Про звіт директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Тимківа В. М.


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(Двадцять друга сесія)

РІШЕННЯ

від 22.06.2018. № 898-22/2018
м. Івано-Франківськ

 

Про звіт директора
Івано-Франківської обласної
філармонії імені Іри Маланюк
Тимківа В. М.

 

Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, Положення про управління об’єктами спільної власності терито­ріаль­них громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016, Положення про порядок призначення на посаду та звільнення з посади керівників підприємств, установ, організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 18.03.2016. № 121-4/2016 (зі змінами), обласна рада

вирішила:

  1. Звіт директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Тимківа В. М. про роботу взяти до уваги.
  2. Визнати роботу директора Івано-Франківської обласної філармонії імені Іри Маланюк Тимківа В. М. задовільною.
  3. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

 

Голова обласної ради                                                                     Олександр Сич

 

ЗАТВЕРДЖЕНО
рішенням обласної ради
від 22.06.2018. № 898-22/2018

 

Звіт
директора Івано-Франківської обласної філармонії
імені Іри Маланюк Тимківа В. М. про роботу
(2015 – 2018 роки)

В Івано-Франківській обласній філармонії імені Іри Маланюк функціонує 7 мистецьких колективів: академічний симфонічний оркестр, академічний камерний оркестр “Harmonia Nobile”, струнний ансамбль “Quattro Corde”, ансамбль солістів філармонії “Бревіс”, інструментальний ансамбль “Арт Престиж”, ансамбль саксофоністів (з 01.01.2017р.), дует бандуристок, а також балетна школа-студія та солісти-вокалісти.

Основні показники діяльності обласної філармонії у 2015-2018 роках:

РікК-сть концертівК-сть слухачів (тис. осіб)Дохід (тис.грн.)
загальнийв т.ч. від концертної діяльності
201537635,9849,0460,7
201633834,4979,9625,5
201739646,2983,5662,1
2018
січень-травень
13521,0515,0363,5

 

Слід зазначити, що усі концерти, які проводяться у концертному залі філармонії – прем´єрні.

У звітному періоді організовано чимало концертів за участю запрошених виконавців:

– 2015 рік – концерти за участю М. Зімки та В. Охвата, М. Дземянчука, Т. Пабісяка, К. Гжибовскі (Польща), Стівена Еллері (Великобританія), В. Мяо (Китай), Ф. Вілли (Франція), колективу «Contrast Trio», ансамблю «Quorum» (Литва);

– 2016 рік – концерт Д. Северина (віолончель, Швейцарія), концерт «DUO SONORO» за участю А. Павлова (скрипка, Київ), В. Шульги (фортепіано, Київ), концерт за участю А. Нікуліна (фортепіано, Україна) та Д. Чеснокова (скрипка, Франція), авторський вечір народного артиста України В. Сильвестрова під назвою «Музика поезії», «Різдвяні вечори з Київ & Тріо» за участю В. Винницького (фортепіано), Н. Хоми (віолончель) та Н. Пилатюка (скрипка), а також концерт академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії, концерти Київського академічного ансамблю української музики «Дніпро».

– 2017 рік: виступ Черкаського Національного народного хору, концерт «ITALIA: AB OVO» за участю К. Стеценка (скрипка, Київ), Н. Строчан (фортепіано, Київ), концерт «LA PRIMAVERA» за участю А. Фадєєвої та Н. Борисенко (фортепіано, Київ), концерт Академічного театру музики, пісні і танцю «Зоряни» Кіровоградської обласної філармонії, концерт до 100-річчя від Дня народження М. Антоновича за участю хору ім. М. Лисенка та Візантійського хору з Утрехту (Нідерланди), концерт «Джаз-рандеву» за участю квартету саксофоністів Національної філармонії України та ансамблю саксофоністів філармонії, концерт М. Захарії (цимбали) та Д. Захарії (фортепіано, Словаччина), концерт С. Троценка (електроакордеон, Київ), вечір фортепіанних ансамблів за участю О. Банашек, В. Піруса, О. Павлюк (фортепіано), В. Банашека (віолончель) та Н. Мандрики (скрипка).

