауваження до проекту рішення? Бажання виступити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 44, не голосували – 20: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про включення нового об’єкта до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації на виконання Програми приватизації на 2021-2025 роки в новій
редакції (площа 12,7 кв. м, вул. Січових Стрільців, 25, м. Івано-Франківськ)”.

Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Враховуючи пропозиції балансоутримувача – комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна, пропонується включити до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області новий об’єкт малої приватизації на вул. Січових Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську, а саме: нежитлове приміщення другого  поверху (літер А) площею 12,7 кв. м.

О.Сич. Чи є запитання? Зауваження, пропозиції? Виступи?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 45, не голосували – 15: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про приватизацію нежитлового приміщення другого поверху (літер А) площею 12,7 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м. Івано-Франківську”.

Проект рішення номер 27 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Пропонується здійснити приватизацію нежитлового приміщення другого поверху (літер А) площею 12,7 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 шляхом продажу на аукціоні без умов або викупу за наявності підстав, передбачених абзацом другим частини 8 статті 15 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, це у разі одного учасника, за стартовою вартістю 152 тис. 019 гривень без ПДВ.

О.Сич. Чи є запитання, зауваження, пропозиції, обговорення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 39, проти… не голосували – 25: рішення не прийнято.

Наступне питання – “Про включення нового об’єкта до Переліку об’єктів малої приватизації спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, що підлягають приватизації на виконання Програми приватизації на 2021-2025 роки в новій редакції (площа 35,91 кв. м, вул. Січових Стрільців, 25, м. Івано-Франківськ)”.

Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Пропонується включити новий об’єкт малої приватизації на вул. Січових
Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську, а саме: нежитлове приміщення другого поверху (літер А) площею 35,91 кв. м.

О.Сич. Чи є запитання? Є? Будь ласка. Увімкніть мікрофон, депутат Качур.

О.Качур – депутатська фракція “Слуга Народу”. Шановний Василь Степанович! Я бачу, що ці три підряд питання, це йдуть кабінети, там 38, 12 і 35 кв. м. Я вірно розумію?

В.Даниш. Так.

О.Качур. Уявімо собі, що ще буде третій поверх і теж буде 3-4 кабінети, і я нічого не маю проти приватизації з аукціону, все цілком нормально. Але площі загального користування – коридори, сходова клітка – залишаються за комунальним підприємством, яке повинно їх і обслуговувати: мити, прибирати, ремонтувати, освітлювати, до цього ще додайте проблеми з дахом, прибудинкова територія. Тому у мене запитання: чи такий підхід до приватизації з вашого боку вірний, чи можливо його треба дещо змінити? Дякую.

В.Даниш. Шановний пане депутат! Хочу пояснити, що ці площі, які ми пропонуємо для приватизації, це не суто корисна площа кабінету, це площа, плюс площа спільного користування. І кожен, хто буде власником приватизованого об’єкта, буде брати таку саму участь в утриманні майна, як і сьогодні бере участь наше комунальне підприємство. Крім цього, хочу сказати, що на сьогоднішній день там у нас є троє співвласників: комунальне підприємство і два вже об’єкти ми вже продали, один у 2020 році, один – у 2023 році.

О.Сич. Колеги, я не знаю, я не спеціаліст в цих питаннях. Якщо законодавство не передбачає автоматичної участі всіх співвласників в утриманні загальних площ, то ми в подальшому проекти наших рішень можемо дописувати, якщо продається не цілий об’єкт, а частина, із зобов’язанням нового власника брати участь в утриманні загальних площ. Я собі так думаю, але я не впевнений, чи законодавство автоматично це не передбачає.

В.Даниш. Згідно Цивільного кодексу вони зобов’язані це робити, кожен власник повинен утримувати те майно, якого він є власником. Якщо спільна часткова власність, то відповідно до своєї частки він повинен її утримувати.

О.Сич. Депутат Качур ще піднімав руку. Будь ласка. Увімкніть мікрофон.

О.Качур. Дивіться, я тоді ще раз повторю своє питання, а дальше пропозиція. Хочу ще раз чітко зрозуміти. Я не по цьому об’єкту, я хочу взагалі, щоб зрозуміти принцип ваш. Чи вони… тут є спільна сумісна власність – коридор, чи є, чи немає? Якщо ні, то я просто хочу дати приклад. Прикладово: приватизовують весь об’єкт – 1000 кв. м. Як правило, 20 відс. відходить на коридори, сходові клітки і тому подібне. І якщо би обласна рада дала на приватизацію весь об’єкт, то він і йде всім у паспорті, як загальна площа. А якщо ви приватизовуєте окремі кімнатки, це така “вирвана” приватизація, і це дві проблеми: перше, ви опускаєте 200 кв. м ненадходжень до бюджету за приватизацію, а друге, фактично доводите до банкрутства комунальне підприємство, яке буде утримувати ці клітки. Бо я вам хочу нагадати, якщо ви так кажете, по Шептицького ви вже раз забули сходову клітку, потім доганяли, і так само забули… (Без мікрофона).

О.Сич. Дайте можливість договорити.

О.Качур. Я вам хочу навести приклад. Ще раз: по Шептицького ви забули сходову клітку, а потім її разом з дахом приватизували, там було менше проблем, бо там був один той, хто приватизував, не було декілька. І так само забули були огорожу. Теж доганяли. А тут, я бачу, все йде системно. Тому я підняв це питання. Дякую.

В.Даниш. Будь-яка приватизація частки проводиться за таким принципом: продається основне приміщення, тобто кабінет, і спільна власність, тобто, частинка відповідно до цього. Ми так і продавали. По Шептицького такої проблеми не було. Ми останнє, що по Шептицького приватизовували минулого року, там був четвертий поверх, дах і частина сходової клітки, яка була не продана, бо попередньо був проданий перший, другий, третій поверхи зі своєю частиною сходової клітки. Тут все нормально.

О.Сич. Ну, насправді, я думаю, що логіка у словах депутата Олега Качура є. Я пригадую, що не тільки на Шептицького, я пригадую, що, здається, на Тринітарській ми доганяли там пару квадратних метрів загальної площі, там, якісь інші.

Я, правда, не знаю, як поступити, бо, умовно кажучи, якщо ми продаємо частину власності будинку, і межують між собою якісь приміщення, то їх можна продавати разом з частиною коридору, там, де воно межує, автоматично. Якщо ні, то я іншого виходу не знаю, бо людина ж не каже: продайте мені коридор. А зрештою, вона ж і не може купити, бо тоді інші не зможуть ходити по коридору. І тут залишається це відкрите питання, що всі співвласники повинні його утримувати. Але в кінці виникає питання, про яке каже депутат Качур. Умовно кажучи, у цьому приміщенні всі кабінети, всі приміщення розберуть, а коридори залишаться.

В.Даниш. Олександре Максимовичу, дозвольте.

О.Сич. Але це, ну, ви краще в цьому розбираєтесь, поясніть, будь ласка.

В.Даниш. Як і оренда, так і приватизація частки відбувається не суто приміщення в тому, в якому ви працюєте, а відбувається з частинами коридору, туалету й іншими господарськими приміщеннями. В цьому випадку і всіх інших так і відбувається. Тому тут немає, не залишиться у нас частина коридору окремо, частка, відповідно до площі, вона визначається балансоутримувачем і розраховується для продажу інвентаризаційним нашим комунальним підприємством…

О.Сич. Теж ніби логіка є.

Колеги, гаразд ми завершили обговорення. Є?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. А, до виступу? Я не давав ще. Будь ласка, запишіться, хто бажає взяти участь в обговоренні?

Савка Марія Володимирівна, будь ласка.

М.Савка – депутатська фракція “Слуга Народу”. Всім доброго дня! У мене є пропозиція по роботі з комунальним майном. Десь цю пропозицію ми обговорювали на профільній комісії. От складається думка, що все-таки робота з комунальним майном потребує більшої прогнозованості. От якщо би ми на найближчий період напрацювали стратегію, дорожну карту по роботі з комунальним майном. І коли би ми винесли на сесію, депутати б зрозуміли, що, наприклад, в цьому році комунальним майном планується ці об’єкти залишити, ці об’єкти – на приватизацію, ці – на покращення. І коли такі питання виносяться на сесію, то депутати вже би розуміли, чому вони приймають таке чи інше рішення. Ось така пропозиція. Прошу взяти до уваги. Дякую.

В.Гладій. Шановні колеги! На пропозицію Марії Володимирівни зразу хочу сказати, що напрацьована рекомендація постійної комісії обласної ради на цю пропозицію, доручення має управління майна розробити стратегічно, щоб ми чітко мали дорожну карту, стратегію поводження з нашим майном в майбутньому, аби не виникало таких питань. Такі-то, такі-то об’єкти будуть плануватись в програмі приватизації…

О.Сич. Потенційно.

В.Гладій. …потенційно, такі-то і такі-то – ні. Тому через певний проміжок часу ми напрацюємо такий документ, управління майна отримало вже таке доручення.

О.Сич. Колеги, немає зауважень, пропозицій?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 45, не голосували – 19: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про приватизацію нежитлового приміщення другого поверху (літер А) площею 35,91 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м. Івано-Франківську”.

Проект рішення номер 29 – на окремому аркуші.

Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

В.Даниш. Пропонується здійснити приватизацію нежитлового приміщення другого поверху (літер А) площею 35,91 кв. м на вул. Січових Стрільців, 25 у м.Івано-Франківську шляхом продажу на аукціоні без умов або викупу за наявності підстав, передбачених абзацом другим частини 8 статті 15 Закону України “Про приватизацію державного і комунального майна”, тобто, за участю одного учасника. Балансова вартість складає 429 842 гривень, що буде стартовою вартістю без ПДВ.

