Стенограма пленарного засідання (20.12.2024)
С Т Е Н О Г Р А М А
ТРИДЦЯТЬ СЬОМОЇ СЕСІЇ ОБЛАСНОЇ РАДИ
ВОСЬМОГО ДЕМОКРАТИЧНОГО СКЛИКАННЯ
від 20.12.2024 р.
О.Сич. Шановні депутати! Будемо розпочинати нашу роботу, тому прошу всіх займати свої робочі місця.
Загальновідомо, що до обласної ради восьмого демократичного скликання обрано 84 депутати.
За результатами письмової реєстрації в залі присутні 62 депутатів, відсутні – 22, з них: у відрядженні – 1, на лікарняному – 1, з інших поважних причин – 9, з невідомих причин відсутні 11 депутатів.
Відповідно до пункту 11.3 статті 11 Регламенту обласної ради депутати повинні зареєструватися за допомогою електронної системи. Прошу увімкнути електронну систему, а колег-депутатів прошу зареєструватися.
Зареєстровано 53 депутати. Дещо менше, як письмова реєстрація, тому я прошу всіх, хто є в кулуарах, зайняти свої робочі місця.
Але тим не менше, тим не менше, кворум є, тому відповідно до статті 46 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” та пункту 5.2. Регламенту роботи обласної ради наша сесія є правомочною і я оголошую її відкритою.
(Звучить Гімн України).
(Звучить молитва).
Шановні колеги! Продовжуємо нашу роботу.
На сесію запрошені і беруть участь голова обласної державної адміністрації Світлана Василівна Онищук, представники органів, правоохоронних органів. Дякую за особисту присутність начальнику Головного управління поліції Безпальку Сергію Вікторовичу.
Колеги, традиційно в умовах режиму воєнного часу, з уваги на заходи безпеки обласне
телебачення “Галичина” не здійснює пряму трансляцію сьогоднішнього пленарного засідання, усі бажаючі зможуть згодом переглянути хід сесії у записі.
Водночас прошу усіх “зірок соціальних мереж”, Ютубу утриматися від публікації інформації про проведення нашої сесії до її завершення. Але прошу не сприймати мої слова формально, а прислухатись до того, що я кажу, особливо “зірок”.
А зараз, шановні колеги, прошу хвилиною мовчання вшанувати пам’ять українських воїнів, полеглих під час виконання бойових завдань із захисту державного суверенітету та територіальної цілісності України, а також мирних громадян, які загинули внаслідок збройної агресії російської федерації проти України. І сьогодні з уваги на те, що друзі-пластуни принесли для нас Вифлеємський вогонь миру, хочу згадати і про всіх пластунів, які виконали свою присягу і загинули у боротьбі за державну незалежність України.
(Хвилина мовчання).
Дякую. Герої не вмирають!
Як я вже попередньо сказав, традиційно у переддень різдвяно-новорічних свят члени
Національної скаутської організації “Пласт” приносять до нас Вифлеємський вогонь миру з місця народження Ісуса Христа. Тож запрошую пластунів до нашої сесійної зали.
(Виступ членів Національної скаутської організації України “Пласт”).
О.Сич. Шановні колеги-депутати! Ми вдячні друзям-пластунам, що принесли нам
Вифлеємський вогонь миру, хай він зігріває наші домівки, наші серця, а найкраще – нехай зігріє всю нашу матінку-Україну.
Ну, і друзі, щоб не звучало більше на наших комісіях, що депутати… депутатів не кличуть до роздачі подарунків, підходьте, беріть подарунки, роздавайте дітям.
Друзі-пластуни, дякуємо вам за вітання, дякуємо за Вифлеємський вогонь миру. І найщиріше дякуємо… бажаємо високого розвитку організації в Україні, аби весь провід України був з Пласту.
(Оплески в залі).
Шановні колеги! І традиційна приємна мить – нагородження кращих представників Прикарпатського і не тільки Прикарпатського краю нагородами, які ми маємо можливість вручити разом зі Світланою Василівною.
Тому хто там з дівчат має зачитати список нагороджених, а ми вшануємо цих людей.
Н.Зорій. Відповідно до розпоряджень голови обласної ради за жертовну готовність стати до боротьби за свободу та незалежність України, особистий внесок у виконання завдань із забезпечення національної безпеки і оборони держави, відсічі і стримування збройної агресії російської федерації та з нагоди 110-ї річниці діяльності Легіону Українських Січових Стрільців ювілейною відзнакою Івано-Франківської обласної ради “Легіон Українських Січових Стрільців – 110” нагороджується Молчанов Олександр Валерійович – білоруський боєць-доброволець тактичної групи “Білорусь”, тренер мобілізованих на полігонах Збройних Сил України.
(Оплески в залі).
З нагоди 50-річчя науково-педагогічної діяльності та 75-річчя від дня народження Цінним подарунком голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується Фріс Павло Львович – доктор юридичних наук, професор, член-кореспондент Національної академії правових наук України, заслужений діяч науки і техніки України.
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Н.Зорій. За вагомий особистий внесок у соціально-економічний і культурний розвиток області та з нагоди Дня місцевого самоврядування Грамотою голови Івано-Франківської обласної ради нагороджується депутат обласної ради восьмого демократичного скликання Бардяк Євгенія Мар’янівна.
(Оплески в залі).
О.Сич. Ще раз вітаємо нагороджених. Мені особливо приємно сьогодні вручити нашу відзнаку для Павла Львовича. Я коли вчився на юридичному, то від того часу запам’ятав, що це одна із знакових фігур нашого юридичного інституту. Принаймні, скажемо, у моїй пам’яті залишилась така незгладима печать перебування на студентській лавці.
Одночасно хочу щиру вдячність від усіх нас висловити нашому сябру-білорусу і щиро зичу, аби той зав’язок білоруської армії, який сьогодні в особі білоруських білорусів в українській армії став зав’язком білоруської армії незалежної Білоруської держави, як свого часу Січові стрільці прагнули стати зав’язком української армії у незалежній Українській державі.
Честь вам і слава!
(Оплески в залі).
Шановні колеги! Приступаємо до формування проекту порядку денного.
18 грудня 2024 року відбулося засідання президії обласної ради, на якому члени президії рекомендували внести на розгляд тридцять сьомої сесії обласної ради 35 питань і питання “Різне”.
Проект порядку денного формувався з дотриманням термінів, встановлених Регламентом обласної ради та Законом України “Про доступ до публічної інформації”.
Проекти рішень проаналізовані на засіданнях постійних комісій обласної ради.
За результатами вивчення і розгляду постійними комісіями обласної ради надано відповідні висновки та рекомендації.
Повідомляю вас так само про те, що до проекту порядку денного внесено цілий ряд питань – аж 21 питання на президії обласної ради, зокрема:
– за номером 1 – про проголошення ювілейного року на Прикарпатті;
– за номером 12 – про обласний бюджет на 2025 рік;
– за номерами 13-14 – актуальні питання сфери охорони здоров’я;
– за номерами 15, 17 – питання створення та припинення підприємств;
– за номером 19 – про затвердження програми підтримки діяльності комунального підприємства;
– за номерами 18, 20-31 – кадрові питання;
– за номером 35 – про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради.
Інформую так само, що згідно плану обласної ради не надійшов звіт голови обласної державної адміністрації щодо здійснення повноважень, делегованих обласною радою обласній державній адміністрації.
Під час реєстрації, колеги, ви також отримали інформацію про виконання діючих обласних програм та інформаційні матеріали з відповідями на звернення обласної ради.
Тож, шановні колеги, є пропозиція наданий вам проект порядку денного спочатку за ініціативою голови обласної ради, а потім і вже за рішенням обласної ради взяти за основу.
Прошу голосувати.
За – 63, не голосували – 5: рішення прийнято.
Колеги, чи є пропозиції до проекту порядку денного?
Є. Запишіться для пропозицій.
Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Шановний Олександре Максимовичу, шановні колеги! Я пропоную пункт 22 “Про призначення директора Музею мистецтв Прикарпаття” зняти з сьогоднішнього порядку денного. В принципі, проводиться добре робота обласною адміністрацією там, де виконуючі обов’язків тих керівників, в яких закінчились терміни. Вони подають нових керівників на призначення. Але я вважаю, що по даному пункту треба ще провести певні консультації і тоді десь ми в січні-лютому можемо це питання розглянути і прийняти позитивне рішення. Тому зняти з порядку денного пункт 22. Дякую.
О.Сич. Шановні колеги! Ставлю на голосування пропозицію депутата. Прошу визначатись.
За – 60, не голосували – 8: рішення прийнято.
Палійчук Микола Васильович.
М.Палійчук. Шановні колеги! Прошу внести на розгляд сесії питання “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік” і питання поставити відразу після розгляду щодо питань зміни до програм, які ми винесли на сесію. Прошу підтримати.
О.Сич. Ставлю на голосування. Прошу визначатись.
За – 56, не голосували – 12.
Миколо Васильовичу, будь ласка, наступне.
М.Палійчук. Шановні колеги! Прошу внести на розгляд сесії питання “Про регіональну цільову програму забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2025-2026 роки”. Питання поставити в комплексі розгляду питань про програми.
Прошу підтримати.
О.Сич. Ставлю на голосування пропозиції депутата. Прошу визначатись.
За – 44, не голосували – 24: рішення прийнято.
У вас все, Миколо Васильовичу, так?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Гораль Ліліана Тарасівна.
Увімкніть мікрофон.
Л.Гораль. Вітаю всіх! Шановні колеги! Прошу поставити до порядку денного питання “Про внесення змін до регіональної програми розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху в Івано-Франківській області на 2021-2025 роки”.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій і з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства. І доповідатиме Якимчук Михайло Ігорович – заступник директора ДП “Дороги Прикарпаття”.
О.Сич. Ставлю пропозицію депутата на голосування.
За – 54, не голосували – 14: рішення прийнято.
Так, колеги, вичерпані пропозиції змін до порядку денного, ставлю на голосування проект порядку денного в цілому з врахуванням проголосованих пропозицій.
За – 67, не голосували – 2: рішення прийнято.
Працівників виконавчого апарату прошу підготувати матеріали по внесених питаннях до порядку денного.
Приступаємо до розгляду питань порядку денного.
Розглядається питання “Про проголошення в області 2025 року Роком Святійшого Патріарха Київського і всієї Руси-України Володимира (Романюка)”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 1 – на окремому аркуші.
Доповідає Гринечко Мар’яна Валеріївна – голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.
Проект напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики та рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Мар’яна Валеріївна.
М.Гринечко. Шановні колеги! Даний проект рішення був ініційований, напрацьовувався постійною комісією на підставі звернень, які надходили до нас від Косівської районної ради, від Рожнівської сільської ради, також від Коломийської єпархії Православної церкви України упродовж липня – початку грудня цього року. Однак в час, коли вже відбулася постійна комісія, на її розгляд надійшло ще одне звернення. Це було звернення від Івано-Франківської Архієпархії Української Греко-Католицької церкви про проголошення наступного року Роком Митрополита Андрея Шептицького, оскільки у 2025 році минає 160 років від дня його народження.
Враховуючи подання від двох традиційних українських церков, а також враховуючи традицію відзначення талановитих прикарпатців в галузі духовної літератури, мистецтва та
архітектури обласною… найвищою обласною премією, яка була заснована ще у 2012 році і названа іменами Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького, у мене буде пропозиція, сподіваюся, вона буде підтримана вами, назвати 2025 ювілейний рік Роком
Патріарха Володимира Романюка і Митрополита Андрея Шептицького.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Колеги, ставлю за основу, оскільки поступила пропозиція уже після напрацювання проекту рішення. Прошу визначатись: за основу проект рішення.
За – 63, не голосували – 6: рішення прийнято.
І колеги, поступила пропозиція відповідно до подання Митрополита Греко-Католицької церкви змінити проект рішення і назвати ювілейний рік… такою назвою, як у нас є відзнака: Патріарха Володимира Романюка та Митрополита Андрея Шептицького.
М.Гринечко. І відповідно змінити текст рішення в пункті 1, 2, 3, змінивши назву…
О.Сич. …відповідно внісши зміни до всього тексту проекту рішення. Прошу визначатись.
Рішення прийнято. Ставлю на голосування…
М.Гринечко. Якщо можна, я перепрошую, якщо можна, поставити на голосування ще одну пропозицію? Щоб наше рішення було повноцінним і довершеним, є пропозиція викласти в наступній редакції власне преамбулу рішення, зачитую: “Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, з нагоди 100-ліття від дня народження та 30-ліття від дня упокоєння Патріарха Володимира Романюка і 160-ліття від дня народження Митрополита Андрея Шептицького, з метою гідного вшанування їх пам’яті та жертовного служіння українському народу, враховуючи висновки і рекомендації постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики…”.
О.Сич. Колеги, отже, знову ж таки це пов’язано з попередньою зміною до проекту рішення. Ставлю на голосування. Це все текстуальні зміни.
За – 66, не голосували – 3.
Мар’яно Валеріївно, все, більше немає змін, так?
М.Гринечко. Немає. Дякую.
О.Сич. Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому з проголосованими змінами. Прошу визначатись.
За – 69: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про план роботи обласної ради восьмого демократичного скликання на 2025 рік”.
Питання – планове.
Проект рішення номер 2 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях усіх постійних комісій обласної ради, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Постійна комісія з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства рекомендувала до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням її пропозицій.
Пропозиції – у цій же брошурі.
Будь ласка, Василь Іванович.
В.Гладій. Шановні колеги! Проект плану роботи обласної ради на 2025 рік традиційно складається з трьох розділів: перший – питання, що розглядатимуться на сесіях обласної ради, другий розділ – питання, пов’язані з депутатською діяльністю та виконанням депутатських повноважень і третій – співпраця з місцевими радами області.
Що стосується першого розділу, 38 питань, вони сформовані з пропозицій обласної державної адміністрації та постійних комісій обласної ради. Проект рішення розглянуто на засіданнях всіх постійних комісій обласної ради і рекомендований в такій редакції для розгляду на пленарному засіданні. Окрім того, є пропозиція відповідної постійної комісії, про яку голова вже сказав.
Дякую за увагу.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
В.Гладій. За основу.
О.Сич. За основу, даруйте, є пропозиція однієї комісії. За основу.
За – 67, не голосували – 2: рішення прийнято.
Колеги, у вас в брошурі є пропозиції комісії, зокрема комісії з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства, вона зокрема пропонує включити на третій квартал 2025 року питання “Про інформацію Головного управління Державної податкової служби в Івано-Франківській області щодо стану сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів до бюджетів всіх рівнів Івано-Франківської області за перше півріччя 2025 року”.
Ставлю на голосування пропозицію комісії.
За – 66, не голосували – 3: рішення прийнято.
І ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 65, не голосували – 4: рішення прийнято.
Колеги, я прошу вибачення, але по порядку ведення після нагородження я пропустив надати слово командиру 50-го полку імені полковника Семена Височана полковнику Ліневському Володимиру Васильовичу.
Пане полковнику, ви на місці? Будь ласка, напевно хоче повістки вручити депутатам.
В.Ліневський. Я трошки не з того органу.
О.Сич. Я жартую.
В.Ліневський. Шановний Олександр Максимович, шановна Світлана Василівна!
Дозвольте від себе особисто, в першу чергу, від особового складу 50-го полку Національної гвардії імені полковника Семена Височана висловити вам щирі слова подяки за постійну підтримку у 2024 році, і це, в першу чергу, фінансова підтримка для нас, хочу на це звернути увагу.
2024 рік був складний, зараз 2025 рік вимагає ще більшого фінансування: нові технології, сучасна війна. Тому просимо вас так, як ви допомагали, так і допомагати, тільки збільшувати, наші потреби зростають. Шановні присутні, більше, ніж впевнений, що 2025 рік буде роком перемоги.
Слава Україні!
(Оплески в залі).
З наступаючими Різдвяними святами, з Новим роком!
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Розглядається питання “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області на 2023-2027 роки (зі змінами)”.
Проект рішення номер 3 – в окремій брошурі.
