Про створення комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Тридцять сьома сесія)

РІШЕННЯ

20.12.2024                           м. Івано-Франківськ                 № 1074-37/2024

 

 

Про створення комунального закладу
“Ветеранський простір “Ветеран Pro”
Івано-Франківської обласної ради

 

Відповідно до статей 43, 60 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, Цивільного кодексу України, враховуючи наказ Міністерства у справах ветеранів України 05.06.2024 № 168 “Про затвердження Методичних рекомендацій щодо створення та функціонування ветеранських просторів”, Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затверджене рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016 (зі змінами), з метою забезпечення реінтеграції ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, обласна рада

вирішила:

  1. Створити комунальний заклад “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради.
  2. Затвердити Положення про комунальний заклад “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради (додається).
  3. Керівнику комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради забезпечити здійснення державної реєстрації комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради в установленому порядку.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійні комісії обласної ради з питань комунального майна та житлово-комунального господарства (І. Очкур), з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей (Н. Чаплинська).

 

 

Голова обласної ради                                                           Олександр СИЧ


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 20.12.2024 № 1074-37/2024

 

 

 

 

ПОЛОЖЕННЯ
ПРО КОМУНАЛЬНИЙ ЗАКЛАД
“ВЕТЕРАНСЬКИЙ ПРОСТІР “ВЕТЕРАН PRO”
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ

Івано-Франківськ – 2024 р.


 

  1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Комунальний заклад “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради (далі – Заклад) – багатофункціональний заклад, метою діяльності якого є реінтеграція ветеранів війни, осіб, які мають особливі заслуги перед Батьківщиною, шляхом надання їм та членам сімей таких осіб, постраждалим учасникам Революції Гідності, членам сімей загиблих (померлих) ветеранів війни і членам сімей загиблих (померлих) Захисників і Захисниць України інформаційно-консультаційної підтримки та шляхом організації їх реабілітації та адаптації (далі – отримувачі послуг).

1.2. Засновником Закладу є територіальні громади сіл, селищ, міст Івано-Франківської області в особі Івано-Франківської обласної ради
(далі – Засновник).

1.3. Уповноваженим органом управління є структурний підрозділ з питань ветеранської політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації (далі – Уповноважений орган управління).

1.4. Заклад у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України та Верховної Ради України, центральних органів виконавчої влади, рішеннями Засновника, розпорядженнями Уповноваженого органу управління, іншими нормативно-правовими актами та цим Положенням.

1.5. Заклад провадить свою діяльність на принципах законності, дотримання і захисту прав людини, системності, доступності, конфіденційності, відповідальності за дотриманням етичних та правових норм під  час виконання покладених на нього завдань.

1.6. Положення про Заклад затверджується Засновником та набирає чинності з моменту його державної реєстрації.

  1. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ ЗАКЛАДУ

2.1. Найменування Закладу.

2.1.1. Повне найменування: Комунальний заклад “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради.

2.1.2. Скорочене найменування: КЗ “Ветеранський простір “Ветеран Pro”.

2.2. Місцезнаходження Закладу: Івано-Франківська область, Івано-Франківський район, місто Івано-Франківськ, вул. Михайла Грушевського, будинок 21.

  1. ЮРИДИЧНИЙ СТАТУС

3.1. Заклад є юридичною особою. Права та обов’язки юридичної особи Заклад набуває з дня його державної реєстрації.

3.2. Заклад є неприбутковою бюджетною організацією.

3.3. Заклад користується закріпленим за ним майном на праві оперативного управління відповідно до укладеного договору.

3.4. Заклад є самостійним суб’єктом господарювання і здійснює свою діяльність в порядку, передбаченому Положенням.

3.5. Заклад має самостійний баланс, рахунки в органах Державної казначейської служби України, установах банків, печатку із зображенням Державного Герба України та своїм найменуванням, штампи, бланки з власними реквізитами.

3.6. Держава, Власник та Уповноважений орган управління не відповідають за зобов’язаннями Закладу, а Заклад не відповідає за зобов’язаннями держави, Власника та Уповноваженого органу управління і несе відповідальність за своїми зобов’язаннями згідно з чинним законодавством.

3.7. Заклад має право набувати майнові та особисті немайнові права, нести обов’язки, бути позивачем і відповідачем у судах.

  1. МЕТА, ЗАВДАННЯ ТА ПРАВА ЗАКЛАДУ

4.1 Основні напрями діяльності Закладу.

4.1.1. Інформаційно-консультаційна підтримка відвідувачів простору.

4.1.2. Надання психологічної допомоги відвідувачам простору.

4.1.3. Надання правничої допомоги відвідувачам простору.

4.1.4. Здійснення фізкультурно-спортивної реабілітації відвідувачів простору.

