Про звернення обласної ради щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік
УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання
(Двадцять четверта сесія)
РІШЕННЯ
від 19.10.2018. № 982-24/2018
селище Печеніжин
Про звернення обласної ради
щодо запобігання знищенню
в Україні екстреної медичної
допомоги, збільшення оплати
праці працівників системи
екстреної медичної допомоги
та медичної субвенції з
державного бюджету України
на 2019 рік
Відповідно до статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” обласна рада
вирішила:
- Схвалити звернення обласної ради до Прем’єр-міністра України В. Гройсмана та Голови Верховної Ради України А. Парубія щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік (додається).
- Рішення надіслати Прем’єр-міністру України В. Гройсману та Голові Верховної Ради України А. Парубію.
- Звернення розмістити на офіційному веб-сайті Івано-Франківської обласної ради в мережі Інтернет та оприлюднити в інших засобах масової інформації області.
- Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія і постійну комісію обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (М. Піцуряк).
Голова обласної ради Олександр Сич
Додаток
до рішення обласної ради
від 19.10.2018. № 982-24/2018
Прем’єр-міністру України
Гройсману В. Б.
Голові Верховної Ради України
Парубію А. В.
Звернення
щодо запобігання знищенню в Україні екстреної медичної допомоги, збільшення оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги та медичної субвенції з державного бюджету України на 2019 рік
Ми, депутати Івано-Франківської обласної ради, усвідомлюючи особливу відповідальність щодо здійснення ефективних змін у всіх ланках медичної допомоги, не можемо осторонь спостерігати за загрозливою ситуацією, яка склалася навколо функціонування екстреної медичної допомоги та медицини катастроф у 2018 році.
Незважаючи на те, що реформа у цій сфері була розпочата ще 5 років тому із прийняттям у 2013 році Закону України “Про екстрену медичну допомогу”, стан матеріально-технічного оснащення не зазнав суттєвого покращення, а рівень оплати праці працівників системи екстреної медичної допомоги (ЕМД) взагалі знизився.
Крім того, 60-70 відсотків санітарного транспорту та медичного обладнання, яким укомплектована система ЕМД, є застарілим та підлягає заміні.
Постійне недофінансування галузі охорони здоров’я призвело до значного дефіциту кадрів у службі ЕМД та його відтоку, особливо водіїв.
Постійна економія бюджетних коштів у центрах екстреної медичної допомоги та медицини катастроф змушує в першу чергу скорочувати видатки на виплату заробітної плати, скасовувати доплати та надбавки без фактичної зміни істотних умов праці тощо.
Зважаючи на викладене вище, з метою запобігання знищенню системи ЕМД, збереження належного кадрового потенціалу центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф,
просимо:
- Розробити та внести на розгляд Верховної Ради України зміни до Державного бюджету України на 2019 рік, передбачивши:
– збільшення медичної субвенції для забезпечення у повному обсязі потреб фонду оплати праці центрів екстреної медичної допомоги та медицини катастроф;
– фінансування діяльності екстреної медичної допомоги за окремою бюджетною програмою (в межах медичної субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам);
– виділення додаткових коштів на програми розвитку екстреної медичної допомоги (закупівлю спеціалізованого санітарного транспорту типу В та типу С; закупівлю сучасних манекенів для оснащення навчально-тренувальних відділів центрів ЕМД та медицини катастроф з метою забезпечення достатнього та якісного навчання медичних та немедичних фахівців тощо).
- Передбачити створення Навчально-тренувального центру на базі навчально-тренувального відділу ЕМД та медицини катастроф і поновити його обладнання, придбати манекени для навчання.
- Прийняти державну програму “Розвитку екстреної медичної допомоги на 2019 рік” та виділити кошти на її реалізацію.
- Провести рівноцінний розподіл бюджетних коштів між усіма областями України, оскільки пілотний проект з реформування екстреної медичної допомоги у 2019 році передбачає виділення з державного бюджету близько 1 млрд. грн. тільки для 6 регіонів України.
Прийнято на двадцять четвертій сесії
Івано-Франківської обласної ради
сьомого демократичного скликання
19 жовтня 2018 року