Про створення комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”


УКРАЇНА
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКА ОБЛАСНА РАДА
Сьоме демократичне скликання

(Тридцята сесія)

РІШЕННЯ

 

від 20.09.2019. № 1227-30/2019
м. Івано-Франківськ

 

 

Про створення комунального
некомерційного підприємства
Обласна клінічна лікарня
Івано-Франківської обласної ради

 

 

Відповідно до пункту 20 частини першої статті 43 Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні”, статей 87, 88, 90, 107, 108 Цивільного кодексу України, статей 52-54, 56, 57, 62, 63, 78 Господарського кодексу України, статті 36 Кодексу законів про працю України, статті 16 Закону України “Основи законодавства України про охорону здоров’я”, Закону України “Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо удосконалення законодавства з питань діяльності закладів охорони здоров’я”, статті 4 Закону України “Про державну реєстрацію юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань”, Положення про управління об’єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст області, затвердженого рішенням обласної ради від 10.06.2016. № 205-5/2016, враховуючи рішення обласної ради від 17.05.2019. № 1145-28/2019 “Про припинення (реорганізацію шляхом перетворення) комунальних закладів охорони здоров’я Івано-Франківської обласної ради”, з метою покращення якості й доступності медичного обслуговування населення, підвищення ефективності використання бюджетних коштів і кадрового потенціалу, обласна рада

вирішила:

  1. Затвердити передавальний акт обласної клінічної лікарні (код ЄДРПОУ 01993150) (додається).
  2. Створити комунальне некомерційне підприємство “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” шляхом реорганізації обласної клінічної лікарні.
  3. Затвердити статут комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” (додається).
  4. Продовжити трудові відносини з Грищуком Остапом Івановичем на посаді генерального директора комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” на умовах контракту від 05 жовтня 2016 року до 22 вересня 2021 року.
  5. Уповноважити департамент охорони здоров’я обласної державної адміністрації внести відповідні зміни до контракту від 05 жовтня 2016 року шляхом укладання додаткової угоди.
  6. Генеральному директору комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” Грищуку Остапу Івановичу:

– вжити передбачених діючим законодавством організаційно-правових заходів пов’язаних зі створенням комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”;

– затвердити штатний розпис в день державної реєстрації комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”.

  1. Перерахувати на підставі платіжних доручень залишки коштів, утворених станом на дату припинення обласної клінічної лікарні (включно), з реєстраційних рахунків обласної клінічної лікарні за коштами спеціального фонду місцевих бюджетів та рахунків для зарахування до спеціального фонду місцевих бюджетів власних надходжень бюджетних установ, відкритих у Головному управлінні Державної казначейської служби України в Івано-Франківській області, на рахунки правонаступника комунального некомерційного підприємства “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”, відкриті в установах банків.
  2. Контроль за виконанням рішення покласти на першого заступника голови обласної ради В. Гладія та постійні комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики (М. Піцуряк) і з питань соціально-економічного розвитку, управління комунальною власністю, розвитку малого і середнього бізнесу (О. Дзеса).

 

 

Голова обласної ради                                                                          Олександр Сич


ЗАТВЕРДЖЕНО
Рішення обласної ради
від 20.09.2019. № 1227-30/2019

 

СТАТУТ
комунального некомерційного підприємства
“Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської
обласної ради”

 

м. Івано-Франківськ
2019 р.


