ПРОТОКОЛ № 9
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Протокол № 9
засідання постійної комісії обласної ради
з питань гуманітарної політики та свободи слова
від 03 06. 2016 р. м. Івано-Франківськ
Всього членів комісії: 8 осіб.
Присутні: 7
Ю. Черневий – голова комісії.
С. Адамович – заступник голови комісії.
М. Рудик – секретар комісії.
Присутні члени комісії:
Д. Дзвінчук, І. Оробець А. Романюк,
І. Тринів.
Відсутні: А. Мироняк – поважна причина.
Запрошені:
В. Гладій – перший заступник голови
обласної ради
І. Пасічняк – заступник голови обласної державної адміністрації
Т. Виноградник – голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади.
Л. Балагура – заступник директора департаменту фінансів облдержадміністрації;
В. Кімакович – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації.
Р. Микитюк – начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації.
В, Федорак – начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації.
В. Стефанишин – начальник відділу молодіжної політики департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації.
О. Бабій – головний редактор обласного телебачення “Галичина”.
Т. Клим – голова Івано-Франківської федерації футболу.
Директори професійно-технічних училищ області та голови профспілкових комітетів.
(список додається).
Вів засідання Ю. Черневий – голова постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова.
Комісія розглянула і затвердила порядок денний:
Порядок денний:
- Про проект рішення обласної ради “Про стан і перспективи розвитку професійно-технічної освіти області”.
- Про проект рішення обласної ради “Про підтримку звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області, Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної Асоціації працівників професійно-технічної освіти “Про стан фінансування та
перспективи розвитку професійно-технічної освіти в області”. - Про проект рішення обласної ради “Про замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних закладах на 2016-2017 навчальний рік”.
- Про проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки від 25.12.2015. № 42-2/2015.
- Про звернення обласної ради “Про звернення обласної ради”.
- Про проект рішення обласної ради “Про затвердження нової редакції Статуту Музею мистецтв Прикарпаття”.
- 7. Про проект рішення обласної ради “Про програму розвитку футболу”.
- Про проект рішення обласної ради “Про звіт генерального директора обласного телебачення “Галичина”.
- 9. Про розподіл видатків, передбачених управлінню культури, національностей та релігій облдержадміністрації на виконання обласної програми “Теплий заклад культури Прикарпаття” на
2016-2020 роки по КФКВ “видатки на заходи, передбачені державними і місцевими програмами розвитку культури і мистецтва” в сумі 500,0 тис. грн. - Різне.
– Про Меморандум;
– Про розподіл видатків, передбачених департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації на виконання обласної цільової соціальної програми “Молодь Прикарпаття” на 2016-2020 роки.
1. | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про стан і перспективи розвитку професійно-технічної освіти області”.
|
Доповідав: | В. Кімакович – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. | |
Виступили: | Ю. Черневий голова комісії зазначив, що на парламентських слуханнях зазначалось про: – необхідність передачі майна профтехосвіти на обласний рівень; – підготовку нового Закону України про профтех
С. Адамович заступник голови комісії: – довести до відома керівників міст про відповідальність за відсутність фінансування для профтехучилищ; – департаменту фінансів облдержадміністрації звернутися до Кабінету фінансів України щодо виділення додаткової субвенції з Державного бюджету для фінансування закладів професійно-технічної освіти області.
О. Сич – голова обласної ради зазначив, що на утримання профтехучилищ області до кінця року приблизно потрібно 50-60 млн. грн. – департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації потрібно фахово розібратися у проблемах профтехосвіти; – проблеми фінансування з обласного бюджету дітей з інших областей, які навчаються в профтехучилищах; – проблеми профтехосвіти будемо відслідковувати і моделювати ситуацію на наступні роки.
