Про звернення обласної ради щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(П’ятнадцята сесія)

РІШЕННЯ

 

від 12.05.2017. № 507-15/2017
м. Калуш

 

Про звернення обласної ради
щодо виплати заробітної плати
працівникам бюджетних установ,
що фінансуються з місцевих бюджетів

 

Керуючись статтею 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Кабінету Міністрів України, Міністерства фінансів України, Комітету Верховної Ради України з питань бюджету, народних депутатів України від області щодо виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів (додається).
  2. Рекомендувати головам районних державних адміністрацій, головам районних рад, міським головам міст обласного значення, головам об’єднаних територіальних громад спрямовувати нерозподілені вільні залишки коштів загального фонду, які склалися станом на 01.01.2017 року, та кошти від перевиконання місцевих бюджетів за відповідні звітні періоди, в першу чергу на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, не допустивши виникнення простроченої кредиторської заборгованості.
  3. Текст звернення опублікувати в газеті “Галичина”, розмістити на інтернет-сторінці обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань бюджету, фінансів та податків (М. Палійчук)

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 12.05.2017. № 507-15/2017

 

Кабінет Міністрів України


Міністерство фінансів України


Комітет Верховної Ради України
з питань бюджету


Народні депутати України від області

ЗВЕРНЕННЯ

Ми, депутати обласної ради, звертаємось до Вас стосовно напруженої  ситуації із забезпеченістю видатками на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ області, зокрема тих, які фінансуються за рахунок коштів додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я, а також освітньої та медичної субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам.

Для збалансування показників місцевих бюджетів та підвищення рівня їх фінансової забезпеченості, з метою недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати з початку року додатково за рахунок власних ресурсів місцевих бюджетів різних рівнів (вільних залишків коштів загального фонду, які склались на 01.01.2017 року) на вказану мету спрямовано 15,9 млн. гривень та за рахунок реалізації затверджених заходів щодо економії бюджетних коштів і посилення фінансово-бюджетної дисципліни зекономлено 7,5 млн. гривень.

Проте, напруженою залишається ситуація в установах Богородчанського, Верховинського, Городенківського, Косівського, Коломийського, Рогатинського, Снятинського та Тлумацького районів, де існують ризики щодо несвоєчасної виплати заробітної плати починаючи з травня цього року.

На такий стан впливає ряд факторів, а саме:

– незабезпеченість бюджетними призначеннями на оплату праці працівникам бюджетної сфери до кінця цього року в сумі 417,1 млн. гривень, в тому числі по установах, які фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції – 185,4 млн. гривень (в окремих районах обсяг незабезпеченості перевищує 3,5 міс. фонди оплати праці).

– невідповідність помісячного розпису бюджетних призначень медичної субвенції та додаткової дотації з державного бюджету місцевим бюджетам на здійснення переданих з державного бюджету видатків з утримання закладів освіти та охорони здоров’я обсягу фактично нарахованої заробітної плати працівникам бюджетних установ та проведення розрахунків за спожиті енергоносії.

Органами виконавчої влади на місцях та органами місцевого самоврядування і надалі будуть вживатися заходи, спрямовані на забезпечення своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ, однак вирішити це питання лише за рахунок фінансового ресурсу місцевих бюджетів області немає можливості.

Виходячи з вищенаведеного та враховуючи додатковий фінансовий ресурс, що буде спрямований місцевими бюджетами до кінця поточного року, просимо передбачити за рахунок стабілізаційної дотації з державного бюджету додаткові кошти для забезпечення своєчасної виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ області.

 

 

 

Прийнято на п’ятнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
12 травня 2017 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]