Про звернення обласної ради про недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин  


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Двадцять друга сесія)

 РІШЕННЯ

від  22.06.2018. № 851-22/2018
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради про
недопущення зменшення надходжень
до місцевих бюджетів від плати за
землю за земельні ділянки,
надані
для залізниць у межах смуг відведення,
надані гірничодобувним підприємствам
для видобування корисних копалин
та розробки родовищ корисних копалин

   

Відповідно до частини 2 статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

 Схвалити звернення обласної ради до Президента України

  1. П. Порошенка, Голови Верховної Ради України А. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана про недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
  2. Рішення надіслати Президенту України П. Порошенку, Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Гройсману та народним депутатам України від області.
  3. Звернення опублікувати в газеті “Галичина” та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (М. Палійчук).

 

Голова обласної ради                                                                        Олександр Сич

 

 

Додаток
до рішення обласної ради
від 22.06.2018. № 851-22/2018

 

Президенту України
П. Порошенку

 Прем’єр-міністру України
В. Гройсману

 Голові Верховної Ради України
А. Парубію

 

Народні депутати України
від області

 

 ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася внаслідок прийняття Закону України “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо забезпечення збалансованості бюджетних надходжень у 2018 році”, що призвело до істотного зменшення надходжень від плати за землю до місцевих бюджетів.

Відповідно до цього Закону статтю 284 Податкового кодексу України доповнено пунктом 284.4, згідно з яким плата за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин, справляється у розмірі 25 відсотків податку, обчисленого відповідно до статей 274 і 277 цього Кодексу.

У результаті цих законодавчих нововведень місцеві бюджети втрачають 75 відсотків від плати за землю за земельні ділянки, надані таким підприємствам. Навіть кошти від рентної плати, які, починаючи з січня
2018 року, надходять до місцевих бюджетів, не дають змоги компенсувати відповідні втрати.

Вищевказані зміни в законодавстві негативно вплинули на виконання місцевих бюджетів, призвели до розбалансування їхніх показників та до істотного скорочення видатків на вирішення нагальних для громад питань. Така ситуація склалася в багатьох населених пунктах області.

Вирішити зазначену проблему можливо зокрема шляхом прийняття проекту Закону України “Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин” (реєстраційний номер 8169 від 20.03.2018 року), яким передбачено вилучення з Податкового кодексу України пункту 284.4. статті 284.

 

 

Враховуючи сказане, зважаючи на актуальність вирішення зазначеного питання, звертаємося з проханням:

  1. Вжити заходів щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю за земельні ділянки, надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин.
  2. Невідкладно розглянути і прийняти проект Закону України “Про внесення зміни до статті 284 Податкового кодексу України щодо недопущення зменшення надходжень до місцевих бюджетів від плати за землю на земельні ділянки, які надані для залізниць у межах смуг відведення, надані гірничодобувним підприємствам для видобування корисних копалин та розробки родовищ корисних копалин” (реєстраційний номер 8169 від

    20.03.2018 року).

 

 

Прийнято на двадцять другій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
22 червня 2018 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]