О.Сич. Чи є запитання, колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Зауваження, пропозиції? Бажання обговорення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 45, не голосували – 19: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження технічних документацій із землеустрою щодо інвентаризації земель лісогосподарського призначення Надвірнянського спеціалізованого агролісгоспу Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення номер 30 – в окремій брошурі.

Доповідач: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Будь ласка.

О.Олійник. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! 22 лютого 2023 року рішенням Івано-Франківської обласної ради затверджено програму з приватизації земель лісогосподарського призначення, які перебувають у постійному користуванні підпорядкованих підприємств Івано-Франківського комунального підприємства. Іншим рішенням Івано-Франківської обласної ради надано дозвіл Надвірнянському спецагролісгоспу на розробку технічної документації із землеустрою. На виконання цих рішень обласної ради минулого року було організовано та проведено інвентаризацію території Надвірнянського спецагролісгоспу. Тобто, 9 травня 2023 року  в системі “ProZorro“ було оприлюднено оголошення на закупівлю послуг з розроблення та погодження технічної документації із землеустрою. Договір, правда, був укладений аж 28 липня 2023 року через численні оскарження учасниками процедури… підрозділами комітету.

Також по цій програмі обласною радою на ці питання було виділено 1 млн 580 тис. гривень, на ці роботи за результатами тендерних процедур ціна склала 797 тис. гривень, оплачено відповідно до виконаних робіт 630 тис. гривень, по факту реєстрації в ДЗК, тобто, коли роботи вже фактично зроблені повністю.

В поточному році роботи будуть продовжені, залишилось узгодити межі з Делятинською та Ланчинською ОТГ та подати на реєстрацію в ДЗК.

Вашій увазі пропонується для затвердження перелік технічної документації із землеустрою та інвентаризації земель з господарського призначення по Івано-Франківській, Переріслянській, Коломийській та Пасічнянській ОТГ.

Прошу підтримати даний проект рішення, а на наступну сесію, я думаю, що ми дійдемо з годи з Делятинською та Ланчинською ОТГ по межах, і буде подано наступні… І Надвірнянська, в принципі, ОТГ погодила технічну документацію, просто не всі витяги були, не встигли всі витяги взяти, і ми її тут не включали. Дякую.

О.Сич. Чи є запитання, шановні колеги?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться, будь ласка, для запитань.

Вітенко Микола Іванович.

М.Вітенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Шановний голово, шановні колеги! У мене буде ряд запитань, зокрема два. Перше запитання: хто автор проекту рішення? Тому що, як правило, доповідач і є автором. Пояснюю, чому.

Рівно практично рік тому ми проговорювали це рішення, це було 22 лютого, якщо я не помиляюся. І зокрема ми говорили, що під час інвентаризації повинна бути проведена співпраця з місцевими ОТГ. В частині Івано-Франківської ОТГ, відразу відповідаю, цього не було зроблено. Можливо, дасте інформацію, чи по інших ТГ це проводилось.

Друге, паралельно під час інвентаризації Анатолій Прокопів, який доповідав перше рішення, так, повинен був напрацювати Порядок передачі органам місцевого самоврядування власне цих земель.

І третє, остаточний проект рішення повинен бути хоча би надісланий місцевим громадам…

О.Сич. Дайте можливість завершити. Включіть мікрофон.

М.Вітенко. І пункт третій: проект рішення повинен був бути надісланий місцевим ТГ для ознайомлення. Цього також не було зроблено. Це перше запитання.

І друге запитання. А все ж таки що спричинило таку затримку, затримку в розробленні
цієї документації, яка фактично рік триває? Тому що, коли я рік тому говорив свої перестороги, що Івано-Франківська ТГ швидше би це виробила, то, напевно, що частково я десь мав рацію в цьому. В частині Івано-Франківської ТГ, зрозуміло, що нам на погодження межі надались аж у кінці грудня місяця, якщо не помиляюся, і у нас було 2 дні затримки. Ми “на німо” пропрацювали цю всю роботу, і були підписані межі. Дякую.

О.Олійник. Дякую за запитання. Проект рішення готував апарат обласної ради. А щодо співпраці з ОТГ, то ми постійно співпрацювали з органами місцевого самоврядування, але кінцево ми не можемо доопрацювати, поки не бачили проінвентаризовані землі, десь побачили, що є якісь накладки, так як сільські ради зробили свою інвентаризацію набагато скоріше, причому з нами не погоджували жодної лінії.

А щодо надання в ОТГ проекту рішення, то я не можу це сказати…

Дякую.

О.Сич. Я на продовження слів депутата Вітенка можу сказати, що так, дійсно, апарат розробляв… виконавчий апарат обласної ради розробляв проект рішення, але я зробив зауваження, чому має доповідати начальник управління земельних ресурсів, якщо він не був замовником робіт і розпорядником коштів. Якщо замовником було наше комунальне підприємство “Облагроліс”, замовником, і воно ж отримало кошти, і воно відповідало за проведення тендеру і якісне виконання робіт, то очевидно, що має доповідати саме директор цього підприємства. Це перше.

І друге, скажемо, на продовження… так, я також здивований, що цілий рік ці роботи велися, виявляється з двома громадами не було часу поспілкуватись. Я не кажу, що з усіма. Бо каже Вітенко, що з Івано-Франківською не спілкувались. А там ніби не погодили ділянки Делятинська і Ланчинська. А з ними хтось спілкувався чи ні? Бо ніби є якісь спірні питання.

Так, ми спілкувались з головами громад, і ми самі обговорювали питання про можливість передачі! І ті громади, що хотіли прийняти, надіслали нам листи. Тобто, немає проблем. Якщо є якась спірна ділянка, то ми готові її уступити. Але таке враження, що ніхто з тими громадами і не говорив, і роботи насправді виконані неякісно. Нам замовили суму, ми її виділили, ту суму, гроші повернулись, а роботи не виконані. Ну, як тоді, за яким принципом відбирали якісного виконавця? Я не розумію. І тепер це питання затягується, знову дальше треба над ним працювати.

Колеги, запитання завершились. Якщо задоволені, не задоволені відповіддю, можете взяти участь в обговоренні. Тому, якщо є бажаючі, будь ласка, запишіться.

Вітенко Микола Іванович.

М.Вітенко. Хотів би підтвердити, що в частині обговорення… Єдине моє спілкування, коли проектна організація прийшла погоджувати межі, ми швиденько пропрацювали. Цього не було дотримано.

Стосовно тендеру, всі інші речі, знову ж таки, я слідкував з самого початку за цим процесом, ну, якщо не пробувати “Фурії”, БПЛа закладати, безпілотні апарати в тендерні завдання, оскарження, три місяці втрачати, то  я думаю, що можна би було швидше справитись з цим завданням, більше того, з моменту затвердження до листопада ці всі речі мали бути зроблені, але це вже лірика, так чи інакше.

Мені дуже пригадується історія: 2019 рік, село Тисменичани, власне ліси Надвірнянського лісгоспу. Громада села приходить до обласної ради, до обласної адміністрації, обласного лісгоспу. Виявляється, що в цьому селі вночі, під покривом ночі, 60 канадських дубів прекрасних було зрубано і вивезено. Громада приходить на супротив, громада робить чергування, і завдяки цьому вдалося вберегти цих 30 канадських дубів, які у 2019 році обласний лісгосп доводив, що вони в поганому стані, відповідно вони підлягають вирубці.

Зараз ми можемо пересвідчитись, що на місці, де вони вирубані, 2 га – це чагарники, це зарості, це болота, а там, де вдалося вберегти власне, то це прекрасна рекреаційна зона.

Ще раз хочу нагадати, що ми власне на етапі рік тому домовлялись про те, що так, інвентаризацію потрібно провести, потрібно провести роботу з громадами, власне, які готові прийняти у свою власність ті всі ліси, і напрацювати механізм передачі.

Власне в цьому рішенні у нас є що? Перший пункт: “Затвердити технічну документацію…”. Окей. Там, де вона погоджена, зрозуміло все. Питань немає.

Пункт другий, ми замість того, щоб передати у спільну комунальну власність, пишемо: “керівництву комунального лісгоспу прийняти в постійне користування”. Як на мене, на моє і спеціалістів глибоке переконання, це було висвітлено в пропозиціях, потрібно в пункті другому приймати в обласну власність. В пункті третьому все ж таки відновити ту роботу, яка не була проведена з громадами, а вам спільно з Анатолієм Прокопівим напрацювати механізм, який й так напрацьований у законодавстві, передачі земель якнайшвидшим чином громадам, там, де вони готові з ними працювати, щоб не було у нас нових канадських дубів. Дякую.

О.Сич. Колеги, більше немає бажаючих взяти участь в обговоренні.

Ви казали, що пропозиції будете мати? То мені за основу ставити?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ви маєте, так? Колеги, я ставлю за основу. Прошу визначатись.

За – 56, не голосували – 8: рішення прийнято.

Будь ласка, депутат Вітенко. Увімкніть мікрофон для оголошення пропозицій.

М.Вітенко. Так, є пропозиція пункт 2 висвітлити в наступній редакції: “Відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів (А.Прокопів) здійснити заходи щодо реєстрації права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області земель лісогосподарського призначення, вказаних в додатку до вказаного рішення в порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень”.