– 2018 рік: концерт академічного симфонічного оркестру філармонії та А. Остапенка (гітара, м. Київ), концерт державного Вільнюського струнного ансамблю, концерт до 130-річчя від дня народження В. Барвінського за участю академічного симфонічного оркестру та В. Петриченко (фортепіано, Німеччина), концерт ансамблю народних інструментів «Узори» Миколаївської обласної філармонії, концерт «З бандурою у серці» за участю І. Королевич (м. Івано-Франківськ), Л. Посікіри (м. Львів) та Т. Яницького (м. Київ), концерт «Магія флейти» за участю струнного ансамблю «Quattro Corde» та Ю. Товарницького (м. Хмельницький), концерт ансамблю народної та сучасної музики «Єлисавет-ретро» (м. Кропивницький), концерт за участю академічного симфонічного оркестру філармонії та солістів Ю. Кириченко (скрипка, м. Полтава), М. Удовиченко (альт, м. Харків).

Щороку навесні у філармонії відбувається фестиваль професійного музич–ного мистецтва “Прикарпатська весна”. Серед гостей фестивалю – квартет народних інструментів «Лабіринт» (м. Київ), акордеоністи Мацей Зімка та Вєслав Охват (Польща), академічний симфонічний оркестр та академічний камерний хор Чернівецької обласної філармонії, солісти Національної філармонії України: І. Поштарюк, Н. Кисла, І. Паламаренко, О. Пірієв (віолончель, Київ), народний артист України Олег Лихач (тенор, м. Львів), Іванна Комаревич (сопрано, м. Львів), Діна Писаренко (фортепіано, м. Київ), ансамбль народної музики «Росава» Черкаської обласної філармонії, Національна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди, державний академічний Волинський народний хор (м. Луцьк), квартет «Tenors BEl’CANTO», камерно-інстру­мен­таль­ний ансамбль «Угорські мелодії» Закарпатської обласної філармонії, ансамбль пісні і танцю «Сіверські клейноди» обласного філармонійного центру фестивалів та концертних програм (м. Чернігів), Черкаський академічний заслужений український народний хор, Кшиштоф Гжибовські (кларнет, Польща-Німеччина), камерний оркестр «Ренесанс» (м. Маріуполь), академічний ансамбль пісні і танцю «Козаки Поділля» (м. Хмельницький).

Варто зазначити, що у звітному періоді започатковано концерти фестивалю «Прикарпатська весна» за межами Івано-Франківської філармонії. Так, Націо­нальна заслужена капела бандуристів України імені Г. І. Майбороди виступила у селищі Богородчани та у місті Коломия; ансамбль солістів філармонії «Бревіс» концертував у Житомирській обласній філармонії ім. С. Ріхтера, академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» – в Центрі культури м. Луков (Польща), камерно-інструментальний ансамбль «Угорські мелодії» виступив у Тлумаць­кому районному народному домі, відбулися концерти академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» та джаз-квартету «Арт Престиж» у м. Ужгороді та м. Вінниці. Новинкою також став фестиваль «Прикарпатський первоцвіт» за участю талановитих дітей – лауреатів та дипломантів обласних конкурсів та фестивалів, а також учнів балетної школи-студії у супроводі академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» та симфонічного оркестру обласної філармонії.

У 2016 році фестиваль «Прикарпатська весна» отримав фінансову підтримку від Міністерства культури України.

За звітний період організовано концерти для дітей як в приміщенні філармонії, так і в навчальних закладах міста та області ( 2015 – 91 концерт, 2016 – 65 концертів, 2017 – 96 концертів).

Традиційно двічі на рік відбуваються концерти «Юні віртуози», за участю талановитих дітей у супроводі академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile». Також на підтримку обдарованої молоді проводяться концерти «Педагоги та учні».

Учні балетної школи-студії впродовж 2015 – 2018 років були неодноразо­ви­ми переможцями танцювальних конкурсів, учасниками різноманітних фестивалів та мистецьких заходів: VІІІ Міжнародного благодійного дитячого фестивалю «Мистецький храм» та фестивалю «Різдвяна феєрія», концерту до Дня Національної гвардії України, VI Міжнародного конкурсу «PREMIER 2016», IV Всеукраїнського вокально-хореографічного фестивалю – конкурсу «Самоцвіти», ІІ Міжнародного юнацького конкурсу-фестивалю «Гран-прі Київ». Здобуто: І та ІІІ премії на VII Міжнародному конкурсі «Premier» ( м. Київ); ІІІ премію та дипломи VIII Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу з хореографії і вокаль­ного мистецтва «Яскрава країна» ( м. Одеса); здобуто І премію, ІІІ премію та дипломи Всеукраїнського конкурсу “Stanislaviv Dance Festival”; ІІІ премію ІІ Міжнародного конкурсу класичної та сучасної хореографії «Юніор Балет-Фест» 2017 (м. Львів); 4 дипломи IV Всеукраїнського фестивалю танцю «Твій крок» (м. Київ); І місце у танцювальному конкурсі La Scène Française (Франція).

