Про звернення обласної ради щодо недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Сімнадцята сесія)
РІШЕННЯ

від 15.09.2017 № 586-17/2017
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради
щодо недопущення передачі
у концесію державних
лісогосподарських підприємств

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення до Голови Верховної Ради України А. Парубія та Прем’єр-міністра України В. Гройсмана щодо недопущення передачі у концесію державних лісогосподарських підприємств (додається).
  2. Рішення надіслати Голові Верховної Ради України А. Парубію та  Прем’єр-міністру України В. Гройсману.

 

Голова обласної ради                                                                Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 15.09.2017 № 586-17/2017

 

Голові Верховної Ради України
А. Парубію

Прем’єр-міністру України
В. Гройсману

 

ЗВЕРНЕННЯ

Кабінет Міністрів України 4 липня 2017 року схвалив пропозицію Мінекономрозвитку України щодо поводження з державними підприємствами, які знаходяться у підпорядкуванні центральних органів влади. Згідно із розробленою концепцією визначені для передачі в концесію усі лісогосподарські підприємства.

Відповідно до статті 1 Лісового кодексу України ліси України є її національним багатством і за своїм призначенням виконують переважно водоохоронні, захисні, санітарно-гігієнічні, оздоровчі, рекреаційні, естетичні, виховні, інші функції та є джерелом для задоволення потреб суспільства в лісових ресурсах і перебувають під охороною держави.

Івано-Франківська область належить до найбільш лісистих регіонів України, ліси займають 42 відсотки її території.

Вважаємо, що передача державних лісогосподарських підприємств у концесію стане основою знищення діючої системи лісопереробної галузі, досвіду ведення лісового господарства, виникнення загрози руйнування лісової промисловості в цілому, оскільки специфіка управління лісовим господарством потребує високої кваліфікації, широких знань та обов’язкового досвіду.

Ліси Івано-Франківської області відіграють надзвичайно важливу економічну роль, адже державні лісогосподарські підприємства є основою розвитку лісової галузі регіону, яка протягом останніх років демонструє стабільний розвиток, сприяє наповненню бюджетів усіх рівнів та забезпечує працевлаштування більше 10 тисяч працівників.

Державні лісогосподарські підприємства Івано-Франківського обласного управління лісового та мисливського господарства у 2016 році сплатили податків та обов’язкових платежів всіх рівнів податків на суму 227,5 млн. гривень, за перше півріччя 2017 року – 132,4 млн. гривень

Лісогосподарські підприємства Прикарпаття, які в основному знаходяться в сільській місцевості, є ключовими бюджетоутворюючими суб’єктами регіону та досконало спеціалізуються у питаннях охорони, захисту, відтворення та раціонального використання лісів.

Враховуючи негативний попередній досвід, вважаємо, що будь-яке реформування чи масштабне перетворення галузі лісового господарства повинно мати чітко визначені цілі, методи, належне економічне обґрунтування, враховані особливості господарювання в гірських лісах області, а всі ризики повинні бути передбачені і зведені до мінімуму.

Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, відстоюючи права та інтереси територіальних громад області, трудових колективів державних лісогосподарських підприємств регіону, вважаємо передачу державних лісогосподарських підприємств у концесію на сьогодні неприпустимою.

Прийнято на сімнадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
15 вересня 2017 року

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]