Доповідає Дмитрів Ігор Іванович – завідувач сектору мобілізаційної роботи апарату
обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
І.Дмитрів. Шановний голово, шановні депутати! На виконання директиви Генерального штабу Збройних Сил України щодо матеріально-технічного забезпечення підрозділів для здійснення охорони та утримання інженерно-технічних і фортифікаційних споруд на ваш розгляд пропонується проект рішення “Про внесення змін до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в Івано-Франківській області…”, а саме: внести зміни до пункту 5 щодо обсягу фінансування на 2024 рік, додатково виділивши 10 млн гривень, та пропонується внесення змін до пункту 14 Переліку заходів, обсягів та джерел фінансування, – викласти у наступній редакції: “Проведення заходів з посилення охорони та оборони об’єктів критичної інфраструктури, об’єктів забезпечення життєдіяльності населення, військових, інженерно-технічних і фортифікаційних споруд”. Прошу підтримати.
О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання до доповідача?
Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Дійсно, розглянули ми це питання на нашій комісії, підтримали, рекомендували для розгляду на сесії. Дійсно, ви все вірно зачитали, які вносяться зміни, бо є порівняльна таблиця, де написано для інженерно-технічних та фортифікаційних споруд і тому подібне. Я зрозумів. Скажіть, будь ласка, чи впливає якимсь чином лист, який є підписаний командиром військової частини Сергієм Тарановським, на ці зміни?
Що мається на увазі? Дивіться: на бюджетній комісії було запропоновано виділити 10 млн гривень на захист фортифікаційних споруд, а ми проголосували без цього листа. У мене питання: чи ці кошти, ці зміни, що вносяться, будуть використані кошти згідно цього листа?
Чому я питаю? Тому що більше вже пів року лежать листи від 102-ї, 114-ї, 80-ї, 95-ї бригад щодо забезпечення їхньої матеріально-технічної бази, їхнього фінансування. Їхні листи не розглядаються, не фінансуються з тими… тендери і тому подібне. То дайте відповідь: ці кошти куди будуть..?
І.Дмитрів. Дякую за запитання. Ці кошти якраз, ці 10 млн гривень, які пропонується
внести до обсягу фінансування, будуть якраз направлені на військові інженерно-технічні і фортифікаційні споруди, і також цим підрозділам, які виконують завдання по охороні, обороні цих фортифікаційних споруд.
О.Сич. Королик Михайло Михайлович.
М.Королик. Шановний Ігор Іванович! Я так помітив, що ми з року в рік постійно вносимо зміни в табличку, де є орієнтовний обсяг фінансування. Якщо наступного року ви будете знову нам пропонувати такі зміни на 2026 та 2027 роки, то я би просив вас, щоби ви зразу внесли зміни, бо це всього-на-всього наші наміри, і прописали там же ті числа, які орієнтовно були в попередні роки, для того, щоб ми не витрачали зайвий час на те, щоб постійно розглядати ці зміни і технічно вносити правки.
Я думаю, що це можна буде зробити одним рішенням і більше до цього питання… повторюється іменно про збільшення обсягу фінансування на 2026-2027 роки. Дякую вам.
І.Дмитрів. Дякую. Справа в тому, що звернення на виділення цих коштів поступали в процесі і в останній майже день перед сесією, тому пропонувалось внести такі зміни. На другий раз будемо враховувати, просто зараз такі ситуації.
О.Сич. Шановні колеги! Запитання вичерпані.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Категорично підтримую той факт, що необхідно фінансувати і збільшувати фінансування на підтримку Збройних Сил та формувань, які здійснюють зараз… забезпечують оборону нашої держави. Але ви не коректні в тому, доповідач, в тому… у нас комісія, яка розглядала цю програму, засідала 12 грудня цього року. Лист, який надійшов по цьому питанню, адресований 6 грудня. В обласну державну адміністрацію він надійшов 9 грудня. Ви не коректні в тому, що ви сказали, що лист надійшов тільки вчора чи позавчора, таким чином ви ввели в оману членів комісії, коли ми розглядали питання щодо внесення змін щодо фінансування збройних формувань. Так, дійсно, рядком прописано, що доповнити словами: “військових інженерно-технічних та фортифікаційних споруд”. Доповнили. Я конкретно вам задав питання: куди будуть спрямовані ці 10 млн гривень, якщо на сьогоднішній день не розглянуті листи і не профінансовані запити 102-ї, 114-ї, 80-ї, 95-ї бригад. Ви не відповіли.
Ще раз вас питаюся: куди будуть спрямовані ці кошти?
І.Дмитрів. Власне… (Без мікрофона).
О.Сич. Я прошу вибачення. Це вже обговорення. Сядьте, будь ласка, займіть своє місце. Це вже обговорення йде.
Шановні колеги! Більше немає ні в кого бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 63, не голосували – 6: рішення прийнято.
Шановні колеги! Ну, у нас присутні якісь люди. Я не бачу, але мене інформують, що вони кажуть, що ви – хруні, і що ви комусь якісь гроші не даєте. А я просто цим людям хочу сказати, що сесія обласної ради не формує проект рішення, в тому числі про гроші, а розглядає проекти рішень, подані обласною державною адміністрацією.
Якщо вас цікавлять якісь питання, Світлано Василівно, доручіть, будь ласка, комусь з обласної адміністрації, нехай хтось з людьми поспілкується, і по можливості, щоб їхні там побажання були враховані. Тому що згідно Регламенту, колеги, я не можу надавати слово всім, хто зайде до цього залу. Тут мають право говорити тільки депутати обласної ради або ж
відповідальні особи.
Продовжуємо, шановні колеги.
Розглядається питання “Про внесення змін до комплексної цільової соціальної програми розвитку цивільного захисту Івано-Франківської області на 2022-2025 роки (зі змінами)”.
Проект рішення номер 4 – в окремій брошурі.
Доповідає Семків Віталій Петрович – заступник начальника управління з питань цивільного захисту обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
В.Семків. Доброго дня! Шановна президіє, депутати! Просимо в межах фінансування комплексної цільової програми цивільного захисту Івано-Франківської області на 2022-2025 роки збільшити фінансування на 2 млн 693 тис. гривень у 2025 році за рахунок не використаних коштів у 2024 році на модернізацію автоматизованої системи центрального оповіщення.
О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає, так? Ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 66, не голосували – 3: рішення прийнято.
В.Семків. Дякую.
О.Сич. Дякую.
Колеги, питання, внесене на пленарному засіданні, – “Про внесення змін до регіональної програми розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху в Івано-Франківській області на 2021-2025 роки”. Питання, повторюю ще раз: внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення – в окремій брошурі.
Доповідач: Дунич Роман Васильович – виконувач обов’язків директора департаменту розвитку громад та територій, дорожнього, житлово-комунального господарства, містобудування та архітектури обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій і з питань промисловості, підприємництва, будівництва та дорожнього господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Там чи Дунич, чи хтось інший з ДП “Дороги Прикарпаття”?
В.Гладій. Якимчук.
О.Сич. Якимчук – наш колега-депутат.
Будь ласка.
М.Якимчук. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати, запрошені!
Прошу розглянути питання, пропонується питання “Про внесення змін до регіональної програми розвитку автомобільних доріг та безпеки дорожнього руху в Івано-Франківській області на 2021-2025 роки”.
Це технічна зміна: збільшення фінансування на 2024 рік, тобто, щоб в майбутньому можна було… в подальшому проводити фінансування дорожньої сфери. Дякую.
О.Сич. Шановні колеги! Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. У мене наступне питання, пане Михайле.
На минулій сесії ми проголосували про те, що 20 млн гривень спрямувати на розвиток регіональної програми розвитку автомобільних доріг. Можете сказати, скільки вже використано, виходячи з цього, виходячи з погодних умов, чи може є залишки і куди були спрямовані ці кошти? Дякую.
М.Якимчук. Дякую за запитання. 27 млн гривень використовуються на даний момент в такому розпорядку, тобто, на сьогоднішній день, на цю хвилину майже 21 млн гривень вже проплачено підрядній організації, яка розвозить і формує конуса і розвозить підсипочний матеріал, і на понеділок ця робота буде… до понеділка ця робота буде тривати і ці 27 млн гривень буде використано повністю.
О.Сич. Наступне запитання. Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Пане Михайле, я щойно це запитання запитував на засіданні нашої комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, хотів ще раз у сесійній залі запитати. Ми бачимо: по програмі на 2023 рік було 60 млн гривень, на 2025 рік – 60 млн гривень, а на 2024 рік ви пропонуєте 80 млн гривень. Разом з тим на сесії 5 грудня ми виділили вже 27 млн гривень, про які сказав мій колега Виноградник Тарас Теофілович. Бачимо, дякувати Богу, є тепла зима. Яка потреба… чітко сформулюйте… у додатковому обсязі в розмірі 20 млн гривень, якщо ми бачимо, що один місяць зими вже пройшов, і він теплий? Тобто, фактично просування снігу було тільки напротязі одного дня. Дякую.
М.Якимчук. Дякую за запитання. Щодо снігу одного дня, то сніг не падає тільки в Івано-Франківську, сніг може падати і у гірських місцевостях. І, на жаль, були складні погодні умови, де служби, підрядні організації використовували підсипочні матеріали і тому подібне. Але це додаткові 20 млн гривень потрібні для подальшої можливості фінансування, яке в подальшому можливе… фінансування по даній програмі. Тобто, без цієї зміни, це технічна зміна, ми не зможемо дальше фінансуватись. Дякую.
О.Сич. Колеги, запитання вичерпані.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Пане Михайле, у мене пропозиція, бо неодноразово до мене підходив депутат
Іванів Назарій з пропозицією, що там хтось щось хоче на дорогах робити. Та це не повноваження голови обласної ради, я в дорожньому господарстві не розуміюся. Це вносить деяку дестабілізацію в роботу обласної ради. Поспілкуйтесь там з колегою між собою.
Колеги, ставлю на голосування питання за основу і в цілому.
За – 44, утримались – 2: рішення прийнято.
Не голосували 22.
Наступне питання так само внесено на пленарному засіданні обласної ради – “Про
внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”.
Доповідає Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.
Пропозиції, колеги, вам додано.
Будь ласка, Наталіє Дмитрівно.
Н.Кучма. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати!
Вашій увазі подано проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, який передбачає внесення змін до доходів і видатків обласного бюджету за рахунок міжбюджетних трансфертів, перерозподілу видатків бюджету, передачі бюджетних призначень, здійснених у міжсесійний період, відповідно до розпоряджень Івано-Франківської обласної військової адміністрації, збільшення обсягу доходів загального фонду обласного бюджету на суму 39 млн 795 тис. гривень, збільшення бюджетних призначень головним розпорядникам коштів обласного бюджету на суму 39 млн 795 тис. гривень, при цьому здійснити передачу коштів із загального фонду до бюджету розвитку спеціального фонду в сумі 5 млн 400 тис. гривень. Просимо затвердити. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Немає.
Чи є пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться для запитань, будь ласка.
Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів. Наталіє Дмитрівно, я запитався вас на засіданні нашої постійної комісії з питань бюджету, яка була у вівторок. Відповідь я почув. Я би хотів, щоб почули всі депутати.
Отже, 5 грудня на доповідь тут, в сесійній залі, Роман Примич – начальник управління ветеранської політики озвучив суму про те, що є нерозглянутих заяв від сімей загиблих, поранених та зниклих безвісти військовослужбовців на загальну суму 47 млн гривень. Станом на сьогодні ця сума складає 52 млн гривень. У мене запитання, яке я запитувався у вас. Ви через 11 днів подавали лист за підписом Світлани Василівни Онищук. В принципі, це питання адресовано й до вас, Світлано Василівно. Я вас запитував, чи знаєте ви про цю суму заборгованості по невиплатах заяв від сімей військовослужбовців.
Н.Кучма. Дякую за запитання, Назарій Іванович.
Я вам відповідь дала, що від управління ветеранської політики запиту на 52 млн гривень не було, був запит бюджетний на 40 млн гривень, які ми передбачили внесенням у проект про обласний бюджет у 2025 році. На ветеранську політику закладено там 49 млн гривень. Дякую за запитання.
О.Сич. Колеги, запитання завершені.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка.
Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів. Дякую, шановний пане голово. Мені дивна ситуація, якщо чесно, бо тому що на комісії ми говорили про те, що… різні речі говорили, але хочу назвати конкретні факти.
Є управління ветеранської політики, до цього цією роботою займався департамент
соціальної політики. І проблем в тому управлінні, департаменті не було.
Станом на сьогоднішній день ми маємо заяв від сімей загиблих, поранених та зниклих безвісти військовослужбовців… складає на суму 90 млн гривень цього року. Я хочу привернути увагу депутатів. Виплатили ми тільки на суму 40 млн гривень. Тобто, заборгованість по цих заявах складає 52 млн гривень. Ми про це почули в сесійній залі 5 грудня. Відповідно дивно, але через 11 днів за підписом Світлани Василівни заходить лист з внесенням змін до обласного бюджету, саме про розподіл перевиконання. І Світлана Василівна в цьому листі із 40 млн гривень на виконання обласного бюджету разом з Наталією Дмитрівною не пропонує жодної копійки на покриття заборгованості по цих заявах.
У мене запитання… я вже другий раз запитую вас, Світлано Василівно: ви знали про цю заборгованість, коли пропонували розподіл коштів перевиконання обласного бюджету, чи не знали? Бо, на мою думку, вам, як голові обласної військової адміністрації, напевно, що в першу чергу личить займатись питанням забезпечення військовослужбовців та надання допомоги їхнім сім’ям. І на мою думку, колеги, мені виглядає, що напевно не правильно зараз давати на зимове утримання доріг суму 34 млн гривень, при тому, що на попередній сесії ми вже дали суму 27 млн гривень, в той час, коли є заяв нерозглянутих і непроплачених на суму 50 млн гривень.
Тому я буду вносити пропозицію, щоб з 34 млн гривень 14 млн гривень ми спрямували на забезпечення цих заяв. Так, щойно у нас відбулося засідання постійної комісії з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, я вносив цю пропозицію, проте мою пропозицію колеги-депутати не підтримали, а натомість Микола Васильович Палійчук вніс аналогічну пропозицію, але з іншого джерела – з резервного фонду, а також із залишку коштів перевиконання обласного бюджету. І ми проголосували. Ці пропозиції вам роздані в сумі 11 млн гривень. Але це все одно не покриває всю потребу. Тобто, ми перейдемо в новий рік із заборгованістю перед сім’ями загиблих військовослужбовців, поранених та зниклих безвісти в сумі 40 млн гривень. Хочу про це наголосити.
На мою думку, це неправильно. Дякую.
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Хотів задати питання, не встиг натиснути кнопку. Я думаю, все-таки отримаю відповідь. Дивіться, дійсно, на нашій комісії ми розглянули внесення змін до програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи на 2023-2027 роки і таким чином збільшили фінансування на 10 млн гривень. У членів комісії виникла думка, що дійсно є бажання профінансувати запити військових підрозділів, які звернулися до обласної ради чи обласної військової адміністрації, щодо матеріально-технічного забезпечення їхніх підрозділів. В той же час відповіді я від доповідача не чув, бачу, що в розподілі 10 млн гривень, по коду бюджетної програми 3119800 10 млн гривень спрямовуються куди. По цій програмі зрозуміло. Але ми знаємо, що нам казали, що можна фінансувати тільки ті військові підрозділи, які зареєстровані або перебувають на обліку в межах Івано-Франківської області.
Ще раз кажу: до нас зверталась і 50-та бригада Національної гвардії і 102-га бригада, і 114-та бригада, і 80-та, і 95-та, інші підрозділи, і не профінансовано, пів року лежать заявки на покращення матеріально-технічного стану. І тут ми терміново за три дні розглядаємо звернення певної військової частини, яка не зареєстрована в Івано-Франківській області, і перекидаємо їм 10 млн гривень. Хочу ще раз зрозуміти: в цих змінах по розподілу куди будуть спрямовані ці кошти – 10 млн гривень по коду програми 3119800? Дякую.
О.Сич. Я тільки дозволю собі як репліку. Ви, напевно, хочете, щоб Світлана Василівна вам зараз озвучила ділянку фронту і дала геолокацію у прямому ефірі, де будуть вестися роботи, так?
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Ну, якщо так, то я можу попросити Світлану Василівну.
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Тоді для чого ці питання ставити?