1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ
1.1. КОМУНАЛЬНЕ НЕКОМЕРЦІЙНЕ ПІДПРИЄМСТВО “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради” (далі – Підприємство) є неприбутковим підприємством, об’єктом спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області.
1.2. Підприємство за організаційно-правовою формою є комунальним унітарним некомерційним підприємством, що забезпечує в першу чергу надання третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги населенню області в порядку та на умовах встановлених законодавством України та цим Статутом.
1.3. Підприємство створено за рішенням Івано-Франківської обласної ради (надалі – Власник) від 20.09.2019. № 1227-30/2019 відповідно до Закону України “Про місцеве самоврядування в Україні” шляхом перетворення обласної клінічної лікарні у комунальне некомерційне підприємство. Підприємство є правонаступником усього майна, всіх прав та обов’язків обласної клінічної лікарні.
1.4. Підприємство створено на базі майна спільної власності територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області.
1.5. Власником Підприємства є територіальні громади сіл, селищ, міст Івано-Франківської області в особі Івано-Франківської обласної ради (надалі – Власник). Уповноваженим органом управління є Івано-Франківська обласна державна адміністрація в особі структурного підрозділу в галузі охорони здоров’я (далі – Уповноважений орган управління). Підприємство є підпорядкованим, підзвітним і підконтрольним Власнику та Уповноваженому органу управління.
1.6. Підприємство здійснює господарську некомерційну діяльність
спрямовану на досягнення соціальних та інших результатів без мети одержання
прибутку.
1.7. Підприємство у своїй діяльності керується Конституцією України,
Господарським та Цивільним Кодексами України, Основами законодавства
України про охорону здоров’я, законами України, постановами Верховної Ради
України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України,
загальнообов’язковими для всіх закладів охорони здоров’я директивними документами Міністерства охорони здоров’я України, загальнообов’язковими нормативними актами інших центральних органів виконавчої влади, актами Власника, Уповноваженого органу управління та іншими нормативно-правовими актами і цим Статутом.

2. НАЙМЕНУВАННЯ ТА МІСЦЕЗНАХОДЖЕННЯ
2.1. Найменування:
2.1.1. Повне найменування Підприємства – Комунальне некомерційне
підприємство “Обласна клінічна лікарня Івано-Франківської обласної ради”.
2.1.2. Скорочене найменування Підприємства: КНП “ОКЛ ІФ ОР”.
2.2. Місцезнаходження Підприємства: 76008, м. Івано-Франківськ,
вул. Федьковича, 91.

3. МЕТА ТА ПРЕДМЕТ ДІЯЛЬНОСТІ
3.1. Основною метою створення Підприємства є надання третинної
(високоспеціалізованої) медичної допомоги населенню Івано-Франківської
області.
3.2. Відповідно до поставленої мети предметом діяльності Підприємства є провадження господарської діяльності з медичної практики згідно з отриманою ліцензією.
3.3. Підприємство :
– надає населенню високоспеціалізовану консультативно-поліклінічну і стаціонарну допомогу у плановому порядку;
– надає населенню високоспеціалізовану медичну допомогу в екстрених випадках за спеціальностями та порядком, які визначає Уповноважений орган в галузі охорони здоров’я Івано-Франківської обласної державної адміністрації;
– направляє пацієнтів відповідно до медичних показань для надання вторинної (спеціалізованої) медичної допомоги або третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги з іншої спеціалізації;
– є центром організаційно-методичного керівництва лікувально-
профілактичних закладів області;
– є центром організації і постановки лікарської експертизи в медичних закладах області;
– організовує за запрошенням керівників медичних закладів планові виїзди обласних спеціалістів і лікарів в райони області для консультації хворих та надання організаційно-методичної допомоги районним спеціалістам;
– є базою підвищення кваліфікації лікарів та середнього медичного персоналу області;
– здійснює науково-дослідницьку діяльність під керівництвом кафедр
Івано-Франківського національного медичного університету у встановленому законодавством України порядку;
– вивчає, узагальнює і поширює передовий досвід роботи, сучасні методи діагностики і лікування у встановленому законодавством України порядку;
– організовує своєчасне освоєння і широке впровадження сучасних методів діагностики, лікування та медичної реабілітації в підрозділах і медичних закладах області у встановленому законодавством України порядку;
– приймає участь у державних та регіональних програмах щодо скринінгових обстежень, профілактики, діагностики та лікування окремих захворювань у порядку визначеному відповідними програмами та законодавством;
– організація та проведення (участь) медичних профілактичних оглядів, в тому числі спеціальних оглядів;
– надає платні медичні послуги згідно чинного законодавства України;
– укладає договори із страховими компаніями по медичному
обслуговуванню їх клієнтів;
– організовує контроль якості надання медичної допомоги хворим шляхом експертизи відповідності якості медичної допомоги міжнародним принципам доказової медицини, вимогам галузевим стандартам у сфері охорони здоров’я;
– здійснює експертну оцінку відповідності стандартам акредитації закладу охорони здоров’я.
3.4. Підприємство надає первинну медичну допомогу “Центром первинної медичної допомоги” за програмою медичних гарантій, як надавач послуг первинної медичної допомоги при дотриманні вимог чинного законодавства України.
3.5. Для забезпечення надання медичної допомоги хворим здійснює придбання, зберігання, перевезення, відпуск, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів згідно зі списками
№ 1, № 2 таблиці II , списками № 1, № 2 таблиці III, списками № 1, № 2 таблиці IV переліку, затвердженого відповідною постановою Кабінету Міністрів України
№ 770 від 06.05.2000 р. “Про затвердження переліку наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів”.

