Про звернення обласної ради щодо недопущення ліквідації державної стоматологічної служби


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(Тринадцята сесія)

РІШЕННЯ


від 10.03.2017. № 429-13/2017
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення обласної ради
щодо недопущення ліквідації
державної стоматологічної служби

 

 Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

 Схвалити звернення обласної ради до в. о. Міністра охорони здоров’я України У. Супрун, народних депутатів України від області щодо недопущення ліквідації державної стоматологічної служби (додається).

  1. Рекомендувати районним та міським радам міст обласного значення Івано-Франківської області не приймати рішень щодо припинення трудових договорів з лікарями-стоматологами та медичним персоналом, не зменшувати їх навантаження до визначення гарантованого рівня надання безкоштовної стоматологічної допомоги в Україні і врегулювання питання на законодавчому рівні.
  2. Рішення надіслати в. о. Міністра охорони здоров’я України У. Супрун, народним депутатам України від області, районним та міським радам області.
  3. Текст звернення опублікувати в газеті “Галичина”, оприлюднити на інтернет-сторінці обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (М. Піцуряк).

 

 Голова обласної ради                                                                            Олександр Сич


Додаток
до рішення обласної ради
від 10.03.2017. № 429-13/2017

 

в. о. Міністра охорони здоров’я України
У. Супрун

Народним депутатам України

від області

 

ЗВЕРНЕННЯ

            Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, стурбовані процесом ліквідації стоматологічних кабінетів у поліклініках та амбулаторіях загальної практики – сімейної медицини зі звільненням лікарів-стоматологів і відповідного медичного персоналу.

            Стоматологічна допомога – найпоширеніший вид медичної допомоги.
У структурі загальної захворюваності населення хвороби ротової порожнини та зубів займають провідні місця. Переважна більшість хворих обслуговуються в амбулаторно-поліклінічних закладах. Наявність у селах стоматологічних кабінетів дозволяє наблизити стоматологічну допомогу до сільського населення, охопити їх профілактичними заходами, особливо дітей, забезпечити вчасне надання ургентної допомоги та моніторинг диспансерної групи. Крім того, малозабезпеченим верствам сільського населення, яке проживає у віддалених та гірських районах,  не доводиться затрачати значні кошти на проїзд до стоматологічної клініки та час на  тривале очікування черговості обслуговування.

            Ліквідація державної стоматологічної служби призведе до виникнення соціальної напруги серед населення та суттєво погіршить охоплення стоматологічною допомогою. Особливо відчутно це буде для пільгових та соціально незахищених категорій населення.

            Разом з тим, визначення доцільності посад лікарів-стоматологів та відповідного медичного персоналу на первинній ланці у майбутньому стане прерогативою новостворених об’єднаних територіальних громад, тому дії щодо скорочення стоматологічної служби є передчасними.

            Звертаємось до народних депутатів України від області з проханням підтримати законопроект № 4456 “Про організацію медичного обслуговування населення в Україні” з внесенням доповнення до штатних розписів амбулаторій загальної практики – сімейної медицини.

           

Прийнято на тринадцятій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
10 березня
2017 року

 

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]