Т.Виноградник. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Було б правильно по тих питаннях, що піднімав Назарій Іванів, покликати до слова Романа Примича, Романа Станіславовича. Кажуть мені, що він хворий. Я запитав, кого можна покликати у Світлани Василівни, Світлана Василівна каже, що компетентна в цих питаннях заступник голови обласної державної адміністрації Сірко Людмила Іванівна.
Людмило Іванівно, будь ласка, ну, нам трошки проясніть ситуацію, що з коштами для виплати військовим згідно нашої програми?
Л.Сірко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Цьогорічна програма, яка забезпечує, насамперед, видаткову частину по відшкодуванню родинам загиблих матеріальну допомогу, а також і на лікування діючим військовим, переглядалась два рази на сесії, і коли на початку року було передбачено 37 млн гривень, то відповідно на сьогодні це є 40 млн 534 тис. гривень.
Хочу сказати, що кожного року є перехідні заяви, і це, насамперед, сталося і в кінці 2023 року, тому що створилось нове управління ветеранської політики, і ті заяви, які вже не розглядав департамент соцполітики, перейшли у новостворене управління. Це було буквально більше 300 таких заявок. На сьогодні протягом цього року надійшло 4666 заяв, відповідно більшу частину даних заяв ми задовольнили. Хочу сказати, що в управлінні по штатних одиницях є 10 чоловік, і в загальному працює 6-7 у зв’язку із плинністю кадрів, тому що дане управління є дуже, можна сказати, велике навантаження на кожного працівника. Тому ми увесь час зверталися і до комісії про перерозподіл даних коштів, і як по мірі поступлення даних коштів згідно календарного плану ми профінансовували.
Просто до чого я веду? Що заяви є, прошу не маніпулювати тим, що сім’ї героїв, сім’ї ветеранів не отримують послуги, ми просто як людських ресурс, створена комісія і ми кожен раз задовольняємо ту потребу, яка поступає.
Зараз я дякую, що велику таку увагу приділили даному напрямку, але просто кінець року, ви розумієте, що залишилось декілька календарних банківських днів, що ми просто не зможемо освоїти дані кошти. Дякуємо. Будемо намагатись це зробити, будемо створювати додаткову комісію, і ось така ситуація.
Те, що йде заборгованість по даних заявках, це кожного року є перехідні такі заяви, і всі вони будуть забезпечені фінансовим ресурсом. Дякую.
О.Сич. Тобто, наскільки я зрозумів, це питання процедури розгляду.
Л.Сірко. Так.
О.Сич. До кінця року ви не годні цю кількість заяв розглянути.
Л.Сірко. Це просто нереально.
О.Сич. Нереально.
Л.Сірко. Так.
О.Сич. Тобто, якщо гроші будуть виділені, вони не будуть використані.
Л.Сірко. Олександре Максимовичу, просто Роман Примич добре не поінформував комісію, це, звичайно, вина його. Зараз на рахунку управління ще є 3 млн 800 тис. гривень, і ми якраз їх освоюємо. Комісії зараз проводяться, безпосередньо заявки, які є не задоволені, ми можемо сказати тільки по стабільній… по фінансовому забезпеченню. Тобто, я чітко розумію, що до роковин загиблих 30 тис. гривень ми виплачуємо, до втрати годувальника ми виплачуємо 50 тис. гривень, на лікування – розглядає комісія. Тобто, ті 52 млн гривень ми не можемо сказати, що вони будуть. Я можу сказати тільки за 2-3 видаткові статті.
О.Сич. Тобто, навіть не відомо, яка сума буде: може 52, може 48, може 35 млн гривень.
Л.Сірко. Так, саме так. На наступний рік ми теж передбачили 49 млн гривень, тому якраз ці кошти, які ще не надійшли, ми будемо працювати вже з січня місяця.
О.Сич. Дякую, Людмило Іванівно.
Заступник голови обласної ради Микола Васильович Палійчук. Будь ласка.
М.Палійчук. Шановні колеги! Дійсно, це питання було піднято, і на бюджетній комісії було дано доручення адміністрації вивчити стан справ. Дійсно, на сьогоднішній день 3,8 млн гривень залишку, і напевно, що ці кошти не всі можуть бути профінансовані. Більше того, за пропозицією комісії сьогодні буде ще додатково 11 млн гривень спрямовано на виконання цієї програми. І ми домовились з адміністрацією, що починаючи з нового року, з 1 січня, аналізуємо, повністю проглядаємо всі заяви, і в січні, якщо не вистачає коштів, даємо пропозицію з вільного залишку, щоб ми в січні закрили… розглянули і закрили всі заяви.
А більше… й так цих 3,8 млн гривень піде у вільний залишок, тому що казначейство працює до 27 числа, і фізично це зробити буде неможливо. Тому я переконаний, що до кінця січня всі заяви будуть розглянуті і закриті.
О.Сич. Ну, і згідно тих положень рішення про бюджет, який ми кожного року приймаємо, вільні залишки оперативно подаються за розпорядженням двох голів: голови обласної ради, голови обласної державної адміністрації, – з подальшим затвердженням на сесії. Тому ті кошти навіть, які сьогодні виділені управлінню, а не будуть до кінця року використані, за нашим розпорядженням будуть спрямовані на це управління в січні цього року.
Колеги, ще Світлана Василівна просить уточнення по фортифікаційних роботах. Ну, наскільки це можливо, звичайно, цю інформацію оголосити.
С.Онищук. Дякую. Слава Україні! Шановний Олександре Максимовичу, шановні депутати! Хочу зазначити, тому що сьогодні виникло питання щодо фортифікаційних споруд. Ви знаєте, що цього року Івано-Франківська область будувала фортифікаційні споруди, було залучено більше тисячі людей на будівництві у найскладнішому напрямку. Я дуже дякую усім цим людям, бо вони ризикували своїм життям і здоров’ям. Але я не можу допустити маніпуляції в цьому залі. 10 млн гривень йде на потреби військової частини, я не буду озвучувати, якої саме, для охорони об’єктів фортифікацій в Донецькій області. І це все профільний заступник Віталій Ільчишин пояснював і розказував.
Наступне, я, Олександре Максимовичу, пропоную в сесійну залу запрошувати представників військових частин, щоб не було маніпуляцій, що військова адміністрація чи обласна рада недофінансовує військові формування, створені на території області.
Хочу зазначити, вельмишановний пане депутат, всі, всі запити, які надійшли до військової адміністрації від тих формувань, які створені на території області, повністю задоволені. І для того, щоб не було таких маніпуляцій, безпідставних звинувачень, я буду запрошувати на сесії представників військових частин. Є військові формування, які створені не на території нашої області. Згідно положень обласної ради ми тільки спрямовуємо кошти обласного бюджету на ті військові частини, які створені на території нашої області.
Якщо ви, вельмишановний пане Виноградник, дуже хочете допомогти військовим частинам, які створені поза межами нашої області, але там служать наші хлопці, я сьогодні для таких наших хлопців, для 7-го корпусу проводжу благодійний аукціон. Я вас запрошую: долучайтесь до добрих справ.
(Оплески в залі).
І не маніпулюйте, будь ласка, на питаннях військових.
О.Сич. Колеги, нікому не адресуючи персонально ці слова, я скажу так: маніпуляція
військовою тематикою в час війни для меркантильних інтересів, яка вносить дестабілізацію
суспільства у тилу фронту, можна прирівняти до ФСБ-шних провокацій.
Оскільки не було пропозицій до проекту рішення, є ставлю за основу. Прошу визначатись.
За – 62, не голосували – 6: рішення прийнято.
Колеги, сьогодні відбулося засідання… відбулося засідання комісії з питань бюджету, є пропозиції комісії, вони вам роздані. Ставлю на голосування. Будь ласка.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. До мене ніхто не звертався, я не маю права вам надавати слово.
За – 60, не голосували – 8: рішення прийнято.
Ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованих пропозицій.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ви всі пропозиції вже виголосили! Я прошу вибачення! Я надавав вам слово.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Я прошу вибачення, відмініть голосування, відмініть голосування! Є ще пропозиції? Є.
Увімкніть мікрофон депутата Іваніва.
Н.Іванів. Дякую. Коротенько. Людмило Іванівно, ви все добре сказали, тільки не сказали, що є деякі заяви, які не розглядаються понад пів року для допомоги сім’ям загиблих військовослужбовців. І було багато часу, щоб це виправити.
Я пропоную пропозицію про внесення змін до проекту рішення “Про внесення змін до обласного бюджету на 2024 рік”, а саме: у додатку, там, де вказано, що 33495 тис. гривень спрямувати на дороги, я пропоную 13 млн 495 тис. гривень спрямувати на допомоги сім’ям загиблих, поранених та зниклих безвісти військовослужбовців згідно заяв, які є в управлінні
ветеранської політики обласної державної адміністрації. І пропоную Світлані Василівні залучити інші департаменти, щоб встигнути опрацювати ці заяви, і щоб не переходила заборгованість у розмірі 40 млн гривень перед сім’ями військовослужбовців. Дякую.
Прошу поставити…
О.Сич. Ставлю на голосування пропозицію депутата. Прошу визначатись.
За – 14, проти – 1, утримався – 1, не голосували – 48: рішення не прийнято.
Ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 56, не голосували – 12: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про затвердження регіональної цільової програми “Збереження історичної пам’яті та популяризація Галича – могутньої столиці Галицького князівства” на 2025-2027 роки”.
Проект рішення номер 5 – в окремій брошурі.
Доповідач: Дебенко Ігор Богданович – депутат обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
І.Дебенко. Шановний пане голово, шановні колеги-депутати!
О.Сич. Одну хвильку, одну хвильку!
Шановні колеги! Ну, я, здається, нормально пояснив. Згідно чинного законодавства
проекти рішень з усіх питань, в тому числі, а особливо з бюджетних, готують відповідні підрозділи обласної державної адміністрації. Тому присутність того чоловіка, що стоїть ззаду, має явно провокаційний намір. Тільки що голова адміністрації запропонувала: з вами зустрінуться відповідальні працівники адміністрації. Ні, вони хочуть провокувати і зірвати сесію.
Продовжуємо нашу роботу. Будь ласка, Ігор Богданович.
Голос із залу. (Без мікрофона).
І.Дебенко. Шановні колеги-депутати!
Голос із залу. (Без мікрофона).
І.Дебенко. Кілька тез, які би я хотів озвучити вам в розрізі розгляду даного проекту рішення. Як ви пам’ятаєте, Івано-Франківська обласна рада цього скликання прийняла регіональну цільову програму вшанування 1125-ліття Давнього Галича. Без зайвого хочу відзначити і вважаю, що ми можемо подякувати один одному, керівництву нашої ради, громади загалом за те, що в цей складний час, час війни ми знайшли все ж таки фінансовий ресурс для того, щоб бодай на нашому обласному рівні належним чином звеличити цю дату і нашу національну історію.
Це важливо, особливо з точки зору національної політики пам’яті, неперервності та державницької традиції Української нації. Ще більше важливо в розрізі намагань ворога не лише переписати, але й вкрасти нашу історію, адже совєцька, а тепер і рашистська ідеологічна машина, вони роблять все для того, щоби применшити, стерти пам’ять про велич Галича.
На жаль, і в часи незалежності з боку держави не приділяється належна увага, і я вже не хочу вдаватися в полеміку про те, що і сьогодні вже навіть немає Галицького району. На противагу, коли Глава Української Греко-Католицької церкви Блаженніший Святослав веде мову про Києво-Галицьку вісь, її значення в національній історії, національній державності, а про це важливо пам’ятати і важливо пам’ятати не лише в часи ювілеїв.
Власне в цьому аспекті друга річ, на яку акцентую увагу, це те, що ми можемо пам’ятати, популяризувати і примножувати Галич всі з вами разом, не лише в часи ювілеїв, але повсякчас, і перефразовуючи Блаженнішого, бути тією надійною опорою Києво-Галицької вісі на західних теренах нашої суверенної держави.
Саме на це розрахована бодай частково пропонована до розгляду кожному з вас програма, і це вочевидь найменше, що ми можемо запропонувати Галичу у цей складний час.
Третє, програма, її заходи напрацьовувались спільно з посадовими особами Галицької
міської ради, Національним заповідником “Давній Галич”. Хочу подякувати також управлінню культури нашої, членам профільної комісії з питань гуманітарної політики, кожному зокрема за те, що були напрацьовані, подані вам до розгляду ті пропозиції, які, на нашу спільну думку, вони дозволять бодай в тих реаліях, в яких ми живемо, виділити ті незначні кошти і той ресурс спрямовувати власне на те, щоб популяризувати і примножувати славу Давнього Галича. Дякую.
О.Сич. Шановні колеги! Доповідь завершена. Чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Я єдине, що хотів би уточнити, Ігорю Богдановичу, що Галицького району немає, в тому числі і тому, що Івано-Франківська районна рада відмовилась це рішення прийняти, щоб район був названий “Галицьким” з центром у м.Івано-Франківську.
Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому, за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 14: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про регіональну цільову програму вшанування в області
100-річчя від дня народження Опанаса Заливахи у 2025 році”.
Проект рішення номер 6 – в окремій брошурі.
Доповідач: Дебенко Ігор Богданович – депутат обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
І.Дебенко. Шановний пане голово, шановні колеги-депутати!
Знову ж таки 26 листопада 2025 року виповнюватиметься 100 років з дня народження Опанаса Заливахи. Кожен з нас знає цю особистість, наскільки вона легендарна, наскільки вона символічна, наскільки вона значуща для української державності, шестидесятник, політв’язень, людина, яка боролася за Українську державу, лауреат Національної премії ім. Тараса Шевченка. Тобто, можна дуже багато перечислювати і говорити про цю непересічну постать, і більше того, я вважаю, що навіть так само ця особистість достойна до того, щоб ми назвали рік 2025-й з нагоди його сторіччя. Тим не менше, вашій увазі пропонується програма, і вона напрацьовувалась комплексно. Я дякую всім колегам-депутатам, які до цього долучились, дякую членам комісії. Відзначу, що заходи, які пропонуються, вони десь проговорювались і консультувались, були враховані відповідні пропозиції від друзів, учнів Опанаса Заливахи, від членів родини.
Безумовно, що можна цю програму доповнювати. Є дуже багато питань, які важливо також піднімати, але в цих реаліях сьогодні, як на мене, це той перелік заходів, який ми в умовах обмеженого бюджетного фінансування маємо можливість і повинні власне зреалізувати у 2025 році.
Ну, і також би пропонував, щоби десь, можливо, всі бажаючі, які би хотіли з точки зору власне комісії, управління культури, можливо, долучались, і ми би десь більш детально проговорювали кожен з цих заходів. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Є. Запишіться, будь ласка, для обговорення.
Перцович Наталія Святославівна.
Н.Перцович. Доброго дня всім! Опанас Заливаха – це непересічна особистість, людина, яка не тільки мала родинні зв’язки з родиною Бандери, він залишив дуже такий вагомий і ціннісний творчий доробок.
Хто цікавився цим питанням, можливо, знає, хто не знає, то я би хотіла сказати про те, що певний час його картини, ціннісні картини зберігались в не дуже таких хороших умовах, і частину їх кілька років тому було передано на реставрацію. І чотири роки тому я готувала на ім’я голови обласної ради, обласної адміністрації і міської ради м.Івано-Франківська депутатське звернення, щоби гідно підготуватись до 2025 року, до того, щоб відзначити 100-річчя з дня народження Опанаса Заливахи. І сьогодні я хотіла би, щоб ми всі собі задали запитання: що дальше буде з картинами Опанаса Заливахи?
Ми можемо написати дуже багато програм. І, пане Ігоре, я ціную ваші старання, але, на жаль, в цій програмі немає питання про створення музею або хоча би кімнати, де би зберігались всі картини Заливахи, а ці картини дуже ціннісні. Ми наступного року відзначимо, ми створимо виставку, реставруємо картини. Що буде далі з ними після 2025 року? Що ми передамо наступним поколінням?
Дякую.
О.Сич. Корнелюк Мирослава Мирославівна, будь ласка.
М.Корнелюк. Випадково, вибачте.
О.Сич. Колеги, завершились запитання, обговорення. Чи є пропозиції до проекту рішення? Немає.
Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Згідно закону ні! Я ж вам пояснив.
Колеги, цей чоловік, знімає на камеру, ще раз хоче пояснення.
Отже, ці люди кажуть, що треба якісь кошти. Проекти рішень по коштах напрацьовує обласна державна адміністрація. Ми прямо в залі їх не напрацьовуємо. І цьому чоловікові пояснюється, що представники обласної державної адміністрації готові з ними зустрітись, щоб обговорити це питання. Але вони обов’язково хочуть тут на камеру демонструвати свої провокаційні дії.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Не можна, тому що згідно закону на сесії обласної ради можуть говорити тільки депутати обласної ради або відповідальні особи, закликані до розгляду питань.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Розглядається питання “Про затвердження комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб Івано-Франківської області на 2025-2027 роки”.
Проект рішення номер 8 – в окремій брошурі.
Доповідає Лемчак Володимир Олексійович – директор департаменту соціальної політики обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Постійна комісія обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики
рекомендувала до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозицій комісії.
Пропозиції – у цій же брошурі.
Будь ласка.
В.Лемчак. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати, шановні присутні!
Вашій увазі представлено проект рішення “Про затвердження комплексної програми підтримки внутрішньо переміщених осіб Івано-Франківської області на 2025-2027 роки”. Метою програми є забезпечення реалізації прав і задоволення потреб внутрішньо переміщених осіб, поліпшення умов їхньої життєдіяльності, створення фінансових, організаційних, правових, технічних механізмів для забезпечення їхнього комфортного соціального клімату та досягнення позитивних зрушень щодо рівня та якості життя в Івано-Франківській області.
Фінансове забезпечення програми здійснюється за рахунок обласного бюджету, бюджетів територіальних громад та інших джерел, не заборонених чинним законодавством.
Обсяг фінансування програми визначається щорічно, виходячи з конкретних завдань, з врахування можливостей дохідної частини бюджету.
Програма містить 5 розділів, і задіює майже всі департаменти обласної державної адміністрації.
Перший розділ – соціальний захист та підтримка внутрішньо переміщених осіб.
Другий розділ – реалізація житлових і майнових питань внутрішньо переміщених осіб, забезпечення працевлаштування внутрішньо переміщених осіб, а також надання медичної допомоги, інформаційно-освітні, культурні, просвітницькі заходи для внутрішньо переміщених осіб.
На сьогоднішній день на території області у нас знаходиться більше 112 тис. внутрішньо переміщених осіб.
Прошу підтримати проект.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Чи є пропозиції до проекту рішення або бажання взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Восьме питання, колеги! А, є пропозиції?
Я прошу вибачення. За основу, бо є пропозиції комісії.
Шановні колеги! За – 47, не голосували – 20: рішення прийнято.
Є пропозиції комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики: проект рішення доповнити пунктом 3 такого змісту – “Рекомендувати сільським, селищним та міським радам області прийняти відповідні програми та передбачити кошти на їх виконання. У зв’язку з цим пункт 3 проекту рішення вважати пунктом 4”.
Ставлю на голосування.
За – 55, не голосували – 12: рішення прийнято.
Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 57, не голосували – 10: рішення прийнято.
Колеги, я пропустив пункт сьомий, тому зараз розглядається питання пункту 7 – “Про Програму фінансової підтримки комунальних підприємств в умовах воєнного стану на 2025 рік”.
Проект рішення номер 7 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, з питань промисловості, підприємництва,
будівництва та дорожнього господарства і з питань комунального майна та житлово-комунального господарства, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
В.Гладій. Шановні колеги! Даним проектом рішення пропонується затвердити відповідну Програму фінансової підтримки трьох комунальних підприємств обласної ради в умовах воєнного стану на 2025 рік, а саме: обласного навчально-курсового комбінату житлово-комунального господарства, комунального підприємства “Про-Експерт” і комунального підприємства “БУДІНВЕСТ”. Мова йде про допомогу, можливу допомогу з виплатою заробітної плати, оплатою комунальних послуг та енергоносіїв. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться для запитань.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Я не розумію, були запитання, але ніхто не записався.
Колеги, якщо немає зауважень, пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому проект рішення номер 7. Прошу визначатись.
За – 53, не голосували – 14: рішення прийнято.
Шановні колеги! Я думаю, що ні для кого не секрет в цьому залі, хто з наших колег спровокував цю дестабілізацію і намагався зірвати сесію. Ну, тому, скажемо, в думці можете висловити відповідні реакції цим людям.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Розглядається питання “Про регіональну програму інформатизації Івано-Франківської області “Цифрове Прикарпаття” на 2025-2027 роки”.
Проект рішення номер 9 – в окремій брошурі.
Доповідає Фіняк Ігор Ярославович – начальник управління цифрового розвитку, цифрових трансформацій і цифровізації обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
І.Фіняк. Шановна президіє, шановні депутати, шановні присутні! До вашого розгляду запропонована регіональна програма інформатизації Івано-Франківської області “Цифрове Прикарпаття” на 2025-2027 роки”. Ця програма розроблена відповідно до Закону “Про Національну програму інформатизації” і її основними завданнями є сприяння запровадженню цифрових сервісів, підвищення ефективності та результативності державного управління і місцевого самоврядування, забезпечення інформаційної та цифрової безпеки, мінімалізація людського фактору у наданні публічних послуг, а також інші заходи.
Вона складається з чотирьох складових частин. Перша – це організаційно-методична, друга – інфраструктурна, третя – це впровадження публічних сервісів, четверта – підтримка існуючих.
Прошу вашої підтримки і затвердження програми.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Немає. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Пропозицій немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 56, не голосували – 9: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про затвердження Програми підтримки місцевих органів виконавчої влади на 2025 рік”.
Проект рішення номер 10 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету,
соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Н.Кучма. Шановна президіє, шановні депутати! Вашій увазі подано проєкт рішення
обласної ради про регіональну Програму підтримки органів виконавчої влади на 2025 рік. Зазначені зміни мали б сформувати більш справедливий підхід до оплати праці різних категорій і посад державної служби із врахуванням таких факторів як фаховість, рівень покладеної відповідальності, результативність у роботі та ступінь особистого внеску кожного працівника в загальний результат роботи.
Загальний обсяг програми становить 35 млн гривень. Просимо підтримати, так як це збереже… не буде плину кадрів і спеціалісти будуть працювати на більш позитивних умовах праці. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запишіться для запитань.
Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка. Аналізуючи виконання програми у 2024 році та плани на 2025 рік, на початку 2024 року на цю програму, а всім відомо, що це виплата заробітної плати працівникам обласної державної адміністрації, ми планували нуль, хоча за підсумками 2024 року виплатили 26 млн гривень, те, що я бачу станом на сьогоднішній день. І при формуванні бюджету на 2025 рік на виконання цієї програми ви передбачили обсяг 100 відс., тобто, із запланованих 35 млн гривень ви всі 35 запланували. Натомість на підтримку збройних формувань та мобілізаційної роботи у наших програмах передбачено 100 млн гривень, а ви запланували тільки 60 відс. Чому так?
Н.Кучма. Назарій Іванович, я перепрошую, ми на Збройні Сили запланували по 50 на дві програми в повному обсязі. Передивіться, будь ласка, проєкт бюджету. 50 – на шефську, і 50 – на мобілізаційну. Свою ми запланували у повному обсязі, так як минулого року перший квартал не було… програма не діяла і не фінансувалась. Дякую.
О.Сич. Наталія Дмитрівна, у мене побажання: співпрацюйте тісніше з вашим колегою – головою бюджетної комісії. Таке враження, що ваші співробітники тісніше співпрацюють, ніж ви.
Н.Кучма. Візьму до уваги. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 13: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про Програму з виявлення запасів природних ресурсів
(лісовпорядкування) та інвентаризації земель лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні комунальних лісогосподарських підприємств, на
2025-2026 роки”.
Проект рішення номер 11 – в окремій брошурі.
Доповідає Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.
Проект розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Олійник. Шановна президіє, шановні депутати, присутні! Вашій увазі пропонується Програма з виявлення запасів природних ресурсів (лісовпорядкування) та інвентаризації земель лісогосподарського призначення, що перебувають у постійному користуванні комунальних лісогосподарських підприємств, на 2025-2026 роки”.
Програма розрахована на 2 роки і передбачає 2 заходи: базове лісовпорядкування на площі більше 30 тис. га і закінчення інвентаризації тих земель лісового фонду, проведення інвентаризації та їх реєстрація.
Дякую. У мене все. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є питання до Олега Богдановича?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 60, не голосували – 7: рішення прийнято.
Колеги, питання внесено на пленарному засіданні при формуванні проекту порядку денного, – “Про регіональну цільову програму забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2025-2026 роки”.
Проект рішення – в окремій брошурі.
Доповідач: Юркевич Володимир Михайлович – виконувач обов’язків директора комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради”.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради. Будь ласка.
В.Юркевич. Доброго дня! Прошу погодити регіональну цільову програму забезпечення діяльності комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Централізована закупівельна організація Івано-Франківської обласної ради” на 2025-2026 роки”.
Програма розроблена задля ефективного здійснення послуг з проведення закупівель товарів, робіт і послуг для підприємств, установ та організацій області, територіальних громад та інших суб’єктів господарювання.
За результатами роботи за 9 місяців 2024 року укладено 63 контракти на загальну суму 29 млн 500 тис. гривень, досягнуто економії коштів 6 млн 700 гривень, що складає 18,48 відс. від очікуваної вартості закупівель.
Прошу затвердити програму.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Левконович Надія Михайлівна.
Н.Левконович. Доброго дня, колеги, президіє! У мене запитання. Зазвичай перед погодженням програм мала би бути погоджувальна… зібрана, перепрошую, наглядова рада, на якій бажано би було заслухати результати діяльності даного комунального підприємства. Наскільки мені відомо, і так, як я є членом наглядової ради, ми не збиралися, не заслуховували ні звіту, і не знаємо результатів. Як ми можемо зараз прогнозувати і затверджувати програму? Дайте, будь ласка, відповідь.
В.Юркевич. Я можу сказати тільки про результати роботи в загальному. Чому не збирались, я не знаю, напевно, це процедурне якесь питання.
О.Сич. Очевидно, не директор підприємства ініціює зібрання наглядової ради. Питання, напевно, не до нього.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Аналогічне питання тому, що задала моя колега Надія Михайлівна, бо ми є членами наглядової ради даного підприємства. На жаль, так сталось, що дану регіональну цільову програму, яка буде передбачати діяльність даного підприємства на 2025-2026 роки, не було скликано наглядову раду, і на наглядовій раді ми його дійсно не розглядали. Тому зразу виносити в сесійний зал? Я вносив пропозицію і на президії, що спочатку давайте розглянемо на наглядовій раді, може треба змінити показники, заслухаємо керівника, а потім вже будемо вносити програму на затвердження та розгляд депутатського корпусу. Дякую.
О.Сич. Колеги, задля справедливості. Очевидно, що на наглядовій раді треба розглядати підсумки роботи підприємств і затверджувати фінансово-господарські плани. Але нашим Регламентом не передбачено проекти рішень розглядати, в тому числі про затвердження програм, на наглядових радах, у нас не передбачено. І якщо ви це хочете зробити, то, будь ласка, подайте проект рішення, ви маєте право як депутати ініціювати, на наступну сесію винесемо.
Дякую, ви своє завершили.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?
Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 37, утримався – 1, не голосували – 29: рішення не прийнято.
Розглядається питання “Про обласний бюджет Івано-Франківської області на 2025 рік (код бюджету 0910000000)”.
Питання – планове, внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 12 – в окремій брошурі.
Доповідач: Кучма Наталія Дмитрівна – директор департаменту фінансів обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданнях усіх постійних комісій обласної ради та рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Водночас кілька комісій рекомендували до розгляду з врахуванням пропозицій.
Колеги, сьогодні вам надано оновлений проект рішення, в якому ці пропозиції постійних комісій враховано.
Будь ласка.
Н.Кучма. Дякую. Шановна президіє, шановні депутати! В проєкті обласного бюджету на 2025 рік враховано Закон України “Про правовий режим воєнного стану”, Закон України “Про Державний бюджет України на 2025 рік”, вимоги чинних Бюджетного та Податкового кодексів України з врахуванням прийнятих законодавчих змін, всі бюджети головних розпорядників коштів обласного бюджету.
Соціальні стандарти залишаються на рівні 2024 року, а саме: мінімальна заробітна плата – 8 тис. гривень, прожитковий мінімум – 2920 гривень, розмір посадового окладу працівників першого тарифного розряду Єдиної тарифної сітки – 3195 гривень. Основними макропоказниками бюджету 2025 року є ріст обсягу власних доходів загального фонду плюс 19,1 відс. або на 276 млн 400 тис. гривень, заробітна плата працівників бюджетних установ – на рівні 2024 року, видатки на енергоносії – плюс 1,1 відс. або 2 млн гривень, ріст індексу споживчих цін – плюс 9,5 відс., ріст індексу цін виробників промислової продукції – плюс 11,1 відс. В цілому загальний ресурс обласного бюджету на 2025 рік складає 2 млрд 397 млн 400 тис. гривень. По загальному фонду – 2 млрд 234 тис. 700 гривень, по спеціальному фонду – 162 млн 700 тис. гривень. В загальному обсязі ресурсу обласного бюджету власні доходи складають 1 млрд 886 млн 800 тис. гривень. Питома вага – 78,7 відс.
Трансферти з державного бюджету – 510 млн 600 тис. гривень, питома вага – 21,3 відс.
Освітня субвенція складає 174 млн 100 тис. гривень. Субвенція на здійснення підтримки окремих закладів та заходів в системі охорони здоров’я – 24 млн 700 тис. гривень. Обсяг доходів обласного бюджету на 2025 рік без врахування трансфертів складає 1 млрд 886 млн 900 тис. гривень.
Найбільшу питому вагу у видатках обласного бюджету складають видатки на утримання установ по головних розпорядниках коштів обласного бюджету: департамент освіти і науки – 36,8 відс. або 881 млн 800 тис. гривень, департамент охорони здоров’я – 11,5 відс. або 275 млн гривень, департамент соціальної політики – 11 відс. або 262 млн 800 тис. гривень, управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації – 9,2 відс. або 219 млн 400 тис. гривень, управління спорту облдержадміністрації – 5,1 відс. або 123 млн гривень, управління з питань ветеранської політики – 2 відс. або 49,2 млн гривень, інші видатки складають 585 млн 300 тис. гривень.
На регіональні програми заплановано 555 млн 600 тис. гривень, що більше проти планових показників на 2024 рік…
О.Сич. Наталіє Дмитрівно, дякуємо. У всіх людей бюджет є. В принципі, хоч ви й пізно подали, але з ним депутати мали можливість ознайомитись, зокрема бурхливе було обговорення на різних комісіях, тому я би пропонував перейти до обговорення. Колеги, не заперечуєте?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є запитання до Наталії Дмитрівни? Є. Запишіться, будь ласка.
Іванів Назарій Іванович.
Н.Іванів. Наталіє Дмитрівно, скажіть, будь ласка, тому що ви співпрацювали тісно з Державною фіскальною службою в процесі формування бюджету на 2025 рік, скажіть, будь ласка, який обсяг заборгованості по податку на прибуток та рентній платі? Я це запитую вас, оскільки це може значно вплинути на надходження обласного бюджету у 2025 році.
Який обсяг податкової заборгованості по податку на прибуток та рентній платі на
сьогоднішній день? Дякую.
Н.Кучма. Обсягу заборгованості по податку на прибуток немає, рентної плати… зараз, хвилиночку, рентна плата… ми очікуємо недоотримати 3 млн 323 тис. гривень.
О.Сич. Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Дійсно, голова сказав, що трошки із запізненням нам роздали, але ми встигли вивчити.
У мене наступне питання до вас. Дивіться: в дохідній частині не передбачено надходження щодо концесійних платежів, не дивлячись на те, що у 2023 році 22 лютого ми прийняли рішення щодо зменшення концесійних платежів по договору концесії, виходячи зі 100 тис. гривень на квартал, тобто, за рік получається 400 тис. гривень з 2023 року. Але в дохідній частині не відображено надходження коштів до обласного бюджету з концесійних платежів. Скажіть, чому?
