Стенограма пленарного засідання (05.12.2024)
С Т Е Н О Г Р А М А
ТРИДЦЯТЬ ШОСТОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 05.12.2024 р.
О.Сич. Шановні колеги, шановні запрошені, шановні краяни! До обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.
За результатами письмової реєстрації в залі зараз присутні 67 депутатів, відсутні – 17, з них: у відрядженні – 1, з інших поважних причин – 6, з невідомих причин відсутні 10 депутатів. Традиційно я висловлюю сподівання, що можливо ще хтось із них долучиться до нашої роботи.
Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. А тому я прошу увімкнути електронну систему, а депутатів прошу зареєструватись.
Зареєстровано в електронному форматі 64 депутати. Наша сесія є повноважною.
Відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту обласної ради оголошую сесію правомочною і відкритою.
(Звучить Гімн України).
(Звучить молитва).
Шановні колеги! Продовжуємо нашу роботу.
У сесії бере участь голова обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук, керівники правоохоронних органів області.
Традиційно в умовах режиму воєнного часу з уваги на заходи безпеки обласне
телебачення “Галичина” не здійснює пряму трансляцію сьогоднішнього пленарного засідання, однак усі бажаючі зможуть дещо пізніше переглянути хід сесії у записі.
Водночас знову ж таки традиційно наполегливо прошу усіх “зірок соціальних мереж” утриматися від трансляції інформації про сесію, своїх красивих фотографій до моменту завершення сесії.
Зараз прошу хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державної незалежності України, всіх мирних громадян, які загинули від московської варварської агресії.
(Хвилина мовчання).
Дякую.
Маємо цінне ціле гроно уже існуючих і прийдешніх свят. Тому сьогодні щиро вітаємо всіх із Міжнародним днем волонтера, всіх причетних до цієї шляхетної спільноти. І дякуємо їм за жертовну працю.
Водночас напередодні Дня Збройних Сил України, тому вітаємо всіх захисників, захисниць України і дякуємо їм за їхню героїчну жертовну боротьбу проти московської агресії в захисті державної незалежності України.
Водночас сьогодні День працівників статистики в Україні. Вітаємо працівників цієї сфери і відзначаємо їхню цінну і далеко не завжди поціновувану працю. Тому що ефективне
управління державними і суспільними справами без цієї галузі просто неможливе.
Ну, і шановні колеги, друзі, ми напередодні Дня місцевого самоврядування, і з вашого
дозволу я дещо розлогіше, не виголошуючи спеціально доповідь, але дозволю собі висловити декілька міркувань з приводу нашого свята.
Перш за все, вітаю всіх посадових осіб місцевого самоврядування, бо це їхнє професійне свято, зокрема і моє професійне свято.
(Оплески в залі).
Всіх працівників нашого виконавчого апарату, всіх працівників виконавчих апаратів всіх органів місцевого самоврядування нашої області.
Вітаю, шановні колеги, вас, і всіх наших колег в органах місцевого самоврядування, бо для нас це свято не професійне, бо професія – це там, де люди отримують гроші, але це наш світогляд, практично наш світогляд, наш спосіб життя і наше служіння громаді.
В умовах воєнного часу місцеве самоврядування відіграє не менш вагому роль, аніж у
мирні часи, може навіть і важливішу, бо в такий час суспільство особливо гостро потребує взаємної довіри, консолідації і справедливості. Очевидно, що таке колегіальне і прозоре вирішення місцевих справ, як це роблять органи місцевого самоврядування, і управління місцевими ресурсами порівняно більше сприяє такій взаємній довірі суспільства і влади, аніж їх вирішення одноособове і кулуарне в якихось чиновницьких кабінетах. Тому повторюю: місцеве
самоврядування як ніколи важливе в умовах війни. Що вже казати про формування демократичних засад функціонування українського суспільства? Демократія у нас стала красивим декларативним символом, яким ось уже 35 років кожен із дотеперішніх політичних режимів прикривав своє авторитарне управління, бо демократія – це там, де народом править обрана ним, а не призначена кимось влада.
Я вдячний всьому нашому депутатському корпусу, що ми всі разом, незалежно від партійної і фракційної приналежності продовжуємо стояти на сторожі саме таких принципів
функціонування місцевої влади, хоча, на жаль, залишаємось вже чи не “останніми могіканами” у цій шляхетній суспільній справі. Аби переконатись в цьому, оглянімося навколо. Якщо використовувати актуальну військову і фронтову лексику, то ми вже залишаємось майже одинокими на своїх позиціях. Всі сусідні підрозділи внаслідок застосування проти них комплексних гібридних заходів розгромлені і давно капітулювали, і лише десь там далеко у прадавніх козацьких степах тримається ще одна обласна рада, однак, там дещо інша історія, бо їй дозволено такою бути.
Про другу лінію оборони, себто районні ради, навіть нічого говорити. Вона являє собою скоріше муляж, аніж фронт демократії. Озброєні дерев’яними гвинтівками і з такими ж
дерев’яними набоями ці самоврядні підрозділи не спроможні на жоден опір авторитаризмові.
Ворожа аґентура, що засіла у вищих штабах, вже давно раніше зуміла знівелювати цю
лінію оборони, а притаманні кожній війні колаборанти продовжують розвалювати її до основ, відмовляючись повернути притаманні районним радам повноваження і формуючи в очах
суспільства думку про їхню непотрібність. Чого тільки вартує відповідь чиновників Кабінету Міністрів України на наше звернення щодо порушення конституційних повноважень районних і обласних рад при формуванні і прийнятті місцевих бюджетів!
Зверніть увагу: ми їм про те, що такі повноваження закріплені в Конституції України, і ще жодні закони чи підзаконні акти не можуть їй суперечити. А вони нам, що відповідна
антиконституційна постанова Кабінету Міністрів є частиною бюджетного законодавства. Воістину, як кажуть у народі, ти такому хоч в лице плюнь, а він у відповідь скаже, що це Божа роса.
Третя лінія оборони на рівні громад також приречена бути муляжевою фікцією і лишень красивою картинкою для інформаційного згодовування західним партнерам, якщо вищезгадані дві перші будуть знесені навалою авторитарних варварів. Бо їхня залежність від державних субвенцій перетворить очільників громад та їхні органи влади на слухняне знаряддя маніпуляцій чиновників вищого рівня, бо в особі районних, обласних рад, що відображають їхні спільні інтереси, вони втратять не тільки політичне прикриття, але й значну частку фінансово-матеріальної підтримки. Аби зрозуміти це, пригадайте, що сьогодні із 62 громад Прикарпаття тільки трошки більше десятка… тільки трошки більше одного десятка є фінансово самодостатніми. Отже, реформа зазнала краху, бо її ціллю було формування самодостатніх громад. А решту громад ми намагаємось посильно підтримувати зі свого не дуже то й об’ємного обласного бюджету, і загальна сума такої підтримки в 2024 році становить 100 млн гривень. Ми зовсім не зобов’язані таку підтримку надавати, бо законом визначені надходження до бюджетів різних рівнів, призначені для виконання саме їм притаманних завдань. Наш бюджет – для наших
завдань, міські, сільські, районні бюджети – для їхніх завдань. Зокрема, обласний бюджет
зобов’язаний утримувати об’єкти спільної власності громад області. І чим більше ми з нього віддаємо для допомоги громадам, тим суттєвіше ми обділяємо наші установи, заклади і
підприємства. Закономірно, що агентами впливу для такої допомоги громадам виступають депутати обласної ради, обрані на відповідних територіях.
А тому я завжди рекомендував і рекомендую керівникам місцевих громад співпрацювати з ними. І якщо хтось із них не достатньо це робить, або ж з якихось причин ігнорує таку
співпрацю з депутатами обласної ради, і при цьому вважає надавану допомогу не достатньою, то йому слід нарікати на самого себе, а не на обласну раду, на керівництво обласної ради.
До слова кажучи, сьогодні є багато охочих виступати від імені громад області. Різноманітні асоціації, аґенції, фонди тощо, чи можуть вони оголосити свої суми наданих громадам Прикарпаття ресурсів? Звичайно, що питання риторичне, бо насправді ніхто з них цього не робить. Для таких любителів дешевого політичного піару я змушений вчергове наголосити: єдиним легітимним Конституцією і законами України визначеним представником спільних інтересів всіх громад області є тільки обласна рада. А тому навіть кожен рядовий депутат обласної ради має більше права виступати від імені мешканців області, аніж такі любителі дармової
політичної наживи, як з уваги на чинне законодавче поле, так і з позиції, означеної мною
реальної допомоги громадам.
Шановні колеги! Як відомо, велике бачиться здалеку. Можливо, у щоденній круговерті складних подій ми самі не можемо оцінити повноцінно вагу нашої роботи, але я переконаний, що наші нащадки, аналізуючи крізь призму часу складні перипетії становлення основ новітньої Української держави, належно оцінять нашу роботу, щоправда, це буде колись.
А сьогодні я бажаю, аби нашу щоденну працю вже сьогодні бачили і цінували люди.
Вітаю зі святом! Слава Україні!
(Оплески в залі).
Ну, і від святкового переходимо, колеги, до робочого.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Сміх у залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
О.Сич. Шановні колеги! А зараз, як завше, як завше, при такій святковій нагоді ми запросили хороших, достойних людей Прикарпаття, аби і з нагоди й цих свят, і не тільки з нагоди свят, але за їхню жертовну працю відзначити їх нашими нагородами.
Тому дозвольте мені зараз разом з Світланою Василівною ці нагороди вручити.
Н.Зорій. Відповідно до розпоряджень голови обласної ради за бездоганне виконання
службових обов’язків, значний внесок у підтримання боєздатності військової частини для
відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та з нагоди Дня Збройних Сил України медаллю Івано-Франківської обласної ради “Лицар бойового чину” нагороджується
Жураківський Павло Михайлович – командир військової частини А1807, полковник.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. За бездоганне виконання службових обов’язків, зразкову військову дисципліну, значний внесок у підтримання боєздатності військової частини для відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та з нагоди Дня Збройних Сил України медаллю Івано-Франківської обласної ради “Лицар бойового чину” нагороджується Дземан Микола Ярославович – командир такелажної роти військової частини А1807, капітан.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Мануйленко Сергій Олександрович – командир такелажного відділення такелажної роти військової частини А1807, молодший сержант.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Непеляк Віталій Миколайович – заступник начальника штабу військової частини А1807, підполковник.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Пархомчук Олександр Григорович – командир кулеметного взводу батальйону охорони військової частини А1807, штаб-сержант.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Семчук Олександр Павлович – командир батальйону охорони військової частини А1807, підполковник.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Н.Зорій. За сумлінне виконання службових обов’язків, ініціативу і наполегливість, значний особистий внесок у виконання завдань щодо відсічі збройної агресії російської федерації та з нагоди Дня Збройних Сил України Подякою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Морозюк Богдан Михайлович – старший офіцер відділу рекрутингу та комплектування сектору комплектування Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, старший лейтенант.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Онищук Юрій Віталійович – офіцер відділення військового обліку солдатів і сержантів запасу відділу військового обліку і бронювання сектору мобілізаційно-оборонної роботи Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, капітан.
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Сем’янчук Роман Володимирович – офіцер мобілізаційного відділу сектору
мобілізаційно-оборонної роботи Івано-Франківського обласного територіального центру комплектування та соціальної підтримки, капітан.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. За вагомий особистий внесок у виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, з нагоди Дня Збройних Сил України та Дня місцевого самоврядування медаллю Івано-Франківської обласної ради “Лицар бойового чину” нагороджується Сенатович Василь Федорович – депутат Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання.
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
Голос із залу. Служу українській нації!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Буртик Віталій Ярославович – військовослужбовець, представник Івано-Франківської територіальної громади.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Козій Вадим Михайлович – начальник відділення інфекційного контролю військової частини А4441, старший лейтенант медичної служби.
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Відзнакою Івано-Франківської обласної ради “Лицар бойового чину” до Дня Збройних Сил України нагороджені ще близько 300 осіб. Нагороди будуть вручені в зоні бойових дій.
(Оплески в залі).
За жертовну готовність стати до оборони рідного краю, особистий внесок у виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації, продовження українських національних військових традицій та з нагоди 110-ї річниці діяльності Легіону Українських Січових Стрільців ювілейною відзнакою Івано-Франківської обласної ради “Легіон Українських Січових Стрільців – 110” нагороджується Іваночко Михайло Степанович – депутат Івано-Франківської обласної ради сьомого та восьмого демократичних скликань.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українській нації!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Очкур Ігор Васильович – депутат Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Сенатович Василь Федорович – депутат Івано-Франківської обласної ради сьомого демократичного скликання.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українській нації!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. Стефурак Андрій Васильович – заступник начальника відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради, депутат Делятинської селищної ради.
(Оплески в залі).
Голос із залу. Служу українському народові!
(Оплески в залі).
Н.Зорій. За вагомий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток області та з нагоди Дня місцевого самоврядування Цінним подарунком голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Гладій Василь Іванович – перший заступник голови Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.
(Оплески в залі).
Шевчук Ігор Михайлович – депутат Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Подякою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджуються депутати обласної ради восьмого демократичного скликання:
Ганиш Ольга Іванівна.
(Оплески в залі).
Дебенко Ігор Богданович.
(Оплески в залі).
Очкур Ігор Васильович.
(Оплески в залі).
Слободян Любомир Ярославович.
(Оплески в залі).
Яворський Андрій Михайлович.
(Оплески в залі).
Грамотою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджуються депутати обласної ради восьмого демократичного скликання:
Дьоміна Наталія Миколаївна.
(Оплески в залі).
Книшук Богдан Петрович.
(Оплески в залі).
Корнелюк Мирослава Мирославівна.
(Оплески в залі).
Мірус Антоніна Петрівна.
(Оплески в залі).
Щербій Наталія Олегівна.
(Оплески в залі).
Яцишин Володимир Богданович.
(Оплески в залі).
За багаторічну сумлінну працю в агропромисловому комплексі, вагомий особистий внесок у соціально-економічний розвиток області та з нагоди Дня працівників сільського господарства Подякою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Бортейчук Роман
Юрійович – власник фермерського господарства “Тирлич-К” (село Казанів Коломийського району).
(Оплески в залі).
Візінський Іван Степанович – керівник фермерського господарства “Органік Ясенів” (село Ясенів-Пільний Коломийського району).
(Оплески в залі).
Грамотою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Рожко Іван Іванович – власник фермерського господарства “Молочний світанок” (село Устя Коломийського району).
(Оплески в залі).
Тиблевич Остап Володимирович – директор селянського (фермерського) господарства “Тиблевич” (селище Букачівці Івано-Франківського району).
(Оплески в залі).
О.Сич. Ще раз дякуємо всім нагородженим, доброго здоров’я і натхнення у роботі,
натхненній праці на благо української нації і держави.
(Оплески в залі).
Приступаємо, шановні колеги, до формування… Ні, точніше, не так. Є ще у нас один пункт порядку денного, передбачений для виступів уповноважених представників фракцій.
Шановні колеги! Нагадую, що до 3 хвилин кожен представник фракції може виступити із заявами, зверненнями, без прийняття рішення.
Чи є бажаючі від фракцій виступити?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Дякую.
Тоді приступаємо до формування порядку денного.
Отже, 3 грудня 2024 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять шостої сесії обласної ради 34 питання та Різне.
Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.
Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.
За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями обласної ради надано відповідні висновки та рекомендації.
Повідомляю про те, що до проекту порядку денного внесено 2 питання на президії обласної ради, зокрема:
– за номером 3 – звернення обласної ради;
– за номером 7 – про внесення змін до діючої програми.
Інформую також про те, що відповідно до плану роботи обласної ради у ІІІ кварталі 2024 року передбачалося розглянути питання “Про внесення змін до “Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки та затвердження Плану заходів з реалізації Стратегії розвитку Івано-Франківської області на 2024-2027 роки”. Однак обласна державна адміністрація вже вкотре повідомила листом про те, що триває робота з підготовки оновленої Стратегії
розвитку Івано-Франківської області на 2021-2027 роки, проект якої після отримання висновку Міністерства розвитку громад та територій України про його відповідність стратегічним цілям і пріоритетам, визначених державною стратегією, буде поданий на розгляд сесії обласної ради.