Учениця балетної школи-студії Анастасія Турянська після конкурсного відбору зарахована на навчання до Київського державного хореографічного училища.

З нагоди 5-річчя балетної школи-студії у приміщенні обласної філармонії та у залі Івано-Франківського краєзнавчого музею експонувалася фотовиставка «Через терни до зірок» (2016 рік).

Проведено відкритий академічний виступ учнів балетної школи-студії під назвою «Різдвяна скриня» (2016).

Неймовірний успіх мала прем´єра балету «Історія Кая та Герди» за мотивами казки Г. К. Андерсена «Снігова королева» у виконанні учнів балетної школи-студії та у супроводі академічного симфонічного оркестру філармонії (композитор – заслужений діяч мистецтв України В. Павліковський) (2018 рік).

Традиційно колективи філармонії брали участь у мистецьких проектах, фестивалях та конкурсах: у 2015 році – академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» – у Міжнародному фестивалі камерної музики Іскіа (м. Неаполь, Італія), артисти симфонічного оркестру, інструментального ансамблю та ансамблю солістів філармонії «Бревіс» стали учасниками ХХІІ фестивалю української культури «Калина» (м. Сремска Митровица, Сербія). Артисти академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» виступали з концертними програмами у церквах Стокгольма та інших міст Швеції. Струнний ансамбль “Quattro Corde”, у складі мистецької делегації, взяв участь у міжнародній конференції, присвяченій 25-річчю співробітництва між Івано-Франківською областю та Опольським воєводством (Польща).

У 2016 році академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» взяв участь у мистецькому проекті «Дні Пінзеля в Бучачі», симфонічний оркестр обласної філармонії став учасником ІІ Міжнародного фестивалю карильйонного і дзвонового мистецтва (с. Гошів, Василіянський монастир на Ясній Горі), джаз-квартет «Арт Престиж» став учасником ХVІ Міжнародного джазового фестивалю «JAZZ BEZZ». У 2017 році академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» та струнний ансамбль “Quattro Corde” взяли участь у Різдвяному фестивалі “Коляда на Майзлях” (м. Івано-Франківськ), ансамбль солістів філармонії «Бревіс» взяв участь у мистецькій феєрії «Легенда Святого Різдва», ансамбль саксофоністів та солістка І. Ключковська взяли участь у ІІ Міжнародному фести­валі органної та камерної музики (Львів), симфонічний оркестр – у ІІІ Міжнародному фестивалі оперного мистецтва та класичної музики «Опера в мініатюрі» (Кам´янець-Подільський) та у ХХХІ музичному фестивалі ім. А. Кос-Анатольського (Коломия), струнний ансамбль “Quattro Corde” взяв участь у фестивалі духовної музики (м. Запоріжжя) та у заходах, присвячених 70-річчю Акції «Вісла» (Польща), академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» став учасником фестивалю «Ельк на Три Октави» (Польща), ансамбль солістів філармонії виступив на урочистому закритті VІІІ Обласного фестивалю аматорського мистецтва «Покутські джерела». У 2018 році солістка філармонії І. Ключковська взяла участь у фестивалі духовної музики «Летіла птаха» (м. Львів), академічний камерний оркестр «Harmonia Nobile» – у фестивалі духовної музики (м. Стокгольм, Швеція), струнний ансамбль “Quattro Corde” виступав з концертами у містах Сєрпц, Кошалін, Колобжег та Кросно (Польща).

Вже три роки поспіль у філармонії проходять концерти Міжнародного мистецького фестивалю країн Карпатського регіону «Карпатський простір», постійними учасниками якого є симфонічний оркестр та солісти філармонії.

В рамках фестивалю «PORTO FRANKO» (2016 рік) в Івано-Франківській обласній філармонії відбулися: концерт Національного Президентського оркестру України «COLORS» з солістами В. Осадчук (сопрано) та О. Фаркуша­ком (баритон) і концерт симфонічного оркестру філармонії за участю солістів І. Недеви (скрипка, Болгарія), Е. Нільсен (фортепіано, Данія).

Окрім цього, симфонічний оркестр виступив у Львові на Міжнародному книжковому форумі видавців, взявши участь у благодійній акції «Третій вік: задоволення від читання» з концертом «Наш Шевченко», організованим спільно з сестрами Тельнюк (2016 рік).

