Про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора на території Івано-Франківської області


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Двадцять шоста сесія)

РІШЕННЯ

від 07.12.2018. № 984-26/2018
м. Івано-Франківськ

 

Про мораторій на публічне
використання російськомовного
культурного продукту агресора
на території Івано-Франківської
області

 

З метою уникнення ескалації напруги в суспільстві та недопущення розпалювання міжнаціональної ворожнечі, задля захисту українського інформаційного простору від гібридних впливів держави-агресора та подолання наслідків тривалої мовної русифікації, беручи до уваги численні звернення патріотичних та ветеранських громадських організацій, керуючись Постановою Верховної Ради України від 27.01.2015. № 129-VIII “Про звернення Верховної Ради України до Організації Об’єднаних Націй, Європейського Парламенту, Парламентської Асамблеї Ради Європи, Парламентської Асамблеї НАТО, Парламентської Асамблеї ОБСЄ, Парламентської Асамблеї ГУАМ, національних парламентів держав світу про визнання Російської Федерації державою-агресором”, відповідно до частини другої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада

вирішила:

  1. Встановити мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора, зокрема діячів культури, внесених до Переліку осіб, які створюють загрозу національній безпеці України, в будь-яких формах на території Івано-Франківської області до моменту повного припинення окупації території України.
  2. Доручити Івано-Франківській обласній державній адміністрації (О. Гончарук) вжити заходів щодо створення міжвідомчої робочої групи (за участю громадськості, правоохоронних органів та районних державних адміністрацій) з метою проведення систематичної роз’яснювальної роботи для фізичних та юридичних осіб про мораторій на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора на території Івано-Франківської області.
  3. Рекомендувати органам місцевого самоврядування прийняти рішення щодо встановлення на відповідних територіях мораторію на публічне використання російськомовного культурного продукту агресора в будь-яких формах до моменту повного припинення окупації території України.
  4. Текст рішення, а також Перелік осіб які, створюють загрозу національній безпеці України, складений Міністерством культури України на підставі звернення Служби безпеки України, розмістити на інтернет-сторінці обласної ради та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.

 

  1. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В.Гладія і постійну комісію обласної ради з питань гуманітарної політики та свободи слова (Ю. Черневий).

 

Голова обласної ради                                                                Олександр Сич

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]