Про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області  


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Восьме демократичне скликання
(Тридцять восьма сесія)

РІШЕННЯ

14.02.2025                           м. Івано-Франківськ                  № 1105-38/2025

 

 

Про стан надання
медичної допомоги
військовослужбовцям
у закладах охорони
здоров’я області

 

 

 

Відповідно до статті 43 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», заслухавши і обговоривши інформацію про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області, обласна рада   

вирішила:

  1. Інформацію департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області взяти до відома (додається).
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (А. Яворський).

 

 

Голова обласної ради                                                           Олександр СИЧ


 

Інформація про стан надання медичної допомоги військовослужбовцям у закладах охорони здоров’я області

 

Медична допомога

 

Стаціонарна медична допомога військовослужбовцям надавалася у 36 закладах охорони здоров’я області. У 2024 році проліковано 14043 військовослужбовці. Найбільша кількість військових отримали медичну допомогу в наступних закладах охорони здоров’я:

  • КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» – 2980;
  • КНП «Міська клінічна лікарня №1 Івано-Франківської міської ради» – 1368;
  • КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради» – 1363;
  • КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської ради» – 1358;
  • КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня Надвірнянської міської ради» – 970;
  • КНП «Коломийська центральна районна лікарня Коломийської міської ради» –

У структурі пролікованих найбільшу частку складають соматичні хворі – 7525 осіб  або 53,6%, поранення – 3990 або 28,4% і травми – 2525 або 17,8%.

Медична допомога військовослужбовцям покривається коштом відповідних пакетів програми медичних гарантій.

Крім того,  у 2024 році на лікування даної категорії спрямовано 1994,6 тис. грн. в рамках обласної програми «Підтримки сімей загиблих, постраждалих учасників Революції Гідності, осіб, які перебували і перебувають у складі добровольчих формувань, учасників бойових дій та інших громадян, які залучалися і залучаються та брали і беруть безпосередню участь у бойових діях, здійсненні заходів з національної безпеки і оборони, відсічі і стримування збройної агресії Російської Федерації проти України, починаючи з 20 лютого 2014 року». На 2025 рік на лікування військовослужбовців заплановано виділення 2000,00 тис. гривень. Також, в рамках обласної програми «Здоров’я Прикарпаття» виділено 794,50 тис. грн. на закупівлю медикаментів для лікування хворих з м’язевими дистоніями та спастичним парезом, фантомним болем (нейропатичний біль). Освоєно 794,50 тис. грн.  У неврологічному відділенні КНП «Обласна клінічна лікарня» Івано-Франківської обласної ради проліковано 123 військовослужбовці, на суму 120 тисяч гривень.

На базі КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»  протягом останніх двох років  в рамках місії Face the future Ukraine провідні фахівці з реконструктивної та пластичної хірургії зі США і Канади  провели 200 операцій з реконструкції обличчя та шиї 161 військовослужбовцю  з важкими комбінованими мінно-вибуховими травмами обличчя та шиї.

Вживаються заходи щодо організації покращеного харчування у стаціонарних відділеннях шляхом укладання договорів про покращене харчування з Військово-медичним клінічним центром Західного регіону (далі – ВМКЦ). Станом на 17.01.2025   відповідно до постанови КМУ  від 13 серпня 2024 р. № 955 «Про затвердження Порядку забезпечення покращеного харчування військовослужбовців під час лікування у закладах охорони здоров’я усіх форм власності та підпорядкування відповідно до норм, які застосовуються у військово-медичних закладах» (зі змінами) 24 заклади охорони здоров’я області надіслали договори для підписання та подальшої компенсації витрат на 2025 рік на загальну суму 31 779,9 тисяч гривень.

Найближчим часом завершать формування договорів ще 4 заклади охорони здоров’я, що надають медичну допомогу військовослужбовцям, а саме:

  1. КНП «Лисецька лікарня» Лисецької селищної ради Івано-Франківського району Івано-Франківської області;
  2. КНП «Перегінська лікарня» Перегінської селищної ради;
  3. КНП «Косівська центральна районна лікарня» Косівської міської ради;
  4. КНП «Делятинська міська лікарня планового лікування та реабілітації» Делятинської селищної ради.

 

Реабілітаційна допомога

 

Стаціонарна реабілітаційна допомога надається у 15 реабілітаційних відділеннях закладів охорони здоров’я, у яких розгорнуто  478 ліжок.

Сформовано 25 мультидисциплінарних команд, до складу яких входять фізичні терапевти, ерготерапевти, психологи, логопеди, їх асистенти та молодші медичні спеціалісти, а також соціальні працівники. На даний час в закладах охорони здоров’я працює 538 фахівців з реабілітації.