4.1.5. Здійснення професійної адаптації відвідувачів простору, включаючи розвиток навичок цифрової грамотності.

4.1.6. Організація дозвілля та активного відпочинку відвідувачів простору.

4.2. Завдання Закладу відповідно до напрямів діяльності.

4.2.1. Створення умов для надання інформаційно-консультаційної підтримки, психологічної допомоги, фізкультурно-спортивної реабілітації та професійної адаптації.

4.2.2. Забезпечення обміну досвідом та впровадження нових технік, інструментів підтримки та допомоги.

4.2.3. Організація дозвілля.

4.2.4. Проведення інформаційно-просвітницької роботи, включаючи конференції, форуми, семінари, тренінги, майстер-класи тощо.

4.2.5. Сприяння утвердженню української національної та громадянської ідентичності, загальнолюдських і національних цінностей.

4.2.6. Створення умов для саморозвитку, самовдосконалення і самоствердження.

4.2.7. Участь у розвитку міжнародного ветеранського співробітництва та міжрегіональної взаємодії ветеранської спільноти в Україні.

4.2.8. Організація заходів з відзначення святкових, пам’ятних та історичних дат, пов’язаних із вшануванням ветеранів війни.

4.2.9. Сприяння стійкості громад за результатами ефективної діяльності простору.

4.2.10. Організація робочого місця фахівця із супроводу ветеранів війни та демобілізованих осіб.

4.2.11. Взаємодія за напрямами діяльності простору з органами місцевого самоврядування, місцевими органами виконавчої влади, територіальними органами центральних органів виконавчої влади, підприємствами, установами та організаціями незалежно від форми власності, громадськими об’єднаннями ветеранів війни, волонтерськими та іншими громадськими об’єднаннями.

4.3. З метою надання підтримки (послуги) за межами простору особам, які проживають у віддалених районах, а також тим, які не мають можливості особисто звернутися до простору, Заклад може організовувати роботу мобільних груп фахівців за напрямами діяльності простору (далі – мобільна група).

4.3.1. Завданнями мобільних груп може бути надання психологічної допомоги, реагування на повідомлення про випадки насильства, зокрема шляхом кризового і екстреного втручання, надання правничої допомоги, консультування, інформаційно-просвітницька діяльність.

  1. УПРАВЛІННЯ ЗАКЛАДОМ

5.1. Управління Закладом здійснюється відповідно до цього Положення на основі поєднання прав Власника, Уповноваженого органу управління (в межах делегованих Івано-Франківською обласною радою повноважень) і участі трудового колективу.

5.2. Поточне керівництво діяльністю Закладу здійснює директор, який призначається на посаду і звільняється з посади на пленарному засідання обласної ради на умовах контракту. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність директора Закладу, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.

Уповноважений орган управління на підставі рішення обласної ради укладає з директором Закладу контракт за типовою формою, затвердженою рішенням обласної ради.

5.3. Ініціатива щодо звільнення з посади директора Закладу належить голові обласної ради за рекомендацією постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, голові обласної державної адміністрації за поданням Уповноваженого органу управління.

5.4. Контракт з директором Закладу може бути розірваний за ініціативою однієї із сторін на підставах, встановлених чинним законодавством України, чи передбачених у контракті.

5.5.  Директор Закладу:

5.5.1. Організовує роботу Закладу, несе персональну відповідальність за виконання покладених на нього завдань, здійснює керівництво Закладом, визначає ступінь відповідальності працівників та координує їхню роботу.

5.5.2. Самостійно вирішує питання діяльності Закладу, за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Положенням до компетенції Засновника та Уповноваженого органу управління.

5.5.3. Діє без довіреності від імені Закладу, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки.

5.5.4. Забезпечує фінансово-господарську діяльність Закладу, розпоряджається коштами Закладу в межах затвердженого кошторису доходів і видатків і забезпечує ефективне і цільове використання бюджетних коштів відповідно до їх призначення.

5.5.5. Видає в межах своєї компетенції накази, організовує і контролює їх виконання.

5.5.6. Затверджує положення про структурні підрозділи Закладу, посадові інструкції працівників Закладу з урахуванням їх взаємозамінності, координує діяльність структурних підрозділів Закладу та контролює якість надання послуг.

5.5.7. Затверджує правила внутрішнього розпорядку Закладу та контролює їх виконання.

5.5.8. Приймає рішення про призначення та звільнення з посад працівників Закладу, а також інші, передбачені законодавством про працю рішення у сфері трудових відносин, укладає трудові договори з працівниками Закладу. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку, трудової дисципліни і виконання функціональних обов’язків. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом.

5.5.9. Забезпечує своєчасне подання звітності щодо діяльності Закладу.

5.5.10. Забезпечує захист персональних даних та відомостей, які становлять державну, службову та комерційну таємницю.