Окрім того, облдержадміністрація своїм листом просить перенести на ІІ квартал 2025 року розгляд питання “Про розвиток літніх Олімпійських видів спорту на Прикарпатті”.
Повідомляю також, що до обласної ради також не надійшов проект рішення “Про фінансування природоохоронних заходів з обласного фонду охорони навколишнього природного середовища за рахунок планових надходжень у 2024 році” з уваги на низький рівень надходжень відповідних екологічних платежів, ну, з уваги на всім відомі обставини.
Водночас обласна державна адміністрація поінформувала про те, що проекти рішень про призначення на посади керівників ряду обласних підприємств, установ, закладів та організацій будуть подані на чергову сесію обласної ради.
Окрім цього, до обласної ради на сьогодні так і не надійшов звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації.
Під час реєстрації ви також отримали інформацію щодо запобігання та врегулювання конфлікту інтересів відповідно до Методичних рекомендацій Національного агентства з питань запобігання корупції від 12.04.2024 № 2, підготовлену начальником відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради Людмилою Головатюк.
Таким чином, шановні колеги, є пропозиція наданий вам під час реєстрації проект порядку денного тридцять шостої сесії обласної ради взяти за основу. Прошу визначитись, проголосувавши за таку пропозицію.
За – 66, не голосували – 5: рішення прийнято.
Чи є пропозиції до нашого проекту порядку денного?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає пропозицій. Тоді ставлю на голосування проект порядку денного в цілому.
За – 64, не голосували – 7: рішення прийнято.
В.Гладій. Шановні колеги! Розпочинаємо розгляд питань порядку денного тридцять шостої сесії обласної ради.
Розглядається питання “Про звіт голови обласної ради”.
Проект рішення номер 1 – на окремому аркуші.
Матеріали до звіту – в окремій брошурі.
Доповідає голова обласної ради Сич Олександр Максимович.
О.Сич. Шановні колеги! Режим воєнного часу – це не підстава не звітувати всім тим посадовим особам, які зобов’язані це робити згідно із чинним законодавством, і навіть навпаки – таке звітування посилює довіру суспільства до державної влади, що вкрай потрібно у час війни. А тому сьогодні я згідно з чинним законодавством і оголошую цей звіт.
Моя робота як голови обласної ради полягає в організації роботи обласної ради, як вищого представницького органу Прикарпаття. У свою чергу головне завдання обласної ради – ухвалювати рішення щодо управління об’єктами спільної власності, розпоряджаючись майном, бюджетом та іншими ресурсами. А тому цілком закономірно, що я повинен охарактеризувати роботу як сесії обласної ради, так і робочих органів та виконавчого апарату, які є інструментом виконання мною моїх завдань.
Таким чином, щодо депутатського корпусу. У нас обрано 84 депутати, 84 депутати працюють. Як були сформовані, так і працюють 6 фракцій обласної ради. Протягом року відбулися зміни в депутатському корпусі, зокрема вибули за власним бажанням Віктор Шевченко (фракція “За майбутнє”) та Оксана Когут (фракція “Батьківщина) і натомість відповідно набули повноважень Богдан Хлівінський та Юрій Черневий.
Продовжують служити у Збройних Силах України наші депутати: Михайло Іваночко (фракція “Свобода”), Олег Понайда (фракція “Свобода”), Сергій Федорців (фракція “Свобода”), Мирослав Кріль (фракція “Платформа громад”).
Щодо сесій обласної ради – це основна форма нашої роботи. Враховуючи сьогоднішню сесію, відбувається вже 10 сесій обласної ради, враховуючи заплановану сесію у 20-их числах грудня, буде 11 сесій обласної ради. Нагадую, що згідно чинного законодавства ми зобов’язані проводити сесію не рідше раз у квартал, а отже не менше 4 разів у рік, натомість у нас є вже і буде 11 сесій, з них: 8 – робочих планових, одна була позачергова і одна – урочиста.
На сесіях без врахування сьогоднішнього проекту порядку денного, а ці речі я прошу врахувати для свого звітування, було ухвалено 247 рішень різноманітного характеру. Нагадаю: найголовніші з них – це ухвалено 15 нових регіональних програм, заслухано звіт із виконання 9 регіональних програм, затверджено 9 статутів, 6 положень комунальних установ, організацій, підприємств, призначено 19 керівників, ухвалено 9 звернень до вищих органів державної влади і тому подібне. Деталі є у цьому звіті, який кожен з вас отримав, матиме можливість використовувати для свого звітування перед виборцями краю.
Робочий орган – президія обласної ради, вона у нас сформована з 20 осіб. Відбулися зміни протягом року у її складі: вибув, здавши мандат депутата, Віктор Шевченко, натомість до складу президії увійшла Ліліана Гораль – голова комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва і дорожнього господарства. Всього з врахуванням недавнього засідання відбулося 8 засідань президії обласної ради. Головне завдання президії обласної ради – формувати проект порядку денного кожної чергової сесії.
Постійні комісії – це дуже важливий і необхідний інструмент нашої роботи, оскільки наскільки продуктивно працюють й ефективно вони, настільки продуктивно й ефективно відбуваються сесії обласної ради.
У нас сформовано і продовжують функціонувати 11 постійних комісій обласної ради. Сукупно вони провели 114 засідань. Цілком закономірно, що найбільше з них – бюджетна комісія: 27 засідань.
На сесії обласної ради за свою роботу уже прозвітували почергово комісія з питань культури, духовності та інформаційної політики, комісія з питань депутатської діяльності, комісія з питань захисту прав учасників та сімей АТО/ООС, комісія з питань екології, і сьогодні заплановано звіт комісії з питань бюджету.
Виконавчий апарат обласної ради. Згідно штатного розпису у нас повинні працювати 55 осіб у виконавчому апараті, реально працює 46, оскільки декілька осіб в декреті, декілька є вакансій, один, як ви сьогодні бачили, наш співробітник служить у Збройних Силах України, одна людина перебуває за кордоном, оскільки законодавство дозволяє це робити, сподіваємось на скоре повернення нашої співробітниці.
Головним інструментом моєї роботи як голови обласної ради є розпорядження голови обласної ради. За звітний період всього підписано 1244 розпоряджень, в тому числі 122 розпорядження спільні з головою обласної державної адміністрації.
Серед всіх інших розпоряджень вважаю за доцільне особливо наголосити на наданні нами матеріальних допомог. Всього за моїми розпорядженнями надано матеріальні допомоги 1631 особі на суму 8 млн 250 тис. гривень, в тому числі 3 млн 584 тис. гривень з фонду голови обласної ради і 4 млн 672 тис. гривень відповідно до клопотань депутатів про використання ними своїх фондів на виконання депутатських повноважень.
Основою… матеріальною основою діяльності органів місцевого самоврядування є їхнє майно, тому декілька лаконічних слів про нього.
У нас в управлінні обласної ради перебуває 17 об’єктів майна, натомість 85 об’єктів – в управлінні різних підрозділів обласної державної адміністрації.
Наше право – здавати в оренду майно. На сьогоднішній день перебуває на контролі 371 договір оренди. Від оренди протягом року надійшло 28 млн 320 тис. гривень. Я називаю повну суму, без розчленування тих відрахувань, які йдуть до державного бюджету, місцевого бюджету чи користувачам майна.
Так само наші повноваження – приватизовувати об’єкти, які належать до спільної власності територіальних громад області. Протягом року приватизовано 3 об’єкти, внаслідок приватизації надійшло 3 млн 938 тис. гривень.
Важливим матеріальним ресурсом місцевого самоврядування є земля. Для обслуговування об’єктів нерухомості спільної власності громад області нами сформовано 178 ділянок загальною площею 338,28 га. Унормування, врегулювання, встановлення меж земельних ділянок продовжується нашим відповідним відділом.
Окремої теми заслуговують землі лісогосподарського призначення. Нами сформовано на сьогоднішній день 1344 ділянки загальною площею 29922 га. Наголошую, що ще більше – 44 тис. га сьогодні потребують кадастрового оформлення і встановлення меж, зокрема найбільше – це Косівський, Верховинський райони, і завершуємо таку… врегулювання цих питань на території Надвірнянського району.
Важливий ресурс – комунальні ліси. Шановні колеги, у 2024 році ми приступили до реформування управління цією галуззю, оскільки я вважаю, що у нас не було альтернативи: або залишити цей ресурс на більш як 73 тис. га, перебувати у “сірій зоні” чийогось впливу і наживи, чи запровадити прозоре управління цією господаркою. Тому що до сьогоднішнього дня ми тільки мали безліч звернень громадян і громад про вирубку лісів, ми отримуємо на сьогоднішній день вже більше двох десятків подань прокуратури про незаконне привласнення земельних ділянок, ми витрачали гроші з обласного бюджету кожного року 3, 5, 6 млн, але жодної копійки в обласний бюджет чи місцеві бюджети від цього велетенського ресурсу не поступало. Хто цим користувався, це вже очевидно питання до правоохоронних органів.
Тому ми змушені були піти на реформування, впорядкувавши управління нашими лісгоспами. На сьогоднішній день ми сформували 3 лісгоспи: Богородчанський, Коломийський, Долинський, органом управління для яких виступає обласна рада, а отже вона зобов’язана призначати керівників і контролювати за напрацюванням фінансового-господарських планів і їхнім виконанням. Також продовжується оформлення земельних ділянок. І вже в попередній тезі я сказав, наскільки великі масиви ще потребують такого оформлення.
Ми напрацювали механізм можливої передачі лісових ресурсів громадам, продовжуємо цю роботу, і наше завдання – знайти компроміс між бажанням громад і висновками експертів-спеціалістів щодо того, які ліси і скільки можна передавати.
Я сподіваюся, що як завжди, ми конструктивно у цьому питанні компроміс знайдемо.
Одним з наших пріоритетів залишалася допомога військовим. На сьогоднішній день взагалі загалом, сукупно всі наші витрати з обласного бюджету на військові потреби, включаючи допомогу переміщеним особам, ремонт та удосконалення укриттів, виплати загиблим, пораненим, сім’ям тощо – все це становить 175 млн 530 тис. гривень. Думаю, що після цієї сесії це буде більше. Якщо говорити про суто допомогу військовим, то нагадаю, у нас є для цього декілька програм: програма шефської допомоги Збройним Силам, програма мобілізаційної підготовки, програма цивільного захисту, нею користується підрозділ ДСНС, в тому числі виконують завдання і в зоні бойових дій, програма правоохоронної діяльності – так само для підрозділів Національної поліції та СБУ, які виконують завдання у зоні бойових дій. Так от, з врахуванням сьогоднішньої сесії ми в розрізі цих програм виділяємо 100 млн гривень. Окрім того, лісоматеріалів, виділених протягом року, – 285 м3 для потреб військових, – бліндажі, укріплення і так дальше, земельна ділянка – 404 га, транспорт – 1 Мерседес-Бенц, окрім того, провели благодійну обласну спартакіаду, на якій зуміли зібрати 1 млн майже 800 тис. гривень та інших
матеріальних ресурсів, що передані підрозділам Збройних Сил України.
Для вшанування військових ми запровадили обласну медаль “Лицар бойового чину”. Вона дуже користується популярністю серед військових, і до сьогоднішнього дня нагороджено більше як 1100 осіб цією обласною відзнакою.
Традиційно цей рік був оголошений ювілейним роком, цього разу з уваги на війну і на плекання мілітарних традицій, це був Рік Леґіону Українських Січових Стрільців. Ми прийняли про це рішення сесії, нами була проведена білбордна просвітницька кампанія, проведена урочиста сесія обласної ради, ювілейною медаллю з цієї нагоди було нагороджено вже 57 осіб, з врахуванням сьогоднішніх, очевидно, що вже більше. Оновлена експозиція в обласному музеї визвольних змагань, здійснено спецпогашення марки. Тобто, ми, незважаючи на обставини війни, вжили системних заходів, аби гідно відзначити цю дату.
Однією з наших інновацій є співпраця з університетами. Ми провели сесію обласної ради, на якій розглянули питання “Національні університети Прикарпаття в соціально-економічному розвитку регіону”. На продовження цієї сесії ми розробили програми залучення наукового потенціалу університетів, і я вважаю, що при продовженні цього питання воно повинно дати плідні результати для соціально-економічного розвитку краю.
У підсумку, шановні колеги-депутати, вважаю, що ми працювали системно, регулярно, згідно чинного законодавства, і повноцінно виконували функцію вищого самоврядного органу Прикарпаття, розпоряджаючись ресурсами спільної власності громад, і ефективно та результативно приймаючи рішення по цих питаннях.
Тому дякую кожному з вас за нашу спільну конструктивну і результативну роботу.
Дякую.
(Оплески в залі).
В.Гладій. Шановні колеги! Чи є запитання до Олександра Максимовича?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
В.Гладій. Немає. Чи є бажаючі виступити в обговоренні питання порядку денного?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
В.Гладій. Немає. Чи є у вас пропозиції до проекту рішення даного?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
В.Гладій. Немає.
Проект рішення ставлю на голосування за основу та в цілому. Прошу визначатись.
О.Сич. З уваги на конфлікт інтересів я не голосую.
В.Гладій. За – 68: рішення прийнято.
О.Сич. Дякую, шановні колеги, за ваше голосування. Сприймаю це як вияв високої довіри і як оцінку нашої спільної роботи, тому що я хоч і перший, але рівний з вами, як це прийнято в українській козацькій і січовій стрілецькій традиції.
Переходимо до розгляду інших питань порядку денного.
Розглядається питання “Про звернення обласної ради щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам”.
Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.
Доповідає Кукурудз Ростислав Степанович – депутат обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту, молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Зазначений проект рішення був надісланий обласній державній адміністрації для надання висновків. Відповідь обласної адміністрації у цій же брошурі. Можете ознайомитись.
Прошу, Ростиславе Степановичу.
Р.Кукурудз. Дякую, пане голово.
Шановні колеги-депутати! Вам пропонується до розгляду проект звернення нашої обласної ради до Верховної Ради України та до Кабінету Міністрів України щодо забезпечення гідної заробітної плати педагогічним та науково-педагогічним працівникам.
Оскільки проект рішення вже більше двох тижнів знаходиться на сайті і він пройшов обговорення в профільній комісії з питань освіти та науки, я може не буду його зачитувати, а зупинюся на основних його положеннях. Він властиво складається, зміст його складається з двох частин: перша частина – то констатуюча, яка говорить про те, що сьогодні той рівень заробітної плати, який сьогодні мають педагогічні, науково-педагогічні працівники України, він є недостатнім і потребує докорінного перегляду.
І в другій частині цього звернення запропоновано ряд заходів, які дозволять забезпечити гідний рівень заробітної плати вказаним категоріям працівників.
Випереджуючи питання про те, чи мені відомо про те, що з 1 січня буде доплата вчителям у розмірі 1000 гривень, – так, звичайно, так. Але якщо ми звернемо увагу на текст нашого звернення, то ми говоримо сьогодні не тільки про вчителів, ми говоримо про працівників дошкільної і позашкільної освіти, науково-педагогічних працівників, працівників професійно-технічної, вищої освіти.
Тому готовий відповісти на питання і прошу підтримати. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Чи є бажання взяти участь в обговоренні?
Є. Запишіться для обговорення.
Ростиславе Степановичу, будь ласка, займіть своє місце робоче. Обговорення вже йде.
Дебенко Ігор Богданович.
І.Дебенко – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Шановні колеги-депутати! Одразу відзначу, що, безумовно, я особисто і наша фракція підтримує відповідне звернення, вважає його на часі, і ми будемо однозначно за нього голосувати, і вважаємо, що наші педагоги дійсно мають отримувати гідну заробітну плату, що це є безумовна цінність. Але чи лише вони? Чи маємо ми взагалі сьогодні вести мову взагалі про бюджетну сферу в цілому? Ще у 2018 році, я пригадую, що ми приймали відповідне звернення за моєю ініціативою, але, на жаль, і сьогодні “віз і далі там знаходиться”. У мене особисто чомусь складається таке враження, що ми боремось сьогодні за окремі категорії, заграючи із суспільними сегментами електорату, і це робить як влада, так і опозиція, принаймні, на загальнодержавному рівні.
