Про звернення обласної ради


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(П’ята сесія)
РІШЕННЯ

 

від 26.05.2016. № 171-5/2016
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення
обласної ради

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Схвалити звернення обласної ради до Голови Верховної Ради України
    А. Парубія, Прем’єр-міністра України В. Гройсмана та народних депутатів України від області щодо незабезпеченості коштами на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, що фінансуються з місцевих бюджетів Івано-Франківської області (додається).
  2. Рішення надіслати Голові Верховної Ради України А. Парубію, Прем’єр-міністру України В. Гройсману та народним депутатам України від області.
  3. Текст звернення опублікувати в газеті “Галичина”, оприлюднити на інтернет-сторінці обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія.

 

 

Голова обласної ради                                                              Олександр Сич

 

 

 

Додаток
до рішення обласної ради
від 26.05.2016. № 171-5/2016

 

Голові Верховної Ради України
А. Парубію

Прем’єр-міністру України
В. Гройсману

Народним депутатам України від області

 

ЗВЕРНЕННЯ

 

Ми, депутати обласної ради, стурбовані ситуацією, що склалася в області із забезпеченістю галузей соціально-культурної сфери видатками на здійснення першочергових, гарантованих законодавством соціальних виплат, і, насамперед, в частині заробітної плати працівникам бюджетних установ, які фінансуються з місцевих бюджетів Івано-Франківської області.

За попередніми розрахунками незабезпеченість призначеннями на виплату заробітної плати до кінця поточного року складає 361,0 млн. гривень.

Слід зазначити, що значна питома видатків на заробітну плату у загальному обсязі бюджету (понад 70 відсотків) ускладнює механізми оперативного вирішення проблемних питань соціального характеру шляхом перерозподілу з інших видатків.

Особливо гостро це відчувається в установах і закладах галузей охорони здоров’я та освіти, які відповідно до чинного законодавства повністю фінансуються за рахунок цільових субвенцій з державного бюджету та напряму залежать від рівномірності надходжень коштів медичної і освітньої субвенції з державного бюджету.

В цілому по області у 2016 році незабезпеченість видатками на заробітну плату цих галузей складає 291,0 млн. гривень, в тому числі тих, що фінансуються за рахунок коштів медичної субвенції – 123,0 млн. гривень, освітньої субвенції – 168,0 млн. гривень. Ситуація ускладнюється ще й тим, що помісячний розподіл вказаних субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам є меншим від потреби у нарахованих сумах необхідних видатків.

Лише завдяки позитивній динаміці виконання доходів місцевих бюджетів у першому кварталі 2016 року вдається стримувати зростання соціальної напруги серед населення області та спільними зусиллями місцевих рад спрямовувати власні ресурси на ліквідацію дисбалансу у бюджетних показниках.

Зокрема, з початку року додатково на заробітну плату місцевими бюджетами області спрямовано 12,9 млн. гривень за рахунок вільних залишків коштів загального фонду, які склалися станом на 01.01.2016 року. Крім того, бюджетними установами області за рахунок обмеження доплат станом на 01.05.2016 р. зекономлено видатків на оплату праці на суму 12,8 млн. гривень.

Водночас, уже на сьогоднішній день на рівні районів та міст обласного значення виникають серйозні проблеми із забезпеченням своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати.

Виходячи з наведеного, з метою недопущення виникнення простроченої кредиторської заборгованості із виплати заробітної плати працівникам бюджетних установ просимо переглянути показники Державного бюджету України в частині збільшення передбачених на 2016 рік обсягів медичної та освітньої субвенцій з державного бюджету місцевим бюджетам Івано-Франківської області на суму 291,0 млн.грн. Крім того, з метою забезпечення виплати заробітної плати у встановлені законодавством терміни, скоригувати помісячні обсяги освітньої і медичної субвенцій з державного бюджету.

 

 

 

Прийнято на п’ятій сесії

Івано-Франківської обласної ради

сьомого демократичного скликання

26 травня 2016 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]