ПРОТОКОЛ № 21


виїзного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій

від 11.05.2023. № 21

м. Івано-Франківськ

Всього членів комісії – 7 чол.

Присутніх членів комісії – 5 чол. (О. Книшук, Д. Лащук, І. Приймак, А. Сивак, О. Ганиш,)

 

Головувала – голова постійної комісії Орися Книшук

У засіданні комісії брали участь:

Палійчук Микола Васильович – заступник голови обласної ради;

Хамчич Алла Олександрівна – директор департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;

Вінтонович Степан Васильович – заступник директора департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації;

Плосконос Юрій Олександрович – Косівський міський голова;

Гайдейчук Петро Петрович – П’ядицький сільський голова;

Присутні – працівники сільськогосподарських товаровиробників Коломийського та Косівського районів.

Запропонований графік поїздки комісії:

8:30 – 11:00 год.переїзд м. Івано-Франківськ – с. Снідавка Косівського району
11:00 – 12:30 год.огляд Сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу “Снідавка” (устаткування охолоджувального та вентиляційного обладнання)
12:30 – 14:00 год.переїзд с. Снідавка – с. П’ядики Коломийського району
14:00 – 15:00 год.огляд КП “Сільськогосподарське підприємство ДОБРОБУТ ЗАХІД” П’ядицької сільської ради
15:00 – 17:00 год.огляд Фермерського господарства Степан Мельничук – 1
(c. П’ядики, Коломийського району)

Огляд сільськогосподарського обслуговуючого кооперативу Снідавка (с. Снідавка, Косівського району), де впроваджена спільна господарська діяльність, пов’язана із виробництвом та переробкою молока. Кооператив виготовляє кисломолочний сир,  масло, тверді і напівтверді сири та знамениту “Гуцульську бринзу”.

З обласного бюджету кооперативом отримано 120,0 тис. грн. для придбання охолоджувального та вентиляційного обладнання (обладнання для дозрівальної камери з компресорно-конденсаторними холодильними aгpeгaтами).

Ю. Плосконос проінформував, що проблемою здійснення та розвитку господарської діяльності сільськогосподарськими товаровиробниками в гірській місцевості, є складність логістичних зв’язків та наголошено на важливості їх вирішення.

 

Огляд КП Сільськогосподарське підприємство ДОБРОБУТ ЗАХІД П’ядицької сільської ради. Основним видом діяльності підприємства є вирощування зернових культур (крім рису), бобових культур i насіння олійних культур.

Проведені технологічні операції у виноградарстві, садівництві і хмелярстві, висаджено 12 700 кущів лохини та облаштовано систему крапельного зрошення.

З обласного бюджету у 2020 році в рамках Х обласного конкурсу проєктів та програм розвитку місцевого самоврядування виділено 350 тис. грн.

Огляд Фермерського господарства Степан Мельничук – 1 (c. П’ядики, Коломийського району), яке займається вирощуванням зернових, зернобобових, технічних культур, плодових, свинарством і скотарством молочним.

В господарстві утримується 42 голови корів та 75 кіз, в тому числі 10 корів джерсейської породи та 70 кіз зааненської породи. На сьогодні реалізовується проект облаштування виробництва сиру.

Фермерським господарством “Степан Мельничук – 1” з обласного бюджету у 2021 році отримано 136,0 тис. гpн. для придбання обладнання для переробки та зберігання молочної продукції (термопакувальна машина, масловиготовлювач, насос, візок сирний для преса та ін.).

За результатами обговорення наголосили на необхідності активізувати роботу у підтримці сільськогосподарських товаровиробників, особливо малих фермерських господарств, шляхом збільшення фінансування в тому числі за рахунок обласного бюджету.

Вирішили:

  1. Департаменту агропромислового розвитку обласної державної адміністрації:
  • вжити заходи щодо збільшення фінансування Комплексної програми розвитку агропромислового комплексу та сільських територій Івано-Франківської області
    на 2022-2025 роки, затвердженої рішенням обласної ради № 337-11/2021 від 17.12.2021.
  • посилити роботу в проведення семінарів, навчань щодо змін в законодавстві та залученню додаткових коштів через міжнародні проєкти, гранти.
  1. Рекомендувати органам місцевого самоврядування:

– залучати кошти місцевого бюджету до співфінансування заходів з підтримки місцевих сільськогосподарських товаровиробників;

– взяти на контроль виведення з «тіні» діяльність незареєстрованих фермерських господарств задля належного їх оподаткування.

 

Різне                                                                                                         

Голова постійної комісії                                                                           Орися КНИШУК

Секретар засідання                                                                                     Іван ПРИЙМАК

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]