Поясню чому. Ще у 2016-2017 роках ті, хто знаходився на найвищих посадах, я не буду нагадувати, оскільки ми всі це добре пам’ятаємо, Кабінет Міністрів ініціював підвищення розміру мінімальної заробітної плати до 3 200 гривень, при цьому поряд з офіційними заявами, абсолютно популістичними, підкреслюю, про очікуване зростання середнього розміру заробітної плати в другому півріччі 2018 року до 10 тис. гривень, на практиці було зроблено абсолютно протилежний крок, коли були внесені зміни до Методики розрахунку розмірів посадових окладів працівників бюджетної сфери, виходячи з розміру посадового окладу працівника першого тарифного розряду, встановленого в розмірі прожиткового мінімуму для працездатних осіб, а не мінімальної заробітної плати, як було до цього. На практиці це призвело до кричущої соціальної несправедливості, зрівнялівки в оплаті праці, відсутності мотивації та перманентного невдоволення, критичного падіння престижності самої праці, прогресуючого відтоку кваліфікованих кадрів.
На жаль, ця практика продовжується і сьогодні, коли висококваліфікований персонал та працівники некваліфікованої, але необхідної і важливої праці отримують з врахуванням доплат практично однакову заробітну плату, а система незабезпеченості бюджетними коштами унеможливлює підвищення заробітної плати та її справедливу диференціацію згідно діючої Єдиної тарифної сітки.
І є у зверненні власне мова про те, що лише працівники з тарифними розрядами 15-им, підкреслюю, 15-им і вище сьогодні можуть отримувати посадовий оклад на рівні мінімальної заробітної плати, і цей посадовий оклад становить 8 243 гривні. На жаль, ми далі йдемо шляхом різного роду “подачок” чи то у вигляді тисячі, чи різних доплат, незрозумілих окремим категоріям, а не ведемо мову про комплексну зміну системи і підходів, наголошуючи на необхідності, повернення мінімальної заробітної плати як базової ставки для формування тарифної системи оплати праці, приведення мінімального посадового окладу робітника першого тарифного розряду до розміру мінімальної заробітної плати і збереження гідного рівня оплати праці у сферах, що становить національний інтерес… (Без мікрофона).
О.Сич. Ну, як науковець науковцю: лаконізм – сестра таланту.
Шановні колеги! Ми завершили обговорення цього питання. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 65, не голосували – 6: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про звернення обласної ради щодо присвоєння звання Герой України підполковнику Андрію Ткаченку (посмертно)”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 3 – в окремій брошурі.
Доповідач: Шевчук Ігор Михайлович – депутат обласної ради.
І.Шевчук. “Президенту України Володимиру Зеленському, Головнокомандувачу Збройних Сил України Олександру Сирському.
Звернення. Звання Герой України присвоюють за героїчний вчинок або за системну і тривалу працю на благо України. Андрій Ткаченко є уособленням обох цих чинників. Він постійно працював над тим, щоб Україна перемогла у війні за територіальну цілісність і незалежність.
Ткаченко Андрій Юрійович народився 10 грудня 1990 року у місті Самборі Львівської області. У 2008 році став курсантом Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба, навчання в якому успішно завершив у 2012 році. Під час навчання неодноразово відзначений подяками начальника університету. Перші самостійні польоти на літаку L-39 “Альбатрос” здійснив у жовтні 2009 року. Був досвідченим у стрибках із парашутом.
Військову службу проходив в Івано-Франківську у складі 114-ї бригади тактичної авіації. З 2014 року виконував завдання на сході України під час проведення АТО і ООС. Був також інструктором з летунства. Після повномасштабного вторгнення російської федерації в Україну місцем виконання бойових завдань для нього став схід і південь України. Мав військовий позивний “Ткач”.
Був нагороджений відзнаками за взірцеву службу та збиття ворожої техніки. Виконував завдання на винищувачі МіГ-29. На його рахунку десятки бойових вильотів. Підполковник Андрій Ткаченко загинув 08 березня 2024 року під час виконання бойового завдання у небі біля Покровська Донецької області внаслідок влучання в його літак ворожої ракети. Посмертно нагороджений Залізним Пластовим Хрестом, Комбатантським Хрестом Головнокомандувача Збройних Сил України, орденом Богдана Хмельницького ІІІ ступеня.
З уваги на викладене, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, закликаємо Президента України Володимира Зеленського присвоїти звання Герой України з удостоєнням ордена “Золота Зірка” (посмертно) підполковнику Андрію Ткаченку – за мужність під час виконання заходів із забезпечення національної безпеки і оборони, відсічі та стримування збройної агресії російської федерації, виявлені героїзм і самопожертву в боротьбі за державний суверенітет та незалежність України”.
Андрій Ткаченко був пластуном, він у “Пласт” вступив у м.Самбір Львівської області. Цікава деталь, що у 2006 році Андрій Ткаченко був на пластовому таборі “Чота крилатих”, який відбувався у нас, в Івано-Франківській області у с.Луквиця, а у 2008 році він став курсантом Харківського інституту Повітряних сил. Можливо, завдяки пластунству він став професійним летуном.
Дякуємо батькам Андрія і дякуємо Андрію за чин.
Слава Україні!
Голоси із залу. Героям слава!
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Мені казали, що хотіли прийти побратими Андрія Ткаченка. Чи є хтось у залі?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ні. Колеги, чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування в цілому. За основу і в цілому.
За – 63, не голосували – 8: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до рішення обласної ради від 10.12.2010
№ 16-1/2010 “Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата обласної ради та опису посвідчення”.
Проект рішення номер 4 – на окремому аркуші.
Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань депутатської
діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Гладій. Шановні колеги! Відповідно до законів України “Про статус депутатів місцевих рад”, “Про запобігання корупції”, “Про місцеве самоврядування в Україні” та на виконання заходів Антикорупційної програми Івано-Франківської обласної ради на 2024-2026 роки даним проектом рішення пропонується внести зміни до рішення обласної ради “Про затвердження Положення про помічника-консультанта депутата обласної ради…”, а саме: виклавши новий пункт 1.3 розділу 1 у такій редакції – “помічником-консультантом депутата обласної ради не може бути його близька особа”. Відповідно до Закону України “Про запобігання корупції” (стаття 1) визначається термін, хто така близька особа і відповідно до статті 27 є чітке визначення, що така особа не може бути помічником-консультантом депутата місцевої ради. Ми вписуємо в наше Положення норми даного Закону. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 60, не голосували – 11: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до рішення обласної ради від 18.10.2024
№ 989-34/2024 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.
Проект рішення номер 5 – в окремій брошурі.
Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Василь Іванович.
В.Гладій. Враховуючи клопотання Інституту гуманітарної підготовки та державного управління Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу, даним проектом рішення ми доповнюємо перелік осіб, які поступили на навчання до магістратури Івано-Франківського національного технічного університету нафти і газу за спеціальністю “Публічне право”, і наступним пунктом ми передбачаємо відповідні кошти для оплати за навчання даної особи. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 57, не голосували – 14: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до Регіональної цільової програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної гвардії України та Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді на 2021-2025 роки (зі змінами)”.
Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.
Доповідає Саманів Мирослава Михайлівна – завідувач сектору оборонної роботи апарату обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Лаконічно про суть змін.
М.Саманів. Доброго дня, голово, доброго дня, депутати!
На розгляд сесії пропонуються зміни в частині питання збільшення обсягу фінансування на 2025 рік даної програми на 48,5 млн гривень, так як це було у 2023-2024 роках.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажання взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зауваження?
Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 51, не голосували – 19: рішення прийнято.
Дякую.
Наступне питання – “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки (зі змінами)”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.
Доповідач: Дмитрів Ігор Іванович – завідувач сектору мобілізаційної роботи апарату обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
І.Дмитрів. Шановний голово, шановні депутати!
На ваш розгляд вноситься проект рішення “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки (зі змінами)”, а саме: про збільшення фінансування на заходи забезпечення Збройних Сил та інших військових формувань, які дислокуються на території Івано-Франківської області.
Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Зауваження, пропозиції, бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Дякую.
За – 52, не голосували – 18: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про внесення змін до регіональної цільової програми профілактики правопорушень на 2021-2025 роки (зі змінами)”.
Проект рішення номер 8 – в окремій брошурі.
Доповідач: Лавринович Ростислав Михайлович – виконувач обов’язків директора юридичного департаменту обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Р.Лавринович. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Пропонується проект до розгляду про внесення змін до регіональної програми. Даним проектом рішення передбачається збільшення обсягу фінансування на заходи, передбачені даною програмою, для Головного управління Національної поліції та управління Служби безпеки.
Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 51, не голосували – 19: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до Програми підтримки діяльності установи “Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області” на 2024-2025 роки”.
Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.
Доповідає Зрайко Олександр Григорович – директор департаменту міжнародного співробітництва, євроінтеграції громад обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва, з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Зрайко. Дякую. Шановний пане голово, шановні депутати! На розгляд сесії обласної ради пропонується проект рішення “Про внесення змін до Програми підтримки діяльності установи “Агенція регіонального розвитку Івано-Франківської області” на 2024-2025 роки”.
Запропоновані зміни передбачають доповнення переліку заходів, обсягів та джерел фінансування Програми пунктом 19, згідно з додатком до проекту рішення. Цей пункт передбачає співфінансування проектів, які вже реалізовуються та плануються до реалізації у 2025 році Агенцією із залученням міжнародної технічної допомоги. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Левкович Андрій Васильович, будь ласка.
А.Левкович. Шановні колеги! Скажіть, будь ласка, пане Зрайко, а чому не доповідає голова Агенції. Наскільки я знаю, вона вже змінилась, інший голова, чому голова Агенції не доповідає, а доповідаєте ви? Дякую.
О.Зрайко. Дякую за запитання. Департамент є головним розпорядником коштів, відповідно до бюджетного законодавства ми є розробниками та відповідальними виконавцями цієї програми підтримки установи “Агенція”. Зараз виконує обов’язки директора Агенції пані Тетяна Збирак, вона є присутня в залі, і готова також, якщо будуть питання до неї.
О.Сич. Я не думаю, що це є проблема, хто доповідає, тому що насправді завжди доповідає орган управління, а не керівник установи. При потребі можна керівника установи закликати до запитань тощо.
Колеги, чи є… А, є ще запитання, є. Виноградник Тарас Теофілович. Будь ласка.
Т.Виноградник. Дякую. У мене наступне питання. Потрібна робота, потрібна структура – Агенція, але до вас як до розпорядника коштів питання. Дивіться: ми збільшуємо фінансування у 2025 році, дуже добре, що ви залучаєте кошти з інших джерел. Все-таки хотілося би знати, як були використані кошти з обласного бюджету, які були спрямовані у 2024 році, і які вони мали наслідки для розвитку програми залучення інвестицій в Івано-Франківську область?
Дякую.
О.Зрайко. Дякую за запитання. У 2024 році з обласного бюджету було виділено 1 млн 960 тис. гривень на підтримку Агенції регіонального розвитку. Ці кошти були спрямовані на виплату заробітної плати, а також на проведення ряду заходів в області для наших громад. Дякую.
О.Сич. Колеги, більше запитань немає. Дякую, Олександре Григоровичу.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Чи є пропозиції, зауваження?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? Є, будь ласка, увімкніть мікрофон Галини Василівни Карп.
Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання
“Платформа Громад”. У мене пропозиція до пункту 2 проекту рішення: доповнити словами “та з врахуванням фінансових можливостей бюджету”, бо тут чітка рекомендація передбачати кошти, а прошу доповнити “з врахуванням фінансових можливостей бюджету”.
О.Сич. Це, очевидно, логічно. Колеги, поступила пропозиція. Ставлю на голосування.
За – 55, не голосували – 15.
І ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованої пропозиції.
За – 55, не голосували – 15: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про внесення змін до комплексної програми “Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки” (зі змінами)”.
Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.
Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Олександро Григорівно.
О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо внесення змін до комплексної програми “Здоров’я населення Прикарпаття на 2021-2025 роки”, а саме: мова йде про… доповнити додаток 15 до програми “Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування” розділу “Покращення життя людей, хворих на хронічні вірусні гепатити та ВІЛ-інфекцію” пунктом 10: “Забезпечення адаптованими сумішами дітей до 1 року, народженими ВІЛ-інфікованими матерями”.
Також викласти пункт 8 додатку 20 до програми “Перелік заходів, обсяги та джерела фінансування” розділу “Покращення діагностики, лікування та профілактики злоякісних новоутворів” у новій редакції.
Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, рекомендації? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 58, не голосували – 12: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.
Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.
Доповідає: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.
Колеги, пропозиції вам надано.
І ще хочу звернути вашу увагу, що сьогодні відбулося засідання комісії з питань бюджету, і є додаткові пропозиції. Так само прошу їх врахувати.
Будь ласка, Наталіє Дмитрівно.
Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Просимо затвердити проект рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, який враховує витяг з протоколу постійної комісії Івано-Франківської обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій від 29.11.2024 року № 92 і передбачає внесення змін до доходів і видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, перерозподілу видатків бюджету, передачу бюджетних призначень, здійснених у міжсесійний період, спрямування залишку коштів освітньої субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам, який склався станом на 1 січня 2024 року, збільшення обсягу доходів загального фонду обласного бюджету на суму 33 млн 765 тис. гривень, збільшення бюджетних призначень головним розпорядникам коштів обласного бюджету на суму 33 млн 765 тис. гривень згідно з додатком до цього рішення, внесення змін до рішення Івано-Франківської обласної ради від 21 червня 2024 року № 916-31/2024 “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, внесення змін до рішення Івано-Франківської обласної ради від 20 вересня 2024 року № 949-33/2024 “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, внесення відповідних змін до додатків 1, 2, 3, 5, 7 цього рішення Івано-Франківської обласної ради від 22.12.2023 року № 825-28/2023 “Про обласний бюджет Івано-Франківської області на 2024 рік”. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Галина Василівна Карп.
Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Шановна Наталія Дмитрівна! У мене є ряд запитань до вас. Будь ласка.
О.Сич. Давайте по черзі, по одному, а не цілий ряд.
Г.Карп. По одному? Добре.
Даним проектом рішення пропонується виділити 27 млн гривень на утримання та розвиток автомобільних доріг. Скажіть, будь ласка, чи є звернення департаменту розвитку громад та територій щодо виділення коштів, і в якій сумі це звернення? Дякую.
Н.Кучма. Дякую за запитання.
Так, звичайно, є у сумі 27 млн гривень.
О.Сич. Ткач… Ще запитання, так?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ще раз запитання у Галини Василівни Карп.
Г.Карп. Ще одне запитання, не одне.
Розпорядженням від 22.11.2024 р. № 504 “Про передачу бюджетних призначень” зменшити бюджетні призначення по загальному фонду в сумі 4 млн 37 тис. гривень службі у справах дітей Івано-Франківської обласної держадміністрації, по ряду кодів економічної класифікації добавляєте 5 млн гривень на субвенцію з місцевих бюджетів на виконання програми соціально-економічного розвитку регіонів департаменту фінансів. Яка доцільність перерозподілу коштів саме з служби у справах дітей? Дякую.
Н.Кучма. Служба у справах дітей… там ліквідувався заклад, і в них залишились, звичайно, кошти за невикористані енергоносії, харчування та заробітна плата.
О.Сич. В Тлумачі ми ліквідували заклад.
Наступне питання, Галина Василівна Карп. Тільки не зловживайте, бо вже депутати починають нарікати.
Г.Карп. Ні, ще одне і все.
Я щодо планування коштів. Отже, розпорядженням від 23.10.2024 року зменшуються на 450 тис. гривень… знімається з видатків з реконструкції ліфтового вузла поліклінічного корпусу, а сьогоднішнім розпорядженням добавляють 2 млн гривень. Тобто, в одному розпорядженні знімається 450 тис. гривень, в другому добавляється. Яка доцільність знову ж таки такого перерозподілу? Дякую.
Н.Кучма. Там інша класифікація за запитом головного розпорядника. Головний розпорядник звернувся з листом, як потрібно було перекласифікувати.
О.Сич. Зміна коду класифікації для спрямування коштів.
Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Шановна Наталіє Дмитрівно! Я не знаю в принципі, чи це питання до вас? Шкода, що немає Світлани Василівни, але може в міру своєї компетентності ви мені роз’ясните.