3.6. Усі види діяльності, які згідно із законодавством України потребують спеціальних дозволів чи ліцензій, здійснюються Підприємством лише після їх отримання.
3.7. Підприємство може здійснювати зовнішньоекономічну діяльність для забезпечення основної мети діяльності в частині придбання медичного обладнання, медичного інвентарю, спеціалізованого медичного транспорту при дотриманні вимог чинного законодавства та за необхідності отримання відповідних дозволів чи ліцензій.
3.8. Підприємство здійснює обробку персональних даних для конкретних і законних цілей з метою забезпечення реалізації трудових відносин, адміністративно-правових, відносин у сфері управління персоналом, відносин у сфері бухгалтерського обліку, у сфері податкових відносин, відносин у сфері охорони здоров’я, визначених за згодою суб’єкта персональних даних, або у випадках та в порядку встановлених законодавством. Персональні дані обробляються у формі, що допускає ідентифікацію фізичної особи, якої вони стосуються, у строк не більший ніж це необхідно відповідно до їх законного призначення.

4. ПРАВОВИЙ СТАТУС
4.1. Підприємство є юридичною особою публічного права. Права та обов’язки юридичної особи Підприємство набуває з дня його державної реєстрації.
4.2. Підприємство здійснює некомерційну господарську діяльність, організовує свою діяльність відповідно до фінансового плану, затвердженого Уповноваженим органом управління, самостійно організовує виробництво продукції (робіт, послуг) і реалізує її за цінами (тарифами), що визначаються в порядку, встановленому законодавством.
4.3. Збитки, завдані Підприємству внаслідок виконання рішень органів державної влади чи органів місцевого самоврядування, які були визнані судом неконституційними або недійсними, підлягають відшкодуванню зазначеними органами добровільно або за рішенням суду.
4.4. Для здійснення господарської некомерційної діяльності Підприємство залучає і використовує матеріально-технічні, фінансові, трудові та інші види ресурсів, використання яких не заборонено законодавством.
4.5. Підприємство має самостійний баланс, рахунки в установах банків, Державному казначействі України, круглу печатку зі своїм найменуванням, штампи, а також бланки з власними реквізитами.
4.6. Підприємство має право укладати угоди (договори), набувати майнових та особистих немайнових прав, нести обов’язки, бути особою, яка бере участь у справі, що розглядається в судах України, міжнародних та третейських судах.
4.7. Підприємство самостійно визначає свою організаційну структуру, встановлює чисельність і затверджує штатний розпис.
4.8. Власник та Уповноважений орган управління не несуть відповідальності за зобов’язаннями Підприємства, крім випадків передбачених Господарським кодексом України та іншими законами України.
4.9. Підприємство не несе відповідальності за зобов’язаннями Власника та Уповноваженого органу управління.