О.Сич. Ставлю на голосування.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Припиніть голосування, одну хвильку. Припиніть голосування. Є пропозиція обговорити пропозиції. Будь ласка, Олег Олійник.

О.Олійник. Дякую за запитання.

О.Сич. Це не запитання, це пропозиція.

О.Олійник. Стосовно… пропозиція. На сьогоднішній день я згідний з рішенням тим, яке підготовлено апаратом обласної ради.

О.Сич. То я не зрозумів, а що..?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Дебенко, у вас є..? Увімкніть мікрофон Дебенка.

І.Дебенко. Шановні колеги! Я не знаю, обговорити пропозицію… Депутат дав пропозицію, ми її ставимо на голосування. А те, що тільки що ми почули, що доповідач згідний з тим, що написано в проекті рішення, ну, дякую, але я так розумію, що не ви готували проект рішення. Правильно?

О.Олійник. Ні.

І.Дебенко. Тоді не вам згоджуватись чи не згоджуватись з пропозиціями депутатів. Дякую.

О.Сич. Я прошу вибачення. Я для того вислуховую, щоб наше голосування було якісне. Може хтось щось, якісь нюанси не розуміє. Тому в будь-якому разі я пропозицію депутата поставлю на голосування, але може хтось якісь нюанси додасть. Тому я для того й згодився з депутатом Ткачем, щоб він попросив доповідача скласти своє відношення до пропозиції.

Увімкніть мікрофон Ткача.

Р.Ткач. Але дивіться, Олександре Максимовичу, по логіці: готував апарат обласної ради, юристи, юристи готували, виноситься сюди. Розглядала комісія. Я не те, що проти того, що Микола Іванович каже, але мені важко так… Розумієте, зовсім інше управління… доповідає Олег, а ми доручаємо Прокопіву. Ну, якось так на ходу. Нехай юристи скажуть. Розумієте? Це ж рішення обласної ради. От я про це говорю. Ну, хтось це готував. То нехай встане той, хто готував. Олег каже, що це не він. Розумієте? Ну, якось так трошки… таке серйозне рішення з голосу приймати…

О.Сич. Ну, з одного боку ви праві, а з другого боку, ну, логічно: а що не треба реєструвати речові права на ці ділянки, які проінвентаризовані?

Р.Ткач. Та треба, чого не треба?

О.Сич. То я не розумію. Розумієте?

Будь ласка, увімкніть мікрофон депутата Левицького.

О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Дякую, пане голово, бо я розумію, що я не реєструвався. У мене прохання до всіх: ви хочете, щоб рішення було прийнято те, яке в інтересах, наприклад, тих громад, які там є? Чи ви хочете просто когось потренувати? От давайте м’якіше будемо говорити, бо я також з цього приводу ходив, просив звернути увагу і керівництво, і всіх, тепер виходить, що ми когось тренуємо. Не робіть цього, будь ласка. Нехай всі депутати зрозуміють, нехай зрозуміють, що це прозоре нормальне… конструктивна пропозиція і все. І так, депутати можуть питати, можуть розуміти позицію всіх, кого їм потрібно, для того, щоб розуміти, чи їм голосувати, чи ні. Бо не наберете три голоси і будете потім ображатись.

О.Сич. Колеги, є пропозиція депутата. Згідно Закону і згідно Регламенту я її ставлю на голосування. Повторюю ще раз: я тільки для того дав можливість висловитись, щоб можливо уточнити якісь нюанси. Логіка проста: очевидно, що якщо ми зробили інвентаризацію, то треба зафіксувати право на це речове майно. Я не бачу розбіжностей.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Тому ставлю на голосування пропозицію депутата Вітенка. Будь ласка, визначайтесь.

За – 28, не голосували – 34: рішення не прийнято.

Наступна пропозиція депутата Вітенка. Будь ласка.

М.Вітенко. Так, ну, далі йдемо тоді: “Відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів спільно з ОКП “Івано-Франківськобллісгосп” у двомісячний термін підготувати документи щодо передачі земель лісогосподарського призначення спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області в комунальну власність територіальних громад”.

О.Сич. Я тільки хотів би уточнити знову ж таки по пропозиції. Що означає передати документи? Конкретно вже формувати проект рішення про передачу деяких ділянок на звернення громад, чи підготувати рамковий порядок порядку передачі, а потім відповідно до цього рамкового порядку почати процедуру передачі?

М.Вітенко. Давайте уточнимо: підготувати документи. Мова йде про те, що є акт прийому-передачі документів, тобто, взагалі передача будь-якої власності: спільної комунальної власності до комунальної…

О.Сич. Я хочу ще раз уточнити. Дивіться: ну, насправді ми рік над цим питанням працювали. Просто воно так не видно назагал, але ми працювали. Я вам скажу чесно: дуже важко це дається і з великим спротивом. Але ми говорили про те, що це питання є комплексне. Ми якщо говоримо про те, що ми громаді передаємо якусь частину лісів, то треба не нашкодити лісгоспу, який наплаву. Тому потенційно передаючи ліси, ми казали, треба тоді або нехай всі громади згоджуються, або ми не передаємо. Інше питання – так звані проблемні ліси. От збанкрутували, на мою думку, в спеціально задуманій процедурі Надвірнянський лісгосп, а тепер треба думати, що з ним робити, бо там 15 млн гривень боргів. Можливо, там є доцільність подивитись, які громади бажають взяти і підготувати. Але перед тим, як передавати, треба мати порядок. Тобто, дальше… Чи має громада спеціалізоване підприємство для обслуговування? Тому що це вимоги лісового законодавства. Дальше, коли, умовно скажемо так, теоретична модель: ми погодили про передачу лісів цілого лісгоспу, а робітники, наймані працівники, куди вони? Очевидно, тоді рекомендація громади: створюючи свої комунальні підприємства, брати їх на роботу, та інші питання. Тому мова власне і йде… не просто взяти і вже… от, громада дала пропозицію, на наступну сесію давайте будемо передавати. Кожна громада – це індивідуальний підхід, бо залежно які ліси, що і як. Тому, очевидно, треба напрацювати Порядок, на мою думку.

Тому, якщо ви погоджуєтесь, то я вашу пропозицію таким чином трансформував: підготувати на наступну сесію Порядок передачі, а дальше згідно цього порядку знову в кожному випадку сесія голосує, хоче голосує, хоче не голосує…

Будь ласка, просить депутат Левицький.

О.Левицький. Колеги, я передав той проект… текст проекту пропозицій, які виголошував Микола Вітенко пану Олегу Олійнику. Можливо, він ознайомиться. Я розумію, що на слух важко сприймати текст зараз, можливо, він ознайомиться. Якщо є можливість, я прошу все-таки дозволу і згоди повернутись до розгляду пропозицій Вітенка. Вона слушна, вона нерозривна, вона зв’язана з першою. Ну, не знаю, що там вийшло…

О.Сич. Давайте ми цю проголосуємо.

О.Левицький. Так, так, я розумію, але я прошу дозволу, аби Олег Олійник прочитав ще той текст першої пропозиції Вітенка, якось все ж таки погодився також, щоб ми повернулись, і прошу зал повернутись, прошу фракції. Це зв’язані речі, це потрібне одне з другим. Воно не є окремим одне від одного.

О.Сич. Колеги, я погоджуюсь, тільки голосують депутати, а не доповідач.

О.Левицький. (Без мікрофона).

О.Сич. Депутати повинні зважувати всі думки і голосувати.

Колеги, якщо немає зараз інших думок щодо другої пропозиції Вітенка, то я пропоную проголосувати у форматі “підготувати на наступну сесію проект рішення про Порядок передачі”. Увімкніть мікрофон Вітенка, будь ласка.

М.Вітенко. Дивіться, є пропозиція тоді підготувати Порядок та перелік документів, тому що так чи інакше…

О.Сич. У порядку має бути перелік.

М.Вітенко. Так. Тому що так чи інакше до наступної сесії все рівно ми повинні надіслати для ознайомлення в органи місцевого самоврядування перелік документів. Знову ж таки ще раніше від вас надійшов, Олександре Максимовичу, лист стосовно готовності громад приймати ліси. Є вже десь попередня думка, і цю треба попередню думку розвивати. І власне коли на етапі громади будуть сесійно приймати рішення про згоду прийняти ті ліси, і обласна рада буде приймати сесійно рішення про згоду передати ліси, то всі: документація, комунальні підприємства, робочі місця… по цьому всьому зрозуміло, що має бути повна якість. А пункт другий власне нам важливий для того, що на відміну від постійного користування, реєстрація власності власне відкриває нам можливість далі опрацьовувати дане рішення з метою передачі органам…

О.Сич. Але я повторюю: це одне і те саме, тому що в порядку мають бути передбачені крок за кроком, в тому числі перелік документів. Це ж зрозуміло. Які документи потрібні для передачі. Ну! Для мене це зрозуміло, згідно чинного законодавства.

Колеги, ставлю на голосування. Визначайтесь, будь ласка.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, пропозицію підготувати Порядок передачі…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Друзі! Давайте ще раз. Отже, ми під час обговорення… ми обговорювали пропозицію Дебенка. Ми уточнили, що не підготувати пакет документів про конкретну передачу, а на наступну сесію підготувати Порядок передачі лісів громадам, Порядок. Це не означає, що ми будемо передавати. А після того ми можемо на якійсь сесії приступити до конкретного прикладу, і вже, скажемо, на конкретному прикладі апробовувати цей механізм.

Отже, мова йде про підготовку Порядку можливої передачі.

Р.Ткач. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, це додатковий пункт, це додатковий пункт.