Розпорядженням голови обласної військової адміністрації № 529 “Про передачу коштів спеціального фонду обласного бюджету” передаються 19 млн гривень із загального спецфонду, і зразу йде розподіл цих коштів. І за позицією номер 5 написано дуже хитро. Ви знаєте, що я по життю дуже боюся “мутки” якоїсь. Там, де починають “мутити” і нечітко писати, уже щось скривається.
Я не хочу увесь цей розділ писати… читати, але тут 9,8 млн гривень передаються і не вказано, на який об’єкт виготовлення проектно-кошторисної документації. Тому питання: що це за об’єкт?
Н.Кучма. Дякую. Це об’єкт, який знаходиться… недобудоване приміщення, яке зараз у департаменті розвитку громад та територій, дорожнього, комунального господарства, має бути реабілітаційний центр для наших військових. Буде створено комунальне підприємство…
О.Сич. Наталіє Дмитрівно, дайте я поясню.
Шановні колеги! Є у нас недобудований перинатальний центр на території обласної лікарні. Коли був Президент з візитом, він висловив обіцянку, що з державного бюджету будуть виділені кошти для того, щоби з нього зробити обласний реабілітаційний центр для військових. Для цього потрібно проектно-кошторисну документацію. Попередньо ми виділяли, там, я не пам’ятаю, яку суму, 4600 чи скільки, тепер обласна адміністрація каже, що для повного закриття вартості ПКД треба ще саме ця сума – 9,8 млн гривень.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Та я включив. А, будь ласка, мікрофон Ткачу Роману Володимировичу увімкніть.
Р.Ткач. Пане голово, то ви мені попались, бо я хотів Світлану Василівну. Скажіть, будь ласка, чому чітко не написати, що це йдуть кошти для того, де будувався реабілітаційний центр, до речі, за кошти державного бюджету? Я не знаю, чи цей об’єкт у власності нашій. Те, що на балансі обласної адміністрації, УКБ, вчора було УКБ, сьогодні немає. Якщо це об’єкт наш і є обласної лікарні, – це є одне. Ми виділяємо… ви самі кажете, близько 15 млн гривень. Що це є? Чому це чітко не сказати? Чому це написано тут “інші заходи”? Для чого це?
О.Сич. На жаль, я не маю бюджетної освіти…
Р.Ткач. Тому, я не знаю, якщо немає Світлани Василівни, нехай скаже Віталій Васильович. Це наша обласна комунальна власність, чи не наша обласна комунальна власність?
О.Сич. Це наша, наша, Романе Володимировичу. Це наша комунальна власність.
Р.Ткач. Я попрошу, щоб це було сказано під протокол.
Пройде час, знову якесь управління пропаде, скажуть: пропало з балансу… (Без мікрофона).
М.Палійчук. Ми планували створити комунальне підприємство і плануємо його створити. Але на даному етапі, поки йдуть проектні роботи, недоцільно створювати, тому що будуть лишні видатки на утримання бухгалтера і так дальше. Це буде створено комунальне підприємство і передано повністю приміщення і все, що будується, на його баланс.
О.Сич. Буде обласна установа – обласний реабілітаційний центр.
Будь ласка, Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Дуже вірно ви, голово, підмітили, що завдяки роботі активістів, волонтерів, небайдужих жителів Івано-Франківської області, дослухались і було прийнято рішення про створення реабілітаційного центру на базі цього довгобуду. Це перша складова.
Друга складова. Дуже добре, що він включений, як доповідав колись нам в. о. керівника департаменту Дзьомбак, що включено в кластерну систему, це також добре.
Наступне питання, Наталіє Дмитрівно, до вас. Я підготую до вас депутатське звернення, щоб ви розказали, куди пішли 15 млн гривень, в чому саме зміна, коригування розробки проектно-кошторисної документації? Чому? Тому що об’єкт будувався, була інженерна складова, будівельна частина, сантехнічна і електрична. Ми прекрасно знаємо, скільки зараз йдуть… розцінки вартості створення проектно-кошторисної документації. І хочеться зрозуміти, бо правильно задав колега мій Роман Володимирович, в тому, що конкретики не вистачає. Тому виникають такі питання. Дякую.
Н.Кучма. Дякую за запитання. Проєктно-кошторисною документацією займається департамент розвитку громад. Ми згідно заявок, згідно виконаних робіт фінансуємо їх. Ми не займаємось ПКД.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, запитання завершені. Якщо ви не отримали достатньо об’ємну відповідь, можете записатись для обговорення. Тому я питаю: чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Є. Будь ласка, запишіться для обговорення цього питання.
Наталіє Дмитрівно, дякую, займіть своє місце в залі.
Карп Галина Василівна, будь ласка.
Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Шановні колеги! Я хочу привернути увагу всіх нас все-таки до позиції… виділеної суми 27 млн гривень департаменту розвитку громад та територій. Зі слів виступаючого було звернення саме цього департаменту в сумі 27 млн гривень, і 27 млн гривень сьогодні пропонується проектом рішення. Тобто, наскільки я зрозуміла, це повністю стовідсоткова потреба, яка потрібна департаменту для утримання дорожньої інфраструктури в належному стані. Тоді можна всім заспокоїтись. Дякую.
О.Сич. Я не спеціаліст, але, чесно кажучи, сумніваюся, що це достатня сума, оскільки спеціалісти говорять про те, що один повноцінний сніжний день на Прикарпатті для обслуговування 3,5 тис. км доріг коштує 4 млн гривень. Нескладні математичні розрахунки показують, що якщо 27 млн гривень поділити на 4, то це стане на тиждень, тому молімо Отця Небесного, щоб снігу не було.
Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка.
Р.Кукурудз. Шановний голово! У мене репліка по процедурі, знову про 27 млн гривень. Ви знаєте, я є членом комісії з питань промисловості, підприємства, і увага – дорожнього господарства.
І ви знаєте, от, левова частка тих перерозподілів, які ми сьогодні погоджуємо, це 27 млн гривень, які йдуть на утримання доріг. Але чомусь на комісію з питань дорожнього господарства це питання не попало. Чомусь там не обговорювалось, і ми, ну, от зараз маємо цю дискусію, яку ми, на мій погляд, мали би провести на комісії, обговорити. Може це замало – 27 млн гривень, може це забагато. Тобто, немає сьогодні відповіді на ці питання, тому десь прошу по процедурі, щоб ми все-таки проводили через відповідну профільну комісію такі великі і вагомі суми. Дякую.
О.Сич. Колеги, я думаю, що це абсолютно адекватне зауваження члена комісії з питань дорожнього господарства, і це треба врахувати, панове заступники, у нашій роботі.
Дякую. Шановні колеги! Ставлю питання…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є ще. Будь ласка, увімкніть мікрофон для Володимира Ткача. Романа Володимировича Ткача, прошу вибачення.
Р.Ткач. Миколо Васильовичу, Олександре Максимовичу, по цьому об’єкту приймаються ваші зауваження, але у мене до вас прохання. Може би ми все-таки написали, що після виготовлення проектно-кошторисної документації цей об’єкт або створити об’єкт комунальної власності, або передати цей об’єкт на баланс обласної клінічної лікарні. Все-таки згодіться, це серйозна сума.
О.Сич. Давайте, давайте…
Р.Ткач. Раджуся з вами.
О.Сич. Романе Володимировичу, давайте ми з вами… не в цьому рішенні, бо ми будемо розбавляти… це рішення фінансове. Давайте ми з вами зафіксуємо протокольно, і виписку з протоколу я надішлю до обласної державної адміністрації, що подати інформацію про стан підготовки на сесію обласної ради рішення про установчі документи щодо створення такого-то підприємства на базі такого-то об’єкту.
Р.Ткач. Приймається.
О.Сич. Добре? Добре. Колеги, не заперечуєте?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, ставлю на голосування проект рішення за основу. Прошу визначатись.
За – 66, не голосували – 4: рішення прийнято.
Колеги, у вас є зміни від бюджетної комісії в результаті напрацювання на декількох засіданнях, ставлю на голосування ці зміни до проекту рішення.
За – 57, не голосували – 13: рішення прийнято.
Приступаємо до нового… а, я прошу вибачення, в цілому. Це були зміни. Ставлю на голосування проект рішення в цілому з врахуванням проголосованих змін.
За – 65, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про виконання обласного бюджету за 9 місяців 2024 року”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Н.Кучма. За січень-вересень 2024 року до обласного бюджету надійшло доходів загального та спеціального фондів з врахуванням трансфертів у сумі 2 млрд 303 млн 274 тис. 500 гривень, що складає 77,1 відс. до затвердженого річного плану з врахуванням змін. Із загальної суми надходжень міжбюджетні трансферти склали 928… 996,9 тис. гривень або 40,3 відс. від загального обсягу, з них: базова дотація – 215953,8 тис. гривень або 23,3 відс., додаткова дотація з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я 9958,56 тис. гривень або 10,7 відс., субвенція з державного бюджету – 580215 тис. гривень або 62,5 відс., інших субвенцій з місцевих бюджетів – 23199 тис. гривень або 2,5 відс.
Доходів загального фонду без врахування міжбюджетних трансфертів надійшло 1 млрд 212 млн 279,3 тис. гривень, що складає 101,9 відс., надходження податку на доходи фізичних осіб становить 77,7 відс., податку на прибуток підприємств надійшло 150783 тис. гривень, що більше у порівнянні з відповідним періодом. До спеціального фонду надійшло доходів без врахування трансфертів в сумі 171 398,3 тис. гривень, що менше проти січня-вересня минулого року на 19,5 відс. або на 41500,4 тис. гривень. Власних надходжень бюджетних установ питома вага в доходах спеціального фонду 73,7 відс., екологічного податку – 38523, тис. гривень, що складає 45,5 відс. Видатки. Видатки загального та спеціального фондів обласного бюджету проведено в сумі 1 млрд 983 млн 534 тис. гривень, в тому числі по загальному фонду 1 млрд 738 млн 216 тис. гривень, по спеціальному – 245 млн 317 тис. 800 гривень, видатки спеціального спрямування у видатках загального фонду складають 73,3 відс., освіта – 51,5 відс., охорона здоров’я – 18,3 відс., соціальний захист та соціальне забезпечення населення – 15,6 відс., культура і мистецтво – 8,4 відс., фізична культура і спорт – 6,2 відс., обсяг видатків по захищених статтях склав 1 млрд 152 млн 923 тис. 800 гривень, на виплату заробітної плати спрямовано 616 млн 732 тис. 600 гривень, що становить 53,5 відс., на оплату комунальних послуг та енергоносіїв – 8 млн 905,9…
О.Сич. Наталіє Дмитрівно, я вам дякую. Ми заздалегідь отримали матеріали, це питання планове, депутати, думаю, що встигли проаналізувати детально, ті, що працюють в бюджетній комісії. Колеги, якщо не заперечуєте, я би пропонував перейти до запитань, обговорення цього питання. Не заперечуєте?
Ні, немає. Так?
Чи є бажаючі задати запитання Наталії Дмитрівні? Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Карп Галина Василівна, будь ласка.
Г.Карп – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка, із 23 видів надходжень, які поступають до обласного бюджету, по якому виду надходжень досягнуто самого більшого приросту до відповідного періоду минулого року? І причина? Це перше питання.
І друге питання. Яке місце займає Івано-Франківська область по темпах росту доходів загального фонду за підсумками 9 місяців? Дякую.
Н.Кучма. По першому питанню, самим найбільшим є… відповідний ріст досягнуто за рахунок великих платників податків на прибуток, це є ПрАТ “Івано-Франківськцемент”, це є “Прикарпаттяобленерго”…
Г.Карп. (Без мікрофона).
Н.Кучма. Самий найбільший – це є податок на прибуток. За рахунок цих трьох великих платників податків.
О.Сич. На якому місці перебуває в Україні наш…
Н.Кучма. А, друге питання. Добре. Наш бюджет… за 9 місяців, так? На восьмому.
О.Сич. Дякую. Запитання вичерпані. Дякую, Наталіє Дмитрівно, займіть своє місце в залі.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Також немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 16: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про звіт постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.
Доповідач: Іванів Назарій Іванович – голова постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.
Проект напрацьовано постійною комісією обласної ради і рекомендований до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Н.Іванів. Слава Ісусу Христу!
Шановні колеги! Вашій увазі пропонується звіт постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій з грудня 2020 року по листопад 2024 року.
Постійна комісія обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій утворена на підставі рішення обласної ради від 01.12.2020 № 6-1/2020 “Про утворення постійних комісій обласної ради” та № 7-1/2020 “Про обрання голів, заступників голів, секретарів та членів постійних комісій обласної ради”.
Роботу Комісії координує заступник голови обласної ради Микола Васильович Палійчук.
У своїй діяльності ми керуємося Конституцією України, законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про статус депутатів місцевих рад”, Регламентом обласної ради, рішенням обласної ради “Про Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради” (зі змінами).
До складу нашої комісії входить 10 депутатів. Рішенням депутатського корпусу обрано мене головою комісії, відповідно Кушніра Володимира Степановича – заступником, Левицького Олександра – секретарем, а також входять до складу комісії Грицюк Дмитро, Дебенко Ігор, Качур Олег, Королик Михайло, Мельниченко Оксана, Сіреджук Дмитро і Ткач Роман.
Питання, які розглядаються постійною комісією, вирішуються виважено, з урахуванням вимог чинного законодавства.
За звітний період наша комісія провела 93 засідання, на яких ми розглянули понад тисячу питань, якщо бути точним, 1009 питань. Постійною комісією розглядалися, в основному, питання, які стосуються змін до бюджетних призначень по головних розпорядниках коштів обласного бюджету, погодження розпоряджень обласної державної адміністрації – обласної військової адміністрації, спрямування субвенцій з обласного бюджету і їх врахування з місцевих бюджетів, а також врахування субвенцій з державного бюджету.
Якщо розділити по категоріях, то спрямування коштів від перевиконання загального фонду обласного бюджету і ті рішення, які я вище назвав, – це 292 рішення; питання щодо погодження переліків заходів регіональних цільових програм та внесення змін до них на відповідні бюджетні періоди – 311 рішень, інші питання – 23. Крім цього, нашою комісією розглядалися проекти рішень, які вносились на розгляд сесій, це 380 проектів рішень.
Особливу увагу наша комісія приділяє питанням, які стосуються виділення коштів та фінансування заходів програм обороноздатності держави, зокрема регіональної цільової програми надання шефської допомоги військовим частинам Збройних Сил України, Національної Гвардії України, Державної прикордонної служби України, військово-патріотичного виховання молоді на 2021-2025 роки, і програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки.
Станом на сьогодні цього року на ці програми уже виділено близько 100 млн гривень.
Протягом звітного періоду нашою комісією розглянуто проекти рішень щодо затвердження усіх регіональних цільових програм, а це 86 програм, в тому числі діючі – 64. Відповідно різниця – це ті програми, які вже втратили термін дійсності, внесення змін до них та звітів про їх виконання за відповідні періоди, які вносилися в подальшому на розгляд сесій обласної ради.
На засіданнях комісії неодноразово розглядалися та обговорювалися питання щодо врахування в обласному бюджеті та розподілу коштів освітньої субвенції. Це для придбання шкільних автобусів, мультимедійного обладнання, засобів навчання та комп’ютерного обладнання для оснащення навчальних закладів предмету “Захист України”, а також меблів для навчальних кабінетів пілотних закладів освіти “Нова українська школа”.
Також нашою комісією розробляються та приймаються пропозиції при прийнятті обласного бюджету, доповнення до проекту рішення, зокрема щодо участі обласної ради у погодженні та розподілі коштів обласного бюджету, погодженні переліків заходів регіональних цільових програм, внесення змін до них та контролю за використанням коштів обласного бюджету тощо.
Зокрема у 2021 році на засіданнях комісії розглядалися питання щодо розподілу та використання коштів субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам для забезпечення централізованою подачею кисню ліжкового фонду закладів охорони здоров’я, які надають стаціонарну медичну допомогу пацієнтам з гострою респіраторною хворобою COVID-19.
Також на нашому постійному контролі перебуває питання фінансування та виконання заходів Регіональної цільової програми розвитку соціальної інфраструктури Івано-Франківської області на 2022-2025 роки, на засіданнях комісій протягом звітного періоду розглядались пропозиції щодо фінансування заходів програми у 2022-2024 роках, пошуку джерел їх фінансування, проводився аналіз використання коштів.