У 2024 році відкрито 3 реабілітаційні відділення: амбулаторні у КНП «Верховинська багатопрофільна лікарня Верховинської селищної ради» та КНП «Бурштинська центральна міська лікарня Бурштинської міської ради», і стаціонарне відділення – КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня Надвірнянської міської ради».

У 2024 році послуги з реабілітації отримали 3608 військовослужбовців, зокрема, найбільше:

  • 532 – в КНП «Міська клінічна лікарня № 1» Івано-Франківської міської ради;
  • 507 – в КНП «Центральна районна лікарня Калуської міської ради»;
  • 472 – в КНП «Тлумацька центральна міська лікарня Тлумацької міської ради»;
  • 425 – в КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради»;
  • 220 – в КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни Івано-Франківської обласної ради»;
  • 181 – КНП «Надвірнянська центральна районна лікарня  Надвірнянської міської ради»;
  • 178 – КНП «Центральна міська клінічна лікарня» Івано-Франківської міської ради;
  • 124 – КНП «Городенківська багатопрофільна лікарня інтенсивного лікування» Городенківської міської ради.

 

Психологічна допомога

 

Особлива увага приділяється психологічній реабілітації військових, ветеранів та членів їх сімей,  сімей Героїв.

У 2024 році отримали психологічну допомогу в закладах охорони здоров’я області 3089 ветеранів війни та 530 членів їх родин і родин Героїв.

У КНП «Прикарпатський обласний клінічний центр психічного здоров’я» Івано-Франківської обласної ради протягом 2024 року проліковано 1065 військовослужбовців, амбулаторну допомогу отримали 342 військовослужбовці.

Також, психологічну допомогу військовослужбовцям надають 25 мультидисциплінарних команд, до складу яких входять психологи.

Для надання психологічної допомоги на базі КНП «Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради» створений простір «Мрія.Дія» для захисників і захисниць, які проходять лікування  у закладі з метою їх соціалізації та адаптації до цивільного життя.  Тут проводять арттерапію: ліплення, малювання, функціонують музичні майстерні, проходять заняття з художниками та гончарами, організована читальня, настільні ігри,  відбуваються культурні заходи за участі дітей та цивільних, що надихає та підіймає настрій військових.

 

Стоматологічна допомога

 

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 27 лютого 2024 року № 212 «Деякі питання реалізації пілотного проекту щодо зубопротезування та надання планової стоматологічної допомоги окремим категоріям осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України» в Україні запроваджено пілотний проєкт в рамках Програми медичних гарантій щодо зубопротезування та зуболікування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України.

Загалом, в області зареєстровано 23 надавачі послуг, стоматологічні послуги надають 169 лікарів.

Пакет 66 «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  за групою послуг № 1»:

Уклали договори  6 закладів охорони здоров’я  на суму 18269,4 тис. гривень.

– КНП «Обласна клінічна стоматологічна поліклініка ІФОР»;

– КНП «Обласний госпіталь ветеранів війни ІФОР»;

– КНП «Стоматологічна пліклініка Калуської міської ради»;

– КНП «Міська клінічна лікарня №1 ІФМР»;

– Івано-Франківський національний медичний університет;

– КНП «Клініко-діагностичний центр Коломийської МР»

Зубопротезування цьогоріч отримали 296 осіб з числа військовослужбовців

 

        Пакет 67 «Зубопротезування окремих категорій осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України  за групою послуг № 2» (лікування зубів)

Законтрактовано 17 закладів на суму 9672,0 тис. гривень.

Надано послуги із зуболікування 366 особам з числа військовослужбовців

На 2025 рік передбачено ключові зміни пілотного проєкту та розширення послуг:

  • Група №1: збільшення граничної вартості з 14984 грн. до 34966 грн.; штамповані конструкції 6 видів, литі конструкції 6 видів
  • Група №2: без змін – 24952 грн.; видалення конкрементів, шинування і стабілізація зубів

Крім того, є можливість отримувати стоматологічні послуги під час перебування на стаціонарному лікуванні в  закладах охорони здоров’я.

 

Проблемні питання:

  • тривале лікування та потреба у лікуванні супутніх хвороб;
  • недостатня кількість ліжко-місць для надання медичної допомоги великій кількості військовослужбовців;
  • забезпечення закритого циклу протезування втрачених кінцівок.

 

Першочергові завдання:

  1. Фінансування реабілітаційних відділень, створених на базі обласних комунальних закладів охорони здоров’я.
  2. Забезпечення реабілітаційних відділень необхідним обладнанням.
  3. Розширення (відкриття) паліативних відділень у закладах охорони здоров’я області, для надання відповідної медичної допомоги військовослужбовцям.
  4. Навчання працівників паліативних відділень закладів охорони здоров’я особливостям роботи з військовослужбовцями.

 

 

Директор департаменту

охорони здоров’я

Івано-Франківської

облдержадміністрації                                                 Олександра БОЙЧУК

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]