Н.Кучма. Департамент фінансів проінформує вас додатково.
О.Сич. Левкович Андрій Васильович.
А.Левкович. Дякую. Пані Наталю, а все ж таки мене хвилюють місцеві податки. І прошу сказати, чому на 2025 рік зменшили податок на прибуток на 15 млн гривень? Адже все ж таки не передбачається падіння виробництва у нас, тим більше, що за цей рік вже збудовано декілька нових підприємств в нас в області. І знову ж таки я як керівник Торгової промислової палати спілкуюся з податковою, і вона теж не передбачає падіння податку на прибуток. Чому на 15 млн гривень зменшили? Це перше питання.
І ще одне питання. Чи передбачаються кошти на енергоефективність? Все ж таки сьогодні ситуація з енергоносіями дуже складна. Які кошти на енергоефективність закладені на 2025 рік? Дякую.
Н.Кучма. Дякую за запитання. По першому запитанню там ви дивитесь по тому, що
уточненим. Ми планували відсоток, коли формували бюджет від затвердженого. Там падіння немає. Так само… у нас взагалі-то бюджет зріс на 19,1 відс., коли державний пропонується 19,6 відс. Показники точно не занижені.
О.Сич. Друге питання нагадайте.
Н.Кучма. Нагадайте, будь ласка, друге питання, бо я прослухала.
О.Сич. Увімкніть ще раз мікрофон депутата Левковича.
А.Левкович. Які кошти у 2025 році… Я тут, пані Наталя. Я тут. Які кошти у 2025 році передбачені на енергоефективність у зв’язку із ситуацією з енергетикою?
Н.Кучма. Ріст на енергоносії не передбачається, так як я зачитувала, у бюджеті тільки 2 відс. ми поставили більше. Але протягом року ми будемо переглядати і будемо дофінансовувати. Дякую за запитання.
О.Сич. Колеги, запитання завершились. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є? Запишіться, будь ласка.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Оскільки не отримав відповідь, а мені сказали, що мені потім хтось з департаменту фінансів доповість цю інформацію.
Колеги, ми затверджуємо бюджет на 2025 рік. Це основний фінансовий документ. Якщо я спитав, чому не враховані концесійні платежі згідно рішення Івано-Франківської обласної ради, яке ми приймали у 2023 році, мені кажуть: ти потім колись десь отримаєш відповідь. Ви уявляєте? Тобто, ми десь 400 тис. гривень, вони тут не враховані, я отримую відповідь. Може хтось ще з депутатів отримає відповідь. Я не можу зрозуміти, чому так готуються документи і чому такий нефаховий підхід до підготовки документів, а тим більше, у нас тільки один договір концесії, який є укладений в Івано-Франківській області!
О.Сич. Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Шановна Світлано Василівно, шановний Олександре Максимовичу! У мене в принципі і по бюджету, і не тільки по бюджету. У мене є пропозиція. Тут у нас в бюджеті на 2025 рік передбачено 500 тис. гривень на обласну організацію “Просвіта”.
Шановні керівники області, це приміщення, близько 2000 кв. м в центрі міста, це наше. Десь більше 100 років назад громада міста збудувала це приміщення.
У мене є така пропозиція, Світлано Василівно.
Голос із залу. (Без мікрофона).
Р.Ткач. Міста, міста. І в тому числі трошки області.
У мене є така пропозиція: ми будемо розглядати десь у лютому місяці план соціально-економічного розвитку на цей рік. Дайте, будь ласка, пропозиції щодо раціонального використання приміщень і утримання цієї площі.
500 тис. гривень на рік – це 40 тис. гривень у місяць. Там немає енергоносіїв, там якусь зарплату даємо, щоб ми раціонально утримали ці приміщення, 2000 кв. м. Світлано Василівно, добре, домовились?
Голос із залу. (Без мікрофона).
Р.Ткач. Дякую.
О.Сич. Романе Володимировичу, тільки я не розумію, чому ви до мене звертаєтесь? Ви ж знаєте, що голова обласної ради бюджет не формує. Це прерогатива обласної державної адміністрації.
Р.Ткач. Ви дасте свої пропозиції. Ви знаєте, що з тим робити.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Запитання завершились. Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні? Є? Запишіться для обговорення.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, це було обговорення? Я прошу вибачення, я прошу вибачення.
Колеги, не було пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 63, не голосували – 4: рішення прийнято.
Колеги, я не в сенсі повернення, але тільки як репліка по питанню, яке ми розглядали перед цим, – про Централізовану закупівельну організацію. Я абсолютно погоджуюся з тими думками, які звучали на бюджетній комісії з уст нашого колеги-депутата Олега Качура, про те, що занадто мізерні заробітки Централізованої закупівельної організації, він рекомендував, чи точніше питав у директора… чому директор і просить програму підтримки… він рекомендував, щоби ця організація уклала угоди з нашими головними обласними підприємствами. Тому з вашого дозволу я би вас просив дати протокольне доручення, щоби наші комісії з охорони здоров’я, з питань освіти, з питань культури, соціального захисту прийняли… ну, розглянули і прийняли рекомендаційні рішення, щоби обласна лікарня, онкологічний диспансер, департамент освіти ті на сотні мільйонів закупівлі, які вони здійснюють, – медичної апаратури, ліків, комп’ютерної техніки, автобусів, – проводили через нашу закупівельну організацію, і тоді не буде проблем нам давати гроші на підтримку цієї організації. Особливо… Андрій Михайлович Яворський, особливо, скажемо, дуже допоможе обласна лікарня, якщо надасть тендери на закупівлю медичної апаратури і ліків за пропозицією нашого колеги-депутата цій закупівельній централізованій організації. Бо для того ми її і створювали. І тоді дійсно не буде потреби
приймати жодні програми.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ну, ви там в кулуарах порадьтеся зі своїм однопартійцем.
Розглядається питання “Про забезпечення супроводу вагітних та…”.
Але ми погоджуємось з такою протокольною пропозицією? Погоджуємось, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Погоджуємось. Все, буде протокольна пропозиція. Голови комісій, будь ласка, це питання розгляньте у себе.
Розглядається питання “Про забезпечення супроводу вагітних та надання медичної допомоги при пологах”.
Питання – планове, внесено на засіданні президії… хоча планове, але внесено на президії обласної ради.
Проект рішення номер 13 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати, шановні присутні!
Вашій увазі представляється проект рішення “Про забезпечення супроводу вагітних та надання медичної допомоги при пологах”.
Хочу сказати, що в нашій області на сьогодні супровід вагітності здійснюється у 29 закладах охорони здоров’я в області, які законтрактовані з Національною службою здоров’я України. Пологова допомога здійснюється в 11 закладах охорони здоров’я, які законтрактовані з Національною службою здоров’я України. В динаміці останніх років в області стабільно утримується тенденція до зменшення кількості пологів, за останні 4-5 років – на 23,8 відс., причому зниження коливається від 7 до 49 відс. в розрізі районів. І дозвольте я не буду ці цифри озвучувати, бо то трішки займе часу.
Стосовно відсотка кесарів розтинів, тобто, це ускладнені пологи, – складає 30,1 відс., і є бажання до значного зниження цього показника.
Опорним закладом з надання спеціалізованої висококваліфікованої медичної допомоги вагітним, роділлям і породіллям з групи високого перинатального ризику та з питань невиношування є Івано-Франківський обласний перинатальний центр Івано-Франківської обласної ради, в якому на сьогодні розгорнуто 150 ліжок і зосереджена власне медична допомога жінкам з підвищеним перинатальним ризиком, а також вагітним з важкою екстрагенітальною та акушерською патологією.
Окрім того, в закладі здійснюється профілактика невиношування вагітності та ведення надскладних акушерських випадків.
Щорічно надається стаціонарна допомога біля 6 тис. пацієнтам, з них від 2500 до 3000 пологів. За останні роки суттєво покращилась матеріально-технічна база даного закладу, власне відкрито кілька відділень: це неонатальне та постнеонатальне виходжування новонароджених, це консультативно-діагностичне відділення, пологове відділення з операційними боксами для інфекційних хворих та відділення для реабілітаційної допомоги дітям, сучасна лапароскопічна операційна.
Також оновлення відділення патології вагітних з ліжками екстрагенітальної патології та лабораторія і приймальня та акушерсько-фізіологічне відділення, облаштовано кабінет безбар’єрного доступу до маломобільних груп населення та кабінет психологічної підтримки матері і дитини.
За останні 4 роки на реконструкцію та капітальний ремонт закладу спрямовано фінансовий ресурс на загальну суму 32,5 млн гривень: за кошти обласного бюджету – 3,3 млн гривень, за кошти Національної служби здоров’я України – 28 млн гривень та за кошти спецфонду – 1,1 млн гривень. Крім того, заклад поповнився сучасним медичним обладнанням на суму 117 млн гривень, в тому числі за кошти обласного бюджету це 52…
О.Сич. Я прошу вибачення. Колеги-депутати кажуть, що вже все зрозуміли, хочуть щось вас питати.
Чи є запитання про пологи і вагітність, і тому подібне? Є?
Бачу, що є запитання у Левицького. Увімкніть мікрофон Левицького.
О.Левицький – – депутатська фракція “Батьківщина”. Може ще хтось хоче?
Шановна Олександро Григорівно! А скажіть, будь ласка, бо то багато питань буде, точно не одне. А що зараз заважає забезпечити процес регіоналізації перинатальної допомоги, що аж потрібно рішення обласної ради для цього? Хто зараз це робить? Хто зараз ці повноваження має?
Ну, і глобально всім депутатам… я все одно буду брати участь в обговоренні, попрошу дати мені слово ще при обговоренні, не тільки питання. Я прошу не втягувати обласну раду і депутатів обласної ради в історію, коли ви в “ручному режимі” хочете так сформувати маршрути пацієнтів, аби дбати лише про ті заклади, в яких ви є не лише керівним органом, але й органом управління. Це нечесно по відношенню до всіх інших громад, до тих можливостей, які там громади дуже часто не з такими фінансовими ресурсами, як обласний бюджет, мають, і намагаються утримати можливість…
О.Сич. Дайте можливість депутатові договорити, у нього є багато що сказати.
О.Левицький. Ні, я зараз запитання все-таки, я його сформулював, я його уточнюю. Що зараз заважає і нащо це потрібно обласній раді? Я впевнений, що всі повноваження для цього у вас є. Ви просто хочете перекласти на обласну раду відповідальність ту, яку маєте мати ви самі. Раз зараз щось не так маршрути пацієнтів влаштовані, змініть їх. Чого ви хочете приходити в заклад і казати, щоб ми забрали пацієнтів у вас, скерували швидку туди, куди нам треба, але це нас заставила робити обласна рада? От так зараз я розцінюю цю ініціативу. Тому поясніть, нащо це потрібно, і що це дасть пацієнтам? І чому тут обласна рада знадобилася аж тепер?
О.Бойчук. Шановний пане Олександре! Стосовно регіоналізації надання медичної допомоги, є 726-й наказ Міністерства охорони здоров’я стосовно організації надання медичної допомоги в цілому. Крім того, у нас є постанова Кабінету Міністрів стосовно спроможної мережі і є чіткі вимоги Національної служби здоров’я України. І ці вимоги чітко дотримуються. Ніякому закладу не надається більша увага, а що стосується міських закладів охорони здоров’я, то, повірте мені, що у нас дуже тісний контакт з управлінням охорони здоров’я, з її керівником, і з керівниками закладів охорони здоров’я м.Івано-Франківська. І при розподілі медичного обладнання чи інших заходів ми активно залучаємо заклади міста Івано-Франківська.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, чи є ще в когось запитання? Немає.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Запишіться, будь ласка, для обговорення.
Дякую вам.
Левицький Олександр Михайлович.
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Як я зрозумів, відповіді на питання немає. Я не називав ніяку громаду: ні Івано-Франківськ, ні Отинію, хоча, звичайно, є ще і Делятин, є Заболотів, є ще Яремче, є ще Снятин, є ще навіть Калуш і Рогатин.
Тому оскільки я розумію, що ми читаємо навіть у цій куценькій довідці, яка є, і про те, як працювали заклади, і про те, як купували… і все інше, а всі пропозиції і вся суть, і вся роль обласної ради зводиться до того, щоб уповноважити додатково департамент на те, що він й так має право і зобов’язаний робити, то зводиться до того, щоб дати це, вказати на необхідність регіоналізації. Вони й так це мають робити. Я прошу не підтримувати цей проект рішення. Ніякої допомоги ми як депутати ні громаді, ні мешканцям, ні пацієнтам цим рішенням не надамо. Дякую.
О.Сич. Колеги, завершилось обговорення. В якості тільки репліки. Я думаю, які б і хто не придумував маршрути, пацієнт піде туди, де надаються якісні послуги.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. І якщо сьогодні обласний перинатальний центр є одним з кращих на західній Україні, то хто б які маршрути не придумував, люди будуть йти до нас, до нашого центру народжувати, бо він сьогодні комфортний завдяки, колеги-депутати, нашим спільним зусиллям.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Даруйте, я не спеціаліст у галузі охорони здоров’я. Запитайте в Андрія Михайловича Яворського, він краще розуміється на вагітних, на пологах…
Колеги, ставлю на голосування проект рішення за основу і в цілому. Прошу визначатись.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. За – 44, проти – 1, утримався – 1, не голосували – 19: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про стан захворюваності на серцево-судинні захворювання, аналіз спроможної мережі”.
Питання – планове, але внесено на президії.
Проект рішення номер 14 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я
обласної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
О.Бойчук. Шановний Олександре Максимовичу, шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення “Про стан захворюваності на серцево-судинні захворювання, аналіз спроможної мережі”. Шановні колеги! Направду серцево-судинні захворювання є соціальною проблемою на сьогодні і складають 45 відс. в структурі летальних випадків, в структурі неінфекційних захворювань. І щорічно власне від хвороб системи кровообігу помирає більше 17 млн людей в Україні і понад… у світі і понад 400 тис. осіб в Україні.
На сьогодні стаціонарну кардіологічну допомогу надають в Івано-Франківській області два надкластерних, 5 кластерних та 5 загальних закладів охорони здоров’я, в яких розгорнуто 458 кардіологічних ліжок. Станом на сьогодні в області зареєстровано 130,75 штатних посад лікарів-кардіологів і працює 127 лікарів-кардіологів.
За 9 місяців 2024 року стаціонарну допомогу отримали близько 15 тис. пацієнтів. В розрізі захворювань хочу сказати, що на сьогоднішній день зростає захворюваність на 25 відс. за всіма зазначеними нозологіями в структурі серцево-судинних захворювань.
Найбільшу увагу звертає на себе лікування власне…
О.Сич. Бачу по реакції депутатів, Олександро Григорівно, що вони хочуть вас щось питати. Тому дякую за доповідь.
Колеги, чи є запитання до доповідачки? Є.
Запишіться, будь ласка.
Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Випадково.
О.Сич. Семенюк Володимир Петрович.
В.Семенюк – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Олександро Григорівно! З вашої довідки відомо, що ріст на серцево-судинні системи – 25 відс. Правильно? Зростає. Подивившись таблицю, видно, що у порівнянні 2020 рік і 2024 рік ми скоротили фактично на 40 відс. профільні відділення, які лікували людей із серцево-судинними захворюваннями, майже 40 відс. Скорочено у Снятині, Городенці, Косові профільні ліжка.
Скажіть, будь ласка, як зараз справляється галузь кардіології, чи правильно ми це зробили, чи можливо у віддалених районах хоча би по кілька ліжок все-таки потрібно? Дякую.
О.Бойчук. Дякую за запитання. Чи зробили правильно? Ну, напевно, скажу – так, тому що оптимізували спроможну мережу, і ми всі йдемо до якості надання медичної допомоги. Я думаю, що при організації спроможної мережі на той час враховувались всі моменти: і територіальність, і в розрізі відсотків захворюваності на ту чи іншу нозологію в Івано-Франківській області.
Що стосується, наприклад, допомоги при інфаркту міокарда, у нас на сьогодні є 4 реперфузійні центри. Чи дотримується достатній маршрут пацієнта? – Частково. Чому це не працює на сьогодні? – Ви знаєте, це не працює тільки тому, що кожен заклад бореться за пацієнта і правильно і неправильно. І тому власне Національна служба здоров’я України за…
О.Сич. Лаконізм – сестра таланту.