Водночас, у разі виникнення ризику не освоєння коштів по окремих заходах до закінчення бюджетного періоду бюджетною комісією розглядалися питання про перерозподіл коштів на фінансування інших об’єктів регіональних цільових програм з метою використання їх у повному обсязі.
Згідно із пропозиціями, розробленими постійною комісією та внесеними у рішення обласної ради про обласний бюджет, передбачено погодження із відповідними постійними комісіями обласної ради переліків заходів регіональних цільових програм та внесення змін до них, враховуючи галузеві принципи. Крім того, заходи усіх регіональних програм та внесення змін до них погоджуються постійною комісією обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій.
Дякую колегам-депутатам, апарату обласної ради, зокрема управлінню з питань бюджету за конструктивну, спільну і злагоджену працю.
Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую, Назарію Івановичу. Хороша доповідь. У мене єдине питання виникає. До речі, голова обласної ради також піднімав у своєму звіті. Як на вашу думку, на діяльність комісії, яку ви маєте честь очолювати, впливає те, що документи або розпорядження з обласної військової адміністрації надходять із запізненням згідно з Регламентом діяльності і нашої обласної ради, і вашої комісії? Чи воно впливає на якість прийняття рішень, якість прийняття документів, формулювання документів? Бо ми з Романом Володимировичем задавали питання навіть про проектно-кошторисну документацію. Так? Виникають питання. По питаннях доріг Ростислав Кукурудз задавав питання, чому на комісії не розглядалось. Тобто, може це невчасно подаються документи, чи може вони неякісні?
Як, на вашу думку, ви вважаєте, це нормально чи ні в діяльності вашої комісії?
Н.Іванів. Дякую, Тарас Теофілович, за задане запитання. На жаль, я вимушений констатувати той факт, що буквально всі чотири роки роботи нашої комісії, коли стосується питання розподілу коштів, то лист з пропозиціями від обласної державної адміністрації приходить буквально… практично кожного разу в день засідання комісії. Звичайно, ні я, як голова комісії, ні члени комісії, ми не маємо можливості вивчити питання щодо розподілу і доцільності виділення таких коштів. Саме я був ініціатором і звертався до голови обласної ради, і ми разом з вами голосували за внесення змін до Регламенту Івано-Франківської обласної ради, де було прийнято рішення про те, що матеріали мають бути подані до апарату обласної ради за три дні до відповідного засідання наших постійних комісій, зокрема і постійної комісії з питань бюджету. Це абсолютно негативно відбивається на роботі нашої комісії. Тому користуючись тим, що немає Світлани Василівни, але є Віталій Васильович, просимо вас в подальшому такого не робити.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
О.Сич. Я власне хотів уточнити. Назарій Іванович зауважив, що така практика триває вже 4 роки, тобто, її запровадила попередній керівник департаменту фінансів, цю… ну, треба якісь акуратні слова підібрати, скажемо так, негативну, неконструктивну практику, а теперішній голова департаменту не годен ніяк “вийти на рівну дорогу”.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
О.Сич. Але зважаючи на працьовитість і побожність голови комісії, з Господньою поміччю ми все вміємо заладнати.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Шановні колеги! Якщо немає запитань, будь ласка, Назарію Івановичу, займіть своє місце в залі.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Подати пропозиції, зауваження?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 63, не голосували – 8: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про стан забезпечення соціального захисту та надання підтримки військовослужбовцям, ветеранам, членам їх сімей та членам сімей загиблих”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.
Доповідач: Примич Роман Станіславович – начальник управління з питань ветеранської політики обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей і з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Романе Станіславовичу.
Р.Примич. Слава Україні!
О.Сич. Героям слава!
Р.Примич. Доброго дня всім присутнім! До вашої уваги надається інформація про стан забезпечення соціального захисту та надання підтримки військовослужбовцям, ветеранам, членам їх сімей та членам сімей загиблих.
З метою надання додаткових соціальних гарантій ветеранам, членам їхніх сімей, а також сім’ям осіб, які загинули або постраждали під час захисту України, в 62 територіальних громадах області діють місцеві програми, на виконання яких у 2024 році було профінансовано 271 млн 499 тис. гривень.
На виконання заходів обласної програми у 2024 році з обласного бюджету виділено 37 млн 732 тис. 200 гривень. Станом на 11.11.2024 року з коштів обласного бюджету надано матеріальну допомогу 1958 особам на загальну суму 35 млн 514 тис. 200 гривень. Ці кошти були розподілені на такі заходи програми, як у зв’язку із втратою члена сім’ї на суму 14 млн 852 тис. 900 гривень, членам сім’ї загиблих учасників бойових дій до роковин трагедії на суму 7 млн 823 тис. 500 гривень, на лікування учасникам бойових дій на суму 7 млн 962 тис. гривень, членам сімей учасників бойових дій, в тому числі неповнолітнім дітям у зв’язку із втратою годувальника на суму 355 тис. гривень, дітям до 18 років та неповнолітнім братам і сестрам загиблих під час Революції Гідності на загальну суму 102 тис. 200 гривень, членам сімей зниклих безвісти під час участі у бойових діях розглянуто звернень на загальну суму 4 млн 384 тис. 569 гривень, а також особам, котрі померли після демобілізації на загальну суму 236 тис. 250 гривень.
Придбано відзнак та нагород на загальну суму 95 тис. гривень.
Станом на 01.11.2024 року кількість нерозглянутих звернень становить понад 1 тис. 600… на загальну суму 34 млн 948 тис. 81 гривню. Для забезпечення лікування відповідної категорії осіб з обласного бюджету на 2024 рік було виділено 2 млн гривень, станом на 1 листопада використано 1 млн 312 тис. 100 гривень. На 2024 рік 20 закладів охорони здоров’я області уклали угоди з Національною службою здоров’я та надають реабілітаційні послуги військовослужбовцям та цивільним громадянам, які перенесли поранення, травми чи захворювання. Стаціонарна реабілітаційна допомога надається у 14 закладах, в яких функціонують реабілітаційні відділення, розгорнуто 428 ліжок, цього року відкрито ще одне реабілітаційне відділення ОКНП “Надвірнянська центральна районна лікарня” Надвірнянської міської ради.
У закладах охорони здоров’я працюють 663 спеціалісти з реабілітології, сформовано 22 мультидисциплінарні реабілітаційні команди. За 9 місяців 2024 року послуги з реабілітації отримали 11 тис. 481 особа, з них стаціонарно – 5013, і амбулаторно – 468 осіб.
Станом на 1 листопада 2024 року по пілотному проекту зубопротезування укладено договори з НСЗУ з 16-ма надавачами послуг, з яких одна державна установа, 15 – комунальні, на загальну суму 27 млн 688 тис. 831 гривня. Гранична вартість послуг із зубопротезування не може перевищувати 14 984 гривень, а наданих медичних послуг зуболікування – 24 952 гривні.
У 2024 році путівками на оздоровлення та відпочинок забезпечено 292 дітей учасників бойових дій.
В області працюють 14 центрів життєстійкості. На 01.11. поточного року послугами центрів життєстійкості скористались 7520 ветеранів, членів їх сімей, членів сімей загиблих та померлих, захисників і захисниць.
В Івано-Франківській області зареєстровано 3 надавачі послуг з психологічної допомоги, запроваджено проєкт “Турбота про родину героя”. Станом на 01.11. поточного року учасниками проекту стали 5700 рідних полеглих та загиблих.
Для забезпечення безкоштовним навчанням дітей, батьки яких загинули або постраждали під час участі у бойових діях, для 5 студентів за рахунок коштів обласного бюджету у поточному році передбачено 145 тис. 900 гривень. За перший навчальний семестр використано 69 тис. 252 гривні, оплата здійснюється після закінчення навчального семестру.
Також передбачено фінансування за рахунок коштів обласного бюджету стипендії учасникам бойових дій, це 50 осіб, сума розміру стипендії – 2,5 тис. гривень, дітям загиблих, зниклих безвісти або осіб з інвалідність внаслідок війни, мова йде про 60 осіб, сума розміру стипендії від 1,5 до 2,5 тис. гривень в залежності від ступеня освіти.
Впродовж січня-жовтня 2024 року послугами служби зайнятості в Івано-Франківській області скористались 532 зареєстровані безробітні особи з числа учасників бойових дій, з них 452 особи отримали виплати допомоги по безробіттю.
В рамках урядового проєкту…
О.Сич. Романе Станіславовичу, я прошу вибачення. Депутати дають мені знати, що в принципі кожен з них матеріали вивчив, питання планове, заздалегідь подане, інформація достатньо об’ємна, детальна. Скоріше перейдемо, можливо, до обговорення і до запитань.
Колеги, чи є запитання до Романа Станіславовича?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є, будь ласка, запишіться для запитань.
Рудик Марія Олександрівна.
М.Рудик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Пане Романе, у мене до вас більше прохання, як питання. Неодноразово до мене звертаються родини військових і пропавших безвісти щодо комунікації з громадами, особливо з працівниками, які працюють в управлінні ветеранів в кожній громаді, щодо поганого проінформування щодо того чи іншого питання. Я вас прошу: проведіть додаткові наради, проконсультуйте ваших підлеглих щодо точного надання інформації даним родинам.
Також друге питання, яке стосується звернення військових. Неодноразово до мене як до депутатки звертались військовослужбовці, військові, які вже зараз мають інвалідність, особи з інвалідністю війни тої чи іншої групи, щодо також неякісного надання послуг певними чиновниками щодо їхніх прохань. І щодо черги на житло, дані громади відмовляються ставити військових на чергу без будь-якого пояснення. Я вважаю, що це неправильно, неприпустимо, тому що людина не може згідно… (Без мікрофона).
О.Сич. Іванів Назарій Іванович. Ай, вибачте! Це було питання. Ну, я не знаю, чи це було питання, чи побажання. Тут важко сказати. Тут швидше побажання. Я би навіть пропонував пані Марійці десь викласти це письмово, якщо можливо навіть неформально, просто до відома Романа Станіславовича, щоб він просто… він зараз прослухав, щоб він для себе знав, які проблеми є в громадах, на які треба звернути увагу навіть під час роботи, нарад і тому подібне.
Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Романе Станіславовичу, перш за все, хочу подякувати вам за оборону нашої держави і за вашу роботу в управлінні. У мене таке питання, десь я хотів виокремити: допомога у зв’язку з втратою члена сім’ї – 50 тис. гривень на одну сім’ю, членам сім’ї загиблих учасників бойових дій – 30 тис. гривень на одну сім’ю до роковини, на лікування згідно рішення комісії і допомога членам сім’ї зниклих безвісти – 25 тис. гривень на одну сім’ю кожного року, наскільки я розумію. До мене дуже багато дзвонить військовослужбовців та їхніх родин з приводу того, що вони подали заяви, але дуже довго розглядаються. Це пов’язано з тим, що не вистачає коштів? Якщо так, то назвіть, будь ласка, скільки заяв по цих категоріях є не розглянуто, і на яку приблизно загальну суму це складе, щоб ці заяви забезпечити фінансовим ресурсом. Дякую.
Р.Примич. Станом на сьогодні не розглянутих заяв про надання матеріальної допомоги у зв’язку з втратою члена сім’ї – 406, зниклих безвісти – 445, до роковин трагедії – 400, на лікування – 349, власне все.
Голос із залу. (Без мікрофона).
Р.Примич. На загальну суму 46 млн 915 тис. гривень, практично 47.
О.Сич. Шановні колеги! Приступаємо до обговорення.
Дякую, Романе Станіславовичу, займіть своє місце в залі.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Пропозиції, зауваження? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 61, не голосували – 10: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про стан забезпечення органами місцевого самоврядування соціального захисту дітей, дітей-сиріт та дітей, позбавлених батьківського піклування, сімей з дітьми, які опинилися у складних життєвих обставинах, в Івано-Франківській області”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.
Доповідає Євчук Марія Михайлівна – в. о. начальника служби у справах дітей обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
М.Євчук. Добрий день, шановна президіє! Вибачайте, прихворіла. Шановні депутати та всі присутні!
Вашій увазі надана інформація щодо захисту прав та інтересів дітей на рівні громад.
Станом на 1 грудня на обліку служб у справах дітей перебуває 1158 дітей, функціонує 13 дитячих будинків сімейного типу, 83 прийомні сім’ї, 750 сімей опікунів і піклувальників, що становить 93,3 відс. – це сімейні форми виховання. 74 дитини – статусні – виховуються у закладах, це в коледжах, ліцеях, центрах підтримки дітей та сімей у лікувальному закладі, закладі соціального захисту, створеному громадськими організаціями, і в будинку дитини.
Службами у справах дітей міських, сільських і селищних рад здійснюються заходи щодо виявлення дітей, які залишені без батьківського піклування, своєчасного надання їм статусу дитини-сироти чи дитини, позбавленої батьківського піклування.
За 11 місяців поточного року такий статус надано 163 дітям, знято з обліку 161 дитину-сироту, дитину, позбавлену батьківського піклування, у зв’язку із досягненням повноліття, усиновленням чи поверненням в рідну біологічну родину.
Окрім того, службами у справах дітей як представниками органів опіки і піклування місцевих рад здійснюються заходи щодо своєчасного виявлення дітей, які опинилися в складних життєвих обставинах. На 1 грудня таких дітей на обліку місцевих служб перебуває більше 2 280 дітей, з них 1567 дітей – це діти, які постраждали внаслідок воєнних дій та збройних конфліктів.
Службами у справах дітей спільно з суб’єктами соціальної роботи здійснюються інформаційно-просвітницькі заходи та профілактичні рейди.
У закладі на сьогодні здійснюють діяльність… в області на сьогодні здійснюють діяльність 3 заклади соціального захисту дітей. Заклади фінансуються з обласного бюджету, за що ми дуже вдячні нашій обласній раді, за підтримку і турботу про дітей, які цього потребують. Налагоджена тісна співпраця адміністраціями закладів з благодійними громадськими організаціями. За 11 місяців заклади отримали допомогу більше як на 1 млн 300 тис. гривень. Діти відпочивають, культурно розвиваються в дусі національних традицій та патріотизму.
Окрім того, наша область стала надійним тилом для осіб, в тому числі дітей, дітей-сиріт та позбавлених батьківського піклування, дітей, які залишені без батьківського піклування, з часу повномасштабного вторгнення.
О.Сич. Маріє Михайлівно! Питання планове, подане заздалегідь, інформація у нас є. Вам важко говорити, ми бачимо, що ви не зовсім добре себе почуваєте. Колеги, перейдемо до запитань.
Чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Дякуємо за роботу. Чи є бажання взяти участь в обговоренні, подати пропозиції, зауваження?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 60, не голосували – 10: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про хід виконання рішення обласної ради від 22.08.2023
№ 724-23/2023 “Про стан та розвиток медичної реабілітації в області, аналіз мережі закладів, що надають реабілітаційну допомогу”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення “Про хід виконання рішення обласної ради від 22.08.2023 № 724-23/2023 “Про стан та розвиток медичної реабілітації в області, аналіз мережі закладів, що надають реабілітаційну допомогу”.
На сьогодні у нас сформована спроможна мережа закладів, що надають реабілітаційну допомогу, зокрема є 20 закладів охорони здоров’я, які законтрактовані з Національної службою здоров’я України та надають реабілітаційну допомогу.
Функціонують 14 реабілітаційних відділень, працюють 663 спеціалісти з реабілітології, сформовано 22 мультидисциплінарні реабілітаційні команди. За 9 місяців поточного року більше 11 тисяч осіб отримали реабілітаційну допомогу, з них 44 відс. – це військовослужбовці.
Також один з шести в Україні центрів досконалості є на базі центру фізичної та реабілітаційної медицини – обласна клінічна лікарня, які здійснюють допомогу за такими напрямками, зокрема широкий спектр реабілітаційних послуг, функціонує відділення медико-психологічної реабілітації, проводиться допротезна і післяпротезна реабілітація пацієнтам з ампутацією кінцівок у співпраці з протезними закладами, також є провайдером безперервного професійного розвитку щодо тренінгів та мультидисциплінарних реабілітаційних команд.
Цьогоріч проліковано 481 пацієнт, з них 330 є військовослужбовцями.
Також здійснюється реабілітаційна допомога при травмах спинного мозку на базі обласної клінічної лікарні.