Колективи обласної філармонії виступали з концертами у мистецьких закладах Вінницької, Тернопільської, Закарпатської, Житомирської, Запорізької, Львівської, Хмельницької областей, а також у містах та селищах області: Богородчанах, Делятині, Яремче, Городенці, Тлумачі, Долині, Калуші, Коломиї, Тисмениці, Надвірній, Снятині, с. Липівці, с. Загвізді (Тисменицького району), с. Вістовій (Калуського району), с-щі Отинії, с. Ковалівці (Коломийського району), с. Солотвино (Богородчанського району), с-щі Брошнів-Осада (Рожнятівського району).

За участю мистецьких колективів філармонії проводяться заходи на відзначення державних та релігійних свят, пам’ятних дат.

У залі філармонії відбувся концерт з нагоди відзначення 150-річчя від дня народження Митрополита А. Шептицького, концерт “На крилах пісень” – з нагоди відзначення 145-річниці від дня народження Лесі Українки та 160-річниці від дня народження Івана Франка. В приміщенні філармонії відбувся концерт «Наш Шевченко» за участю симфонічного оркестру та сестер Тельнюк.

Усі заходи, організовані обласною філармонією у 2016 році були приурочені 25-річчю відновлення державності України. У рамках зазначеного святкування, реалізовано мистецький проект «Симфонія Волі» за участю симфонічного оркестру, який виступив з концертами у Городенці, Долині, Калуші, Коломиї та Львові.

1 грудня 2016 року проведено концерт, присвячений відзначенню 25-й річниці Всеукраїнського референдуму за участю академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» та Л. Футорської (скрипка, Львів).

Слід відзначити також урочистий концерт, присвячений 21-й річниці ухвалення Конституції України. Диригував симфонічним оркестром відомий литовський композитор і диригент Вакаріс Лопас.

Організовано святочну академію, присвячену 100-річчю бою під Крутами за участю академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» (2018).

Струнний ансамбль «Quattro Corde» долучився до проекту «Моє місто 100 років на екрані» (2017).

Івано-Франківська обласна філармонія співпрацює з центром польської культури та європейського діалогу. Спільно організовано та проведено концерти до Дня незалежності Польщі.

У приміщенні обласної філармонії відбулися благодійні концерти на підтримку онкохворих: В. Данилюк, Х. Волочій, І. Равренчука, О. Кваснишин, С. Шищука, а також для придбання необхідних медикаментів для онкологічного відділення Івано-Франківської обласної дитячої лікарні (концерт О. Сливки). Спільно з БО «Українська благодійницька мережа» організовано захід на підтримку Залучанського дитячого будинку-інтернату. Відбувся благодійний концерт «Подаруй дитині мрію». Зібрані кошти спрямовані на облаштування ігрового дитячого майданчика для дітей з особливими потребами, який встановлено на території обласної дитячої клінічної лікарні.

Вперше у Івано-Франківську проведено заходи з нагоди відзначення Міжнародного дня недоношених дітей. Обласна філармонія долучилась до акції, організувавши благодійний концерт з метою привернення уваги громадськості до зазначеної проблеми.

Обласна філармонія долучилася до проведення фестивалю творчості дітей та молоді з особливими потребами «Повір у себе».

У звітному періоді обласна філармонія неодноразово надавала приміщення для проведення благодійних заходів, зокрема: мистецький проект «Допоможи герою», вистава «Таїнство» Вигодського народного театру, вистава «Посттравматична рапсодія», авторський проект О. Акулової «Кава і шоколад». Кошти від заходів передані учасникам АТО. До Дня добровольця в обласній філармонії відбулися святкові концерти, організовані спільно з ГО «Обласна спілка учасників АТО» та із цивільним корпусом «Азов». Спільно з Івано-Франків­сь­кою станицею галицького братства колишніх вояків Першої української дивізії «Галичина» проведено святочну академію-концерт до Дня Героїв. У Міжна­род­ний день захисту дітей Івано-Франківським музичним училищем ім. Д. Січинського спільно з філармонією проведено благодійний концерт, зібрані кошти передано Містечку Милосердя Святого Миколая. У приміщенні філармонії проведено концерти артистів – інвалідів І групи Л. Юрків та О. Винницької.

Впродовж 2015 – 2017 років ансамбль солістів філармонії виступив для підрозділу територіальної оборони Івано-Франківської області. Соліст філармонії Василь Михайлович був учасником благодійних заходів, які відбулися на базі Прикарпатського військово-спортивного ліцею (м. Надвірна) та Обласного госпіталю ветеранів війни (м. Коломия). Відбулися концерти у м. Маріуполь для мешканців міста та учасників АТО.

