ПРОТОКОЛ № 24


засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій

Від 24.10.2023 № 24
м. Івано-Франківськ

 

Всього членів комісії – 7 чол.

Присутніх членів комісії – 4 чол. (О. Книшук, В. Князевич, Д. Лащук, О. Ганиш)

 

Головувала – голова постійної комісії Орися Книшук

У засіданні комісії брали участь:

Палійчук Микола Васильович – заступник голови обласної ради;

Ільчишин Віталій Васильович – заступник голови обласної державної (військової) адміністрації;

Вінтонович Степан Васильович – заступник директора департаменту агропромислового розвитку обласної державної (військової) адміністрації;

Прокопів Анатолій Іванович –  начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради;

Поціхович Роман Іванович – заступник начальника Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства – начальник відділу лісового та мисливського господарства в Івано-Франківській області;

Петренко Віталій Анатолійович заступник директора Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України” ;

Ванджурак Павло Іванович – заступник директора Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”;

Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Запропонований наступний проєкт порядку денного засідання комісії:

  1. Про проєкт рішення обласної ради “ Про поділ земельної ділянки на вул. Української Армії, 7 у м. Надвірній”.

Доповідає: Прокопів Анатолій Іванович –  начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради.

  1. Про проєкт рішення обласної ради “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів) Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Доповідає: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

  1. Про ведення лісового господарства в області в результаті реформування лісової галузі.

Доповідає: Петренко Віталій Анатолійович – представник Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”.

  1. Різне.

Орися Книшук проінформувала, що до обласної ради надійшли додаткові проєкти рішень від обласної державної (військової) адміністрації, тому запропонувала проєкт порядку денного взяти за основу.

Вирішили: Схвалити проєкт порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій за основу.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

Вирішили: Включити в порядок денний засідання комісії проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішень обласної ради, що стосуються надання мисливських угідь в користування”.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

Вирішили: Схвалити проєкт порядку денного засідання постійної комісії обласної ради з питань аграрної політики, земельних відносин та розвитку гірських територій в цілому із додатковим питанням.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

 

Питання № 1.

Слухали: Про проєкт рішення обласної ради “ Про поділ земельної ділянки на вул. Української Армії, 7 у м. Надвірній”.

Доповідає: Прокопів Анатолій Іванович –  начальник відділу з питань земельних відносин та природних ресурсів виконавчого апарату обласної ради;

В обговоренні взяли участь: О. Книшук.

Вирішили: Погодити проєкт рішення обласної ради “Про поділ земельної ділянки на вул. Української Армії, 7 у м. Надвірній” та рекомендувати до розгляду на сесії обласної ради.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

 

Питання № 2.

Слухали: Про проєкт рішення обласної ради “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів) Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”.

Доповідає: Олійник Олег Богданович – генеральний директор Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс”;

В обговоренні взяли участь: О. Книшук.

Вирішили: Погодити проєкт рішення обласної ради “Про безоплатну передачу майна (лісоматеріалів) Івано-Франківського обласного комунального агролісогосподарського підприємства “Івано-Франківськоблагроліс” та рекомендувати до розгляду на сесії обласної ради.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

Питання № 3.

Слухали: Про ведення лісового господарства в області в результаті реформування лісової галузі.

Доповідає: Петренко Віталій Анатолійович – заступник директора Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України”;

В обговоренні взяли участь: О. Книшук, Д. Лащук, М. Палійчук.

Вирішили: Інформацію Карпатського лісового офісу ДП “Ліси України” взяти до відома.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

 

Питання № 4.

Слухали: Про проєкт рішення обласної ради “Про внесення змін до рішень обласної ради, що стосуються надання мисливських угідь в користування”.

Доповідає: Поціхович Роман Іванович – заступник начальника Західного міжрегіонального управління лісового та мисливського господарства – начальник відділу лісового та мисливського господарства в Івано-Франківській області.

В обговоренні взяли участь: О. Книшук, Д. Лащук.

Вирішили: Погодити проєкт рішення обласної ради “ Про внесення змін до рішень обласної ради, що стосуються надання мисливських угідь в користування” та рекомендувати до розгляду на сесії обласної ради.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

 

Різне

Книшук Орися Володимирівна, проінформувала що з 1 січня 2024 року розпочинається другий етап земельної реформи – на ринок будуть допущені юридичні особи та буде збільшено максимальний розмір землі, яку можна купити – до 10 тис. га.

З перших днів повномасштабного вторгнення рф в Україну аграрна галузь стала фундаментом та локомотивом національної економіки, забезпечуючи понад 50% від загального надходження валютної виручки в країну, національну та світову продовольчу безпеку та щоденну допомогу Збройним Силам України.

В умовах, коли українські аграрії переживають чи не найскладніші випробування за всю історію незалежної України: постійно зазнають фінансових та фізичних збитків через заблоковані порти, знищені виробничі потужності, обстріляні та заміновані українські поля, на яких регулярно підривається техніка разом з працівниками, – вони продовжують працювати та воювати на фронті, як військовослужбовці, захищаючи буквально кожен сантиметр української землі. В наслідок такої ситуації ставиться під сумнів доцільність на таких умовах запроваджувати 2 етап ринку землі.

Тому, запропонувала напрацювати звернення обласної ради з порушеного питання та рекомендувати до розгляду на сесії обласної ради.

Палійчук Микола Васильович, зауважив щоб текст звернення був опрацьований та погоджений всіма членами комісії і у разі потреби всіма фракціями обласної ради.

В обговоренні взяли участь: О. Книшук, М. Палійчук.

Вирішили: Напрацювати проєкт рішення обласної ради “ щодо зміни умов обігу земель сільськогосподарського призначення при впроваджені другого етапу ринку землі ”, включити на президії обласної ради в перелік порядку денного та рекомендувати до розгляду на сесії обласної ради.

Голосували: «За» – 4, «Проти» – 0, «Утримались» – 0.

За результатами голосування рішення прийнято.

Голова постійної комісії                                                                       Орися КНИШУК

У зв’язку з відсутністю секретаря

комісії протокол вів:

Начальник відділу з питань

земельних відносин та природних ресурсів

виконавчого апарату обласної ради                                              Анатолій ПРОКОПІВ

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]