Щодо нових регламентуючих документів, які сприяють якісній реабілітації, є запроваджено компенсацію вартості допоміжних засобів реабілітації для військовослужбовців згідно постанови Кабінету Міністрів України від 29.10.2024 року (зі змінами) № 321 щодо порядку забезпечення допоміжними засобами реабілітації, а саме технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані такі засоби.
Окрім того, постановою Кабінету Міністрів України від 10 травня 2024 року № 530 внесено зміни до порядку протезування та ортезування виробами підвищеної функціональності за новітніми технологіями та технологіями виготовлення, які відсутні в Україні, та/або спеціальними виробами для занять спортом окремих категорій громадян, які втратили функціональні можливості кінцівки або кінцівок.
Які є першочергові завдання з розвитку реабілітації в області? Ну, перш за все, це створення реабілітаційного центру, попередня кошторисна вартість цього будівництва становить 854 млн 579 тис. гривень, на сьогодні реалізовано ескізний проект. Також загальна вартість проектування складає 14 млн 48 тис. гривень. На даний час наявні кошти для проектування в сумі 4 млн 331 тис. гривень, і для завершення проектування необхідні кошти в сумі 9 млн 716 тис. гривень. Окрім того, цьогоріч виділено 100 млн гривень з державного бюджету.
Також для створення… створюються реабілітаційні відділення у трьох кластерних закладах, зокрема Верховинська багатопрофільна лікарня, Косівська центральна районна лікарня та Бурштинська центральна районна лікарня, які планують… Бурштинська центральна районна лікарня до кінця року відкриває відділення реабілітації, та Верховинська багатопрофільна лікарня – відкривається амбулаторне відділення реабілітації та розпочинається контрактування.
О.Сич. Олександро Григорівно, дякую, дякую! Так само: питання планове, подана інформація є, депутати ознайомились. Колеги, перейдемо до запитань?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції, зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Так само немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Дякую, Олександро Григорівно.
За – 62, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про припинення (реорганізацію) комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний спеціалізований (спеціальний) кістково-туберкульозний санаторій “Смерічка” Івано-Франківської обласної ради” (код
ЄДРПОУ 01993210) шляхом приєднання до комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” (код ЄДРПОУ 01993150)”.
Проект рішення – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони
здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає питань. Можемо зразу до питань переходити.
Шановні колеги! Давайте до запитань. Є бажаючі?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запишіться для запитань, будь ласка.
Волошин Сергій Ярославович, будь ласка.
С.Волошин. Доброго дня! Олександро Григорівно, маю наступне питання при розгляді даного питання. Дивіться: згідно довідки дане підприємство має дитяче відділення, доросле відділення і пульмонологічне відділення. Підкажіть, будь ласка, як буде… взагалі яка доля в даному комплексі буде саме дитячого відділення? Чи воно буде експлуатуватись? Я знаю, що дуже багато коштів було спрямовано, і після початку повномасштабного вторгнення в даному відділенні перебувало досить багато діток. Це перше питання. Тобто, чи ми будемо закривати, чи ми будемо його реорганізовувати?
І питання. Я також ознайомлювався з довідкою, що наразі там перебуває незначна кількість дітей, але все ж таки яка доля цих діток? Дякую.
О.Бойчук. Дякую за запитання. Хочу сказати, що в частині фінансового забезпечення, то власне Івано-Франківський обласний спеціалізований кістково-туберкульозний санаторій
“Смерічка” забезпечується виключно з обласного бюджету. Річний бюджет становить
24 млн гривень.
Що стосується кількості перебування дітей, так, там на сьогодні є 21 дитина, які в кінці цього місяця, грудня, завершують своє перебування, тобто, оздоровлення. Окрім того, є двоє діток, які до нас перевезені з Харкова, це паліативні діти. Їхня доля планується або в медичні заклади, де є паліативні відділення, або під нашим ще управлінням є два санаторії, які так само мають місця, і на сьогоднішній день ми можемо туди розмістити дітей.
О.Сич. Наступне питання. Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Олександра Григорівна! Дивіться: я впродовж того, що колега пан Сергій задав.
Розумієте, на сьогоднішній… По-перше, ідея приймається… ми вже не раз тут обговорювали, що з цим треба щось робити. Логічно, логічно зробити крок, який ви пропонуєте. Але дивіться: на сьогоднішній день, наскільки я пам’ятаю, там десь на 100 чи на 110 ліжко-місць був дитячий санаторій. Це сотня. Умовно, завтра воно переходить. Тоді стоїть чітко питання: ми закриваємо дитяче відділення? Це все-таки 100 дітей від такої страшної кістково-туберкульозної хвороби лікувались. Там буде дитяче чи не буде дитяче? А якщо закриваємо, то все-таки чітко скажіть, в який санаторій переведуться ці дітки? Дякую.
О.Бойчук. Пане Романе, у нас є три санаторії на сьогодні. Жоден санаторій не виконує свою повну… повне забезпечення. Вони виконують забезпечення в межах 60 відс., не більше. Це значне навантаження на обласний бюджет. Окрім того, у нас ще є два дитячих санаторії, це є Єзупіль, і це є санаторій “Ясень”, які зможуть абсолютно на себе взяти це навантаження.
Окрім того…
Р.Ткач. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Дайте можливість відповісти, а при обговоренні ви можете висловити свої думки. Завершуйте, будь ласка, Олександро Григорівно. Чи ви завершили вже?
О.Бойчук. Я вже завершила.
О.Сич. Колеги, якщо маєте бажання взяти участь в обговоренні, то, будь ласка, запишіться і висловіть свої думки.
Є бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Добре, дякую, Олександре Григорівно.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 63, не голосували – 8: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про заснування обласної премії імені Марка Боєслава у жанрі військової літератури”.
Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Давайте зразу до питань. Чи є запитання? Я думаю, що суть і потребу такої премії всі розуміють.
Є запитання, колеги? Є. Запишіться, будь ласка.
Я не думаю, що треба пояснювати, хто такий Марко Боєслав.
Рудик Марія Олександрівна.
М.Рудик – депутатська фракція Всеукраїнського об’єднання “Свобода”. Марко
Боєслав писав: “Колись судити будуть нас, ми знаєм, та нам не жаль отих кривавих років, бо ними вічно житиме народ”. І дуже добре, що сьогодні ми слухаємо рішення щодо заснування обласної премії імені Марка Боєслава. І я хочу сказати, чи саме вже сплановано, як будуть відбуватися дані конкурси і хто в них може брати участь? Дякую.
Т.Бойко. Так, все у нас… Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Все у нас прописано в положенні про премію, як буде відбуватися, як буде відбуватись подача документів. І також ще хочу зазначити, що 25 березня 2025 року у нас буде відзначатись 115-та річниця від дня народження відомого ідеолога, пропагандиста українського збройного підпілля Марка Боєслава. Тому якраз в таку ювілейну дату ми би хотіли розпочати це вручення.
О.Сич. Марійка може готувати збірку віршів.
Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Тетяна Михайлівна, дійсно, у підтвердження слів колеги пані Марійки, молодці, що ви таку ідею подали. Але дивіться, у мене технічне питання. Бо я все-таки не одержав тут відповідь. А це будуть мати можливість брати участь тільки прикарпатці, ті, хто живе на території області?
Т.Бойко. Тільки з нашої області, так.
Р.Ткач. Тільки ті, хто на території області?
Т.Бойко. Так, тільки ті, хто в області.
Р.Ткач. І друге питання. Це тільки учасники війни, якщо образно, там АТО, чи умовно дитина, жінка, яка не брала участь, видала річ і її можна буде вносити в номінацію? Чи тільки учасники війни?
Т.Бойко. Тільки учасники війни, військові журналісти, волонтери.
Р.Ткач. Тобто, тільки ті, хто брав участь у військових діях?
Т.Бойко. Так, так.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
Р.Ткач. Прошу? Я розумію. Наприклад…
Голос із залу. (Без мікрофона).
Т.Бойко. Також ті…
Р.Ткач. …не була волонтером. І останнє.
Т.Бойко. Ті, які є членами сімей військовослужбовців також.
Р.Ткач. Добре, це тільки ті, хто брали участь. Я зрозумів.
І останнє. Все-таки це що буде кожен…
Т.Бойко. …члени сімей. Наприклад, якщо чоловік брав участь…
Р.Ткач. Я розумію… (Без мікрофона).
Т.Бойко. Ні, якщо вона не є членом.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
Т.Бойко. На цей і на 2025 рік в межах кошторисних призначень ми передбачили
55 тис. гривень, 40 тис. гривень на саму премію, грошову винагороду, а 15 тис. гривень – виготовлення медалей та дипломів.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
Т.Бойко. Так, так. Дякую.
О.Сич. Будь ласка, Василь Іванович.
В.Гладій. Шановні колеги! Я хочу подякувати нашому колезі, депутату Івано-Франківської обласної ради Богдану Михайловичу Томенчуку за авторство даної ідеї.
(Оплески в залі).
О.Сич. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Немає?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Т.Бойко. Дякую.
О.Сич. За – 64, не голосували – 7: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про затвердження Положення про обласну премію імені Івана Косика в галузі управління та організації системи освіти”.
Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гаврилюк Ігор Олегович – заступник директора департаменту освіти і науки обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
І.Гаврилюк. Шановна президіє, шановні депутати! Премія Івана Косика була заснована у 2008 році, але пройшли роки, треба було оновити Положення, що ми й робимо. Три суттєві зміни: перше, змінились назви навчальних закладів, ми розширили коло людей, педагогів, хто може отримати премію, зокрема включили ректорів, проректорів вищих навчальних закладів, і чітко встановили розмір премії, бо були питання інфляції, і вона встановлена в розмірі чотирьох мінімальних заробітних плат.
О.Сич. Чи є запитання, колеги, до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Є? Будь ласка, запишіться.
Черневий Юрій Іванович.
Ю.Черневий – депутатська фракція “Батьківщина”. Шановний… у мене швидше не питання, а питання і пропозиція. Ігоре Олеговичу, у Положенні, пункт 4, другий підпункт, там є “нагородний лист згідно з додатком”. Самого зразка нагородного листа, додатка немає в цьому Положенні, щоб не “підвисло” питання, Олександр Максимович, я як депутат можу внести пропозицію, щоб добавити додаток – нагородний лист, типовий нагородний лист, такий, який був у минулому Положенні, для того, щоб не “підвисло” Положення, і щоб воно працювало, і не треба було ще одного розгляду питання по цьому Положенню.
О.Сич. До речі, це вже недогляд всіх, хто готував рішення і розглядав його на комісії. Як вказаний додаток, а додатка не існує? Колега правий. І премія не буде діяти. Тому, очевидно, я зараз поставлю вашу пропозицію на голосування, щоб додаток вважати типовим той, який існував у попередній редакції Положення про премію.
Колеги, чи є ще..? Є, Королик Михайло Михайлович, будь ласка.
М.Королик. Шановний Ігор Олегович, я якраз по цьому питанню хотів говорити, просив би вас, щоб ви все-таки уважніше готували проекти рішень, які поступають до апарату обласної ради, бо, як на мене, з голосу це правильно, але було би правильно, якби комісія надала свої висновки до того додатку і обговорила. Можливо, там є якісь речі, які суперечні.
По пункту 2 питання у мене є до вас конкретніше ще одне. Присуджується керівникам, заступникам керівників структурних підрозділів з питань освіти… увага! …районних державних адміністрацій, в тому числі. Скажіть, будь ласка, а враховуючи зараз, який непростий рівень району у нас в районних радах, мені відомо, що в районних адміністраціях також не все в порядку, не так все просто, які зараз повноваження на рівні районних державних адміністрацій, які там приблизно штати, є керівник, відділ, чи це просто спеціаліст, який займається освітою, культурою, спортом і іншими питаннями? Дайте, будь ласка, відповідь.
І.Гаврилюк. Значить, у Положенні прописано 4 категорії керівників, і в кожній районній адміністрації є відділ або управління освіти. Штати визначаються їхнім штатним розписом.
О.Сич. Ігоре Олеговичу, я для уточнення того питання, що задавав колега. А чим керує відділ освіти районної адміністрації, якщо в кожній громаді цього району є свій відділ освіти? Чим він керує взагалі? І коли в районних рад забрали все майно? Всі колишні районні дитячі будинки, позашкільної роботи, естетичного виховання, спортивної… Чим в вони взагалі керують? І як вони можуть взагалі впливати на цю премію? Кого вони можуть подавати? Це що, голова громади має дублювати? Він має подати через свій відділ освіти і через відділ освіти районний, чи що? Вони ж на відділ освіти громад не впливають і ними не керують. То ким вони взагалі керують, і що вони мають подавати? Ну, це закономірне питання, правда? Ну, абракадабра.
Колеги, ставлю на голосування…
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Будь ласка, Королик. Увімкніть мікрофон.
М.Королик. Шановні колеги! Для мене дуже дивно, що на обласному рівні не володіють інформацією і не знають, чи є там відділи освіти і так дальше, і так дальше. От, на прикладі Івано-Франківського найбільшого району в області, у нас є головний спеціаліст сектору освіти, охорони здоров’я, культури та спорту РДА, тобто, одна-єдина посадова особа, яка працює в сфері освіти, культури, спорту і так далі. Очевидно, я розумію, що посада передбачає збір інформації у цих сферах, ніким і нічим ця посадова особа не керує. Тому коли пропонуєте, що така людина може бути нагороджена, то, як на мене, вона не може бути… поруч стояти з ректорами університетів, начальниками відділів освіти на місцевому рівні чи директорами шкіл. Це всього-на-всього одна структурна особа в структурі РДА. Тому, як на мене, це не до кінця є правильно і коректно по відношенню до всіх інших людей, які будуть пропонуватись до нагородження.
А стосовно додатку, то це дуже велике, як на мене, з вашої сторони недопрацювання. Дякую.
О.Сич. Колеги, з уваги на два важливі зауваження депутатів я пропоную це питання зняти з обговорення, доопрацювати… Нас нічого не нагалить, конкурс протягом 10 днів не відбудеться імені Косика, правда? І на наступну сесію, яку ми плануємо, як завше, у 20-их числах, це буквально через десяток днів, через два тижні, подати доопрацьований проект рішення, де це все має бути враховано: і додаток має бути врахований, про який депутат Черневий сказав, і проаналізовано доцільність подання тих осіб, які мають номінальне відношення до управлінського процесу в галузі освіти, і все решта. Ну, як це так?
Колеги, я ставлю на голосування цю пропозицію.
Хто за те, щоби питання зняти з розгляду, доопрацювати і пропонувати на чергову сесію обласної ради? Прошу голосувати.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Комісія дала висновок: рекомендувати на сесію. Ви розумієте чи ні? Одну хвильку!
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. За – 52: рішення прийнято.
Шановні колеги! Будь-який документ, зокрема проект рішення, який поступає в обласну раду, я як голова обласної ради, незалежно від рекомендацій колег, не можу просто викинути в смітник, я пропоную комісії дати свої висновки. Комісія дала висновки з питань освіти, і ми на підставі цих висновків розглядаємо питання. Якщо ви хочете переадресувати ваше зауваження колегам з тої комісії, а не до апарату…
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Ви розумний чоловік, ви знаєте, що рішення рекомендаційне приймає не працівник апарату ради, а приймає комісія профільна, депутатська. Ну, для чого це? Я розумію, що невістка завжди винувата, але…
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Наступне питання – “Про внесення змін до Програми приватизації майна
спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2021-2025 роки в новій редакції”.
Проект рішення номер 20 – в окремій брошурі.
Доповідає Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
В.Даниш. Шановний Олександре Максимовичу, шановні депутати! В процесі користування та здійснення співласниками майна права власності на майно виникають чотири основні дії, тому ми пропонуємо внести зміни до Програми приватизації майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області на 2021-2025 роки в новій редакції, де надати такі повноваження органу приватизації за попереднім погодженням з постійною комісією обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства: це укладати договори про порядок встановлення та користування спільним майном, договори про виділення в натурі частки з нерухомого спільного майна, договори про поділ нерухомого майна, що є у спільній частковій власності та підписувати заяви про визначення розміру часток в праві спільної часткової власності.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає запитань?
Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 63, не голосували – 8: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання орендарю – фізичній особі-підприємцю Вальошці Дмитру Івановичу згоди на здійснення невід’ємних поліпшень орендованого майна”.
Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.
Доповідач: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
В.Даниш. Враховуючи заяву орендаря – фізичної особи-підприємця Вальошки Дмитра Івановича, пропонується надати орендарю – фізичній особі-підприємцю Вальошці Дмитру Івановичу згоду на здійснення невід’ємного поліпшення орендованого приміщення підвалу (літер А) загальною площею 318 кв. м на пл. Міцкевича, 4 у м.Івано-Франківську за наявності письмового дозволу органу культурної спадщини обласної державної адміністрації. Орендарю подати графік виконання робіт і інформацію про завершення цих робіт.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запишіться, будь ласка.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Дивіться, дійсно, майно обласної ради, якщо орендар хоче робити покращення, це передбачено договором, це хороша справа, майно залишається в обласної ради. Але у мене в той же час по процедурі виникають питання. Дивіться: комунальне підприємство пише у заголовку “інформація про доцільність здійснення невід’ємних покращень”, а нижче по тексту йде “для покращення стану приміщень пропонується”. Ну, невід’ємне покращення – обробка антисептиком – це складно назвати, поліпшення штукатурки – також це не є невід’ємним покращенням, демонтаж керамічної плитки – це також не є невід’ємним покращенням. Як ви це прокоментуєте? Тут 8 пунктів. Прибирання, вивезення сміття – це також невід’ємне покращення. Будь ласка.
В.Даниш. Є висновок незалежних експертів про види робіт, які… здійснення капітального ремонту, всіх робіт – це невід’ємні покращення.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
В.Даниш. Так, це ряд робіт і від початку до кінця. В кінці кінців треба й вивезти сміття, і це входить все в кошторисні витрати. Загальна вартість запропонованих орендарем невід’ємних робіт складає 43 відс. до оціночної вартості. Це близько 2,5 млн гривень.
О.Сич. Про дефініцію “невід’ємні”, ну, з мого хлопського розуміння, – це те, що орендар, коли закінчується термін оренди, не може забрати з собою. Якщо він плитку викинув, а нову поставив, то йдучи, він не здере плитку і з собою не забере. Якщо він поштукатурив, то йдучи з цього приміщення, він штукатурку не здере і з собою не забере, то для мене це невід’ємні покращення. Бо якщо він, скажемо, меблі поставив, то йдучи з приміщення, він меблі забере, він навіть розетку може викрутити, але плитку він не здере і не забере з собою.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, чи є ще запитання? Немає. Зауваження, пропозиції? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, утримались – 2, не голосували – 15: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про передачу об’єкта нерухомого майна на вул. Шевченка, 41 у с. Підмихайлівці Івано-Франківського району”.
Проект рішення номер 22 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Даниш Василь Степанович – начальник управління з питань майна спільної власності територіальних громад області.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Даниш. Враховуючи висновки комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” та беручи до уваги висновок комісії про доцільність передачі майна іншому балансоутримувачу, який був створений органом управління – департаментом охорони здоров’я, пропонується виключити зі складу єдиного майнового комплексу комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” об’єкт нерухомого майна – лікувальний заклад на вул. Шевченка, 41 у с.Підмихайлівці як такий, що не використовується за цільовим призначенням у діяльності закладу охорони здоров’я, і подальше використання не планується.
Наступне, змінити цільове призначення найменування об’єкта нерухомого майна на вул. Шевченка, 41 у с.Підмихайлівці з лікувального закладу на житлові будівлі та споруди, передати об’єкт нерухомого майна – нежитлові будівлі та споруди на вул. Шевченка, 41 у с.Підмихайлівці з балансу комунального некомерційного підприємства “Прикарпатський
обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на баланс та в оперативне управління комунальному підприємству Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна. З часу передачі припинити право оперативного управління на об’єкт нерухомого майна за Прикарпатським обласним клінічним центром психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради. І на завершення, комунальному підприємству як балансоутримувачу провести технічну інвентаризацію вказаного об’єкта і визначити цільове призначення складових об’єкта нерухомого майна.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Будь ласка, запишіться для запитань.
Князевич Володимир Романович.
Голос із залу. Випадково.
О.Сич. Випадково. Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Шановний Василь Степанович, дивіться: декілька питань. Перше, ми передаємо близько 2 тис. кв. м, навіть більше, в тому числі їдальню і так дальше. Перше питання: що там лишається?
А друге. Ми передаємо для того, аби потім це продавати? Давайте відверто говорити.
Просто розкажіть нам ситуацію. Я там, правда, давно був, вже роками там не був. Що там лишається?
О.Сич. Романе Володимировичу, краще буде, якщо Микола Васильович, який цікавився станом тої проблеми, розкаже, що там є.
Р.Ткач. Хай буде, хто-небудь. Дякую.
М.Палійчук. Шановний Романе Володимировичу! Шановні колеги! Я там був на місці. Це відділення, яке знаходиться приблизно 2 км від основних корпусів, основної бази. Він не працює більше 2 років, там все завалено. Там навіть якщо щось піти зробити, там немає можливості.
Друге, там немає дуже бажаючих, щоб туди йшли і щоб щось робили. Навколо… там колись було відділення, там були хворі. У Підмихайлівцях взагалі ще за Радянського Союзу біля тисячі хворих було, зараз залишилось трошки більше 100 в одному корпусі. Дай Бог, щоб знайшовся якийсь інвестор, який би хотів купити у нас. Ми пропонували чи передати це міській громаді, яка також не хоче, бо то треба охороняти, зберігати. Там можна розібрати на двері, можна розібрати… якісь там є вікна, блоки десь використати, більше там нічого нема. Там все настільки старе і занедбане, воно тільки називається їдальнею, корпус, там ще й кінозал був, бойня була там, там і худобу тримали, там все потрібно розбирати і шукати інвестора, який буде щось робити. Ми можемо продати. Землю ми в оренду не дамо, бо земля… якщо навіть і даємо, то йде в бюджет Рогатинської міської ради.
О.Сич. Будь ласка, уточнююче запитання, Роман Володимирович.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
О.Сич. Увімкніть мікрофон.
Р.Ткач. Миколо Васильовичу, повністю приймається ваше пояснення. Але дивіться, все-таки, а хто буде зараз за тим дивитись? Коли все-таки дивився за тим директор хоч-не-хоч, а тепер хто буде за тим дивитись?
М.Палійчук. Наше комунальне підприємство “Психоневрологічна лікарня” бере кошти від НСЗУ і тратила на охорону і ще щось. Зараз буде наше комунальне підприємство, якому ми забезпечуємо, до моменту, поки ми або комусь не передамо, або…
О.Сич. Будемо пропонувати…
М.Палійчук. Якщо будемо продавати, то тільки через аукціон, якщо знайдеться хтось, що купить.
О.Сич. Чи є ще зауваження, пропозиції, запитання? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 62, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про надання комунальному підприємству Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна дозволу на списання нерухомого майна”.
Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.
Доповідач: Костишин Віталій Іванович – директор комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради з експлуатації майна.
Будь ласка.
В.Костишин. Просимо дозволити комунальному підприємству списати нерухоме майно, а саме соціально-побутовий корпус (літер Б) загальною площею 2507,9 кв. м, частину об’єкту нерухомого майна (літер З) загальною площею 88,8 кв. м та літер К загальною площею 41,7 кв. м на вул. Української Армії, 7 у м. Надвірній як таке, що є аварійним та непридатним для подальшої експлуатації і відновлення якого є неможливим та економічно необгрунтованим.
Декілька слів про даний об’єкт. Об’єкт був прийнятий на баланс у 2019 році згідно рішення сесії. Ліцензованим підприємством було проведено технічне обстеження будівельних конструкцій та інженерних мереж об’єктів, про що складений звіт. Згідно даного звіту визнано житловий корпус (літер Б): фізичний знос – 73 відс., сарай: фізичний знос – 86 відс., вбиральня (літер К): фізичний знос – 82 відс. Питання про надання дозволу на списання аварійного нерухомого майна і демонтаж аварійних будівель було внесено на двадцять першу сесію Івано-Франківської обласної ради, проте депутатами не було підтримано.
26.01.2024 року аварійний корпус (літер Б) піддався частковому руйнуванню, а саме: дах, дерев’яні конструкції даху, залізобетонне перекриття четвертого, третього, другого поверхів, внутрішня частина будівлі, що складає приблизно 25 відс. будівлі. По факту руйнування складено звіт, яким визначено стан і знос об’єктів: житловий корпус (літер Б) – аварійний, фізичний знос 100 відс., сарай (літер З) – аварійний, фізичний знос 99 відс., вбиральня (літер К) – аварійна, фізичний знос 100 відс. Для проведення демонтажних робіт визначених аварійних будівель необхідно рішення сесії, після чого аварійне майно підлягає списанню. Проектно-кошторисна документація виготовлена і пройшла відповідну експертизу.
О.Сич. Чи є запитання, колеги? Є?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Є. Кукурудз Ростислав Степанович, будь ласка, увімкніть мікрофон.
Р.Кукурудз. Прошу сказати, а яка подальша процедура після списання? Скільки нам буде коштувати всі подальші дії з цими приміщеннями? Тобто, це будуть витрати обласного бюджету, чи це будуть якісь інші витрати?
О.Сич. А які?
В.Костишин. Це затрати обласного бюджету, так. Частина корпусу розбирається і залишається там фундамент і блоки, перекриття, які в подальшому можна буде використовувати, а решта все то знищено. Ця будівля вже не використовується порядка 30 з чимось років.
О.Сич. Віталію Івановичу, нагадайте мені, будь ласка, 21-ша сесія: це який рік був?
В.Костишин. Це був… секундочку! А, це 2023 рік.
О.Сич. 2023 рік. Шановні колеги! Хай це буде уроком. Ну, мені кажуть: для всіх. Не для всіх, тому що можна підняти стенограму і подивитись, хто дуже активно підтримував ті бздури заперечень, які звучали з цієї трибуни, коли рік тому назад чи більше був поданий документ про те, що приміщення аварійне, його треба знести. Нам розказували, що ми брешемо, що воно добре, що його можна використовувати. І ряд депутатів у сесійній залі оці маніакальні бздури підтримували. І тепер треба дякувати Всевишньому, що під час завалення приміщення нікого не вбило. Бо вже ми могли знести рік назад і забути. А тепер знову ж таки звідти ж кожного місяця приходять “пісьма”: коли ви знесете, коли ви знесете, коли знесете? Давно можна було знести.
Тому, шановні колеги, треба відчувати відповідальність за свої дії у цій сесійній залі. Я не буду називати прізвища.
Підніміть стенограму, самі подивіться, хто дуже активно виступав проти знесення аварійного приміщення, розказуючи, що насправді воно добре, і може функціонувати ще сто років. І немає чого обласну раду звинувачувати, тому що ні мене, ні нікого вас не було тоді, коли його знімали з експлуатації, – 30 років назад. То чомусь його знімали! Значить, воно вже тоді не могло функціонувати. А нам розказували, що воно добре і може функціонувати. А гроші, ну, наші гроші, наші! А чиї ж гроші? Івано-Франківська міська рада ж не захотіла взяти на свій баланс, щоб його знести, виконуючи наше рішення. Вибачте, Надвірнянська, виконуючи наше рішення.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Дочекалися, поки воно впаде?
Чи є зауваження, пропозиції, чи можна ставити на голосування?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 61, не голосували – 10: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про надання згоди на прийняття земельних ділянок у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст області, які розташовані у
м. Івано-Франківську”.
Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.
Доповідає Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань
аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати!
Враховуючи протокольне доручення голови обласної ради щодо врегулювання земельних відносин між обласною радою та територіальними громадами області, до Івано-Франківської міської ради був направлений лист з проханням розглянути можливість передачі з комунальної власності Івано-Франківської міської ради до спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області земельних ділянок, на яких розташовані будівлі Івано-Франківської
обласної ради.
Враховуючи звернення обласної ради, Івано-Франківською міською радою було прийнято рішення, назва рішення “Про земельні питання”, № 251-47 від 14.11.2024 року, та надано згоду на передачу земельних ділянок комунальної власності Івано-Франківської міської ради до
спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області згідно з додатком номер 11. Цей додаток є у вас у брошурі. Це 9 земельних ділянок загальною площею 14,1 га.
З огляду на вищевикладене, проектом рішення передбачено дати згоду на прийняття
земельних ділянок у спільну власність територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області. Дякую.
О.Сич. Колеги, а я хочу продовжити, що, скажемо, це результат взаємних… взаємного спілкування і домовленостей обласної ради і Івано-Франківської міської ради. Вони попросили нас, щоб ми передали їм комунальні ліси, які знаходяться зараз на території, а ми попросили їх допомогти… ну, не допомогти, а передати ті земельні ділянки, які перебувають для обслуговування нашого обласного майна у м.Івано-Франківську. І тепер ми ці домовленості реалізовуємо шляхом прийняття рішення.
Чи є запитання, колеги? Є. Будь ласка, запишіться для запитань.
Качур Олег Васильович.
О.Качур – депутатська фракція “Слуга Народу”. Шановний Юрій Юрійович! Я подивився, тут йдеться про Мазепи, 165, як я розумію, це медичний коледж. Комплекс один передається, а земельні ділянки дві, і кадастрових номера два. Скажіть, будь ласка, чому?
І друге. Це добра справа, що Івано-Франківська міська рада нашим комунальним об’єктам, які знаходяться на даній земельній ділянці, передає ці земельні ділянки, і я звернув увагу, що з 9 об’єктів 6 чи 7 – це медичні заклади. Тому у мене ще одне запитання: яка ситуація з кардіодиспансером? Чи є сформована земельна ділянка теж по вул. Мазепи? І якщо вона
сформована, яка її площа, кому вона належить? Якщо належить області, добре, якщо місту, то чи буде такий самий процес передачі, чи він опрацьовується? Дякую.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Увімкніть мікрофон Виноградника. Йде перезагрузка програми, колеги, бо там якийсь збій.
Т.Виноградник. Дякую. У мене питання і ремарка.
Питання: чому у вступній частині ви посилались, якщо ми кажемо, що передають нам у спільну власність, статті 86, 87, 88 Земельного кодексу України, які говорять, як визначається спільна власність, і якщо вона є спільною власністю, то мають бути і частки визначені? Ну, це така практика. Це питання. Я хочу, щоб ви на нього відповіли.
А ремарка в тому… Дуже правильно сказав голова обласної ради про те, що під нашим майном нам мають віддавати землю, і це хороші приклади громад. Я згадую питання вулиць Ленкавського, Бельведерської, де ми фактично розібрали наше майно, а на наступний раз зразу міська рада прийняла будівництво чотирьох дев’ятиповерхових будинків. Там також наше було майно, але нам землю не віддали. Це ремарка.
По суті питання: дайте відповідь, чому не враховані позиції статті 86, 87 і 88 Земельного кодексу України? Дякую.
Ю.Рошко. Я думаю, що при формуванні…
О.Сич. Я думаю, що питання, даруйте, я думаю, що питання більше до юридичного нашого відділу виконавчого апарату, тому присутні тут, будь ласка, зафіксуйте для себе, і особливо Дмитро Дмитрук, який працює… забезпечує діяльність комісії, яку очолює Тарас
Виноградник. Попрацюйте, будь ласка, над юридичним обгрунтуванням тих питань, про які говорить Тарас Теофілович. Ну, ви ж за це зарплату отримуєте, тому там у співпраці з Тарасом Теофіловичем опрацюйте це питання.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
Ю.Рошко. Ну, стаття 86 говорить, що спільна власність на земельну ділянку, що суб’єктами права спільної власності на земельні ділянки… можуть бути районні та обласні ради. Ця стаття просто говорить про те, що ми можемо бути суб’єктами, але це не обов’язково для того, щоб прийняти ці земельні ділянки у власність.
О.Сич. Тобто, вона не визначає поділ на частки тощо… Але це нехай кваліфікованіше консультацію надасть Тарасу Теофіловичу Дмитро Дмитрук і Лілія Млиниська.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Як не має право? Як не має право? Тоді до Конституційного суду зверніться, якщо він не має права. А хто ще має право? Ви маєте право, а він не має права, так?
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Тобто, ви маєте право трактувати по-своєму, а наш юридичний відділ не має права трактувати, так?