І. Оробець –член комісії: департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації: – вивчити питання працевлаштування випускників профтехучилищ області; – вивчити потребу на професії, які готуються профтехучилищами. | |
Вирішили: | 1. Підтримати проект рішення обласної ради “Про стан і перспективи розвитку професійно-технічної освіти області” і внести на розгляд сесії обласної ради. 2. Департаменту фінансів облдержадміністрації звернутися до Міністерства фінансів України щодо виділення додаткової субвенції з Державного бюджету для фінансування закладів професійно-технічної освіти області. 3 .Департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації спільно з керівниками професійно-технічних навчальних закладів провести моніторинг працевлаштування випускників та вивчити потребу ринку праці з урахуванням соціально-економічного розвитку області.
| |
Голосували: | “ЗА” – 7 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
2 | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про підтримку звернення Президії Ради профспілок Івано-Франківської області, Департаменту освіти, науки та молодіжної політики Івано-Франківської обласної державної адміністрації, Івано-Франківської обласної Асоціації працівників професійно-технічної освіти “Про стан фінансування та перспективи розвитку професійно-технічної освіти в області”.
|
Доповідав: | Т. Виноградник – депутат обласної ради, голова постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади.
| |
Виступили | В. Гладій, О. Сич, Ю. Черневий внесли пропозицію: – доопрацювати проект рішення, зокрема: – у констатуючій частині проекту рішення вилучити 2 абзац; – констатуючу частину проекту рішення доповнити після слів Закону України “Про місцеве самоврядування” таким абзацом: “Провівши громадські слухання за участю постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова, департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, керівників і голів профспілкових комітетів навчальних закладів професійно – технічної освіти, а також враховуючи” і дальше за текстом.
| |
Вирішили: | 1. Доручити голові постійної комісії обласної ради з питань захисту прав людини, законності, правопорядку, антикорупційної політики, люстрації та очищення влади Т. Винограднику доопрацювати проект рішення і внести на розгляд сесії обласної ради. 2. У констатуючій частині проекту рішення вилучити 2 абзац. 3. Констатуючу частину проекту рішення доповнити після слів Закону України “Про місцеве самоврядування” таким абзацом: “Провівши громадські слухання за участю постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова, департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації, керівників і голів профспілкових комітетів навчальних закладів професійно – технічної освіти, а також враховуючи” і дальше за текстом.
| |
Голосували | “ЗА” – 7 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
3 | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних закладах на 2016-2017 навчальний рік”. |
Доповідав | В. Кімакович – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. | |
Виступили: | А. Малаховський –голова профспілки Коломийського індустріально-педагогічного технікуму: – всі випускники технікуму працевлаштовані; – залишити замовлення на рівні минулого року. В. Заник – директор Коломийського індустріально-педагогічного технікуму: – відсутня ліцензія для набору учнів на базі 11 класів; – здійснювати набір кухарів на базі 9 класів. – залишити регіональне замовлення 30 учнів на базі 9 класів. Н. Кішка – директор Івано-Франківського професійного політехнічного ліцею: – сформувати регіональне замовлення в обсягах державного. О. Гузар – директор Івано-Франківського професійного будівельного ліцею: – цьогорічне регіональне замовлення залишити на рівні минулорічного державного замовлення; – 2016-2017 навчальний рік залишити перехідним для профтехосвіти. Л. Гуцуляк – голова профспілки Вищого професійного училища №14 м. Коломия: – відсутня ліцензія для набору учнів на базі 11 класів; – 2016-2017 навчальний рік залишити перехідним для профтехосвіти. Д. Семчук – директор Івано-Франківського професійного ліцею автомобільного транспорту і будівництва підтримав пропозиції щодо залишення регіонального замовлення на рівні державного та залити перехідними наступний навчальний рік. П. Книшук – депутат обласної ради запропонував: – директорам училищ спільно з директором департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації ще раз опрацювати питання регіонального замовлення для училищ, які не прийшли до спільної думки. – залишити всі існуючі спеціальності в училищах профтехосвіти м. Коломиї. С. Адамович – заступник голови комісії запропонував регіональне замовлення на цей навчальний рік залишити на рівні державного. Одночасно необхідно визначити критерії для профтехучилищ. І. Оробець – член комісії підтримала цю пропозицію. О. Сич – голова обласної ради доручив департаменту освіти, науки та молодіжної політики
