Про звернення обласної ради щодо антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території держави


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(Дев’ятнадцята сесія)

РІШЕННЯ

від 08.12.2017. № 664-19/2017
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради
щодо антиукраїнської діяльності
Української православної церкви
Московського патріархату
на території держави

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Президента України П. Порошенка, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, Служби безпеки України, Міністерства внутрішніх справ України, Ієрархів традиційних Українських Церков, вірних Української православної церкви Московського патріархату щодо антиукраїнської діяльності Української православної церкви Московського патріархату на території держави (додається).
  2. Звернення надіслати Президенту України П. Порошенку, Верховній Раді України, Кабінету Міністрів України, Службі безпеки України, Міністерству внутрішніх справ України, Ієрархам традиційних Українських Церков.
  3. Текст звернення опублікувати в газеті “Галичина”, розмістити на інтернет-сторінці обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

 

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич

 


Додаток
до рішення обласної ради
від 08.12.2017. № 664-19/2017

 

 

Президенту України
П. Порошенку

Верховна Рада України

Кабінет Міністрів України

Служба безпеки України

Міністерство внутрішніх справ України

Ієрархи традиційних Українських Церков

Вірні Української православної церкви Московського патріархату

 

 

ЗВЕРНЕННЯ

Православна церква Московського патріархату, яку в майбутньому слід називати Російською православною церквою в Україні, упродовж усього свого існування на теренах нашої держави виступала знаряддям зросійщення українського народу, досі залишається провідною інформаційною силою в гібридній війні, яку веде Російська Федерація проти України.

Для прикриття антидержавної діяльності структури Російської православної церкви на теренах України присвоїли собі назву “Українська православна церква”. Таке найменування не відповідає антиукраїнському змісту РПЦ і є незаконно привласненим. Внаслідок цієї умисної маніпуляції РПЦ мільйони українців зазнають великого ошуканства, оскільки переконані, що ходять до української Церкви. Ефективні результати антиукраїнської діяльності та негативного впливу УПЦ МП підтверджуються через нагнітання протистояння серед вірян, розкол українського суспільства на релігійній основі та в результаті зазначеного – утруднення об’єднання традиційних українських церков в Єдину Помісну Церкву.

Саме за опосередкованого сприяння структур УПЦ МП в Україні видається й поширюється багато літератури виразного антиукраїнського спрямування, де незалежність України від Росії називають “сєпаратізмом украінскіх шовіністов”, а українську мову “галіційскім нарєчієм, малопонятним і малороссам, і великороссам”.

У власних проповідях священнослужителі Російської православної церкви забороняють вірянам молитися українською мовою, буцімто “украінскава язика Бог нє слишит”. Саме священнослужителі й ієрархи Російської православної церкви виявляють особливу нетерпимість до представників інших релігійних конфесій, провокуючи безконечні конфлікти.

Загрозливими для української державності в умовах гібридної війни є факти підтримки УПЦ МП проявів сепаратизму в Україні та російської військової агресії, саме представники цієї церкви із Хрестом на грудях і зброєю в руках благословляють терористів і вбивць на кровопролитну війну, проте відмовляються хоронити воїнів АТО, які загинули в боротьбі з окупантами.

Зважаючи на вищевикладене, з метою консолідації українського народу вимагаємо:

  1. Активізувати процеси щодо створення Єдиної Помісної Церкви в Україні.
  2. Міністерству інформаційної політики України всебічно доносити інформацію суспільству та розкривати сутність антиукраїнської пропаганди, розкольницької діяльності УПЦ МП.
  3. Службі безпеки України вжити невідкладних заходів та перевірити ймовірну причетність священнослужителів УПЦ МП до співпраці з ФСБ РФ та іншими спецлужбами держави-агресора.

Прийнято на дев’ятнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
8 грудня 2017 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]