Колеги, ставлю на голосування.

За – 54, не голосували – 9: рішення прийнято.

Ну, я чому, даруйте, так часто даю мікрофон, бо я знаю, що в земельному законодавстві Роман Володимирович розуміється. Тому я думаю, що його думки чи сумніви вони є слушні, і треба це уточнювати все.

Колеги, була пропозиція депутата Левицького повернутись до першої пропозиції Дебенка, Вітенка, прошу вибачення. Це процедурне питання, тому я ставлю на голосування: хто за те, щоб повернутись до попередньої пропозиції Вітенка?

За – 36. Процедурне питання потребує 28 голосів, тому, друзі, рішення прийнято.

Є потреба ще раз уточнити формулювання пропозиції Вітенка?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка, Вітенко, назвіть свою пропозицію. Доповідач – Олійник, будь ласка, прореагуйте на неї.

М.Вітенко. Ще раз. Пункт 2 викласти в наступній редакції: “Відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів (А.Прокопів) здійснити заходи щодо реєстрації права спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області земель лісогосподарського призначення, вказаних у додатку до вказаного рішення, в порядку, визначеному Законом України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяження”. Знову ж таки, цей пункт необхідний, в принципі, реєструвати речові права на обласну раду.

О.Сич. Ну, і такими роботами займається саме цей відділ.

Будь ласка, Олійник, реагуйте.

О.Олійник. Шановний Олександре Максимовичу, дозвольте, Анатолій Іванович краще відповість на це питання, бо тут є трошки суперечності, я так розумію.

О.Сич. Ну, логічно, проект рішення готував Анатолій Прокопів. Будь ласка, Анатолію. Мікрофон в залі є. Увімкніть мікрофон в залі.

Будь ласка, Анатолію.

А.Прокопів. (Без мікрофона).

О.Сич. Не робить? Підійдіть, будь ласка, до трибуни.

А.Прокопів. Шановні депутати! На вашу пропозицію інформую, що відповідно до Закону України “Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень” при реєстрації похідного права постійного користування здійснюється одночасно реєстрації права комунальної власності, а в цьому випадку – право спільної власності, тобто, коли керівник комунального підприємства разом з витягами буде проходити, подавати документи на реєстрацію постійного користування, державний реєстратор автоматично буде реєструвати право постійного користування і право спільної власності на підставі нашого рішення 2001 року і рішення про затвердження інвентаризації.

О.Сич. Друзі! Депутат Вітенко, є потреба? Будь ласка, увімкніть ще раз мікрофон.

М.Вітенко. Дивіться, ще раз. Ми говоримо як колега з колегою, спеціалісти. Тому що у мене так само є досвід роботи по комунальних відносинах більше 10 років. Знову ж таки є можливість зареєструвати в реєстрі речових… право власності обласної ради…

О.Сич. Але без постійного користування.

М.Вітенко. Без постійного користування. Немає такої необхідності, немає такої необхідності. Є можливість зареєструвати постійне користування без реєстрації права власності. В даному випадку, коли ми приймаємо тут в такій редакції, то комунальне підприємство стає постійним користувачем земельних ділянок, і я не впевнений, що знову ж таки без погодження керівника чи керівників, керівника цього підприємства, в нього ж є структурні підрозділи, взагалі ми будемо в змозі приймати будь-які там рішення про подальшу передачу місцевим громадам. Давайте самі себе не обмежувати і не заганяти депутатів обласної ради.

О.Сич. Отже, отже, панове, чекайте! То, виявляється, принципове питання. То ми стаємо власниками, обласна рада, і ми розпоряджаємось. Чи це постійне користування підприємства і ми до цього відношення не маємо? Чому? Тому що після цього йде наступне питання: те, що я сьогодні дякував прокуророві, мене дивує, може хтось зі спеціалістів скаже. А як так вийшло, як так вийшло, що ми в Коломийському районі провели інвентаризацію, і після проведеної інвентаризації у нас поцупили 3 земельні ділянки?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, не Отинійська, в Коломийському районі. У нас поцупили 3 ділянки. Як? Я не розумію. У нас ніхто як у власника не питав, може питали підприємства? Взагалі, як акти приймались, коли у нас є документи, а у нас забрали 3 земельні ділянки. Я думаю, що це не останні, по яких нам прокуратура дасть подання.

От в чому принципове питання: ми власники чи не власники? Ми як обласна рада розпоряджаємось чи не ми? В цьому суть питання.

Голос із залу. Дозвольте.

О.Сич. Будь ласка.

А.Прокопів. Інформую вас щодо вашого повторного запитання. Зареєструвати право постійного користування без реєстрації права спільної власності відповідно до Закону неможливо. Перше питання. Друге питання: право постійного користування виникло з моменту прийняття рішення саме 2001 року. Зараз реєстрація – це підтвердження права постійного користування.

Зверніть увагу на рішення сесії, де не пише жодного слова про передачу в постійне користування. Зараз комунальний заклад здійснює право постійного користування відповідно до рішення 2001 року і відповідно до планово-картографічних матеріалів лісовпорядкування. Він є на сьогоднішній день законним  правокористувачем права постійного користування, є. Ми його фіксуємо в реєстрі.

Спільна власність реєструється зараз відповідно до норм діючого законодавства автоматично на підставі звернення керівника, саме того пункту другого, який ви хочете змінити. Я не бачу тут будь-якої проблематики.

О.Сич. Зрозуміло, логічно. Але я повторю ще одне питання, яке мене турбує. Я хочу, щоб чи Анатолій відповів, чи хтось, хто має досвід у використанні земельного законодавства. Як так сталося, що після проведеної інвентаризації земель лісового масиву в Коломийському лісгоспі, коли ми мали всі документи на земельну ділянку, як так сталося, що ці земельні ділянки у нас забрали і офіційні реєстратори провели реєстрацію без нашої згоди як власника? Якби вони були не інвентаризовані, я розумію, безпорядок в земельних ділянках. А якщо вони були інвентаризовані, то хто винуватий? У нас не питали згоди. Чи її у когось питали, чи ні, чи це якась підробка документів? Як у нас поцупили власність без нашої згоди? Хтось пояснить?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, я питаю… Романе Володимировичу, я питаю, хто зі спеціалістів в залі, хто може пояснити.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка. Одну хвильку!

О.Левицький.  (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, я хочу знати! Може… Олександре Михайловичу, може існує якась така процедура хитра, коли можна у власника, не питаючи, забрати майно?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Будь ласка, Анатолій, а потім Вітенко.

А.Прокопів. Щодо звернення Коломийської прокуратури, хочу ще раз проінформувати: цей факт виявлений саме у зв’язку з проведеною інвентаризацією нашим обласним комунальним підприємством. Цей факт виявлений саме з початку, якщо я не помиляюся, 2022 року про умовно наявну накладку. Як це відбулося? Справа в тому, що раніше відбувалося проведення інвентаризації земель сільськогосподарського призначення. Це проводилось за рахунок державних коштів головним управлінням Держгеокадастру в області. В подальшому, у 2018 році ці землі с/г призначення передали в комунальну власність територіальним громадам на підставі постанови КабМіну. У зв’язку з тим, що наші обласні комунальні заклади, мова йде про агролісгоспи, в Коломийському районі не була проведена інвентаризація, ми її пізніше проводили, ми виявили, що частина земельних ділянок десь накладається на ту інвентаризацію, яка була проведена раніше. На сьогоднішній день, наскільки ми спілкувались щодо… на сьогоднішній день є необхідність і готуються матеріали для заявлення позову до суду щодо скасування попередньої реєстрації як такої, яка була проведена без врахування матеріалів лісовпорядкування наших обласних комунальних підприємств. На цій позиції наші комунальні підприємства, на цій позиції органи прокуратури, і думаємо, що на цій позиції правильна буде десь судова гілка влади, бо наші матеріали, і наше рішення, і матеріали планово-картографічного лісовпорядкування були набагато пізніше видані, і являються базою для нашого комунального підприємства і основою для проведення інвентаризації. Тобто, не були враховані чомусь матеріали лісовпорядкування на тому етапі, коли проводили ще інвентаризацію сільськогосподарських земель.

О.Сич. Тобто, я так зрозумів, що насправді це було зроблено до інвентаризації, так?

А.Прокопів. До нашої інвентаризації…

О.Сич. Тоді інше питання. Тоді інше питання: на скільки ефективно комунальне підприємство контролює наше майно? Структура така: у нас комунальне підприємство, воно у свою чергу створило 5 комунальних підприємств. Скажіть мені, будь ласка, Коломийське комунальне підприємство не бачило, що у них якісь землі позабирали і ними користуються? Тобто, ви розумієте? Не ми з вами керуємо лісгоспами, ними керує Олег Богданович. Лісгосп що не бачив, що у нього майно поцупили?

А що робив Олег Богданович, як він контролював лісгосп і директора лісгоспу, коли наше майно поцупили?

Друзі, насправді, ви зрозуміли. Тут треба трошки братись… бо ми кажемо, що у нас 73 тис. га, а може їх немає?

Голос із залу. Дозвольте.

О.Сич. Чекайте, депутат Вітенко.

М.Вітенко. Ще раз. Я розумію, що дуже хочеться, я дивлюся, і керівнику одному, і другому, це постійне користування все ж таки якось, щоб воно пройшло.

