Про звіт директора Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва Шаган С.Я.  


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(П’ята сесія)

РІШЕННЯ

від 10.06.2016. № 202-5/2016
м. Івано-Франківськ

 

Про звіт директора Івано-Франківської
обласної бібліотеки для юнацтва Шаган С.Я.

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, рішення обласної ради від 18.03.2016. № 121-4/2016 “Про затвердження Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій  спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області”, враховуючи висновки і рекомендації постійних комісій обласної ради з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу, з питань гуманітарної політики та свободи слова, обласна рада

 вирішила:

 1. 1. Звіт директора Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва Шаган Світлани Ярославівни взяти до уваги (додається).
 2. Визнати роботу директора Івано-Франківської обласної бібліотеки для юнацтва Шаган Світлани Ярославівни задовільною.
 3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

 

Голова обласної ради                                                                         Олександр Сич

 

 

 

Додаток
до рішення обласної ради
від 10.06.2016. № 202-5/2016

 

Звіт
про роботу директора Івано-Франківської обласної бібліотеки
для юнацтва С.Шаган

 

 Івано-Франківська обласна бібліотека для юнацтва розташована на першому поверсі двоповерхової будівлі, яка знаходиться за адресою:

м. Івано-Франківськ, вул. Незалежності, 12. Загальна площа бібліотеки становить 267,7 кв. м.

З лютого 1999 року обласну бібліотеку для юнацтва очолює Шаган Світлана Ярославівна.

Сьогодні в книгозбірні до послуг молодих користувачів 6 відділів – абонемент, читальний зал, інформаційно-бібліографічний відділ, науково-методичний відділ, відділ комплектування і обробки літератури та організації каталогів, відділ книгозберігання та 3 сектори – МБА, масової роботи та обліку, реєстрації та контролю.

Щороку бібліотеку відвідує понад 15 тис. користувачів.

До послуг читачів у бібліотеці сформовано універсальний фонд, який налічує понад 85 тис. документів. Книгозбірня передплачує більше 100 найменувань газет і журналів, наявність яких є необхідною умовою функціонування сучасної бібліотеки.

Завдяки директору, Шаган Світлані Ярославівні, обласна бібліотека для юнацтва сьогодні – це бібліотека нового формату, з новим баченням надання інформації, оперативність, креативність, партнерство та співпраця з навчальними, культурно-просвітницькими закладами, творчими спілками, молодіжними, громадськими організаціями та іншими установами які працюють з молодіжною аудиторією.

Бібліотека, як центр спілкування, об’єднує молодь, яка прагне розширити свій світогляд, розвинути творчі здібності, знайти друзів та однодумців, у молодіжні об’єднання та клуби:

 • молодіжне об’єднання “Творимо милосердя разом” (спільний проект бібліотеки і обласної організації Товариства “Червоний Хрест” України);
 • молодіжний клуб знавців права “Де юре” (спільний проект бібліотеки і Головного територіального управління юстиції в Івано-Франківській області);
 • молодіжне об’єднання духовного спілкування “Вервиця” (спільний проект бібліотеки та книгарні “Назарет”);
 • клуб молодої сім’ї “Щаслива сім’я” (спільний проект бібліотеки та громадських організацій);
 • молодіжний клуб “Бібліотека об’єднує лідерів читання”.

Обласна бібліотека для юнацтва започаткувала та проводить ряд проектів, які дозволяють рухатися вперед від ідеї до ідеї. Кожен проект є унікальним, оскільки він  виникає з нових ідей, а саме:

 • “Сучасна література для молодих – книжкові розсипи і читацькі вподобання”: автограф – сесії письменників;
 • “Бібліотека + музей: Читаємо. Дивимось. Міркуємо”: бінарні зустрічі за участю фахівців музеїв;
 • “Літній читальний зал”: цикл заходів;
 • “Бібліотека + театр: читаючий глядач”: літературно – театральні зустрічі;
 • фестивалі молодіжної книги в рамках Всеукраїнського тижня юнацької книги – активна популяризація книги, читання, творчі зустрічі з письменниками Прикарпаття, відкриття нових імен в літературі, вшанування митців, спілкування читачів з цікавими людьми;
 • лабораторія творчої майстерності обдарованої молоді “Перші кроки до успіху” – зустрічі з творчою молоддю, талановитими читачами бібліотек області, які представляють свої твори з образотворчого та ужиткового мистецтва;
 • “Зустрічі без прощань” – творчі зустрічі з лауреатами обласної премії ім. В. Стефаника та міської премії ім. І. Франка в галузі літератури.
 • Визначальними напрямами науково-методичної діяльності обласної бібліотеки для юнацтва є:
 • методичне консультування;
 • надання практичної допомоги ЦБС;
 • моніторингова діяльність;
 • аналітична робота;
 • підвищення кваліфікації бібліотекарів;
 • узагальнення ідей;
 • вивчення і розповсюдження передового досвіду та інноваційних форм роботи, впровадження основ бібліотечного менеджменту та фандрейзенгової діяльності;

Гарантією успішної роботи бібліотеки є сформований професійний колектив, який працює творчо, шукає нові форми та моделі, шляхи наближення книги та інформації до молодих користувачів.

На сьогодні у бібліотеці, яку очолює Світлана Ярославівна Шаган, створено комфортні умови для користувачів та є належна матеріально-технічна база. За ці роки приміщення бібліотеки було повністю відремонтоване та переобладнане: зроблено поточні ремонти фасаду бібліотеки, відділів бібліотеки, вестибулю та коридору. Встановлено автономне опалення. Відремонтована система електропроводки. Здійснена заміна віконних блоків на енергозберігаючі пластикові вікна, заміна дверей на нові у відділах бібліотеки. Встановлено в коридорі бібліотеки металопластикову конструкцію з метою забезпечення теплозбереження.

Бібліотека оснащена мультимедійним обладнанням: екран, діапроектор, ноутбуки, відеокамера, фотоапарат. На балансі книгозбірні 6 комп’ютерів, 3 ноутбуки, які об’єднані в мережу і мають вихід до Інтернету.

Бібліотека створила власний сайт, який є важливою складовою її іміджу в інформаційному просторі. На сайті оперативно розміщуються інформації про нові надходження, цікаві події, заходи, конкурси, дослідження, видавничі матеріали нашої бібліотеки та події, факти з молодіжного життя.

Для власної видавничої діяльності книгозбірня використовує:

4 лазерні і 2 струменеві принтери, ксерокс.

Всі відділи оснащені новими офісними меблями, виставковими вітринами, книжковими шафами, стелажами, килимовим покриттям.

У наявності є укомплектована аптечка, апарат для вимірювання артеріального тиску для надання першої медичної допомоги працівникам та користувачам бібліотеки, в разі виникнення необхідності.

 

 

Директор                                                                                                              С.Шаган

 

 

 

 

 

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]