ПРОТОКОЛ № 16


Постійна комісія обласної ради
з питань
депутатської діяльності, місцевого самоврядування, міжрегіонального та міжнародного співробітництва

 

ПРОТОКОЛ № 16

Від 15.08.2023 р.

15:00 год., 500 каб.                                                  м. Івано-Франківськ

 

Всього членів комісії – 7

Присутні члени комісії – 4

Щербій Наталія

Головчук Михайло

Дзвінчук Дмитро

Мірус Антоніна

Відсутні члени комісії – 3

Іваськів Андрій

Волошин Сергій

Кизимишин Назарій

В роботі комісії брали участь:

– Гладій Василь Іванович – перший заступник голови обласної ради;

– Головатюк Людмила Дмитрівна – начальник відділу з питань запобігання та виявлення корупції виконавчого апарату обласної ради;

– Цимбалюк Юрій Володимирович – начальник відділу з питань міжнародної, міжрегіональної співпраці та проєктного менеджменту виконавчого апарату обласної ради.

 

Комісія розглянула порядок денний.

Порядок денний

  1. Про проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради (зі змінами)”.
  2. Про проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішення обласної ради від 11.11.2022 № 533-17/2022 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.
  3. Різне.

 

ВИСТУПИВ: В. Гладій, який запропонував включити у порядок денний питання «Про звернення Надвірнянської міської ради, затверджене рішенням Надвірнянської міської ради від 21.06.2023 року № 1537-21/2023».

ВИСТУПИЛА: Н. Щербій, яка запропонувала схвалити порядок денний за основу.

ВИРІШИЛИ: Схвалити порядок денний за основу.

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

ВИСТУПИЛА: Н. Щербій, яка запропонувала включити у порядок денний питання «Про звернення Надвірнянської міської ради, затверджене рішенням Надвірнянської міської ради від 21.06.2023 року № 1537-21/2023».

ВИРІШИЛИ: Включити у порядок денний питання «Про звернення Надвірнянської міської ради, затверджене рішенням Надвірнянської міської ради від 21.06.2023 року № 1537-21/2023».

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

ВИСТУПИЛА: Н. Щербій, яка запропонувала схвалити порядок денний в цілому.

ВИРІШИЛИ: Схвалити порядок денний в цілому.

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

По п.1.

СЛУХАЛИ: В. Гладія про проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради (зі змінами)”.

ВИРІШИЛИ:

Схвалити проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до Положення про постійні та тимчасові комісії обласної ради (зі змінами)”.

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

 

По п.2.

СЛУХАЛИ: В. Гладія про проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішення обласної ради від 11.11.2022 № 533-17/2022 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.

ВИСТУПИЛИ: Н. Щербій, яка запропонувала схвалити проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішення обласної ради від 11.11.2022 № 533-17/2022 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.

Д. Двінчук, відповідно до статті 591 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, публічно оголосив про наявність у нього конфлікту інтересів при розгляді зазначеного питання. Водночас, оскільки недостатній кворум комісії, участь у голосуванні бере.

ВИРІШИЛИ:

Схвалити проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішення обласної ради від 11.11.2022 № 533-17/2022 “Про навчання депутатів та осіб, які працюють або перебувають у кадровому резерві органів місцевого самоврядування”.

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

По п.3.

СЛУХАЛИ: В. Гладія про звернення Надвірнянської міської ради, затверджене рішенням Надвірнянської міської ради від 21.06.2023 року
№ 1537-21/2023, який зазначив, що розпоряджатися майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, незалежно від місця його розташування, має виняткове право обласна рада, і будь-яке зовнішнє втручання у вирішення таких питань є недопустимим.

Також поінформував про те, що голова обласної ради одноосібно не приймає жодних рішень з питань, які потребують розгляду колегіальним органом, а діє відповідно до чинного законодавства України, Регламенту Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання та інших нормативно-правових актів.

Вніс уточнення до узагальненого вислову “Звертаємо увагу керівництва обласної ради, що шість земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту м. Надвірної, урочище “За мостом” загальною площею 10 гектарів надали у власність шістьом громадянам згідно з наказами, підписаними у кабінетах відокремлених управлінь тодішньої обласної влади і Надвірнянська міська рада не була розпорядником цих земель”: вирішення цих питань на час прийняття такого рішення не належало до повноважень обласної ради, а у структурі виконавчого апарату обласної ради не було відділу з питань регулювання земельних відносин.

Водночас звернув увагу, що відповідно до статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради повинен не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад. З уваги на це, є некоректними намагання депутатів Надвірнянської міської ради здійснювати оцінку виступів депутатів обласної ради, які відповідно до чинного законодавства мають право під час проведення пленарних засідань брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам.

ВИРІШИЛИ:

Поінформувати Надвірнянську міську раду про таке:

  1. Розпоряджатися майном, що знаходиться у спільній власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, незалежно від місця його розташування, має виняткове право обласна рада, і будь-яке зовнішнє втручання у вирішення таких питань є недопустимим.
  2. Голова обласної ради одноосібно не приймає жодних рішень з питань, які потребують розгляду колегіальним органом, а діє відповідно до чинного законодавства України, Регламенту Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання та інших нормативно-правових актів.
  3. Внести уточнення до узагальненого вислову “Звертаємо увагу керівництва обласної ради, що шість земельних ділянок для ведення особистого селянського господарства за межами населеного пункту
    м. Надвірної, урочище “За мостом” загальною площею 10 гектарів надали у власність шістьом громадянам згідно з наказами, підписаними у кабінетах відокремлених управлінь тодішньої обласної влади і Надвірнянська міська рада не була розпорядником цих земель”: вирішення цих питань на час прийняття такого рішення не належало до повноважень обласної ради, а у структурі виконавчого апарату обласної ради не було відділу з питань регулювання земельних відносин.
  4. Відповідно до статті 8 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад” депутат місцевої ради повинен не допускати образливих висловлювань, не використовувати у публічних виступах недостовірні або неперевірені відомості стосовно органів державної влади, органів місцевого самоврядування, об’єднань громадян, підприємств, установ і організацій, їх керівників та інших посадових чи службових осіб, депутатських груп, фракцій, окремих депутатів місцевих рад. З уваги на це, вважаємо некоректними намагання депутатів Надвірнянської міської ради здійснювати оцінку виступів депутатів обласної ради, які відповідно до чинного законодавства мають право під час проведення пленарних засідань брати участь у дебатах, ставити запитання доповідачам, співдоповідачам.

Голосували: “За” – 4, “Проти” – 0, “Утримались” – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

Заступник голови комісії                                                Наталія ЩЕРБІЙ

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]