Знову ж таки, як спеціаліст спеціалісту: можливо й так реєструвати, і інакше, ще інакше. Але єдине убезпечення земельної ділянки – це реєстрація власності, в даному випадку спільної комунальної в реєстрі речових прав, і це чітко треба прописати з термінами. Більше того, тому що рішення може виконуватись, може пізніше виконуватись, може через рік виконатись, були  й такі прецеденти в частині земельних ділянок, коли рішення приймає сесія, а воно не виконується. А в даному випадку про постійне користування це рішення не є обов’язкове для того, щоб ми в подальшому рухались. Головне – прийняти рішення про реєстрацію прав власності, і тоді ми убезпечені, що нові ділянки хтось та не поцупить нові. А постійне користування – це ми вже будемо вирішувати в процесі…

О.Сич. Друзі, в будь-якому разі ви повинні логічно завершити те, що ми розпочали. Була пропозиція повернутись, ми повернулись. Ми заслухали різні думки, все одно я змушений поставити на голосування пропозицію депутата…

О.Олійник. Можна?

О.Сич. Будь ласка, Олійник, реагуйте.

О.Олійник. Стосовно того, що… по цих ділянках, проблемних ділянках Коломийського району…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Олійник. Я особисто виїжджав на ці ділянки, ніхто там ніяку господарку чи ґаздування не веде. Там росте ліс. А те, що хтось халатно зробив інвентаризацію, і знаючи, що у нас є картографічні дані лісоматеріалів, ніхто з нами не погоджував. Ми не можемо виявити, хто там наклав десь свої контури. Немає ніяких ні загороджень, ніяких робіт не проводив, це серед лісу або поля, заросші поля.

О.Сич. Колеги, я ставлю на голосування пропозицію депутата Вітенка. Будь ласка, визначайтесь.

За – 31, не голосували – 32: рішення не прийнято.

У мене, даруйте, ще одне запитання до доповідача. Олеже Богдановичу, а як ви взагалі ставитесь до перспективи передачі лісів громадам?

О.Олійник. Дякую за запитання. Я в принципі ставлюсь позитивно, якщо громади з цим впораються, якщо вони розуміють, що вони беруть, і що з тим робити. Якщо вони розцінюють ці землі, як якесь принесення прибутків, – це одна сторона медалі, а якщо їх розцінювати як рекреаційно-екологічний потенціал області – це друга сторона медалі. Бо наші підприємства, наші насадження області, які підпорядковані нашим підприємствам, входять, не є продуктивні ліси, це бувші колгоспні ліси. Рано чи пізно, я кажу, коли громади будуть сформовані, будуть розуміти, що вони мають з цим робити, можливо, воно до цього дійде, і це буде логічно. І просто категорично… як кажуть, проти, це моя думка, десь виривати з лісгоспів, які працюють нормально, частинки, щоб не розвалити іншу цільову систему. Дякую.

О.Сич. Олеже Богдановичу, ви знаєте, чому я це питання задав. Бо на робочій нараді при голові обласної ради ви категорично заперечили можливість передачі лісів громадам. Тому я хотів, щоб ви озвучили ту чи іншу позицію перед депутатським корпусом.

Колеги, ми обговорили все. Я ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням всього того, що ми проголосували.

За – 53, не голосували – 10: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів) Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення номер 31 – в окремій брошурі.

Доповідаx: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань
аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання?

О.Олійник. В черговий раз, шановні депутати, поступило звернення від військової частини щодо допомоги у забезпеченні здійснення заходів з національної безпеки та оборони для задоволення потреб держави в умовах правового режиму воєнного стану. На ваш розгляд пропонується проект рішення про безоплатну передачу майна, а саме 10 м3 пиломатеріалів…, яке одержано Богородчанським спеціалізованим агролісгоспом обласного комунального підприємства. Прошу підтримати. Дякую.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції, обговорення? Немає.

Ставлю на голосування. Прошу вибачення! Відмініть голосування! Є питання. Прошу відмінити голосування.

Будь ласка, увімкніть мікрофон, депутатка Рудик.

М.Рудик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. У мене не питання, у мене більше ремарка. Я хочу подякувати пану Олегу і працівникам Богородчанського агролісу за постійну підтримку волонтерів в підтримці фронту і армії і деревиною, іншим потрібним інвентарем, який ми постійно направляємо в зону бойових дій. Дякую. Розраховую на подальшу співпрацю.

О.Сич. Ставлю на голосування проект рішення в цілому. Будь ласка.

За – 54, не голосували – 9: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про призначення директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк”.

Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.

Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, не рекомендовано на сесію обласної ради.

Будь ласка.

Т.Бойко. Вашій увазі пропонується проект рішення “Про призначення директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк”. Проект розроблено відповідно до частини п’ятої статті 10 Закону України “Про правовий режим воєнного стану”, Указу України від 24.02.2022 року № 64-2022 “Про введення воєнного стану в Україні”, у зв’язку із закінченням терміну дії контракту з директором Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Тимківим Василем Миколайовичем 30 вересня 2023 року. Відповідно до Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 17 травня 2019 року № 1135-28/2019, Тимків Василь Миколайович звільнений з посади директора 30 вересня 2023 року і призначений виконувачем обов’язків директора філармонії з 1 жовтня 2023 року наказом управління культури, національностей та релігій до призначення директора філармонії у встановленому порядку.

Тому управління рекомендує призначити керівником Рудницького Володимира Ярославовича. В залі є як Володимир Рудницький, так і Тимків Василь Миколайович. Прошу підтримати даний проект рішення.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є? Запишіться, будь ласка.

Ткач Роман Володимирович.

Р.Ткач. Шановна Тетяна Миколаївна! Якщо… депутати проголосують так, як проголосують. Якщо депутати не проголосують цей проект рішення, який ви кажете, про який ви кажете, яка буде ситуація у філармонії? От не проголосують депутати, то ж все можливо.

Т.Бойко. Ми можемо призначити його розпорядженням.

(Сміх у залі).

(Оплески в залі).

О.Сич. Постає логічне питання: а чому не призначили?

Т.Бойко. Прошу?

О.Сич. Постає логічне питання: а чому не призначили?

Р.Ткач. 30 вересня закінчився термін…

О.Сич. Чому депутати сміються? Бо логічне питання.

Т.Бойко. Винесено на сесію для погодження з депутатами, щоб підтримали.

О.Сич. Добре, друзі. Дзвінчук Дмитро Іванович.

Колеги, потім буде можливість обговорити, тому тільки запитання і все.

Т.Бойко. Василю Миколайовичу запропоновано бути… посаду комерційного директора філармонії. Він погодився.

Д.Дзвінчук. У мене, якщо можна…

О.Сич. Будь ласка.

Д.Дзвінчук. У мене перше питання. З 30 вересня необхідності заміни Василя Миколайовича не було. Чому саме зараз виникла така необхідність? Чи не міг він продовжувати виконувати обов’язки директора філармонії? Які були претензії до нього, і чи робилася оцінка роботи, ефективності роботи його як директора, а пізніше виконувача обов’язків директора філармонії?

Т.Бойко. Дякую за запитання. Василь Миколайович дійсно професійна людина, але потрібно провести… призначити нам на посаду не пізніше шестимісячного терміну.

О.Сич. Нічого не зрозуміло.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

Т.Бойко. Виконуючий обов’язки може бути не більше шестимісячного терміну.

О.Сич. Я єдине… ні, ні, при обговоренні. Все. Я єдине, що на продовження сказаного, запитуваного Дмитром Івановичем, можу сказати так: взагалі-то ми традиційно робили так, ми коли не приймали кадрове рішення, ми слухали про виконання обов’язків, з директором якого закінчувався контракт. Ну, було б добре, якби адміністрація власне паралельно подала проект рішення про призначення, а перед тим – проект рішення про виконання обов’язків попереднім директором, щоб можна було заслухати, запитати… вибачте, звіт про роботу, звіт про роботу. Ну, цього, на жаль, не зроблено.

У нас ще є запитання. Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Дякую. Пане голово, ви власне забрали те, що я хотів спитати. Чому? Тому що в проекті рішення є і пояснювальна записка, і стратегія. Єдине, що ми не почули. Людина очолювала, керівником була комунального закладу не самого простого, важливого, питання культури, вже понад 8 років. Ми би могли, депутати, отримувати і звіти про фінансовий стан, які були досягнення. Якщо ви вже знімаєте людину з посади, то можна було б і квіти тут вручити. На жаль, ви цього не зробили. Підхід до кадрових питань, до управління комунальним майном… А може у вас були зауваження? Ми ні разу не чули про зауваження до діяльності керівника, на посаді керівника філармонії. Це у мене питання до вас. Чому так? Чому немає звіту, стан речей, діяльності даного підприємства?

Питання, а пропозиції потім будуть інші. Дякую.

Т.Бойко. Дякую за запитання. Звіт про роботу Тимківа Василя Миколайовича не подавався на сесію, оскільки Положенням про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, закладів, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області передбачено подання звіту при розгляді питання про продовження трудових відносин. Дякую.

О.Сич. Друзі, вичерпані запитання? Хто має бажання взяти участь в обговоренні? Будь ласка, запишіться.

Дзвінчук Дмитро Іванович.

Д.Дзвінчук. Перш за все, дійсно ті зауваження і запитання, які були, свідчать про те, що ставлення сьогодні до професіоналів, м’яко кажучи, вимагає більшої поваги. Василь Миколайович пройшов управлінський шлях, який давав йому можливість управляти таким складним колективом, яким є обласна філармонія. Згадаймо, що було до його призначення? Як лихорадило, як міняли керівників! Але Василь Миколайович, маючи значний управлінський досвід як адміністратора в обласній адміністрації, в управлінні культури, зумів налагодити роботу, і ми не чули і не мали як обласна рада, обласна адміністрація, не мали жодних проблем.