5. СТАТУТНИЙ КАПІТАЛ. МАЙНО ТА ФІНАНСУВАННЯ
5.1. Майно Підприємства є комунальною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області і закріплюється за ним на праві оперативного управління. Майно Підприємства становлять необоротні та оборотні активи, основні засоби та грошові кошти, а також інші цінності, передані йому Власником, вартість яких відображається у самостійному балансі Підприємства.
5.2. Підприємство не має права відчужувати або іншим способом
розпоряджатись закріпленим за ним майном, що належить до основних фондів без попередньої згоди Власника. Підприємство не має права безоплатно передавати належне йому майно третім особам (юридичним чи фізичним), крім випадків прямо передбачених законодавством. Усі питання, які стосуються відмови від права на земельну ділянку, що знаходиться на балансі Підприємства або її відчуження, вирішуються виключно Власником.
5.3. Джерелами формування майна та коштів Підприємства є:
5.3.1. Комунальне майно передане Підприємству відповідно до рішення про його створення.
5.3.2. Кошти державного бюджету передбачені у межах програми медичних гарантій, отримані від головного розпорядника, згідно договору про надання медичних послуг та лікарських засобів.
5.3.3. Цільові кошти:
– для виконання регіональних медичних програм, де підприємство є
виконавцем;
– кошти на виконання програм соціально-економічного розвитку регіону;
– на виконання окремих державних медичних програм;
– інші кошти для забезпечення основної діяльності підприємства.
5.3.4. Кошти з місцевого бюджету для надання фінансової підтримки:
– на покриття збитків, пов’язаних із господарською діяльністю через
недостатнє фінансування (дотація на покриття збитків);
– на здійснення капітальних видатків (оновлення основних засобів,
капітальний ремонт, тощо).
5.3.5. Додаткові джерела фінансування підприємства:
– оплата від страхових компаній за надані медичні послуги;
– оплата за надані медичні послуги;
– грошові надходження від благодійних організацій;
– оплата від пацієнтів за надані сервісні послуги (палати покращеного
сервісу та інші;
– інші сервісні послуги суб’єктам господарювання.
5.3.6. Кошти за надання первинної медичної допомоги у вигляді капітаційної ставки, як фіксованої суми за кожного пацієнта.
5.3.7. Кредити банків.
5.3.8. Інші джерела, не заборонені законодавством.
5.3.9. Майно, придбане у інших юридичних або фізичних осіб.
5.3.10. Майно та інші не грошові надходження, що надходять безоплатно або у вигляді безповоротної фінансової допомоги чи добровільних благодійних внесків, пожертвувань юридичних і фізичних осіб.
5.3.11. Майно, отримане з інших джерел, не заборонених чинним
законодавством України.
5.4. Статутний капітал Підприємства формується протягом року з дати внесення до Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних
осіб-підприємців запису про проведення державної реєстрації Підприємства.
5.5. Статутний капітал Підприємства може формуватися шляхом передачі, у порядку встановленому Власником майна, коштів та майнових прав.
5.6. Статутний капітал вважається сформованим з дати зарахування відповідних коштів на банківський рахунок Підприємства.
5.7. Статутний капітал Підприємства становить 1000 (одна тисяча) гривень.
5.8. Підприємство не може жодним чином розподіляти отримані доходи або їх частину серед засновників (учасників у розумінні Цивільного кодексу України), членів такої організації, працівників (крім оплати їхньої праці, нарахування єдиного соціального внеску), членів органів управління та інших пов’язаних з ними осіб. Для цілей цього абзацу не вважається розподілом отриманих доходів фінансування видатків, визначених підпунктом 5.9. цього Статуту.
5.9. Не вважається розподілом доходів Підприємства в розумінні п. 5.8. Статуту, використання Підприємством власних доходів виключно для реалізації мети (цілей, завдань) та напрямів діяльності, визначених Статутом.
5.10. Підприємство самостійно здійснює оперативний, бухгалтерський облік, веде статистичну, бухгалтерську та медичну звітність і подає її органам, уповноваженим здійснювати контроль за відповідними напрямами
діяльності Підприємства у визначеному законодавством порядку.
5.11. Власні надходження Підприємства використовуються відповідно до чинного законодавства України.

6. ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ
6.1. Підприємство має право:
6.1.1. Звертатися у порядку, передбаченому законодавством, до центральних та місцевих органів виконавчої влади, органів місцевого самоврядування, а також підприємств і організацій незалежно від форм власності та підпорядкування, для отримання інформації та матеріалів необхідних для виконання покладених на Підприємство завдань.
6.1.2. Самостійно планувати, організовувати і здійснювати свою статутну
діяльність, визначати основні напрямки свого розвитку відповідно до своїх
завдань і цілей, у тому числі спрямовувати отримані від господарської
діяльності кошти на утримання Підприємства та його матеріально-технічне забезпечення.
6.1.3. Підприємство надає медичні послуги на підставі ліцензії на медичну практику. Підприємство має право здійснювати лише ті види медичної практики, які дозволені органом ліцензування при видачі ліцензії на медичну практику.
6.1.4. Укладати господарські угоди з підприємствами, установами, організаціями незалежно від форм власності та підпорядкування, а також фізичними особами відповідно до законодавства. Здійснювати співробітництво з іноземними організаціями відповідно до законодавства.
6.1.5. Самостійно визначати напрямки використання грошових коштів у порядку, визначеному чинним законодавством України.
6.1.6. За згодою Власника здійснювати власне будівництво, реконструкцію, капітальний ремонт основних фондів у визначеному законодавством порядку.
6.1.7. Здійснює поточний ремонт основних фондів.
6.1.8. Залучати підприємства, установи та організації для реалізації своїх статутних завдань у визначеному законодавством порядку.
6.1.9. Співпрацювати з іншими центрами та лікувально-профілактичними
закладами вторинного та третинного рівнів, науковими установами.
6.1.10. Надавати консультативну допомогу з питань, що належать до його компетенції, спеціалістам інших закладів охорони здоров’я на їх запит.
6.1.11. Створювати відокремлені структурні підрозділи Підприємства відповідно до чинного законодавства України за погодженням із Власником.
6.1.12.Самостійно встановлювати на договірних засадах вартість послуг, які надаються поза договорами про медичне обслуговування населення, укладеними з Національною службою здоров’я України.
6.1.13. Здійснювати інші права, що не суперечать чинному законодавству.
6.2. Обов’язки Підприємства:
6.2.1. Керуватись у своїй діяльності Конституцією України, законами України, актами Президента України та Кабінету Міністрів України, нормативно-правовими актами Міністерства охорони здоров’я України, іншими нормативно-правовими актами та цим Статутом.
6.2.2. Планувати свою діяльність з метою реалізації єдиної комплексної політики в галузі охорони здоров’я.
6.2.3. Створювати для працівників належні і безпечні умови праці, забезпечувати додержання норм чинного законодавства України про працю, правил та норм охорони праці, техніки безпеки, соціального страхування.
6.2.4. Забезпечувати своєчасну сплату податкових та інших обов’язкових платежів з урахуванням своєї статутної діяльності та відповідно до чинного законодавства України.
6.2.5. Розробляти та реалізовувати кадрову політику, контролювати підвищення кваліфікації працівників.
6.2.6. Акумулювати власні надходження та витрачати їх в інтересах
Підприємства відповідно до чинного законодавства України та цього Статуту.
6.2.7. Розробляти форми і системи оплати праці, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних компенсаційних і гарантійних виплат з дотриманням норм і гарантій передбачених чинним законодавством України.

