Про звернення обласної ради


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА

Сьоме демократичне скликання
(Дев’ята сесія)

РІШЕННЯ

від 23.09.2016 № 268-9/2016
м. Івано-Франківськ

 

Про звернення
обласної ради

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. 1. Схвалити звернення обласної ради до Міністерства культури України, обласної державної адміністрації, Івано-Франківського міського голови, прокуратури Івано-Франківської області, головного управління Національної поліції в Івано-Франківській області, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області щодо недопущення руйнування пам’ятки архітектури національного значення – солодового цеху пивзаводу  на вул. Новгородській, 28 у м. Івано-Франківську (додається).
  2. Рішення надіслати Міністерству культури України, обласній державній адміністрації, Івано-Франківському міському голові, прокуратурі Івано-Франківської області, головному управлінню Національної поліції в Івано-Франківській області, управлінню державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області.
  3. Текст звернення опублікувати в газеті “Галичина”, оприлюднити на інтернет-сторінці обласної ради та в інших засобах масової інформації.
  4. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

 

Голова обласної ради                                                                            Олександр Сич

 

Додаток
до рішення обласної ради
від 23.09.2016 № 268-9/2016

 

 

Міністерство культури України

 Обласна державна адміністрація

 Івано-Франківський міський голова

 Прокуратура Івано-Франківської області

 Головне управління Національної поліції в
Івано-Франківській області

  

Управління державної архітектурно-будівельної
інспекції у Івано-Франківській області

ЗВЕРНЕННЯ

Збереження та охорона культурних пам’яток є одним з пріоритетних напрямків діяльності кожної держави. Саме тому органи державної влади та місцевого самоврядування повинні приділяти значну увагу цьому питанню. Натомість в м. Івано-Франківську унікальна пам’ятка культурної спадщини національного значення – приміщення солодового цеху пивзаводу (1767 р.) на вул. Новгородській, 28; 49 у м. Івано-Франківську (ох. №1137-1/2-Н. Постанова Ради Міністрів УРСР № 422 від 06.09.1978 р.) з 2002 року перебуває в процесі руйнування та знищення.

Згідно з умовами охоронного договору № 20 від 26.06.2006 р.
Стефурак П. Я. став користувачем (власником) зазначеної пам’ятки і зобов’язувався провести поточний та капітальний ремонт, здійснити реставраційні роботи, а також виготовити і затвердити робочий проект на проведення ремонтно-реставраційних робіт. Але, незважаючи на приписи компетентних органів, умови цього договору не виконувалися і відбувалося руйнування пам’ятки. У 2009 році право власності на згадану пам’ятку культурної спадщини перейшло до ТОВ “Гаразд”, тому 28.01.2010 р. було укладено новий охоронний договір. Однак, у подальшому ні втручання органів влади, ні громадськості та депутатського корпусу обласної ради не зупинили злочинну бездіяльність власника і руйнування солодового цеху.

У 2016 році власник розпочав на об’єкті будівельні роботи і під тиском громадськості управління культури, національностей та релігій  облдержадміністрації уклало з власником новий охоронний договір та подало на затвердження Міністерства культури України реставраційне завдання, яке перебуває в процесі погодження.

Станом на сьогодні будівельні роботи на об’єкті не забезпечені необхідною дозвільною документацією, частина будівлі солодового цеху пивзаводу вже розібрана, інша частина знаходиться в аварійному стані, зачищена територія прилеглої ділянки, яка була невід’ємною частиною комплексу з характерним ландшафтом залишків фортифікаційних насипів, підземель тощо.

Виходячи з того, що здійснення подальших будівельних робіт без належної дозвільної бази чи зволікання власника будівлі з реалізацією комплексу планомірних робіт щодо виведення її з аварійного стану та реставрації призведе до повного знищення об’єкта та втрати пам’ятки культурної спадщини національного значення, ми, депутати Івано-Франківської обласної ради звертаємося до Міністерства культури України із закликом вжити невідкладних заходів задля збереження пам’ятки.

Закликаємо Івано-Франківську облдержадміністрацію, Івано-Франківського міського голову, прокуратуру Івано-Франківської області, головне управління Національної поліції в Івано-Франківській області, управління державної архітектурно-будівельної інспекції у Івано-Франківській області вдатися до відповідальних, рішучих дій щодо перевірки дотримання пам’яткоохоронного законодавства власником пам’ятки культурної спадщини національного значення та втілення заходів для її збереження.

 

 

Прийнято на дев’ятій сесії
Івано-Франківської обласної ради

сьомого демократичного скликання

23 вересня 2016 року

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]