Очевидно, що мої наступні виступи і все буде вже стосуватись претендента на цю посаду, бо я хочу зрозуміти доцільність цієї заміни, доцільність цього призначення. Як управлінець, який займається питаннями управління не один десяток років, хочу зрозуміти, чи зможе він щось новаторське внести в цих умовах, не просто придбати сучасний рояль треба для обласної філармонії, чи відродити хор, що він нового запропонує для того, аби утримати складний колектив митців, які є дуже і дуже непростими людьми? Дякую.

О.Сич. Дмитре Івановичу, я запитаю потім депутатів, у нас є претендент, ми попросимо, щоб він декілька слів сказав, а ви зможете задати йому запитання, бо це знову ж таки наше рішення, має такий ґрунтовний характер.

Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Розуміючи, що відбувається зміна керівництва, ще раз хочу наголосити на тому, що… підтримати свого колегу Дзвінчука Дмитра Івановича, але також не почув жодного слова від доповідача, слів подяки керівнику, якого намагаються зняти або знайшли кандидатуру, хто би зайняв це місце. Це одна складова.

Мені сподобався проект рішення, саме пояснювальна записка, щиро кажу, а також з наявними документами Концепція стратегічного розвитку, яка надана. І це правильно, і мабуть вона буде втілена в життя.

В той же час у мене би мало виникнути питання, що претендент на посаду керівника з
червня місяця 2023 року працює на постійній посаді радника голови адміністрації, так, і  чи він пропонував концепції, чи подавав якісь рекомендації по діяльності даного підприємства, щоби покращити діяльність? А може лобіював або пропонував пропозиції щодо збільшення програми фінансування даного закладу? Також ми цього не почули.

Також у мене потім, коли будуть пропозиції, будуть самі пропозиції до проекту рішення, пане голово. Дякую.

О.Сич. Я дам час і можливість для внесення пропозицій.

Дебенко Ігор Богданович.

І.Дебенко. Шановні колеги-депутати, шановна доповідаюча! Власне така маленька
ремарка, бо я приходив на комісію з питань інформаційної політики щодо програми захисту української мови, потрапив, як то кажуть, з корабля на бал. І тут не хочу бути адвокатом претендента Рудницького, але направду він пройшов нелегку комісію, було дуже багато складних запитань до нього, і власне там не вистачило йому одного голосу, щоби комісія рекомендувала на сесію. Якщо загалом говорити, то попередній доповідач, ви, Тетяна Миколаївна,
претендент – це всі молоді люди, я сам є молода людина, тому в принципі підтримую молодь і вважаю, що за молоддю наше майбутнє.

Разом з тим хочу подякувати також Василю Миколайовичу Тимківу за ту роботу, яку він робив і робить, за той його професіоналізм. Між нашим телебаченням і філармонією дуже склалась хороша співпраця, ми багато реалізовували різноманітних проектів, я впевнений, що ця співпраця буде і в майбутньому дотримана, незалежно від того, хто буде на цій посаді, але в принципі, якщо Василю Миколайовичу запропонували посаду фінансового директора і він з нею погодився, то загалом може бути такий непоганий тандем, як на мене, молоді і досвіду. Дякую.

О.Сич. Я єдине, що хотів би уточнити, Дебенко, ви не є молодий чоловік.

(Сміх у залі).

Вам 37 років, згідно чинного законодавства молодь…

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Скільки?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Уже до…До речі, а я підпадаю чи ні? Цікаво.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ні, бо колись було 28.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Просто людство старіє. Я думаю, що скоро буде десь 65-68 – молодь.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Олександр Леонідович Шевченко просить слова.

О.Шевченко. Шановні колеги! Я беру, як правило, слово, знаєте, не записуючись, по простій причині: бо коли починається доповідь, мені не зрозуміло, які будуть баталії в залі. Ці баталії я зараз послухав, тому слава Богу, що у нас є такий файний голова, який вічно молодий, незалежно від віку, і надає мені постійно слово.

О.Сич. Дякую.

О.Шевченко. Я, можливо, завжди нестандартно якось там вискажусь, але скажу по-простому. По-перше, кожен керівник формує команду собі таку, яка його влаштовує. І якщо у нас є сьогодні керівництво області в лиці Світлани Василівни і керівництво відповідного підрозділу цієї прекрасної жінки, яка доповідає вперше сьогодні, то вони вправі формувати ту команду, яку рахують за потрібне. А те, що молоді треба давати можливості, напевно факт. Я, знаєте, деколи згадую вибори в наші вищі учбові заклади, наприклад там університет нафти і газу, ну, він суттєво напевно потребує омолодження підходів. Тому що, знаєте, він уже нічого там не досліджує і ніякої нафти і газу, завдячуючи його керівництву, добути вже ніде не можна направду. От, і тому хочу сказати, що хай будуть ті люди, які розуміють, в консультаційному органі, не тільки у фінансовому, в консультаційному, як наглядова рада, але нехай працюють люди, які ще “шуфлями махати можуть”, які мають силу. А ті, які мають досвід, нехай консультують. Але, як правило, у нас виглядає це все: любим чином триматись за любу владу, щоб якось там, щось там кроїти.

От, знаєте, попереднє питання хотів, закінчуючи, коротко згадати. 73 тис. га лісу. Якщо би цю позицію, умовно кажучи, правильно розробити, умовно кажучи, рекреація, туризм, залучити інвесторів, тих, які дійсно захочуть туди інвестувати… Бо чому є відсутність інвесторів? Тому що дуже важко хоч щось здобути в нашій країні. Хочеш щось робити, треба зі “сматрящімі” переговорити, зі всіма погодити, всім пороздавати хабарі, і в цьому тоді, як кажуть, буде ефект. Я не кажу конкретно про комунальну нашу обласної ради землю, я говорю взагалі про в цілому підходи в нашій державі. Оце треба змінити. Якщо сьогодні обласна рада, обласна адміністрація хоче дійсно розвитку нашої області, то  в першу чергу треба почати і голосно сказати: ми готові вислухати всіх і протягом трьох днів дати документацію на те, щоб ви розвивали те, що ви вмієте і можете. Але перед цим запитати в тих людей: а що ви конкретно в житті зробили? Чи ви хоча би віходок збудували? Як правило, видаються дозвола тим, хто хоче тільки рішєти щось. Тому у нас і така ситуація. Ми постійно, як би, знаєте, білка в колесі, або як той, знаєте, Дон Кіхот: втикнули, а воно знову витикається…

О.Сич. Олександре Леонідовичу, я запам’ятав ваші слова, що треба давати дорогу молодим. Буду робити висновки.

Колеги, ми завершили обговорення. Звучали думки про те, що будуть пропозиції. Так? Запишіться, будь ласка, для пропозицій.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Прошу вибачення, друзі, я прошу вибачення. Я прошу вибачення. Я прошу вибачення, припиніть.

У нас є кандидат, шановні колеги, – Рудницький Володимир Ярославович.

Тетяно Миколаївно, ви поки що, будь ласка, залишіть це місце.

Пане Володимире, будь ласка, вийдіть на трибуну.

Колеги, я думаю, що буде правильно, якби ми дали можливість пану Володимиру озвучити якесь основне бачення розвитку філармонії, а потім ви зможете задати запитання. Домовились? Домовились. Будь ласка.

В.Рудницький. Доброго дня, шановна президіє, шановні колеги, депутати! Я – Володимир Рудницький, сьогодні мені 37 років, на посаді радника голови ОДА, також я очолюю Івано-Франківське обласне відділення Національної всеукраїнської музичної спілки з 2019 року, також є 15-річним керівником камерного хору “Воскресіння”, нашого івано-франківського колективу. У мене є три вищі освіти в галузі музичного мистецтва, це Національна музична академія львівська, а також Інститут мистецтв Прикарпатського національного університету. На сьогодні я ще є приватним підприємцем.

Ну, те, що як попередньо звучало запитання чи пропозиція, будучи радником голови ОДА, звичайно, від мене до голови ОДА було навіть у напрямку розвитку філармонії, кілька моїх порад. Одна з моїх порад це було надати колективу “Quattro Corde”, струнному ансамблю “Quattro Corde” статус академічного. Це питання зараз є в процесі. І завдяки цьому статусу колектив справді мабуть отримає нове дихання, більше ентузіазму, і невеличку надбавку до заробітної плати.

Івано-Франківська обласна філармонія – це справді храм мистецтва, хоча збудована вона у 1891 році як театр ім. Монюшки. Вона перетерпіла в час війни удару, відбудована, сьогодні вона є названа в честь великої української талановитої співачки Іри Маланюк. Сьогодні ми цим закладом пишаємось і намагаємось зробити його кращим і кращим.

Звичайно, що є недостатки, як і в кожному закладі, в кожній діяльності, є багато плюсів і так далі. Звичайно, серед недостатків – це те, що насправді у філармонії немає хорового колективу, і ми як держава з величезним вокально-хоровим потенціалом не маємо в Івано-Франківській області жодного професійного по статусу, я загострюю увагу: по статусу хорового колективу, тобто, де люди йдуть в хор на роботу, і їхні трудові книжки лежать в хорі. Немає жодного професійного хорового колективу, я вважаю, що це є великий недостаток. Бо, наприклад, навіть у Закарпатській області він є, у Тернопільській філармонії він є, у Львові їх є біля 5. Звичайно, рояль треба новіший, звичайно, хочеться автобус, мікроавтобус, хочеться автомобілі, які би покращували життєдіяльність філармонії, тому що в силу різних обставин зараз їх немає, і воно ускладнює роботу справді академічного храму мистецтв нашої області.