5.5.11. Здійснює інші повноваження, передбачені законодавством та цим Положенням.

5.6. До компетенції Засновника належить:

5.6.1. Прийняття рішення про створення, реорганізацію та ліквідацію Закладу.

5.6.2. Прийняття рішення про затвердження Положення про Заклад та внесення змін до нього.

5.6.3. Прийняття рішення про призначення на посаду та звільнення з посади директора Закладу.

5.6.4. Заслуховування звітів директора Закладу про його роботу.

5.6.5. Прийняття рішення про надання згоди на проведення будівельних робіт у разі здійснення реконструкції та реставрації майна, що перебуває в оперативному управлінні Закладу.

5.6.6. Здійснення контролю за ефективністю використання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області та закріплене за Закладом на праві оперативного управління.

5.6.7. Призначення планових та позапланових ревізій та перевірок фінансової та іншої діяльності Закладу.

5.7. До компетенції Уповноваженого органу управління належить:

5.7.1. Затвердження структури, штатного розпису, кошторису доходів і видатків, граничної чисельності працівників Закладу.

5.7.2. Укладення контракту з директором Закладу.

5.7.3. Звільнення з посади директора Закладу у зв’язку з припиненням строку дії трудового договору.

5.7.4. Призначення на посаду (звільнення з посади) виконувача обов’язків директора Закладу  до часу розгляду цього питання Засновником в установленому порядку.

5.7.5. Проведення моніторингу фінансової діяльності Закладу.

5.7.6. Здійснення контролю за фінансово-господарською діяльністю Закладу.

5.7.7. Приймання фінансової звітності Закладу у порядку, визначеному законодавством.

5.7.8. Виконання інших, передбачених законодавством функцій з управління Закладом.

5.7.9. Ініціювати внесення змін до Положення про Заклад.

5.7.10. Забезпечення проведення інвентаризації майна Закладу.

5.8. Тривалість робочого часу та відпусток працівників Закладу встановлюється відповідно до чинного законодавства.

  1. МАЙНО ТА ФІНАНСУВАННЯ ДІЯЛЬНОСТІ ЗАКЛАДУ

6.1. Майно Закладу є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Закладу становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Засновником, вартість яких відображається у самостійному балансі Закладу.

6.2. Здійснюючи право оперативного управління, Заклад володіє, користується зазначеним майном згідно з чинним законодавством і цим Положенням та відповідно до обмежень, встановлених Засновником.

6.3. Джерелами формування майна та коштів Закладу є:

6.3.1. Комунальне майно, передане Закладу в оперативне управління.

6.3.2. Кошти з обласного бюджету та інших бюджетів (бюджетні кошти).

6.3.3. Майно, що надходить безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб.

6.3.4. Майно та кошти, отримані з інших джерел, не заборонених законодавством України.

6.4. Заклад у визначеному законодавством України порядку самостійно організовує та здійснює бухгалтерський облік, веде статистичну та бухгалтерську звітність і подає її відповідним уповноваженим органам.

6.5. Бюджетні асигнування на здійснення діяльності Закладу та позабюджетні кошти не підлягають вилученню, крім випадків, передбачених чинним законодавством України, і використовуються виключно за призначенням.

6.6. Доходи та майно Закладу або їх частина не підлягають розподілу серед працівників (окрім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), керівництва Закладу та інших  пов’язаних з ними осіб. Доходи (прибутки) Закладу використовуються виключно для фінансування видатків та утримання Закладу, реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених цим Положенням.

  1. ПРИПИНЕННЯ ЗАКЛАДУ

7.1. Припинення Закладу відбувається шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Засновника, а у випадках, передбачених законодавством України, – за рішенням суду.

7.2. У разі припинення Закладу (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи Закладу передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.

7.3. Припинення Закладу здійснюється комісією з припинення (комісією з реорганізації, ліквідаційною комісією), склад якої визначається Засновником.

7.4. Засновник встановлює порядок і строк заявлення кредиторами своїх вимог до Закладу, що припиняється.

7.5. До комісії з припинення Закладу (комісії з реорганізації, ліквідаційної комісії) з моменту призначення переходять повноваження щодо управління справами Закладу. Голова комісії, її члени представляють Заклад у відносинах з третіми особами та виступають у суді від імені Закладу, який припиняється.

7.6. Заклад вважається припиненим з дня внесення до державного реєстру запису про його припинення.

7.7. У разі припинення Закладу працівникам, які звільняються, гарантується додержання їх прав та інтересів відповідно до трудового законодавства України.

  1. ПРИКІНЦЕВІ ПОЛОЖЕННЯ

8.1.  Зміни до цього Положення вносяться за рішенням Засновника шляхом викладення Положення у новій редакції.

8.2. Зміни до цього Положення підлягають обов’язковій державній реєстрації у порядку, встановленому законодавством України.

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]