7. УПРАВЛІННЯ ПІДПРИЄМСТВОМ ТА ГРОМАДСЬКИЙ КОНТРОЛЬ
ЗА ЙОГО ДІЯЛЬНІСТЮ
7.1. Управління Підприємством здійснюється відповідно до цього Статуту на основі поєднання прав Власника, Уповноваженого органу управління (в межах делегованих обласною радою повноважень) та участі в управлінні трудового колективу.
7.2. Поточне керівництво Підприємством здійснює керівник
Підприємства – генеральний директор, який призначається на посаду і звільняється з неї за рішенням Власника відповідно до порядку, визначеного законодавством України та відповідним рішенням ради, та який відповідає кваліфікаційним вимогам, встановленим Міністерством охорони здоров’я України. Строк найму, права, обов’язки і відповідальність генерального директора, умови його матеріального забезпечення, інші умови найму визначаються контрактом.
7.3. Власник:
– затверджує статут Підприємства та зміни до нього.
– приймає рішення про призначення на посаду та звільнення з посади генерального директора Підприємства на умовах контракту;
– погоджує Підприємству кредитні договори та договори застави;
– погоджує створення філій, представництв, відділень та інших відокремлених підрозділів Підприємства (надалі – Філії). Такі Філії діють відповідно до положення про них, погодженого із Власником та затвердженого наказом керівника Підприємства;
– здійснює контроль за ефективністю використання майна, що є спільною власністю територіальних громад сіл, селищ, міст Івано-Франківської області та закріплене за Підприємством на праві оперативного управління;
– приймає рішення про реорганізацію чи ліквідацію Підприємства, призначає ліквідаційну комісію, комісію з припинення чи перетворення Підприємства.
7.4. Уповноважений орган управління:
7.4.1. Визначає головні напрямки діяльності Підприємства, затверджує плани діяльності та звіти про його виконання.
7.4.2. Затверджує фінансовий план Підприємства та контролює його виконання.
7.4.3. Укладає і розриває контракт з генеральним директором Підприємства на підставі рішення обласної ради та здійснює контроль за його виконанням.
7.4.4. Організовує проведення конкурсу на заміщення посади генерального директора.
7.4.5. Надає генеральному директору Підприємства відпустки, дні відпочинку, відрядження, призначає в. о. генерального директора Підприємства у разі звільнення або відсторонення генерального директора та має право на вирішення питання щодо покладання обов’язків в. о. генерального директора Підприємства у разі його тимчасової відсутності.
7.4.6. Здійснює інші повноваження делеговані Власником.
7.5. Генеральний директор Підприємства:
7.5.1. Діє без довіреності від імені Підприємства, представляє його інтереси в органах державної влади і органах місцевого самоврядування, інших органах, у відносинах з іншими юридичними та фізичними особами, підписує від його імені документи та видає довіреності і делегує право підпису документів іншим посадовим особам Підприємства, укладає договори, відкриває в органах Державної казначейської служби України та установах банків поточні та інші рахунки.
7.5.2. Самостійно вирішує питання діяльності Підприємства за винятком тих, що віднесені законодавством та цим Статутом до компетенції Власника та Уповноваженого органу управління.
7.5.3. Організовує роботу Підприємства щодо надання населенню медичної допомоги згідно з вимогами нормативно-правових актів медичної допомоги.
7.5.4. Несе відповідальність за формування та виконання доведеного фінансового плану і плану розвитку Підприємства, результати його господарської діяльності, виконання показників ефективності діяльності Підприємства, якість послуг, що надаються Підприємством, використання наданого на праві оперативного управління Підприємству майна спільної власності територіальних громад і доходу згідно з вимогами законодавства, цього Статуту та укладених Підприємством договорів.
7.5.5. Користується правом розпорядження майном та коштами Підприємства відповідно до законодавства та цього Статуту. Забезпечує ефективне використання і збереження закріпленого за Підприємством на праві оперативного управління майна.