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Ну, цікава позиція, до речі.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Це ви маніпулюєте, тому що ви говорите те, чого в законі немає. Якщо в статті закону немає зазначено про поділ на частки, а ви кажете, що це треба зробити, то ви маніпулюєте законом. В чиїх інтересах – не відомо!
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Добре, шановні колеги! Завершили обговорення.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. А, це було питання, так? Так відповіли на ваше питання.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Запишіться для обговорення.
Томенчук Богдан Михайлович.
Голос із залу. Помилково.
О.Сич. Помилково. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Пане голово, я насправді хотів захистити інтереси Івано-Франківської громади. Чому? Тому що стаття 88 закону України про Земельний кодекс
говорить, що договір про спільну часткову власність на земельну ділянку укладається в письмовій формі. Я тільки на це акцентував увагу. Бо якщо стаття 88 говорить, що має бути часткова власність спільна, а вона між юридичними особами… я тільки про це говорив. Я не знаю, чому ви так болісно це сприйняли, але 88 стаття закону України про Земельний кодекс. Дякую.
О.Сич. Тарас Теофілович, я не знаю, чи за вас на наступних виборах будуть голосувати в Івано-Франківській міській громаді, але зважаючи на те, що ви обмежуєте інтереси інших
61 громади, то за вас там точно голосувати не будуть. Тому що якщо вже говорити про спільну власність, то власність всіх 62 громад, а не однієї Івано-Франківської міської. То чому ви
ущемлюєте інші громади? Ну, як це так, Тарас Теофілович?! Ну, ви ж очолюєте комісію з
питань законності і правопорядку.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 17: рішення прийнято.
Питання “Про надання дозволу на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки автопідприємству Івано-Франківської обласної ради”.
Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Даним проектом рішення пропонується надати дозвіл автопідприємству Івано-Франківської обласної ради на розроблення технічної документації із землеустрою щодо встановлення (відновлення) меж земельної ділянки в натурі на місцевості площею 0,2917 га для обслуговування нежитлових приміщень, які розташовані за адресою: вул. Максимовича, 5, м.Івано-Франківськ.
Земельна ділянка перебуває у постійному користуванні автопідприємства, згідно з державним актом на право постійного користування, в результаті розроблення нової технічної документації площа ділянки залишається тією самою, міняється тільки її конфігурація.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Є. Будь ласка, запишіться для запитань.
Качур Олег Васильович.
О.Качур – депутатська фракція “Слуга Народу”. Шановний Юрій Юрійович! Направду, дуже вам дякую за вашу професійну роботу, бо ви дійсно працюєте.
Хотів би запитати. От ми зараз даємо дозвіл на проект землеустрою щодо відведення для підприємства земельної ділянки. Скільки ще підприємств обласної ради не мають сформованих земельних ділянок? Це перше питання.
І я хотів вам ще одне питання задати, коли Наталія Дмитрівна доповідала. Це, що підняв Роман Володимирович, – питання реабілітаційного центру про власність. А я би хотів підняти інше питання, і це до вас запитання. Що з землею? Скільки виділено земельної ділянки під цією недобудовою? Кому належить земельна ділянка? І чи хтось працює над нею, щоб вона належала обласній раді? Тому що це є добрий запобіжник того, що буде творитись надалі. Від землі все починається. Дякую. Дайте, будь ласка, відповідь.
Ю.Рошко. Олеже Васильовичу, дуже дякую вам за запитання. Тут сформована земельна ділянка, але проблема в тому, що в результаті аналізу, коли ми аналізували цю земельну ділянку, виявляється, що на цьому місці є гараж, виявляється, що ще у 1992 році людина купила гараж і має всі права на нього. Відповідно ми звернулись з проханням… це по автопідприємству.
О.Сич. Одну хвильку, одну хвильку! Тому що директор автопідприємства доповідав мені. Виявляється, ще у 1992 році в тому комплексі гаражів був приватизований один гараж. Ну, колись це було, ніхто на то не звертав уваги, але чоловік прийшов, заявляє свої права і каже: до гаража, будь ласка, дайте мені сервітутні обмеження. Тому у нас постає питання із земельною ділянкою. Розумієте? Тобто, в комплексі наших гаражів один гараж приватизований, і до нього треба виділити проїзд, до того гаража, тому приватному чоловіку, який колись у 1992 році приватизував там гараж.
Ось така проблема та, що конкретно доповідає зараз Юрій Юрійович. От, а щодо того, що каже Олег Васильович, я не знаю, чи ви готові відповісти, так само вивчіть, будь ласка.
Ю.Рошко. Тому що у нас є дуже багато земельних ділянок, дуже багато роботи, яку треба опрацювати. Ми працюємо… я зараз складу такий список повністю і надам вам повністю інформацію по всіх громадах, по всіх земельних ділянках, які є на сьогодні. Я не можу пам’ятати всі…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Олег Володимирович підняв питання, каже, що… той недобудований об’єкт, що на території обласної лікарні. Ви просто про нього не знаєте. От, уточнити статус тої землі.
Ю.Рошко. Я уточню статус і вам обов’язково надам інформацію. Тобто, ми працюємо над всіма земельними ділянками, які є по Івано-Франківській області, по всіх інших територіальних громадах. Повний список, я думаю, що ми опрацюємо і надамо.
О.Сич. Колеги, зауваження, пропозиції? Немає. Ставлю на голосування за основу і в
цілому.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? Я прошу вибачення. Я прошу вибачення. Припиніть голосування. Припиніть голосування. Я на обговорення не ставив, так? Будь ласка, для обговорення запишіться.
Будь ласка, Качур Олег Васильович.
О.Качур. Шановні колеги! Я хотів би в даному обговоренні загострити питання земельних ділянок і нерухомого майна, яке розміщено на них не обласної ради. Перше, все-таки то буде звернення все-таки до Юрія Юрійовича: зробити таку довідку, скільки у нас ще об’єктів нашого нерухомого майна не має сформованої земельної ділянки.
Що стосується… Олександр Максимович підняв питання, що це інших територіальних… що наші приміщення розкидані по всій області та інших територіальних громадах знаходяться, а земельна ділянка відповідно тої територіальної громади, в яких межах знаходиться дане приміщення. То я би хотів сказати, що все-таки відведення земельної ділянки під об’єкт нерухомого майна – це законне право власника нерухомого майна. Питання в іншому: скільки відведуть земельної ділянки, яку площу відведе та чи інша рішенням сесії… тої чи іншої територіальної громади.
Але враховуючи те, що, як на мій погляд, обласна рада дуже толерантно і з повагою відноситься до всіх рад 62 громад області, тут повинен бути певний консенсус. Я не хочу згадувати недавнє голосування, коли передали громаді м.Івано-Франківська там 900 га земельної ділянки, тому напевно є й така співпраця і є такі гарні відносини між радами різних рівнів.
Хотів би ще звернути увагу все-таки, коли ми говоримо про майбутнє будівництво реабілітаційного центру, увагу на земельну ділянку треба звернути обов’язково, бо це основне.
Будь-який об’єкт має початок будівництва, чи це нове будівництво, чи це буде реконструкція, все починається із земельної ділянки, і хто є власником земельної ділянки, той і є замовником. А земельну ділянку він може здати чи в оренду, чи в суперфіцію, – це інше питання, який буде заключений договір. Але все починається із земельної ділянки. І земельна… там говорили сьогодні про власність, як воно передається з балансу УКБ на баланс, але хто володіє земельною ділянкою, це є добре, це дуже добрий запобіжник.
І слідуюче, що хотів би наголосити про цю земельну ділянку на будівництві реабілітаційного центру, – кількість тої землі. Тому що якщо воно буде на базі обласної клінічної лікарні, питань немає. А якщо це буде створено інше комунальне підприємство і розробляється проектно-кошторисна документація, тоді треба розуміти, де буде парковка, де буде заїзд, де будуть виїзди. Це дуже важливо. Я хотів би на це окремо звернути увагу – на земельну ділянку для будівництва реабілітаційного центру. Дякую.
О.Сич. Ну, єдине, що для мене трошки, пане Олеже, не зрозуміле ваше запитання. Біля вас сидить член фракції Остап Іванович Грищук. Ну, найкраще за нього в залі про статус
земельної ділянки так не знає ніхто. В цьому залі він найкраще знає про статус тих земель, бо це на території його лікарні. Чому ви шепотом у нього не запитаєте, а вже хвилин 10 в залі до когось звертаєтесь?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. От для мене це не зрозуміло. Для чого це?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Палійчук Микола Васильович, будь ласка.
М.Палійчук. Шановні колеги! На сьогоднішній день те, що ми провели інвентаризацію, роботу, можливо, це ще не всі об’єкти. Близько 60 об’єктів мають статус: наші приміщення, земля – громади. Або є таке, що і частина землі – наша, частина – громади. Є вже інвентаризовані з документами, з кадастровими номерами, є ще старі радянські акти постійного користування. Ми почали цю роботу. Ми багато зробили. По Коломиї у нас були обміни, взаємообміни, по Івано-Франківську, зараз ще наводимо порядок по Рогатинській громаді, по Солотвину. Ця робота почалася і за вашої підтримки і розуміння вона буде завершена.
О.Сич. Шановні колеги! Обговорення завершено. Ставлю на голосування проект рішення, оскільки не було ніяких пропозицій, рекомендацій, за основу і в цілому.
За – 65, не голосували – 6: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про затвердження технічної документації із землеустрою комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради”.
Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
Ю.Рошко. Шановна президіє, шановні депутати! Рішенням обласної ради від 20.09.2024 року № 966-33/2024 Прикарпатському обласному клінічному центру психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради надано дозвіл на розроблення технічної документації на земельну ділянку площею 5,0884 га, яка розташована за адресою: вул. Медична, 15 у м.Івано-Франківську. Технічна документація є розроблена, на вищезгадану земельну ділянку присвоєно кадастровий номер 261010000021007057 – витяг з Державного земельного кадастру про земельну ділянку від 12.11.2024 року.
З метою належного виготовлення документації із землеустрою, здійснення державної
реєстрації права власності за Івано-Франківською обласною радою та права постійного користування за підприємством необхідно затвердити дану технічну документацію.
Якщо ви пам’ятаєте, сесію перед цим ми розглядали питання, де побудована церква на території нашого закладу, і ми давали дозвіл на виготовлення технічної документації.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Пропозиції, зауваження? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 65, не голосували – 6: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про звіт генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради” Павлушинського Юрія Миколайовича”.
Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.
Доповідач: Павлушинський Юрій Миколайович – генеральний директор комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради”.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, я думаю, що найкраще буде, якщо ми зразу розпочнемо, якщо у вас, із запитань до генерального директора. Тому якщо у когось є бажання, запишіться, будь ласка, для запитань.
Є бажаючі?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Немає.
Є зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чую голосні крики жінок зі схвальними голосами підтримки. Це таки щось означає. А якщо чесно, шановні колеги, дійсно, Юрій Миколайович за декілька років перебування на цій посаді зробив суперовий заклад, і як мене інформують спеціалісти, один з кращих в західній Україні. Тому тільки вдячність, Юрію Миколайовичу.
Колеги, якщо немає зауважень, пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 65, не голосували – 6: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний
перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради” Павлушинським Юрієм
Миколайовичем”.
Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.
Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні колеги, депутати!
До вашої уваги пропонується проект рішення щодо продовження терміну дії контракту з генеральним директором комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради” Павлушинським Юрієм Миколайовичем терміном на 5 років. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Бажаючі взяти участь в обговоренні? Пропозиції, рекомендації?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 66, не голосували – 5: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний дитячий психоневрологічний санаторій Івано-Франківської обласної ради” Кудли Руслани Євгенівни”.
Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.
Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. До вашої уваги пропонується проект рішення щодо призначення на посаду
генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний дитячий психоневрологічний санаторій Івано-Франківської обласної ради” Кудли Руслани Євгенівни. Хочу сказати, що Руслана Євгенівна з 2002 року працює в цьому санаторії головним бухгалтером, крім того, вона є магістром менеджменту, проявила себе з дуже позитивної сторони. Прошу підтримати.
О.Сич. Дякую. Чи є Руслана Євгенівна? Руслана Євгенівна, будь ласка, вийдіть, нехай
депутати подивляться, за кого вони голосують. Може хтось буде мати запитання? Але принаймні будуть знати в лице керівника установи.
Колеги, будь ласка, Руслана Євгенівна Кудла.
Р.Кудла. Добрий день!
О.Сич. Чи є у когось запитання до претендентки на посаду? Немає, так?
Дякую. Тоді вам успіху в роботі, а питання ставлю на голосування за основу і в цілому.
Р.Кудла. Дякую.
О.Сич. За – 62, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний дитячий санаторій “Ясень” імені Митрополита Андрея Шептицького Івано-Франківської обласної ради” Мотрука Василя Васильовича”.
Проект рішення номер 30 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо призначення на посаду генерального директора комунального некомерційного підприємства “Івано-Франківський обласний дитячий санаторій “Ясень” імені Митрополита Андрея Шептицького Івано-Франківської обласної ради” Мотрука Василя Васильовича. Василь Васильович на сьогоднішній день є керівником відділу освіти, науки та спорту селищної ради як переможець конкурсу, має повну підтримку колективу. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Аналогічно, якщо в залі є Василь Васильович Мотрук, прошу, будь ласка, вийти до трибуни, нехай депутати подивляться на вас, якщо будуть мати бажання, зададуть запитання. Шановні колеги!
В.Мотрук. Всім доброго дня!
О.Сич. Претендент на посаду – перед вами. Чи маєте запитання до нього?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Не маєте? Дякую. Будь ласка.
В.Мотрук. Дякую.
О.Сич. Все, все, будь ласка. Ставлю на голосування за основу і в цілому, якщо немає зауважень і пропозицій до проекту рішення.
За – 53, не голосували – 17: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання згоди комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на проведення робіт з реконструкції зовнішньої мережі теплопостачання об’єкта нерухомого майна”.
Проект рішення номер 31 – на окремому аркуші.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо надання згоди комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на проведення робіт з реконструкції зовнішньої мережі теплопостачання об’єкта нерухомого майна. Мова йде про підрозділ по вул. Матейки, 20 у м.Івано-Франківську. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 13: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на списання майна”.
Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення щодо надання дозволу комунальному некомерційному підприємству “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на списання майна. Перелік майна додається та акти обстеження також. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення? Так само немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 55, не голосували – 9: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної
ділянки Москалівського родовища піску”.
Проект рішення номер 33 – на окремому аркуші.
Доповідає Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав
людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології,
раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла. Будь ласка.
В.Гладій. Традиційно, колеги, пунктом першим пропонується взяти до відома відповідні постанови та рішення судів, а пунктом другим надати товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничий відвід площею 14,8 га для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажання взяти участь в обговоренні? Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 29, проти – 1, утримався – 1, не голосували – 26: рішення не прийнято.
Розглядається питання “Про депутатські запити”.
Шановні колеги! Проект рішення “Про депутатські запити” формується навіть під час проведення сесії, з уваги на те, що не поступило жодного депутатського запиту, я пропоную питання з порядку денного зняти. Прошу за це проголосувати.
Ставлю на голосування.
За – 54, не голосували – 6: рішення прийнято.
А я згадую ті буремні часи, коли депутатські запити виголошували на початку сесії, і
стояли такі три великі “вервечки” біля кожного мікрофона, і це тривало зо три години. От, кожен вважав за доцільне в прямому ефірі показати, як він бореться за права трудящого
знедоленого народу. А коли ми це перевели у формат, розумієте, ось такий, навіть депутатських запитів немає.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, скоро вибори, то знову почнеться?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Питання “Різне”, питання – вкрай необхідне для демонстрації торжества демократії в недемократичній українській державі. Тому хто має бажання висловитись в цьому питанні, запрошую до слова. Є бажаючі?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає бажаючих. Дякую.
В такому разі, шановні колеги, порядок денний вичерпався. Ми напередодні Дня Святого Миколая. Всім бажаю, аби він був щедрим до вас, приніс не бука, а так бажані для вас подарунки під подушку чи на банківську карточку. А ви будьте чемні і заслуговуйте його довіру і на наступний рік нашої каденції.
Дякую вам за роботу. Оголошую тридцять шосту сесію обласної ради восьмого скликання закритою.
(Звучить Гімн України).
Голова обласної ради Олександр Сич
Консультант Галина Кубік