облдерж
ржржадміністрації | |
облдержадміністрації опрацювати питання регіонального замовлення і визначитися скільки в майбутньому потрібно і яких робітничих професій. Крім того зазначив, що в департаменті є спеціальний підрозділ, який мав би аналізувати і подавати виважені проекти рішень з питань профтехосвіти. І. Гаврилюк – начальник управління професійно-технічної, вищої освіти та молодіжної політики департаменту освіти і науки облдержадміністрації зазначив: – училища готують спеціалістів, які не перебувають на обліку у центрах зайнятості; – не проводиться моніторинг спеціальностей на перспективу; – більшість училищ мають ліцензії на спеціальності на базі 9 класів; скорочення замовлення спричинить звільнення педагогів; – потрібно формувати малокопмплектні групи; – зменшується кількість вступників. І. Тринів – член комісії рекомендував наступний навчальний рік залишити перехідним. Скорочення регіонального набору залишить без роботи багатьох викладачів. Ю. Черневий – голова комісії запропонував: – директорам училищ спільно з директором департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації доопрацювати питання регіонального замовлення; – 10.03.2016 року о 8.30 год. провести засідання постійної комісії на якому розглянути доопрацьований проект рішення обласної ради про обсяги регіонального замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах області на 2016-2017 навчальний рік. | ||
Вирішили: | 1. Доручити департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації доопрацювати додаток до проекту рішення обласної ради у частині “Обсяги замовлення на підготовку кадрів у професійно-технічних навчальних закладах області на 2016-2017 навчальний рік”.2. 10.06.2016 о 8.30 год. провести засідання постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова на якому розглянути доопрацьований проект рішення.
| |
Голосували | “ЗА” – 7 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
4 | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки від 25.12.2015. № 42-2/2015”. |
Доповідав | В. Кімакович – директор департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. | |
Виступили | О. Сич, В. Гладій, Ю. Черневий. | |
Вирішили: | Підтримати проект рішення обласної ради “Про внесення змін до Програми розвитку освіти Івано-Франківщини на 2016-2023 роки від 25.12.2015. № 42-2/2015” | |
Голосували: | ЗА” – 6 осіб. “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
5. | СЛУХАЛИ: | Про звернення обласної ради.
|
Доповідав | Ю Черневий – голова постійної комісії
| |
Вирішили: | Доручити департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації доопрацювати звернення обласної ради щодо врегулювання питання обчислення педагогічного стажу, призначення і виплат пенсій педагогічним працівникам шляхом приведення у відповідність нормативно-правових актів і внести на розгляд сесії обласної ради. | |
Голосували: | ЗА” – 5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
6. | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про затвердження нової редакції Статуту Музею мистецтв Прикарпаття”. |
Доповідав | В. Федорак – начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації запропонував зняти з розгляду питання. | |
Вирішили: | Рекомендувати проект рішення обласної ради “Про затвердження нової редакції Статуту Музею мистецтв Прикарпаття” зняти з розгляду п’ятої сесії обласної ради. | |
Голосували: | ЗА” –5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
7. | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про програму розвитку футболу”. |
Доповідав | Р. Микитюк – начальник управління молоді і спорту облдержадміністрації і запропонував питання зняти з розгляду, оскільки немає програми. | |
Виступили: | О. Сич – голова обласної ради зазначив: – обласна рада готова виділити кошти, однак немає програми і немає суб’єкта отримання грошей; – доручити обласній державній адміністрації розробити програму розвитку футболу; – розглянути програму на засіданні комісії 10.06.2016. о 8.30 год. Т. Клим – голова федерації футболу зазначив, що є клуб, є рахунок на який можна перерахувати кошти. Кошти потрібні негайно для проведення робіт. Ми не можемо написати програму, мабуть її мають писати люди від влади. В. Гладій – перший заступник голови обласної ради, Ю. Черневий підтримали пропозицію щодо розробки програми розвитку футболу і запропонували розглянути її на засіданні комісії 10.06.2016. | |
Вирішили: | Рекомендувати обласній державній адміністрації розробити програму розвитку футболу і подати та розгляд постійної комісії обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова 10.06.2016 року. | |
Голосували: | ЗА” –5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
8. | СЛУХАЛИ: | Про проект рішення обласної ради “Про звіт генерального директора обласного телебачення “Галичина”.