7.5.6. У межах своєї компетенції видає накази та інші акти, дає вказівки обов’язкові для всіх підрозділів та працівників Підприємства.
7.5.7. Забезпечує контроль за веденням та зберіганням медичної та іншої документації.
7.5.8. У строки і в порядку, встановленому законодавством, повідомляє відповідні органи про будь-які зміни в даних про Підприємство, внесення яких до Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань є обов’язковим.
7.5.9. Подає в установленому порядку відповідному органу управління квартальну, річну, фінансову, бухгалтерську, статистичну та іншу звітність Підприємства, інформацію про рух основних засобів, за запитом Власника надає звіт про оренду майна, а також інформацію про наявність вільних площ, придатних для надання в оренду.
7.5.10. Призначає на посаду та звільняє з посади своїх заступників, медичних директорів і головного бухгалтера Підприємства. Призначає на посади та звільняє керівників структурних підрозділів, інших працівників. Забезпечує раціональний добір кадрів, дотримання працівниками правил внутрішнього трудового розпорядку. Створює умови підвищення фахового і кваліфікаційного рівня працівників згідно із затвердженим в установленому порядку штатним розписом.
7.5.11. Забезпечує проведення колективних переговорів, укладення колективного договору в порядку, визначеному законодавством України.
7.5.12. Забезпечує дотримання на Підприємстві вимог законодавства про охорону праці, санітарно-гігієнічних та протипожежних норм і правил, створення належних умов праці.
7.5.13. Вживає заходів щодо своєчасної та в повному обсязі виплати заробітної плати, а також передбачених законодавством податків, зборів та інших обов’язкових платежів.
7.5.14. Несе відповідальність за збитки, завдані Підприємству з вини генерального директора Підприємства в порядку, визначеному законодавством.
7.5.15. Затверджує положення про структурні підрозділи Підприємства, інші положення та порядки, що мають системний характер.
7.5.16. Вирішує інші питання віднесені до компетенції генерального директора Підприємства згідно із законодавством, цим Статутом, контрактом.
7.6. Генеральний директор Підприємства та головний бухгалтер несуть персональну відповідальність за додержання порядку ведення і достовірність обліку та статистичної звітності у встановленому законодавством порядку.
7.7. У разі відсутності генерального директора Підприємства або неможливості виконувати свої обов’язки з інших причин, обов’язки виконує заступник генерального Директора або медичний директор чи інша особа згідно з функціональними (посадовими) обов’язками.
7.8. З метою сприяння реалізації права громадян на участь в управлінні охороною здоров’я при Підприємстві за наказом уповноваженого органу управління утворюються спостережні ради з обов’язковим залученням представників громадськості (за їхньою згодою). Спостережні ради розглядають питання, зокрема, щодо дотримання прав та забезпечення безпеки пацієнтів, додержання вимог законодавства при здійсненні медичного обслуговування населення закладом охорони здоров’я, фінансово-господарської діяльності закладу охорони здоров’я.
7.9. До складу спостережної ради закладу охорони здоров’я, крім представників уповноваженого органу управління та/або відповідних органів місцевого самоврядування, входять (за їхньою згодою) депутати місцевих рад, представники громадськості та громадських об’єднань, діяльність яких спрямована на захист прав у сфері охорони здоров’я, організацій, що здійснюють професійне самоврядування у сфері охорони здоров’я.
7.10. Порядок утворення, права, обов’язки спостережної ради Підприємства і положення про неї затверджуються уповноваженим органом управління відповідно до вимог чинного законодавства.
7.11. З метою сприяння діяльності при Підприємстві може бути створена опікунська рада, до складу якої (за їхньою згодою) можуть включатися благодійники, представники громадськості та громадських об’єднань, благодійних, релігійних організацій, органів місцевого самоврядування, засобів масової інформації, волонтери та інші. Рішення про створення опікунської ради та положення про неї затверджується наказом генерального директора Підприємства.