Левицький Олександр Михайлович. Як науковець науковцю.
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Ну, те саме питання. Що вам заважає це робити? Ви маєте всі права і повноваження. Вам ніяких рішень обласної ради для цього не потрібно. Ще раз наголошую всім депутатам. Мені все одно, чи 44, чи 48. Ви втягнуті, і ви мусите пояснювати, що Рогатин повезе у Бурштин, що, ну, там я не знаю, Богородчани повезуть у Франківськ або в Надвірну. Ви просто зробите все своїми руками так, що освятите те, що будуть робити, маючи й так повноваження. Нехай реалізовують, нехай Національна служба здоров’я і Міністерство маршрутизацію здійснюють. При чому тут ми, обласна рада, вказуємо департаменту робити те, що він й так знає?
Тому питання, Олександро Григорівно, нащо вам цих рішень, яких повноважень вам бракує для того, щоб здійснювати маршрутизацію і регіоналізацію, раз ви й так це хочете робити і маєте робити?
О.Бойчук. Шановні депутати! Я хочу, щоб ми ще раз звернули увагу на те, на постанову Кабінету Міністрів стосовно… яка є, № 174, стосовно спроможної мережі медичних закладів в нашій області, де чітко визначено перелік медичних напрямків, які має здійснювати той чи інший заклад: кластер, надкластер і загального профілю.
О.Сич. Репліка, Олександр Михайлович, ну, за такою логікою, заради справедливості, за такою логікою, то ми, крім бюджетних питань, не повинні взагалі нічого розглядати, бо все решта мають повноваження робити підрозділи обласної адміністрації.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Тоді вони взагалі можуть нам не подавати жодних рішень і ні про що не звітуватись!
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, чи є пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Ставлю на голосування за основу. Прошу визначатись.
За – 43, проти – 1, не голосували – 22: рішення прийнято.
Ну, наскільки я зрозумів, то буде пропозиція, тому я зразу поставлю на голосування, тому при обговоренні зразу пропозиції, будь ласка.
Запишіться для обговорення.
Левицький Олександр Михайлович, будь ласка.
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Та пропозиція в тому, щоб не голосувати це і не освячувати. Ще раз кажу вам: ви просто, з Рогатина, депутати підете і поясните, чому ваших людей повезли в Галич, ви – з Городенки поясните, чому повезли в Коломию і Снятин. Якщо це йде мова про порятунок і потребу, повірте, його й так повезуть. Але я не один раз в Отинії стикаюся, що примушують пацієнта їхати в Коломию, він просить у Франківськ, в обласну лікарню, все одно примусово заставляють поїхати в Коломию, наприклад, і ви всі це знаєте. А тепер берете участь в цьому і голосуєте. Добре. Це була моя пропозиція: відмовити і відхилити цей проект рішення, не голосувати за нього.
О.Сич. В якій частині проекту рішення імплементувати вашу пропозицію?
О.Левицький. Ні в якій, бо ви вже поставили за основу… (Без мікрофона).
О.Сич. Ні, так можна в цілому не голосувати.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Дроняк Микола Миколайович.
М.Дроняк – депутатська фракція політичної партії “За Майбутнє”. Шановний голово, шановні депутати! В розрізі аналізу спроможності мережі з надання допомоги при гострих серцево-судинних захворюваннях хочу відмітити, що буде надзвичайно корисно розширити мережу, зокрема при гострих станах, і практично, щоб в кожній кластерній лікарні ми мали спроможність зробити такі невідкладні заходи, як проведення такої діагностики, гострих хірургічних заходів і надання невідкладної допомоги, зокрема аортокоронарному стентуванню. Тобто, як невідкладний захід… у нас є спроможні лікарні, але не завжди вдається доставити вчасно пацієнтів і зробити коронарографію і вторинно як уже лікувальний заклад – стентування. Ну, просто в розрізі цього я хотів… А в цілому, звичайно, прошу підтримати дану пропозицію.
О.Сич. Колеги, мої репліки, незважаючи на те, що я депутат, я ще й голова обласної… я ще депутат, це моя точка зору, але свою рацію має Олександр Михайлович. І я думаю, що
оскільки це питання розглядалось на комісії, то пропонував би надати слово голові комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики Яворському Андрію Михайловичу, нехай свої аргументи виставить, як комісія допустила цей проект рішення до сесії обласної ради, якщо є такі зауваження, які звучать з боку Олександра Левицького.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Він не керівник закладу, я прошу вибачення, він керівник комісії.
Будь ласка, увімкніть мікрофон депутата Яворського.
А.Яворський. Шановні колеги! Ще раз добрий день. Ми по питанню, яке стосується питання охорони здоров’я і соціальної сфери, ми завжди заслуховуємо, знаємо проблематику, вносимо їх в сесійну залу для того, щоб всі громадяни нашої області знали про цю проблематику, ми шукали спільно шляхи виходу з цієї ситуації. Ми не впливаємо в жодному разі цим рішенням на якусь маршрутизацію і щодо прийняття рішення швидкою, куди везти, ми говоримо, що у нас в області є проблематика про серцево-судинні… у нас є проблема, що пацієнти не лікуються у правильних закладах, що у нас пацієнти лікуються не в тих закладах, які можуть надавати цю медичну допомогу, ми говоримо про це і вказуємо, і говоримо про наступні чинники, які повинні ми зробити завтра-післязавтра для того, щоб пацієнт поїхав у правильний заклад, підсилити той чи інший заклад з метою надання медичної допомоги, вкласти туди якісь певні кошти для того, щоб там надавалась якісна медична допомога. Ми не вказуємо департаменту, як їм поступати, чи Міністерству. Ми бачимо реформи, ми бачимо їхні наміри, ми розуміємо, як це все має бути щодо кластеризації закладів і все. Тут в жодному випадку не йдеться про конфлікти… по якихось “перетягуваннях ковдри” з іншої установи в іншу. Є проблематика, яку ми виносимо і вказуємо.
На наступний рік ми теж запланували онкологію, запланували цукровий діабет, запланували по діалізу слухати, запланували ряд проблемних питань, які є в області. От і все, все просто. Дякую.
О.Сич. Ну, колеги, мене насправді як голову обласної ради, який має повноваження надавати кандидатури до складу комісій стурбувало зауваження депутата Левицького про те, що у Яворського є конфлікт інтересів, він не може розглядати медичні питання, перебуваючи у
керівництві закладом охорони здоров’я.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. То я так зрозумів, що мені треба взяти до обдумування чи що?
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Ні, ну, я так і зрозумів, що у нього конфлікт інтересів, що Яворський перетягує при розгляді питання “ковдру на себе”, і він не може бути головою комісії. Я так зрозумів.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Дайте слово Левицькому, бо я вже так… Зачекайте, бо я подумав, що мені треба на наступну сесію проект рішення готувати про…
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Ви можете все, ви маєте право готувати проект рішення. У Андрія Яворського конфлікт інтересів у відповіді на це питання, бо це все в інтересах і заради закладів, для яких департамент охорони здоров’я є органом управління, за роботу яких він відповідає. Це, і ще питання до Андрія Яворського, якщо на то пішло. Ще раз кажу: він сам мав заявити про конфлікт інтересів, зразу, це моральний крок і нормальний, він мав його зробити. Тому що це зараз як голова комісії він говорить, виходячи з того, що у нього є конфлікт: з одного боку, інтереси закладу, для яких це робиться, в тому числі обласна клінічна лікарня, з іншого боку – інтереси цілої громади і всіх закладів області.
Але питання до нього: нащо департаменту охорони здоров’я ця функція, це повноваження, це рішення, яке надається обласною радою, якщо воно у них й так є? Що це рішення їм дає? Нічого. Лише для того, щоб прикритись, що депутати примусили “зламати руки” і забрати пацієнтів з Городенки… (Без мікрофона).
О.Сич. Олександре Михайловичу, ну, з ваших слів повторно випливає, що розглядаючи принципові питання, Яворський в комісії має як голова комісії конфлікт інтересів, бо ці питання він розглядає в інтересах тої лікарні, у керівництві якої він перебуває. Тобто, я зобов’язаний взяти до обдумування ваші слова і подумати над внесенням змін до складу комісії.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Просить слова депутат Виноградник. Будь ласка.
Т.Виноградник. Так, якщо дозволите. Дивіться, насправді у пана голови комісії Яворського Андрія немає конфлікту інтересів, бо він озвучує думку як голова комісії, який організовує та забезпечує діяльність постійної комісії, тут у нього немає конфлікту інтересів, але під час голосування у нього може бути конфлікт інтересів, якщо він входить до керівного складу певного лікувального закладу. А оскільки він озвучує думку комісії, те рішення, яке прийняла комісія, то хто ж його має тоді озвучувати? А хто ж вносив в порядок денний?
О.Левицький. (Без мікрофона).
Т.Виноградник. Я розумію, я розумію, Олександре…
О.Левицький. (Без мікрофона).
Т.Виноградник. Тому я вніс…
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Андрію Михайловичу, подякуйте Винограднику, бо він по-союзницькому вас порятував.
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому. Прошу визначатись.
За – 40, проти – 1, не голосували – 24: рішення не прийнято.
Розглядається питання “Про припинення Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи шляхом ліквідації”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 15 – в окремій брошурі.
Доповідає Бойчук Олександра Григорівна – директор департаменту охорони здоров’я обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
О.Бойчук. Шановна президіє, шановні депутати! До вашої уваги пропонується проект рішення “Про припинення Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи шляхом ліквідації” на виконання вимог постанови Кабінету Міністрів України від 15 листопада 2024 року № 1338 “Деякі питання запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи” у зв’язку із недоцільністю подальшої діяльності Івано-Франківського обласного бюро медико-соціальної експертизи.
Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Обговорення. Чи є обговорення, бажаючі?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запитання є? Запишіться для запитань. Є запитання.
Левицький Олександр Михайлович.
О.Левицький. А хто то написав “у зв’язку з недоцільністю”? Народ, ви в обласній раді, хтось там візує ці проекти рішень… Я прошу вибачення. Та є Указ Президента, є Закон Верховної Ради, вчора проголосований про те, що відбувається реорганізація і так далі. Але там ніде не написано “у зв’язку з недоцільністю”. Тому заберіть. Це точно нас робить, ну, якось не можу назвати тактовно. А далі вже в обговоренні решту скажу. Дякую. Це точно забрати. І у мене питання. Суть питання: хто це писав і чим думав, коли написав про недоцільність?
О.Бойчук. Це проект рішення згідно постанови Кабінету Міністрів № 1338 стосовно деяких питань запровадження оцінювання повсякденного функціонування особи, де функцію МСЕК з 1 січня будуть здійснювати заклади охорони здоров’я, їх є в кількості 14 безпосередньо в Івано-Франківській області.
О.Сич. Олександре Михайловичу, ну, даруйте. Дивіться, коли мова йде в проектах рішень посилання на якісь законодавчі акти, тоді наш юридичний відділ дивиться, чи правомірні посилання, бо у нас є такі депутати, що навіть посилаються на такі законодавчі акти, яких не існує. І таке у нас буває. От, але коли йдуть оціночні судження, то ми не маємо права їх виправляти, це оціночні судження департаменту. І він відповідає за ці оціночні судження. Ви маєте право пропонувати вилучити, так, звичайно.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Дроняк Микола Миколайович.
М.Дроняк. Олександро Григорівно, скажіть, будь ласка, в процесі реорганізації і, скажемо, розформування діючих комісій, чи вони будуть збережені в цьому складі, який він є, чи будуть заново створені і взагалі нові?
О.Бойчук. Є чітка вимога Міністерства охорони здоров’я і постанови безпосередньо, що голови комісій, які на сьогоднішній день виконували функції, вони не можуть бути задіяні в експертні команди, які будуть називатись на сьогодні і перекладуть на себе цю функцію. В експертні команди будуть входити лікарі, які працюють в цих 14 закладах за основним місцем роботи. Це безпосередньо створюється 67 команд із залученням більше ніж 170-200 лікарів.
О.Сич. Шановні колеги! Чи є бажаючі виступити в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запишіться, будь ласка.
Левицький Олександр Михайлович.
О.Левицький – депутатська фракція “Батьківщина”. Я свято вірю, що всі 84 депутати обласної ради, які були, які будуть, тут припиняються повноваження окремих депутатів, наділені достатнім інтелектом, розумом, знаннями і досвідом, тому ніхто не говорить про те, що депутати щось не знають, не вміють і так далі. Ми не говоримо взагалі про те, щоб ми тут, крім оціночних якихось загальних суджень, висловлювались про дію, правомірність нормативно-правових актів, тим більше указів Президента, тим більше у воєнний час і так далі. Але нам точно треба забрати звідси фразу “у зв’язку з недоцільністю подальшої діяльності Івано-Франківького обласного бюро медико-соціальної експертизи”. Ця “недоцільність” нічим не встановлена, нічим не виявлена і нічим не врегульована, нормативно не визначена ніде.
Те, що у нас є Указ Президента, те, що Верховна Рада проголосувала Закон, в тому числі з врахуванням тих всіх злочинних і інших явищ, які публічно були оприлюднені, це ніхто не бере під сумнів, і на це є правоохоронні органи і судові органи, які мають це все встановлювати і викривати. Але не пишіть, будь ласка, у рішенні обласної ради про недоцільність, бо у мене таке відчуття, що нам треба закривати і Тлумацький будинок дитини, треба було у зв’язку з
недоцільністю, але ми ж там того не писали, правда? Ми взяли, зробили реорганізацію і так далі.
Тому я прошу це забрати. А загалом я сподіваюся, що вся ця процедура буде проведена відповідно, і всі ті, хто там є, які мають моральне право на щось, не мають морального права, вони не зможуть оскаржити або ще якось нас у дурні пошити з цими документами. Дякую. В тому числі і у нашому обласному бюро медико-соціальної експертизи. Не знаю, хто там яке має моральне право на звинувачення будь-кого, якщо є право на звинувачення, окей, але щоб ми зараз прийняли легітимний документ, адекватний, який потім не стане комусь в нагоді у якихось судах. Дякую.
О.Сич. Я поставлю на голосування цю пропозицію депутата.
Олександро Григорівно, у нас в корпусі, в історії нашої діяльності склалась така летюча фраза “як науковець науковцю”. Вона має гумористичний підтекст. Досвідчені депутати про це знають. Але я на повному серйозі вам як науковець науковцю: для мене ця ситуація виглядає, коли “воза ставлять поперед кобили”. Коли появилась постанова Кабінету Міністрів, я був у ступорі. Кабінет Міністрів не розпоряджається нашим МСЕКом, але випускає постанову, в якій вказує, що вони недоцільні, що їх треба розпустити. Тобто, це щось таке, знаєте, це якась така правова абракадабра. У нас, в принципі, правової вакханалії достатньо, але це, знаєте, така правова абракадабра у сфері управління охороною здоров’я. Бо, напевно, мало би бути так: чи Міністерство охорони здоров’я, чи Кабмін міг би, проаналізувавши ситуацію, в тому числі і оті резонансні події, які були, дати рекомендацію місцевим органам влади розглянути питання про доцільність існування таких інституцій. І це було б правильно. А коли за нас, за власника, хтось вирішує, чи це має бути, чи ні, – це правова вакханалія. Якщо правова вакханалія відбувається на рівні Кабінету Міністрів, то що казати про суспільство!
О.Левицький. (Без мікрофона).
О.Сич. Шановні колеги! Ставлю проект рішення за основу, бо була пропозиція нашого колеги-депутата.
За – 50, не голосували – 14: рішення прийнято.
Колеги, була пропозиція депутата Левицького, ставлю її на голосування. Будь ласка.
За – 43, не голосували – 22: рішення прийнято.
І ставлю на голосування в цілому з врахуванням проголосованих пропозицій.
За – 53, не голосували – 12: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про затвердження Проекту організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів”.
Проект рішення номер 16 – в окремій брошурі.
Доповідає Дмитраш-Вацеба Ірина Ігорівна – в. о. директора обласного комунального підприємства Івано-Франківської обласної ради “Дністровський регіональний ландшафтний парк імені Сергія Дідича”.
Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Лаконічно, про суть справи.
І.Дмитраш-Вацеба. Шановна президіє, шановні депутати! Вашій увазі пропонується
проект рішення “Про затвердження Проекту організації території Дністровського регіонального ландшафтного парку, охорони, відтворення та рекреаційного використання його природних комплексів та об’єктів”.
Цей проект розроблений відповідно до Закону України “Про природно-заповідний фонд”. Тут розроблено стратегію розвитку регіонального ландшафтного парку на 10 років і план заходів на 5 років, також проведено зонування території парку з поділом на 4 зони, в якій заповідна зона становить 11 відс., зона регульованої рекреації – 19 відс., стаціонарної рекреації – 1,80 відс. і понад 67 відс. – господарська зона.
Зонування території погоджено з усіма основними землекористувачами. Це 5
територіальних громад та 2 філії ДП “Ліси України”.
Проект організації території погоджено управлінням екології, наглядовою радою Дністровського парку, науково-технічною радою Дністровського парку і постійною комісією з питань екології, раціонального природокористування і розвитку туризму.
Прошу підтримати проект.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Запишіться, будь ласка, для запитань.
Семенюк Володимир Петрович.
В.Семенюк – депутатська фракція політичної партії “Всеукраїнське об’єднання “Платформа Громад”. Я хочу сказати, що наглядова рада у нас відбулася, все робиться
правильно, тому прошу всіх підтримати.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ну, це суттєва підтримка питання, бо інакше могло би й не пройти, так.
Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 51, не голосували – 14: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про створення комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”.
Внесено питання на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 17 – в окремій брошурі.
Доповідач: Сірко Людмила Іванівна – заступник голови обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Л.Сірко. Шановна президіє, шановні депутати! Просимо підтримати рішення щодо створення комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”. Мета створення даного закладу якраз полягає, щоби надавати ці послуги як на кшталт “єдиного вікна” нашим ветеранам, сім’ям наших героїв, які втратили життя, захищаючи нас, а також сім’ям, члени яких опинилися в полоні і безвісти пропавші.
В даному просторі буде надаватись вся інформаційно-консультаційна підтримка, також буде надаватись психологічна допомога. Будемо проговорювати про забезпечення коштами, матеріальної допомоги, а також залучення міжнародників щодо отримання мікрогрантів для наших ветеранів. Також буде здійснюватись фізкультурно-спортивна реабілітація відвідувачів, буде надаватись і правнича допомога, і організовуватись дозвілля та активний відпочинок відвідувачів простору. Безпосередня увага також буде приділятися і діткам наших героїв, наших ветеранів. Прошу підтримати дане рішення.
О.Сич. Чи є запитання до доповідачки?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає? Пропозиції, зауваження?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення на посаду директора комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 18 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Сірко Людмила Іванівна – заступник голови обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозиції комісії.
Пропозиція – у цій же брошурі.
Будь ласка.
Л.Сірко. Прошу депутатів підтримати рішення щодо призначення Василів Люби
Василівни на посаду директора комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради строком на 5 років.
Пані Люба має дуже багато активностей, вона є також громадською діячкою, керівницею громадської організації “Дружини янголів”, яка має безпосередньо практику велику щодо надання відповідних послуг, формування ветеранського простору, організації заходів, надання відповідної інформації всім цим категоріям, які я перерахувала вище. Також пані Люба є
сьогодні присутня в залі.
Прошу підтримати дану кандидатуру.
О.Сич. Колеги, я думаю, що правильно буде, якщо пані Люба вийде і, принаймні, ви будете бачити в лице, хто буде займатись цією справою.
Будь ласка, пані Люба.
Л.Сірко. Пані Люба є якраз дружиною нашого небесного вже героя.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до претендента на посаду директора комунального підприємства, комунального закладу?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Не маєте? Все, в такому разі прошу активно співпрацювати, допомагати в цій шляхетній справі. Дякую, пані Любо.
Колеги, ставлю за основу, оскільки є пропозиція, яка прозвучала, що терміном на 5 років, то це пропозиція комісії до проекту рішення, тому за основу.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
Колеги, ставлю на голосування пропозицію комісії, щоби заключити контракт терміном на 5 років. Ставлю на голосування. Будь ласка.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Це не ті повноваження, трошки інакше.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
Колеги, ставлю на голосування проект рішення в цілому.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
Пані Любо, вам успіхів у вашій справі.
Розглядається питання “Про затвердження Програми підтримки діяльності
комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради на 2025-2026 роки”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 19 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Сірко Людмила Іванівна – заступник голови обласної державної адміністрації.
Проект рішення розглянуто на засіданнях постійних комісій обласної ради з питань захисту прав учасників і ветеранів АТО/ООС та їхніх сімей і з питань бюджету, соціально-економічного розвитку та інвестицій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Л.Сірко. Шановна президіє, шановні депутати!
Прошу підтримати Програму підтримки діяльності комунального закладу “Ветеранський простір “Ветеран Pro” Івано-Франківської обласної ради на 2025-2026 роки”.
В даній Програмі є зазначено мету, завдання, фінансове забезпечення, а також координацію і контроль за виконанням відповідних доручень.
Насамперед ми будемо спрямовувати кошти в межах бюджетних асигнувань на
управлінських посадовців, це буде керівник, бухгалтер, юрист, адміністратор, інші фахівці будуть залучатись як за кошти грантодавців, також за кошти Міністерства ветеранів, які передбачаються якраз до методичних рекомендацій створення фахівця і супроводу ветерана.
О.Сич. Колеги, чи є запитання? Немає.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні, подати пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 57, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про звіт директора Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей Ірини Тацакович”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 20 – в окремій брошурі.
Доповідач: Тацакович Ірина Ярославівна – директор Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, Ірина Ярославівна давно працює на цій посаді, тому є пропозиція перейти до запитань.
Чи є хтось з вас такий, що недавно заходив до бібліотеки, дитячої з дітками?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. І чи маєте якісь такі претензії до роботи бібліотеки?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чуєте? Дякуємо. Я тільки… Будь ласка, будь ласка. Кукурудз хоче особисто в
мікрофон подякувати, не так, як Ткач просто голосом, не для запису і стенограми. Для стенограми, будь ласка, Кукурудз Ростислав Степанович.
Р.Кукурудз – депутатська фракція політичної партії “Європейська Солідарність”. Дякую. Пані Ірино, а скажіть, будь ласка, які перспективи взагалі бібліотечного руху, зокрема дитячого бібліотечного руху? Куди він рухається? Куди він має дійти, і як зробити бібліотеку популярною серед дітей? І що ми для цього робимо, що ми для цього можемо зробити? Дякую.
І.Тацакович. Насамперед, хочу сказати, що бібліотека – це інформаційний, освітній простір, і ми надаємо культурні послуги. Бібліотека зараз живе, вона проводить зараз дуже багато заходів, вона інформаційна в такому плані, що створюється електронний каталог, ми працюємо в електронній бібліотечній системі, адаптованій до українського споживача, – Коха. Ми активні у соціальних мережах, ми йдемо в ногу з дітьми, ми намагаємось зробити все, щоб діти любили книгу, любили читати. Саме тим, що діти приходять до бібліотеки брати книги, вони знайомляться з простором, вони знайомляться з новими книгами, ми своїми методами, фахівці залучають дітей, ми намагаємось, щоб читання і книга стали для них сенсом життя. Бібліотека активна в соціальних мережах: ми у Фейсбуці, ми в Інстаграмі, ми у Тік-Тоці, ми в Телеграмі, ми намагаємось всі новинки і все цікаве… інформаційна функція бібліотеки – насамперед їх залучаємо до читання…
О.Сич. Колеги, життєздатність кожної бібліотеки залежить від її співробітників не менше і не більше, починаючи від обласної, закінчуючи у кожному конкретному селі. Якщо співробітник хоче, щоб вона жила, вони шукають методи в сучасному суспільстві. Якщо не шукають, то бібліотека занепадає.
Ірино Ярославівно, а скільки років працюєте директором?
Двадцять один.
І.Тацакович. Двадцять один рік.
О.Сич. А скільки у статусі виконувача обов’язків?
І.Тацакович. Два з половиною.
О.Сич. Напевно якісь претензії були до вас.
І.Тацакович. Мені це не відомо.
О.Сич. Зрозуміло. Добре, дякую.
Колеги, зауваження, пропозиції, обговорення, крім подячних референцій?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. Це був звіт, колеги.
За – 57, не голосували – 9: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення директора Івано-Франківської обласної бібліотеки для дітей”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 21 – в окремій брошурі.
Доповідач: Бойко Тетяна Миколаївна – начальник управління культури, національностей та релігій обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Чи є запитання, колеги, до…
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є, запишіться для запитань.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Пане голово, я взагалі хотів би в обговоренні, але вже так сталося. Дивіться, перш за все, Ірино Миколаївно, хочу вам подякувати за підготовку матеріалів на сесію. Чому? Тому що керівники, яких представляють, вони готують звіт про пророблену роботу, депутати мають можливість ознайомитись з їхньою діяльністю, задати питання, обговорення, і відповідно по процедурі потім вже йде про призначення. За це подяка. Чому я так кажу? Тому що, бачите, декілька питань на президії не пройшло. Чому? Тому що не було обговорення, не було звітів. Навіть зараз депутати під час формування порядку денного зняли певні питання. Чому? Тому що не було звіту попереднього керівника, а зразу призначають іншого. Тому дякую вам за правильно підготовлену роботу і дотримання процедури. Дякую.
Т.Бойко. Дякую. Я хочу доповнити, що звіт попереднього керівника ми не подавали тому, що якщо людині ми не продовжуємо контракт, то звіт про роботу на сесію не подається.
О.Сич. Тетяно Миколаївно, ну, абсолютно адекватно не змогла мені дати відповідь Ірина Ярославівна, може ви мені дасте. То які були претензії до Ірини Ярославівни, що її два з половиною роки не призначали?
Т.Бойко. Вивчалося дане питання…
О.Сич. Вивчалося, так?
Т.Бойко. Так, так.
О.Сич. Напевно глибоко вивчалося.
Т.Бойко. Я не з 2022 року…
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Але подає обласна державна адміністрація. Чомусь вона два з половиною роки не подавала.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Не подавала. І комісія змушена вже аж тоді “брати віжки у свої руки”, коли вже терпець вривається, бо по 2, 3, 5 років люди у статусі виконувачів обов’язків. Це не порядок, якщо немає до цих людей претензій. Або ж треба шукати якісь “нєпоняткі”.
Дякую вам.
Колеги, не було пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 57, не голосували – 9: рішення прийнято.
Колеги, ми зняли питання під номером 22 “Про призначення директора Музею мистецтв Прикарпаття”. Тому відкладіть убік матеріали.
Наступне питання під номером 23 – “Про звіт виконувача обов’язків директора Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру Татарина Андрія Богдановича”.
Питання внесено на президії обласної ради.
Проект рішення номер 23 – в окремій брошурі.
Доповідач: Татарин Андрій Богданович – в. о. директора Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру.
Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, я думаю, що так само можемо перейти до запитань.
Чи є запитання до Андрія Богдановича?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Крім одного: які у нього нашивки, бо йому незручно буде, що він Целібат Мурлики, а потім треба дуже довго пояснювати, що це пластова філософія.
А.Татарин. Це дуже довга філософія. Дуже довга філософія, це треба окремо говорити, окремо…
О.Сич. Я жартую. Я жартома.
А.Татарин. Єдине, що можу сказати, чому я два з половиною роки в.о.
О.Сич. Кажіть.
А.Татарин. Окружний пластовий з’їзд підтверджує мою кандидатуру, мою кандидатуру підтверджує обласний пластовий з’їзд, а він відбувся лише у березні цього року, в результаті така довга процедура.
О.Сич. Колеги, ви знаєте: ми створили цей центр і ми завжди призначаємо керівника за поданням самого Пласту, самого Пласту, тому що пластуни краще знають, хто може відповідно до їхньої методики працювати з пластунами.
Колеги, якщо немає пропозицій, зауважень, ставлю на голосування за основу і в цілому.
А.Татарин. Дякую.
О.Сич. За – 53, не голосували – 13: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківського обласного дитячо-юнацького пластового центру Татарина Андрія Богдановича”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 24 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гаврилюк Ігор Олегович – заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради з врахуванням пропозиції комісії.
Пропозиції – у цій же брошурі.
І.Гаврилюк. Шановні депутати! Департамент освіти і науки просить розглянути питання і призначити Андрія Татарина на посаду керівника пластового центру терміном на 5 років.
О.Сич. У мене одне… Колеги, чи є запитання? У мене одне запитання, воно не стосується самого претендента на посаду. А хіба функціонально у вашому підпорядкуванні юнацько-пластовий центр?
І.Гаврилюк. Це позашкільний навчальний заклад.
О.Сич. А мені здається, що… це ваші внутрішні справи, але мені здається, що його передавали у підпорядкування управлінню молоді і спорту.
І.Гаврилюк. Поки що у нас.
О.Сич. Добре. Я можу помилятися.
Колеги, зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому. За основу, є пропозиції, за основу, колеги.
За – 49, проти – 1, не голосували – 16: рішення прийнято.
Колеги, суть пропозиції комісії полягає в тому, що вона пропонує замість 3 років встановити терміном на 5 років. Ставлю на голосування.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
І ставлю на голосування в цілому, колеги, з урахуванням проголосованої пропозиції.
За – 55, не голосували – 11: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про звіт виконувача обов’язків директора Івано-Франківського наукового фізико-технічного ліцею Івано-Франківської обласної ради Янишівського
Мирослава Ярославовича”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 25 – в окремій брошурі.
Доповідач: Янишівський Мирослав Ярославович – в. о. директора Івано-Франківського наукового фізико-технічного ліцею Івано-Франківської обласної ради.
Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, аналогічно: оскільки вже Мирослав Ярославович працює, наскільки я пам’ятаю, казав на президії, 33 роки, то я би пропонував перейти до запитань.
Чи є запитання?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Дмитре Івановичу, він ще працював, тоді, коли ми з вами працювали в управлінні освіти.
Колеги, якщо немає зауважень, пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.
Дякую.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
Дякую, Мирославе Ярославовичу.
Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківського наукового фізико-технічного ліцею Івано-Франківської обласної ради Янишівського
Мирослава Ярославовича”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 26 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гаврилюк Ігор Олегович – заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, ви бачили директора, виконувача обов’язків, він же претендент. Чи є запитання, зауваження до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 56, не голосували – 10: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення на посаду директора Івано-Франківського обласного державного центру науково-технічної творчості учнівської молоді Івано-Франківської обласної ради Чепи Христини Володимирівни”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 27 – в окремій брошурі.
Доповідач – той же: Гаврилюк Ігор Олегович – заступник директора департаменту освіти і науки обласної державної адміністрації.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, чи є запитання? Зауваження, пропозиції?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.
Наступне питання – “Про призначення на посаду директора Івано-Франківської
обласної дитячо-юнацької спортивної школи осіб з інвалідністю Ореста Оклієвича”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 28 – в окремій брошурі.
Доповідач: Томенчук Богдан Михайлович – голова постійної комісії обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики.
Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань освіти, науки, спорту та молодіжної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Б.Томенчук. Вітаю, колеги! Скористаюсь тим, що я тут, лише одна-єдина ремарка. Чи не пора нам відродити систему кадрового резерву, аби ми так зненацька не шукали людей,
зненацька не голосували і дивились, що за один, шукали мікроскопів? Ну, може я помиляюся.
А тепер щодо Ореста Оклієвича, ви його знаєте всі, я його знаю ще з початку 90-их років, коли він ще займався міським спортом. Я думаю, що в тих умовах “кадрового голоду”, який ми маємо зараз, це кандидатура, котра пройшла у спорті у доброму розумінні “Крим, Рим і мідні труби” і може очолювати заклад, який пропонується.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Дякую, Богдане Михайловичу.
Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Чи є потреба запросити сюди Оклієвича, якого ви знаєте?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Запитання? Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 50, не голосували – 15: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення директора обласного закладу оздоровлення та відпочинку “Карпатські мрії” Івано-Франківської обласної ради Петращук Зоряни Ярославівни”.
Внесено питання на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 29 – в окремій брошурі.