О.Сич. Дякую. Шановні колеги! Інформація завершена. Чи є запитання до претендента?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Запишіться, будь ласка.

Виноградник Тарас Теофілович.

Т.Виноградник. Дякую. Хороша доповідь. Ще раз скажу, хороша стратегія, мені сподобалась. Мені приємно, що ви оцінюєте ті моменти, які можна покращити.

А скажіть, ви як керівник, якого, скоріше за все, обласна рада затвердить або буде розпорядження голови військової адміністрації, як ви оцінюєте діяльність попереднього керівника?

В.Рудницький. Оцінюю добре. На мою думку, звичайно, що невеличкий недостаток той, що попереднє керівництво не має безпосередньо фахової музичної освіти як керівник музичного закладу культури, але в адміністративних здібностях, на мою думку, все досить непогано.

О.Сич. Кава Наталія Михайлівна.

Н.Кава. Вітаю вас, пане Володимире.

В.Рудницький. Дякую.

Н.Кава. Ви були у нас на комісії, ми чули вашу доповідь. Я ще раз запитую те саме: звідки буде фінансування? От ви тільки матеріально-технічну базу хочете підняти. Але все ж таки це філармонія. Чую вдруге, бо я задавала питання вам, чи в пріоритеті буде хор “Воскресіння” у філармонії. Я почула знову, що не вистачає хору. Значить, хор має бути все-таки в пріоритеті.

Саме основне – фінансування. Звідки будете брати ви фінансування: на автобуси, на рояль, на зарплату? Це ж ви хотіли статус підняти академічного “Quattro Corde”. Це ж все фінансування, це розрахунки, це управлінський досвід, якого у вас не було. Як ви плануєте у перспективі керувати цим?

В.Рудницький. Колеги, якщо ми не будемо фінансувати культуру, на мою думку, і навіть в тому числі з обласного бюджету, ну, даруйте, то ми знаємо, як казав Черчилль, за що ми тоді воюємо взагалі, чи потрібно ту війну дальше продовжувати. Тому що культура – то обличчя, то ідентичність нашої держави. Її фінансувати критично необхідно, на мою думку. Звичайно, що сьогодні стан війни, всі рахують, скільки можна купити за те чи інше дронів і так дальше, і так дальше, але тим не менше, як казав Митрополит Шептицький, держави, фонди яких фінансують культуру, насправді ті кошти не витрачають, а інвестують їх у світле майбутнє. Якщо ми будемо так насторожливо розглядати ці питання з фінансування культури, що ні, ні в якому разі ми нічого не фінансуємо, ну, вибачайте. Зрештою, до фінансування, до знаходження коштів можна залучати все ж таки проект…

О.Сич. Мене турбує той факт, що ви сказали не за майбутнє, просто за світле майбутнє. Думаю, що деяка частина цього залу може неправильно зреагувати.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Так, колеги, звичайно, що так. Дійсно, я погоджуюсь, за культуру треба платити. Одну хвильку, пане Олександре. Культуру треба утримувати в належному стані. Це правда. Просто ми будемо думати, бо дійсно пропозиції хороші. Хор – ну, так, це кошти, академічний статус колективу – це кошти з обласного бюджету, рояль, автобус, бус… Ну, будемо рахувати, будемо шукати. Просто треба думати, де забрати, щоб сюди поставити. Більше нічого. Все нормально. До речі, коли будемо аналізувати програми, про що ми сьогодні говорили, ну, зразу треба думати, а де, забравши, можна і сюди додати.

Колеги, немає більше бажаючих взяти участь в обговоренні. Листок наш вичерпався.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Є? А чого не записався Дмитро Іванович до обговорення?

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Дмитре Івановичу, я ставив на обговорення.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. І на обговорення так само ставив. Ні, на обговорення… У нас обговорення вже відбулося. А це запитання до кандидата. Але, будь ласка, давайте. Мікрофон Дмитра Івановича Дзвінчука увімкніть.

Д.Дзвінчук. Володимире Ярославовичу, ваш професіоналізм як митця безперечно не викликає жодних сумнівів. Ваш авторитет у мистецьких колах знову ж таки не підлягає жодним сумнівам, і можна вважати, що ви людина знана, авторитетна, питань немає. Але директор філармонії – це не митець, а це і прораб, це і фінансист, і бухгалтер, і так дальше, і так дальше. Тут йдеться питання про здатність комунікувати з тими всіма складними людьми, а там непрості люди зібрались, ви їх всіх знаєте, от, стоїть  питання…

О.Сич. Дайте можливість завершити. Увімкніть, будь ласка.

Д.Дзвінчук. Стоїть питання здатності як управлінця працювати з цим колективом. Просто я не знаю вашого управлінського досвіду, він ніде не показаний.

Ну, а на завершення, якщо у вас буде бажання набути такий управлінський досвід в процесі навчання, поступайте в магістратуру публічного управління та адміністрування, ми вас навчимо.

(Оплески в залі).

В.Рудницький. Дякую. Я мав би відповідати?

О.Сич. Будь ласка, будь ласка.

В.Рудницький. Дякую. Я зрештою змушений заспокоїти колег-депутатів, тому що управлінський досвід у мене теж є, зрештою мого колективу хорового, який на власному ентузіазмі 15 років працює, і навіть під час війни ми вже придбали 4 авто для Збройних Сил України. Вони зараз на фронті, два генератори, дозбируємо на п’яту машину. Я є приватний підприємець, в моїй власності навіть у свій час було комерційне приміщення. На сьогоднішній день я теж підприємець, тому і з колективом філармонії у мене добрі стосунки, тобто, я думаю, що не потрібно хвилюватись, все буде добре.

О.Сич. Роман Ткач просить висловити свою думку. Будь ласка.

Р.Ткач. Йой-йой-йой… Шановний пане…

Голос із залу. (Без мікрофона).

Р.Ткач. Так. Шановний пане Володимире, я відверто вам скажу, я напевно проголосую за вас, враховуючи багато речей, але…

В.Рудницький. Дякую.

Р.Ткач. Але, розумієте, от Дмитро Іванович за спиною сидить, він якраз власне, бо це також один із старійшин наших депутатів, він якраз власне дуже пройшовся по щаблях керівництва тут, у філармонії. Ви собі не представляєте, бо ви молода людина. Я був керівником області у свій час, що ми мали з філармонією. Це постійні походи колективу, там… І от заслуга велика Василя Миколайовича в тому, за цих 8 чи 9 років, що йому вдалося врахувати… Ви творча людина, ви розумієте, що кожен митець там, скрипаль, танцюрист – це окрема особистість, і от власне про те, що вже другий чи третій раз Дмитро Іванович вас питає. Так, ми знаємо хор, я ходжу в Катедру, чув вас… (Без мікрофона).

О.Сич. Дайте можливість завершити. Друзі, слідкуйте за регламентом.

Р.Ткач. Але питання тут трошечки в іншому. Це складний колектив, там біля 200 людей. Я ще раз кажу: кожен – творча особистість. Я дуже в цю секунду, дивлячись вам в очі, боюся, чи у вас це вийде, чи у вас це вийде, власне, врахувати всі інтереси. Ви подивіться, ви навіть по відповідях. Та що ви дальше про той автобус і… і рояль, і автобус… Та буде у нас і рояль, і автобус, все у нас буде. Але розумієте, дайте відповідь собі на запитання: чи вийде у мене керувати таким складним колективом? Ось в чому проблема. Розумієте? Ось в чому проблема. Ви поки що, так виглядає, що ви ще нас не переконали в тому. Тому, не знаю, може ще раз дайте відповідь, але вже не згадуйте за автобус і за рояль.

В.Рудницький. Я за автобус і рояль не згадую, з колективом філармонії я багато співпрацюю, багато з ким: і з “Harmonia Nobile”, і з “Quattro Corde”, і з “Бревіс”, і так дальше, і так дальше. І спільні проекти у нас були, і з колективом у мене дуже, дуже, дуже хороші стосунки. Там багато моїх одногрупників, багато тих людей, з якими ми вчились, навчались і так дальше. Я розумію, що музиканти є більш емоційні люди, менш стримані у своїх емоціях і так дальше. Я над цим питанням, звичайно, що думав не тільки зараз, але й відколи мені запропонували очолювати філармонію, я не робот, я як людина, як і всі ми, люди, можу робити помилки у своєму житті, але я до цього готовий і, звичайно, що над цим питанням дуже багато думав. Дякую.

О.Сич. Колеги, ми завершили спілкування з претендентом на посаду. Дякую, Володимире Ярославовичу.

В.Рудницький. Дякую.

О.Сич. Були пропозиції, так?

Я ставлю на голосування проект рішення за основу, а потім попрошу вас виголосити пропозиції. Домовились? Прошу визначатись.

За – 42, проти – 1, утримались – 3: рішення не прийнято.

Ну, я не можу тоді ставити пропозиції, колеги.

Наступне питання. Друзі, у нас наступні 6 питань однотипні, тому я би пропонував для економії часу у першому питанні вияснити все, що вас потрібно вияснити, інші питання вже проходити по скороченій процедурі.

Отже, “Про затвердження Положення про обласний центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (повнолітніх) та дітей з інвалідністю “Лелеченя” у новій редакції”.

Проект рішення номер 33 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної…

Друзі! Шановні колеги! У нас голосів не стане! Хочете перерву? – Зробімо, але ви не зберетеся після перерви.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ну, попрацюйте вже пів години!