8. ОРГАНІЗАЦІЙНА СТРУКТУРА ПІДПРИЄМСТВА
8.1. Структура Підприємства включає:
8.1.1 . Адміністрація підприємства.
8.1.2. Лікувально-профілактичні підрозділи.
8.1.3. Допоміжно-діагностичні підрозділи.
8.1.4. Адміністративно-господарський підрозділ, допоміжні кабінети.
8.2. Структура Підприємства, порядок внутрішньої організації та сфери діяльності структурних підрозділів Підприємства затверджуються керівником Підприємства.
8.3. Функціональні обов’язки та посадові інструкції працівників Підприємства затверджуються його керівником.

9. ПОВНОВАЖЕННЯ ТРУДОВОГО КОЛЕКТИВУ
9.1. Працівники Підприємства мають право брати участь в управлінні Підприємством через загальні збори трудового колективу, професійні спілки, які діють у трудовому колективі, Громадську раду, інші органи, уповноважені трудовим колективом на представництво, вносити пропозиції щодо поліпшення роботи Підприємства, а також з питань соціально-культурного і побутового обслуговування.
9.2. Трудовий колектив Підприємства складається з усіх громадян, які своєю працею беруть участь у його діяльності на основі трудового договору (контракту, угоди) або інших форм, що регулюють трудові відносини працівника з Підприємством.
9.3. До складу органів, через які трудовий колектив реалізує своє право на участь в управлінні Підприємством, не може обиратися керівник Підприємства. Повноваження цих органів визначаються законодавством України.
9.4. Виробничі, трудові та соціальні відносини трудового колективу з адміністрацією Підприємства регулюються колективним договором.
9.5. Право укладання колективного договору надається керівнику Підприємства, а від імені трудового колективу – уповноваженому ним органу. Сторони колективного договору звітують на загальних зборах колективу не менш ніж один раз на рік.
9.6. Питання щодо поліпшення умов праці, життя і здоров’я, гарантії обов’язкового медичного страхування працівників Підприємства та їх сімей, а також інші питання соціального розвитку вирішуються трудовим колективом відповідно до законодавства, цього Статуту та колективного договору.
9.7. Джерелом коштів на оплату праці працівників Підприємства є кошти отримані в результаті його господарської некомерційної діяльності. Умови оплати праці та матеріального забезпечення керівника Підприємства визначаються контрактом, укладеним із Уповноваженим органом управління.
9.8. Оплата праці працівників Підприємства здійснюється у першочерговому порядку. Усі інші платежі здійснюються після виконання зобов’язань щодо оплати праці.
9.9. Форми і системи оплати праці, норми праці, розцінки, тарифні ставки, схеми посадових окладів, умови запровадження та розміри надбавок, доплат, премій, винагород та інших заохочувальних, компенсаційних і гарантійних виплат встановлюються у колективному договорі з дотриманням норм і гарантій, передбачених законодавством, Генеральною та Галузевою угодами.
Мінімальна заробітна плата працівників не може бути нижчою від встановленого законодавством мінімального розміру заробітної плати.
9.10. Працівники Підприємства провадять свою діяльність відповідно до Статуту, колективного договору та посадових інструкцій згідно з законодавством.

10. ПРИПИНЕННЯ ДІЯЛЬНОСТІ
10.1. Припинення діяльності Підприємства здійснюється шляхом його реорганізації (злиття, приєднання, поділу, перетворення) або ліквідації – за рішенням Власника, а у випадках, передбачених законодавством України – за рішенням суду.
10.2. У разі реорганізації Підприємства вся сукупність його прав та обов’язків переходить до його правонаступників.
10.3. Ліквідація Підприємства здійснюється ліквідаційною комісією, яка утворюється Власником або за рішенням суду.
10.4. Порядок і строки проведення ліквідації, а також строк для пред’явлення вимог кредиторами, що не може бути меншим ніж два місяці з дня оприлюднення повідомлення про ліквідацію, визначаються органом, який прийняв рішення про ліквідацію.
10.5. Ліквідаційна комісія розміщує у друкованих засобах масової інформації повідомлення про припинення юридичної особи та про порядок і строк заявлення кредиторами вимог до неї, а наявних (відомих) кредиторів повідомляє особисто в письмовій формі у визначені законодавством строки. Одночасно ліквідаційна комісія вживає усіх необхідних заходів зі стягнення дебіторської заборгованості Підприємства.
10.6. З моменту призначення ліквідаційної комісії до неї переходять повноваження з управління Підприємством. Ліквідаційна комісія складає ліквідаційний баланс та подає його органу, який призначив ліквідаційну комісію. Достовірність та повнота ліквідаційного балансу повинні бути перевірені в установленому законодавством порядку. Ліквідаційна комісія виступає в суді від імені Підприємства, що ліквідується.
10.7. Черговість та порядок задоволення вимог кредиторів визначаються відповідно до законодавства.
10.8. Працівникам Підприємства, які звільняються у зв’язку з його реорганізацією чи ліквідацією, гарантується дотримання їх прав та інтересів відповідно до законодавства про працю.
10.9. У разі припинення Підприємства (ліквідації, злиття, поділу, приєднання або перетворення) усі активи Підприємства передаються одній або кільком неприбутковим організаціям відповідного виду або зараховуються до доходу бюджету.
10.10. Підприємство є таким, що припинило свою діяльність, із дати внесення до Єдиного державного реєстру запису про державну реєстрацію припинення юридичної особи.


 

 

 

Звернення громадян
Розпорядник інформації
Івано-Франківська обласна рада (вул. Грушевського, 21, м.Івано-Франківськ, 76004)
Кому
голові Івано-Франківської обласної ради О.Сичу
[contact-form-7 id="341" title="Контактна форма 1"]