Доповідач: Яворський Андрій Михайлович – голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики.
Проект напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
А.Яворський. Доброго дня, шановні колеги! Петращук Зоряна Ярославівна, ми проаналізували, вивчили її трудовий шлях, побачили її роботу за останній рік на посаді. Пройшла вона важкий період, літній період табору. Можемо чітко сказати і стверджувати щодо неї, як фаховість, щодо вмотивованості, розуміння важливості своїх дій на цій посаді, щодо розвитку цієї установи. У неї поставлена перед собою ціль бачення розвитку, бачення функціонування цього закладу, а також можемо чітко сказати по результатах, що вона відповідає повністю всім критеріям щодо затвердження на цю посаду. Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає.
А.Яворський. Зоряна Ярославівна є присутня, можете…
О.Сич. Андрію Михайловичу, я до того питання, що раніше піднімав. Подумайте серйозно над тим, щоб передати закупівельній організації невластиві вам функції закупівлі медичного обладнання та медикаментів, більше будете приділяти уваги лікуванню людей. Бо це не властиві для вас функції.
А.Яворський. Дякую. Я, звичайно, колегам, особливо Олегу Васильовичу, дякую за цю пропозицію, ми напрацюємо спільно і обговоримо це питання, подамо свої варіанти.
О.Сич. Колеги, зауваження, пропозиції до проекту рішення? Немає?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Так, будь ласка. Зоряна Ярославівна є?
Вийдіть, будь ласка, бо ви займаєтесь таким серйозним закладом, всі хочуть знати, бо може десь будуть проїжджати попри заклад, захочуть зайти, подивитись з дітками своїми.
Колеги, будь ласка, Петращук Зоряна Ярославівна.
Чи є запитання? Немає. А чого кликали?
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А, є. Кукурудз Ростислав Степанович.
Р.Кукурудз. Зоряно Ярославівно, до свого стиду не знаю, чим займається ваш заклад, два слова розкажіть, чим він займається, чим він буде займатись у найближчому майбутньому. Дякую.
З.Петращук. Дякую за запитання. Наш заклад функціонує на основі і при підтримці
обласної ради, відпочивають і оздоровлюються дітки, дітки як ВПО, так і на комерції ми працюємо.
О.Сич. Колеги, я додам. Скажемо, хто раніше не був у нашому депутатському корпусі, коли за вказівкою Міністерства освіти України ми масово реформували наші інтернатні заклади, то в тому числі був ліквідований інтернатний заклад у с.Микуличин. І коли ми їх ліквідовували, то ми думали, якщо у нас є якісь ідеї, то ми щось робимо, якщо ні, то передаємо громаді. От, у даному випадку у нас виникла ідея зробити заклад оздоровчий для діток, бо ми школу-інтернат ліквідували. І вони займаються, скажемо, як оздоровленням дітей наших, так і приймають дітей з інших областей. От як каже пані директор, зокрема і працюють на прибуток.
З.Петращук. Так.
О.Сич. Це єдиний обласний оздоровчий заклад в області.
Дякую. Успіхів вам. Шановні колеги! Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 55, не голосували – 10: рішення прийнято.
Ростислав Степанович, та поїдьте десь у заклад і трошки детальніше обговорите ці всі питання.
Розглядається питання “Про звіт керівника Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття Світлани Панько”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 30 – в окремій брошурі.
Доповідач: Панько Світлана Петрівна – керівник Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття.
Проект рішення напрацьовано постійною комісією обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Колеги, скільки ви працюєте на посаді?
С.Панько. З липня 2017 року, виконую обов’язки з липня 2022 року.
О.Сич. З 2017-го працюєте, з 2022-го виконуєте, тобто, вже три роки виконувач обов’язків. Ну, напевно були якісь претензії до вас з боку управління культури, раз не призначали?
Колеги, є запитання..?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Ні, та я питаю, бо людину не призначали, може претензії є.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Може хтось з вас знає про претензії? Немає претензій, так?
Дякую, Світлано Петрівно. Дякую.
С.Панько. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Є. Є. Будь ласка, запишіться.
Дякую, сідайте, будь ласка.
Запис на виступ йде, все правильно.
Гоголь Ярослава Михайлівна, будь ласка.
Я.Гоголь. Дякую. Я хочу сказати, що зараз, яке ми будемо робити призначення, пані
Світлани Панько. Цю людину я знаю не тільки з 2017 року, а вже багато-багато років, напевно 30. Ця людина дуже багато зробила для розвитку культури на Богородчанщині, і бачу, скільки робить заходів зараз у нашій області.
Тому вважаю, що це буде справедливе призначення, і прошу підтримати. Дякую.
О.Сич. З уваги на дифірамби, чи немає у вас конфлікту інтересів?
Я.Гоголь. Ні, немає.
О.Сич. Добре, я зобов’язаний перепитати, щоб потім не було колізії.
Я.Гоголь. Дякую, пане голово.
О.Сич. Кукурудз Ростислав Степанович.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. З одною жінкою хотіли спілкуватись, з іншою не хочете.
Олександр Леонідович Шевченко.
О.Шевченко. Підтримую, конфлікту інтересів не маю.
О.Сич. Зрозуміло.
Колеги, якщо немає зауважень, пропозицій, ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 54, не голосували – 11: рішення прийнято.
Розглядається питання “Про призначення директора Навчально-методичного центру культури і туризму Прикарпаття”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 31 – в окремій брошурі.
Доповідач: Гринечко Мар’яна Валеріївна – голова постійної комісії обласної ради з питань культури, духовності та інформаційної політики.
Тому що це питання напрацьовано цією комісією і рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка, Мар’яна Валеріївна.
М.Гринечко. Шановні колеги! Враховуючи досвід і роботу Світлани Петрівни, враховуючи те, що вона вже більше двох років у статусі виконувача обов’язків, вона лишилася єдина не призначена управлінням культури, як органом управління закладом, постійна комісія заслухала звіт Світлани Петрівни і одноголосно прийняла рішення рекомендувати голові ініціювати даний проект рішення про призначення Світлани Петрівни на посаду директора. Навчально-методичний центр культури і туризму Прикарпаття – це заклад, який направду є такою зв’язуючою ланкою, яка координує, контролює і надає методичну допомогу всім нашим громадам, територіальним громадам області у проведенні і відзначенні державних, ювілейних та інших дат, заходів та урочистостей.
Прошу підтримати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідачки? Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 58, не голосували – 7: рішення прийнято.
Шановні колеги! Підсумовуючи це питання, я змушений зробити зауваження начальникам департаментів і управлінь обласної державної адміністрації: освіти, культури, охорони здоров’я, тому що без будь-яких причин досвідчені керівники по 2, 3 і більше років перебувають у статусі виконувачів обов’язків. Ви цим самим підставляєте керівництво обласної державної адміністрації і особисто Світлану Василівну, не розглядаючи ці питання. Бо тут, якщо ви їх не подаєте без будь-яких причин, стоїть два питання: це або ваш непрофесіоналізм, і тоді це питання про ваше перебування на посадах, або ж треба вбачати корупціогенний фактор, і тоді ви ще більше підставляєте керівництво обласної державної адміністрації, бо інших питань немає, чому люди так багато років не призначаються на посади, причому досвідчені, авторитетні. Не підставляйте, будь ласка, керівництво обласної державної адміністрації, працюйте фаховіше.
Шановні колеги! Наступне питання – “Про затвердження комунальному некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” технічної документації із землеустрою щодо поділу земельної ділянки”.
Проект рішення номер 32 – в окремій брошурі.
Доповідач: Рошко Юрій Юрійович – начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.
Проект рішення розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Будь ласка.
Ю.Рошко. Доброго дня, шановна президіє, шановні депутати! Рішенням обласної ради від 20.09.2024 року № 967-33/2024 некомерційному підприємству “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” надано дозвіл на
розроблення технічної документації щодо поділу земельної ділянки площею 13,3971 га, яка розташована за адресою вул.Медична, 1 за межами с.Підмихайлівці Рогатинської міської ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області, на дві земельні ділянки. План-схема додається вам у матеріалах.
Технічна документація розроблена, земельним ділянкам присвоєно кадастрові номери. З метою належного виготовлення документації із землеустрою, здійснення державної реєстрації прав власності за Івано-Франківською обласною радою та права постійного користування комунальним некомерційним підприємством “Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я Івано-Франківської обласної ради” на вказані земельні ділянки в органах державної реєстраційної… необхідно затвердити технічну документацію із землеустрою щодо поділу земельної ділянки.
Прошу, будь ласка, підтримати, проголосувати.
О.Сич. Колеги, чи є запитання до доповідача? Є. Запишіться, будь ласка, для запитань.
Ткач Роман Володимирович.
Р.Ткач. Юрій Юрійович, дякуємо, добре, що ви це зробили. Але наскільки я зрозумів, на одній із земельних ділянок були захоронення?
Ю.Рошко. Так.
Р.Ткач. Що дальше? Ми даємо кадастровий номер, ми виокремлюємо? Що ми будемо
дальше з цим робити? Місцева громада знає про це? Це ні цвинтар, це ж не цвинтар, правда?
Ю.Рошко. По документах ні.
Р.Ткач. Розумієте, Олександре Максимовичу? Ви знаєте історію цього. Там був інтернат, там захоронювали людей. Куди ми це віддаємо? Чи місцевій раді, чи статус цвинтаря? Що з цим робити?
Ю.Рошко. Будемо міняти цільове призначення.
О.Сич. Шановні колеги! Те, що ми зараз робимо, а потім вже будемо міняти, як каже Юрій Юрійович, цільове призначення, будемо встановлювати статус земельної ділянки. Ну, є як є. Рано чи пізно, бачите, ми кожного разу майже на кожній сесії розгрібаємо щось, що існує вже десятки років. Ну, рано чи пізно це хтось має робити. Це невдячна справа. Треба шукати варіанти, що, як робити, думати, законодавство вивчати треба.
Р.Ткач. (Без мікрофона).
О.Сич. Колеги, якщо немає запитань, зауважень, ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 58, не голосували – 7: рішення прийнято.
Наступне питання, колеги, – “Про виконання постанови Верховного Суду у справі
№ 0940/2394/18 (№ К/9901/26524/19), постанови Восьмого апеляційного адміністративного суду у справі № 857/5629/19 (№ 0940/2394/18) та рішення Івано-Франківського окружного адміністративного суду у справі № 0940/2394/18 щодо надання товариству з додатковою відповідальністю “Рогатинпісок” гірничого відводу для розробки Північно-Західної ділянки Москалівського родовища піску”.
Проект рішення номер 33 – на окремому аркуші.
Доповідач: Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради.
Проект розглянуто на засіданні постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності та правопорядку, рекомендовано до розгляду на сесії обласної ради.
Зазначений проект також розглядала постійна комісія обласної ради з питань екології, раціонального природокористування та розвитку туризму, однак рішення не прийняла.
Будь ласка, Василь Іванович.
В.Гладій. Шановні колеги! Традиційне юридичне питання щодо взяття до відома всіх постанов та рішень судів з даного питання. І другий пункт – на виконання цих рішень надати товариству “Рогатинпісок” гірничий відвід такою-то площею для розробки такої-то ділянки родовища піску, яке знаходиться на вказаній території. Дякую.
О.Сич. Чи є запитання до доповідача? Є, будь ласка, запишіться для запитань.
Виноградник Тарас Теофілович.
Т.Виноградник. Дякую. Не стільки питання, скільки рекомендація або побажання. Дійсно, патова ситуація, вже 8 років ми це розглядаємо. До речі, внесено дуже багато змін у діюче законодавство, і вже навіть обласні ради не дають дозволи на користування копалинами і тому подібне.
Пропозиція наступна: напрацювати звернення на комісії, зараз зміни, до речі, є до дій і надання роз’яснення Вищої палати Верховного Суду, звернутись до них. Якщо це вже не наші повноваження, то чи треба нам це постійно виносити питання на розгляд сесії? Бо це вже повноваження зовсім інших органів, а не обласної ради, з цієї позиції. Дякую.
В.Гладій. Дякую. Дійсно це є правова площина даного питання, ви добре кажете, і на даний час це не є повноваження обласної ради. Тоді, коли воно було повноваженням, якраз з того часу воно тягнеться, це наше питання на виконання цих рішень, постанов судів. Але на даний час це дійсно не є повноваженням обласної ради. Але тут, повторюю, юридична площина. Ви розумієте? Є рішення судів, і є його виконання. Дякую.
О.Сич. Колеги, чи є бажаючі взяти участь в обговоренні цього питання?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Зауваження, пропозиції до проекту рішення?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Ставлю на голосування за основу і в цілому.
За – 30, не голосували – 25: рішення не прийнято.
Шановні колеги! Зважаючи на те, що проект рішення “Про депутатські запити” формується навіть під час проведення сесії, але депутатських запитів не поступило, ставлю пропозицію зняти питання з порядку денного. Прошу визначатись.
За – 49, не голосували – 16: рішення прийнято.
Колеги, розглядається питання “Про дострокове припинення повноважень депутата обласної ради Левковича Андрія Васильовича”.
Питання внесено на засіданні президії обласної ради.
Проект рішення номер 35 – на окремому аркуші.
З вашого дозволу доповідати згідно повноважень як голова обласної ради я.
Отож, поступила заява від Андрія Васильовича з проханням достроково позбавити його повноважень депутата обласної ради. Відповідний проект рішення вам поданий на розгляд.
Чи є запитання, колеги?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає запитань? Чи є бажаючі взяти участь в обговоренні?
Немає. Я не знаю, чи хотів би, але я би хотів запросити до слова Андрія Васильовича.
Голос із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. А чого тут? Давайте, нехай люди бачать вас, ну!
А.Левкович. Шановний пане голово, шановні заступники, шановні депутати, голови комісій! Я би всім вам хотів подякувати за плідну роботу, за 4 роки і попередні 5 років,
попередньої каденції і цієї каденції 4 роки, і сподіваюся, що в подальшому ми з вами будемо бачитись і на нових, скажімо, теренах, які нас чекають, і вас, і мене як… Надіюся на плідну співпрацю!
Дякую вам! Дуже хвилюючий момент для мене також, тому що все ж таки це 4 спільні роки нашого життя, роботи нашої, на благо області, на благо громади. Дякую вам, колеги, за роботу. Дякую.
(Оплески в залі).
О.Сич. Андрію Васильовичу, оскільки при голосуванні у вас є конфлікт інтересів, то я пропоную вам залишитись на місці, а питання ставлю на голосування за основу і в цілому. Прошу визначатись.
За – 57, не голосували – 8. Все-таки, бачите, 8 не хочуть вас відпускати.
А.Левкович. Дякую.
О.Сич. Але рішення прийнято.
Шановні колеги! Від вашого імені, від себе особисто я хочу подякувати за нашу довголітню роботу, спільну з Андрієм Васильовичем, за його цінний вклад у конструктивну роботу обласної ради, і відповідно до розпорядження голови обласної ради на прощання обдарувати його Цінним подарунком у формі іменного годинника.
(Оплески в залі).
Ну, і зважаючи, що не всі у нас депутати є дисципліновані, вчасно приходять на роботу, я нікому персонально, до речі, це зауваження не кидаю, але хотів би запросити для вручення Грамоти обласної ради за плідну діяльність в стінах обласної ради і з нагоди Дня місцевого самоврядування Олександру Володимирівну Федорук.
Голоси із залу. (Без мікрофона).
(Оплески в залі).
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Якби ви знали, наскільки смачніші поцілунки в кінці сесії.
Шановні колеги! Ще одне питання порядку денного – “Різне”.
Ну, як завше, я наголошую, що це питання символізує собою торжество демократії в Україні.
Чи є бажаючі щось висловити в “Різному”?
Голоси із залу. (Без мікрофона).
О.Сич. Немає. Шановні колеги! В такому разі дякую всім за сьогоднішню роботу. Вітаю вас з прийдешнім Різдвом Христовим, з Новим роком, всіх благ вам, вашим родинам! Висловлюю сподівання, що наша робота в наступному році буде такою ж плідною, конструктивною, цілеспрямованою, як і в цьому році. Дякую вам!
А сесію оголошую закритою.
(Звучить Гімн України).
Голова обласної ради Олександр Сич
Консультант Галина Кубік