Про звернення обласної ради щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(Двадцять четверта сесія)

РІШЕННЯ

 

від 19.10.2018. № 982-24/2018
селище Печеніжин

 

Про звернення обласної ради
щодо запобігання знищенню
в Україні екстреної медичної
допомоги, збільшення оплати
праці працівників системи
екстреної медичної допомоги
та медичної субвенції з
державного бюджету України
на 2019 рік

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана та Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік (додається).
  2. Рішення надіслати Прем’єр-міністру України В. Гройсману та Голові Верховної Ради України А. Парубію.
  3. Звернення розмістити на офіційному веб-сайті Івано-Франківської обласної ради в мережі Інтернет та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (М. Піцуряк).

 

Голова обласної ради                                                      Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 19.10.2018. № 982-24/2018

Прем’єр-міністру України
Гройсману В. Б.

Голові Верховної Ради України
Парубію А. В.

 

Звернення
щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України  на 2019 рік

 

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, усвідомлюючи особливу відповідальність щодо здійснення ефективних змін у всіх ланках медичної допомоги, не можемо осторонь спостерігати за загрозливою ситуацією, яка склалася навколо функціонування екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у 2018 році.

Незважаючи на те, що реформа у цій сфері була розпочата ще 5 років тому із прийняттям у 2013 році Закону України “Про екстрену медичну допомогу”, стан матеріально-технічного оснащення не зазнав суттєвого покращення, а рівень оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) взагалі знизився.

Крім того, 60-70 відсотків санітарного транспорту та медичного обладнання, яким укомплектована система ЕМД, є застарілим та підлягає заміні.

Постійне недофінансування галузі охорони здоров’я призвело до значного дефіциту кадрів у службі ЕМД та його відтоку, особливо водіїв.

Постійна економія бюджетних коштів у центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф змушує в першу чергу скорочувати видатки на виплату заробітної плати, скасовувати доплати та надбавки без фактичної зміни істотних умов праці тощо.

Зважаючи на викладене вище, з метою запобігання знищенню системи ЕМД, збереження належного кадрового потенціалу центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,

просимо:

  1. Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, передбачивши:

– збільшення медичної субвенції для забезпечення у повному обсязі потреб фонду оплати праці центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;

– фінансування діяльності екстреної медичної допомоги за окремою бюджетною програмою (в межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам);

– виділення додаткових коштів на програми розвитку екстреної медичної допомоги (закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту типу В та типу С; закупівлю сучасних манекенів для оснащення навчально-тренувальних відділів центрів ЕМД та медицини катастроф з метою забезпечення достатнього та якісного навчання медичних та немедичних фахівців тощо).

  1. Передбачити створення Навчально-тренувального центру на базі навчально-тренувального відділу ЕМД та медицини катастроф і поновити його обладнання, придбати манекени для навчання.
  2. Прийняти державну програму “Розвитку екстреної медичної допомоги на 2019 рік” та виділити кошти на її реалізацію.
  3. Провести рівноцінний розподіл бюджетних коштів між усіма областями України, оскільки пілотний проект з реформування екстреної медичної допомоги у 2019 році передбачає виділення з державного бюджету близько 1 млрд. грн. тільки для 6 регіонів України.

 

 

Прийнято на двадцять четвертій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
19 жовтня 2018 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]