Проект рішення номер 33 – в окремій брошурі.

Доповідач: Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної адміністрації.

Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Постійна комісія з питань охорони здоров’я та соціальної політики рекомендувала до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.

Колеги, питання. Суть всіх змін полягає в тому, що в установчі документи всіх цих закладів вноситься положення, що всі керівники будуть призначатись на конкурсній основі.

Зрозуміло? Але техніко-юридичне обгрунтування і різні нюанси напрацювала комісія разом з апаратом, тому вони скрізь однотипні, у всіх проектах рішення.

Пропозиції є?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. За основу. Прошу визначатись.

За – 43, не голосували – 14: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії. Будь ласка, визначайтесь. Колеги-депутати, зайдіть, будь ласка, в зал, хто вийшов! Ще трошки попрацюємо, і зараз будемо завершувати.

За – 39, не голосували – 18: рішення не прийнято.

Колеги, ну, просто там призначення буде відбуватися зі суттєвим порушенням, якщо не врахувати ці пропозиції. Ну, якщо це принципове ваше рішення, ну, то йдемо дальше.

Голоси із залу. (Без мікрофона).

В.Лемчак. Панове депутати! Я прошу підтримати пропозиції комісії, тому що вони стосуються технічних і юридичних термінів. Вони дійсно працювали, дякую їм за ту допомогу. Тому прошу підтримати це.

О.Сич. Колеги-депутати! Зайдіть, будь ласка, до залу, займіть свої місця. У нас небагато залишилось питань порядку денного.

З вашого дозволу, я так зрозумів, що ви би хотіли поставити ще раз на голосування. Так?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування повторно. Будь ласка, пропозиції комісії.

За – 45, не голосували – 12: рішення прийнято.

Ставлю в цілому.

За – 46, не голосували – 11: рішення прийнято.

Наступне  питання – “Про затвердження Положення про Залучанський дитячий будинок-інтернат у новій редакції”.

Проект рішення номер 34 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович.

Аналогічно: питання розглядала комісія, рекомендувала і напрацювала пропозиції.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу.

За – 45, не голосували – 12: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії.

За – 43, не голосували – 14: рішення прийнято.

Ставлю на голосування в цілому.

За – 44, не голосували – 14: рішення прийнято.

Наступне питання – “Про затвердження Положення про Делятинський психоневрологічний інтернат у новій редакції”.

Проект рішення номер 35 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович.

Аналогічне питання, розглянуто комісією, комісія напрацювала рекомендації.

Рекомендації – в цій же брошурі.

Чи є запитання?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу.

За – 48, не голосували – 10: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії.

За – 47, не голосували – 11: рішення прийнято.

Ставлю на голосування в цілому.

За – 47, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Положення про Погонянський психоневрологічний інтернат у новій редакції”.

Проект рішення номер 37 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович.

Аналогічне питання, розглядалось в комісії з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендувала комісія до розгляду на сесії. Є пропозиції комісії в окремій брошурі.

Чи є запитання, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу.

За – 48, не голосували – 10: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії.

За – 49, не голосували – 9: рішення прийнято.

І ставлю на голосування в цілому.

За – 49, не голосували – 8: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Положення про Коломийський психоневрологічний інтернат у новій редакції”.

Проект рішення номер 36 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович.

Аналогічно: питання розглядала комісія з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендувала до розгляду з пропозиціями.

Пропозиції – в цій же брошурі.

Чи є запитання, зауваження, пропозиції?

Немає.

Ставлю на голосування за основу.

За – 50, не голосували – 8: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії.

За – 46, не голосували – 12: рішення прийнято.

Ставлю на голосування в цілому.

За – 47, не голосували – 11: рішення прийнято.

Розглядається питання “Про затвердження Положення про Снятинський психоневрологічний інтернат у новій редакції”.

Проект рішення номер 38 – в окремій брошурі.

Доповідач – той же: Лемчак Володимир Олексійович.

Питання аналогічне. Розглянуто на комісії з питань майна, житлово-комунального господарства, комісія рекомендувала до розгляду, напрацювала пропозиції.

Чи є запитання, зауваження, пропозиції?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу.

За – 49, не голосували – 9: рішення прийнято.

Ставлю на голосування пропозиції комісії.

За – 45, не голосували – 13: рішення прийнято.

І в цілому ставлю на голосування.

За – 48, не голосували – 10: рішення прийнято.

В.Лемчак. Дякую вам.

О.Сич. Будь ласка. Розглядається питання “Про представлення до нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Мартинця Нестора Михайловича”.

Внесено питання на засіданні президії обласної ради.

Проект рішення номер 39 – в окремій брошурі.

Доповідач: Яворський Андрій Михайлович – голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики.

Проект рішення напрацьовано постійною комісією цією і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Колеги, чи є запитання до доповідача? Немає.

А.Яворський. Дякую.

О.Сич. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

А.Яворський. Дякую.

О.Сич. За – 39, утримався – 1, не голосували – 18: рішення не прийнято.

Колеги, я не…

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Кнопка не спрацювала?

Голоси із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Ставлю на голосування повторно питання “Про представлення до нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Мартинця Нестора Михайловича”.

Будь ласка, визначайтесь.

Зауважень, пропозицій не було.

За – 42, утримався – 1, не голосували – 14: рішення не прийнято.

Колеги, але принагідно я хотів би, тим більше у день народження, подякувати Андрію Михайловичу за плідну роботу, зокрема в підготовці цієї сесії, тому що, от дивіться, ми шість питань порядку денного розглянули про внесення пропозицій до статутних документів наших соціальних закладів, і це працювала комісія під його керівництвом, під його орудою.

Прошу вчергове привітати Андрія Михайловича з Днем народження, подякувати за роботу.

(Оплески в залі).

Розглядається питання “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.

Проект рішення номер 40 – на окремому аркуші.

Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.

Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла.

Будь ласка.

В.Гладій. Колеги, пропозиція традиційна: постанови та рішення судів взяти до уваги і другим  пунктом надати товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничий відвід відповідної площі, відповідного родовища на хуторі Москалі Рогатинського району Івано-Франківської області.

О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?

Немає. Пропозиції, зауваження до проекту рішення, бажання висловитись?

Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 25, не голосували – 24: рішення не прийнято.

Розглядається питання “Про депутатські запити”.

Проект рішення номер 41 – на окремому аркуші.

Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.

Будь ласка, Василю Івановичу.

В.Гладій. Пропозиція підтримати депутатські запити згідно з додатком, два депутатські запити: перший – це Ростислава Кукурудза до державного підприємства “Дороги Прикарпаття”, і другий спільний запит – Роман Білик, Микола Дроняк, Микола Палійчук – до голови обласної державної адміністрації – начальника обласної військової адміністрації, а також до начальника Служби відновлення та розвитку інфраструктури в області.

О.Сич. Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції, додаткові депутатські запити? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.

За – 43, не голосували – 13: рішення прийнято.

Колеги, розглядається питання “Різне”.

По питанню “Різне” проекту рішення немає, тому я не буду ставити на обговорення, запитання, все решта. Це питання принципового такого, знаєте, торжества демократичних процедур.

Хто бажає висловитись? Будь ласка, висловлюйтесь.

Голос із залу. (Без мікрофона).

О.Сич. Яворський щось хотів, так? Але він… піднімає руку, так.

Увімкніть мікрофон Яворського для запрошення і оголошення дати та місця.

А.Яворський. Шановні колеги! Я справді прошу вибачення.  Не дали зачитати, але я хочу, щоби своє звернення, яке ми напрацювали, це стосується Мартинця Нестора Михайловича, який понад 25 років приділяє увагу, очолює спілку “Чорнобилець” у нас в області, і приділяє увагу учасникам ліквідації на ЧАЕС, дбає за них, і ми звертаємось до Верховної Ради, хочемо звернутись до Верховної Ради щодо нагородження його грамотою, Почесною грамотою
Верховної Ради України. Я прошу підтримати це звернення. Чоловік справді заслужив за свою діяльність, ви можете прочитати про його трудовий колектив у зверненні, про його відомості і все інше. Я справді, навіть з ним не знайомий, але, прочитавши про нього, я вважаю, що він заслужив.

О.Сич. Я тільки не зрозумів, що згідно Регламенту означають ваші слова: прошу підтримати.

А.Яворський. Я прошу, голово, якщо є можливість, повернутись до цього питання.

О.Сич. А, ну, це згідно Регламенту.

А.Яворський. Поставити ще раз на голосування.

О.Сич. Є пропозиція депутата повернутись до голосування щодо проекту рішення під номером 39 “Про представлення до нагородження Почесною грамотою Верховної Ради України Мартинця Нестора Михайловича”.

Ставлю на голосування пропозицію. Це регламентне питання, потрібно 28 голосів. Будь ласка. Визначайтесь.

За – 42, не голосували – 11: рішення прийнято.

Повертаємось до голосування. Колеги, суть питання ви знаєте. Якісь додаткові потрібні інформації, запитання, зауваження, пропозиції? Ні.

Ставлю на голосування відразу за основу і в цілому. Прошу визначатись.

За – 42: рішення не прийнято.

Друзі! Колеги, чи є ще в когось бажання висловитись в “Різному”?

Немає. Таким чином, питання порядку денного всі вичерпані. Я вам всім, колеги-депутати, дякую за конструктивну роботу і оголошую сесію закритою.

(Звучить Гімн України).

Голова обласної ради                                                                           Олександр Сич

 

Консультант                                                                                              Галина Кубік

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]