Обласна філармонія співпрацює з громадськими організаціями та благодійними фондами щодо безкоштовного відвідування концертів глядачами пільгових категорій, а саме: Івано-Франківською обласною організацією Українського товариства сліпих, Івано-Франківським навчально-реабілітаційним центром, Івано-Франківською громадською обласною асоціацією інвалідів ВОІ СОІУ, Обласним центром соціально-психологічної реабілітації дітей, Івано-Фран­ків­ською обласною спілкою членів сімей загиблих, померлих та безвісти зниклих в зоні АТО, Благодійним фондом «Карітас Івано-Франківськ УГКЦ», ГО «Всеукра­їнське об’єднання «Українці Донбасу і Криму», БО «Українська благодійницька мережа», ГО «Обласна спілка учасників АТО».

Івано-Франківська обласна філармонія співпрацює із закладами культури міста та області.

Струнний ансамбль «Quattro Corde» неодноразово брав участь у роботі постійно діючих курсів підвищення кваліфікації працівників культури і мистецтв, організованих Навчально-методичним центром культури і туризму Прикарпаття.

У рамках проекту «Український простір», за моєї ініціативи та активної участі, видано «Словник музичних термінів». Вперше його презентували у Києві на фестивалі “Книжковий Арсенал”. Словник містить основні терміни, що стосуються музики. Розрахований на учнів музичних шкіл, студентів та викладачів вищих навчальних мистецьких закладів. Перші 60 примірників безкоштовно передано Навчально-методичному центру культури і туризму Прикарпаття для учнів системи початкових мистецьких закладів області.

Слід зазначити, що «Словник музичних термінів» увійшов до числа україномовних видань, які поповнять фонди публічних бібліотек. Видання відібрано серед рекордної кількості (2621 пропозиція) учасників конкурсу, оголошеного Міністерством культури України. На сьогоднішній день книга належно оцінена українським суспільством. Словник викликає значний інтерес на книжкових виставках, увійшов до списку «Лідери літа – 2018» за всеукраїн­ським рейтингом «Книжка року», успішно пройшов процедуру державних закупівель і вийшов накладом 1000 примірників.

У звітному періоді упорядковано та систематизовано музичну бібліотеку симфонічного оркестру.

Великим досягненням є присвоєння філармонії імені видатної оперної співачки Іри Маланюк. З 2018 року філармонія виступить основним організа­тором Обласного відкритого конкурсу вокального мистецтва імені Іри Маланюк.

У 2017 році художньому керівнику академічного камерного оркестру «Harmonia Nobile» Н. Мандриці присвоєно почесне звання «Народний артист України», художньому керівнику ансамблю солістів філармонії Я. Бибику – «Заслужений артист України»; рішенням експертної комісії Міністерства культури України з питань надання статусу академічного творчим колективам України в галузі музичного мистецтва симфонічному оркестру філармонії надано статус академічного.

У період 2015-2018 років забезпечено покращення матеріально-технічної бази.

В 2015 році придбано товаро-матеріальних цінностей та отримано послуг на загальну суму 880 тис. грн., 2016 – 1020,5 тис. грн., в 2017р.– 1139,7 тис. грн.

Найбільшу питому вагу становлять витрати на оплату послуг тепло­поста­чання та енергопостачання, зокрема, за вказаний період спожито енергоносіїв на загальну суму 1334,0 тис. грн., які оплачені за рахунок коштів обласного бюд­жету в сумі 754,7 тис. грн. та за кошти, отримані від господарської діяльності – 579,3 тис. грн.

За звітний період придбано основних засобів та малоцінних та швидко­зношуючих предметів на суму 330,6 тис. грн., в т.ч. основних засобів на суму 197,5 тис. грн.

Здійснено роботи щодо монтажу системи водовідведення, вартість робіт склала 138,0 тис. грн. (кошти обласного бюджету).

У звітному періоді придбано 2 комп’ютери та ксероксну техніку, пюпітри для нот для камерного та симфонічного оркестрів, костюми для ансамблю солістів філармонії «Бревіс», відеокамеру, господарські товари, пилосос промисловий, шліфмашинку стрічкову та шуруповерт, килимове покриття, здійснено поточний ремонт сцени та глядацької зали.

Інформація про діяльність обласної філармонії систематично висвітлюється на офіційному сайті установи.

 

Директор філармонії                                                                        Василь Тимків

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]