|
Доповідала | О. Бабій – генеральний директор обласного телебачення “Галичина”. | |
Виступили | І. Тринів – член комісії запропонував відкласти це питання і розглянути його на наступній сесії. С. Адамович – заступник голови комісії запропонував питання розглянути на другому пленарному засіданні п’ятої сесії обласної ради, оскільки необхідно вирішити питання збільшення фінансової підтримки телебачення “Галичина” | |
Вирішили: | Внести на розгляд сесії обласної ради проект рішення “Про звіт генерального директора обласного телебачення “Галичина”. | |
Голосували: | ЗА” – 5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
9. | СЛУХАЛИ: | Про розподіл видатків, передбачених управлінню культури, національностей та релігій облдержадміністрації на виконання обласної програми “Теплий заклад культури Прикарпаття” на 2016-2020 роки по КФКВ “видатки на заходи, передбачені державними і місцевими програмами розвитку культури і мистецтва” в сумі 500,0 тис. грн. |
Доповідав | В. Федорак – начальник управління культури, національностей та релігій облдержадміністрації запропонував зняти з розгляду питання. | |
Виступили | Ю. Черневий, І. Оробець, І. Тринів запропонували погодили розподіл видатків | |
Вирішили: | Погодити розподіл видатків, передбачених управлінню культури, національностей та релігій облдержадміністрації на виконання обласної програми “Теплий заклад культури Прикарпаття” на 2016-2020 роки по КФКВ “видатки на заходи, передбачені державними і місцевими програмами розвитку культури і мистецтва” в сумі 500,0 тис. грн. | |
Голосували: | ЗА” – 5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
10. | СЛУХАЛИ: | Різне: – Про Меморандум; |
Інформував | О. Сич – голова обласної ради | |
Виступили | В. Гладій – перший заступник голови обласної ради, який запропонував кошти передбачені Меморандумом розподілити відповідно 50% з обласного бюджету, 50% з міського бюджету.
| |
Вирішили:
| Рекомендувати обласної ради підготувати проект рішення з такими пунктами: 1. Рекомендувати голові обласної ради О. Сичу підписати Меморандум. 2. Доручити департаменту фінансів облдержадміністрації (Г. Карп) передбачити кошти для фінансування 50% від запланованої суми для спорудження спортивного об’єкту із штучним покриттям. 3. Звернутися до Івано-Франківського міського голови з пропозицією вишукати кошти для фінансування 50% від запланованої суми для спорудження спортивного об’єкту із штучним покриттям.
| |
Голосували: | ЗА” – 5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. | |
– Про розподіл видатків, передбачених департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації на виконання обласної цільової соціальної програми “Молодь Прикарпаття” на 2016-2020 роки і обласної цільової соціальної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки. | ||
Доповідав | В. Стефанишин – начальник відділу молодіжної політики департаменту освіти, науки та молодіжної політики облдержадміністрації. | |
Виступили: | В. Гладій, Ю. Черневий. | |
Вирішили:
| Погодити розподіл видатків, передбачених департаменту освіти, науки та молодіжної політики обласної державної адміністрації на виконання обласної цільової соціальної програми “Молодь Прикарпаття” на 2016-2020 роки і обласної цільової соціальної програми з оздоровлення та відпочинку дітей на 2016-2020 роки. | |
Голосували: | ЗА” – 5 осіб, “ПРОТИ” – 0 осіб, “УТРИМАЛИСЬ” – 0 осіб. Рішення прийнято. |
Голова комісії Юрій Черневий
Секретар комісії Марія Рудик